Kabelguru - česká značka audio kabelů

Výrobci, prodejci a Hifi studia.
Odpovědět
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od efičák »

Ty anglické názvy u české firmy mi přijdou tendenční. Což nejste hrdými čechy?

Vidím síťový kabel " Mistr Jan Hus", optický kabel "Jan Žižka", gramofonový zemnící kabel monsignore" Prokop Diviš".
Tudy vede cesta marketingu drtící zavedené značky výhodnou cenou a slogany pro klienty s věrností sekty.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Kocmeister »

O českých názvech se přemýšlelo vícekrát, konkrétně názvy spojené s oblíbenou problematikou, jídlem. Pak by byly kabely pojmenované třeba Kabelguru Smažený Sýr. Ale nakonec z toho sešlo, možná je to škoda, ale zase je to nyní jednodušší při prezentaci na ebay apod.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Dieter Burmester »

Znam jednoho vyrobce kosil a ten ma sve modely pojmenovane po prvorepublikovych politicich. Benes, Svehla, Masaryk a tak. Podle mne super napad :thumbup:
Dieter Burmester
RZD
Příspěvky: 3
Registrován: 11 črc 2018 17:28

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od RZD »

Pytell píše: ...To nemáte výchozí revizy ( test kabelu po kompletaci ?!?! )...U Síťových kabelů když je z certifikované metráže je to OK, ale když si děláte made in vlastní kabely , měli byste mít certifikát a atest na konkrétní výrobek...Nic ve zlý jenom upozorňuji, mohou nastat problémy...
Toto přeci není DIY bastl, ale normální oficiální podnikání, tak snad nejsou padlí na hlavu a mají na každý výrobek standardně udělanou certifikaci/prohlášení o shodě/revizi. U těchto malosérií je asi nejjednodušší sólo revize na každý jednotlivý výrobek.
efičák píše:Ty anglické názvy u české firmy mi přijdou tendenční. Což nejste hrdými čechy?
Ano, naprostý souhlas, Efičák si zaslouží spolu autorský honorář. :thumbup:
"Mistr JAN HUS" - lze použít i jako univerzální obchodní značku pro všechny Vaše zahořené kabely.
"JAN ŽIŽKA" - ideální označení pro kabely, které úspěšně prošly slepým ABX testem.
"BEDŘICH SMETANA" - při zapojení tohoto kabelu i hluchý uslyší HUDBU.
JAPEX

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od JAPEX »

Pytell píše:Rothaudio : včera si viděl na vlastní oči , to jejich letování a znehodnocený top kabel Audioquest ( proto mi tam pořád hučely basy a až jsme odpojili repro , příčina ihned po otevření WBT ) -- to ani školák neudělá. Osobně jsem myslel , že jste profi firma , ale co jsem poslední dobou viděl z vaši dílny :crazy:

Jinak ten tvůj prototip nového repro kabelu , bude pecka.
Tady jsem se trochu ztratil.... :-?
kychtax

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od kychtax »

dej sem foto hihih. :mrgreen:
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Kocmeister »

Dlouho tu nebylo nic ke kabelům, takže dnešní dávka šarlatánství :crazy:

Máme nový vrcholný XLR kabel Reptilian, který byl tak dlouho poptáván. Bohužel cena není přátelská, za to se omlouvám, ale ať už věříte či ne, v materiálu je podstatná část ceny. Takže stále se snažíme dodržovat politiku výhodné ceny i když to vypadá, že to v tomto případě skřípe.
http://www.kabelguru.cz/product/signalo ... ian-xlr/66

Obrázek

RCA varianta kabelu Reptilian je nyní ve standartní nabídce i s RCA Furutech. V této verzi je to opravdu nekompromisní kabel. Porovnejte s čímkoliv.
http://www.kabelguru.cz/product/signalo ... ian-rca/59

Obrázek

Prodlužovací kabel ke sluchátkům je nyní standardně s s Neutriky jak samcem, tak i samicí.
http://www.kabelguru.cz/product/sluchat ... iverzal/44

Obrázek

Též byla po delší době aktualizována sekce reference:
http://www.kabelguru.cz/page/reference/6
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Kocmeister »

Rád bych představil dnešní záplavu novinek v nabídce.

Tou první je nový vrcholný reprokabel Silver Reptilian. Stálo nás hodně úsilí a experimentů udělat kabel úplně jinak než ostatní, a to aby "hrál lépe". To se naštěstí podařilo. Vzhledem ke složitosti výroby není sice po objednávce určitě hotovo za pár dní, spíše za pár týdnů, ale kabely na vyzkoušení máme.

Co stojí v souvislosti s kabelem za zmínku:

- Velmi přesná geometrie díky stroji na namotání žil vytvořenému výhradně pro tento účel.
- Použití vysoce čistého stříbra typu 5N. Jde o vyšší čistotu než je používána nemalou částí výrobců. Žádný šperkařský šmuk.
- Všechny žíly jsou pouze pevné jádro (solid core) ze stříbra, nikoliv pouze postříbřené mědi či pouze PCOCC měď jako používá drtivá většina konkurence.
- Jsou použity žíly s různými průřezy pro dosažení optimálního vyvážení mezi nižšími a vyššími kmitočty.
- Použité stříbro je žíhané, tedy velmi měkké a poddajné, sekundárním efektem je lepší zvuk oproti běžným tvrdým drátkům.
- Dielektrikum je bavlna a teflon.
- Bavlna je převládající materiál kabelu všude tam, kde nejsou samotné stříbrné žíly. Kromě teflonu a kovů na konektorech a zakončení kabelu tak nejsou použity žádné umělé materiály.
- Jako konektory jsou standardně osazeny Audioquest BFA banánky (postříbřená berylium měď), ale je možno na přání použít jakékoliv konektory, ať už Audioquest postříbřené vidličky tak cokoliv od WBT, Furutechu aj.
- Cena je podle našeho názoru směšně nízká, ale to je samozřejmě o náhledu na věc 8-)

http://www.kabelguru.cz/product/reproka ... ptilian/68

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Kocmeister »

Další dnešní novinkou je na české poměry opravdu unikátní výrobek - Hifi Audio PC. Nyní ve své druhé, výrazně vylepšené, dá se říci nekompromisní variaci. Obecně ani v zahraniční nenajdete mnoho konkurentů, přeci jen je to stále něco pro většinu nového.

Důležité body popisu produktu:

- Mini počítač ve stylu Intel NUC a podobných.
- Instalován hi-tech systémový SSD disk extrémně vysoké kvality. Hudební data využívají SD kartu. Je zde tedy přísné oddělení systému/softwarové výbavy a pro hudebních dat. Disky jsou samostatně napájeny.
- Napájecí zdroj s velice nízkým šumem ( li-ion baterie + špičkové regulátory napětí). Prodrátováno precizně stíněnými postříbřenými UPOCC kabely až k základní desce.
- Počítač v režimu přehrávání hudby běží s pasivním chlazením, absolutně bezhlučný. Je hardwarově upraven pro ještě lepší chlazení.
- Velice silně upravená instalace Windows 10. Jsou přítomny jen základní funkce. Žádné zbytečné služby, které zpomalují systém a způsobující cosi co lze nazvat "softwarovým jitterem". Volba OS Windows oproti jiným teoreticky lepším možnostem založeným na Linuxu umožňuje velkou univerzalitu - prakticky vše funguje bez problému, není převodník či software, který byste nerozchodili.
- Instalována licence software upravujícího sw. i hw. procesy v PC ve prospěch přehrávání hudebních dat.
- Softwarový přehrávač hudby je předem nastaven pro co nejvyšší kvalitu reprodukce.
- Přehrávání hudby lze ovládat v případě potřeby skrze mobil či tablet s wifi.
- Stačí jen při prvním spuštění nainstalovat ovladače Vašeho převodníku, nastavit bitperfect ASIO či Wasapi výstup a nahrát Vaší hudbu na SD kartu. Pak již jen hrajete. O nic dalšího se nemusíte starat.
- Na přání možno dodat mini monitor 7" či bezdrátovou myš.

Co není součástí technického řešení a tedy nemá žádnou zásluhu na jiném zvuku:

- Upsampling a různé filtry
- Konverze PCM na DSD
- Žádný ekvalizér ani jiný softwarový generátor zkreslení barvící hudbu

http://www.kabelguru.cz/product/audio-p ... c-mk_ii/58

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Kocmeister »

Třetí a poslední dnešní novinkou je možnost u nás zakoupit licenci softwaru Fidelizer PRO. Tato možnost je samozřejmě i na stránkách vývojáře, ale u nás i v CZK a bez nutnosti platit Paypalem či platební kartou a hlavně s český supportem.

Fidelizer je software, který umožní díky úpravě softwarového prostředí přesvědčivé zlepšení zvukových kvalit Vašeho PC. Fidelizer po spuštění eliminuje řadu zbytečných a pro přehrávaní vysloveně škodlivých procesů a služeb v rámci operačního systému. Je též v závislosti na zvoleném nastavení vyhrazeno samostatné jádro procesoru pouze pro vybrané procesy spojené s přehráváním audia. Rozhraní programu není složité a je možno nastavit, že se program spustí sám při spuštění počítače a provede potřebné kroky. Nemusíte se tedy po úvodním nastavení o nic starat. Zpravidla je po instalaci (nenastavíte-li jinak) a spuštění počítače automaticky spuštěn Fidelizer a následně softwarový přehrávač hudby. Velmi dobrý poměr cena/získané zlepšení zvuku!

http://www.kabelguru.cz/product/audio-p ... zer-pro/69

Obrázek
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Jiri »

Kabelguru audio pc jsem měl včera možnost u sebe zapojit jako transport do DACu Sroll Epos mk2 a zvukově je velice slušný, například porovnání s mnohdy vychvalovaným FOOBARem bylo naprosto jasné ve prospěch Kabelguru sofware a nechápu jak dnes ještě někdo může pokládat FOOBAR za špičkový softwarový audio přehrávač. :roll:
Kabelguru si skutečně vyhráli po stránce hardware (kompletní bateriové napájení jak pc tak i některých jeho periférií (SSD disk a čtečka SD karet). Po stránce software bych tam ještě viděl rezervy (za mě bych určitě využíval upsampling přímo v audio pc a tato již hires data posílal do DACu aby se předešlo upsamplingu v DAC čipech. Také neveřím, že Windows i s Fidelizerem je lepší platforma než dedikovaný Linux). Držím palce do dalšího ladění. :thumbup:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
kychtax

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od kychtax »

Příliš velký upsampling v PC (ale vlastně kdekoliv) změní zvuk. Byl bych s tím opatrný. Jsem zkoušel upsamplovat až na 768kHz a posílat tato data DACu, který je dál zpracovával. Vliv na zvuk byl markantní a pro mne to již nehrálo přirozeně, ale uměle vyhlazeně a "na efekt", bylo to daleko za nějakou hranící.. Za mně upsamplovat nahrávku do 96kHz ano.. výš už ne. 96kHz a 192kHz nechat jak jsou.
Všechno jde naštěstí v SW přehrávačích ručně nastavit.
Pozn. HQP má defaultně (při prvním puštění) nastaven upsample na 192kHz.
Pozn. Setkal jsem se i s názorem, že právě ten kritizovaný Foobar hraje nejpřirozeněji. Nepřidává si nic extra do zvuku. O:-) Mám z něj taky tento pocit..že hraje nějak obyčejně.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od jimmi »

Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 127
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od šeďour »

Kocmeister dlouho dobu hledal vhodný mini PC k proměně na mini HiFi PC, který nahradí předešlej model.Muselo to splňovat určitý požadavky, včetně mechanickejch úprav skříňky počítače.Nechtěl totiž přidávat další propojovací kabely v běžný PC kvalitě, aby se dovnitř vešel speciální SSD disc.Takže na mě byl úkol, zvětšit skříňku počítače.Napadlo mě udělat to pomocí mřížky.
Je to jen velmi zjednodušenej designovej prvek.Neslouží to k lepšímu chlazení.Počítač má v režimu audio tak nízkej příkon, že to není potřeba.
Pak je tam z nechanickej úprav ještě nějaký odfrézování překážejícího materiálu stěn mini PC.

...
Já sám provozuju audio počítač, kterej nabízelo Kabelguru v předešlý variantě (VORKE).Pro přehrávání hudby běží v pasivním režimu, teplota procesoru dosahuje maximálně asi 6O stupňů.Ale protože si pouštím hodně hudby z kanálu You Tube, nebo filmy, kdy grafická karta běží naplno, mám PC upravený pro použití s chladicí podložkou s extra tichým ventilátorem.
...

Lineární zdroj na fotkách je provedení pro Kocmeistera, z mýho pohledu to vzhledově není žádnej skvost.Např. konektory vpředu na krabici jsou kvůli výraznýmu zkrácení napájecích kabelů.Červená LED na předním panelu má připomínat zvláštní design Kocmeisterova DACu, s barevnejma svítícíma polokoulema.Nízkonapěťový napájecí kabely maji velkej průřez, hustý měděný stínění, černej oplet a vzhledově pak působěj poněkud tlustě.V reálu jsou tlustý a neohebný.Ale jsou vyrobený na míru a fungujou dobře.

A název "ultralineární"zdroj znamená, že použitý lineární stabilizátory mají ultra nízký šum.Není v tom běžnej standard, jako LM 7805.
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
KAYKO
Příspěvky: 19
Registrován: 19 úno 2011 21:31

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od KAYKO »

Zdravicko, rad by som sa spytal ako ste na tom s Earth Beat, generatorom Shumanovej frekvenice. Ci aktualne mate skladom a ci mate prosim zmeranu plosnu ucinnost. Cize smer vyzarovania a dosah v m. Dakujem Karol
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od terahera »

Generátor Schumanovy frekvence jsme chtěli s kolegy koupit,asi 3ks,ale bylo nám řečeno,že už se nedělá a bude nová verze,zabudovaná v obraze :?: Což si myslím,že z něj pro spoustu z nás dělá neprodejný artikl,protože většinou už máme poslechové prostory zabydlené,takže vymýšlet,kam vrazit obraz [-x
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Kocmeister »

Je to jak píše Terahera, ale když teda tak na tom s kolegama trváte, asi by mohla i krabicová verze zůstat.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Frogyman »

Jen bych doplnil poslední větu, kde podstatná část chybí...

"... by mohla i krabicová verze zůstat, když si za to náležitě připlatíte."

aneb

Když je o něco zájem, přestaneme to vyrábět a prodávat... A když budou zájemci furt remcat, tak to zdražíme, abychom jim zalepili hubu...

No, odvážná obchodní strategie. Ale vyšla. Tím zdražením to přestává být zajímavé.
Tak držím pěsti do dalších rozhodnutí 😎
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od YamahaMan »

Z čajny resp. /EU/ sa dá zatiaľ objednať. Na fóre ste písali, že nie sú ani zďaleka tak účinné ale keď 10ks stojí cca. dve stovky...

https://fr.aliexpress.com/item/10050019 ... hweb201603_
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 127
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od šeďour »

Zabiny, ta poznámka o zdražení byla trochu zbytečná a hloupá.Přestali jsme to vyrábět z tak jednoduchýho důvodu, že působí až neuvěřitelně.

Nemáme na to vhodnou přístrojovou krabičku.

Ta, kterou jsme používali dlouhou dobu, už není v prodeji.
Tohle je věc, kterou jsme zatím nedokázali vyřešit.Přístrojová krabička musí splňovat několik naprosto zásadních požadavků.Musí mít vhodnej rozměr (aby se dovnitř vešla správná velikost cívky), musí nějak vypadat (běžně dostupný černý krabice jsou hnusný), a v neposlední řadě nesmí bejt drahá jako prase (běžně i přes tisíc korun za kus).
V současný době, nebyla na trhu přístrojová krabička, která by splnila tyhle tři jednoduchý požadavky najednou.

Hezký krabice správnejch rozměrů a se slušnou cenou na trhu jsou.Ale maj drobnej problém...jsou z kovu.Je jasný, že to by moc dobře nefungovalo.

Přemejšleli jsme i nad dřevěnejma krabicema.Jenže ty běžně dostupný nevypadaj moc exkluzivně.Spíš působěj dost lacině.Na zakázku vyrobený z kvalitního dřeva vycházej hodně draho, ostatně jako každá malokusová serie s vysokým podílem ruční práce.A taky se na ně dost dlouho čeká.Někdy i tak dlouho, že se musí najít jinej výrobce.

Kocmeister dostal nápad, zamontovat velkoplošnou cívku do obrazu s hudebním motivem.Nebyl jsem z toho osobně moc nadšenej, protože si myslím, že vkus zákazníků je tak moc rozdílnej, že o to nebudou mít vůbec žádnej zájem (třeba proto, že to nebudou mít kam dát).
Pak je tu i možnost, že by zájem byl, ale každej zákazník bude chtít něco jinýho, jinak velkýho, takže budeme muset vyrábět každej kus zvlášť.A na to bohužel nemáme kapacity, ani čas.
...

Normálně přístroje vyrábím v malejch sériích, tak po pěti kusech.Najednou nakoupím součástky, najednou obrábím přístrojový krabice, a najednou, smontuju všechny přístroje a vyzkouším jejich funkci.Je to tak jednodušší, šetří to čas a líp se dodržujou stanovený postupy výroby.
Kdybych to měl vyrábět po kusech, zcela náhodně, tak, jak si to zákazníci objednají, tak bych musel u každýho kusu dlouze přemejšlet, jak mám kterou věc udělat.
Pak by to muselo bejt o dost dražší, aby se to vyplatilo vyrábět.Ale já jsem normálně zaměstnanej a tyhle věci dělám po večerech, nebo o víkendu. Je to můj koníček.
Na nějaký drahý speciality nemám čas.

Takže opravdu nemáme strategii, která je nám podsouvána, jakože budeme nějakou dobu dělat drahoty a pak dáme na trh mírně změněnou věc (tzv. modifikovanou) u který výrazně navýšíme cenu.My, ale nejsme SONY, nebo SAMSUNG, jsme jen malá garážová firma.Tohle si vážně nemůžeme dovolit a popravdě, ani nás nic takovýho nenapadlo.
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Frogyman »

OK, jasně. Moje poznámka byla jen k tomu, že skokovým zdražením jste se dostali na cenu, za kterou se dá koupit nový ks originálu z jpn, a to včetně dopravy a celních poplatků.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od terahera »

Jj,je pravda,že jsem taky zíral jak bacil do lékárny,když jsem viděl ten skok ceny u wake up :eek:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od valderon »

Jj, znám 3 hifisty , co o wakeup výhledově přemýšleli . Když jsem se jich zeptal, jestli ví i skokovém zdražení, tak byli docela zklamáni až nasr...í. Takže už to nechce ani jeden. I tak to lze dělat, co už...
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Kocmeister »

To zdražení je pro zchlazení poptávky nutný. Nikdo nechce od slunka do slunka montovat zahořovače zadara, tak jako to bylo doposud (jen s malým přehánením). Zvlášť když tahle činnost nikoho neživí. Přeberte si to jak chcete, originál z aliexpresu jak tu někdo podsouvá, neznám a podle mě neexistuje a z jpn taky nevím co myslíte. ProBurn stojí 25 tis, Nordost Vidar 2900 EUR. Nevim jestli to nezní arogantně nebo tak něco, ale klidně si je kupte, mě je to srdečně jedno.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od terahera »

TVL,tak to je i na mě hustý :eek:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Kocmeister »

Pokud je 8500,- "hustý" za dost propracovaný a dobře fungující produkt, za který mi trhají ruce z celého světa, pak jsem asi na špatném fóru.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od terahera »

Hustý není tvůj produkt(což jsi evidentně nepochopil),ale tvůj předchozí příspěvek :angel: Asi máš velký problém s chápáním,trochu i nabubřelé ego,takže to už pak dává tím pádem vše smysl :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Kocmeister »

Hmm míchaj se tu dohromady dva produkty, Šuman a zahořovač, ono celkově je těžký se vyznat, na který kdo, řekněme, útočí :razz: . Ale upřímně, co jsem napsal je pravda, názory nebudu měnit. Dobrou noc.
Naposledy upravil(a) Kocmeister dne 31 led 2021 22:10, celkem upraveno 2 x.
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Vienna »

Kapitalismus je postaven na poptávce a nabídce. Jakmile "terahera" uvede na trh svůj konkurenční zahořovač za poloviční cenu, bude muset "Kocmeister" s cenou dolů a je to. Kde je problém?
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od terahera »

Nikde,dobrou noc :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od terahera »

A i Kocmeisterovi přeji dobrou noc,ať se pěkně vyspinká a nemusí editovat své příspěvky :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 127
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od šeďour »

Já se tak trochu omlouvám za kolegu Kocmeistera a jeho poněkud přehnanou reakci.

Kocmeister je mírně podrážděnej, protože se na nás navaluje množství objednávek, termíny se prodlužujou.Tím, že se všechno posílá sem a tam poštou (bydlíme sedmdesát kilometrů od sebe), tak neustále na něco čekáme a pak, když to přijde, je něco zase špatně.Dneska jsem chtěl dokončit pět přístrojů Wakeup, ale z pěti rozbalenejch paměťovejch karet nefungovala ani jedna.Bez funkčního software to nejsou přístroje, ale jen hliníkový krabičky s lesklejma konektorama.
Rozbalený karty už nevyreklamujeme, ty jsou na vyhození.Takže musíme objednat nový.Zase budeme čekat, doufat, že ty nový už fungovat budou a mimo to nás to stálo spoustu zbytečnejch peněz.

Rozhodně chápeme, že se vám může zdát zdražení moc rychlý, nebo dokonce neadekvátně vysoký, ale realita je bohužel neúprosná.To, že se nedá nic normálně koupit v obchodě (třeba nový paměťovky), tuhle situaci nevylepšuje.
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od F2014 »

No jo, no. To jste si chlapi udělali medvědí službu.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od WaVe_99 »

Slovy nesmrtelného českého klasika: "Chtěli mít firmu, ale lidi si tam pak dělali objednávky" :-)
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od zatty »

řeknu pár slov k tomutu tématu...

1) jsem majitelem wake up a funguje skvěle a koupil bych si ho znova za cenu která je aktuálně v ceníku a to z několika důvodů. a) naprosto funkční a kvalitně zpracovaný stroj b) cena oproti konkurenčním firmám zanedbatelná.

takže nechápu jak někdo vůbec může brečet, že dodavatel zdražil o nějaké usmrkané 2tis. Všichni co o něm zvažují mají zesilovače za statisíce o cenách kabelů, atd. ani nemluvě... pánové jako fakt promiňte, ale v cenách sestav které máme je úplně zbytečné se bavit jestli něco stálo 6,5 a teď stojí 8,5tis. Nekupujte si předraženou valhalu atd, nebo prodejte tuny věcí co máte nakřečkovaných v šuplikách a zbyde Vám ten rozdíl na 10takových strojů :!: :!:

2) Co se týče generátoru Schummana, obraz je technicky asi výborná myšlenka jen se bojím trochu o design obrazu bo každý má přecaj trochu jiný náhled co chce mít doma. Ale na druhou stranu proč by ne pokud bude 10 designu třeba, tak to by si člověk měl asi již vybrat.
Mě spíše zajímá jak bude napájen... Nepřemýšleli jste že místo napájení ze sítě to napájet přes interní baterii nebo externí power banku??
To mi třeba vadí na stávajícím modelu. Nemám ho kde dát bo zásuvky jsou daleko a tahat prodlužku přes poslechovku není úplně ideální.
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od terahera »

Já myslím,že jsi to špatně pochopil,nejde o ty 2000,ale o styl Kocmeisterova vysvětlení.Ale šeďour to myslím vysvětlil dobře,je to tím pádem pochopitelné a asi i akceptovatelné.Nechal bych to tím pádem být a držel klukům palce,ať to zvládnou,ať můžem zahořovat jak o život :cool: Další věcí je ještě ten Schumann,kluci psali,že mají problém s vhodnou krabičkou,tak pojďme zkusit dát hlavy dohromady a něco vymyslet,najít,aby mohli s výrobou původní verze pokračovat :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Vienna »

Wow, velký respekt k "teraherovi", ze se dokázal převrátit z destruktivnosti ke konstruktivnosti, to se jen tak nevidí.
Pochopil jsem, že ta krabička nesmí být kovová; prohledal bych běžně dostupnou konfekci, krabičky na jídlo, na léky, na nářadí, např:
https://www.ikea.com/cz/cs/p/flottig-kr ... -20294860/
https://www.termosky.eu/obchod/monbento ... nal-blush/
https://www.auer-packaging.com/cz/cs/Bo ... 11-F1.html

A určitě bych to udělal na baterie nebo zmiňovanou powerbanku. Zamlouvám si hned čtyři.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od YamahaMan »

terahera píše: 01 úno 2021 08:25 Já myslím,že jsi to špatně pochopil,nejde o ty 2000,ale o styl Kocmeisterova vysvětlení.Ale šeďour to myslím vysvětlil dobře,je to tím pádem pochopitelné a asi i akceptovatelné.Nechal bych to tím pádem být a držel klukům palce,ať to zvládnou,ať můžem zahořovat jak o život :cool: Další věcí je ještě ten Schumann,kluci psali,že mají problém s vhodnou krabičkou,tak pojďme zkusit dát hlavy dohromady a něco vymyslet,najít,aby mohli s výrobou původní verze pokračovat :angel:
3D tlačiareň a presná krabička na mieru.
Nie sú také možnosti?
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od zatty »

Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od terahera »

S tím napájením na baterie se to nemusí všem zamlouvat,ale myslím,že když se podaří najít vhodnou krabičku,aby mohla výroba pokračovat,tak by nemusel být pro kluky problém dělat dvě verze,jak bateriovou,tak napájenou ze sítě :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Odpovědět