Frogyman

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Přesně tak, druhé je SME 3009 SII impr. a na něm Cadenza Mono. Zatím. Jednou tam nejspíš přijde i nějaká mono od Miyajima :cool:
(kdyby měl někdo zájem o mono cadenzu, dejte vědět, možná bych to pak i urychlil :-) )

A místo DV505 bude časem jiné rameno. Už jsem si na něj zvykl a zvukově si s Kansui sedí, ale furt mne děsí, že si svojí neopatrností jednoho dne urvu jehlu. TAk koukám po těžkém 2hand raménku - 9 nebo 10".

V nejbližších dnech mne ještě čeká dalších pár radostí
- Na cestě z DE je Nordost Phono TYR, který přijde na DV a také budu zkoušet nové nohy townshend pod gramofon. Slibuji si, že by mohli zajistit ještě dokonalejší izolaci.
- Mám v plánu začít zkoušet i jiné reprokabely. Nové bedny již téměř rozehrány (už mají za sebou více jak 200 hodin), tak nastává správný čas zjistit, zda se nedá dokonalost posunout ještě do větší dokonalosti :lol: . Ty bedny jsou fakt skvělé a některé desky opravdu slyším "poprvé", jak píše Lachim.

A když jsem u těch novinek tak ještě jedna:
Zapojil jsem přepínač Luxman, o kterém jsem psal zde: http://highendforum.cz/viewtopic.php?f= ... man#p73041 a zatím nepozoruji, že by to mělo nějaký zásadně negativní vliv. Ale uvidím, až dorazí TYR phono a ještě dokoupím jeden RCA (škoda, že jsem nevzal "do šuplíku" ten od Pytla, co byl nedávno na prodej. Teď by se hodil.) No a pak budu mít možnost vyzkoušet dvě komplet TYR propojení - jedno na přímo a druhé přes přepínač. A až ten výsledek bude nejspíš vypovídající...


IMG_20191123_103838.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od valderon »

Včera jsem se stavil u zabiny007, abych mu přivezl lp - https://www.discogs.com/Kenny-Burrell-M ... se/3720390 na poslech a porovnání s jeho verzemi. Někde se to tady probíralo. Šum je na verzi od AP 45rpm minimální a zvuk jednoduše lepší. Rozsah, přirozenost, barvy... Onen šum tam je, ovšem nezaznamenatelny při běžné hlasitosti. Dle mého je už na pásech, ale AP to zvládl bravurně. Krom tohoto jsme poslechli mraky interpretů a žánrů. Na cd i lp. Saša si mě opět "testoval". K tomu se vyjádřit nechci, věřím že přijde čas, a Saša sám napíše. Nicméně, ač oba milovníci vinylu, při jednom z testu  jsme shledali zvuk z cd natolik kvalitní a muzikální zároveň, že již není u Saše překážkou a chápu, že se mu zvuk z cd opět líbí. Ovšem, nesmí se přepnout na gramofon... Není to rypnuti, kdo ví, ten ví. A kdo ne, nechť nás "blázny" přejde bez povšimnutí.

V analogu jsem taky až po uši (velmi přesné a trefné :smile: ), a myslel jsem, že mě nic už nepřekvapí. Jak naivní... To bych nesměl jezdit k Sašovi. Poslechli jsme zvukově i hudebně famózní věci na fajnovych lp a jeho Oracle s A95. Prostě dokonalost. Ale pak mi Saša pustil Gerarda, rameno SME a Ortofonku Cadenza Mono! Ano Mono. Pokud si to vše sedne jak má, není nic lepšího. Ultra hifista nechť promine, ale veškeré ty atributy jako cinkání, luft, tvrdý bass a já nevím co ještě, je prostě k smíchu. Kdo neslyšel, nepochopí. Stejně jako já. Veškerá neuroza z hifi je pryč, je pouze HUDBA. NIC víc. Jak prosté. V minulosti jsem při rozhovorech se Sašem z něj loudil info, jak že to mono hraje. Řekl, to se nedá popsat. Měl pravdu. Ani já to neumím. Vinyl je v mém případě osobní záležitost. Až intimní bych řekl. Ta moderní doba, samá technika, data... Necítím se být robot, ale člověk. Proto je pro mě analog návrat ke kořenům. A včera jsem pochopil, že když kořeny, tak mono. Milovník hudby a nejen ten, jistě uzná sám, pokud si to někdy poslechne. Nakonec, vše co kolem hifi děláme a pořád řešíme, je kvůli hudbě, ne? V monu mi Saša pustil mnoho věcí a já jen zvedal čelist spadenou někde do sklepa (tuším bydlíš ve 4 patře?)

Nádhera bylo srovnání Doors. Jedna z nej verzí od AP jak jinak než 45rpm a STEREO. Všichni, kdo ji máme, víme, jaká je to bomba! Taky stojí randál. No a pak je verze mono, za cca 20€, vyšla tuším v 2018. Byť v některých hifi disciplínách může pokulhávat, tak globálně se vedle mono verze ta od AP nedá poslouchat. Až tak...
A nahrávky zpěvu od Elly F. a Louise A. nejde v první moment ani pochopit, natož vyjádřit! Pokud to někomu do teď nedošlo, byla to prostě vážně BOMBA! :angel:

Takže Sašo fakt díky, teď abych šetřil na další gramofon a mono přenosku...  :lol:

Konec hlášení
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Děkuji za návštěvu, bylo to poučné i pro mne. To, že starý jazz je na mono TOP už vím dávno. Ale DOORS? Nikdy předtím jsem toto přímé porovnání nedělal a včerejší zážitek mne dostal.
Nutno ale říct, že najít tento zvuk docela trvalo (vlastně víc než rok) a vlastnictví mono přenosky není samospasitelné. Zkoušel jsem totiž Cadenzu Mono i na jiném rameni, jiných gramofonech a nikdy si to tak dokonale nesedlo, jako teď s Garrardem (s 12mm vrstvou mědi :thumbup: ) a SME 3009. Tedy vše skoro 50 a více let staré... Stejně jako většina nahrávek, které jsme pouštěli. Pak člověk chápe ty japončíky, na které jsem před časem dával odkaz, kteří hrají výhradně mono desky na dobových originálech. A třeba firma Miyajima jde tak daleko, že dělá od každé mono přenosky několik variant, podle toho, z jakého období je nahrávka, aby měl hrot ten nejsprávnější tvar... Docela mne zajímá, jak by Cadenza zněla vedle nějaké TOP Miyajimy. No, věřím, že toto srovnání budu moci někdy osobně udělat. Je to jen otázka času. :lol: :lol: :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Tak jsem právě po dlouhém vyčkávání a vybírání vydražil úspěšně v jpn SME 3010R. :razz:
Už se těším, jak dorazí a osadím na ni Miyajimu Kansui :cool:

SME 3010R.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Fous
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2010 08:09

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Fous »

Ahoj, tak on měl ten Zich pravdu, když zpíval " mono to je ono, to chci... :smile: :smile: :smile:
Uživatelský avatar
jisk
Příspěvky: 83
Registrován: 11 srp 2017 17:54
Bydliště: Hradec Králové

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od jisk »

Japonský lampový guru Sakuma taky provozoval mono systém a stavěl mono konstrukce.
Krásné video plné nadšení pro hudbu a zvuk, ve své dílničce a minibaru se setkával s přáteli, vařil jim speciality a oddávali se poslechu hudby
(na videu je občas vidět Garrarda s Dynavectorem)
https://www.youtube.com/watch?v=6PzVebMjCDw
druhé video (hlavně lampy)
https://www.youtube.com/watch?v=LpCDaYAeK18
v jednoduchosti je krása
gramofon - riaa předzesilovač - pasivní atenuátor - koncový zesilovač - reproduktory
vyladěná kabeláž, voodoo a snake oil pomocníci
(:- near field poslech ve volném prostoru uprostřed akusticky upravené místnosti -:)
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Nějak se mi nahromadily přenosky a headshely a můj "domeček" pro 6 headshelů je už malý. Tak jsem začal hledat něco většího a objevil jsem inspiraci v jpn. Řekl bych, že jsem se svými pár kousky docela žabař :lol: :lol: :lol:

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od terahera »

To doženeš :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od lachim »

zabiny
děkuji Ti velice za vyřizení a dovoz sacd.
nebýt tebe, nemáme nic. díky!
(nevím, nevím zda k otíkovi vůbec nějaké doputuje)
:-)

a děkuji samozřejmě také za návštěvu a Tvou snahu s dovozem té filtrace od romana.
sám jsi viděl, že akce "zapojit a zase odpojit" by neměla žádný smysl.
rád bych tu prostě měl tu filtrační jednotku minim. týden.
IMG_1237_web.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Dnes dorazila zásilka z jpn. :clap:
Mám radost! Navíc i dobrý pocit, že jsem díky pečlivé spolupráci české pošty a celního úřadu mohl opět přispět na rozkvět naší země a pomoci bližním. Zvlášť před vánoci je to hřejivý pocit...

IMG_20191220_121135_resized_20191220_121553463.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od T101 »

Ty jedeš :lol: :thumbup: , vypadá to skvostně.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

JJ, bude to vypadat skvěle! :lol:
Dva sourozenci - 9" a 10" :clap:
IMG_20191220_121447_resized_20191220_121555478.jpg

Jen to bohužel sám nezprovozním - potřebuji upravit na 5DIN a rovnou prodrátovat, takže rameno poputuje do Prahy za Pytlem...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dieter Burmester »

Divokej Audioquest, to uz je celkem slusny kabel 👍🏻
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Dieter Burmester píše: 20 pro 2019 12:49 Divokej Audioquest, to uz je celkem slusny kabel 👍🏻
Tak to je spíš takový vedlejší produkt mého přihazování. Je to 1,5m a ležel tam za zajímavou cenu. Tak jsem si řekl: "Za tyto peníze to tady nemůžu nechat". No a ono to vyšlo. Sice jedu všude na XLR, ale přesto jej vyzkouším, porovnám a pokud nenajdu uplatnění, pošlu jej do světa nebo vyměním za nějaké XLR. :angel:
Takže kdyby měl někdo zájem o výměnu, zkuste se průběžně ptát :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od terahera »

Ten hurvinekgramofon bude vypadat absolutně skvěle :thumbup: ^:)^
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Jirka33 »

Koupit Audioquest na webu je sázka do loterie nemyslíš?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Tak vždy je všude riziko, ale naštěstí na zahraničních aukcích bývá hodnocení prodejců, podle kterých se dá orientovat. To bohužel třeba v Česku chybí, takže při nákupu (či jen při pokusu o nákup) se člověk může dočkat lecjakých překvapení...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Pytell »

U tohoto kabelu, když se podíváš do konektoru ihned poznáš zda je to originál. Bohužel i na audio-marku se objevují kopie tohoto výrobce .
kychtax

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od kychtax »

zabiny007 píše: 20 pro 2019 13:17
Dieter Burmester píše: 20 pro 2019 12:49 Divokej Audioquest, to uz je celkem slusny kabel 👍🏻
Tak to je spíš takový vedlejší produkt mého přihazování. Je to 1,5m a ležel tam za zajímavou cenu. Tak jsem si řekl: "Za tyto peníze to tady nemůžu nechat". No a ono to vyšlo. Sice jedu všude na XLR, ale přesto jej vyzkouším, porovnám a pokud nenajdu uplatnění, pošlu jej do světa nebo vyměním za nějaké XLR. :angel:
Takže kdyby měl někdo zájem o výměnu, zkuste se průběžně ptát :lol:
A neslo by predelat to na symetriku a dat tam treba Furu konektory..pokud je ta metraz stejna? A mel bys super xlrko, pripadne rovnou dve kratsi..
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Zda je u AQ stejná metráž pro XLR i RCA netuším.
Ale jak budu mít chvilku, kouknu pod konektory a uvidím.
Ale dva kousky určitě neklapnou.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Jirka33 »

Pro xlr je potreba více žil nez pro rca, ale to clovek co si doma patla kabely prece ví. :lol:
Ono od Petra Nemce a jeho zarucene origo Audioquest od bratrance z Kanady byli taky jen dobré ohlasy na Aukru. A přitom to byli jen fejky.
kychtax

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od kychtax »

Jirko, vyrobci casto pouzivaji stejnou metraz pro xlr I rca kabel. I u svych drahych modelu. Proste jej jen jinak zapoji.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Jirka33 »

O tom nevím, CC to takto prasacky naštěstí nedělá.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Ten Audioquest Wild starší generace bude velmi pravděpodobně fejk, pokud byl bez originálního balení a za zajímavou cenu tak s téměř jistotou, je to jeden z těch modelů, který je z Číny stále k mání.
https://www.aliexpress.com/item/1841726 ... 7343jF5fIs

Originál se zdá podle obrázků, že má v opletu tu modrou světlejší.
http://www.audiodrom.net/cs/recenze-spe ... lue-yonder

Měl jsem na prozkoumání fejky vysokých modelů linkových kabelů Nordost a Kimbr, Audioquest jen reproduktorový, takže nevím jak hodně se v tomto případě držely originálu.
První co se dá zkusit, je tím vodičem poklepat o koleno, musí se ozývat chřestivý zvuk protože dráty jsou u originálů volně v izolačních trubičkách větších průřezů než jsou samotné stříbrné drátky. Pokud to chrastí ale ještě není vyhráno, pozná se to bezpečně až při rozborce a důkladnějším prozkoumání, vodiče nesmí být jen postříbřené a musí být správného průřezu pro tento model.
A i zvuk dost napoví.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Podle webů se čínské fejky, na které s jistotou odkazuje NA, poznají podle vnitřku - viz obrázek.

Obrázek


Tak v této části mohu být klidný. Dráty se u mne nacházejí stejné, jako na vzorovém obrázku - tedy 3 solid v samostatných tubusech + vlákna DBS, vše ve dvojitém stíněním. Na kabelu pod opletem je potisk AudioQuest Wild. Tak teď ještě zjistit, zda vnitřní dráty jsou opravdu solid PSS Silver. Zde jsem trochu na pochybách, mám pocit na místech kde byly šroubky lehce měděného nádechu, ale poznat to neumím, takže posílám na expertízu do Prahy. Pokud se potvrdí originál, neměl by být problém to předělat na XLR. A pokud fejk, využiji své možnosti vrácení a sporu přes PayPal...

Díky vše za zájem.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Tak jak jsem naznačil již v jiném vlákně, do mé skládačky Garrard zapadl další kamínek a to nové rameno SME 3010R. Prvotní dojmy jsou jen pozitivní. Vypadá to, že jsem konečně k Miyajimě našel adekvátního partnera. :thumbup: :lol:
Aktuální osazení u Garrard je tedy:
primár - SME 3009 S2 improved + project Carbon + Ortofon Cadenza Mono + kabel Nordost TYR
sekundár - SME 3010R + Project Carbon + Miyajima Kansui + kabel Nordost TYR

Vše jde přes přepínač Luxman do ARC kabelem Nordost TYR
Přepínač - nevím proč, ale u mono přenosky je slyšet lehký brum, který při přepnutí na druhé rameno zmizí. Budu si s tím muset ještě chvilku hrát.
Co se vlivu Luxmana na zvuk týče, tak trocha degradace tam je, ale je to úroveň, kterou jsem schopen akceptovat s ohledem na to, jaký komfort mi to přineslo. Žít se s tím dá, ale pochopitelně ten červík bude pořád hlodat, takže třeba to někdy bude ten vysněný Manley (zrovna je jeden na ebay, ale od Itala, který moc neví která bije, nemá jej kompletní a chce za něj majlant...) anebo úplně jiné řešení v podobě ultimativního DIY přepínače, o kterém se aktuálně s jedním "mistrem pájky" bavím.

Obrázek


Zajímavé je, že doporučené originál nastavení ramen 3009 S2impr vychází ze Stevensona, kdežto rameno 3010R z Baerwalda.
IMG_20191231_115944_resized_20200102_111134154.jpg

Nyní - z dlouhodobého hlediska - mi chybí k dotažení Garrarda do úplné dokonalosti již jen tři kroky.

krok1 - izolační deska
je otázkou nejbližších týdnů. Po vyzkoušení samotných "nožek" od Townshendu jsem se rozhodl si nechat udělat na míru celou izolační desku.

Obrázek

krok2 - externí napájení s regulací otáček
toto bych chtěl zrealizovat pravděpodobně na podzim. Podle zkušeností majitelů to má pozitivní vliv na další snížené hluku motorku a navíc je to i potřeba, aby mohl nastat krok 3. Jen nechápu, proč jej dělají pouze v designu 301. Ale třeba je do podzimu přesvědčím :lol:

Obrázek


krok3 - mosazný talíř
A jako poslední krok bude výměna stávajícího talíře za mosazný. Talíř má cca 12kg, takže s 8kg měděným "slipmatem" a 1kg clampem to bude pořádný kus materiálu :lol:. Ale ložisko, které jsem s vyhlídkou na tyto kroky kupoval a měnil, to bezproblému uveze.
Obrázek


a nakonec "tajný sen" - tedy krok4 - :angel:
Přemýšlím, že bych časem vyměnil přenosku Cadenza mono za nějakou TOP mono přenosko od Miyajima :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od aretax »

Napájanie Ti nie len zníži hluk motora, ale aj podstatne zlepší zvuk gramofónu. Prečo je to tak, je pre mňa záhada a doteraz mi to žiaden odborní nevedel vysvetliť. Klasika - najprv tvrdili, že je to blbosť, ale keď to počuli na vlastné uši, iba mykli plecami. Ja som si nechal vyrobiť zdroj v Nemecku od Dr. Fuss. Som s ním spokojný. Oproti pôvodne dodávanému EAT (made in China za cca 10€) veľký posun vo zvuku. Možno vyrába aj s reguláciou otáčok. Cena bola veľmi priaznivá a kvalita tiež.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od lidumil »

Z vrchu ta 3010 vypadá kratší než 3009 :shock:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

aretax
ano, vím, měl jsem Dr Fuss také na project gramofonu. Ale dobrý nápad - zkusím mu napsat, zda nemá zkušenost se zdrojem pro Garrard. Od něj by to mohlo být podstatně levnější. Anglán chce kolem 900 GBP, což je důvod, kvůli kterému jsem to už dávno nekoupil. Dr Fuss stál tuším něco kolem mezi 270-280 Euro, takže i dvojnásobek by byl přijatelný...


lidumil
ano, vypadá to tak a když dorazilo, docela jsem se lekl, že je něco špatně. Až když jsem je dal vedle sebe, byl ten rozdíl poznat. Nejspíš to bude optický klam díky jinému zahnutí "hokejky"...


Skvělé na tom 10" je i to, že je kompatibilní s přípravou pro 9" rameno. Montážní vzdálenost má totiž jen o 7mm delší. Je to vidět i na mé fotce, obě základny jsou vrtány stejně na SME 9", rozdíl je jen v posunu v rámci kolejniček...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dasta »

Sašo, izolační deskou se zabývám (zatím ve fázi návrhu a konzultací) od doby, kdy jsme se vrátili z waršavské výstavy, kde bylo velmi pěkné řešení této desky k vidění.
Mám představu vrchní desky jako sendviče dvou měděných plátů tl6mm .Mezi mědí plát z hliníku,nebo nerezový, též tl.6mm.
Vrchní deska bude od spodního soklu oddělena kuličkami v nerezových pouzdrech.V soklu budou zakomponovány závity M8 na našroubování vhodných nožiček.
Musím prokonzultovat ještě,z jakého materiálu bude sokl,chci se v únoru poradit,až budu v lázních s největším odborníkem na gramofony.Bude to také sendvič,ale jaký toť otázka.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Tak to se těším, alespoň bude s čím srovnávat. Pro mne je zatím Townshend nejvíc ze všeho, co jsem pod Garrard zkoušel. Ale je to jako se vším - platí to opravdu jen pro Garrard a jeho umístění u mne na racku vedle beden. Kdybych měl možnost umístění na zeď, bylo by to určitě jinak.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Fidji99 »

Mozno by som to poradie obratil, a ako prve siel do MONO prenosky.

Mal som tu Cadenzu a prechod na Myijamu MONO [aj ked len ZERO] bol skutocne obrovsky skok.
Zavisi aj od od toho, co na tom budes pocuvat - u mna je velka cast zbierky tvorena LP s rokov 1958 - 1969,
a tak do cca roku 1965 je ten 1um hrot od Myijamy neprekonatelny.

Ked dohram svoju "sviatocnu" Lyru Kleos Mono, tak urcite pojdem uz len do nejakej lepsej Miyjamy.

Neviem ako to mam povedat, aj ta Cadenza, aj Lyra - ze vsetko v pohode a super, ale Myijama hra proste SPRAVNE.
Vzdy mam pocit, ze sa teleportujem 50 rokov v case, ked bola hudba hudbou. A dobry mono zvuk - kto nezazil, neuveri.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Fidji99
díky za potvrzení toho, že když mono, tak Miyajima. Psát že "jen" Zero je sranda, když je to druhá nejdražší/nejlepší :thumbup:
A souhlasím s tím, že kdo slyšel pořádně mono, je ztracen. Zvláště u starých jazz nahrávek, ve kterých docela jedu.
Miyajimu mám v hlavě již dlouho, protože když jsem se začal o mono více zajímat a hledat informace, je to všude bráno jako reference. Navíc - vím jak hraje Kansui vůči jiným přenoskám, takže si dovedu představit, jak bude mono hrát. Jen řeším, zda se spokojit s Premium BeII či s Zero, nebo zda do toho prásknout a brát rovnou Infinity. Trochu mne u nich děsí přítlak 2,5-4g s doporučením na 3,5g, ale určitě vědí proč to dělají... Takže ano - můj krok 4 se může klidně stát krokem 1. Je to jen o momentu, kdy se naskytne příležitost, nebo kdy si řeknu "teď"... Jen - pak budu k tomu určitě chtít dokoupit firemní mono step up trafo a tak trochu mi v hlavě vrtá i lampový preamp, který přímo pro mono Miyajimu a výhradně pro americký trh dělá italská firma Tektron.

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Tak jsem dělal novoroční úklid v šuplíku a objevil jsem tam mraky pokladů. :angel:
Tedy jak napsal jeden zdejší člen, když jsem mu foto poslal: "Spousta archeologie a mezitím pár legend" :lol: :lol: :lol:
IMG_20200102_153422.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od terahera »

:thumbup: Chtěl bych u tebe dělat uklízečku a to i bez nároku na mzdu :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Urbino »

terahera píše: 03 led 2020 09:43 :thumbup: Chtěl bych u tebe dělat uklízečku a to i bez nároku na mzdu :thumbup:
Maro kdyby jsi měl mýt i okna vem mne sebou :lol: :lol:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od valderon »

Urbino píše: 03 led 2020 14:02
terahera píše: 03 led 2020 09:43 :thumbup: Chtěl bych u tebe dělat uklízečku a to i bez nároku na mzdu :thumbup:
Maro kdyby jsi měl mýt i okna vem mne sebou :lol: :lol:
Jee, a já bych to zrovna všechno vybílil... :angel:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Tak AQ WILD z jpn je upraven na XLR a už se těším, jak jej vyzkouším ve své sestavě.
Mirku - díky! Krásná práce! :thumbup:
IMG_20200116_145257_resized_20200116_025403276.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dieter Burmester »

A je to teda origoš, jo? :smile:
Dieter Burmester
Odpovědět