Bohumil Federmann - HQQF

Výrobci, prodejci a Hifi studia.
Odpovědět
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Fox_25 »

Ale to nebyl cílený útok, toto srovnání je ok, jen tam nevidím že by chladiče trčely dopředu, má to stejně jako ostatní zesilovače čelní panel který není utopený. To že jsou chladiče ostré je jasné, ale u vašeho staršího zesilovače tvořili dominantu nestandardních rozměrů. Což o to, vypadalo to zajímavě a já mám tento druh designu rád, ale to, že jste alespoň na čele neshodil hrany je prostě chyba.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

Jsou i takoví, že nemají kulaté rohy ani přední panel :mrgreen:

Obrázek
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Fox_25 »

No jo, ale to už je trochu jiná kategorie, koncové mono bloky se dají někam šoupnout.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

Monoblok mám v podobném stylu jako předchozí zes, jde o hybrid, bude užší a vyšší, tam jsem potřeboval udělat R20, aby šel k elektronkám, a to je problém.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od PavelDosko »

jen dotaz, na svetaudio pisete ze pro vas je zduk Spaudio D1 DAC zklamáním ... na jaké sestavě jste ho poslouchal ?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

Samozřejmě HQQF hranatý i kulatý, krom toho nějaké konkurenční zesilovače a dost slušné bedny a když byl zvuk stále nic moc, zapojili jsme můj DAC SMSL M8 XMOS a ejhle, všechno bylo jinak.

Víc prozradit nemohu.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od PavelDosko »

no z té odpovědi jsem si neodnesl lautr nic, mějte se
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Senior
Příspěvky: 43
Registrován: 12 říj 2011 19:42

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Senior »

Tady někdo trpí mýtománií :lol:
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Vlado222 »

A niekto zas samochválou. :lol:
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Fox_25 »

No, chápu že je to individuální, ale nechce se mi věřit že by SPAUDIO na tom bylo hůře.

A směl bych vědět v čem byl zvuk horší? Budu hádat, D1 DAC, suchý, nevýrazný, ničím nevybočuje, SMSL M8 XMOS, bohatý, muzikální, křišťálové středy a výšky?
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od adrian »

Trapne :thumbdown:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od PavelDosko »

snad se k proběhlému testu vyjádří i vlastník zkoušeného SPaudio D1, nějak nevěřím, že by ho pan Federmann kupoval
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

Zde je vláko o variantách HQQF, tak bych zůstal u hodnocení a představování HQQF, vše ostatní je spíše OT. :mrgreen:
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od PavelDosko »

OK, sám však asi cítíte, že váš výkřik na svetaudio byl asi taky dost OT ...
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

PavelDosko píše:OK, sám však asi cítíte, že váš výkřik na svetaudio byl asi taky dost OT ...
Tam to bylo k tématu a nelze jej přenášet sem.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od PavelDosko »

aha, vite ze spis verim ze jste to ani neslysel ? tak ale vratme se k HQQF ... jsou k slyseni nekde v Olomouckem kraji ?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

PavelDosko píše:aha, vite ze spis verim ze jste to ani neslysel ? tak ale vratme se k HQQF ... jsou k slyseni nekde v Olomouckem kraji ?
Velmi často tam zajíždím, není problém jej tam slyšet, dost lidí je tam důvěrně zná, ale ti vesměs nejsou na fórech.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od PavelDosko »

spíš jsem myslel zda je v okolí OL nějaký vlastník HQQF
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

PavelDosko píše:spíš jsem myslel zda je v okolí OL nějaký vlastník HQQF
Vlastníci jsou, ale neveřejní, nemají potřebu být tahání po fórech.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od tomatsu »

Mohl bych poprosit pana Federmanna vyjádření k SP audio D1 - co se mu líbilo - nelíbilo, na čem bylo testováno atd ?
Jelikož jsme již nějakou dobu jeho vlastníkem ( viz : viewtopic.php?f=20&t=4158 ) , tak by mě jeho postřehy zajímaly.
Klidně i jen do SZ, nebo do disluze : http://www.svetaudia.cz/recenze-spaudio ... 84/diskuze
( píšete i že nemá opt. vstup a klasický koaxiální - oboje má, jak optiku tak i koaxiální - jen zakončen BNC konektory )
Děkuji Tom
danhard
Příspěvky: 104
Registrován: 26 črc 2014 16:57

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od danhard »

Ještě k té neforemné hranaté škatuli.

Tady si jí sám vychválil a tady ji použil ve finální verzi

Samozřejmě je to plné lží:
"Rezerva zisku je sice extrémně velká, bez ní by se nedalo dosáhnout tak dobrých vlastností, krom extrémní rezervy zisku je zesilovač i velmi rychlý, čímž je zaručena i velmi krátká doba nestability po návratu z limitace, výsledkem je mnohonásobně menší rušivý vjem oproti měkké limitaci."

Limitace s "odtrhem" je vždy více slyšitelná a z té prasárny, co tam má při limitaci na 1kHz si o tom můžete udělat úsudek [-x
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

danhard píše: Limitace s "odtrhem" je vždy více slyšitelná a z té prasárny, co tam má při limitaci na 1kHz si o tom můžete udělat úsudek [-x
:thumbdown:

Pro mne není limitace běžný stav zesilovače, proto vyrábím verze i s výkonem větším jak 1kW, kdo chce poslouchat zesilovač převážně v limitaci nechť si HQQF nekupuje, Hi-Fi (věrný poslech) není o limitaci, i proto větší množství limitace odpojí ochrany. Je to stokráte omílané téma, které v Hi-Fi nemá opravdu co dělat. :thumbup:
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od adrian »

tomatsu píše:Mohl bych poprosit pana Federmanna vyjádření k SP audio D1 - co se mu líbilo - nelíbilo, na čem bylo testováno atd ?
Jelikož jsme již nějakou dobu jeho vlastníkem ( viz : viewtopic.php?f=20&t=4158 ) , tak by mě jeho postřehy zajímaly.
Klidně i jen do SZ, nebo do disluze : http://www.svetaudia.cz/recenze-spaudio ... 84/diskuze
( píšete i že nemá opt. vstup a klasický koaxiální - oboje má, jak optiku tak i koaxiální - jen zakončen BNC konektory )
Děkuji Tom
Je jasne,ze tu pan dany produkt ani nevidel,nie to ho pocul !!! Nie je dokonca ani schopny si najst spravny obrazok zadneho panelu =))
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
danhard
Příspěvky: 104
Registrován: 26 črc 2014 16:57

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od danhard »

Federmann píše: Pro mne není limitace běžný stav zesilovače...
Ale to není vůbec podstatné, jak to používáte.
Jde o to, že tam ta vlastnost je a vy o ní očividně lžete :!:
Prostě taháte lidi za nos, pak se nelze divit, že nevěří ani ničemu jinému :roll:
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

danhard píše:Ještě k té neforemné hranaté škatuli.
..... Tady si jí sám [url=http://www.federmann.cz/index.php/nf-te ... ifier.html]vychválil
Samozřejmě je to plné lží:
"Rezerva zisku ...
danhard píše:
Federmann píše: Pro mne není limitace běžný stav zesilovače...
Ale to není vůbec podstatné, jak to používáte.
Jde o to, že tam ta vlastnost je a vy o ní očividně lžete :!:
Prostě taháte lidi za nos, pak se nelze divit, že nevěří ani ničemu jinému :roll:
Ten klip má frekvenci v oblasti desítek MHz, žádný reproduktor si jej nemá šanci ani povšimnout, ne tak aby cokoliv z něj reprodukoval, ten klip je 50x rychlejší jak klipy tvořící digitální signál spínaného zesilovače a jak si jej mnozí pochvalují.

Pokud nejste schopen mnohé pochopit, ještě to neznamená že je to lež, jak opakovaně píšete, ale Vám to nemá cenu vysvětlovat, neboť jak jsem napsal a sám dokazujete, jeto to daleko mimo oblast vašeho chápání. Posuzujte zvuk HQQF, který jste nikdy neslyšel, až si HQQF někdy poslechnete, a budete zvuk seriózně porovnávat s jakýmkoliv jiným zesilovačem, pak můžete teprve napsat co jste slyšel, ne co si myslíte, neboť myslet znamená H**** vědět. :mrgreen:
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Fox_25 »

Federmann píše:Ten klip má frekvenci v oblasti desítek MHz, žádný reproduktor si jej nemá šanci ani povšimnout, ne tak aby cokoliv z něj reprodukoval, ten klip je 50x rychlejší jak klipy tvořící digitální signál spínaného zesilovače a jak si jej mnozí pochvalují.
http://www.federmann.cz/vyrobni-postupy ... alni-verze

Mohl by jste mi to prosím trošku objasnit? A Ušš myslíte velikost napětí za usměrňovačem?

Na stránkách sice máte nějaké odkazy, ale v nich nic v podstatě není, pouze vaše teorie o výkonu a dimenzování zdroje, která je celkem přitažená za vlasy. Zvlášť teze, že máme-li výkonově slabou sestavu na velmi silném zesilovači, tak po pár minutách shoří. Já sám jsem provozoval reprosoustavu s maximálním příkonem 40W s koncovým zesilovačem o výkonu necelých 500W(sin) na kanál a neshořelo nic, reprosoustava stále slouží i přesto že má věk 40 let. A vím o více lidech kteří mají násobně výkonnější zesilovač oproti reprosoustavám a také jim neshořely.

Také píšete máme provozovat reprosoustavy na zesilovači o stejném výkonu jako mají reprosoustavy(repro 250w, zes. 250W). Bohužel, slyšel jsem pár reprosoustav o výkonu 50W, na zesilovači který měl výkon 60W a nebylo to ono, když se ovšem připojil zesilovač s výkonem 100W, tak už to bylo ok. Stejné to bylo i s dimenzováním zdroje zesilovače, pokud měl zesilovač trafo na hranici udávaného výkonu tak to nebylo ok, pokud bylo trafo dimenzováno cca na dvojnásob, už to bylo ok.

Jen dodávám, nechci se s vámi pouštět do diskuze, ani mi nic nevysvětlujte, debata o výkonu vašeho zesilovače a diskuze o vašem "vynálezu" HM/AAA mi bohatě stačila.

http://www.federmann.cz/index.php/techn ... e-a-vykony
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

Fox_25 píše:
Mohl by jste mi to prosím trošku objasnit? A Ušš myslíte velikost napětí za usměrňovačem?

Na stránkách sice máte nějaké odkazy, ale v nich nic v podstatě není
, pouze vaše teorie o výkonu a dimenzování zdroje, ........
Zde nemá cenu cokoliv začít vysvětlovat, musel bych začít od základní školy a to opravdu nemá cenu, myslet nepomůže, musí se vědět.

Ušš bylo , je a bude napětí špička - špička, vesměs jde o rozkmit napětí, srovnávat výkony a nevědět jaké? Vše mám na stránkách, nezbývá než pozorně číst a číst.

_____________________________________________________________________________________________________________________________

Například průběh u něhož je text:

1kHz na hranici limitace Ušš=96V

a jehož název je:

1kHz-48V.png

Obrázek

Ušš=96V znamená rozkmit 96voltů, název průběhu říká 1kHz tudíž frekvence, a 48V značí amplitudu, odtud 2*48V=96V, dále .png je typ obrázku.
Na průběhu je vidět 1. kanál, 2V/dílek, se sondou 1:10 je to 20V/dílek a sinusovka má maximum na úrovni +48V a minimum na hodnotě -48V, dále je tam 200µs/dílek, dílek je ta čára na obrazovce, perioda je dlouhá 5dílků má tedy dobu trvání 1ms, což odpovídá frekvenci 1kHz vše jak je uvedeno v textu k průběhu.

Je tam naprosto vše potřebné, navíc vysvětleno v textu, pro Vás nic podstatné, a pak se ptáte na to co to je Ušš? :mrgreen:
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
danhard
Příspěvky: 104
Registrován: 26 črc 2014 16:57

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od danhard »

Federmann píše: Zde nemá cenu cokoliv začít vysvětlovat, musel bych začít od základní školy a to opravdu nemá cenu, myslet nepomůže, musí
Abyste si udělali představu o vědomostech ze základní školy, tak se podívejte na bláboly, kde Federmann tvrdí, že slyší
prokazatelně 250kHz při přechodovém zkreslení 0,0000225 % na 1kHz :clap:
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

danhard píše:
Federmann píše: Zde nemá cenu cokoliv začít vysvětlovat, musel bych začít od základní školy a to opravdu nemá cenu, myslet nepomůže, musí
Abyste si udělali představu o vědomostech ze základní školy, tak se podívejte na bláboly, kde Federmann tvrdí, že slyší
prokazatelně 250kHz při přechodovém zkreslení 0,0000225 % na 1kHz :clap:
Byl to krásný test, kterého se účastnilo cca 12 lidí a všichni je, ne jenom já, ale všichni slyšeli nástup zkreslení, Daněčku, zase píšete o něčem, co jste sám neslyšel, a zase si něco myslíte, přesně jak jsem napsal:
Federmann píše:
Pokud nejste schopen mnohé pochopit, ještě to neznamená že je to lež, jak opakovaně píšete, ale Vám to nemá cenu vysvětlovat, neboť jak jsem napsal a sám dokazujete, jeto to daleko mimo oblast vašeho chápání. Posuzujte zvuk HQQF, který jste nikdy neslyšel, až si HQQF někdy poslechnete, a budete zvuk seriózně porovnávat s jakýmkoliv jiným zesilovačem, pak můžete teprve napsat co jste slyšel, ne co si myslíte, neboť myslet znamená H**** vědět. :mrgreen:
Daněčku, byl to krásný příklad toho, jak je lidský organismus citlivý na změnu, na trvalý stav si rychle zvykne a dál jej nevnímá, ale na změnu je extrémně citlivý, odtud vzniklo i odvození Dynamické saturace a další. Pro mnohé to zůstane navždy nepochopitelné a budou chytří bez vlastní poslechové zkušenosti, prostě jsou o své pravdě skálopevně přesvědčení a slyšet to na vlastní uši nikdy nechtějí, oni nechtějí slyšet pravdu, oni ji chtějí mít, právě proto se mnozí poslechu a porovnání HQQF s čímkoliv tak brání. :mrgreen:
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od adrian »

Federmann píše: a slyšet to na vlastní uši nikdy nechtějí, oni nechtějí slyšet pravdu, oni ji chtějí mít, právě proto se mnozí poslechu a porovnání HQQF s čímkoliv tak brání. :mrgreen:
Ono je to skor o tom,ze to povazuju za strateny cas a namahu a okrem vas to nikomu inému nic prinosne neprinesie. Tak si nenamyslajte. :thumbup:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

adrian píše:
Federmann píše: a slyšet to na vlastní uši nikdy nechtějí, oni nechtějí slyšet pravdu, oni ji chtějí mít, právě proto se mnozí poslechu a porovnání HQQF s čímkoliv tak brání. :mrgreen:
Ono je to skor o tom,ze to povazuju za strateny cas a namahu a okrem vas to nikomu inému nic prinosne neprinesie. Tak si nenamyslajte. :thumbup:
Další v řadě jasnovidců a všeznalých? :thumbup: co chce mít vždy jen pravdu? :thumbdown: Pokud je to tak bezvýznamné, nechť si toho vůbec nevšímají :mrgreen:
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od adrian »

Federmann píše:
adrian píše:
Federmann píše: a slyšet to na vlastní uši nikdy nechtějí, oni nechtějí slyšet pravdu, oni ji chtějí mít, právě proto se mnozí poslechu a porovnání HQQF s čímkoliv tak brání. :mrgreen:
Ono je to skor o tom,ze to povazuju za strateny cas a namahu a okrem vas to nikomu inému nic prinosne neprinesie. Tak si nenamyslajte. :thumbup:
Pokud je to tak bezvýznamné, nechť si toho vůbec nevšímají :mrgreen:
Ved tak aj robia,nevsimaju si vas =))
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

adrian píše:
Federmann píše:
adrian píše: Ono je to skor o tom,ze to povazuju za strateny cas a namahu a okrem vas to nikomu inému nic prinosne neprinesie. Tak si nenamyslajte. :thumbup:
Pokud je to tak bezvýznamné, nechť si toho vůbec nevšímají :mrgreen:
Ved tak aj robia,nevsimaju si vas =))

Obsah tohoto vlákna jasně ukazuje, kdo přišel jenom proto aby se zde v proti HQQF koalici realizoval, jen malý příklad search.php?author_id=1267&sr=posts, Vás nevyjímaje, na jiných fórech se informace mažou, zakazují slova jako Federmann a HQQF, aby to vyhledávače nedohledaly, to je krásný příklad, ne nevšímavosti, ale něčeho úplně jiného typicky českého.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
danhard
Příspěvky: 104
Registrován: 26 črc 2014 16:57

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od danhard »

Federmannovy články jsou plné lží a neopraví je ani když je na ně upozorněn, viz diskuze :roll:
"Zapojení Radio Craftsman C500A Power Amplifer bylo vzorem pro mnoho dalších konstrukcí s elektronkami KT66, jak se můžeme přesvědčit na dalším obrázku u zapojení Amplifier & Power Supply Williamson."
Radio Craftsmen vyrábělo C500A někdy od roku 1953.
Williamson publikoval svůj zesilovač ve Wireless World April and May 1947.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

danhard píše:
Federmannovy články jsou plné lží a neopraví je ani když je na ně upozorněn, viz diskuze :roll:
"Zapojení Radio Craftsman C500A Power Amplifer bylo vzorem pro mnoho dalších konstrukcí s elektronkami KT66, jak se můžeme přesvědčit na dalším obrázku u zapojení Amplifier & Power Supply Williamson."
Radio Craftsmen vyrábělo C500A někdy od roku 1953.
Williamson publikoval svůj zesilovač ve Wireless World April and May 1947.
Daněčku, měl jste na pochopení více jak 5 let? =))
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
danhard
Příspěvky: 104
Registrován: 26 črc 2014 16:57

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od danhard »

Ale to jsem pochopil hned Federmanne, že nejste schopen pochopit základní vlastnosti zkreslení, tady jsem udělal vysvětlení a vy jste ho ani za 6. let nepochopil :lol:
Nakonec každý si to může zkontrolovat, co je fakt a co jsou nesmysly, výmysly a lži :roll:
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

danhard píše:Ale to jsem pochopil hned Federmanne, že nejste schopen pochopit základní vlastnosti zkreslení, tady jsem udělal vysvětlení a vy jste ho ani za 6. let nepochopil :lol:
Nakonec každý si to může zkontrolovat, co je fakt a co jsou nesmysly, výmysly a lži :roll:
Daněčku, poslední téma bylo o nástupu pojmu Hi-Fi, normě a pod., ale Vy jste HOP sem, HOP tam, a jste rázem zcela někde jinde, jako by jste se právě vzbudil. :thumbup:

Že se přidáním jedné periody či půlperiody vytvoří les harmonických je pro Vás objev? já to považuji za samozřejmost, je to modulace, kdyby tam byly oba signály trvale, byla by to superpozice a les by nebyl. :thumbup:
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
danhard
Příspěvky: 104
Registrován: 26 črc 2014 16:57

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od danhard »

Přechodové zkreslení je nelineární, tvarové zkreslení signálu, žádná modulace, čím by se ten signál moduloval ? :roll:

A pokud by to bylo pro vást tak samozřejmé, tak byste asi nevyplodil takovou snůšku nesmyslů:

"Podíváme li se na periodu odchylky, pak naměřím pouhé 2µs. Pokud připustím, že se jedná o půlperiodu a ne o periodu, pak by opakovací frekvence odpovídala 250kHz, pro celou periodu by to byl dvojnásobek.

Pokud se podíváme na výkony, které jsou úměrné mocnině napětí, pak můžeme vypočíst pro užitečný signál hodnotu 9V2 a pro hodnotu amplitudy přechodového zkreslení 1*10-4V2÷4*10-4V2, přihlédneme-li k době trvání jedné periody, pak musíme tuto hodnotu ještě vynásobit poměrem frekvencí. Pro případ s 1kHz *1/250 a pro případ s 5kHz *5/250.

Velmi hrubým a nepřesným výpočtem se dostaneme k hodnotám zkreslení 22,5*10-6% ÷ 0,2*10-3% pro testovaný kmitočet 1kHz a 5kHz."

Asi neumíte ani odečíst čas z osciloskopu [-x
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

Jinak je to celé OT! Někdo má potřebu sem jakékoliv OT za každou cenu tahat.
danhard píše:Přechodové zkreslení je nelineární, tvarové zkreslení signálu, žádná modulace, čím by se ten signál moduloval ? :roll:
Amplitudová modulace je změna amplitudy, tedy změna tvaru, čímž vzniknou modulační produkty.

Daněčku, tvarové zkreslení není dle Vás taková změna tvaru, po které vznikají modulační produkty, které pak slyšíme? :thumbup:

Další vysvětlování, rozebírání a komentář by bylo jen nekonečné dohadování o pro Vás nepochopitelném. :thumbdown:
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Patmann »

No já to tady čtu jen zběžně,ale dá se půjčit a poslechnout nějaký ten zesák? Všichni se tu hádají, nevím kdo slyšel,kdo nee, rád bych ho poslechnul a pak bych napsal nezávislou recenzi :-)
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
Odpovědět