Pytell

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Tak po 24. hodinách na ProBurnu nyní zapojena místo V1 :
20200104_110628.jpg
Nechal jsem po zapojení ještě projet zahořovací CD Nordost a po vložení známého SACD -- změna po dvou taktech jak by řekl Lachim -- proti V1, vše ve zvuku je a nic nechybí, zvuk je na mé sestavě analogovější, příjemně se poslouchá . Hlavně basy jsou excelentní, možná ne tak dravé jako u V 1 -- např. u CD -- Grand Funk -- Inside Looking Out -- basa z levé bedny bera až dech a ke konci ta harmonika z prava -- prostě lahůdka.

Doufám , že než si večer přijede majitel pro tento skvost, budu si moci ještě něco poslechnout -- ( bohužel nyní musím na servisní zásah ), ale snad se brzo vrátím.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

Pytell píše: 03 led 2020 20:34 Jen odbočím, zkoušel jsem na svém XLR TYR 1 přehodit zlacené XLR za rhodium, ale zvuk byl tak posazen vysoko, že mě to tahalo za uši, vrátil jsem zlacené a pohoda.
To je typicky projev pro nerozehrane Rh konektory. Nevim jake byly tyto. Po rozehrani jdou naopak niz nez Gold. Sednou si dolu a to o dost. Trva to hodne dlouho I stovky hodin.
sartel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 říj 2014 13:08

Re: Pytell

Příspěvek od sartel »

kychtax píše: 04 led 2020 11:54 To je typicky projev pro nerozehrane Rh konektory.
Jo, je to známý jev. Více info na podatelna@bohnice.cz
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Pytell

Příspěvek od Jirka33 »

=)) Klasika, kychtax a dadaft znami pohadkari.
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Pytell

Příspěvek od Otikle »

jimmi píše: 04 led 2020 10:33 Tu je V1 lepšia ako V2 :shock:

To je asi nějaká mýlka, ne? Pytel psal o zlepšení zvuku Valhally1, u které se vymění originální Neutrik XLR konektory za nejvyšší Furutech XLR konektory. Rozdíl V2 oproti V1porovnával až dnes, po základním zahoření. A z toho co čtu myslím, že V2 bude u něho naopak posun k lepšímu (oproti V1). Testy jsem před koupí V2 samozřejmě četl, ale pakliže recenzent opakovaně zmíní, že V2 byla strašně drahá a že pak sehnal V1 za super cenu a tak si ji nechal místo V2, tak už jeho názor na rozdíl mezi V2 a V1 nemá příliš velkou hodnotu. Stejně tak jako recenze Anzusu musela vyznít tak jak vyzněla, ale to nemám nic proti dánskému výrobci. Je skvělý. Možná i lepší než Nordost. Mohl bych sem ovšem dát link na recenze, kde je V2 oproti V1 jasný vítěz, ale protože mám doma obě verze tak se v tom dál nechci matlat. :ympeace:
Naposledy upravil(a) Otikle dne 04 led 2020 15:39, celkem upraveno 1 x.
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Pytell

Příspěvek od Otikle »

Pytell píše: 04 led 2020 11:46 Doufám , že než si večer přijede majitel pro tento skvost, budu si moci ještě něco poslechnout -- ( bohužel nyní musím na servisní zásah ), ale snad se brzo vrátím.
Nespěchej. Klidně zítra večer, nebo během pondělka :angel:
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Pytell

Příspěvek od Otikle »

Mirku bylo by skvělé kdybys mohl porovnat analogovou V2 s Kimber 1138 a AQ Wel Signature, které u Tebe taky hrály. Jak víš, rád bych věděl kam V2 u sebe zapojit a má-li smysl jí dávat místo některého z těchto kabelů. Z toho co jsi tady zatím napsal to vypadá, že výměna na místo, kde je teď V1 s Furutech XLR, bude mít smysl. Ještě tedy tyto dva konkurenti. Ale samozřejmě je pak porovnáme u mě doma. Jen takové předběžné BORO (Bojové Rozdělení) kdybys mohl už podle zvuku u Tebe ^:)^ Děkuji, O.
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
DK76
Příspěvky: 107
Registrován: 23 led 2019 18:43

Re: Pytell

Příspěvek od DK76 »

Nějak tomu moc nerozumím :-? , pokud si kupuji nový káblík, tak asi vím kam ho dám :?: a ne že koupím a pak přemýšlím co sním a ještě na radu druhých [-x. Sestavu si ladím podle svých uší a né podle peněz a známých :thumbdown:.
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Pytell

Příspěvek od Otikle »

No vidíš a já to přesně tak dělám. 🤪

Jo a kabelů mám asi padesát. Takže srovnávat je mezi sebou, na různých pozicích a pak přemýšet (za pomoci zkušených kolegů) kam by nový seděl nejlépe, zase tak moc divný není.
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
DK76
Příspěvky: 107
Registrován: 23 led 2019 18:43

Re: Pytell

Příspěvek od DK76 »

Tak k tomu už asi nic :silent:
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Tak jsem včera k večeru dorazil domů a asi do 22. hodin posluchal V 2, poslechl jsem celou škálu hudby, a musím se přiznat V 2 mezi Primare BD-32 a předkem Marsh exceluje, asi nejlepší kabel co jsem měl na této pozici . Zkusil jsem i zapojit V 2 mezi předek a konec Marsh, ale tam pro mé uši lepší XLR TYR 1, tam V 2 přidala na hutnosti a až nepříjemné množství basové složky.

Ano , měl jsem nedávno půjčen KImber 1138 -- asi nejlepší kabel u mě na vážnou hudbu, tento kabel dodá ( tělesu velikost a znělost nástrojů ), co se týče AQ WEL , taktéž vynikající kabel, ale bohužel jako u všech kabelů AQ -- nižší středy až moc presentní na úkor ostatních pásem a trochu nafouklý zvuk, ale některých hifistům se to líbí -- tak proč ne.

Chtělo by to poslechový test všech těchto kabelů na jedné sestavě a více posluchačů, přeci každý vnímá zvuk jinak -- potom by to bylo spravedlivé.

Výše uvedené je shrnutí dojmů na mé sestavě a v moji akustice.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Pytell

Příspěvek od Dasta »

Mirku, uděláš li test na jedné sestavě (třeba u otikle),posluchačstvo si udělá nějaký názor a dopracujeme se k nějakému resumé.
Potom se posluchači přesunou se zkušebními kabely, třeba k lachimovi a výsledek tehtýž kabelů bude odlišný.
Toto se bude opakovat na každé sestavě,u každého jinak.
Spravedlivého rozuzlení se tudíž touto cestou dobrat nelze.
Jediná"spravedlnost" je, aby si každý vybral takový kabel, který v jeho sestavě bude splňovat dvě kritéria a to, že si se sestavou sedne a bude se majiteli sestavy nejvíce líbit.Jiné cesty, zřejmě v tomto případě asi nebude.
To je myslím jediná spravedlnost v této situaci.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Pytell

Příspěvek od Otikle »

Ahoj kluci,

děkuji za příspěvky k nové V2. Určitě se finálně rozhodnu až u sebe, ale většinou se kabely chovaly více méně podobně u Pytla nebo Lachima a pak u mne. Například když měl Audioquest lavor u jednoho z nás tak ho pak měl i na dalších dvou sestavách. Ale nuance samozřejmě musí být brány na zřetel až v konečné sestavě. Když byl jeden kabel totální průser u Pytla, tak už jsem ho rovnou strčil do skříně a u sebe ho už nemusel ani zkoušet :razz: Nicméně už teď to napovědělo kam V2 mám zkoušet cpát a kam ne.

Díky Mirku ^:)^
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Dasta : Honzo, ano máš pravdu, každý si musí vybrat co mu sedne k sestavě, jeho poslechových preferencích a také v jaké cenové lize.

Jsem rád , že mohu na mé sestavě vyzkoušet kabely z TOP nejvyšší ligy, je to pro mě hodně poučné a vřele doporučuji i co nevěří na kabely, když bude možnost si zapojit na své sestavě.
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

Dasta píše: 05 led 2020 10:13 Mirku, uděláš li test na jedné sestavě (třeba u otikle),posluchačstvo si udělá nějaký názor a dopracujeme se k nějakému resumé.
Potom se posluchači přesunou se zkušebními kabely, třeba k lachimovi a výsledek tehtýž kabelů bude odlišný.
Toto se bude opakovat na každé sestavě,u každého jinak.
Spravedlivého rozuzlení se tudíž touto cestou dobrat nelze.
Jediná"spravedlnost" je, aby si každý vybral takový kabel, který v jeho sestavě bude splňovat dvě kritéria a to, že si se sestavou sedne a bude se majiteli sestavy nejvíce líbit.Jiné cesty, zřejmě v tomto případě asi nebude.
To je myslím jediná spravedlnost v této situaci.
Takle si myslím že to není.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Pytell

Příspěvek od Dasta »

A jak to tedy je?
Že jeden řekne, tenhle je nejlepší a ostatní vyhází co měli doma a pořídí si ho?
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

to přece nikdo neříká. Vliv kabelu do sestavy bude podobný.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Pytell

Příspěvek od Dasta »

Ale preference posluchačů budou rozdílné proto se nikdy nedobereš ke vzájemné shodě na ten či onen kabel.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pytell

Příspěvek od Frogyman »

Nejen preference, ale i úroveň sestavy, akustiky atd.
Když u Lachima vyhodíš Valhallu a vyzkoušíš 10 různých kabelů v 2hand ceně 10-50tis, tak minimálně 9 z nich bude působit v jeho sestavě jako brzda a dusítko. Když těchto 10 stejných kabelů dáš do sestavy u "normálního smrtelníka", bude 5 z nich fungovat jako "rozjasňovač" a kabel, který zafungoval jako u Lachima může v jiné sestavě fungovat jako "pila".
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Pytell

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Kychtaxy, vliv bude podobný, to znamená, že se většina shodne na tom, že kabel "A" přináší mapříklad nápadnější výšky, ale shoda nebude panovat na tom, že se právě tento charakter projeví jako vhodný v každé sestavě kterou má kdo z testujících doma. Nebo naopak nevhodný.
Toto se potvrdilo u akce kterou jsem pořádal v létě. Shoda v popisu zvukových rozdílů mezi vzorky RCA kabelů byla velká, ale preference jednotlivých účastníků - který vzorek kabelů se nejvíce líbil v domácí sestavě už tak shodná nebyla.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Pytell

Příspěvek od Jiri »

Ještě bych dodal, že nejvíce rozlišující kabeláž bude přínosem v celkově vyladěné sestavě bez vysloveně slabého článku. Někdy je tedy vhodnější kabeláž, která "průšvih" v sestavě milosrdně zamaskuje.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Pytell

Příspěvek od Otikle »

To je pravda. Taky bych dodal, že podle Pytlova zjištění se V2 rozehrává extrémně dlouho. I po zmíněném zahoření na jeho Proburnu, po 2xnásobném přejetí Nordost zahořovacím CD a dalších několika hodinách hraní, se V2 “otevírala” dál a dál.
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

NA-Noble Audio píše: 06 led 2020 10:04 Kychtaxy, vliv bude podobný, to znamená, že se většina shodne na tom, že kabel "A" přináší mapříklad nápadnější výšky, ale shoda nebude panovat na tom, že se právě tento charakter projeví jako vhodný v každé sestavě kterou má kdo z testujících doma. Nebo naopak nevhodný.
Toto se potvrdilo u akce kterou jsem pořádal v létě. Shoda v popisu zvukových rozdílů mezi vzorky RCA kabelů byla velká, ale preference jednotlivých účastníků - který vzorek kabelů se nejvíce líbil v domácí sestavě už tak shodná nebyla.
NA, výstižně napsáno.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od lachim »

dovolte mi z praxe. (mirku, díky za prostor)

v září 19 jsem u jednoho člena fóra zapojoval 2 rozdílné kabely XLR.
tara labs vectore 1 - XLR, 1m, originál
VDH silver - XLR, 1m, montáž člen "pytel" z metráže
(zde na fóru velmi rozšířený, oblíbený kablík)

zřejmě bychom se shodli na zvuku obou kabelů.
( bych si dovolil napsat tvrzení )
- tento měděný taralabs patlá "jak prase"
a
- stříbrný VDH je proti němu "křišťálová studánka".

na členovo sestavě zakončené 3-p. repro Piega byl
- VDH uječený, usyčený a zcela neposlouchatelný.
- TaraLabs naopak lékem na bolavé uši. s ním měla sestava náhle barvu a duši.

majitel své tehdejší sestavy mi jeden z nejlepších kabelů XLR (poměr cena/výkon ) vrátil jako zcela nepoužitelný.
taralabs si naopak vypůjčil. jako kablík fantastický.
:razz:
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Byl jsem donucen předělat SW PC ( konec mých oblíbených W7 ) a instalaci W 10 PRO . Po připojení DACu Mytek, a puštění TIDALu -- zvuk pro mé uši daleko lepší, hlavně při MQA zvuk bez připomínek. Včera mi kamarád říkal, že kdyby hrál z PC tak už dávno měl W 10, má pravdu.

Jak to máte Vy , jaké zkušenosti s W 10 ?

Po dvou dnech jsem nadšený, i s ovládáním W 10.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od PavelDosko »

W10 porad hafo procesu misto hudby = linux je cesta pro audio PC
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od PavelDosko »

FidelizerPro jsem pouzival nekolik let s W10, urcite lepsi nez bez nej, zkuste zdarma Daphile linuxovou distribuci ... www.daphile.com
Naposledy upravil(a) PavelDosko dne 28 led 2020 10:47, celkem upraveno 2 x.
neni placka, neni highend
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Pytell

Příspěvek od jimmi »

https://www.highend-audiopc.com/audiophile-optimizer

PavelDosko kámoši si pod W10 Fidelizer pochvaluju a počuju lepší zvuk. Ako soft sa tiež časom vylepšuje.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Pytell

Příspěvek od PavelDosko »

jimmi píše: 28 led 2020 10:47 https://www.highend-audiopc.com/audiophile-optimizer

PavelDosko kámoši si pod W10 Fidelizer pochvaluju a počuju lepší zvuk. Ako soft sa tiež časom vylepšuje.
ahoj naposled jsem to porovnaval o vikendu, mam W10 s FidelizeremPro v nejnovejsi verzi na druhem ssd ... a opet se tam vratil ssd s Daphile
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Pytell

Příspěvek od terahera »

PavelDosko píše: 28 led 2020 10:02 W10 porad hafo procesu misto hudby = linux je cesta pro audio PC
:thumbup: Souhlas
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
kychtax

Re: Pytell

Příspěvek od kychtax »

Pytell píše: 28 led 2020 09:32 Byl jsem donucen předělat SW PC ( konec mých oblíbených W7 ) a instalaci W 10 PRO . Po připojení DACu Mytek, a puštění TIDALu -- zvuk pro mé uši daleko lepší, hlavně při MQA zvuk bez připomínek. Včera mi kamarád říkal, že kdyby hrál z PC tak už dávno měl W 10, má pravdu.

Jak to máte Vy , jaké zkušenosti s W 10 ?

Po dvou dnech jsem nadšený, i s ovládáním W 10.
W10 už jsou hodně slušné. Gratuluji. Půjč si od Otikleho USB kabel. Neplánuješ? :angel: Kdybych se měl rozhodovat , asi bych si vzal nějaký Nordost. Kamarád má 1,5m Red Dawn k Chordu Dave. A velmi si pochvaloval změnu. I mně přijdou jejich USB neutrální. A to i ty levnější.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Pytell

Příspěvek od blesk666 »

Pytel a co pouzivas ako prehravac nad tym W10?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pytell

Příspěvek od Pytell »

Tidal jedu přímo z PC, ale jinak používám Foobar 2000.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Pytell

Příspěvek od F2014 »

Pokud máš to PC v okamžiku, kdy na něm posloucháš hudbu, vyhrazené jen pro poslech, pak určitě doporučuji vyzkoušet Daphile (anebo jiné Linuxové prostředí, ale Daphile mi přijde z pohledu instalace laicky zvládnutelné a hraje IMHO velice dobře).

K Windows a Fidelizeru: Kladu si otázku, jaký má smysl zaplatit za licenci procesy přebujelých Windows a potom zaplatit za licenci Fidelizeru, aby se ty procesy zase uklidily?
Smysl by mi to dávalo výhradně v těchto případech:
1. Kdybych potřeboval při poslechu současně na tom PC pracovat. Jak může být Fidelizer potom reálně účinný..?
2. Kdyby Windows s Fidelizerem hrály lépe než minimalistická prostředí pod Linuxem. K tomu za zatím vyjádřil zatím jen PavelDosko a dává přednost Daphile.

Poznámka na okraj k Daphile (kdyby ses do toho pustil): Pokud si nejsi úplně jistý, co znamená "partition" a jak ji vytvořit, raději použij pro Daphile nějaký jiný disk než ten, kde máš instalaci Windows. S trochou nepozornosti bys mohl disk s Win přemazat (a vůbec nejlepší bude stávající disky dočasně vyjmout :smile: ).
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Pytell

Příspěvek od Kocmeister »

Daphile není ve světě považován zrovna za vrchol audiofilních Linuxů, spíše Snakeoil OS, Volumio a prý i Moode. Co se týče Win10, existuje možnost mít minimalistickou instalaci, což vyřeší spoustu problémů. Ale veřejně detaily není možné psát, bohužel. Další krok je nepoužívat zatracenej foobar2000. Ten je zvukově mimo mísu a není divu, že téměř vše hraje lépe.
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Pytell

Příspěvek od RedBaron »

Tady je myslím jasné, co a kdo je mimo mísu, ale foobar to opravdu není, pánové :smile:
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Pytell

Příspěvek od Kocmeister »

Tys to zkoušel? Že se ptám vid?
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Pytell

Příspěvek od PítrsPraha »

S PC audio jsem obcoval jen chvili, asi rok, a touhle cestou jsem se nevydal, pac jsem na to nemel nervy :smile: . Na co jsem ale prisel hodne rychle, bylo, ze Foobar u mne ne. Stacila zkusebni verze HQPlayeru a bylo jasno, zvuk jasne lepsi i pres veskere snahy "vytunit" zvuk Foobaru dostupnym nastavenim.

Mam s PC audio natolik malou zkusenost, ze nemuzu a neumim obecne rici, jestli Foobar proste neumi. Ale u me neumel (nebo jsem ja neumel nastavit F. a Win tak, aby hral poslouchatelne).
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Pytell

Příspěvek od RedBaron »

Pokud používáte HQplayer s resamplingem, ve Foobaru je celá škála takových možností. Sox, SRC, DSD upsampling a nastavení až oči přecházejí. Nakonec byste došli k podobnému zvuku, vy jste to zkoušeli? Že se ptám...
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Odpovědět