Zappa aka Zappadaddy

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
LudowitKypanr
Příspěvky: 24
Registrován: 08 led 2013 19:14

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od LudowitKypanr »

Zappa---- Ahoj. Můžeš prosím prozradit, co pořizuješ místo Manley? Díky. M.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Nemohu prozradit, protože náhradu nemám. Ale budu zkoušet BAT, MOON 760, Octave, Jadis ......... :smile:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Vinco »

Velmi zaujimavy vyber, hlavne teda Moon medzi elektronkacmi...toto ma v suvuslosti s ostatnymi komponentami u Teba dost zaujima...ze ako to dopadne
LudowitKypanr
Příspěvky: 24
Registrován: 08 led 2013 19:14

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od LudowitKypanr »

zappa----Tedy prosím víc informuj co testuješ, myslím, že nejsem jediný zvědavec :clap: :thumbup: . Konečně se tu děje něco zajímavého.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od whisp »

Z tych lamp sa bude tazko odchadzat... :shh:
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od valderon »

Hlavně z Manley... Slyšel jsem Manley u Lubina a je to úžasný zvuk 👍
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Dopadne to jak má, Manley mají úžasnou atmosféru, ale po upgradu zdroje si chci vyzkoušet i něco jiného, uvidíme jestli zůstanou. V pátek nebo v sobotu máme session, budou tu kromě Manley i Hammer, Moon 760 a Octave . Může to být velmi poučné tak pokud by měl někdo zájem se zúčastnit této hifi nirvány tak do zprávy. Samozřejmě v přestávkách je potřeba si odpočinout, takže sejdeme do přízemí na točené pivko, Plzen a pizzu? :smile:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Vinco »

Octave ktore ?
Monobloky MRE 220 ?
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Vinco píše: 07 zář 2020 22:42 Octave ktore ?
Monobloky MRE 220 ?
Ano monobloky.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Fous
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2010 08:09

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Fous »

Čau Michale, pěkně jsi se rozjel, tak přeju dobré ucho . :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Fous píše: 08 zář 2020 21:19 Čau Michale, pěkně jsi se rozjel, tak přeju dobré ucho . :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Jo, znovu mne to popadlo.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Urbino »

zappa píše: 07 zář 2020 23:30
Vinco píše: 07 zář 2020 22:42 Octave ktore ?
Monobloky MRE 220 ?
Ano monobloky.
Tak ty budou dost dobré. Poslouchal jsem je a moc se mi líbily. Tak sem zvědav, jak se budou líbit tobě
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Tak zítra se bude na Vraclavi u Vysokého Mýta konat audio session, budeme hrát až do večerních hodin, pokračovat se bude v sobotu do 14h. . Budeme zkoušet GMC Hammer, Moon 860a a Octave MRE 220. Pokud byste měli zájem být u toho, dejte vědět. Nocleh možný.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Hercules_Poirot
Příspěvky: 53
Registrován: 24 čer 2020 15:45

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Hercules_Poirot »

Nezabudnite nejaké foto postnut. :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Mark Levinson »

Nedávno jsem se zúčastnil poslechové session ve Vraclavi u Michala a musím říct, že kdo nebyl, tak udělal chybu. Michal byl opravdu náležitě připraven a to nejen pro samotný poslech, ale i pro pohodu posluchačů. Speciálně narazil v pizzerii Plzeň, kterou bylo možné konzumovat i při poslechu (Mára by určitě ocenil), výborná káva a v neposlední řadě večerní posezení v pizzerii a pochutnání si na výborné pizze.
Co jsme poslouchali? Legendární Tannoy Westminster se supertweetry, předzesilovač Jadis s odděleným napájením a CD player Jadis rovněž s odděleným napájecím zdrojem. Zkoušeli jsme několik koncových zesilovačů a ošetření napájení filtrací GMG Power. Reprosoustavy krmily střídavě lampové legendy, monobloky Manley, stereo koncový zesilovač Moon 860A, lampové monobloky Octave 220-MRE.
První co jsme poslouchali byl Michalův stávající systém, který jsme po poslechu různých nahrávek zapojili kompletně na Harmonic Hammer 3000P, docela nám spadla brada k jakému zlepšení zvuku došlo. Zkoušeli jsme zapnout monobloky Manley i na přímo do zdi, abychom se ujistili o jaký posun ve zvuku jde. Zlepšení bylo i v tomto případě kdy Harmonic Hammer 3000P pomohl i zdroji zvuku Streamer/DAC Moon 780D, předzesilovač Jadis, ale po zapojení kompletního systému do filtru to byl opravdu velký skok. Po té jsme samozřejmě zkoušeli i jiné koncové zesilovače (Octave a Moon), hráli jsme převážně vše z filtrace, ale zkusili jsme koncové zesilovače i bez filtru (přímo ze zdi) a k jasnému zlepšení zvuku také došlo při použití Harmonic Hammeru 3000P, ale v trochu menší míře než s Manley.
Závěrem lze konstatovat, že všechny tři kombinace byly vynikající, jen se mírně lišil charakter zvuku a vyhovovat bude asi ten, který je kterému posluchači blíže jeho naturelu.
Manley - kvalitní lampový zvuk, byl nejbarevnější v dobrém slova smyslu s velkým prostorem umocněným Tannoy Westminster.
Octave - opět kvalitní lampový zvuk, trochu víc technický a charakterem blíže k tranzistoru, jako by na půl cesty mezi Manley a Moon.
Moon - Silný tranzistorový zesilovač kde cítíte velký výkon s příjemně kontrolovaným zvukem kde je cítit kontrola hlavně v hlasitých pasážích při více nástrojové hudbě nebo při forte kde jsou basy jasně definované a nástroje krásně separované.
Michale, závěrem musím poděkovat Tobě za pozvání a tvým blízkým za toleranci a servis.
.
2020-09-11 14.54.45.jpg
2020-09-11 18.02.20.jpg
2020-09-11 18.03.29.jpg
2020-09-11 18.52.52.jpg
2020-09-11 21.35.36.jpg
2020-09-11 21.35.08.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Jan1k

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Jan1k »

Krasne stroje dikes za zdielanie.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Udivilo mne při sobotní seanci jak hodně se projevil zvuk GMG Hammer na výsledný zvuk. Manley, už tak výborné, se posunuly do jiné ligy. Nečekal jsem, že mne výsledek této session zamotá hlavu jěště více. :) Do té doby jsem řešil, že bych rád vyzkoušel jiný zvuk, objevil jsem Moon, který mne nadchl po všech stránkách. Jejich digítál je tak zábavný až návykový. A tak jsem si říkal po přečtení různých zahraničních i domácích recenzí, že by jejich zesilovače mohly být velmi zajímavé. Netušil jsem však, že nějaký tranzistorový zesilovač bude hrát tak dobře s Tannoy tak jak 860a. Do té doby než tu přistál Hammer, jsem byl témeř rozhodnut, že pošlu krásný Manley o dům dál a že Moon je má další volba. Však po zapojení do Hammru se z Manley stalo monstrum, který předčí dražší, mladší a moderně vybavené stroje. To se projevilo zvláště v energickém podání hudby. Ten Naimisty opěvovaný PRAT = zkratka pro Tempo, Rytmus a Načasování je veledůležitý pro hudební sdělení. Chci tím říct, že PRAT je s nyní s Manley/Hammer o dost dál než předtím, při poslechu některých písní se chce posluchači vyskočit a tancovat, a to se nyní prostě děje. Důraznost rytmiky u jazzových svižných nahrávek vás přímo donutí si podupávat a užívat si to , co má jazz přinášet, pohodu, ale taky radost z rytmu. Tohle dokáže i Moon, ale přeci jen s Manley je více cítit atmosféra starých času, dokáže navodit přesně ten feeling, který je obsažen v DNA hudby jakéhokoliv období . Pustíte si Ben Webstra nebo Stan Getze a jste přesně tam kde máte být v čase i prostoru, úžas. To dokáží určitě i jiné stroje, ale ne s kombinací takového drajvu, energie a barvy nástrojů v této cenové relaci. Ne neslyšel jsem všechny značky, které umějí takhle dospěle a s takovou grácií zahrát jakýkoliv hudební styl, pokud o obdobném zesilovači víte, dejte vědět. :thumbup: Aby nevyznělo, že Manley je nejlepší zesilovač na světě, musím objektivně říci proč mne stále oslovuje i Moon. Moon je prostě zesilovač s kterým jsem se doposud nesetkal. Čistotu ,vynikající kontury a údernost basu jsem doposud slyšel u Sroll Lyric, ale tady to prostě hraje v rovnováze se zbytkem spektra, a to je velká deviza a vzácnost mezi zesilovači. Není to o tom, že by kontrola a čistota basu excelovala nad zbytkem hudby, vždyt nejvíc se děje přeci ve středním pásmu, pouze ve vyrovnané kombinaci všech pásem můžete dosáhnout těch nejlepších výsledků. Ale co mne na Moon nejvíce přitahuje je fakt, že při poslechu těch nejkomplikovanějších pasáží se zvuk nezbortí v jednu kouli, ale je stále slyšet o co muzikantům jde , můžete obdivovat brilanci jejich dovedností a sladěnost. V tomto ohledu je Moon bezpochybně výše. Je to velké dilema, protože Manley zase lépe prezentuje např. barytonový saxofon a cello, téměř dokonalé. Přál bych vám slyšet váhu a objem akustických nástrojů,a úžasnou znělost nástrojů, v tomto ohledu tyto velmi silné elektronkové monobloky excelujou. Na rozdíl od strojů, které dle mého vynikají pouze v něčem, např Electrocompaniet( jehož zvuk mám čerstvě v hlavě) umí zahrát krásně, ale na rozdíl od Manley až příliš romanticky. Podstatně hůře je na tom i v rychlosti a podání basů. Na druhé straně spektra, např Sroll, který produkuje úžasnou razanci a kontrolu basů, ale strohá přesnost a jaksi bezemoční prezentace zminovaných nástrojů hudbě ubližuje. Tím chci říct, že jen ty nejlepší zesilovače umí vše co je od nich žádáno, a ne v každé sestavě dokážou oslovit kompletně a ve všem. Musím přiznat, že v cenové relaci,v které se pohybujeme, je dokonalost pouze velkým přáním. O to víc si velmi považuji kvalitu mých současných oblíbenců Manley a Moon, které se k ní velmi přibližují, a to i díky GMG Hammer!

Všechny poznatky o kterých píši se takto projevily v mé sestavě, v jiných sestavách se mohou zesilovače o kterých píši chovat jinak.
20200911_185000.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od terahera »

Super report,pěkné fotky excelentní sestavy,muselo to být bomba :thumbup: Škoda,že jsem u toho nebyl,ale chápu,proč mě Viktor nevzal,měl strach,že bych vychlastal všechno pivo :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Bond 007 alias Monte

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Tak se mi zdá, že přestáváš poslouchat muziku, ale jen zvuky.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od aretax »

Bond 007 alias Monte píše: 17 zář 2020 01:51 Tak se mi zdá, že přestáváš poslouchat muziku, ale jen zvuky.
Že by sa nedala počúvať hudba aj zvuky spolu?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Bond 007 alias Monte píše: 17 zář 2020 01:51 Tak se mi zdá, že přestáváš poslouchat muziku, ale jen zvuky.
Já a zvuky?Ne naopak, hudba je na prvním místě. :thumbup: Jak říká Frank Zappa " Music is the best". :smile:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
kychtax

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od kychtax »

Zappa.. Takze Hammer zustane? :angel:
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Jiri »

Zappa
doporučuji koupit si powercon koncovku Neutrik NAC3FC-HC za 450kč a zkusit k GMG Hammeru jiný napájecí kabel. Ten originální kabel od GMG dost omezuje kvality špičkového Hammeru. Vyzkoušeno.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
kychtax

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od kychtax »

Ten puvodni je dost napadne podobny kabelguru reptilianu, coz je 12x 1,5 lappkabel. Vylepseny. Podle mne jeto totalni zabijak toho fitru, pokud to tak je. Tam by mel jit solid corovy sitak, idealne stribrny. Leč at tam ma kazdy, co chce.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Zatím jsme jen zkoušeli, a výsledky dopadly tak jak dopadly i s originál kabelem. Ale určitě se tím budu zabývat v případě, že u mne zakotví GMG Hammer. Dík za vaše poznatky.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

kychtax píše: 17 zář 2020 11:29 Ten puvodni je dost napadne podobny kabelguru reptilianu, coz je 12x 1,5 lappkabel. Vylepseny. Podle mne jeto totalni zabijak toho fitru, pokud to tak je. Tam by mel jit solid corovy sitak, idealne stribrny. Leč at tam ma kazdy, co chce.
Už to teda řešíme, kabel od Viablue objednán, koncovka Furutech. Jsem zvědav. Dík za upozornění
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Pytell »

Včera jsem byl u Michala, zkompletovat solo přívod 230V ( odpojovač pojistky, zásuvka Furutech rhodium ), zapojení stíněného síťového kabelu.

Poslechl jeho sestavu, trochu jsem měl obavy ( moc nemusím lampy ), ale ty jeho Manley, vůbec nemají lampový zvuk a plně se hodí k jeho almarám.

Ten zvuk je ohromný, ten potenciál a prostor -- prostě pecka. Jen mi vadil jemný brum lamp, na což nejsem zvyklí u AB siličů, ale prý je to kondenzátory -- v brzké době budou vyměněny.

Ještě doladit signálové kabely a už jen a jen poslouchat.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od whisp »

Aky tieneny kabel ste pouzili?
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Pytell »

Nevím přesně název, Michalovi ho do zdi instaloval místní elektrikář , já jen zapojoval a kompletoval dle normy vč. změření a testu.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Děkuji Pytlíku :thumbup: , díky za dobře odvedenou práci. Ten Viablue hodně pomohl GMG Hammeru, proslýchá se, že nový filtr od Srolla hrál líp. Je pravda, že když jeho filtr hrál s přívodem od Harmonixu a GMG Hammer tak to tak skutečně bylo, GMG Hammer byl trochu pod dekou v porovnání s ohromnou lištou od mistra Srolla. Přiznám se, trochu jsem zpanikařil, a už jsem přemýšlel co s tím. Ale situaci zachránil právě Mirek. Když už jsem byl na dně :lol: tak přijel Mirek s objednaným kabelem dělaným na zakázku specificky s konektorem pro Hammra právě od Viablue. Důvodem objednávky byla inspirace dalších majitelů GMG Hammer, kdy jeden dokonce prohlásil, že dodávaný kabel je totální zabiják filtru. A výsledek? Celé se to rozjasnilo, a to aniž by výšky byly agresivní,bas se také dramaticky zlepšil,byl mohutnější a preciznější,, scéna se monumentálně zvětšila,rozlišení stále velmi vysoké, prostě top zvuk. Chlapci z GMG Hammeru dostali velkou lekci, jejich snaha být lepší než jiní výrobci, nedávat zcela obyčejný standartní kabel se moc nevyplatila. Je přeci na každém, aby si kabel dle svých možností uprgradoval, tak to přeci dělají všichni malí i velcí hráči .Oni ví, že si ty kabely majitelé stejně budou řešit po svém, každý dle svých možností a chutí. Viablue přitom nepatří mezi nejlepší, taky není nijak drahý,a takhle zabodoval. Harmonix je určitě lepší kabel než Viablue, a Viablue je podstatně lepší než kabel, který je dodáván s Hammrem. Takže přímé srovnání nebylo zcela spravedlivé, Sroll s Harmonixem a GMG Hammer s kabelem, který totálně filtr degradoval. Na druhou stranu Sroll - purity quantum za tu cenu podává velmi slušný výkon, a určitě patří mezi ty nejpovedenější, nemám však z filtry příliš velkou zkušenost, tak nemohu říct jak by se porovnal s jinými konkurečními výrobky. Cena v době krátkého testu jěště nebyla známá, ale neměla by přesáhnout 80 tisíc korun českých. Případným zájemcům o filtraci bych dal otázku, zda chtějí vynikající zvuk , ale k tomu i bezpečí svých miláčků, protože to GMG Hammer má ošetřeno velice dobře, působí i jako přepětová ochrana, víme přeci, že ty naše hračky nejsou tak úplně levné, nejsou to petšopáci :smile: , a tak bych se zeptal, jestli opravdu chceme ušetřit a jít do filtrační lišty sice skvělé, ale ...? Moc děkuji panu Srollovi za možnost otestování, nevím jak by to dopadlo, kdyby se ke mně dostal dříve než GMG Hammer. Nicméně chci doporučit majiteům Hammra okamžitou výměnu přívodního kabelu za adekvátní kvalitě tohoto zařízení!!!!
Ale zpátky k mé sestavě, řeším také digitální zdroj - přehrávání cd. Jelikož mám velmi dobrý převodník, přemýšlím o kvalitním transportu,který nebude stát víc jaktisíc, jsem se momentálně zcela vydal, tak kdybyste mi dali nějaké typy, byl bych rád. Zatím jsem vyzkoušel Moon 260t a novinku od Audio Analogue AADrive. Druhý zminovaný transport mne překvapil jak je zpracovaný, krásný vysoustružený přední panel, a průhled na mechanismus cd uvnitř přes vrchní panel, to není zrovna typické pro levnější přístroje, je totiž asi o 10 tisíc levnější než Moon cca 35 000kč. Co se týče zvuku překvapila mne obrovská razance na basech, i výšky jsou excelentní, na můj vkus trochu výraznější, zvláště ve vyšších hlasitostech to může být v některých dystémech problém. Moon je v porovnání malinko usazenější a vyrovnanější. pro mne hlavní rozdíl mezi těmito přehrávači cd nosičů je ve středech, tam zcela jistě dominuje Moon, a proto bych ho také preferoval. Taky se mi na AADrive nelíbí LED display, který večer oslnuje a z dálky není vidět co vlastně hlásá za informace. I fyzické ovládání je díky méně místu na předním panelu skryto na spodku přehravače a musíte hledat přepínače na základní ovládání. V tomto ohledu je velice atypický. Zvukově však je za ty peníze opravdu famózní, doporučuji vyzkoušet, v některých systémech může tento přístroj pomoci získat vyšší rozlišení, pokud je zrovna tahle schopnost žádána.
Mám tu jěště jeden tip na audio kabely, zvláště repro kabely od nově vznikající firmy BT audio z Prahy, i jejich sítové kabely jsou v dodávané ceně velmi konkurence schopné. Já hraju na jejich repro kabely, které mi připomínají Kimber Ks 3035, které jsem dříve vlastnil, a jsou za zlomek ceny. Provedení není nijak krásné, ale výborně se s nimi manipuluje.
20201022_204836.jpg
t
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Dorazil Audio Aero Capitole Reference Signature edition. Player přehrává pouze cd, v té době měl za úkol vylepšit zvuk cd na úroven SACD, tedy byl určen pro majitele sbírek, kteří odmítali nové digitální formáty. Opravdu věhlas tohoto přehravače byl enormní, samotní uživatelé pěli ódy na jeho zvuk. Co je zajímavé, že je to stroj i ze zabudovaným skvělým DAC a dokonce slouží i jako analogový předzesilovač. Tím, že player může využívat interní ovládání hlasitosti aniž by se museli používat variabilní výstupy(které zde prostě nejsou) tudíž nemusíte přepojovat kabely na fixní či variabilní, stačí přepnout tlačítko na ovladači, je tento přehravač pro mne velmi atraktivní, protože muj předek Jadis nemá dálkové ovládání na hlasitost. A zvuk?Zatím zkouším přehravač s jeho převodníkem, nemám totiž speciální SPDF kabel na propojení s referenčním dacem od Moon 780d. Musím říct, že hraje lépe než jsem očekával, je to vysoká liga, zvuk, který se blíží analogu, vyniakjící bas, úžasné rozlišení, čistý a crispy sound, přitom si zachovává příjemný a přirozený zvuk, po digitálu není ani vidu ani poslechu, prostě nádhera. Nicméně doufám, že poslouží hlavně jako transport. Podám report jak to dopadne až seženu SPDF digitální kabel.
64-68_11_2011_02.jpg
20201106_220825.jpg
20201106_220845.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Recenze pouze v angličtině, pokud to někoho zajímá, hodte si to do google překladače :
Audio Aero Capitole 24/192

For music lovers, this is probably the best sounding CD player you can buy. At $6200 (USA) it is priced competitively with other high end CD players, most of which can't even approach its sonics. The Capitole surpasses other great CD players at three virtues that are of primary importance to music lovers.
First, for most of the spectrum the Capitole has a natural musicality that helps all your digital recordings sound more like live acoustic music, more like great analog recordings. The Capitole brings the same musical benefits as great sounding tube amplification does.
Second, the Capitole penetrates deeply into the texture of music, revealing subtle inner details. In comparison, other CD players reveal only the outer gloss or outline of the music signal, thereby making it sound slightly artificial, canned, sterile. The Capitole's wealth of subtle detail reveals the true texture and timbre of live instruments and voices, so they sound more like the real thing and less like a canned recording.
Third, the Capitole boasts superb stereo imaging, displaying a stage that markedly wider than other CD players. This naturally even further helps your digital recordings to sound more like real live music, since the music blossoms forth on a wide, airy, open expanse of stage space, instead of sounding confined within a canned, restricted stage space.
Notice that all three of the Capitole's key sonic virtues help your digital recordings to sound more like real live music. That's the most important bottom line to music lovers. And that's why the Capitole is the best CD player for you.
The Capitole breaks the bonds that have heretofore shackled CD, that have kept CD sounding somewhat sterile, canned, artificial, and opaque. The Capitole brings your existing CD library closer to the more natural, open, transparent sound one hears from the new super resolution digital formats, from great analog, and of course from live music itself.
The Capitole's special sonic virtues are no accident. Its natural musicality, similar to great tube sound, is doubtless due to the Capitole's unique tube output stage. And its transparency, its penetrating revelation of a recording's subtle musical details, surely owes a large debt to the very special digital processing accomplished by the Swiss Anagram module on board. The Capitole's superior stereo imaging is chiefly a byproduct of its superiority at revealing all kinds of subtle musical information (since stereo imaging cues are themselves subtle details on a recording).
Some other CD players have employed tube output stages, but the Capitole uniquely uses a subminiature 6021W glass tube, about the diameter of a pencil, the same size overall as a couple of vertically stacked 6CW4 Nuvistor metal cased tubes, and looking as if it came out of a Russian military airplane. The metal leads coming out of this tube's glass envelope are flexible wires that are soldered directly into the circuit, thus avoiding the imperfections of the usual tube pin and socket (suboptimal conductor materials, suboptimal dielectric materials, and questionable contact interface). This unique tube and its supporting circuitry give the Capitole a very high class tube sound, with most of tube sound's best qualities but few of its weaknesses.
In contrast, most other CD players that have used a tube output stage have not fared nearly as well sonically (ARC being one of the few exceptions who have gotten tubes and CDs to work well together). In most other tubed CD players, the tube has acted as an excessive filter, curtain, and thick gauze veil, softening and veiling the sound excessively. Admittedly, it has reduced digital's frequently hard sterility and fatigue, but in the process it has also eliminated much of the true musical information on the recording. These other tubed CD players have represented the weaknesses of poor tube sound, without much of the strengths of great tube sound.
What are the special features of the Capitole's tube sound? The Capitole's midranges and lower treble have a natural, easy liquidity that makes most digital CDs sound more like live acoustic music, more like great analog recordings. This combats the hard analytic glare that plagues the midranges and lower treble of many CDs. The Capitole's warmth and upper bass regions are rich and full, with good weight, heft, and body. This combats the lean sterility that plagues many CDs, and helps them sound more musically natural.
Furthermore, the Capitole's tube sound does an excellent job of not taking tube sound too far (in some other tubed products, too much of a good thing turns a sonic virtue into a sonic vice). For example, the Capitole's upper bass is rich, but in our judgement it does not cross the line into boomy overhang as some other tubed products do.
The Capitole also really shines at the spectral extremes, where most tubed units run into trouble. Many tubed CD players have heavy upper bass, but then very weak lower bass, so there's no support for the overly heavy upper bass, and no true impact and kick. The Capitole's lower bass is excellent, especially for a tubed product; this gives the Capitole's rich upper bass a real foundation, and a musically realistic impact and kick. At the other spectral extreme, the Capitole is surprisingly articulate, fast, and extended in the trebles. Most other tubed CD players turn fuzzy soft, defocused, and veiled in the trebles (perhaps going overboard in their attempt to compensate for the analytic hardness of digital CD sound). The Capitole proves that you can get the best of both worlds, with the virtues of tube sound and also very good performance out to the spectral extremes.
The Capitole has a built in volume control, which makes it very handy for directly driving a power amp. This direct connection of course gives you the best access to the Capitole's wonderful tube sound and also its remarkable transparency. Interestingly, we found that a direct connection from the Capitole into excellent solid state power amps produced a combined system sound which imparted just enough tube sound and liquidity to tame the solid state nature of the power amp's sound. And, if you want a richer dose of tube sound, then of course you can use the Capitole with a tube power amp.
The Capitole's other outstanding sonic virtue, its incredible transparency and revelation of music, relates to the on board module made by the Swiss Anagram company. What is this module, and what does it do? Let's explore this topic in some depth, because it's so important to the superior sound of the Capitole, and because you need to understand why the premium price you pay for this Anagram module feature in the Capitole is justified. This extensive exploration is separated out as a background sidebar. The Anagram module employs a Sharc DSP computer with 32 bit resolution, which gives it powerful calculating capability with high precision for high detail resolution and high accuracy. Incidentally, the resulting output from the Anagram digital processing is then passed on to an Analog Devices DAC chip, which is capable of supporting high sample rate input (192 kc) and high bit resolution (24 bits). The analog output of the DAC chip subsequently goes to the tube output stage. Digital inputs (up to 24/96) let you use the Capitole as a superb D-A processor too.
The sonic benefits of Anagram's engineering are awesome. There is much extra detail revealed, compared to other CD players. But, interestingly, this detail does not sound analytical or overwhelming. It is not artificial, glossy, surface detail pasted on top of the music. Instead, it is almost subliminal, woven into the fabric of the music itself. It is subtle inner detail, which enhances the reality and naturalness of the musical reproduction. Clearly, this extra transparency and detail is bringing us closer to the original music waveform, because it is so integral to the music, becoming a key ingredient in the more true to life, more natural musical sound emanating from the Capitole. As the sidebar explains, sophisticated digital processing, by Anagram's on-board computer, can enhance the bit resolution of the 16/44.1 signal coming off the CD, and can re-create a music waveform that is more accurate to the original music waveform. This greater accuracy and improved bit resolution naturally implies that you'll hear less digitally induced error and more of the original musical information, including more transparency, more inner detail, cleaner purity, and more natural musicality. It also implies better stereo imaging, since the cues that establish good imaging are themselves simply subtle inner details embedded in the recording (details about hall wall reflections, ambience decay, etc.). All these implied sonic benefits are precisely what we hear as the Capitole's most remarkable sonic strengths.
The Capitole's superior transparency and musicality are most evident at music's middle and lower frequencies, which is precisely where sophisticated computational processing algorithms can provide the greatest sonic benefits by enhancing resolution and waveform accuracy. Through the Capitole, you'll better hear and better appreciate the smoky breathiness of a singer, the subtle liquid resonance of a nylon guitar string, the angry buzz of a plucked double bass string. Through the Capitole, you can clearly hear that a piano has a large wooden sounding board, and that the hammers are made of wood and felt (through lesser CD players, digital recordings frequently make a piano fatiguingly sound as though steel hammers are hitting steel strings). Similarly, through the Capitole you can hear that a violin bow has gut strings and rosin stroking the main strings, whereas lesser CD players make violins sound like steel on steel.
Even though the Capitole sounds musically very natural, it still also sounds very clear. It does not make the mistake that some other CD players make when they try for natural musicality and wind up being too soft, defocused, and veiled. This brings us to the Capitole's trebles, which are very unusual for a tube product. The Capitole's trebles are very clear, direct, and articulate. This is just the opposite of the vast majority of CD players on the market. CD players using tubes tend to be soft, defocused, and veiled in their trebles. Bitstream CD players and many using sigma delta DAC chips tend to be soft in their trebles, with the Bitstream players being very fuzzy with noise as well. And even very high class solid state CD players or processors, such as the Oracle, 3D, and dsd units, have trebles that are delicate and feathery (rather than sharp) in outline. This treble softness in other units might be a deliberate design choice, trying to half-heartedly compensate for the hard glare many CDs contain, or it might in some units be an unavoidable limitation of circuit design. We have higher respect for the Capitole's design strategy of eschewing the veiling, defocusing, softening band-aids that some other CD players use (intentionally or inadvertently). Instead, the Capitole strategy first puts the maximum effort into re-creating the original music waveform as accurately as possible by sophisticated calculation, and then revealing that result without apology or softening (and revealing it via a very clear sounding tube output stage).
At first we thought that the Capitole's trebles might be a bit too hard, which would be the only sonic nit we could pick with this wonderful sounding component. Sibilants on wide open recordings sounded a bit too hard and clogged, as if the singers were clenching their teeth too tightly with their tongue pressed too tightly against the back of their teeth. A clean, open sibilant should sound as if there are many little jets of steam hissing, with instants of intertransient silence among the random hissing sounds. The Capitole's version of these sibilants seemed to clog up the silences and harden the hissing a bit. This is still preferable to the smearing, defocusing softening most other CD players do to sibilants (changing a clean "ssss" into a fuzzy "zzzhh"), but it didn't seem exactly right. We even suspected that the Anagram module's complex ultrasonic calculations might be experiencing overload clipping when strong treble energy came along. However, we have been spending a lot of time working with the Capitole (proof of how much we respect this machine), and experience has tempered our sonic critique of even this small nit. As we progressively used the Capitole with a wider and wider variety of associated audio components (both active components and cables), we began finding that the slightly hard sibilants could be tempered into naturalness by appropriate choices in associated components. This changeability alerts us as scientists that the slight hardness we hear might not be a fault in the Capitole per se, but instead might be the fault of other associated components displaying some hardness when confronted with the very clear, wideband articulateness of the Capitole's signal. We're still reporting this phenomenon to you, first because our style is to be very candid about everything, and second because you too might encounter the same slight hardness, depending on your associated component choices. If we hadn't alerted you to the possibility of expecting this, you'd be surprised and disappointed, you'd wonder if it was intrinsic to the Capitole, and you wouldn't know that you could simply resolve it by varying your choice in associated components. Well, now you know it all.
The Capitole is generally very well constructed, packaged in a sturdy and heavy chassis that is quite attractive, with a black and gold color theme. The CD transport is a rigid metal framed unit, mounted on a wood subchassis, which in turn is shock mounted within the chassis as a whole. Access to the transport is via a sliding top door (which you must slide slowly, else the sensing switch control gets fooled), and the CD is held in place by a magnetic puck. This layout helps assure good rigidity within the transport subchassis, and good isolation from the outside world, without having to worry about one of those common flimsy sliding trays rattling about.
We found only one real flaw in this wonderful CD player. The most mundane and simple task a CD player must perform is to obey your pushbutton commands. You know, the pushbutton that commands the transport to play track 10, or skip to the previous track, or scan backwards (so you can hear that last beautiful minute of music again). Every CD player, even the $59 WalMart special, can do this perfectly, so we take this capability for granted and don't give it a second thought. Ironically, we have here in the Capitole arguably the world's best sounding CD player, thanks to brilliantly sophisticated electronics. Yet the production Capitole we evaluated stumbles badly in executing the simplest, most mundane electronic task, obeying your simple pushbutton commands. Audio Aero is aware that their electronic control system has, shall we say, foibles, and they have promised to improve the situation with revised controls, including a better remote control.
The remote control merits special mention because, on our production Capitole unit, it was a French contradiction, creatively complex and sophisticated, yet erratically dysfunctional at the basic meat and potatoes. The remote is a handheld computer with a touch panel, software driven LCD screen. In different software modes the LCD screen changes personality and menus, allowing this remote to control any of your household appliances, possibly even being able to instruct Mimi the maid to take Fifi the poodle out for a programmed walk. One of the controlled appliances is of course the Capitole CD player, and in this mode the whole LCD screen becomes a CD player controller. It's all very complex and sophisticated, and probably overly intimidating to the average music listener.
On the other hand, when it comes to the simplest meat and potatoes functionality, this sophisticated and complex computerized LCD remote control collapses faster than you can say souffle. Example: press track numbers 1 through 9 and you go right to that track; fine. But press the button for track number 10 and nothing happens. Press the track button >10 and key in a number higher than 10; nothing happens. Want to simply skip to the next track? Fine. Want to jump back to the previous track? Can't do it. If you try pressing the previous track button, you simply go back to the beginning of the present track. Press it twice quickly in succession, and you still simply go back twice to the beginning of the present track.
Want to scan quickly forward or backward? With common remotes you hold down a scan button and the CD scans at moderate speed for a few seconds, and then faster, and then faster yet. With the Capitole remote, you hold down a scan button and the CD scans for a couple of seconds, then quits scanning and starts playing (while you're still holding the scan button down)! If you want to scan forward, you can only accomplish a couple of seconds scanning for each button push, and you have to learn to keep manually releasing and re-pressing the scan button for each two seconds worth of forward scan you want. If you want to scan backward, you're in for torture. The machine scans backward for two seconds worth, but then immediately starts playing forward, thereby losing some of the little backward progress you've just made. You have to learn to release and re-press the backwards scan button in very precise timing, so the automatic forward play doesn't eat up the backwards scanning progress you just made before you press the button again for your next two seconds' worth of backwards scan. It's the French version of two steps backward, one step forward.
These electronic control foibles are funny and trivial, the only Achilles' heel in what is otherwise a great machine. They do not detract from the spectacular sound and music one hears from the Capitole. Of course, these control foibles should not exist in even a cheap CD player, let alone a machine of such awesome achievement as the Capitole. And it does make one wonder how the engineering team who designed the incredible sonic circuitry could have allowed such incompetence in the control circuitry. Most of the time, we can overlook the Capitole's eccentric control foibles, and concentrate on the pure joy we experience from its music playing. We learn to think of the Capitole as a manual turntable in a world of automatic changers, and we're willing to put up with the occasional control inconvenience in exchange for the better sounding music. Once in a while, though, when we simply want to re-hear a minute of beautiful music, and we press the backwards scan button but can't get to it, we curse a bit. And then it is that we most eagerly anticipate the forthcoming Capitole with the revised control electronics, which will hopefully get these simple meat and potatoes issues right (a new, simpler, hopefully better remote is now shipping).
We also look forward to the inevitable day when Audio Aero and Anagram turn their talents to a unit for the playback of DVD-A and SACD discs, for hopefully their ideas can improve the sound of these as well (and both these new super formats do need improvement, each in a different way). Meanwhile, as soon as the Capitole's control electronics can be made right, you have here a magical box that can make your whole treasured library of CDs sound like super format digital, like you've never heard them before, like the original music sounded.
If your local dealer doesn't carry Audio Aero, they can be reached at: audioaero.com. Mailing address is: 2, rue Louis Breguet; 31700 Cornebarrieu; France. The North American importer/distributor is Globe Audio Marketing, at: globeaudiomkt.com. Mailing address is 17 Maplewood Ave, Hamilton ONT L8M 1X1, Canada.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
koudy42

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od koudy42 »

Neni lepsi vlozit odkaz na recenzi nez kopirovat neformatovany kilometr textu?;) ....

Update: beru zpet :silent: ted se divam, ze recenze je stejne hrozne napsana na stejne hroznych strankach http://www.iar-80.com/page24.html :D.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Včera opravdu super session v Příbrami. V testu bylo několik velice zajimavých strojů. Hlavním předmětem této cesty do Příbrami byl ovšem test dvouch legendárních francouzských digitálních zdrojů, a to transportu Jadis JD1 + převodník JS2 MKII a Audio Aero Capitole Reference Signature edition. Dále tu svou roli měll udio Analogue, lampový DAC od nejmenovaného ukrajinského výrobce, vynikající single ended elektronkový integráč Aleks Fantini a Tannoy Canterbury SE. Všichni jsme byli nadšení zvukem Jadisu i Audio Aero, kromě mne byli všici účastnění překvapeni, že Audio Aero v porovnání s 2x dražším strojem nebyl poražen, v něčem byl lepší Jadis, v něčem jeho kolega AA. Rozdíly byly ovšem fousové, Jadis hrál o malinko uhlazeněji, AA zase více razantněji, ale oba hráli jako ty nejlepší analogové systémy. Ten, kdo nevěří, at tam běží. :cool: Nechápali jsme co tyto digitály vyluzují za krásu, prostě hrála hudba na nejvyšší úrovni. Nejvíce hráli King Crimson první skladba na Larks in the aspic a Patricia Barber Cafe blue. Audio Analogue byl daleko v závěsu, u mne však hrál daleko daleko lépe, to mi říká, že absence mého převodníku MOON 780d tu byla značná. Doma jsem se přesvědčil, že jsem se nemýlil. AADrive potřebuje přesnější převodník. I Capitole hrál doma o třídu lépe, už jen proto, že konečně dostal BNC kabel k propojení do převodníku, rozdíl asi 200%, a to byl jen ten nejobyčejnější kabel z Alzy( ten adaptér bnc-RCA s napojeným rca kabelem nebyl dobrým řešením).
Fantini hrál se svými 40w na kanál v čistém áčku opravdu skvěle, velmi doporučuji těm co mají repro s vyšší citlivostí 90db a více. Překvapil i ukrajinský lampový dac, který silně šlapal na paty Jadisu JS2, v ceně 30tisíc téměř dokonalý. Transport Jadis naprosto ovládl show, ne zvukem, ale hlavně svým vzhledem a designem, byla to krása se na to dívat, kdy se vám poštěstí vidět v reálu něco podobného? Jen samotný transport váží neuvěřitelných 30kg!!!
Jěště jedna zastávka v jedné zapadlé vesničce na Šumavě, v krásné roubence jsem zkoušel jednočinný JJ-322, 20w na 300b lampách. Když jsem ho viděl, pomyslel jsem si jaké to je monstrum, podle fotek to tak nevypadá, ale je to pěknej macek. Krásný zvuk, který léčí, ale příliš slabé, aby utáhly velké Tannoy ve větší místnosti, pouze pro tichý poslech, ale zvuk byl malebný a velmi zábavný. Velmi příjemné posezení u Chica, dobrý chlápek. Děkuji.
20201110_225342.jpg
IMG-20201101-WA0004.jpg
IMG-20201101-WA0018.jpg
20201109_122131.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Jiri »

Zappa
Pamatuji si jak jsem před 10lety tento AudioAero player poslouchal u Ciby v M.B. a porovnal jsem to s mým tehdejším Marantz SA-7001KI. Ten AudioAero hrál dokonce o fous lépe CD stopu hybridního SACD disku než můj Marantz zahrál SACD stopu. No to bylo pro mě WOW :shock: .
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Urbino »

Fantini = dobrý zesík
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Jiri píše: 11 lis 2020 16:54 Zappa
Pamatuji si jak jsem před 10lety tento AudioAero player poslouchal u Ciby v M.B. a porovnal jsem to s mým tehdejším Marantz SA-7001KI. Ten AudioAero hrál dokonce o fous lépe CD stopu hybridního SACD disku než můj Marantz zahrál SACD stopu. No to bylo pro mě WOW :shock: .
'
Jiri, on hraje cd jako sacd, zvláště ve spojení transport s Moon 780d. Nejlepší digitální kombo, které jsem doma měl. Někdy se mi do očí tlačí slzy, když slyším ty srdcové nahrávky hrát takhle.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Tak asi náhrada za Manley, uvidíme. Dnes jsem postnul videa na Youtube. Tenthle zvuk SE-833 mne velice zaujal. Jsou i jiné možnosti s touto lampou např. AM audio monoblok, design se mi sice nelíbí, ale zvuk je asi to nejdůležitější,že? https://www.youtube.com/watch?v=dbfM7xe ... eldimitrov
https://www.youtube.com/watch?v=ghcWHkm ... eldimitrov

Tohle jsou ukrajinský modely
1.jpg
ALEKS 833 .jpg
A toto Am audio čínský model 2x 70kg monstrum :shock:
833diag.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Druhá možnost, která mne taky velice láká jsou Atma- Sphere MA1 monobloky s topologií OTL, to znamená, že neamjí v cestě žádná btrafa a tudíž je to nejčistčí cesta bez nějakých mezičlánků, které ovlivnují zvuk, nejsem technik, ale tak nějak selským rozumem chápu. 140w na kanál v čistém A režimu je pro mne dostatečně zajímavé, ale hlavně píšou o nich tak, že velice šlapou na paty jednomu z nejklepších zesilovačů na světě Kronzille DXl a Tenoru. Kronzilla je pro mne ztracená, protože lampy T610 stojí přes 100 tisíc, což v mém případě, když hraji každý den několik hodin denně znamená 6 let životnosti. To naproti tomu SE-833 stojí do 8 tisíc a Kt88, které jsou v Atma - Sfere už stojí více, ale přesto zdaleka ne tolik co T610ky. jěště uvidím jak dopadnu s prodejem Manley a Jadisu než si začnu příliš vyskakovat. :lol: Ale obě možnosti SE-833 i OTL je pro mne již jediné řešení pro budoucnost, na stáří si člověk musí udělat radost. :thumbup:
atma_sphere_ma1_full.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Urbino »

zappa píše: 06 pro 2020 11:47 Tak asi náhrada za Manley, uvidíme. Dnes jsem postnul videa na Youtube. Tenthle zvuk SE-833 mne velice zaujal. Jsou i jiné možnosti s touto lampou např. AM audio monoblok, design se mi sice nelíbí, ale zvuk je asi to nejdůležitější,že? https://www.youtube.com/watch?v=dbfM7xe ... eldimitrov
https://www.youtube.com/watch?v=ghcWHkm ... eldimitrov

Tohle jsou ukrajinský modely 1.jpg

ALEKS 833 .jpg
A toto Am audio čínský model 2x 70kg monstrum :shock: 833diag.jpg
Ty ukrajinske lampáče hraji moc dobře
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Odpovědět