Frogyman

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Jiri
Příspěvky: 858
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Jiri »

Velice inspirativní vývoj, moc díky za sdílení. Jsem moc zvědav, na fotku v r.2022 :thumbup:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Quentin

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Quentin »

Bez peněz to nejde, ale bez zápalu pro věc by se zase nedělo vůbec nic :!:
Quentin

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Quentin »

Jiri píše: 19 bře 2020 14:30 Velice inspirativní vývoj, moc díky za sdílení. Jsem moc zvědav, na fotku v r.2022 :thumbup:
:lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Mark Levinson »

(Edit by ML)
Na žádost majitele vlákna byl proveden úklid a Trolling "Adriana" byl opět přesunut na smetiště HEF.
Mark Levinson
J@nik

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od J@nik »

Sašo maš to super. Tie townshield platformy vyzeraju top. Najviac sa mi pacia tie pod repro. Hodil by si aj photo trona? Ako si spokojny so zvukom?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Foto jsem již dával do vlákna k mono preampům. Ale mohu zopakovat i tady, ať to mám i "u sebe"
Zvuk - zatím mám nahráno lehce přes 20 hodin, takže ještě se nedá úplně hodnotit, i když jasno již docela mám...
Než ve zkratce shrnu dosavadní dojmy, musím nejdříve připomenout, že jsem pořídil MONO verzi, tedy phono dělané speciálně a výhradně jen pro mono přenosky a na mé přání nastaveno na Miyajima Infinity/Zero. Je totiž jen otázka času, kdy se jedna z nich u mne objeví. Nyní používám dočasně s Cdenzou MONO, což je také špičková mono přenoska, ale oproti řešení miyajima je to kompromis. Vysvětlení proč je ale na samostatnou diskuzi. O tom třeba někdy příště.
Teď k dojmům:
- od první chvíle překvapí neskutečně plnost a hutnost zvuku a "přítomnost". Hudba se neodehrává před vámi, ale vy sedíte v hudbě (neberte mne za slovo). Zvuk se na vás nehrne jen z prostředka, jak se při "pseudomono" stává, ale je roztažen skoro v celé šíři.
- Přes všechno uvedené je zvuk oproti hraní přes ARC neskutečně detailní, čistý a tvrdý. Až tak, že jsem se začal bát, že nebudu schopen mono nyní dlouhodobě poslouchat. Ale už jsem v klidu. Zvuk si sedá, lampy "měknou" (opět mne neberte za slovo) a začínám si naplno užívat mono i s Cadenzou.
- Další deviza - nulový brum. Naprázdno mohu vytočit zesilovač opravdu na max a brum absolutně žádný.Ani při největším zesílení. Ani někde "v dálce".

Takže zatím maximální spokojenost. Až tak, že by mne zajímalo, jak by obstál ARC vedle jeho stereo bratříčka... :angel:

Obrázek
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Tak se mi sešlo pár těžkých headshellů, takže zábava na pár týdnů než si ujasním, který zůstane s Miyajimou... :razz:
Ten úplně vlevo nepopsaná je 15g Timestep z ebenového dřeva, který je na zahraničních fórech doporučován jak "ideál" k Miyajimě.
Jen musím sehnat správnou délku šroubků, pokud by to byla finální kombinace...

IMG_20200522_175103_resized_20200522_060450532.jpg
IMG_20200522_175008_resized_20200522_060520220.jpg
IMG_20200522_175133_resized_20200522_060451395.jpg
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

edit
pochopitelně Timestep je ten vpravo :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od terahera »

:smile: Ale stejně,jako laika mě nejvíc zaujal ten vlevo :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od YamahaMan »

Mne zase "hlodá červíček" nad tým Tronom...
Nemáš Pls link na predajcu aj s cenami?
Mám toho teraz veľa na riešenie ale ak budem dobrý, možno pod stromček? :angel:
Dík!
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

terahera
- vlevo je ARCHE - špičkový headshell, která má neskutečně mnoho možností nastavení. Občas jsem si ale říkal, zda to není až příliš zbytečné. Alespoň pro mne, když docela přenosky střídám a nemám po každé výměně chuť vytahovat PC a pomocí Adjust+ a mikroskopu vše dokonale nastavovat... Zase ze všech headshelů je nejtěžší... Sám jsem zvědav, jak srovnání u mne dopadne. Doposud jsem jej měl nastálo s Kansui..

MilanP
Tron mono je dokonalý, splnil všechna má očekávání a jsem nadšen. A srovnání klasického stereo phona TRON s ARC by mne fakt hodně zajímalo. Pokud bys do něj šel, dej vědět. Vzal bych do auta svůj ARC a přijel bych to porovnat, pokud bys souhlasil...
Současné preampy TRON se výrobce rozhodl stavět s pevným nastavením pro konkrétní přenosku (resp. skupinu přenosek), což může být nevýhoda při častém měnění, ale zase výhoda, pokud člověk ví co potřebuje a chce, protože je to puristické řešení s minimalizací kompromisů, což ve finále závisí jen na tvé kapse - dělají několik úrovní podle použitých materiálů a součástek. Nejlepší je napsat přímo majiteli a konstruktérovi (Graham Tricker - kontakt na stránkách - https://tron-electric.co.uk/contact-us/ ) a domluvit se s ním. Je velice ochotný a komunikativní. Než jsem se rozhodl, do jaké verze půjdu, vyměnili jsme si skoro desítku emailů. Krom aktuálního modelu Convergence má na skladě i díly na předchozí model SEVEN, který byl univerzálnější, protože měl možnosti uživatelského nastavení a také se dělal i ve verzi pro dvě přenosky. Jen ceny byly díky tomu skoro dvojnásobné a přitom díky kompromisům kvalit současného modelu nedosahovali)
Ceny v základu pro MM přenosky začínají kolem 1000 GBP a dle úrovně výbavy, použitých traf, konektorů atd atd se šplhají nahoru... Např. nyní se v 2handu prodává nejvyšší model Tron Seven s označením GT za 4750 GBP, původní cena byla 10tis GBP. (Mimochodem - bacha na podvodníky - stejnou fotku jako u originálního inzerátu v GB najdete u inzerátu z Itálie, kde jej nabízí podvodník za 1850 EURO...)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od PítrsPraha »

Já můžu jen obdivovat tvou neutuchající chuť do nekonečného experimentování a množství všelijakých produktů, udělátek a bazmeků, které jsi ochotný dokola vyměňovat, přehazovat, porovnávat :shock: :crazy: :smile: :smile: .

Pro mě osobně je testování jen nutné zlo.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Tak zlo je to pro každého, já testování bytostně nesnáším a jak jen to jde se mu vyhýbám. Ale bohužel nemám dar poznat z nákresu či grafu co funguje a co ne, tak si potřebuji u sebe a na sobě vše ověřit.
Ale v podstatě se už pomalu, ale jistě, blížím k finalizaci dlouhodobého cíle a pak už bude zase na chvilku pokoj. Nyní mám v hlavě už "jen" pět drobných změn ( :angel: ), které jsem chtěl letos realizovat, jen bohužel kvůli okolnostem to budu muset roztáhnout do delšího období...

1) vyměnit na Garrard zdroj
2) vyměnit mono přenosku
3) pořídit ještě jedno těžké raménko
4) pořídit novou filtraci...
5) nechat dodělat zadní efekty pro dokonalé spárování předními repro

Bod číslo 1 je již v běhu (nechávám dělat u Dr.Fusse v Německu), bod 2 doufám, že letos zvládnu a ty další budu muset bohužel nejspíše odložit na příští rok...

Ale jsou to plány v mé hlavě, kdo ví, co se po cestě objeví... :lol: :lol: :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Tak v rámci přehazování Kansui na headshelly jsem nasadil na garrard šuplíkovou Denon 103r (po tuningu - boron chvějka, shibata hrot, grafitové tělo) a opět nestačím žasnout, jak tato relativně levná prenoska hraje. (Nákup poškozené na ebay + retipping + nové tělo = celkový naklad kolem 10tis). S ramínkem 3010R si neskutečně rozumí. Nejspíš ji tam nějaký den nechám... 😇


IMG_20200526_193320.jpg
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

zabiny007 píše: 24 kvě 2020 19:46 Nyní mám v hlavě už "jen" pět drobných změn ( :angel: )
1) vyměnit na Garrard zdroj
2) vyměnit mono přenosku
3) pořídit ještě jedno těžké raménko
4) pořídit novou filtraci...
5) nechat dodělat zadní efekty pro dokonalé spárování předními repro
Tak hlásím bod 1 splněn a kdo je pozorný a trochu moji sestavu zná, tak podle třetí fotky s testem headshellu IKEDA vytuší, že se již blíží i plnění bodu 2 :cool:
IMG_20200602_184214_resized_20200602_071016234.jpg
IMG_20200602_184222_resized_20200602_071015666.jpg
IMG_20200602_185434_resized_20200602_071015263.jpg
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od terahera »

Saša,Saša jede :thumbup: :thumbup: :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Věci se dějí nějak rychleji, než bych sám před pár dny (či dokonce hodinami) předpokládal nebo si dokázal připustit.
Když vezmu svůj seznam, který jsem sem dával před 14dny, ...
zabiny007 píše: 24 kvě 2020 19:46 Nyní mám v hlavě už "jen" pět drobných změn ( :angel: )
1) vyměnit na Garrard zdroj
2) vyměnit mono přenosku
3) pořídit ještě jedno těžké raménko
4) pořídit novou filtraci...
5) nechat dodělat zadní efekty pro dokonalé spárování předními repro
tak se lecos pohnulo a aktuální stav je takovýto :cool:

1) Zdroj vyměněn, přínos jednoznačný - tišší chod motorku a přesnější otáčky. Negativum - pomalejší stabilizace otáček. Dříve stačilo gramofon pustit cca 10 minut předem, a pak jemně doladit cca po první desce, během delšího hraní i častěji... Nyní je potřeba na stabilizaci cca 20-30min, ale pak již není potřeba s rychlostí manipulovat. Zatím hraji provizorně na dvě šnůry od varné konvice a nějak moc laborovat s kabely nemíním dokud nepořeším kompletně filtraci, přesto mám na vyzkoušení půjčeny nějaké VDH a taky budu mít ještě furutechy, které čekají na zastínění a osazení...

2) Cadenza mono má nového majitele, takže Mono Zero je objednána a během 14 dní bych ji měl mít. :angel:

3) O víkendu jsem "tak nějak nečekaně přišel" k ramenu Fidelity Research FR-64. :cool: Průběžně sleduji aukce v jpn a občas přihodím s tím, že se to většinou v posledních minutách zvrtne a ceny letí k částkám, které se již s dopravou a clem nevyplatí. Ale občas se stane to co nyní - aukce proběhne téměř bez zájmu a tak lze vydražit za velmi zajímavou cenu :lol:. Bohužel to bude ještě nějaký týden trvat, než jej budu mít doma. Jsem zvědav, zda splní očekávání. Plánuji jej osadit na Garrard místo SME 3009 S2imp a až podle testů zjistím, kterou Miyajimu ponese. Zda KANSUI, nebo Zero. každopádně věřím, že s touto legendou udělám lepší zkušenost, než byla s DV505, kterou jsem se nakonec rozhodl "poslat do světa".

$_57.jpg

Konec hlášení :-)

Pokud je zde nějaký majitel ramínka FR64, dejte mi vědět, klidně do SZ. Rád bych se na pár drobností zeptal...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od ivanb_cko »

FR64...nádhera. No to je nádhera! To bych si snad i přál vidět na živo...velmi tomu rameni přeji, aby se Ti líbilo a usadilo se u Tebe doma (teda raději bych si přál, aby se usadil u mě doma, že :smile: ) Užij a užívej si jej..
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

ivanb_cko
Tak až bude zprovozněno, dám vědět a zastav se... Jen to bude asi chvilku trvat. Nejdřív budu muset nechat udělat na zakázku základnu, aby to bylo kompatibilní s otvory, které na gramci mám pro SME standart a to nejspíš nějaký čas bude trvat. Myslel jsem , že koupím něco "provizorního", co by bylo pro mne použitelné, ale bohužel jsem nic nenašel. Ty jsi také řešil základny na ramínka, pokud se nepletu, že? Nechával jsi to dělat někde na CNC? Nebo v dílně na koleni? Rád bych to totiž nechal udělat rovnou někde z bronzu :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
zatty
Příspěvky: 553
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od zatty »

Sašo, pěkně si se rozjel, sem zvědavý na dotáhnutí a konečný výsledek :thumbup:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od terahera »

Pan Žabiny už jede pěkně,pěkně dlouho :cool: a mám pocit,že konec jen tak nebude,jako vlastně u většiny z nás :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od fox »

Žabáku, půjč nám na chvíli tu tvoji tiskárnu, abychom z toho hifi taky něco měli. :lol: :lol: :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

I ty lišáku, myslel jsem, že máš navíc...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Tak šikmooká dvojice Kansui & Zero, doplněná nově o FR-64 již zvesela brousí moji sbírku... :lol:
Zatím je na hodnocení ještě čas, ale od první chvíle je poznat, že v Miyajima dobře vědí, proč jdou svojí cestou.
A taky je jasné, že jednou Miyajima, navždy Miyajima... :lol: :thumbup:
DSCN9086.JPG
zero.JPG
Kansui.JPG
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od valderon »

U zabiny007 jsem byl X krát. Znám téměř každou jeho změnu. Myiajima jsou skvělé přenosky. Sám jsem vlastnil Shilabe, bohužel už ji nemám. Ale vím, že časem si Myiajimu zase koupím. Zero, mono přenoska, má stále charakter Myiajima. Hraje opravdu úžasně. Barvy, rozlišení, znělost, vzduch, krásné středy, jemné ale živé výšky. Radost poslouchat :thumbup:
A když se vše podpoří kvalitním síťovým kabelem ke gramofonu, to je potom radost dvounasobna :cool:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Mark Levinson »

Během týdne jsme s kolegou Vítkem měli cestu na střední Moravu a při té příležitosti jsme si domluvili návštěvu u Saši. Strávili jsme krásné odpoledne při poslechu skvělé muziky, prima povídání o tom našem koníčku při vynikající kávě a velmi chutného občerstvení. Popisovat Sašův aparát asi nemá smysl, protože už z jeho podpisu je jasné, že má vše vymazlené až do nejmenšího detailu a to jak digitální větev tak i vinylovou včetně podstavců pod kabely počínaje a konče řadou klampů na gramofony. Z pohledu na dva gramofony osazené špičkovými rameny i přenoskami je vidět, že upřednostňován je zde vinyl. Obrovská sbírka CD/SACD, vinylů, Bluray včetně mnoha raritních (velmi drahých) vydání jak na digitálu, tak i na vinylu. Pro mne velmi zajímavé porovnání mono a stereo nahrávek na vinylu, kdy jsme totožnou nahrávku mohli slyšet na odlišných přenoskách (vždy mono a stereo vydání vinylu na mono a stereo přenoskách). Některé nahrávky jazzu z ranné doby sterea byly poslechově lepší v mono verzi, je to ten případ stereo nahrávky kdy je každý nástroj striktně přidělen bedně buď vlevo nebo vpravo a celkový zvukový dojem působí poněkud roztrženě. Mono nahrávka sice hraje z obou beden totéž, ale hudba v tomto případě působí více homogenně a dokáže více vtáhnou do poslechu. Je to asi věc vkusu, ale špičková mono přenoska Miyajima Lab Zero to opravdu umí!
Sašo, díky moc a těším se na revanš.
.
2020-08-04 14.03.34.jpg
2020-08-04 14.03.25.jpg
2020-08-04 14.03.44.jpg
2020-08-04 14.26.49.jpg
2020-08-04 14.36.42.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Díky za návštěvu a pokec. A jak přijedete příště, tak snad už bude GMG a upgrade BD32mkII, tak to bude ještě o kus dál.
Taky věřím, že se podaří v brzké době zrealizovat návštěvu u vás, která již párkrát "nedopadla" a že se tak uvidíme dřív než ve Varšavě :-)
Už se na to těším :-)

PS: to stažený stínítko na lampě u poslední fotky mne irituje - na to jsi měl upozornit, když jsi fotil :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Tak za posledních dva/tři měsíce u mne proběhlo pár změn...

Modifikace PRIMARE BD32mkII a PRIMARE SP33
- docela mne trápilo, že zvuk z digi větve docela kulhá za analogem. A když jsem slyšel o úspěšných úpravách strojů OPPO, domluvil jsem se v CASEA, zda by se mi Dan nepodíval na BD32mkII. Požadavkem bylo získat dynamický, věrný zvuk s analogovým charakterem. Dan provedl úpravy napájecí částí a vyměnil desítky součástek v analogové části a musím říct, že výsledek stojí za to. Získal jsem přesně to co jsem očekával a nyní již není "šok a skok" si po gramofonu pustit nějaké CD/SACD... Takže maximální spokojenost. :thumbup:
Ale jen tehdy, kdy jsem hrál z BD přes XLR přímo do stereo preampu... Když jsem hrál přes HDMI do MCH preampu PRIMARE SP33, tak už byl rozdíl zase propastný.. Tak jsem se opět v Casea domluvil a dovezl AVpreamp na kompletní modifikaci. Po rozborce jsme si řekli, kde jsou slabá místa, Dan vyměnil či doplnil více než 140 různých součástek a výsledek je bombastický. Propast mezi oběma preampy se zmenšila na akceptovatelnou míru a já jsem spokojen. *
* pozn: Ale asi dočasně... Už řešíme upgrade obou preampů od Audio Research. Na zahraničních webech sdílejí majitelé upgradovaných REF5 a phono REF2 své zkušenosti a správným upgradem tyto stroje přeskočí level SE i REF6 a phono REF3 a atakují zvuk TOP produktů REF10. TAk na toto se opravdu moc těším a určitě pak dám vědět, jak to dopadlo...


IMG_20201024_150134.jpg


GMG HARMONIC HAMMER
Ale asi největší změnou v sestavě bylo pořízení filtru, který jsem již skoro před rokem zkoušel a u kterého jsem od začátku věděl, že "toto musím mít" a jen jsem řešil "kde na to vzít"... Přeci jen, corona doba takovým nákupům moc nepřeje.. Původně jsem myslel, že jej pořídím až vše odezní, ale pak mi došlo, že právě teď díky koroně mám neplánovaně spoustu času kdy mohu poslouchat, tak jsem "do toho práskl" a už je doma. Musel jsem udělat drobnou, i když zatím provizorní úpravu racku aby se vešel a až bude lépe a vše se usadí, budu to muset vyřešit jinak - nejspíš výrobou delších noh, nebo i mezipatra... Zatím v tom nemám jasno.
GMG_2.jpg

Filtr mám zapojen na originál kabel a nyní budu hledat (společně s dalšími majiteli tohoto filtru), který sedne nejlépe. Ale už tak vím, že rozhodnutí bylo správné. Celý víkend točím desky, CD i SACD a užívám si všeho, co jsem jeho pořízením získal. Čistota pozadí, rozšíření prostoru jak pravolevého, tak zejména předozadního... Opravdu Paráda! :thumbup:
Dělal jsem i zátěžový test se zapojením kompletní sestavy, kdy sestava 5.1 byla poháněna třemi zesilovači v můstku s výkonem 380W/8ohm na kanál pro L+P+C a 2x120/8ohm na efekty + zdroj, dva preampu a subwoofer... A k mé radosti zvládal filtr vše s přehledem bez jakéhokoliv problému, náznaku ztráty dynamiky. Takže opět maximální spokojenost. :thumbup:


No a pak ještě pár drobností...
- rozhodl jsem se řešit i pojistky a v rámci přestavby jsem u všech PRIMARE vyměnil skleněnky za relativně levné, ale v zahraničí chválené AMR. Ale pro Audio Research jsem se rozhodl jít nejdál jak to jde a už mám objednané pojistky SR Orange, které si majitelé ARC preampů po celém světě velmi chválí... Jsem moc zvědav, zda a jaké změny nastanou...
- kabel mezi TRON mono phono preampem a ARC preampem jsem z TYR vyměnil za Townshend F1. Ještě mne čekají dvě změny a pak již budu kompletně překabelován... Ale změny musím dělat postupně podle toho, až se nějaký TYR co mám v inzerci zase prodá... :angel:
fuse.jpg

No, psaní už bylo dost, jdu zase něco poslechnout... :cool:
A1.jpg
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od YamahaMan »

Uff, si :ymdevil: a gratulace!
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od terahera »

:shock: :shock: :shock: :thumbup: Super,masakr,bomba :thumbup: Neskutečný,jak furt jedeš a pro mě brutální motivace.Klobouk dolů před tebou :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od PavelDosko »

uzivej si to krasne vybaveni, chlape
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Mark Levinson »

Sašo, gratulace. Máš to teď pěkně vymazlené :thumbup:.
Nebýt toho Covidu, tak sedám do auta a jedu na poslech.
Mark Levinson
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Vadim »

Uzasny jak soustavne a systematicky pokracujes ve sve ceste na audio kopec! Gratuluju a smekam.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od zappa »

Jsem rád, že ti Hammer do sestavy takhle zapadl. Jěště ten přívodní kabel, to bude další skok. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Yngwie »

zappa píše: 26 říj 2020 10:55 Jsem rád, že ti Hammer do sestavy takhle zapadl. Jěště ten přívodní kabel, to bude další skok. :thumbup:
Další GMG pozitivní ... gratuluji :mrgreen:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Díky všem za gratulace, sestavy se náramně užívám :thumbup:
Vadim píše: 26 říj 2020 09:29 Uzasny jak soustavne a systematicky pokracujes ve sve ceste na audio kopec! Gratuluju a smekam.
No, to právě bohužel ne. Vzhledem k uspořádání mé sestavy a šílenému přístupu ke kabelů, kdy musím vše rozebrat a znovu seskládat kvůli jakékoliv změně jsem opravdu líný dělat testy a změny jednotlivě a systematicky, ale vždy čekám až se mi toho nahromadí více a udělám to nárazově a dávkově. Vše ale po zralé úvaze a zvažování - viz např. moje roční čekání na "GMG", nebo pojistky, které mi ležely několik týdnů v šuplíku a k jejichž nákupu jsem se odhodlával několik let... :angel: Nevýhodou je, že pak nejsem schopen objektivně a vlastně ani subjektivně vyhodnotit přínos jednotlivých změn a tím pádem ani odpovídat na dotazy - "tak co pojistky, jak se to projevilo?"... Ale nějak mne to netrápí. Právě naopak - jsem šťastný, že čas který bych "zabil" neustálým rozebíráním sestavy a porovnáváním mohu věnovat poslechu. A o ten přeci jde hlavně, ne? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od zappa »

zabiny007 píše: 27 říj 2020 11:05 Díky všem za gratulace, sestavy se náramně užívám :thumbup:
Vadim píše: 26 říj 2020 09:29 Uzasny jak soustavne a systematicky pokracujes ve sve ceste na audio kopec! Gratuluju a smekam.
No, to právě bohužel ne. Vzhledem k uspořádání mé sestavy a šílenému přístupu ke kabelů, kdy musím vše rozebrat a znovu seskládat kvůli jakékoliv změně jsem opravdu líný dělat testy a změny jednotlivě a systematicky, ale vždy čekám až se mi toho nahromadí více a udělám to nárazově a dávkově. Vše ale po zralé úvaze a zvažování - viz např. moje roční čekání na "GMG", nebo pojistky, které mi ležely několik týdnů v šuplíku a k jejichž nákupu jsem se odhodlával několik let... :angel: Nevýhodou je, že pak nejsem schopen objektivně a vlastně ani subjektivně vyhodnotit přínos jednotlivých změn a tím pádem ani odpovídat na dotazy - "tak co pojistky, jak se to projevilo?"... Ale nějak mne to netrápí. Právě naopak - jsem šťastný, že čas který bych "zabil" neustálým rozebíráním sestavy a porovnáváním mohu věnovat poslechu. A o ten přeci jde hlavně, ne? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Je to tak. Proto se říká, kabely a tuning až nakonec.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Kdo si hraje nezlobí... 😇
IMG_20201118_000912.jpg
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Jiri
Příspěvky: 858
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Jiri »

Skvělý výběr :thumbup: Jaké jsou tedy zjištění?
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
blesk666
Příspěvky: 1315
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od blesk666 »

predpokladam ze riesis rozsirenie poctu filtrovanych zasuviek?
Porovnavas teda napojenie tychto doteraz pristrojov napojenych priamo zo steny bud do GMG Power line listy alebo do UMC? ake su zatial poznatky?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Odpovědět