Bohumil Federmann - HQQF

Výrobci, prodejci a Hifi studia.
Odpovědět
danhard
Příspěvky: 104
Registrován: 26 črc 2014 16:57

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od danhard »

http://www.federmann.cz/index.php/vyrob ... odpor.html
"Měření šumového napětí
Měřením šumového napětí byla zjištěna míra šumu, která se pohybuje pod 100µV, typicky 40µV což odpovídá poměru signál/šum přes 110dB, typicky 120dB."

Tomu by se věřit dalo =))
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

danhard píše:http://www.federmann.cz/index.php/vyrob ... odpor.html
"Měření šumového napětí
Měřením šumového napětí byla zjištěna míra šumu, která se pohybuje pod 100µV, typicky 40µV což odpovídá poměru signál/šum přes 110dB, typicky 120dB."

Tomu by se věřit dalo =))
Daněčku, ono je třeba nejdříve řádně číst, zde jste dal odkaz na předchozí verzi HQQF-55-506, nyní je řeč o verzi HQQF-55-507, ta se od předchozí verze liší právě zdokonaleným napájením, má v napájení zařazenou řadu filtrů, potlačení rušení na 1kHz je až 80dB, což se příznivě projevilo právě na šumovém napětí celého zesilovače, ale i na věrnosti zvuku. =)) =))
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

Naměřený vliv jednoho filtru, před a za, a ono jsou tam za sebou dva. I Macura již v předchozích příspěvcích pochopil, že je třeba řešit napájení.

http://www.federmann.cz/images/stories/ ... ermann.gif
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
danhard
Příspěvky: 104
Registrován: 26 črc 2014 16:57

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od danhard »

Federmann píše: Abychom to trochu zreálnili. Když tam Pavle u té LT1028 dosadíš jen zaručenou katalogovou hodnotu 0,85nV/√Hz a ne vybraných 0,5 nV/√Hz, pochopíš proč je zesilovač stejnosměrný a nemusí mít na vstupu žádný odpor, dáš výstupní napětí 50 či 70V, ubereš zesílení na 20dB, což je 10x, pak se dostaneš teoreticky daleko, daleko přes 150dB a já jsem jen na 140dB.
Abychom to trochu zreálnili, tak v cestě signálu je na úrovni vstupního signálu potenciometr s nějakým vnitřním odporem, který šumí a každý zesilovač se zesílením má ve zpětné vazbě odporový dělič, také s nějakým vnitřním odporem pro vstup.
LT1028 má taky nějaký proudový šum a šumový odpor vstupů je cca 100R. Pro 2k na vstupech vzroste šum asi o 20dB.
Předložené hodnoty jsou vylhané.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

danhard píše:
Federmann píše: Abychom to trochu zreálnili. Když tam Pavle u té LT1028 dosadíš jen zaručenou katalogovou hodnotu 0,85nV/√Hz a ne vybraných 0,5 nV/√Hz, pochopíš proč je zesilovač stejnosměrný a nemusí mít na vstupu žádný odpor, dáš výstupní napětí 50 či 70V, ubereš zesílení na 20dB, což je 10x, pak se dostaneš teoreticky daleko, daleko přes 150dB a já jsem jen na 140dB.
Abychom to trochu zreálnili, tak v cestě signálu je na úrovni vstupního signálu potenciometr s nějakým vnitřním odporem, který šumí a každý zesilovač se zesílením má ve zpětné vazbě odporový dělič, také s nějakým vnitřním odporem pro vstup.
LT1028 má taky nějaký proudový šum a šumový odpor vstupů je cca 100R. Pro 2k na vstupech vzroste šum asi o 20dB.
Předložené hodnoty jsou vylhané.
Typický zesilovač nemá na vstupu nic než XLR a RCA konektor a pár centimetrů kabelu na vstup, stejně tak na výstup a zesílení 20dB.

Pokud zákazník chce jiné sestavení, pak je šum úměrný tomu co se přidalo, je to tak nepochopitelné?
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
danhard
Příspěvky: 104
Registrován: 26 črc 2014 16:57

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od danhard »

Filtry jsou jen v nevýkonovém napájení. Pokud je u blbě navrženého zesilovače mizerný odstup od napájení, tak je mnohem jednodušší použít aktivní filtraci, kapacitní násobič, než takovou onanii s několika symetricky odrušenými cívkami, kde to funguje jen díky rozptylové indukčnosti a velkém dc odporu :roll:
Samozřejme v úvaze o šumu se počítá s úplným potlačením od napájení.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

danhard píše:Filtry jsou jen v nevýkonovém napájení. .... takovou onanii s několika symetricky odrušenými cívkami, kde to funguje jen díky rozptylové indukčnosti a velkém dc odporu :roll:
Samozřejme v úvaze o šumu se počítá s úplným potlačením od napájení.
Daněčku, Daněčku, měl jsi několik roků aby jsi ten filtr pochopil, ale stále to nestačilo, rozptylová indukčnost a dc odpor, nemá na funkci pražádný vliv. [-x
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
danhard
Příspěvky: 104
Registrován: 26 črc 2014 16:57

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od danhard »

sekal píše:Navíc bych chtěl, podobně jako Pasul, vidět měření a parametry zde prezentovaného modelu zesilovače HQQF. Vzhledem k tomu, že nám autor právě sdělil, že měření dodává ke každému prodanému kusu, jistě není problém sem tyto materiály zkopírovat.
Federmann píše:Odkaz na BV-Audio? Když je již tu, mohu uvést několik srovnání HQQF (BV Audio)

• Kmitočtový rozsah nastavuji na 0÷350kHz (5÷120kHz)
• Rychlost přeběhu nastavuji na 16V/µs (90V/µs)
• Přeslechy -160dB (-100dB)
• Odstup S/N -140dB (-110dB)
• DC offset nastavuji typ. 0,0mV (5mV)
Federmann píše: Pokud zákazník chce jiné sestavení, pak je šum úměrný tomu co se přidalo, je to tak nepochopitelné?
Takže, to co jsi sem dal, jsou parametry zesilovače HQQF-ZBZ007 ? Tak to bych chápal =))
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

Základní sestavení jednoho kanálu zesilovače HQQF je:

• HQQF-55-507 Modul koncového stupně (2, 5 či 10párový, 200, 500 či 1000W)
• HQQF-55-207 Modul filtru napájení
• HQQF-55-208 Modul řízení napájení
• HQQF-55-220 Modul připojení reproduktoru
• Transformátor
• Vstupní a výstupní konektory, další instalační materiál.

Každý kanál je zcela autonomní ať již jako monoblok či ve společné skříni.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
danhard
Příspěvky: 104
Registrován: 26 črc 2014 16:57

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od danhard »

Další reálné hodnoty měření HQQF:
"Na stránce o HYPA170 mžeme nalézt zázračné měření odstupu rušivých síťových složek, které je v úrovni -130dB, tedy o 40dB lepší výsledek jako u měření HQQF a to na stejném pracovišti, zda i za stejných podmínek zůstává otázkou."
http://www.federmann.cz/index.php/galer ... -meni.html
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Fox_25 »

Pane Federmane vy jste řádnej křivák, otírat se o hypu, Srolla, DPA, to by Vám šlo výtečně, ale dodat nějaké standardní měření to ne, raději překrucovat a mlžit, hlavně ať se o Vás mluví. Ale na rozdíl od Vás, hypa, Sroll a DPA mají nějaké reference a spokojené uživatele, zatímco Váš silič je něco jako Lochnesská příšera.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

danhard píše:Další reálné hodnoty měření HQQF:
"Na stránce o HYPA170 mžeme nalézt zázračné měření odstupu rušivých síťových složek, které je v úrovni -130dB, tedy o 40dB lepší výsledek jako u měření HQQF a to na stejném pracovišti, zda i za stejných podmínek zůstává otázkou."
http://www.federmann.cz/index.php/galer ... -meni.html
No jo, Daněček, aby se nesnažil o Flamewar,

Byla možnost měřit ve stejný čas na stejném pracovišti i zesilovač HYPA, byl ve vedlejší místnosti, jedině tak by byly srovnatelné výsledky, ve stejný čas na stejném místě a pracovišti, ale nedošlo na měření, pan Čermák „neměl tolik času“, jak je uvedeno v článku, pracoviště mělo značné problémy se síťovým rušením, vložený zesilovač to nikterak neovlivnil, pochybuji, že by HYPA rušila přesně v protifázi, aby síťové rušení odstranila. =))
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

Fox_25 píše:Pane Federmane vy jste řádnej křivák, otírat se o hypu, Srolla, DPA, to by Vám šlo výtečně, ale dodat nějaké standardní měření to ne, raději překrucovat a mlžit, hlavně ať se o Vás mluví. Ale na rozdíl od Vás, hypa, Sroll a DPA mají nějaké reference a spokojené uživatele, zatímco Váš silič je něco jako Lochnesská příšera.
HQQF má spokojených uživatelů dost. Seriózní měření je na certifikovaném AP a tím konkurence stejně jako já nedisponuje, kdo chtěl či chce HQQF vidět a slyšet bylo mu umožněno, dnes se právě vrátil z měsíční cesty, tak o čem je vlastně řeč.

Co Vám bráni místo planých řečí o něčem o čem nic nevíte, zesilovač HQQF slyšet či si jej sám pro sebe proměřit? :-@
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Fox_25 »

Řeč je o tom že je to pořád Nessie nějak zástupy spokojených majitelů nejdou vidět. U značek o které jste se otíral je tomu naopak. Změřit by jste jej měl Vy za jasných podmínek a ne já jakožto potencionální zákazník. Pokud byl Váš silič na AP, dle všeho podruhé, proč nezveřejníte protokol?

A v konečném důsledku, za předpokladu že bych měl veškeré vybavení vč. znalostí a zesilovač bych změřil, co by se stalo pokud by výsledky neodpovídali Vaším představám?
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od sekal »

Federmann píše:Co Vám bráni místo planých řečí o něčem o čem nic nevíte, zesilovač HQQF slyšet či si jej sám pro sebe proměřit?
Nevím, proč by si měl zákazník sám proměřovat zesilovač. To je naprosto absurdní.. Zveřejnění komplexu korektně změřených tech. parametrů produktu je fundamentální a samozřejmou povinností výrobce !! Tedy toho seriózního. Ale to ty, Federmanne, zjevně nejsi.. Fox_25 má pravdu. Pro mě jsi obyčejný lhář a podvodník..:thumbdown:
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

Fox_25 píše:Řeč je o tom že je to pořád Nessie nějak zástupy spokojených majitelů nejdou vidět. U značek o které jste se otíral je tomu naopak. Změřit by jste jej měl Vy za jasných podmínek a ne já jakožto potencionální zákazník. Pokud byl Váš silič na AP, dle všeho podruhé, proč nezveřejníte protokol?

A v konečném důsledku, za předpokladu že bych měl veškeré vybavení vč. znalostí a zesilovač bych změřil, co by se stalo pokud by výsledky neodpovídali Vaším představám?
Spokojení majitelé nemají potřebu se s někým zbytečně dohadovat, obzvláště když by je mnozí přesvědčovali, že neslyší, co slyší.

Protokol z AP jednoduše neexistuje a nikdy neexistoval, jak jej pak chcete zveřejnit.

Výsledek je výsledek a představy jsou představy, jestli vidíte, zveřejnil jsem i výsledek ze dne 21. července 2012, který mým představám neodpovídal, Daněček jej zde připomněl, přestože měřící aparatura nebyla schopna potlačit síťové rušení pod 90dB, dopadla stará verze HQQF-55-506 velmi dobře, konkurencí naměřené zkreslení ukázalo THD=0,0079% a THD+N=0,034%, jak by to dopadlo, pokud by měřící aparatura měla parametry jako při měření HYPA, tedy potlačení síťového rušení na 130 či 140dB? Kdyby se ve stejný čas změřila i HYPA těžko by dopadla líp, ale to je jen domněnka, která se neprověřila, neboť pan Čermák tuto možnost nepřipustil. Ať by ro dopadlo jakkoliv, mohl by, jste sám sobě věřit, když mnou zveřejněným měřením nevěříte.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

sekal píše:
Federmann píše:Co Vám bráni místo planých řečí o něčem o čem nic nevíte, zesilovač HQQF slyšet či si jej sám pro sebe proměřit?
Nevím, proč by si měl zákazník sám proměřovat zesilovač. To je naprosto absurdní.. Zveřejnění komplexu korektně změřených tech. parametrů produktu je fundamentální a samozřejmou povinností výrobce !! Tedy toho seriózního. Ale to ty, Federmanne, zjevně nejsi.. Fox_25 má pravdu. Pro mě jsi obyčejný lhář a podvodník..:thumbdown:
Když nevěříte mnou zveřejněným parametrům, tak si je musíte proměřit sám, ať zveřejním cokoliv, stejně to můj antifanklub nepřijme, tak proč bych hýbal brvou. =))
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od sekal »

Až dosud jsi nic věrohodného nezveřejnil, tak raději mlč, Federmanne ! :thumbdown:
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

sekal píše:Až dosud jsi nic věrohodného nezveřejnil, tak raději mlč, Federmanne ! :thumbdown:
Trolly krmit nehodlám, buď věříte mým údajům, nebo máte vlastní, nic jiného není, plané tlachání a sprosté urážení je jen obrazem Vaší osobnosti. :thumbup:
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od sekal »

Jediným trollem (tedy kromě jiného) jsi tady ty, Federmanne. Proto jsi ostatně také prakticky na všech zbývajících tuzemských tech. fórech dostal trvalý BAN. A sprostě nikoho neurážím. Podvodník a lhář nejsou sprostá slova. To bys měl jako učitel vědět. Jen nazývám věci pravými jmény..
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od PMA »

Federmann píše:
Protokol z AP jednoduše neexistuje a nikdy neexistoval, jak jej pak chcete zveřejnit.
Lituji, ale majitel AP a autor měření mi včera v e-mailu potvrdil, že:

"Zesilovač ing. Federmanna jsem měřil pouze jednou, dle protokolu to bylo v listopadu 2014."

Autor měření je důvěryhodná osoba, které nemám důvod nevěřit. E-mailová komunikace s ním je u mě a je možné ji vidět, pokud mě někdo navštíví. Zveřejňovat na webu ji nebudu, podle slibu autorovi měření. Komunikace obsahuje e-mailové zprávy od 8.10.2014. Ještě aby bylo úplně jasno, já protokol nemám a nikdy jsem neměl, ten je u autora měření, který ji třetím osobám neposkytuje, což je naprosto profesionální přístup.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

PMA píše:
Federmann píše:
Protokol z AP jednoduše neexistuje a nikdy neexistoval, jak jej pak chcete zveřejnit.
Lituji, ale majitel AP a autor měření mi včera v e-mailu potvrdil, že:

"Zesilovač ing. Federmanna jsem měřil pouze jednou, dle protokolu to bylo v listopadu 2014."

Autor měření je důvěryhodná osoba, které nemám důvod nevěřit. E-mailová komunikace s ním je u mě a je možné ji vidět, pokud mě někdo navštíví. Zveřejňovat na webu ji nebudu, podle slibu autorovi měření. Komunikace obsahuje e-mailové zprávy od 8.10.2014. Ještě aby bylo úplně jasno, já protokol nemám a nikdy jsem neměl, ten je u autora měření, který ji třetím osobám neposkytuje, což je naprosto profesionální přístup.
Pavle mlžíš!

Snaha o měření byla, ne v listopadu 2014 ale o měsíc dříve, listopad jsi, si musel vymyslet. Listopad byl na místě, o kterém Ty nemůžeš vědět, tam se pouze zvažovalo, stejně jak měsíce následující. V říjnu 2014 se vyskytly jisté komplikace a měření se nedokončilo, takže protokol nevznikl a nikdy jsem jej ani neměl, tak si prosím nevymýšlej, ale těš se, dříve či později bude.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

Právě jsem byl upozorněn, že Slovanet opět zahájil hon na mou osobu, Pavle to již nemáte jiné nosné téma? =))
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Fox_25 »

Já bych zase řekl že se konečně i zde pěkně odkopáváte.

Proč se měření na AP nedokončilo? To nevyhovovalo představám a proto "není dokončené" a nebo to měřený přístroj nevydržel a během měření umřel?
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od PMA »

Necháme na cti BF, zda odpoví? Důvod JE známý.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

PMA píše:Necháme na cti BF, zda odpoví? Důvod JE známý.
Pavle já žasnu, jaký jsi jasnovidec a manipulátor, ještě před chvílí jsi tvrdil, že listopad a měření bylo dokončeno a měl jsem dle Tebe protokol, když jsem napsal, že v listopadu se nic neměřilo, o měsíc dříve vznikl jistý problém a měření se nedokončilo, problém se nám odhalit nepodařilo, v měření se pak nepokračovalo, ale ty vše znáš, i důvod problému i výsledek měření z listopadu.

Jak jsem již napsal, těš se, dříve či později měření na AP bude a ne jenom to, není kam spěchat. :mrgreen:
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od sekal »

To musel být velmi vážný, zapeklitý problém, když se ho za více než rok a půl nepodařilo vyřešit..:lol:
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od PMA »

Všechno se dá chápat, stačilo by, kdyby BF notoricky nelhal s nereálnými údaji -140dB a -160dB. Pokud to Bohouši nepochopíš, je to tvůj problém.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

PMA píše:Všechno se dá chápat, stačilo by, kdyby BF notoricky nelhal s nereálnými údaji -140dB a -160dB. Pokud to Bohouši nepochopíš, je to tvůj problém.
Pavle vidím, že jsem stále pod drobnohledem, funkci síťového filtru nepochopíš, ale jeho výsledek popíráš? Sám jsi matematicky šum mého zesilovače odvodil, když si opravíš ty drobné nepřesnosti, tak jsi na 152,9dB a já mám jen 140dB.

Pavle, jaký máš odstup mezi dvěma zcela samostatnými zesilovači či monobloky?

Drž se svého kopyta a mne nech na pokoji, já také nekritizuji a neútočím na tvůj „CFA výkonový zesilovač“ či „ExtremA - verze PMA“, útoky na HQQF si parametry svých skvostů nevylepšíš, to musíš změnit topologii a ne jen kopírovat. HQQF si jde svou vlastní cestou, jsou to mé vlastní a originální zapojení, má Topologie Federmann a to mnohé irituje. Mnohé vychází z jiného pohledu na zvuk a obvodového řešení ctícího mnou popsanou Dynamickou saturaci, odtud pak zcela jiná koncepce zesilovačů, jde o další významný Milník v Topologiích a to tě irituje. Pavle nesnaž se útočit na to, co jsi nepochopil, snaž se to pochopit a Tvé zesilovače to ocení. :mrgreen:

Jak jsem již napsal, těš se, dříve či později měření na AP bude a ne jenom to, není kam spěchat. :mrgreen:
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
jeronym
Příspěvky: 63
Registrován: 10 kvě 2015 13:06

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od jeronym »

Je zcela evidentní, že tento človíček B.F. si hraje, zkouší něco udělat, nejde mu to, lže jak tiskne, uvádí vylhané parametry atd. Neustále chrlí nové verze "lepších a lepších" zmetků, na kterých se něco učí. Naprosto bizardní je, že zákazník si má něco konfigurovat, vymýšlet atd. za šílený peníz (šílený vzhledem k hodnotě přístroje). Vůbec nechápu, proč by někdo, kdo chce zesilovač, měl platit za to, že si B.F. zkouší kraviny a učí se základy. A vrchol všeho je, že se sere do lidí, kteří zvládnou něco vyrobit. Tohle celé je, jak špatný vtip.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

jeronym píše:Je zcela evidentní, že tento človíček B.F. si hraje, zkouší něco udělat, nejde mu to, lže jak tiskne, uvádí vylhané parametry atd. Neustále chrlí nové verze "lepších a lepších" zmetků, na kterých se něco učí. Naprosto bizardní je, že zákazník si má něco konfigurovat, vymýšlet atd. za šílený peníz (šílený vzhledem k hodnotě přístroje). Vůbec nechápu, proč by někdo, kdo chce zesilovač, měl platit za to, že si B.F. zkouší kraviny a učí se základy. A vrchol všeho je, že se sere do lidí, kteří zvládnou něco vyrobit. Tohle celé je, jak špatný vtip.
Pokud netušíte o čem je řeč, neboť řada 506 a 507 je dlouhé roky krom vylepšeného napájení identická, učit se od „Mistrů“, kteří nepochopí ani jednoduchý filtr či celkovou ZV přihlášenou k patentování již před 88 roky, se opravdu nedá, pak se raději neztrapňujte a nic k odbornosti prosím nepište.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
jeronym
Příspěvky: 63
Registrován: 10 kvě 2015 13:06

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od jeronym »

Já se totiž neztrapňuju pane diletante. A nyní vážně: proč ho už nezablokujete? At si ty kraviny píše do sešitu v šuplíku a krmí kontejner před školkou nejnovětšími HQQ Fuckama. Nebo si ho tu pěstujete pro zábavu zadarmo a nechcete ho ještě utratit? :razz: Já bych smazal cokoliv, kde je o jeho šmejdovinách sebemenší zmínka. Toho se bojí nejvíc.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

Nejstarší zesilovač HQQF-55-506 z veřejně dostupných má pan. Petrák z Hi-Fi Voice, v létě 2011 a dále o tom byly veřejně dostupné informace i řada měření, které sám provedl, včetně hodnocení zvuku, není důvod mu nevěřit, k dnešnímu dni nedošlo k žádným změnám v zapojení, není ani žádného důvodu.

HQQF-55-506 sice již skončila a byla nahrazena novější HQQF-55-507, která je v oblasti zesilovače obvodově naprosto identická, bylo u ní vylepšeno napájení přidáním mých originálních filtrů do napájení rozkmitového stupně a vylepšeno dvojitou stabilizací napájení OZ, pro výkonovou část jsou filtry HQQF-55-207 na dalším spoji (nemusí být použit), což se příznivě projevilo na odstupu S/N.

Jakékoliv tvrzení, že došlo k nějakému vývoji zapojení, jsou nepravdivé a lze je jednoduše vyvrátit, ale zde pro nějaké dohady není žádné místo, zde je prostor pro prezentaci výrobků a ne pro útoky těch, kteří jsou zcela mimo, zesilovač neviděli, neslyšeli, obvodově mu naprosto nerozumí, jen opakovaně útočí a celé se to pak organizuje na Slovanetu.

Na další podobné příspěvky již nebudu reagovat.

B. Federmann
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Fox_25 »

To co má pan Petrák se standardním HQQF díky úpravám snad ani nazývat nedá, je to notně upravený zesilovač. To je stejné jako říci, pan XX má ode mne fábii, sice je to upravené RS které si upravoval sám, ale v podstatě je stejné jako ostatní fabie. To opravdu myslíte vážně?
jeronym
Příspěvky: 63
Registrován: 10 kvě 2015 13:06

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od jeronym »

Kecy, samý kecy. Nás nezajímají bláboly o ničem. Každý HQQFucker je jiný, má jinou kastli a ty si hraješ a vymýšlíš zmetky, po lidech chceš aby to platili a věřily té snůšce lží a blábolů. Připomíná mi to situaci s imigranty :razz: Tohle je strašné. Kdy budou vstupy znova na čelní straně? Toto a vlákno by se mělo celé kompletně odstranit a taky cokoliv v čem jen zmínka o diletantovi s velkým F
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

Fox_25 píše:To co má pan Petrák se standardním HQQF díky úpravám snad ani nazývat nedá, je to notně upravený zesilovač. To je stejné jako říci, pan XX má ode mne fábii, sice je to upravené RS které si upravoval sám, ale v podstatě je stejné jako ostatní fabie. To opravdu myslíte vážně?
Petrákův je identický s ostatními, žádné úpravy tam nedělal, OZ použil AD825, může se jich tam použít několik, nejčastěji používám OPA132, nebo LT1028, ale na přání tam byly osazené i jiné OZ, Petrák si jej navíc skládal sám, nastavil klidový proud na 600mA, takže jede značně v Ačku, ale HQQF umí i plný výkon v Ačku, zvládne i 5A či 10A pokud to někdo uchladí, byly i vodou chlazené verze.

Na spoji kde je značná část v SMD již laborovat nejde.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od sekal »

Fox_25 má ohledně Petrákova modelu HQQF pravdu. Viz http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... 635#138635

Zde je měření původního, originálního Federmannova zesilovače bez úprav, který si zakoupil a následně zkompletoval Renown. Jak vidíte, průběh sinusoidy má do ideálu daleko..
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

sekal píše:Fox_25 má ohledně Petrákova modelu HQQF pravdu. Viz http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... 635#138635

Zde je měření původního, originálního Federmannova zesilovače bez úprav, který si zakoupil a následně zkompletoval Renown. Jak vidíte, průběh sinusoidy má do ideálu daleko..
Petrák stavil ještě jedu verzi, osadil pouze jeden pár výkonových tranzistorů, což je taky zcela běžné, dál popisuje běžné nastavení, které je prováděno na každém modulu dle požadavků zákazníka, jako je omezení zkratového proudu, nastavení šířky pásma, rychlosti přeběhu a pod, více přímo od něj http://perys.rajce.idnes.cz/perys_-_hqqf_2012/#
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od sekal »

Zjistil jsem, že nepřihlášeným se obrázky uploadnuté přímo na Slovanet nezobrazují, takže výše zmíněné měření Renownova HQQF dám sem. (Měření provedl PMA).
HQQF_10kHz.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohumil Federmann - HQQF

Příspěvek od Federmann »

sekal píše:Zjistil jsem, že nepřihlášeným se obrázky uploadnuté přímo na Slovanet nezobrazují, takže výše zmíněné měření Renownova HQQF dám sem.
HQQF_10kHz.JPG
Musíte sem dávat to co jsem kompletoval já, ne někdo jiný a ještě špatně, jen zapojení a hodnoty prvků které jsem zapojení předurčil, ne něco zcela jiného, je to vlákno o mých výrobcích.

Ale jinak dobrý pokus, byl tam vadný materiál feritové perly a Slovanet to dobře věděl a namísto toho aby ferit dotyčný rozdrtil, dělal z toho senzaci, holt na Valašku se tomu říká "Křivák", česká povaha se nezapře. Od té doby se perly úplně vypustily, ale byly za zesilovačem a měřit se mělo před, tam to bylo OK.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Odpovědět