Frogyman

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od blesk666 »

pardon UMC= SR PowerCell
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Miles
Příspěvky: 505
Registrován: 16 led 2011 17:09

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Miles »

Vidím dobře ? Že by MF M 8 750 ? Jak to hraje ?
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od PítrsPraha »

zabiny007:
Nepřestáváš udivovat, překvapovat, inspirovat... :thumbup:
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Jak jsem psal, strašně nerad testuji a když už to musí být, snažím se nakumulovat co nejvíce věcí naráz, protože je nutné rozhodit celou sestavu a tím udělat z obýváku skladiště hifi obchodu...
A protože jsem mám relativně čerstvě pořízený GMG HAMMER, který má jen 6 zásuvek, což pro můj systém nestačí (potřebuji 13), tak potřebuji udělat jasno, co s tím a potřebuji porovnat, zda bude stačit zapojit za hammer mé dvě Nosodt QB lišty, nebo zda bude lepší GMG Line Blocker. Taky potřebuji zjistit, když se pro některou z těchto variant rohodnu, tak zde bude lepší zapojovat nejdůležitější komponenty do Hammera, nebo do lišty, zapojené do HIpower zásuvky.
No a když už je sestava rozhozena, tak chci vyzkoušet, jaký napájecí kabel je nejlepš a jaké nožky pod hammer budou fungovat nejlépe. A když jsem sháněl materiál na test, naskytla se možnost si půjčit si s napájecím kabelem od SR i jejich PowerCell SX, nějaké propojováky, ground box a spoustu dalších drobností. No a aby toho nebylo málo, tak mým dlouhodobým snem je pořídit výkonnější koncáky M8700, které jsem plánoval nechat modifikovat u Dana Vrány a když jsem jejich úpravy řešil s Pecuchem, naskytla se příležitost je vyzkoušet přímo doma...

Takže věcí k testování a zjišťování jsou mraky a mám na to cca 14 dní, takže na nějaké závěry je aktuálně opravdu velmi brzo. Ale v pondělí tu byly na návštěvě někteří členové, dnes se mají zastavit další, tak možná průběžně oni budou informovat o své "rychlopohledu" na věc :-)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Jiri »

žabiny
Měl jsem možnost slyšet výměnu standardního power kabelu GMG za SR Galileo SX na GMG Hammeru a byl to naprostý šok, takže pokud jste měli ještě lepší model napájecího kabelu SRX, tak vám museli padat brady :lol: Bohužel cena za kabel SRX je vyloženě nepřátelská.

Těším se na tvá průběžná zjištění během 14ti dnů.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Co se GMG týče, tak tam je zjištění, že čím lepší přívodní kabel dáš, tím lepší HAMMER máš. Už se standart kabelem funguje perfektně, skvěle a dostatečně. Ale stačí investice pár tisícovek do Viablue X60 a "padne ti brada" jak píšeš... A pak padá níž a níž, čím lepší kabel dáš. A je jen na každém, jaký finanční limit má, nebo kam až je ochoten jít. Já zatím vidím jako smysluplnou investici do Viablue X60. Dokonce bych řekl, že je to povinnost každého, kdo má původní kabel. Ten rozdíl je hodně velký. Naopak, investici do SRX vnímám pro sebe jako nesmysl, i když je zase o řád lepší, než Viablue. Za sebe vidím jako akceptovatelnou cestu 2hand nákup některého ze střední třídy kabelů od SR, NBS, Shynyata, Nordost. Bohužel brzdou všech testů je koncovka powercon (i když její použití má v tomto případě opodstatnění). Hotový kabel totiž nikde nepůjčíš (vyjma SR a pak nějakých kabelů od Isotek), kamarád ti také nedá svůj k dispozici, aby jsi přemontoval koncovku. A koupit na test, nechat odborně vyměnit koncovky a v případě že nesedne, tak prodávat se ztrátou kvůli poškozené pečeti na koncovce? Do toho se mi jít nechce. Takže zatím u sebe vidím Viablue jako konečnou, i když určitě se časem dokopu k prohození koncovek a vyzkoušení těch kabelů, které již v sestavě mám na jiných pozicích (Furutech fps 55n, Nordost Valhala).
Anebo počkám, kam dojdou ostatní majitelé a pak se nechám inspirovat. :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od fox »

A nebylo by lepší a levnější postavit dům s lepší poslechovkou, než s obývákem s dveřmi po stranách? Když pozoruji, co jsi už nakoupil, byl by za tu cenu možná menší rodinný domek.
Taky jsem míval aparát v obýváku. Stavba nové místností pro poslech problém, nejen s manželkou a ostatními členy rodiny, vyřešila ke spokojenosti všech zúčastněných.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od blesk666 »

nechcem hovorit za autora vlakna, ale nie vzdy je to tak jednoduche.
Aspon u nas sme sa zhodli ze nechceme stracat cas dochadzanim za pracou a detom komplikovat tiez zivot dochadzanim ale aj travenim volneho casu, kontaktami s priatelmi ktorych maju dnes na pesi ale par min MHD.. No a byvanie v BA v pozadovanej kvalite, velkosti a lokalite pre dom je +500tis Eur. Radsej sme kupili chalupu kde by sme sa casom vedeli aj prestahovat a potom to riesit (samostatnu posluchovku). Takze ono to hifi aj ked drahsie az tak drahe zas neni v porovnani s riesenim byvania v drahsich lokalitach. Tam kde nestoji m2 tolko E je stavba vcitane samostatnej poluchovky, od zaciatku na to pripravenej urcite najlepsie riesenie
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

fox
opravdu nebylo
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Jiri »

žabiny
Filtr a napájecí kabel vždy tvoří dvojici, kterou je nutno posuzovat.
Zajímalo by mě srovnání: GMG Hammer + Viablue kabel vs SR PowerCell SX + SR Galileo SRX.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od fox »

zabiny007 píše: 18 lis 2020 14:01 fox
opravdu nebylo
Respektuji. Každý z nás má jiná měřítka hodnot.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Není to jen o hodnotách, ale také o lokalitě ve které kdo žijeme. A věř mi, že za cenu mé sestavy u nás nekoupíš ani garsonku, natož domek nebo pozemek. Dokonce bys ani k bytu nepřikoupil pokoj. Víc to nemá smysl řešit a už vůbec ne tady probírat.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Jiří
to si nemyslím. Oboje se dá koupit bez kabelu a k obojímu si pak můžeš dokoupit kabel podle svého vkusu. Takže je podle mne na místě porovnávat oboje s identickým kabelem, který když budeš chtít, můžeš koupit samostatně. Tedy SRX+GMG vs SRX+SR a pak viablue+GMG vs viablue+SR. Osobně mne zajímá, zda se náhodou z SR nestane po odpojení jejich skvělého kabelu jen drahá distribuční jednotka s barevnou hudbou a generátorem schumanovy frekvence.

Každopádně jsem již něco zkoušel, včetně tebou popisovaného setupu a prvotní názor mám. Než jej ale budu ventilovat, ještě to chvilku nechám u sebe hrát...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Jiri »

zabiny007 píše: 18 lis 2020 14:30 Osobně mne zajímá, zda se náhodou z SR nestane po odpojení jejich skvělého kabelu jen drahá distribuční jednotka s barevnou hudbou a generátorem schumanovy frekvence.
Nestane. :smile:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Vinco »

Ja len dufam, ze v tom Active Ground Blocku budu uzemnene vsetky komponenty, co su v systeme nejako vzajomne prepojene.
Inak sa to totalne mina ucinkom...a hodnotenie bude irelevantne.
Zemniace kable sa testuju obycajne, ci HD verzie ?
A tiez ten Active Ground Block musi byt zapojeny v zasuvke mimo ostatnych komponentov, nie v tom istom okruhu....ja len pre istotu
image.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Mark Levinson »

Já jsem byl jeden z těch co se testu zúčastnil, chtěl jsem napsat již dříve, ale stále to nemohu dát dohromady a vlastně nevím jak začít. Jak píše Saša, testování je náročná disciplína a pokud se testuje filtrace, tak je to ještě horší, protože se musí při každé změně vypnout úplně celý systém. Při tomto testu bylo, dle mne, moc proměnných. Existovalo totiž příliš mnoho variant propojení, hrálo se z Hammeru, z Line Blockeru, který byl zapojen ve zdi. Potom byl Line Blocker zapojen v Hammeru. Dále jsem k těmto možnostem měnili napájecí kabely a aby toho nebylo málo, tak ještě dva páry monobloků (Primare a Musical Fidelity). Málem bych zapomněl na nožičky, taky tři druhy, Ceraball, Sinergistic Research a jedny ze Slovenska a ještě na plovoucí podlaze nebo nerez podložce (to je dalších 6 variant pro každý filtr). Když už jsem měl pěkně zamotanou hlavu, tak přišel na řadu SYNERGISTIC RESEARCH PowerCell SX se špičkovým napájecím kabelem, vlastně je to nejvyšší model Synergistic Research (model SRX), mimochodem je to pěkná anakonda s možností výměny kondenzátorů na kabelu. Což byly další možnosti úpravy zvuku. Pro mne toho bylo na jedno odpoledne až moc věcí najednou, ale Saša měl možnost zkoušet dál i další dny. Zajímavý pokus by byl zapojit PowerCell na kabel ViaBlue nebo na originál GMG Power, to jsme totiž nezkoušeli.
Odnesl jsem si jasnou zkušenost, kabel Synergistic Research SRX je špičkový, hraje výborně s PowerCell SX i s Harmonic Hammerem, ale cena je astronomická až nesmyslná (údajně stojí 12.000,- $). Po přepojení obou filtrací jsem nezaznamenal žádné zásadní změny ve zvuku, tedy PowerCell pro mé uši nebyl ani horší ani lepší než Hammer, ale kolega Vítek poznamenal, že u PowerCellu slyšel mírné zhoršení zvuku oproti Hammeru.
Na závěr už snad jen poděkování Sašovi za pozvání a možnost zúčastnit se tohoto skvělého testu jehož poznatky jsou nenahraditelné, díky i tolerantní manželce, která nás celé odpoledne strpěla a ještě připravila skvělé občerstvení a k tomu Saša dělá vynikající kávu.
Díky všem a více takových setkání.
Nějaké fotky z akce:
.
2020-11-16 15.21.12.jpg
2020-11-16 15.21.28.jpg
2020-11-16 16.06.32.jpg
2020-11-16 16.28.36.jpg
2020-11-16 16.32.05.jpg
2020-11-16 15.20.42.jpg
2020-11-16 15.20.51.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od zappa »

zabiny007 píše: 18 lis 2020 14:30 Jiří
to si nemyslím. Oboje se dá koupit bez kabelu a k obojímu si pak můžeš dokoupit kabel podle svého vkusu. Takže je podle mne na místě porovnávat oboje s identickým kabelem, který když budeš chtít, můžeš koupit samostatně. Tedy SRX+GMG vs SRX+SR a pak viablue+GMG vs viablue+SR. Osobně mne zajímá, zda se náhodou z SR nestane po odpojení jejich skvělého kabelu jen drahá distribuční jednotka s barevnou hudbou a generátorem schumanovy frekvence.

Každopádně jsem již něco zkoušel, včetně tebou popisovaného setupu a prvotní názor mám. Než jej ale budu ventilovat, ještě to chvilku nechám u sebe hrát...
Také si myslím, že je potřeba porovnávat se stejnými kabely, prostě stejná měřítka, to je prostě takové pravidlo. :cool: Jinak ten gramaec nalevo tam pěkně trůní. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od blesk666 »

Mark Levinson napisal; “Po přepojení obou filtrací jsem nezaznamenal žádné zásadní změny ve zvuku, tedy PowerCell pro mé uši nebyl ani horší ani lepší než Hammer”
Aj toto moze byt pre niekoho zaver. Casto avizovane “skoky” a “zlepsenia o triedu” nemusi kazdy tak vnimat.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Jiri »

zabiny, zappa

To si asi úplně nerozumíme.
Já poukazuji na to, že GMG Hammer + GMG napájecí kabel má ceníkovou cenu 10tis EUR stejně tak jako SR PowerCell SX s napájecím kabelem Galileo SX má ceníkovou cenu 10tis EUR (s SRX je dražší, asi 13,5tis EUR). Jde o to, že GMG kabel má hodnutu a zvuk kabelu kategorie 10tis Kč a SR Galileo je TOP špičkový kabel. Proto mi přijde zavádějící tvrdit, že Hammer s Galileo kabelem je lepší než PowerCell s Galileo kabelem protože v takovém případě by se hodilo poznamenat, že taková kombinace Hammeru a Galileo by byla o dost dražší než tovární set od SR.
Už si rozumíme?
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od zappa »

Jiri píše: 22 lis 2020 15:14 zabiny, zappa

To si asi úplně nerozumíme.
Já poukazuji na to, že GMG Hammer + GMG napájecí kabel má ceníkovou cenu 10tis EUR stejně tak jako SR PowerCell SX s napájecím kabelem Galileo SX má ceníkovou cenu 10tis EUR (s SRX je dražší, asi 13,5tis EUR). Jde o to, že GMG kabel má hodnutu a zvuk kabelu kategorie 10tis Kč a SR Galileo je TOP špičkový kabel. Proto mi přijde zavádějící tvrdit, že Hammer s Galileo kabelem je lepší než PowerCell s Galileo kabelem protože v takovém případě by se hodilo poznamenat, že taková kombinace Hammeru a Galileo by byla o dost dražší než tovární set od SR.
Už si rozumíme?
V poho :thumbup: Hammer good, PowerCell good, all good :smile:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

jiri
asi se opravdu nechápeme. Cenu zde nikdo neřeší, bavíme se o porovnání SR PowerCell a GMG Hammer. A stejně jako u jiných komponentů, i v tomto případě porovnávám tak, že zkouším i různé kabely. A stejně tak to dělá každý koho znám, protože to je jediná správná cesta. Nebo mi chceš tvrdit, že třeba u zesilovače se rozhoduješ podle toho, jak hraje s továrně dodávaným kabelem? Asi ne... Každý přece testujeme vždy komponenty tak, abychom zjistili, v jaké kombinaci kabelů a jak do naší sestavy zapadá. A zatím většina by při porovnání volila GMG. Včetně člena, který SR měl a následně ti jej prodal, aby GMG mohl koupit... Ale jsou i vyjímky. A je to v pořádku. Ať si každý hraje na čem chce a s jakým kabelem chce. Je to každého věc a každého rozhodnutí. Ani jedna filtrace není levná a chápu, že SR může být pro někoho rozumnější a ekonomičtější volbou, když má v ceně superkabel. I když... Zkoušeli jsme zapojit SR PowerCell na kabel Viablue X60 a rozdíl tam byl, to rozhodně. Ale ten rozdíl nebyl 5% a 100%, jak by odpovídal cenový rozdíl, ale cca 90% a 100%.
A pak ještě jedna zkušenost - nedávno byl u mne jeden zdejší člen, zkoušeli jsme celé odpoledne filtrace, kabely a různé kombinace. Až budu mít čas a chuť, možné z toho sepíši nějaký report. Ale co bylo nejzajímavější - úplně na začátku jsem mu udělal slepý test kabelu do GMG, kdy jsem zapojil nejdříve X60 a pak SRX. A jeho volba by byla X60. Takže je opravdu na rozhodnutí každého, jaké řešení si vybere :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Jiri »

Já jsem jen chtěl aby bylo jasné, co můžu dostat za zvuk z komba filtrace + napájecí kabel za ceníkovou cenu 10tis EUR od GMG a od SR.
To, že se někomu něco líbí je opravdu hodně individuální, s tím souhlasím.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Nemohu srovnávat s tím, co lze u SR koupit za 10tis EURO, s tím nemám zkušenost. Mohu srovnávat jen to, co koupíš za 13,5tis EURO (tedy verzi s SRX kabelem) a to mohu srovnávat s GMG v kombinaci s X60, což vyjde o dobrých 3tis euro levněji (a to k ceně SR nepřipočítávám náklady na Ground box, který je další nadstavbou za cca 3000 USD a náklady na nožičky MIG, což je dalších 1000 USD navrch...).
A z tohoto srovnání je MŮJ OSOBNÍ NÁZOR následující:
- GMG s Viablue je pro mne zvukově lepší řešení
- S GMG si kupuji nejen filtr, ale i kompletní ochranu celé sestavy proti různým přepětím. Líbí se mi, že fungují i při vypnutém stavu.
- GMG je opravdu pořádný kus filtru, dokonale řemeslně zpracovaný, SR je vedle toho VIZUÁLNĚ jako hračka z Aliexpressu.

Tím bych prosím v mém osobním vlákně toto téma uzavřel. Pokud chceš diskutovat dále, založ vlákno "GMG vs. SR" a tam můžeme pokračovat i když je jasné, že se neshodneme. Každý z nás se rozhodl pro něco jiného, každý z nás poslouchá něco jiného a z jiných zdrojů a tak pochopitelně budeme pořád každý "mlet" tu svoji pravdu.
Děkuji
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od lubos »

Jirko ja chápem čo hovoríš , GMG Power stojí 12t.€ a sieťovka SR Galileo stojí 6t.€, spolu 18t. , takže táto kombinácia je už neadekvátna s cenou SR Powercel SX s Galileo sieťovkou za 10t. a adekvátne by bolo použiť už filter SR Galileo Powercel SX za 19t.€ .

https://www.audiofeel.sk/sietove-filtre ... mmer-3000p
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Koukám, že majitelé SR budou chválit to svoje a nepřipustí, že GMG i s levným kabelem od Viablue může být lepší... Ale to se dá čekat a je to v pořádku, někde to může být naopak. Žádný filtr není univerzálním řešením, použitelným do každé sestavy,
Jen mne překvapuje, že místo diskuze o funkčnosti a účinnost děláte nějaké pseudopropočty, abyste získali alespoň nějaký argument pro SR.. No proč ne. Každý má možnost volby a je každého věc, co si koupí a co je pro něj rozhodujícím parametrem.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Jiri »

zabiny
Já jsem ten GMG Hammer s orig. kabelem proti SR PowerCell s Galileo SX proti GMG Hammer s Galileo SX slyšel před 3 měsíci na špičkové aparatuře, takže mohu prohlásit něco podobně jako to u tebe slyšel ML.
Mark Levinson píše: 20 lis 2020 16:57 Odnesl jsem si jasnou zkušenost, kabel Synergistic Research SRX je špičkový, hraje výborně s PowerCell SX i s Harmonic Hammerem, ale cena je astronomická až nesmyslná (údajně stojí 12.000,- $). Po přepojení obou filtrací jsem nezaznamenal žádné zásadní změny ve zvuku, tedy PowerCell pro mé uši nebyl ani horší ani lepší než Hammer...
Kamarád co si GMG Hammer pořídil má samozřejmě jiný špičkový napájecí kabel než GMG originální.

Budeš kupovat i jejich lištu GMG Line Blocker abys měl dostatečných 13 zásuvek?
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Koukám, že jsem do svého vlákna již skoro dva měsíce nic nenapsal, tak zde shrnutí posledních novinek :-)
Jak jsem již psal jinde, tak GMG Hammer již u mne zůstal a jsem maximálně spokojen!
Nyní se ale můj "hifiživot" točí kolem SPU přenosek, ze kterých jsem absolutně unesen! :clap: Měl jsem možnost jich doma několik vyzkoušet, porovnat s jinými a zjistil jsem, že potřebuji minimálně dvě, aby tak doplnily stálice Ortofon A95 a Miyajima mono. Pokud vše dobře dopadne, tak brzy budu mít SPU 95 a SPU Classic.
IMG_20210114_190621_resized_20210115_095400408.jpg

Jenže - dvě nové přenosky a jen jedno ramínko? Jsem docela líný něco přehazovat a přenastavovat, takže si začínám pohrávat s myšlenkou, že využiji ramínko Ortofon rmg 309, které mi leží ve skříňce a teď váhám, jak dál. Udělat úpravu stávajícího garrarda pro tři ramínka? To by bylo asi relativně snadné řešení, vypadat by to mohlo cca takto...
IMG_20210115_213741.jpg


Anebo stávající bednu pro 401 prodat (měl by někdo zájem???) a postavit základnu celou novou?
Anebo koupit již něco hotového? Líbí se mi např. toto řešení z Anglie...
Výstřižek.JPG

No, mám plnou hlavu projektů a sám jsem zvědav, jak to dopadne. :angel:

Každopádně ještě jedna věc je absolutně jistá. Na stálo u mne zůstane malý nenápadný francouz, o kterém podrobněji píši jinde... viewtopic.php?f=21&t=7113

IMG_20210112_150951_resized_20210115_101541364.jpg
IMG_20210112_151534_resized_20210115_101543222.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Miles
Příspěvky: 505
Registrován: 16 led 2011 17:09

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Miles »

No nato že to měl bejt původně gramofon pro manželku tak to začína vypadat velice zajímavě :-?
Buď je manželka dosti náročná nebo se to vymklo kontrole , v každém případě to vypadá zajímavě , ale pokud strávně počítám ve finále opět bude chybět gramofonový předzesilovač :angel:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

:thumbup: :lol: :lol: :lol:
Jj, náročné manželce se to vymklo z kontroly...
A s preampem dobrý postřeh. Nyní mi to docela zaměstnává hlavu. Sice je na to relativně čas, než to zrealizuji a taky je potřeba, aby už člověk mohl začít vydělávat a nemusel jen prožírat peníze z budoucího důchodu. Ale pár myšlenek v hlavě mám a zatím si je třídím... Nejpravděpodobnější je, že pořídím jen preamp na SPU. Jestli nechám postavit u TRON, nebo vezmu něco jiného je vě hvězdách, ale už mám domluvené nějaké zápůjčky, abych si to ujasnil. Anebo je řešením prodat ARC a pořídit něco jiného se třemi či více vstupy (líbí se mi např. Thrax orpheus nebo THÖRESS). Ale to se mi nechce pořizovat naslepo a netuším, zda by se mi takové věci podařilo zapůjčit. Navíc - jsem ARC dost rozmlsaný, takže bych rozhodně nešel do řešení, které by bylo downgrade.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Janik »

ako stale uzasne info a fotodokumentacia. si jeden z mala co zdiela taketo info a s takouto zrozumitelnou formou. som zvedavy ako to bude u teba vyzerat s spu retazcom kedze ma to osobne tiez laka. tiez ma laka kupit manzelke podobny garrard a k tomu sme3009/3012 a nato nejaku SPU. na phono RS by som aspon vyuzil XLR :lol:
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Včera v noci proběhla malá oslava u příležitosti významného jubilea lamp v mém ARC.
Výstřižek.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od PavelDosko »

3000 hodin za jak dlouho ? tak at natoci ke spokojenosti jeste mnohem vic
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Kupoval jsem před cca 20 měsíci, když měl najeto lehce přes 600. No, to vychází na průměrný poslech 4 hodiny denně...
Když kouknu na phono preamp, na kterém jsem za stejnou dobu natočil necelých 1200 hodin, tak odhaduji, že zbytek byl tak 300 hodin přes druhé phono a cca 500 hodin zbývá na CD/SACD & filmy na BR nebo z HDD...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od terahera »

Jj,ty hodiny letí :eek: Já jsem udělal výkonové lampy za rok :lol: Když jsem tehdy Renownovi řekl,že poslouchám i 8 hodin denně,tak mi řekl,vy jste blázni,lampa by měla být tak na nedělní sváteční poslech :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Urbino »

terahera píše: 19 led 2021 10:46 Jj,ty hodiny letí :eek: Já jsem udělal výkonové lampy za rok :lol: Když jsem tehdy Renownovi řekl,že poslouchám i 8 hodin denně,tak mi řekl,vy jste blázni,lampa by měla být tak na nedělní sváteční poslech :lol:
Sváteční poslech, téměř každý den aspoň hoďka :lol: :ympeace:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Janik »

Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

jj, theanalogdept a jeho Garrard gallery je skvělý zdroj inspirace a skvělý studijní materiál. Často se tam vracím a vždy najdu něco nového, co jsem přehlédl... Garrardzilla je zajímavý projekt, i když já bych některé detaily řešil jinak. Každopádně jak dodělám současný meziprojekt tuningu garrarda, tak váhově nebude k Garrardzille mít daleko :-)

BTW - fotky na linknutém instagramu jsou neveřejné, takže netuším co tam je a hlásit se k odběru na slepo nemíním....
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Janik »

Je to typek co ma asi 3 vyladene zostavy. Nadherne. Oplati sa ho sledovat je tam vela inspiracii aj co sa tyka hudby aj co sa tyka hifi.
Screenshot 2021-01-25 at 12.18.31.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Nejsem fanoušek ramen, posazených na samostatné základně vedle gramofonu, myslím si, že je to chybné řešení.
Ale vypadá to zajímavě a vedle everestů i impozantně :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Pořád se něco děje :angel:

Garrard sendvič 004A.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Odpovědět