Dasta

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Dasta

Příspěvek od Ramones »

Dasto, prosím tě, jak ti hraje Sting - Last Ships ?
Dostal jsem funglovku pár let zpátky na vánoce a prakticky se nedá poslouchat...šum,praskot,katastrofa.
Takže mám LP, ale pokud si ho chci poslechnout...zapnu Spotify :angel:
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Ramones,
Sting mně hraje v pořádku, žádné škrábání, šum a prskání nemůžu potvrdit.
Schválně po přečtení Tvého příspěvku jsem ho poslechl celý.
Po technické stránce je můj výlisek v naprostém pořádku.
Zřejmě jsi měl smůlu,to se bohužel může stát.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Dal jsem pod gramofon nové nožičky, které mám od Saši.
Jednoznačné zlepšení ve všech směrech, jsem moc spokojen.
IMG_20200519_174736.jpg
Sašo, ještě jednou děkuji.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

Zkus je otočit naopak,možná budeš překvapen ještě více :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Dnes jsme s zabiny007 a valderonem u mně zkoušeli, jaké mají mezi sebou rozdíly přenosky EAT JoNo8 a Ortofon A95.
JoNo8 byla na carbonovém headshellu Yamamoto HS4.
A95 postupně na headshellech Ikeda, Pro-Ject Carbon Signature a Arche.
A95 je ve zvuku ve všech atributech dále, to jsme ale očekávali, je téměř dvakrát dražší.
Reprodukce s JoNo8 nemá chybu, je detailní a zároveň muzikální s výborným prostorem, dobře se poslouchá, nic se vám nechce měnit.
Prvně Saša osadil A95na headshell Ikeda.
Od prvního momentu byly výšky daleko lépe podané, jak do čistoty, jemnosti, vzdušnosti.
Středy a basy též výborně prokreslené.
Na skořepině Pro-Ject Signature zdála se reprodukce nejlepší. K nádherným výškám, výše popsaným přibydou neméně výborné středy a basy, které např. na lp Sara K. "Water Falls" jdou až z pekla, ale přesné a utažené.
IMG_20201009_123709.jpg
IMG_20201009_123718.jpg
Na Arche A95 zahrála nejlépe středy. Zpěv nádherně podaný, basy zdají se ne tak podané, jako na Pro-Ject Signature.
IMG_20201009_131456.jpg
IMG_20201009_131506.jpg
Zajímavý den s přenoskami, děkuji klukům za návštěvu a dárky, jsem rád, že se to uskutečnilo.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Dasta

Příspěvek od blesk666 »

Pekne si hrajete a nezlobite:-). Dik za report. Inak Dasta ten Technics si zamaskoval na nepoznanie. Na tu prvu fotku z kvetna 2020 som cumel nejaku chvilu, nez som idnetifikoval co v tom je. Ten drevenny prebal si vyrabal/dal vyrabat? alebo to na to niekto robi? Ako to je riesene co sa tyka odpruzenia? gramec je v tom len ako v bednicke vlozeny? Ci sa povodne nozicky davali prec, ci v tom je nejake dorabane odpruzenie...?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dasta

Příspěvek od aretax »

Ten gramofón vyzerá v skutočnosti oveľa lepšie, je nádherný. Honzo, s tými headshelmi to je veľmi zaujímavé, škoda, že ste nemali aj karbónový Ortofon.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

blesk666,
zabiny007 v zimě 2019 na netu našel firmu z Anglie, která se zabývá tuningem gramofonů Technics a v podstatě i jiných gramofonů jako třeba Garrard apod.
Já nechal dělat skoro celý tuning, pouze jsem nenechal zbrousit stroboskopické značky a nenechal jsem umístit motorek mimo gramofon.
Nad rámec tuningu je provedena demontáž veškerých dj funkcí.
Nenechal jsem to dělat v Anglii, vše je provedeno u nás s pomocí přátel (pytel, zabiny 007,Vašek W).
Dřevěný sokl jsem nechat zhotovit profesionály dle nákresu z masivního amerického ořechu tl. 23mm,dno je tlusté 30mm. Sokl je větší na každou stranu o 2mm, gramofon je do soklu vložen s původníma nožičkama, zkoušel jsem sorbotanové uložení, ale direct drive má nejraději tvrdé uložení.
Nožky pod dřevěným soklem mají magnety, které gramec nadnáší.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

Honzo, Jardo - kluci, díky za další skvělý den a úžasné zkušenosti s tím, jak moc se dá zvuk měnit jen výměnou headshellu... Jen upřesním,
že se jednalo o tyto kousky:

Ikeda titan, Timestep eben (na ten Dasta ve výčtu zapomněl), Project carbon, Arche, Ortofon LH-9000 (ten jediný jsme nakonec nezkoušeli...)
IMG_20201009_192714_resized_20201009_073100537.jpg
IMG_20201009_192820_resized_20201009_073058485.jpg
a jeden detail ARCHE + A95
IMG_20201009_141637_resized_20201009_064936723.jpg
A pak ještě musím zmínit... Vltava na D2D je dokonalá, bezprostředně po ní se nedá nic moc jiného poslouchat. Už se těším, až doma najdu dostatek klidu a pustím si svoji kopii. Vzhledem k tomu, že mám nižší číslo, bude to hrát určitě ještě o kus líp než tobě :angel:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

A s tím tunění technicse je pořád kam jít... Třeba nový talíř...

Obrázek

Obrázek



anebo oddělený zdroj :angel:

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Dasta

Příspěvek od blesk666 »

neviem ci ste niekto na SL12XX skusali ten externy zdroj, ale ten mi teoreticky dava celkom zmysel aj ked je ten gramec znamy prave dost tichym pozadim (vzdy sa ale da lepsie asi u gramcov)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Dasta

Příspěvek od valderon »

Já chci taky poděkovat Dastovi za přijetí a fajn strávený den :thumbup:
Co napsat? V podstatě to zaznělo. Já jen za sebe podotknu, že jsem to slyšel trošku jinak. Za mě byl frekvenčně perfektně vyvážený Carbon Project. Čistý zvuk, krásně vykreslene a znelé středy, přesný bas, krásně jemné výšky s dlouhým dozvukem. Arche to samé, ale bas byl mnohem hlubší, šel pocitově o "řekněme 10 hrz níž", nevím jak to popsat jinak. Jakoby s Arche bylo slyšet, co v nahrávce je. Nebylo to o větším objemu, váze basu. Pořád byl přesný, ale hlubší. Carbon cca 2,5t arche cca 15t. Je to rozdíl? Ano. Ale... Pokud s arche slyším, co na lp je, je cena za mě adekvátní. Za rozdíl 13t takovou přesnost a hloubku basu nekoupím ani v přístrojích, bedně či wooferu. To je můj názor, je jasné, že se to může všude jinde chovat jinak. Ale taky čest skvělému výkon/cena za Project Carbon. Tleskám!
Potom ještě Timestep eben... Krásně muzikální, v přímém srovnání jemně maznuty bas, občas jemně houkl, a neměl tak čisté vokaly.
Krásný den, spousta dalších zkušenosti, děkuji!
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Ještě takový postřeh z poslechu.
Desky,které na JoNo8 někdy luply, nebo zapraskaly, na A95 naprosto tiché.
Asi to bude řezem hrotu, myslím.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dasta

Příspěvek od aretax »

Presne tak. Je to v geometrii hrotu a v polomere zaoblenia hrotu. V tomto sú asi najlepšie japonské prenosky (Transfiguration, Sumiko, Koetsu...), ktoré majú polomer zaoblenia 3 mikro., ortofon replicant má 5 mikro.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Jan1k

Re: Dasta

Příspěvek od Jan1k »

zabiny007 píše: 09 říj 2020 21:02 A pak ještě musím zmínit... Vltava na D2D je dokonalá, bezprostředně po ní se nedá nic moc jiného poslouchat. Už se těším, až doma najdu dostatek klidu a pustím si svoji kopii. Vzhledem k tomu, že mám nižší číslo, bude to hrát určitě ještě o kus líp než tobě :angel:
Som veľmi zvedavý aké príde číslo mne :-D
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Dasta

Příspěvek od Dieter Burmester »

1.111
Dieter Burmester
Quentin

Re: Dasta

Příspěvek od Quentin »

Dieter Burmester píše: 11 říj 2020 09:39 1.111
Ty ho děsíš :lol:
Jan1k

Re: Dasta

Příspěvek od Jan1k »

@dasta pamätáš si ako si mal nastavene phono pre yosegi keď si nemal Verto?
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Na čelní straně byl potenciometr na 35,můžeš však laborovat.
Na zadním panelu nastaveno na spodní pozici, chceš li více výšek, zvedni na střední pozici.
Vše chce skusit doma, co bude vyhovovat, možností mnoho.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Jan1k

Re: Dasta

Příspěvek od Jan1k »

Dasta píše: 15 říj 2020 20:03 Na čelní straně byl potenciometr na 35,můžeš však laborovat.
Na zadním panelu nastaveno na spodní pozici, chceš li více výšek, zvedni na střední pozici.
Vše chce skusit doma, co bude vyhovovat, možností mnoho.
Dakujem Honzo.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

IMG_20201023_144656.jpg
Pořídil jsem také A95.
Pořád jsem musel myslet na to jak pěkně hraje, až jsem jí pořídil, když umožňuje zvukový a emociální prožitek z hudby v tak vysokém rozsahu.
IMG_20201022_193950.jpg
Veliký dík Sašovi, který si opravdu vyhrál s nastavením a přenoska opravdu podává takové vyznění, že v řadě titulů slyším spoustu detailů a zvuků, navíc s nebývalou samozřejmostí a lehkostí.
Naštěstí se vše stihlo ještě před zpřísněním opatření proti Covid19, tak jsem rád, že nemusím čekat, až to opadne.
Přehrávám desku za deskou a jenom žasnu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Dasta

Příspěvek od vitek »

Tý jo paráda. Gratuluju!!! Máte na tu A95tku nějaký lepší zdroj???
Jan1k

Re: Dasta

Příspěvek od Jan1k »

Dasta píše: 23 říj 2020 15:11 IMG_20201023_144656.jpg
Pořídil jsem také A95.
Pořád jsem musel myslet na to jak pěkně hraje, až jsem jí pořídil, když umožňuje zvukový a emociální prožitek z hudby v tak vysokém rozsahu.
IMG_20201022_193950.jpg
Veliký dík Sašovi, který si opravdu vyhrál s nastavením a přenoska opravdu podává takové vyznění, že v řadě titulů slyším spoustu detailů a zvuků, navíc s nebývalou samozřejmostí a lehkostí.
Naštěstí se vše stihlo ještě před zpřísněním opatření proti Covid19, tak jsem rád, že nemusím čekat, až to opadne.
Přehrávám desku za deskou a jenom žasnu.
Gratulujem Dasta! Cakal som kedy to pride :lol: .
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

Jsi ďábel :eek: :thumbup: Ať slouží k radosti a už zase konečná :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Dasta

Příspěvek od Mark Levinson »

terahera píše: 23 říj 2020 15:47 Jsi ďábel :eek: :thumbup: Ať slouží k radosti a už zase konečná :lol:
Moje slova :thumbup:
Mark Levinson
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Přátelé, děkuji za gratulace, opravdu si to užívám.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Dasta

Příspěvek od Urbino »

Podporuji moravskou sekci. Dasto ty jsi ďábel. Kvůli tobě a Marovi si budu muset pořídit kolotoč.
:roll: :roll:
Nechť ti to hraje moc dobře
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Karle děkuji.
Vzhledem k Tvým zvukovým preferencím se vlastně divím, že kolotoč ještě nemáš.
Hodně dobré muziky přeji. Též hodně zdraví samozřejmě.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Dasta

Příspěvek od lidumil »

Ať ti to hraje :thumbup:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Dasta

Příspěvek od jupol »

Honzo, pripájam sa ku gratuláciám a hlavne si to uži s pokojom v duši a spokojnosťou... :thumbup:
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Borismart
Příspěvky: 57
Registrován: 06 říj 2018 12:56

Re: Dasta

Příspěvek od Borismart »

Honzo, velká gratulace k takto skvělé přenosce. Přeji ti at si s ni užíváš už jenom muziku a nebudeš muset okolo nic řešit.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Dasta

Příspěvek od PavelDosko »

super Honzo, uz e tesim na navstevu u tebe hned jak to pujde, i na navstevu tebe u mne
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: Dasta

Příspěvek od marks »

Taky se přidávám s gratulací k nové přenosce , slyšel jsem ji u zabinyho007 a hraje úžasně , krásně i vypadá :thumbup:
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Děkuji všem kolegům, též přeji každému, aby to hrálo dle každého představ a mohli si všichni vychutnat hudbu, tak jak jí mají rádi.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Myslel jsem si, že za ty roky co se věnuji poslechu gramofonových desek mě nemůže jen tak něco překvapit, ale díky tomu, že se to stalo.
IMG_20210107_151406.jpg
IMG_20210107_151414.jpg
Včera se mi naskytla příležitost poslechnout si SPU přenosky Ortofon, které díky neutuchajícímu úsilí pro stále něco nového, získal Saša (zabiny007) k zapůjčení za účelem posouzení zvuku od sběratele a audiofila ze zahraničí.
Poslech SPU je diametralně odlišný od poslechu hifistického MC systému, kdy u hifistické přenosky sledujete podání pásem, detaily, dynamiku, jaké je podání činelu, u přenosek SPU nesledujete vůbec nic, pouze hudbu, která vás uchvátí úplně beze zbytku.
Prostor neřešíte, protože hudba je kolem vás úplně všude, podaná s úžasnou dynamikou a rychlostí, že se nestačíte divit.
Octnete se najednou uprostřed hudebního souboru a chcete jenom poslouchat, nic jiného.
Je to úplně jiná filosofie poslechu, než jste zvyklí, ne konkurenční, ale doplňující vnímání hudby k radosti. Jako alternativa k hifistické přenosce je SPU ideální řešení, hlavně pro poslech dobových hudebních záznamů jak v jazzu, tak i rocku šedesátých a sedmdesátých let.
Verdikt: Doživotí bez možnosti odvolání.
S takovou přenoskou v souběhu s mojí A95, bude to doživotí podstatně šťastnější.
Veliké poděkování zabiny007 a valderonovi.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

Honzo
Od doby co vás znám(tebe,valderona,zabinyho),už bych si netroufl tvrdit,že mě nic nemůže překvapit :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Pár postřehů z poslechu :
Tony Alen Hugh Makasela "Rejoice"
Skladba "Slow Bones" vás vtáhne basem, který jde snad až ze samotného pekla. V pár momentech se zhmotní trubka a máte pocit, že muzikant fouká metr od vás. Vše doplněno krásnou prací na bicích.
Jazz jak má být, zážitek maximální.
AC/DC "TNT" Australské vydání 75.
Skladbu "The Jack" jsem ještě v životě takto zahrát neslyšel. Myslel jsem si, že sedím kousek vedle Malcolma a kolem mě zní perfektní práce rytmické sekce, hlavně bg., která je patřičně žhavá. Zpěv je vypjatý a expresivní doplněný Angusovou kytarou.
Bigbít par excellence.
Tom Petty "Wildflowers" US vydaní 94.
Tady zjistíte, že Fender Rickenbecker je nejdrzejší kytara na světě.
Krásné melodie Pettyho hudby vás doslova obklopí tak, že se vám postaví všechny chlupy a přenese vás do Kalifornie zalité sluncem.
Takto bych mohl pokračovat, vždy to bude obdobné.
Doporučuji kolegům kolotočářům, někde SPU poslechnout. Já jsem jí už objednal.
IMG_20210107_150348.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
kychtax

Re: Dasta

Příspěvek od kychtax »

Nekde jsem zahledl I ohlasy na SPU, ze novejsi vylisky uz tak zabavne nehraji. Nejlepsi jsou stare desky. A obecne neni to ten obvykly audiofilsky zvuk. Jak je to tedy? (Myslim ze to byla nejaka internetova recenze)..
Odpustte, jen moje zvedavost. :angel: Doufam, ze se mi nekdy postesti poslechnout :ympeace:
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

kychtax,
Honzo zvuk není hifistický, dal by se přirovnat, jestli jsi byl loni na výstavě, tak nějací kluci z Polska pouštěly desky na gramofonu Luxman, osazeném přenoskou Myajima na 12"ramenu.Poušteli Muddyho Waterse a jiné bluesovky, tak to je přesně ten zvuk.
V salonku bylo stále narváno, přestože všude okolo byli vystavovatelé zvučných značek.
Tito kluci byli i na výstavě ve Varšavě a to samé. Pořád plno.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
kychtax

Re: Dasta

Příspěvek od kychtax »

Presne tohle mne Honzo napadlo (ale nestihl jsem napsat dotaz). Vystava, Polak, velke bedny, vinyl. Umim si jiz predstavit, vyborny zvuk! Dekuji.
Odpovědět