NavrátilAudio

Výrobci, prodejci a Hifi studia.
Odpovědět
jarys
Příspěvky: 22
Registrován: 12 kvě 2016 22:54

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od jarys »

NavrátilAudio píše:Na konec léta jsme připravili premiéru dlouho očekávané novinky Cambridge Audio -
integrovaný zesilovač z výroční a mimořádné série EDGE:

Obrázek
Obrázek

Oslavy 50 výročí založení firmy CA mohou začít ....
A věřte, že budou stát za to!
Jak to hraje? Šlo by nastínit jaký je posun ( pokud nějaký je) oproti předchozí řadě 851.
Čekám spíš na Edge NQ a Edge W, ale zvukově by to mohlo být podobné s tímto integráčem.
CA Edge NQ + 2x W, Bi-amp, Xavian Prometeo
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od NavrátilAudio »

Nabídka repro soustav Davone se nám rozrostla o nový podlahový model Twist...

Obrázek
Jste zváni k poslechu...
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od NavrátilAudio »

Pokud někoho zajímají nevšední, výborně hrající reprosoustavy Tannoy Eaton, má možnost si je nyní poslechnout v našem studiu...

Obrázek
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od Tony »

Mal som moznost si ich vypocut na vystave v Ba, drajvovane boli monoblokmi Creek v mostiku a urobili na mna velmi dobry dojem :thumbup:
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od whisp »

Ten Eaton je zdvihac chlpov. Velmi emocionalna bedna.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od Dieter Burmester »

A to znamena, ze to ma blize k muzikalnosti a dale od presnosti?
Dieter Burmester
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Aká muzikálnosť? Dvíhač chlpov. Na výstave v BA hrali veľmi pekne.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od Yngwie »

Dieter Burmester píše:A to znamena, ze to ma blize k muzikalnosti a dale od presnosti?
Proč by přesnost nemohla být muzikální? :mrgreen:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od Yngwie »

V Praze prý byla sestava od Accuphase s Tannoy Arden (největším modelem) jedním z nejlepších poslechů.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od Dieter Burmester »

Yngwie píše:
Dieter Burmester píše:A to znamena, ze to ma blize k muzikalnosti a dale od presnosti?
Proč by přesnost nemohla být muzikální? :mrgreen:
To muze, ale ja jsem zkratka pouzil mistni zazite kadrovaci vyjadreni :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od Mark Levinson »

Tak jsem také neodolal a vypravil jsem se k Valdovi na poslech novinek v jeho studiu. Nejvíce mne zajímala nová vlajková loď mezi integrovanými zesilovači Accuphase, model E-650. Předem jsme se s Valdou domluvili, že bude zapojen na JM-Lab Focal Sopra No. 2. Nebyl jsem si jist jestli jeho 2 x 30W v čistém "A" bude dostačující pro JM-Lab Focal, které vyžadují silný a stabilní zesilovač. E-650 s nimi neměla zásadní problém a hrálo to velmi dobře, zvuk byl takový "normální", ničím na sebe nestrhával pozornost, ale pěkně zobrazoval hudební scénu.
Zároveň jsme si ve studiu mohli prohlédnout a poslechnout nové Tannoy Eaton, o tom asi napíšou jiní. Tento zvuk není můj šálek kávy. Co ještě potěšilo mé oko byl design integrovaného zesilovače CA Edge, ten se opravdu povedl. A krasavec SACD player od Accuphase, model DP-560.
2018-10-26 16.31.33.jpg
2018-10-26 16.32.01.jpg
2018-10-26 16.31.43.jpg
2018-10-26 16.33.56.jpg
Valdo,
díky za příjemné odpoledne a těším se na domluvený poslech sestavy Accuphase DP-560, C-2450, A-47 a JM Lab Focal Sopra No. 2.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od NavrátilAudio »

Musím se podělit se všemi podobně postiženými o úžasný zážitek, který mě přímo šokoval. Po zapojení do sestavy nového reproduktorového kabelu Tellurium Q - Silver Diamond, jsem poprvé na vlastní uši zjistil, že zázraky se skutečně dějí.
Přesně tak, jak to napsal Wojtek Pacula ve svém testu, když se snažil slovy vyjádřit, co tento kabel dokáže.
Silver Diamond není levný, ale musíte ho slyšet, abyste mohli říci, zda je drahý nebo ne...

Obrázek

Obrázek

Další informace a odkazy na testy najdete zde: http://www.navratilaudio.cz/pr_telluriu ... riumq.html
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od Mark Levinson »

Před několika dny jsme s kolegy opět zavítali do Valdova studia a tímto bych mu chtěl poděkovat za jeho čas a vstřícnost kdy byl ochoten zapojovat, přepojovat a přesouvat komponenty až jsme se poslechově vystřídali a nabažili poslechem.
Musím říct, že Valda studio vyprofiloval na špičkové značky i zvuk, což se mi líbí. Co je nového? Kabelová značka Tellurium vypadá hodně zajímavě jak provedením, tak i zvukem. Ovšem cena odpovídá špičkovému High End přístroji. Jinak jsme poslouchali jak CD/SACD, tak i vinyl na Transrotor, zajímavé bylo porovnání totožné nahrávky na CD a vinylu, živý koncert Polské kapely SBB. To bylo opravdu zajímavé jak zvukové porovnání, tak i hudebně se mi to hodně líbilo. Škoda, že se CD nedá samostatně koupit, pouze jako příloha Vinylu.
Co jsem zanedbal. V zápalu debaty opomenul poslechnout integrovaný zesilovač Cambridge Audio - Edge, který je v zahraničí velmi chválen a chtěl jsem ho slyšet. Budu muset co nejdříve napravit.
2019-02-21 16.20.03.jpg
2019-02-21 16.32.35.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ja bych jen upresnil, ze se nejedna o kapelu SBB, nebot dva ze tri clenu na te nahravce do SBB nepatri :smile:
Dieter Burmester
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od vitek »

Dieter Burmester píše:Ja bych jen upresnil, ze se nejedna o kapelu SBB, nebot dva ze tri clenu na te nahravce do SBB nepatri :smile:
Umíš to LP ještě sehnat, nebo dá se to někde koupit? Dík
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ono se udelalo jen 250 ks, takze to zacina byt slozite:

LP vcetne CD zde: https://www.discogs.com/sell/release/9695458?ev=rb

CD zde: https://www.discogs.com/sell/release/10325480?ev=rb

No a pro vyznavace streamingu mam jeste WAVy, do kterych jsem to prepsal z master pasku :cool: Ty nestoji zadne € :cool:
Dieter Burmester
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od vitek »

Děkuji... a já bláhový myslel, že máš navíc 5 kusů LP ve skříni...
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od Dieter Burmester »

Pri takovem poctu vylisovanych kusu je nemozne mit 5ks ve skrini :lol:
Dieter Burmester
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od NavrátilAudio »

Pokud jste nebyli v Praze na Audio Video Show 2019 nebo jste neměli možnost si tam v klidu poslechnout nové modely Accuphase C-2150 + P-4500 společně s novinkou z Anglie, soustavami Fyne F502, pak můžete vše napravit nyní v našem studiu....

Obrázek
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od pajuna »

Jak to hraje? Da se to nejak porovnat s nekterou radou Tannoy nebo konkretnim typem?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od Yngwie »

Pajuno, mě se líbí ty F702/703 ... to by skoro stálo za poslech. Ta volba na AVS mě trošku převapila ... komponenty 450 tis na 50 tis bednách. Neříkám, že to nemůže hrát, ale je tam takový mírný rozdíl. Včera jsem lustroval Fkovou řadu na netu a nevypadá to zle.
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od NavrátilAudio »

Další horkou novinkou v našem studiu je Edge NQ a Edge W,
takže nová série Cambridge k 50 letému výročí je kompletní.

Obrázek
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od NavrátilAudio »

Nejčerstvější novinka v našem studiu opravdu stojí za to!
Jde totiž o soustavy Estelon XB v černém klavírním laku:

Obrázek
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od Urbino »

Parada :clap: ^:)^
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od Yngwie »

Safra, bude třeba zase dojet :mrgreen:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od Mark Levinson »

Valdo,
to je furt něco.......... =))
Mark Levinson
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od YamahaMan »

Ahoj,
aj ja by som rad dobehol ale mam to strasne daleko /najme tie Focal-y by ma zaujimali ako hraju/...
Ps.: jeden dotaz na natocenie repro - vsimol som si, ze na kazdej fotke su postavene skoro rovnobezne s bocnymi stenami.
Predpokladam, ze posluchovka nema velke rozmery - tak sa chcem opytat, ci to mate zamerne alebo to doladujete pri posluchu.
Kdesi som cital, ze optimum je rovnostranny trojuholnik /L+P+posluchac/, cize by mali byt natocene v 60 stupnovom uhle?
Vdaka za vysvetlenie.
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od Overgrounder »

A já bych se chtěl zeptat, kde se dají pořídit akustické obrazy, které máte vidět na fotografiích ve studiu.
Děkuji
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od NavrátilAudio »

Ve studiu mám panely Soundpix od firmy Obifon. Nechával jsem si je dělat cca před 10 lety podle vlastních návrhů.
Netuším však, jaká je situace v dnešní době....
https://www.obifon.sk/produkty/stenove- ... ndpix.html
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od NavrátilAudio »

Jedna z nejlepších pasívních filtračních jednotek, jaké jsme kdy v našem studiu měli možnost vyzkoušet,
pochází od firmy GMG Power a má označení Harmonic Hammer 3000P

Obrázek
O jeho výjimečné kvalitě vás nejlépe přesvědčí samotný poslech!
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od jirie »

280 000.- Kč :!: :???:
To by mě zajímalo jestli je třikrát lepší a účinnější než Ri Audio nebo RiHa :?:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od Frogyman »

Nebo alespoň poloviční, jako duo Super Titan + Genesis. :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od Dieter Burmester »

JJ, cena je ''příjemná'' :smile:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od pajuna »

Kratka navsteva u Valdy, setkani s par hifi kolegy, trochu poslechu, pokecu, vecere a par piv u Balona :thumbup: - viz foto (bohuzel mi nejdou v poslednich dnech vlozit, zkusim pozdeji)

Zajimaly me bedynky Fyne, nekutecne hrajici za ty penize, spolecne s novymi kousky CA. Take jsem chvilku poslouchal vetsi Estelony s keramikou. Hralo to vyborne, pro me zejmena s Meitnerem! Ve studiu prilis casu nebylo, zato vecer jsme nastradali vetsi mnozstvi Radegastu :lol:

Diky za spolecnost Viktorovi, Vitkovi, Valdovi, MARovi, Rostounovi, a Valdovi specialne za poslech.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od Mark Levinson »

Také jsem zavítal a zajímala mne sestava Accuphase s vyššími modely Estelon, tentokráte XB. Také nové ošetření el. sítě v podobě filtru nové, mladé České značky GMG Power. Samotný filtr má označení Harmonic Hammer 3000P. Zkoušeli jsme celý systém Accuphase poslouchat s filtrací a po té bez ní, abychom následně filtraci opět zapojili. Zvukově ihned slyšitelný a jasný posun, řekl bych dramatická změna zvuku v případě zapojené filtrace. Klid na pozadí, více detailů, slyšitelné dozvuky nástrojů apod. atributy jaké jsou patrné při zapojení síťové pračky. Bohužel cena není vůbec přivětivá, ale funkce je výborná a provedení je úžasné. Už balení je dokonalé včetně bílých rukavic na vybalení, krabice je z hlinikových profilů kdy je logo vyfrézováno ve víku krabice.
Dále jsme porovnávali sestavu (SACD, Předzesilovač, koncový stereo zesilovač) Accuphase hranou z SACD DP-560 přes převodník Meitner a potom jen čistě z Accuphase analogově do předzesilovače. Rozdíl charakteru zvuku jasný, Meitner trochu nablýskaný zvuk a po bezprostředním přepojení na Accuphase zklamání, které bylo také tím, že Accuphase mělo tišší výstup. Po zesílení a poslechu 3 skladeb jsem měl dojem, že Accuphase nic nechybí, tedy zvuk plný detailů a všeho co v hudbě měl i Meitner jen ten zvuk nebyl tak presentní a nablýskaný. Spíše to hrálo tak nějak normálně a neúnavně (zaslechl jsem slova "To je Accuphase? No nic moc"), hudba co má vše a můžete poslouchat hodiny bez únavy sluchových orgánů. Pro většinu bude asi vítěz Meitner, ale ze zkušenosti vím, že někdy to méně nápadné může být doma to pravé. Toto bylo zajímavé porovnání.
2019-04-29 15.48.40.jpg
2019-04-29 15.48.44.jpg
2019-04-29 16.59.05.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od NavrátilAudio »

Nejnovější přírůstek:

Obrázek
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od Urbino »

Tak dnes jsem mel moznost poslechnout u Waldy koncak Accuphase A-75 a repro Estelon XB. Musim řici, ze je to paradni zvuk. Moooc dobry. :clap: :clap:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od NavrátilAudio »

A máme tady další letní novinku v našem studiu,
tentokrát jde o nové modely lampových zesilovačů PrimaLuna EvoLution,
které jsou prezentovány v ČR poprvé!

Obrázek

Podrobnosti najdete zde... http://www.navratilaudio.cz/
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od Mark Levinson »

Ve studiu NavratilAudio nyní k poslechu nový koncový zesilovač Accuphase A-75, nyní s reprosoustavami Estelon včetně síťové pračky Accuphase PS-1230. Dopoeučuji k poslechu, rozhodně stojí za vidění a slyšení.
Valdo, díky za poslech a pokec.
2019-11-21 16.25.53.jpg
2019-11-21 16.26.07.jpg
2019-11-21 16.50.36.jpg
2019-11-21 16.26.17.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: NavrátilAudio

Příspěvek od NavrátilAudio »

Letošní rok sice pomalu končí, ale novinky v našem sortimentu rychle přibývají...

Naprostou novinkou je italská značka Gold Note a její vyhlášený phono předzesilovač PH-10 v nejnovější verzi,
samozřejmě i se speciálním indukčním napájecím zdrojem PSU-10

Obrázek

Dalším přírůstkem je, inovativní a v celém světě skvěle hodnocený, elektronkový D/A převodník firmy PrimaLuna
nazvaný EVO 100 Tube DAC

Obrázek

A konečně z Japonska dorazil také dlouho očekávaný integrovaný zesilovač Accuphase,
nejvyšší model ve třídě AB, označený E - 480

Obrázek
Odpovědět