terahera

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
kychtax

Re: terahera

Příspěvek od kychtax »

žádná slivovica, co si to za valacha kurnik šopa. :mad:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

I slivovica tam byla :sad:
aretax
Příspěvky: 3073
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: terahera

Příspěvek od aretax »

Tá vec vedľa stolíka s barom - to je piecka? Varenú whisky som ešte nepil. Iba rum. To je asi : "THE WD" (Thermo high end whisky drink).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
malabar
Příspěvky: 38
Registrován: 16 bře 2019 18:19

Re: terahera

Příspěvek od malabar »

^:)^ tak to joo, to maj u me za jedna ! dokonce jsem nekde cet', ze par lahvinek do akusticke mistosti patri.
cim prazdnejsi, tim prej lepsi, =))
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Zdar všichni
Tak po několika měsících laborování a zkoušení reprokabelů do sterea u mě nakonec zvítězila čínská kombinace Xindak FS1 na výšky a Xindak FS2 na středobas :smile: Tímto chci poděkovat Lubinovi,jednak jsem o těchto kabelech vůbec nevěděl a za sehnání :thumbup:

Obrázek
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: terahera

Příspěvek od zatty »

Sikovny chlapec a vidim ze prozatim zustavas u propojeni co se me nejvic ze vsech kombinaci libilo nejvic :thumbup:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

No já koukám, že zkoušíš opravdu vše. Kelímkový test na napájecí kabely podle mne snad ještě nikdo nedělal. Dej pak vědět, jaké jsou poznatky a jak si stojí v porovnání s wenge :lol: :lol: :lol:
Možná by to mohlo fungovat i na reprokabel - na basy od smetany a na výšky od nízkotučného jogurtu =))
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

No,i když to na fotce vypadá jednoduše s hrnečky,tak to nebyla žádná sranda :shock: Tyto mají nejmenší vliv na zvuk,původně tam byly hrnečky na latté,ale projevily se hodně agresivně(nepřál bych nikomu slyšet ten řev mé drahé polovičky,jak to zjistila),takže po asi pěti pokusech nakonec zůstaly tyhle,protože se v domácnosti nepoužívají :lol:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: terahera

Příspěvek od PavelDosko »

to se divim, ale kdyz to sedne tak proc ne

enjoy
neni placka, neni highend
kychtax

Re: terahera

Příspěvek od kychtax »

Takže trivista byla tímto xindakem pokořena? Zajímavé .. hihih :silent:
Jaké další reprokabely jsi zkoušel, nechceš napsat?
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tri Vista pokořena nebyla,ale kvůli její konstrukci je u mne problém s manipulací,takže je schovaná ve skříni :angel: Jinak zkoušel jsem Audioquest Gibraltar,Audioquest Oak,Taralabs RCS Air 1,Xavian Mondiale 2,AudioArt SC-5SE,Mit Styleline 12,Van Den Hul D352Hybrid-který je u mne taky špičkový a zůstane na multikanál :angel:
kychtax

Re: terahera

Příspěvek od kychtax »

no to už jsou všechno celkem slušné kably. Ten D352 jsi měl v sestavě když jsem byl u Tebe. A bylo to slušné. :thumbup:
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: terahera

Příspěvek od whisp »

Tak nam o tych kabloch nieco napis
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

whisp píše:Tak nam o tych kabloch nieco napis
Rád bych něco napsal,ale není co :smile: Neumím,jak některí popsat slovy např. křišťálové výšky,medové středy,pevný a konkrétní bas atd.Kdo mě zná,tak ví,že řeším kabely,a nejen ty,stylem,že zapojím do sestavy a pár dní poslouchám a když mě po těch pár dnech nic nesere,tak je to ono :smile: Všechny mnou zmiňované kabely jsou super,ale něčím mě vždy právě sraly,neumím popsat čím,ale sraly.Tahle kombinace Xindaků mě níčím nesere,proto jsou v mém řetězci podle mne nejlepší.Omlouvám se za trochu vulgarit,ale jinak to prostě popsat neumím :angel:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Zdar všem při neděli :angel:
Včera mi Saša(Zabiny) při cestě na moravu půjčil na zkoušku magnetické nožky,taková kombinace magnetu a cerrapuc.Dnes jsem tedy nainstaloval a podložil nimi gramofon,jsem zvědavý na výsledný zvuk :smile:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Ještě pro doplnění,deska pod gramofonem je Zattyho řeznické prkno,které jsem mu znárodnil,když mi ho přišel ukázat hned jak jej vyzvedl z pošty :lol:
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: terahera

Příspěvek od daliborr »

Včera jsem byl u Maru na poslechové návštěvě. Mara je obrovský pohodář s velkým srdcem.Už jenom příchod do jeho guru místnosti , mě dostal. To fakt ocení jenom hifista. Přístroje ,doslova obří a ladné reprobedny. Nemluvě o kabelech a gramofonu. Mara má opravdu detailně vychytané i drobnosti,kromě spínaného zdroje v rozvodové liště a hrnky pod kabely. Donesl jsem svoje kabely, ale k vůli délce se je nakonec nedalo vyzkoušet. Nic méně jsme napřed pouštěli hudbu z HDD a Tidal. Jedním slovem pohádka. Bedny se ztratily v prostoru a hudebníci stáli přede mou. A ty výšky z těch páskáčů to je voda na můj mlýn. Už jsem poslechl bedny AC u 3 hifistů a tyto bedny mě fascinují jak zvukově tak zpracováním. Pak jsme přešli na gramo. Pustil mi samozřejmě desky lepší kvality ,nic méně musím uznat, že v tomhle případě to hrálo lépe jak z CD aspoň těch normálních. No ,ale obyčejná deska by se asi nechytala a to lupání taky nemám rád . Při poslechu desek jsem myslel , že hraje i ta prostřední reprobedna. Ta je ovšem na domácí kino,ale mě to pořád uši směřovalo k ní. Fakt to hrálo famózně a těch udělátek k tomu gramofonu,bylo nespočítaně. Pak jsme přešli k přehrávači Oppo . CD japan nádhera, zvuk opět v prostoru bedny jen hrály stereo efekty , a s hudebníky jsem si mohl podat ruku.Jednoduše Mara šel tím správným směrem. Má to opravdu vychytané.Tím apeluji na kritiky od klávesnic, jeďte si poslechnout aparáty jiných kolegů. Dá vám to víc něž ,čtení některých rádoby všeználků. No ,ale pak je ještě jedna stránka a to,že přijdete domů a celé je to jinak. A to možná i blbě.(to jsem nemyslel na sebe) A pak celé léta práce jsou v ""autocenzura"". Ale musím říci,že hodně a to moc záleží na úpravě akustiky. Maro Ty podložky pod kabely vyřešíme. Už je mám nachystaný. A moje bedny , nehrají ty výšky s takovým detailem jak u tebe. Možná až zapojím ty regálovky =)) .Moc děkuji za za všechno. A příště bych chtěl pustit desku Petr Kotvald. Máš ji tam a Zaty říkal radějii ne. %-(
kychtax

Re: terahera

Příspěvek od kychtax »

jaký kotvald, mumuland? :lol:
Jaktožes mi ho nepustil, Máro.. (Taky se mi tam líbilo) :clap:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Díky Daliborovi za návštěvu,bylo to příjemně strávené odpoledne :thumbup: I když jsem měl z jeho návštěvy trochu obavy,přeci jenom jeho příspěvky na fóru jsou vetšinou dost urýpané :angel:,nakonec se Dalibor ukázal jako velký pohodář a nadšenec :thumbup: .LP Petra Kotvalda jsem nepustil,protože je to speciální edice 200gr 45rpm MoFi,kterou schovávám na speciální příležitost :lol: :lol: :lol: Jinak je dobře,že Dalibor pochopil,že je 1000x větší přínos osobní návštěva a praktická poslechová zkušenost,než plky od klávesnice :smile: a těším se jak se dostanu na návšzěvu k němu :thumbup:
Naposledy upravil(a) terahera dne 05 kvě 2019 08:28, celkem upraveno 1 x.
Horizon
Příspěvky: 36
Registrován: 15 črc 2018 10:06

Re: terahera

Příspěvek od Horizon »

Tak-zase..musím poděkovat Mároví za úpravu NUC-u,a rozchození cesty z NAS - NUC do DAC v Canor CD 1.10,takže můžu využívat i výborný D/A převodník v tomto přehrávači a zásobu hudby v NASu,navíc díky za názorné předvedení vřazení switch-e před NUC,...ještě že Marek je už o kus dál v tomto ladění cesty signálu z NAS-u,a ví o co go :smile: ,proto sebou vozí "asi" vždy něco navíc-takže switch i krátký kabel lan cat7 už zůstaly zapojeny..
prostým vřazením switche došlo k zlepšení zvuku v prostorovosti,hloubce,oddělení zvuků v prostoru...ne zásadně ale přesto slyšitelně k lepšímu,znatelné je zlepšení i při nižší hlasitoti...takže tímto jsem nadobro odboural a do kopřiv poslal notebook s vyladěným Foobarem,i nainstalovaným Librec v notebooku.....samostatný funkčně osekaný NUC s předřazeným switchem je (u mě) pro kvalitější zvuk ta nejlepší varianta....chlape těch flašek už bylo že......:thumbup: jsem zvědav co bude dál
Sroll Epigram,DAC Casea Lynx 2020,CD Canor 1.10,repro-DIY 3,5p (CZ),kabely - Roth,AAI,Synergistic Research,RDAcoustic,Heavens Gate Audio Ultra extreme gen II
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

K Pepovi(Horizon) jezdím vždycky moc rád,má neskutečně sladěnou sestavu,kde jde každá změna krásně poznat :thumbup: No vlastně má sestavy dvě,Sroll Rhytm+Sroll Epos a Canor TP 106 VR+ a CD Canor + nové,na zakázku udělané obří fantastické repro :thumbup: :thumbup: :thumbup: Flašky jsou vždy kvalitní,stejně jako jeho sestava,takže mě naštěstí nikdy nebolí na druhý den hlava :angel: Po návštevě u něj si ji vždy hned musím otevřít,abych byl schopen poslouchat u sebe :lol:
Horizon
Příspěvky: 36
Registrován: 15 črc 2018 10:06

Re: terahera

Příspěvek od Horizon »

heh...vidím to na další :smile: ,...Máro díky,trochu mimo téma si dovolím vytáhnout Canor, - hraje výborně(slyšel jsem i nové a někde vzadu v hlavě je zaděláno),zvlášť ve spojení s firemním CD 1.10,Canor patří hodně dopředu v tom co nabízí a za jaké peníze se dá sehnat,při správném doladění kabely a ostatním si dovolím tvrdit že mnoho lidí by bylo překvapeno,....takhle hrát klavír...doost dobré
Sroll Epigram,DAC Casea Lynx 2020,CD Canor 1.10,repro-DIY 3,5p (CZ),kabely - Roth,AAI,Synergistic Research,RDAcoustic,Heavens Gate Audio Ultra extreme gen II
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Tak v neděli jsem byl stavený u Honzy(Dasta) a to jsem tedy koukal :shock: Jeho upravený Technics vypadá fakt robustně a hlavně,už vůbec nepřipomíná Technics :smile:Jinak už Honzovu sestavu a její zvuk už tak trochu znám,tak jsem nečekal nějaké dramatické změny oproti mé poslední návštěvě,avšak hned po puštění první skladby,zatím z cd jsem byl okamžitě z tohoto omylu vyveden :shock: Honza má ve svém CD implementován DAC Lynx a teď byl po upgrade na mk2.Úplně mě to posadilo na zadek,takový rozdíl :eek: Detajly,které tam byly i ve verzi mk1,jsou více v prostoru a o hodně větší.Nemyslím,že je jich víc,ale větší,mohutnější,více v prostoru.Bas neuvěřitelně pevný,prostě paráda,velký skok dopředu.Pak jsme přešli na analog a zase šok :shock: Honza zařadil do phonovětve trafo Ortofon Verto a neskutečné.Takovou dávku dynamiky si nejde snad ani představit.Neskutečné,takže Honza se posunul jak v digitálu tak i v analogu a to o velký kus,klobouk dolů :thumbup: Bylo to pěkně strávené odpoledne,pro mě zas hlodání červa(už jsem předbežně zajišťoval jak trafo,tak upgrade mého CD :lol: ),tak super pokec o hifi,praseti,který se nám tu v českých hifi vodách zrodil a svými výrobky doma na koleni ohrožuje zdraví ostatních hifistů,perfektní gulášek a hlavně super poslech :thumbup:
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: terahera

Příspěvek od valderon »

O tom "praseti" jsem už taky slyšel. Jak ironické, protože jsem si hned vzpomněl na nedávný článek v časopise Spark, který psal Merhaut. Mimo jiné, přesně o těchto nebezpečných počinech. Ještě nedávno dostal ban a hle - v tomto zdá se, měl pravdu...
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: terahera

Příspěvek od valderon »

Tak se mi konečně podařila dlouho slíbena návštěva terahery. Dlouho jsem se těšil a mezitím stále četl nové a nové příspěvky všech těch, kteří u něj už byli. Co k těm všem příspěvkům dodat? Snad jen, že mají všichni pravdu, když říkají, že mu to hraje moc dobře. Ale bylo by to příliš jednoduché.
V hifi jsem cca 30 let. V tím "opravdovým" přes 20 let. Mám za sebou postupný vývoj od nuly. Terahera má sestavu poskladanou za "rozumné peníze". Perfektně vyladenou a podle mě i rozumně vyváženou. Tento bod vývoje si pamatuji právě i u sebe. Je to stav, kdy za "málo peněz" hoooodně muziky. A právě v tomto bodě se, podle mě, Terahera nachází. Ale důležité je pro mě hlavně to, že je zvuk nejen kvalitní, ale hudební zároveň. Takto to mám moc rád. Jistě se na tom podílí i poslechovka. Vkusná, útulná a funkční. Takovou bych si teda uměl představit i u mě....
Poslech byl z cd a lp. Na multikanal už nebyl čas. Aby jo, když pokec o hifi, muzice a její poslech sežere tolik času. Jsem rád, že jsem si kromě výborného zážitku odvezl i spoustu inspirace, nejen hudební. S jakou pečlivostí a intenzitou se hifi terahera věnuje, je totiž inspirativní samo o sobě. I já mám gramofon, takže nikoho asi nepřekvapí, když řeknu, že hudba z lp je pro mě u Terahery lepší. Dynamika, plasticita, prostor, živost, přirozenost ale i detail. Vyváženost napříč pásmy. Prostě mu to hraje tak, že už bych nic neřešil, jen pouštěl hudbu :thumbup:
Už zvuk běžných LP nemá chybu, zvuk těch opravdu povedených je perfektní.
Na návštěvu jsem se moc těšil. A předčila veškeré mé očekávání! Máro, děkuji za přivítání, pohoštění a umožnění poslechu! Je vidět, že pokud člověk věří svému úsudku a svým uším, je ochotný něco udělat navíc, má možnosti, které využije, tak je možné dosáhnout výborných výsledků. Přeji ti stále dobrá rozhodnutí a hlavně si toho pořádně užívej!
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Dík za návštěvu,bylo to jako vždy příjemné setkání.Jarda(valderon) je stejně jako já pocitář,takže se nám líbí zhruba stejný zvukový projev,neřešíme až tak kdejaké cinknutí v pozadí a jestli zní správně,ale spíš hudbu jako celek.Mám rád,když při reprodukci čiší z nahrávky emoce a naskakuje husí kůže ,což se při Jardově návštěvě povedlo :lol: .Osobní návštěvy bývají vždy super,inspirací většinou pro obě strany,což se i zde také povedlo :smile: Jarda si přivezl nějaké své LP,tak jsem mu řekl,ať si gramofon obsluhuje sám,přičemž došlo k náhodnému zjištění.Jarda v jednu chvíli zapomněl dát clamp a hudba se najednou jakoby víc otevřela :shock: Tak jsme skoušeli při přehrávání clamp sundávat a znovu nasazovat a oba jsme se shodli,že bez clampu jednoznačně lepší :smile: Takže Jardo díky za návštěvu,tekutiny,super pokec a nechtěné,ale významné posunutí zvuku analogu vpřed :thumbup:
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: terahera

Příspěvek od valderon »

No to víš, na mě se můžeš spolehnout :lol: S clampem to byla příjemná haluz. Fakt je, že každá návštěva může být něčím inspirativní a přínosná.
Ano, husí kůže se povedla, emotivní hudba s emotivnim zvukem, aneb Doors - The end od Analogue Productions 45rpm na Márově super sestavě je zážitek určitě pro každého milovníka dobré hudby, bez rozdílu. Ale i Al Di Meola bylo hodně super. Nemám na lp vše, pochopitelně. Meolu mám na cd. Ale teď po poslechu u Terahera vím, že to musím mít i na lp. :crazy: :angel:
Ještě bych chtěl upřesnit onen příjemný, emotivní zvuk. Neznamená to, že je přemedováno, zvuková koule, bez detailu. Tak to teraherovi nehraje ani náhodou...
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Zdar zas všem :angel:
Tak po měsíci testování půjčených magnetických nožiček pod gramofon to vypadá,že asi zůstanou.Zkoušel jsem vícero možností,vždy něco zlobilo(chytalo nějaké parazitní zvuky,ubralo středy,ztratil se prostor atd),magnetické nožky zatím absolutně nejlepší řešení v mém případě,takže tuto část ladění analogu už mám asi vyřešenou.Další krok,který jsem se rozhodl v analogu udělat,je pořízení trafa,v merku mám Ortofon Verto.Tím už bych chtěl analogovou větev ukončit a dál do ní nerýpat,i když mě teď kluci docela slušně pozlobili(Valderon,Zabiny,Dasta) s měděným slipmatem,který věřím má neskutečný přínos,tak vzhledem ke konstrukci mého kolotoče,nelze použít.Trochu jsem teď blbnul i s kabelama,ale jen takové jemné dolazování,výměna banánků na reprokabelech,výměna koncovek na napájecích,nic zásadního,ale slyšytelného :angel: Dál mám v plánu dorazit akustiku věcma od Mega Acoustic,ale to až po prázdninách a pak už snad jen poslech,poslech a nakupování nosičů :smile: A vlastně jsem ůplně zapomněl,ještě půjde Oppo na upgrade mk2 do Casea,tak jsem zvědavý na výsledek,mk1 bylo super,ale po poslechu Lynxe mk2 u Dasty jsem to musel řešit,protože bez toho zvuku,který jsem u Dasty v digitálu slyšel,nemůžu žít :shock: :smile:
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: terahera

Příspěvek od zatty »

Magneticke nozicky plne chvalim na stabilitu a samonosti jsou uzasne.overeno vlastnima usima. Ted jeste zbyva otazka cim je dovyvazovat zda jen u tebe gramcem bo je samo plovouci nebo pridruznou pod deskou... Bez desky jen nozicky sem zatim neslysel u tebe :thumbup:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

terahera píše: Zkoušel jsem vícero možností,vždy něco zlobilo(chytalo nějaké parazitní zvuky,ubralo středy,ztratil se prostor atd),magnetické nožky zatím absolutně nejlepší řešení v mém případě,takže tuto část ladění analogu už mám asi vyřešenou.
Máro, jen pro zajímavost, jakou sílu tlumení jsi u těch nožiček zvolil - maximum?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Ne,zhruba polovinu,bylo trochu problém dostat to do váhy :cool:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

Váha se řeší šroubování, ale předpokládám, že ty to máš jen podložené. Pak to tedy musela být brutální piplačka, pokud jsi to rovnal nastavením síly tlumení pro každou nohu. Každopádně blahopřeji :thumbup:

U mne pod Garrard zatím vyhrávají nožky, kde je použit sendvič hliníku a sorbotanu. Ale pořád to nepovažuji za final a hledám dál.

Obrázek

Jako referenci totiž beru použití těchto podložek z materiálu Elastollan®. Odtlumení je dokonalé.
Jen to prostě nevypadá pod Garrardem hezky :oops:

Obrázek

I když, dělají i verzi s krytem, což by mohlo být a mám toto řešení v záloze. Brání mi v tom zatím skutečnost, že jsou to nožky dosti nízké a já bych z různých důvodů preferoval vyšší.
Ale to ještě uvidím... :lol:
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: terahera

Příspěvek od lidumil »

Verzi s krytem jsem měl na minulém gramu a zvuk byl jak z jiného světa. A nastavení celkem jednoduchý. Teď mám magnetické a neměnil bych.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: terahera

Příspěvek od Frogyman »

sorry máro za OT...

Podložku s magnetem mám pod Oracle a je to dokonalé. Stejně tak to bylo i pod Xtensionem.
Ale Garrard je jiný. Ideální by bylo dokonalé odizolování zavěšením na zeď, ale to u mne nejde. Takže pořád hledám "dokonalé řešení".

lidumil píše:Verzi s krytem jsem měl na minulém gramu a zvuk byl jak z jiného světa.
Měl jsi přesně tyto nožky od TechneAudio? V jakém smyslu "jiný svět"??
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: terahera

Příspěvek od lidumil »

Jj, přesně ty. Zvuk klidnější, jasnější, lepší rozlišení. Ale gramo byl "plasťák" Technics SL 2000.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 119
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: terahera

Příspěvek od Overgrounder »

Maro, byl jsem informován, že Ortofon již Verto nenabízí. Asi se dá ještě někde sehnat u prodejců, nicméně místo něj jsou tři nové typy. Nejnižší ST-7 jsem si objednal ke své Quintet Black S, pro tu je tento typ určen. Tak uvidím až dorazí. Jen se zeptám, ty tam máš jakou MC přenosku? Myslel jsem že jedeš na MM.
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Měl jsem Ortofon 2M Black,ale musel jsem se vrátit k MC -lo :angel: Takže momentálně(snad na dlouho :lol: ) Ortofon Rondo bronze
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

Zdar všem při neděli :cool:
Musím se pochlubit,přistál u mě gramofon Technics SL 1210 mk2 :smile: Není sice v nejlepší kondici(koupil jsem jej za super prachy od jedné místní smažky),ale dám jej do kupy,trochu potunim a nechám jako druhý gramofon na starší desky a bigbít
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: terahera

Příspěvek od valderon »

No nekecej :lol: Paráda! Tak nakonec měděný nejtek bude potřeba =))
Gratuluji velice.
Tak a teď jsi nasadil brouka ty mě :silent: :clap:
terahera

Re: terahera

Příspěvek od terahera »

No,měděný nejtek bylo první,co mě napadlo :razz: Ale pak jsem si řekl,že jelikož to bude jako druhý gramofon,tak jej nechám pokud možno co nejvěrněji původní verzi,jak byl navržen a vyroben.Jediný,co nenechám proti originálu bude napájecí a signálové kabely,zbytek se pokusím zrestaurovat do původní,ale precizně funkční,podoby.Dnes jsem od stejného člověka za bagetu a lahváče vydindal i originál headshel :razz:
Odpovědět