Zappa aka Zappadaddy

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

aretax píše: 03 úno 2021 10:56 Nechcel som sa zapájať do tejto debaty, ale nech sa jedná o akokoľvek kvalitný streamer a s tým súvisiace vysielacie médiá, nemajú po zvukovej stránke šancu oproti kvalitne nahranej a vylisovanej LP. Skúšal som nejaké streamery, aj počul zopár streamerov z najvyššej kategórie, ale oproti kvalitnej LP a všetkého, čo s tým súvisí (gramo, rameno, prenoska...) mi zvuk zo streamerov pripadá akýsi umelý. Všetko je super namixované, výšky, basy, stredy atď, ale akosi mi z nahrávok uniká teplo a neviem, ako to napísať - "príjemnosť". U streamerov je všetko nadmieru dokonalé, hrá tichá pasáž, vzápätí je nástup orchestra a zisťujem, že žiadna tichá pasáž tam nebola. Všetko zvoní, "trblieta" sa, ale...keď si vzápätí pustím tú istú nahrávku z LP, tak znie oveľa príjemnejšie, "ľudskejšie", napriek všetkým nedostatkom gramofónu - šum, mierne praskanie. Môžem uviesť aj zopár konkrétnych prípadov, napr. včera som cez streamer počúval Garbareka, hral nádherne, všetky nástroje hrali ako nalinkované, v jednej rovine, cinkalo to, búchalo tiež, ale keď som si pustil tú istú LP od ECM, naraz saxofonista vystúpil dopredu, bicie sa zasunuli dozadu a ostatné nástroje podobne. Podobne aj pri Wish You Here There cez streamer bolo všetko dokonalé, ale napr. v skladbe Shine on You Crazy... naraz vokál z LP vystúpil dopredu a saxofón nehral v pozadí, ale jasne vedľa speváka a bol krásne "vyfarbený". Toľko moje skúsenosti. Som si vedomý toho, že názorov bude viac a každý máme iné "gusto".
Pěkně si to napsal, ale jaké špičkové streamery jsi měl možnost slyšet a v jakém řetězci? Pro mne je to opravdu důležitá otázka. Můžeš tvé poznatky se zkoušením víc objasnit. Dík
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

aretax píše: 03 úno 2021 10:56 Nechcel som sa zapájať do tejto debaty, ale nech sa jedná o akokoľvek kvalitný streamer a s tým súvisiace vysielacie médiá, nemajú po zvukovej stránke šancu oproti kvalitne nahranej a vylisovanej LP. Skúšal som nejaké streamery, aj počul zopár streamerov z najvyššej kategórie, ale oproti kvalitnej LP a všetkého, čo s tým súvisí (gramo, rameno, prenoska...) mi zvuk zo streamerov pripadá akýsi umelý. Všetko je super namixované, výšky, basy, stredy atď, ale akosi mi z nahrávok uniká teplo a neviem, ako to napísať - "príjemnosť". U streamerov je všetko nadmieru dokonalé, hrá tichá pasáž, vzápätí je nástup orchestra a zisťujem, že žiadna tichá pasáž tam nebola. Všetko zvoní, "trblieta" sa, ale...keď si vzápätí pustím tú istú nahrávku z LP, tak znie oveľa príjemnejšie, "ľudskejšie", napriek všetkým nedostatkom gramofónu - šum, mierne praskanie. Môžem uviesť aj zopár konkrétnych prípadov, napr. včera som cez streamer počúval Garbareka, hral nádherne, všetky nástroje hrali ako nalinkované, v jednej rovine, cinkalo to, búchalo tiež, ale keď som si pustil tú istú LP od ECM, naraz saxofonista vystúpil dopredu, bicie sa zasunuli dozadu a ostatné nástroje podobne. Podobne aj pri Wish You Here There cez streamer bolo všetko dokonalé, ale napr. v skladbe Shine on You Crazy... naraz vokál z LP vystúpil dopredu a saxofón nehral v pozadí, ale jasne vedľa speváka a bol krásne "vyfarbený". Toľko moje skúsenosti. Som si vedomý toho, že názorov bude viac a každý máme iné "gusto".
Poslouchal jsem tedy Shine on...1 skladbu a saxofon hrál až když dozpíval, neslyším, že by saxofon hrál vedle zpěváka zároven nebo jak to myslíš? A který Garbarek to je, že bych si to taky pustil?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

už opět funguje vkládání fotek, takže
20210202_230038.jpg
20210202_230136.jpg
VideoCapture_20210202-110520.jpg
20210202_230432.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od aretax »

Jan Garbarek Group: I Took Up the Runes.
K tomu, ako to myslím, neviem to definovať. Jednoznačne pre mňa hrá gramofón príjemnejšie. Ale, ako som napísal, koľko ľudí, toľko chutí. Tak, ako Ty si "zavrhol" CD prehrávač, tak ja zas všetky digitálne zdroje. Zatiaľ som nič pre mňa zvukovo lepšie nenašiel, ako starý, dobrý gramofón. Ty si porovnával streamer s gramofónom?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

aretax píše: 03 úno 2021 18:29 Jan Garbarek Group: I Took Up the Runes.
K tomu, ako to myslím, neviem to definovať. Jednoznačne pre mňa hrá gramofón príjemnejšie. Ale, ako som napísal, koľko ľudí, toľko chutí. Tak, ako Ty si "zavrhol" CD prehrávač, tak ja zas všetky digitálne zdroje. Zatiaľ som nič pre mňa zvukovo lepšie nenašiel, ako starý, dobrý gramofón. Ty si porovnával streamer s gramofónom?
Nezpochybnuji tvůj vkus, mně se taky líbí gramofonový setup za 300t, hraje to moc dobře. Já vinyl neschazuji ba maopak, proto jsem prohlásil, že se tento system může klidně postavit i vinylu, to je pocta, ne? :thumbup: Na druhou stranu, bych rád běděl, který špičkový streamer a převodník máš na mysli, když jsi říkal, že jsi zkoušel kdeco? Děkuji za opdověd, zatím jsem se jí nedočkal.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od tujatuja »

Hoši, hoši, hoši .......... :razz:

O tom, co bude znít lépe, nakonec stejně rozhodne kvalita nahrávky a je jedno, jestli to bude gramofon nebo digitál - to už jsou jen nuance.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

tujatuja píše: 03 úno 2021 19:10 Hoši, hoši, hoši .......... :razz:

O tom, co bude znít lépe, nakonec stejně rozhodne kvalita nahrávky a je jedno, jestli to bude gramofon nebo digitál - to už jsou jen nuance.
:thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od parnass »

moc gratuluju, vypadá to dost impozantně…všiml jsem si jak nadšeně referuješ o mola mola na whatsbestforum.com
zajímalo by mě, jestli jsi nějak schopný rozlišit (zhodnotit) přínos jednotlivejch částí té digitální větve (streamer, převodník, switch, kabely)
a ještě jedna otázka, podle fotek se zdá, že máš streamer jako jediný zdroj, nezkoušel jsi mola mola převodník za nějakým cd transportem (pro srovnání)
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PTK »

Gramofonový setup za 300K je oproti stavbě ultimativní sítě velmi levný a právě proto se v tuzemsku kvalitní hraní ze sítě příliš nevyskytuje. Důvod je velmi prostý – je to příliš drahé!
Ani špičkový streamer neumí zahrát, pokud nemá odpovídající zdroj, ošetřenou síť, externí hodiny..
Většinou si lidé vytvářejí mylné dojmy, protože jim někdo předvede drahý streamer, kde vše ostatní je špatně a tím se vytváří velmi zkreslené názory na kvalitu streamingu.

Zajímavý článek – Taiko Extreme, analog vs digitál (pár výtažků v Google překladu):

TAIKO EXTREME - NAGRA HD PREAMP HV - QOBUZ - ANALOG VS DIGITAL
Systém, který pracuje s hudebním serverem SGM Extreme od společnosti Taiko Audio, následovaný MSB Technology Select a Nagra HD PREAMP HV, přináší odhalení, s nimiž jsem se nikdy předtím nesetkal.
S pomocí Nagra HD PREAMP HV, phono předzesilovače Thrax Audio Dionysos, Taiko Extreme a MSB Technology Select DAC se mi podařilo dosáhnout těsně shodného výsledku, který mi umožnil ponořit se hlouběji do tajemství analogového a digitálního světa.
Existuje mnoho dobrých příkladů hudby v referenční kvalitě, ale pro tento výzkum je výhodné debutové album Counting Crows.
Vinyl Record August and Everything After Analogue Productions 45 RPM vs Tidal vs Qobuz s vysokým rozlišením otevřelo krabici Pandora.
Upozorňujeme, že mluvíme o streamování, nikoli o souborech z pevného disku! Toto je předmět samostatné eseje.
Verze Qobuz a Analogue Production pokovené a lisované Quality Record Pressings, zvládl Ryan Smith ve společnosti Sterling Sound, která se rozšiřuje na čtyři strany, maximalizují dynamický rozsah záznamu, který byl ekvivalentní nebo v několika atributech překročil verzi Qobuz.
Ale ... Aby byl problém ještě složitější, verze Qobuz vynikla sama o sobě s několika parametry, které konkurovaly konkurenčnímu médiu.
Při poslechu uvolněnějším a nekritičtějším byly rozdíly malé a nebyly okamžitě patrné ani pro trénované ucho a znalce zvuku.
U Roon a Taiko Audio SGM Extreme byl rozdíl mezi verzí Tidal a streamovací verzí Qobuz s vysokým rozlišením dnem i nocí.
Jak bylo popsáno výše, protějšky Qobuz a Vinyl se nijak nelišily.
U mnoha dalších alb, které bych chtěl mít, byly stejné rozdíly, ale ukázalo se, že je důležité, jaké soubory byly poskytnuty streamovacím službám a jaký druh masteringu byl proveden. To vyvolává otázku kvality streamování.
Abychom příběhu poskytli úplnou objektivitu, museli bychom znát a slyšet dva konečné mastery odeslané ke každé ze streamovacích služeb, a pokud jsou rovnocenné, byly by užitečné rozdíly v kvalitě poskytovaného streamování.
Stejně jako u všech těchto nových objevů, které překrývají digitální zvuk a zejména proces streamování, záleží na každém malém detailu.
Nedávno jsem aktualizoval svoji internetovou šířku pásma a mimo jiné je to součást velkého kroku nahoru. Mohlo by to úzce souviset s tím, jak jsou „balíčky“ doručovány. Opět platí, že to je předmět hodný samostatného článku.
Taiko Audio SGM Extreme je klíčovým hráčem v mém systému, pokud jde o uvedení digitálu do plného výkonu a provedení všech jemných změn. Umožňuje digitálu jednat v extrémních operacích, kde je vše definitivní a ovlivněno i nejmenšími variacemi.
Všudypřítomná bitva analog vs. digitál konečně vidí rovnocennost.
Je to kombinace Taiko Audio SGM Extreme a Nagra HD PREAMP HV, která ve spojení s MSB Technology Select DAC umožňuje tyto objevy?
Měl jsem to potěšení poslouchat přímé digitální a analogové mastery ve studiu. Rozdíly mezi nimi byly marginální a kvalita zvuku byla na stejné úrovni.
Žijeme v zajímavých dobách a těším se, až se do těchto oblastí ponoříme hlouběji. Ne všechny, ale několik špičkových zvukových společností tlačí kupředu, pokud jde o technologický pokrok.
Důkladný výzkum stojí technické hodiny a výzkum materiálů, softwaru atd. Není to něco, co berete na lehkou váhu nebo zapomínáte, zda změna výkonu ospravedlňuje náklady.
Po tom všem přichází diskuse o cenovkách ...
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

a pak ti na vedlejsim foru napisi, ze je to cesta pro zlodeje muziky ...
neni placka, neni highend
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od aretax »

zappa píše: 03 úno 2021 18:52
aretax píše: 03 úno 2021 18:29 Jan Garbarek Group: I Took Up the Runes.
K tomu, ako to myslím, neviem to definovať. Jednoznačne pre mňa hrá gramofón príjemnejšie. Ale, ako som napísal, koľko ľudí, toľko chutí. Tak, ako Ty si "zavrhol" CD prehrávač, tak ja zas všetky digitálne zdroje. Zatiaľ som nič pre mňa zvukovo lepšie nenašiel, ako starý, dobrý gramofón. Ty si porovnával streamer s gramofónom?
Nezpochybnuji tvůj vkus, mně se taky líbí gramofonový setup za 300t, hraje to moc dobře. Já vinyl neschazuji ba maopak, proto jsem prohlásil, že se tento system může klidně postavit i vinylu, to je pocta, ne? :thumbup: Na druhou stranu, bych rád běděl, který špičkový streamer a převodník máš na mysli, když jsi říkal, že jsi zkoušel kdeco? Děkuji za opdověd, zatím jsem se jí nedočkal.
Zappa, môj príspevok nebol útok ani na Teba, ani na digitálne médiá. Naozaj nemá zmysel polemizovať a menovať Ti, čo som počul a čo nie. Ubezpečujem Ťa, že Mola Mola som nepočul. Bolo to iba jednoduché konštatovanie a prejav môjho názoru (ako som to aj konštatoval vo svojom príspevku) a nie vyhlásenie vojny streamerom a ani Tebe.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

aretax píše: 03 úno 2021 22:02
zappa píše: 03 úno 2021 18:52
aretax píše: 03 úno 2021 18:29 Jan Garbarek Group: I Took Up the Runes.
K tomu, ako to myslím, neviem to definovať. Jednoznačne pre mňa hrá gramofón príjemnejšie. Ale, ako som napísal, koľko ľudí, toľko chutí. Tak, ako Ty si "zavrhol" CD prehrávač, tak ja zas všetky digitálne zdroje. Zatiaľ som nič pre mňa zvukovo lepšie nenašiel, ako starý, dobrý gramofón. Ty si porovnával streamer s gramofónom?
Nezpochybnuji tvůj vkus, mně se taky líbí gramofonový setup za 300t, hraje to moc dobře. Já vinyl neschazuji ba maopak, proto jsem prohlásil, že se tento system může klidně postavit i vinylu, to je pocta, ne? :thumbup: Na druhou stranu, bych rád běděl, který špičkový streamer a převodník máš na mysli, když jsi říkal, že jsi zkoušel kdeco? Děkuji za opdověd, zatím jsem se jí nedočkal.
Zappa, môj príspevok nebol útok ani na Teba, ani na digitálne médiá. Naozaj nemá zmysel polemizovať a menovať Ti, čo som počul a čo nie. Ubezpečujem Ťa, že Mola Mola som nepočul. Bolo to iba jednoduché konštatovanie a prejav môjho názoru (ako som to aj konštatoval vo svojom príspevku) a nie vyhlásenie vojny streamerom a ani Tebe.
Já to tak beru, že neútočíš, je mi jasné, že se ti nezdá, že by streaming mohl hrát na tak vysoké úrovni, to chápu velice dobře, i já měl jěště nedávno zcela jasný názor tak jako ty. Ale na druhou stranu by bylo fér, kdybys napsal jaké streamery považuješ za špičkové, to je vše. Ale jestli nechceš, tak nechceš. Ono taky jak píše PTK je potřeba ošetřit přísun po síti, takže můžeš mít výborný streamer, ale bez toho to nebude hrát na plný potenciál. I já jsem si myslel, že stačí připojit streamr k routeru a jedu, jak hodně jsem se mýlil. U oudese jsem slyšel poprvé, že streaming může hrát na minimálně stejné úrovni jako cd.
Jinak cd jsem neodepsal, mám poměrně levný cd přehravač/transport, který budu teprve testovat oproti 2.16 ultra. To bude zajimavý test. Dám vědět.
PavelDosko píše: 03 úno 2021 08:21 pekny report nadseneho kluka
konce nemaji XLR ?
Konce nemají xlr, to je škoda, protože mám slušné xlr od Harmonix.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

PTK píše: 03 úno 2021 21:33 Gramofonový setup za 300K je oproti stavbě ultimativní sítě velmi levný a právě proto se v tuzemsku kvalitní hraní ze sítě příliš nevyskytuje. Důvod je velmi prostý – je to příliš drahé!
Ani špičkový streamer neumí zahrát, pokud nemá odpovídající zdroj, ošetřenou síť, externí hodiny..
Většinou si lidé vytvářejí mylné dojmy, protože jim někdo předvede drahý streamer, kde vše ostatní je špatně a tím se vytváří velmi zkreslené názory na kvalitu streamingu.

Zajímavý článek – Taiko Extreme, analog vs digitál (pár výtažků v Google překladu):

TAIKO EXTREME - NAGRA HD PREAMP HV - QOBUZ - ANALOG VS DIGITAL
Systém, který pracuje s hudebním serverem SGM Extreme od společnosti Taiko Audio, následovaný MSB Technology Select a Nagra HD PREAMP HV, přináší odhalení, s nimiž jsem se nikdy předtím nesetkal.
S pomocí Nagra HD PREAMP HV, phono předzesilovače Thrax Audio Dionysos, Taiko Extreme a MSB Technology Select DAC se mi podařilo dosáhnout těsně shodného výsledku, který mi umožnil ponořit se hlouběji do tajemství analogového a digitálního světa.
Existuje mnoho dobrých příkladů hudby v referenční kvalitě, ale pro tento výzkum je výhodné debutové album Counting Crows.
Vinyl Record August and Everything After Analogue Productions 45 RPM vs Tidal vs Qobuz s vysokým rozlišením otevřelo krabici Pandora.
Upozorňujeme, že mluvíme o streamování, nikoli o souborech z pevného disku! Toto je předmět samostatné eseje.
Verze Qobuz a Analogue Production pokovené a lisované Quality Record Pressings, zvládl Ryan Smith ve společnosti Sterling Sound, která se rozšiřuje na čtyři strany, maximalizují dynamický rozsah záznamu, který byl ekvivalentní nebo v několika atributech překročil verzi Qobuz.
Ale ... Aby byl problém ještě složitější, verze Qobuz vynikla sama o sobě s několika parametry, které konkurovaly konkurenčnímu médiu.
Při poslechu uvolněnějším a nekritičtějším byly rozdíly malé a nebyly okamžitě patrné ani pro trénované ucho a znalce zvuku.
U Roon a Taiko Audio SGM Extreme byl rozdíl mezi verzí Tidal a streamovací verzí Qobuz s vysokým rozlišením dnem i nocí.
Jak bylo popsáno výše, protějšky Qobuz a Vinyl se nijak nelišily.
U mnoha dalších alb, které bych chtěl mít, byly stejné rozdíly, ale ukázalo se, že je důležité, jaké soubory byly poskytnuty streamovacím službám a jaký druh masteringu byl proveden. To vyvolává otázku kvality streamování.
Abychom příběhu poskytli úplnou objektivitu, museli bychom znát a slyšet dva konečné mastery odeslané ke každé ze streamovacích služeb, a pokud jsou rovnocenné, byly by užitečné rozdíly v kvalitě poskytovaného streamování.
Stejně jako u všech těchto nových objevů, které překrývají digitální zvuk a zejména proces streamování, záleží na každém malém detailu.
Nedávno jsem aktualizoval svoji internetovou šířku pásma a mimo jiné je to součást velkého kroku nahoru. Mohlo by to úzce souviset s tím, jak jsou „balíčky“ doručovány. Opět platí, že to je předmět hodný samostatného článku.
Taiko Audio SGM Extreme je klíčovým hráčem v mém systému, pokud jde o uvedení digitálu do plného výkonu a provedení všech jemných změn. Umožňuje digitálu jednat v extrémních operacích, kde je vše definitivní a ovlivněno i nejmenšími variacemi.
Všudypřítomná bitva analog vs. digitál konečně vidí rovnocennost.
Je to kombinace Taiko Audio SGM Extreme a Nagra HD PREAMP HV, která ve spojení s MSB Technology Select DAC umožňuje tyto objevy?
Měl jsem to potěšení poslouchat přímé digitální a analogové mastery ve studiu. Rozdíly mezi nimi byly marginální a kvalita zvuku byla na stejné úrovni.
Žijeme v zajímavých dobách a těším se, až se do těchto oblastí ponoříme hlouběji. Ne všechny, ale několik špičkových zvukových společností tlačí kupředu, pokud jde o technologický pokrok.
Důkladný výzkum stojí technické hodiny a výzkum materiálů, softwaru atd. Není to něco, co berete na lehkou váhu nebo zapomínáte, zda změna výkonu ospravedlňuje náklady.
Po tom všem přichází diskuse o cenovkách ...
Bravo PTK. Vstupujeme vskutku do nové éry kdy díky technologiím, aspon v tomto případě velmi pozitivní zjištění, je možné i nemožné, a pro nás highendisty určitě skvěká informace, která nám může obrátit svět zcela naruby. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

parnass píše: 03 úno 2021 19:57 moc gratuluju, vypadá to dost impozantně…všiml jsem si jak nadšeně referuješ o mola mola na whatsbestforum.com
zajímalo by mě, jestli jsi nějak schopný rozlišit (zhodnotit) přínos jednotlivejch částí té digitální větve (streamer, převodník, switch, kabely)
a ještě jedna otázka, podle fotek se zdá, že máš streamer jako jediný zdroj, nezkoušel jsi mola mola převodník za nějakým cd transportem (pro srovnání)
To je bude předmětem dalších výzkumů. Nicméně Molu jsem mohl slyšet s jiným streamrem a bez audiofilního switche a napájení. To jak to hraje ted je jako nebe a den. Asi bude jednoduché zjistit jak to hraje s Pink Faunem bez switche a napájení, to budeme schopni vyzkoušet. Taky asi budeme mmoci vyzkoušet jiný streamer. Kdyby někdo měl zájem, můžeme udělat nějaký test. Mně jěště by zajímal nějaký předzesilovač, to si myslím, že se správným výběrem kvalitního preampu by se zvuk mohlo jěště posunout, to samé i s kabeláží a akustikou.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Tady trochu divočiny ze smyčcema. :lol: To co nyní systém předvádí z nástrojema jako jsou smyčce a dechy, je něco co jsem neměl nikdy možnost na mé sestavě slyšet. Třeba u písně Waka Jawaka ze stejnomenného alba od Zappy je velkým zážitkem, sledovat jak si vedou jednotlivý členové velmi zdatné dechové sekce nebo jak je snadné užít si každý pohyb smyčce na pražci , a to do posledního fyzického styku at je pohyb seberychlejší, nádhera. Pevnost basů a vůbec celkové uchopení rychlých komplexních pasáží je až neuvěřitelné, pro mne dosud zcela neznámé. Abych pravdu řekl, jsem udiven jak Tannoy mohou hrát, nečekal jsem to až takhle. :eek: Ale taky odhalí blbou nahrávku více než jindy, ale tak to asi má být. :-| https://www.youtube.com/watch?v=FXR_3BZ ... eldimitrov
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od aretax »

Zappa, aj keď sa naše názory a skúsenosti mierne odlišujú (čo je absolútne normálne), tak Ťa podporujem v Tvojom nadšení. Už sa mi nechce túto tému rozvíjať a dokazovať si, ktorá značka je OK a ktorá nie (preto tu ani neuvádzam jednotlivé streamery). Prajem Ti, aby si dosiahol svoj "high end vrchol". Rád čítam Tvoje príspevky, ktoré mi rozširujú prehľad o hifi.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

aretax píše: 04 úno 2021 06:58 Zappa, aj keď sa naše názory a skúsenosti mierne odlišujú (čo je absolútne normálne), tak Ťa podporujem v Tvojom nadšení. Už sa mi nechce túto tému rozvíjať a dokazovať si, ktorá značka je OK a ktorá nie (preto tu ani neuvádzam jednotlivé streamery). Prajem Ti, aby si dosiahol svoj "high end vrchol". Rád čítam Tvoje príspevky, ktoré mi rozširujú prehľad o hifi.
Nápodobně, a děkuji za tvoje přispívání. kdybychom byli úplně všichni stejní tak by nás to ani nebavilo, vid? :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Máte někdo zkušenost s Kimber KS3033 a Townshend Fractal repro kabelaáží, mám dobrou nabídku?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Frogyman »

F1 mám doma, ale s KS3033 jsem neměl možnost porovnat.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
PGH
Příspěvky: 3195
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PGH »

PavelDosko píše: 03 úno 2021 21:53 a pak ti na vedlejsim foru napisi, ze je to cesta pro zlodeje muziky ...
Zatim jsem neslyšel lip hrát flac než cd sacd nebo lp ale vzdy se jednalo o špičkovou aparaturu stejny dac a dva transporty jeden pro digi data a druhý pro cd vždy měl pevný nosič navrch! On Tidalu a spol se vubec nebudu bavit tam jsou hudebni alba navic nejasného puvodu. Pravda že ta sestava byla vždy TOP a hudba měla stejny zdroj flac byl udělaný ze stejného cd co se potom pouštělo.
A dalši věc je ta zlodějna, kolem mě je spousta lidi co hraje z pc a temeř nikdo ji nekupuje a vesele stahuji a stahují.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

Pises to ve vlakne chlapa co mel vyborny retezec s "tradicnimi" komponenty a pise, ze mu to tak jak ted "na digitalu" nikdy nehralo ...
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

PGH píše: 04 úno 2021 13:18
PavelDosko píše: 03 úno 2021 21:53 a pak ti na vedlejsim foru napisi, ze je to cesta pro zlodeje muziky ...
Zatim jsem neslyšel lip hrát flac než cd sacd nebo lp ale vzdy se jednalo o špičkovou aparaturu stejny dac a dva transporty jeden pro digi data a druhý pro cd vždy měl pevný nosič navrch! On Tidalu a spol se vubec nebudu bavit tam jsou hudebni alba navic nejasného puvodu. Pravda že ta sestava byla vždy TOP a hudba měla stejny zdroj flac byl udělaný ze stejného cd co se potom pouštělo.
A dalši věc je ta zlodějna, kolem mě je spousta lidi co hraje z pc a temeř nikdo ji nekupuje a vesele stahuji a stahují.
Ano, i já měl takové zkušenosti než jsem přešel na Pink Faun, a do určité míry pořešil ošetření sítě, tu jsem nikdy předtím neřešil. Tedy je potřeba se zeptat jak má kdo ošetřenou sít, protože to je pro streamování naprosto zásadní! Dost o tom píše PTK, ale hodně lidí to stále ignoruje. Jěště před měsícem jsem neměl o tam šajnu, a skamarádem jsme se pokusům ze switcheme, ethernotovýma kabelama, napájením atd smáli. Dnes je všechno jinak. Neříkám, že streaming je momentálně nejvychytanější forma přehrávání, ale má to obrovský potenciál. Jak ten potencíl zůročíme je jen na nás. Doufejme, že Tidal a Qobuz začne vyhledávat co nejlepší zdroje používání másterů pro streamování na jejich servrech, klidně bychom si za to připlatili. Co se týče vinyl ten tu zůstane, o tom není pochyby, stále je to, a bude krásná záležitost. I cd tu zůstane, protože mít v knihovně fyzické nosiče také není úplně od věci, zvláště sběratelské kousky, či na vinylu nesehntaelné nebo předražené. Streaming je budoucnost, ale i tady za kvalitu zaplatíme, je to pohodlné, a hlavně ta databáze je opravdu atraktivní, nemůžete si přeci přehrávat pár set kousků vinylů či cd pořád dokola.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
PGH
Příspěvky: 3195
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PGH »

Omlouvám se jen mluvím o zkušenosti kterou jsem měl napsat jinde.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

PGH. Naopak, mne to zajímá. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Vienna
Příspěvky: 267
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Vienna »

A vis, cim ten signal z Faunu ve finale prochazi? Tomuhle se nechces povenovat?

https://jeffsplace.positive-feedback.co ... -upgrades/
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Vienna píše: 04 úno 2021 15:34 A vis, cim ten signal z Faunu ve finale prochazi? Tomuhle se nechces povenovat?

https://jeffsplace.positive-feedback.co ... -upgrades/
To samozřejmě plánuji už hodně dlouho, tady je jěště velká rezerva, ano. Díky za odkaz, Jeff je velký Tannoista, a rozumí jim.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od aretax »

zappa píše: 04 úno 2021 10:39 Máte někdo zkušenost s Kimber KS3033 a Townshend Fractal repro kabelaáží, mám dobrou nabídku?
Mal som nejaký krátky čas 3033, ale nebolo to nič moc, zvuk bol nevýrazný, akoby matný, na môj vkus príliš "jemný". Najviac mi na ňom chýbala vzdušnosť. Po mesiaci išiel preč. 3036 je "iné kafé". Mal som požičaný aj Fractal, ten sa mi páčil. Bol to výrazne odlišný zvuk - otvorený, čistý a vzdušný. Ale možno u Teba by to bolo opačne, pretože máš diametrálne odlišný charakter zvuku. Platí tu "obligádna" rada - vyskúšať.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

aretax píše: 04 úno 2021 17:47
zappa píše: 04 úno 2021 10:39 Máte někdo zkušenost s Kimber KS3033 a Townshend Fractal repro kabelaáží, mám dobrou nabídku?
Mal som nejaký krátky čas 3033, ale nebolo to nič moc, zvuk bol nevýrazný, akoby matný, na môj vkus príliš "jemný". Najviac mi na ňom chýbala vzdušnosť. Po mesiaci išiel preč. 3036 je "iné kafé". Mal som požičaný aj Fractal, ten sa mi páčil. Bol to výrazne odlišný zvuk - otvorený, čistý a vzdušný. Ale možno u Teba by to bolo opačne, pretože máš diametrálne odlišný charakter zvuku. Platí tu "obligádna" rada - vyskúšať.
Jo 3035 jsem vlastnil pak jsem to hlupák prodal pod cenou, a nahradil ho po poslechu s panem Srollem Sroll kabel, přitom ten kabel jsem fakt měl rád. :sad:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 890
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od NA-Noble Audio »

zappa píše: 04 úno 2021 10:39 Máte někdo zkušenost s Kimber KS3033 a Townshend Fractal repro kabelaáží, mám dobrou nabídku?
Ahoj Michale, KS3033 není to omyl v číslech? jestli si dobře pamatuju, tak naposledy co vím jsi měl KS3035, a to je vyšší model.
Za mě 3033 ne, je proti 3035 méně otevřený a méně pevný.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

NA-Noble Audio píše: 04 úno 2021 18:46
zappa píše: 04 úno 2021 10:39 Máte někdo zkušenost s Kimber KS3033 a Townshend Fractal repro kabelaáží, mám dobrou nabídku?
Ahoj Michale, KS3033 není to omyl v číslech? jestli si dobře pamatuju, tak naposledy co vím jsi měl KS3035, a to je vyšší model.
Za mě 3033 ne, je proti 3035 méně otevřený a méně pevný.
Ano, vlastnil jsem 3035. Ted jsem zvažoval 3033, protože došli děngi. :) Ale už jsem se rozhodl pro Fractal F1 od Townshendu tak snad dojde brzy.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od aretax »

Ja som mal na mysli Fractal od Krautwire. Ten je naozaj výborný.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Budu řešit předzes, ale obava, že to bude "autocenzura" zvuku je veliká. Tady je možnost, která přichází od TotalDacu, je to vlastně předzesilovač bez hlasitosti, je určena pro převodníky, které mají v sobě zakomponovanou hlasitost. Nemáte s tím někdo zkušenosti, či nešlo by něco takového vyrobit? :silent: Nechce se mi za toto dávat 5800 éček. Další možnost je pasivní předek od Townshend Allegri Reference, Bespoke audio a dalších, ale to jsou jěště dražší varianty. Tady je jak to hraje s Totaldac Driver a bez, prý stejný´á hlasitost, no nevím.https://www.youtube.com/watch?v=6t4mcxB ... l=totaldac Radte, pište......
20200309_194519_2.jpg
Black-Townshend-Allegri-Reference-premplifier-high-end-980x550.jpg
d1-driver-inside.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
blesk666
Příspěvky: 1316
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od blesk666 »

Celkom by ma zaujimalo co by si v tvojej zostave hovoril na Denafrips Athena, je to cele riesenie end to end ako celosymetricke a je to relatkovy atenuator vyskladany z kvalitnych 1% odporov Vishay Dale. Predtym je diskretny symetricky line amp a na vystupe za atenuatorom tiez diskretny symetricky buffer, ma to len jednotkove zosilnenie (cize to je zoslabovac:-). Na tvoje pomery je to dost lacne (kupoval som teraz a cena 2100,-Eur)
https://www.denafrips.com/athena
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Dík za tip. Jěště jsem objevil tyto možnosti z Polska, nemá někdo zkušenost? Hattor a Khozmo.
3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Rostoun »

A co takhle:

https://mfaudio.co.uk/

Měl jsem doma ten měděný i stříbrný na zkoušku a hrálo to tak, že to vlastně nehrálo, jen zesilovalo :lol: nemá to prakticky žádnou stopu, akorát mě osobně štvalo to, že nebyl dálkový ovládač. Mají skvělé recenze a nejsou tak moc drahé a vím, že to MAR měl doma dlouho.

Omlouvám se, jestli to je blbý tip, ale třeba poradím mým skromným příspěvkem ^:)^
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Janik
Příspěvky: 1654
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Janik »

zappa píše: 05 úno 2021 20:15 Dík za tip. Jěště jsem objevil tyto možnosti z Polska, nemá někdo zkušenost? Hattor a Khozmo. 3.jpg
Hattor ma Pavel D.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Rostoun píše: 05 úno 2021 20:24 A co takhle:

https://mfaudio.co.uk/

Měl jsem doma ten měděný i stříbrný na zkoušku a hrálo to tak, že to vlastně nehrálo, jen zesilovalo :lol: nemá to prakticky žádnou stopu, akorát mě osobně štvalo to, že nebyl dálkový ovládač. Mají skvělé recenze a nejsou tak moc drahé a vím, že to MAR měl doma dlouho.

Omlouvám se, jestli to je blbý tip, ale třeba poradím mým skromným příspěvkem ^:)^
Jsem vděčný za každý tip, jěště vděčnější bych byl za možnost fyzického vyzkoušení, to bude pro mne zásadní. Vůbec nemám ponětí jak si pasivní
i aktivní předzes poradí stevou kvalitou.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

ahoj, na zapujcce Hattor Big Dual mono se muzeme domluvit

Obrázek
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

PavelDosko píše: 06 úno 2021 11:12 ahoj, na zapujcce Hattor Big Dual mono se muzeme domluvit

Obrázek
Do soukromé zprávy. Dík za nabídku :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Tak jak jsem slíbil. Teprve včera večer, a hlavně dnes dopoledne jsem začal kritický poslech z vyšší hlasitostí a z nahrávkami, které notoricky znám. A jak slíbeno, podělím se ze zkušeností, i když nebude zcela příznivá, tady to tedy je. Porovnávám s Mind2 a se stejnými kabely, stejný dac Tambaqui( novy, a nezahořený?) + nově audio switch SoTm, do kterýho jdu rovnou s modemu oproti předtím, kdy jsem šel jěště přes router ASUS RT-AC88U a přes obyčejný ethernet kabel. První co jsem si všiml je velký úbytek na basech, zcela šokován, protože vím jak Tannoy a Challenge umí bas, a to i s Molou v cestě. Úbytekem basu je myšleno, že bas je tenký a konkrétní, bas v nahrávkách již nedominuje,není mohutný, ale jen úderný, není to už prostě ten živý koncertní pocit, ale studiový, a nevím jestli je toto zrovna to co chci, spíš ne. Všechno ostatní je super, tedy jěště kromě hlasitosti, zdá se, že musím více přidávat na hlasitosti, abych docíli kýženého výsledku jako předtím( s Mind2). Tak to je zajímavé zjištění. Doufejme, že to vyřeší přidání předzesilovače. Jěště budu zkoušet kombinaci s cd transportem, kterou jsem měl vyzkoušenou již předtím. Bohužel k tomuto pokusu už dnes nedošlo, protože mi odešla lampa na jednom monobloku, ale už objednáno a v úterý by měly dorazit. Takže tento report není tak pozitivní, bohužel. Takže uvidíme co se se z toho jěště vyvine.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Odpovědět