blesk666

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

jarne upratovanie:

elektronika Aconov ma strbinove odvetranie (fotka dole) kadial ide von teplo ale dnu nejaky prach. Kazdopadne vsetko stale funguje bezchybne
950F3AF2-B83F-4B7A-A9C2-6E9CEC8E8E22.jpeg
B90E1F67-ED21-4A15-A570-A9A0A60882EC.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: blesk666

Příspěvek od Ramones »

blesk666 píše: 20 lis 2018 20:05 priamo z analog OUT (XLR) je zvuk pre mna az prekvapivo slusny a uplne v poriadku. Rozdiel proti Emm Labs neni az taky dramaticky na prve rychle prepnutie. Rozdiely vyplavaju na povrch hlavne az na akustike a vaznej hudbe.
Z analog OUT (XLR) je zvuk podobne vyvazeny a aj farba zostava zachovana ako cez DAC. Je vsak doraznejsi ci ak chcete dynamickejsi. Je vsak v absolutnom hodnoteni suchsi a menej rozliseny hlavne od stredov vyssie. Resp cez Emm Labs “vzdusnejsi” a “analogovejsi” Vysky su jennejsie podane...Rozdiel je vsak daleko ale ze priepastne daleko lepsi ako z Sony XA50ES. (priestor z XA50 proto SCD1 bol sustredeny len medzi bedne, vysky velmi citelne “zrnitejsie, hlasy plochsie podane, ovela menej rozlisenia, ale aj akoby menej basov). SCD-1 ma prekvapil tym ze netrpi akoby “stensovsnim” objemu a spodku a preto si zachovava farbu a vyvazenie.
Blesku, já ti teda nevím, ale u mne doma zní "prostor" nahrávky vždy podle toho, jak byl zpracován ve studiu. Tzn, některé zní klasicky mezi bednami, jiné i mimo, co se šířky a hloubky týče a takhle se to projevuje i na sluchátka v rámci jejich fyzikálních omezení.
Přehrávači bych takové schopnosti nepřisuzoval.
Ale stroj je to velmi hezký a doma by se mi líbil. Spokojen jsem dlouhá léta s Teac VRDS 25, kterým jsem vyměnil hlučný Vincent.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

XA50ES nema to rozlisenie a detajly ako SCD1 preto aj ten rozdiel v priestorovej “bohatosti”
VRDS 25 byval dobry prehravac co pamatam. Mna inak tie lacne hlucne PC mechaniky inak aj v slusnych prehravacoch vcelku tiez irituju (CD ROM Teac mechanika v Audio Analogue Maestro CD 192.24)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

inak na “hranie” pribudol nejaky mesiac dozadu Acon SCA12R. Ked mam chut na trochu iny charakter uvuku prehodim si kabelaz Audie do Acon predzosiku. Viac menej je ale Acon predzosik vacsinu casu vypnuty alebo ho vyuzivam ako sluchatkovy predzosilnovac (inak celkom slusny)
D0A03CC8-A02C-4772-B77F-99D37A63FE56.jpeg
29EBF860-CA92-44D6-81DE-5AC78BB3C38C.jpeg
9E709F9C-2802-4D9F-90EA-6C8A6A232912.jpeg
A21F87D9-9473-49C4-8016-77B3D1BEBC2D.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

Madzicasom pribudol gramec Project 2Xperience acryl s low out MC prenoskou Ortofon Quintet Blue, gramo predzosik Mofi studiophono no a na mieste predzosiku je od dnes Parasound JC2
EEA641A4-AE04-4EA1-A6AD-DCEA41A2B43F.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

JC2 je zvukovo dost trasnparentne
27466C40-B63E-42D5-8D2D-2CFE52CC2C72.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

S odstupom casu by som zhrnul poznatky z dohodobejsieho uzivania a porovnavania 3 preampov:
Audia Flight Pre mk3, Acon SC12R, Parasound JC2:

Zacnem tym co som mal najdlhsie a to Audiou:
Celkovo posobi z tejto trojice na ucho najprijemnejsie. Ma zaroven najmenej mikro informacii hlavne na stredoch a vyskach. Nemam vsak pocit ze by tie informacie z Audie boli menej ciste ako u ostatnych skor su proste “maksieho” charakteru a je ich menej. Na spodkoch by som ju zaradil na druhe miesto v rozliseni (najlepsie JC2 najmenej rozlisene Acon resp Acon ma z tejto trojice najvatsi objem na spodkoch co pri niektorych nahravkach prinasa nizssiu mieru rozlisenia ako ked je objemu menej ale do toho uz keca samozrejme aj akustika). Priestorova zlozka je na podobnej urovni ako u Acon.

Acon je pre mna vcelku prekvapenim (prijemnym). Ma vcelku dost detajlov aj cistoty a ma zaroven vacsi objem, co robi nastroje a hlasy vacsie, ale aj to trochu maskuje mikrodetajly. Niekedy som si neni isty ci sa mi to vyssie rozlisenie paci viac ako pri Audii (jorsie nahravky). Charakterovo je podanie proti Audii viac zaostrene na detajl a ma vacsi drajv. Plechy posobia vacsie ako u Audie a JC2

Parasound JC2 je z tejto trojice najrozlisujucejsim a ma aj jasne najlepsiu priestorovu zlozku (nastroje a hlasy su najednoznacnejsie umiestnene v priestore, jak v lavo pravom, tak predo zadnom). Bas obcas az prekvapi ake vsetky informacie z neho dostavam, ktore som v nahravkach predtym neregistroval, to ale plati aj o zbytku spektra. Vysoke frekvencie su napriek tomu mnozstvu informacii co z nich lezie podane s mensou razanciou ako u Acon-u alebo ak chcete su “prijemnejsie” (tak v strede z tejto trojice). S odstupom casu sa mi tento vzdusny, brilante zaostreny a informativny prejav hlavne na lepsich nahravkach zda cim dalej viac ako ten spravny. Hlavne aj preto, ze prave pri dobrych nahravkach je prosty akejkolvek agresivity. Prehodenie vtedy na Audiu posobi az ospalo a poddekovo. Acon je na tom o nieco lepsie. Mizerne nahravky su najlepsie znesitelne asi cez Audiu a na druhom mieste cez Acon
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

Mam nejaku dobu, ked sa mi dari celkom vela pocuvat hudbu, ale aj som sem dlhsie nenapisal update. Osvedcilo sa mi mat doma naraz viac pristrojov a nejaku dibu ich porovnavat. Tak sa z toho cca pred rokom a dvomi mesiacmi vykrystalizoval preamp a doma zostal Denafrips Athena. (mal som doma naraz na porovnanie: Audia Flight Pre, Acon SCA12R, SPX2010, Parasound JC2, Ayre K5XE, Denafrips Athena)
Hed na to som zacal riesit DAC. V 2013-2015 som doma pretestoval asi 10 DAC-ov a vybral vtedy Emm Labs DAC2. Zaciatkom roka 2021 som si z Nisel pozical Ayon CD3s a aj ked som to necakal, po asi mesacnom suziti a porovnavani zostal doma Ayon. Tak ci tak som bol zvedavy na R2R Dac-y, tak som najprv mal moznost porovnat Ayon s Denafrips Pontus II kde sa mi viac pacil Ayon ale ten zvuk mal vela kladov. Aby som to skratil, mam doma asi mesiac Denafrips Venus II a po mesacnom porovnani s Ayon mozem povedat ze sa neviem rozhodnut co sa mi paci viac:-)
Jak Ayon tak Denafrips maju proti Emm Labs uzasne zobrazenie priestoru (hlbku sirku aj lokalizaciu) a dokazu daleko lepsie rozlisovat harmonicke. Teda zla plocha synteticky zafarbena nahravka je stale plocha a synteticka ale mnohych nahravkach je o dost viac informacii a tie naozaj dobre ma neprestavaju prekvapovat svojou bohatostou informacii v tonalnej aj priestorovej zlozke. Je to ako prechod od jednotlivych zvukov sice pekne cistych (Emm Labs mal krasne ciste vysky) ale predsa len zvukov k nastrojom a hlasom v priestore, este aj potlesk v live nahravkach si vychutnavam… Dnes okrem ineho nahravku v Tidal od Depeche Mode - Ultra s live bonusmi som pocuval 4x po sebe a na zaver sice viem povedat rozdiely, ale neviem povedat ci by som dal prednost zvuku Denafrips Venus II alebo Ayon CD3s
Prikladam este aktualnu fotku aparatu a fotku z navstevy sidla Ayon na okraji Graz-u
7F499301-BB6E-44A9-B968-A441D2D1EBE6.jpeg
F7AF6E0D-7876-4E3A-90F2-B257DFCF1F21.jpeg
2E89BF14-FFEA-41D4-9AE5-D636682A21A9.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

este vecerna
2FCDD85A-658E-44D4-AF04-31165B8E9B9D.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: blesk666

Příspěvek od zappa »

Zajímavý report, znám ty zážitky z poslechu živáků kdy najednou slyšíš tleskot tak zřetelně jak nikdy předtím. Je to radost se posouvat dál, i když mnohdy za velkého úsili a určitých obětí. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: blesk666

Příspěvek od daliborr »

Nádherná hifi sestava, ale co se najednou neřeší nožky, podložky. To podle mě nemůže hrát." Možná někomu ano". :razz: Jinak smekám je to nádhera.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: blesk666

Příspěvek od zappa »

Nejdříve se vybírají komponenty, a pak se tuní. Tuning do highendu opravdu patří.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

Daliborr: diky, sice nevyberam podla vzhladu, ale tiez ma tesi urcity funkcionalizmus. Mal som pod komponentami Caraball Classic ale pravdu povediac som nepocul rozdiel s a bez, resp to bolo pre mna pod hranicou rozoznatelnosti. Tak som ich dal prec. Mozno je to aj tym ze sa jedna vsetko o dost robustne konstruovane pristroje. Predzosik (18kg), DAC (8,5kg), hlinikove hrubostenne panely, maju tovarenske nerezove kuzelove nohy s PE podkozkami. Ayon (17kg) 5-12mm hlinikove panely, AL valcove nohy s intergovanymi gumennymi kruzkami zospodu. Aurender masivne celohlinikove telo (4mm Al panely) nerezove nohy s korkovymi podlozkami. Samozrejme su aj ine asi lepsie podlozky co by sa dali skusat, mozno niekedy skusim. Je sa stale s cim hrat. Ci komponenty alebo nejaky tuning. Akustika az bude samostatna posluchovka. Zametiavam sa ale skor na komponenty a do nejakej miery kable. Nemam tolko casu na laborovanie a porovnavanie. Som rad ked to vyda na porovnanie ako bolo teraz DAC-y a predtym preampy
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: blesk666

Příspěvek od -Kocour- »

Ta vecerni se mi hodne libi, ty Acony jsou i po letech krasny a skvele vymysleny jak se vyporadat se vzhledem bedny s velkym basakem.
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: blesk666

Příspěvek od Janik »

Vyzerá to super. Cg. Ten ayon sa mi paci.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: blesk666

Příspěvek od PítrsPraha »

blesk666 píše: 18 bře 2022 17:15 Mal som pod komponentami Caraball Classic ale pravdu povediac som nepocul rozdiel s a bez, resp to bolo pre mna pod hranicou rozoznatelnosti. Tak som ich dal prec.
U mně se pod Ayonem Cerabally oproti původním nožičkám projevily poměrně zřetelně. Přesnější zvuk, takové uklidnění, zpřehlednění. Ayona mám na žulové desce podlepené tenkým filcem, která leží přímo na zemi.
IMG_7690.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

PitrsPraha:
tento rozdiel je u teba pri CD/SACD alebo (aj) v mode DAC? Ja 95% casu pouzivam Ayon len ako DAC.
Inak mozes este siahnut po nohach od Franc Audio Accessories ktore osadzaju na HF verziu. Tam sa mi paci ze sa daju naksrutkovat namiesto povodnych. To len proste podkladanie sa mne osobne moc nepaci. (aj ked nepochybujem ze to u teba dobre funguje aj takto)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: blesk666

Příspěvek od PítrsPraha »

To jsem nijak výrazněji nezkoumal, primární je u mě poslech placek. V režimu DAC jedu jen Tidal / Spotify pro hledání hudby, podkres apod.

Jiný nožky jsem přiznám se nezkoušel a neměl motivaci zkoušet. Cerabally byly posun, tak jsem je nechal. Ayon je těžkej, takže na nich sedí dobře. Ale ano, přišroubovaný by byly pocitově lepší.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: blesk666

Příspěvek od fox »

blesk666 píše: 07 říj 2020 19:50 Madzicasom pribudol gramec Project 2Xperience acryl s low out MC prenoskou Ortofon Quintet Blue, gramo predzosik Mofi studiophono no a na mieste predzosiku je od dnes Parasound JC2
EEA641A4-AE04-4EA1-A6AD-DCEA41A2B43F.jpeg
Stejně nejkrásnější komponent ve tvé sestavě je tuner Pioneer.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

Fox: oo dakujem, toto si dnes uz malokto vsima.
Musim vsak konstatovat ze to je daleko najlepsi tuner aky som doma mal. Mimo jeho “krasy”, dioazem ho na tu istu antenu alo som mal predtym mat naladeny na FM Radio (98,3) s najnizssim rusenim ake som doma dosiahol. Zaroven je stabilita prijmu najvatsia (aj ked sa chodi okolo, nemeni sa), nemeni sa ani v case, je to naladene cele mesiace uplne rovnako, plus sila signalu je stabilne skoro permanente na 95% maximalnej hodnoty indikatora a ani naladenie na stred sa neodladuje. Toto nezvladal zdaleka tak dobre ani Accuphase T109 a uz vobec nie Sony ST SA5 ES a ST SA3ES. Jediny co sa mu ako tak v tomto priblizuje je Onkyo T9990 (mam teraz na chalupe, ten ma hlavne klady pri dialkovom prijme slabych stanic)
Zvukovy charakter je podla mna tiez najlepsi. Tuner je v povodnom stave, bez akehokolvej repasu (len vycisteny) a je vyrobeny v roku 1976 od kedy ho mam som tunery presyal riesit, pre mna aktualne konecna
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: blesk666

Příspěvek od efičák »

Ahoj blesku, díky za fotky potěšily.
Bedny Acon předvádějí kvalitu i po dlouhém čase. Ve srovnání s dalšími DIY projekty od různých šikulů mají mnohdy stále náskok.
Líbí se mi volba kalotových výšek a velké měniče na dolní pásma.
Když silně vnímáš kvalitu nahrávky a přesto smíś poslechnout dobrou hudbu na nepovedených snímcích, je to blesku nejvyšší vkus a požitek.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: blesk666

Příspěvek od fox »

blesk666 píše: 23 bře 2022 17:03 Fox: oo dakujem, toto si dnes uz malokto vsima.
Musim vsak konstatovat ze to je daleko najlepsi tuner aky som doma mal. Mimo jeho “krasy”, dioazem ho na tu istu antenu alo som mal predtym mat naladeny na FM Radio (98,3) s najnizssim rusenim ake som doma dosiahol. Zaroven je stabilita prijmu najvatsia (aj ked sa chodi okolo, nemeni sa), nemeni sa ani v case, je to naladene cele mesiace uplne rovnako, plus sila signalu je stabilne skoro permanente na 95% maximalnej hodnoty indikatora a ani naladenie na stred sa neodladuje. Toto nezvladal zdaleka tak dobre ani Accuphase T109 a uz vobec nie Sony ST SA5 ES a ST SA3ES. Jediny co sa mu ako tak v tomto priblizuje je Onkyo T9990 (mam teraz na chalupe, ten ma hlavne klady pri dialkovom prijme slabych stanic)
Zvukovy charakter je podla mna tiez najlepsi. Tuner je v povodnom stave, bez akehokolvej repasu (len vycisteny) a je vyrobeny v roku 1976 od kedy ho mam som tunery presyal riesit, pre mna aktualne konecna
Měl jsem takový tuner s ručičkami i v modré sérii, proto jeho výborné vlastnosti znám. Podívej se do mého vlákna.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

Fox: jasne viem, mal si kompletnu zostavu v podkrovi, velka parada to bola. Zivotny postoj ma naucil nelipnut na nicom, je to obmedzujuce a zanasa to do zivota predusdky a dedkovatenie (stagnaciu az regres). Napriek tomu niektore vyborne veci/diela/zazitky… z minulosti povazujem za nadcasove a neprekonatelne. V akomkolvek obore a smere
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: blesk666

Příspěvek od Mark Levinson »

efičák píše: 23 bře 2022 23:51 Ahoj blesku, díky za fotky potěšily.
Bedny Acon předvádějí kvalitu i po dlouhém čase. Ve srovnání s dalšími DIY projekty od různých šikulů mají mnohdy stále náskok.
Líbí se mi volba kalotových výšek a velké měniče na dolní pásma.
Když silně vnímáš kvalitu nahrávky a přesto smíś poslechnout dobrou hudbu na nepovedených snímcích, je to blesku nejvyšší vkus a požitek.
Naprostý souhlas, Acon jsou krásné a jejich 13" basák je fantastický.
Je zajímavé jak dýha mění barvu na denní a noční fotce :thumbup:
Mark Levinson
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

Eficak aj Mark Levinson dakujem za pozitivny ohlas. V podstate aj Kocour to vystihol. Velmi umne sa autorom podarilo navrhnut funkcne esteficku bednu s relativne velkym basakom. U Scan Speak Revelator D2905/9900 ocenujem krasny charakter vysiek. Z technickeho pohladu super ze tam nie je ferofluid, maju na kalotu velmi nizky rezonancny kmitocet, a co aj meranie potvrdilo vdaka pouzitiu zvukovodu je vcelku slusna smerovost a nadviazanie na stredak. Basak Focal Audiom 13WX ma extremne silny pohon preto aj ma 13,7kg kazdy! (BL=18,41) pritom membrana a kmitacka je velmi lahka a zaroven pevna (Mms=108g). Vo vyskedku je bas extremne precizny a v uzavretej bedni o to viac. Ano dyha ukazuje povas dna rozdielne odtiene podla mnozsva svetla v miestnosti. Kazdopadne to mam tak ze priamo na repro slnko nikdy nesvieti (UV je na menice svina)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

Mark Levinson, ty mas vlastne v svojich JM Labs tiez tento typ basaku akurat o 2” mensiu Focal Audiom 11WX
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

Tak nejaky update. Ako som uz naposledy spomenul, porovnavam a studujem si nejaku dobu vsetko dostupne okolo DAC-ov. Mal som moznost mat doma alebo ist na navstevu so svojimi DAC-mi (Ayon CD3s a Denafrips Venus II) a pocut jak vyborne R2R (Denafrips Pontus II, zmieneny Venus II, Holo Audio Spring 3 KTE), tak par slusnych az vybornych chipovych (RME ADI 2 Pro, Matrix X Sabre Pro MQA, Topping D50) plus ako som zmienil, som nejaku dobu doma mal paralelne Emm Labs DAC2 (ten som mal cca 6 rokov) a Ayon CD3s ho spolahlivo najradil. Z uvedenych by som oznacil pre moje ucho za najlepsie Holo Spring 3 KTE, Venus II a Ayon CD3s. Matrix X Sabre Pro MQA a Holo Spring 3 ma z uvedenych najlpsie merania, co nie je na skodu, avsak Matrix X Sabre ma zvukovo vcelku sklamal (meria excelentne a pre mnohych by bol aj zvuk asi blizko dokonalosti, v podstate nie je vobec spatny, ale...). Tak som chvilu vahal, ale dnes nakoniec objednal Holo May Level 2.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

ak by niekoho zaujimalo tak porovnanie:

Emm Labs DAC2 - suchsi, prekvapivo nie az tak velmi detajlny (v porovnani s Ayon a Denafrips), scena skor len L-P do hlbky proti Ayon a Denafrips dost slabsie, ale inak hladky neseruci s velmi peknymi vyskami

Ayon CD3s: V kazdom smere viac detajlov, zaroven prekvapil aj ked som cakal ze elektronky na vystupe budu nejak patlat, ze nepatla ale naopak je to velmi ciste, detajlne, dynamicke, pasma vyvazene (neutralne), univerzalne na akykolvek zaner, ale cim lepsia nahravka a hlavne akustika, vazna hudba, tak tym viac sa v dobrom vzdaloval Emm Labs-u DAC2). Nachadzal som nove veci v nahravke, odelili sa hlasy v zbore, jednotlive slaciky v orcehstri, kotle boli zrazu az niekde vzadu za tym celym a boli pritom jasne a uderne konturovane…Takze hlavne obrovsky vyrazne pribudol predo-zadny priestor co som myslel ze doma vdaka asymetrickemu rozmiestneniu aparatu ani nebudem moc dosiahnut a rozlisovanie farby nastrojov, co Meitner moc nevedel (a ja netusil ze to tak digital vyrazne lepsie moze vediet).

Denafrips Venus II. Je zaujimave ako vela ma zvuk tohto R2R spolocne s Ayonom. Farebne rozlisenie, tiez velmi realisticka 3D scena. Dlhu dobu som nevedel comu by som dal prednost. Obcas to vyznelo plus pre Ayon a obcas pre Denafrips. V com sa mi javil Ayon lepsi bolo ze Denafrips ma vacsie tela nastrojov a hlasov. Co bolo casto vnimane ako vacsi doraz a dynamika napr u klaviru, kontrabasu, ale zaroven to malo ten efekt ze ked bol v reprodukcii jeden vokal tak ten nemal taku bodovu L-P lokalizaciu (tak trochu by niekto povedal ze vokal cez celu stenu) ale tym ze Venus II vedel zachtit vyrazne aj hlbku priestoru, tak to bol dozvuk miestnosti co to takto “podmazaval”. Ayon toto vsak nerobi, aj ked vie aj vyborne zachytit hlbku sceny.

Holo Audio Spring 3 KTE: Opat vyborne podanie 3D priestoru ako u Denafrips a Ayon. Pekny detajl, cistota V zasade este blizssie sa da prirovnat k zvuku Ayon ako Venus II. Proti Denafrips o nieco mensie tela (cca ako Ayon) samostatny vokal este o chlp lepsie podany a zasadeny medzi repro ako s Ayon. Ayon obcas o nieco expresivnejsi (dynamickejsi) ako Holo Spring.

Vo vysledku sa mi javi prave Holo Spring 3 KTE taky spravny mix toho co od reprodukcie ocakavam, a kedze May je este technicky vyrazne prepracovanejsi, este o nieco lepsie merajuci a vsade excelentne hodnoteny, tak som sa rozhodol Venus II aj Ayon predat a kupit Holo May, aj ked by som mohol uplne spokojne zit dalej s kazdym z nich. Paradoxne asi viac univerzalny ako Venus II sa mi javi Ayon - prave na ten vokal (co vsak nie je uplne zanedbatelne)

Matrix X Sabre Pro MQA: asi maviac by som ho prirovnal k Emm Labs DAC2 len s trochu viac detajlom, mna zvuk moc neoslovil, javil sa mi dynamicky plochy a prefereoval skor akusticku menej “hustu” nahravku
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: blesk666

Příspěvek od Halys »

Jakou řadu Holo May kupuješ ?
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

May Level 2. Level 2 ma to podstatne rovnake (pre mna) ako KTE. Povodne som uvazoval o Spring 3 KTE ale povedal si ze radsej May L2
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

Novy prirastok ktory sa mi farebna sice k nicomu nehodi, ale verim ze to nebude vadit
3BE40F27-7FA4-4820-AAE1-C8772A6AE9D1.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: blesk666

Příspěvek od Janik »

Gratulujem 👍vyzerá super
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

Janik: dakujem. Ono to zvonku vyzera tak celkom obycajne, ale prevedenim krabice je to este asi lepsie ako Denafrips (hrubsi spodny diel z 5mm hliniku, zoskrutkovanie a design spajania je taky ze to posobi este robustnejsie a imunnejsie na poklep) Najkrajsie to je vsak zvnutra, v utorny design je prakticky dokonaly (ziadne kable vsetko pajkovane rovno do plosaku, striktne dual mono…)
72344A3B-0913-4351-8C7E-28D867CEF1F4.jpeg
64B7AC86-4152-419E-9B99-DDCBA016F3FA.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

Musim smeknut co sa podarilo firme Holo Audio. Po par dnoch pocuvania mozem konstatovat ze Holo May je zvukovo vcelku vyrazne dalej ako Denafrips Venus II ale aj Ayon CD3s. Viac detajlu, viac neutrality, pritom zachovava prirodzenost, farebne rozlisivanie a 3D siroku a hlbomu scenu. Vyrobca uvadza ze okny potencial sa prejavi az po cca 500 hodinach. Mozem potvrdit ze sa prejav meni. Otavara sa a zaroven “skludnuje”
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: blesk666

Příspěvek od PavelDosko »

mam radost ze sis dobre vybral
neni placka, neni highend
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

PavelDosko: dakujem. Sam si mal moznost pochopit ako daleko sa da posunut s celkovym zvukom ked sa nesupokojis s dobrym alebo velmi dobrym komponentom ale chces este viac
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: blesk666

Příspěvek od PavelDosko »

precetl jsem si posledni stranky tveho profilu ale nenasel jsem tve hodnoceni preampu Denafrips Athena, vzhledem k tomu ze u tebe zustal predpokladam, ze ti plne vyhovuje
neni placka, neni highend
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

preampy co som u seba porovmaval:
-Audia Flight Pre
-Parasound JC2
-SPX 2010
-Acon SCA12R
-Ayre K5XE
-Denafrips Athena

Objektivne zrejme najlepsie z uvedenych meria SPX2010. Patril a patri k mojim zvukovym favoritom aj ked v niektorych atributoch by som este v zvuku nasiel nieco co si predstavujem inak. Ale mohol by som s tym uplne spokojne zit. Ale kedze je to uzavreta kapitola a neda sa kupit, tak tadial cesta nevedie.

SPX2010 vs Parasound - Parasound sa mi viac pacil zvukovo na zenskych vokaloch a slacikoch. Jeho “vzdusnejsie” a ´jemnejsie” horne pasmo to robi a trochu “odlahcene” pasmo 150Hz-1kHz (stensovanie) ho zas diskvalifikuje pre univerzalne pouzivanie.

Audia Flight: Najmenej rozlisujuci, ale inak vyvazeny a pomerne univerzalne pouzitelny. Trochu vsak nezazivny proti ostatnym. Najslabsie podanie priestorovej zlozky

Ayre: rozlisene a “zive” v celom pasme okrem vysiek ktorych bolo aj objemovo najmenej z uvednych preampov a to vcelku dost markantne. (excelovanie na “riedkej” hudbe a zas “tlacenie” a urcita prezentnost stredneho pasma pri kompexnych pasazach).

Denafrips Athena vs Acon SCA12R: Denafrips “netlaci” pri kompexnych pasazach (da sa pocuvat dost nahlas bez pocitu sluchovej unavy) Pritom pri priamom porovnani (s Acon SCA12R) rozlisenie nechyba a aj objem vyssich frekvencii nie je mensi a proti Acon ma aj akoby viac rozlisene a objemovo zastupene uplne najvyssie pasmo (dozvuk cinelov je dlhsi a viac pocutelny). Acon ale ma o nieco vacsi podiel energie v pasme vysiek kde to “zvoni” co na “plechoch” je ok, ale na zenskom vokale to sposobuje prezentnost, predsunutie spevacky viac dopredu a pri vyssej hlasitosti spolu so slacikmi, gitarami...,som to musel stisovat (toto do nejakej miery mal obdobne aj SPX2010 ten mal obdobnu “extenziu” na najvyssie vysky obdobne ako Parasound a Denafrips - co povazujem za spravne. (teda “tupsie”z uvedenych posobia: Ayre, a Acon).

SPX2010: Velmi cisty, detajlny spolu s Denafrips a Parasound najlepsia priestorova zlozka. Exceloval na dobrych a vybornych nahravkach, horsie nahravky viac “tlacili” ako Denafrips.

Denafrips Athena: Detajlny, ale neunavujuci, vyborna priestorova zlozka (do hlbky najlepsia sirka porovnatelna s SPX2010 a Parasound) scena trochu “laid back” Vyvazeny, cim lepsia nahravka tym lepsi. Rozlisovanie farieb. Zvlada metal aj vaznu hudbu-najvatsia univerzalnost spomedzi vsetkych
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: blesk666

Příspěvek od Halys »

U Holo May se prý během zahřívání dostaneš do fáze že to bude hrát tak špatně že ho budeš chtít reklamovat
Pár lidí o tom psalo , po dalších hodinách se zvuk opět zlepšuje .
Tohle jsem snad u žádného stroje nečetl .
Teď už mám jiné priority , ale třeba ještě na May přijde řada. Stačilo mi pouze číst recenze a hned se stal ním vytouženým převodníkem .
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: blesk666

Příspěvek od blesk666 »

Halys: mal som nastastie moznost aj priameho porovnania rozohratych Denafrips Venus II a Holo Audio Spring 3 a tam bolo pre mna jednoznacne ze by som si vybral Holo Spring. May ma rovnaky charakter, len je v kazdom smere este dalej (rozlisenie, velkost sceny…) to bolo aj vo vsetkych recenziach a mozem to potvrdit
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Odpovědět