Zappa aka Zappadaddy

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Halíř »

„Já si ho nepůjčuji, já rovnou koupil. Koupil jsem ho proto, abych i ho mohl v klidu doma vyzkoušet. Důvodem koupi je také fakt, že potřebuji předzesilovaš a Shinaj to prý umí.....”

„Dost mne mrzí, že nefunguje i jako předzesilovač, ale jako pouze out bez zesilování, on se ten rca vstup 1 dá přeprogramovat na OUT, ale bohužel kýžené ovládání hlasitosti mých Chellenge se nekoná.”

Tak tahle operace "zesilovač" se Mosadu příliš nevydařila. Co s ním budeš dělat, pokud's ho tedy fakt zakoupil? Prodej, nebo ho posadíš na lavičku jako náhradníka?
kychtax

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od kychtax »

A co cas na "break in". Neni to predcasne hodnotit? Nerozehraje se to jeste, je-li novy.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od terahera »

No nevím jestli se díky rozehraní bude dát pak používat jako preamp,takovou změnu jsem ještě u žádného přístroje po rozehrání nepozoroval :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

kychtax píše: 17 pro 2020 07:44 A co cas na "break in". Neni to predcasne hodnotit? Nerozehraje se to jeste, je-li novy.
Ne, je 5 měsíců starý takže rozehraný už je. Ale na zvuk si vůbec nestěžuji, je dobrý, ale nehrají tak dobře jako Challenge monobloky s elektronkami ,a které stojí podstatně víc. Shinai je velmi povedený, ale bohužel si nemohu dovolit mít 2 zesilovače v této cenové hladině. Rád bych si pořídil předzes s dálkáčem, vyzkouším KR audio 135P. Dalším adeptem jsou dražší Nat Symetric, Shindo Monbrison, Einstein Tube nebo Ear Yoshido 868. Doufám, že Kr audio bude vyhovovat, abych nemusel jít další cestou experimentů.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Horizon
Příspěvky: 36
Registrován: 15 črc 2018 10:06

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Horizon »

Pak už jedině Shinai + Mach 9 (i na youtube je ta dynamika ohromující/návyková) mě osobně se zvuk Shinai zrovna s těma Zingali až tak nelíbil ... je pravda že jsem to slyšel jen na výstavě u Orchestra Studio - teda to byly ty samé co v Hranicích (a navíc rozdíl kdy to hrálo s Cyrus nebyl překvapivě nijak velký) ...... škoda že se v ČR netoulal seconhand-ový kus Grandinote na jaře - kdybych neměl od léta nový zes. už bych "letěl na průzkum" .... takhle tomu nechám ještě pár sezón,jinak supr .... sleduju
Sroll Epigram,DAC Casea Lynx 2020,CD Canor 1.10,repro-DIY 3,5p (CZ),kabely - Roth,AAI,Synergistic Research,RDAcoustic,Heavens Gate Audio Ultra extreme gen II
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Horizon píše: 17 pro 2020 17:25 Pak už jedině Shinai + Mach 9 (i na youtube je ta dynamika ohromující/návyková) mě osobně se zvuk Shinai zrovna s těma Zingali až tak nelíbil ... je pravda že jsem to slyšel jen na výstavě u Orchestra Studio - teda to byly ty samé co v Hranicích (a navíc rozdíl kdy to hrálo s Cyrus nebyl překvapivě nijak velký) ...... škoda že se v ČR netoulal seconhand-ový kus Grandinote na jaře - kdybych neměl od léta nový zes. už bych "letěl na průzkum" .... takhle tomu nechám ještě pár sezón,jinak supr .... sleduju
Jo ty Mach jsou fakt mimo chápání. Shinai má smůlu, že se dostal dospoečnosti s Challengema, to je prostě moje krvní skupina. Můj Shinai je na prodej https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... te/shinai/
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
RedBaron
Příspěvky: 269
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od RedBaron »

Ahoj Zappo, nepřemýšlel jsi při tom svém rozvinutém pokusnictví, že spodky poženeš nějakou svářečkou v AB nebo D-čkem pro pěknou kontrolu basu bez rozpliznutí a huhlání a na vrškách pojedeš lampy, protože to bez problému utáhnou a dosáhneš zabarvení zvuku, které máš rád? Tedy pokud to Westminstery umožňují a mají dvoje terminály do výhybky pro bas a středovýšku. :smile:
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

RedBaron píše: 18 pro 2020 10:06 Ahoj Zappo, nepřemýšlel jsi při tom svém rozvinutém pokusnictví, že spodky poženeš nějakou svářečkou v AB nebo D-čkem pro pěknou kontrolu basu bez rozpliznutí a huhlání a na vrškách pojedeš lampy, protože to bez problému utáhnou a dosáhneš zabarvení zvuku, které máš rád? Tedy pokud to Westminstery umožňují a mají dvoje terminály do výhybky pro bas a středovýšku. :smile:
Si mne pobavil, a pěkně si mne vybudil k přátelské reakci, zrovna tak jak vybudí Challenge Westminstry, naprosto dokonale i rezervama. :clap: Jinými slovy,děkuji za radu, cením si tvého názoru, ale nepřemýšlel. Nic takového, o čem ty mluvíš, se totiž z Challenge monoblokama neděje! Naopak tyto úžasné zesilovače naprosto dokonale TW vybudí, májí opravdu velké rezervy. :razz: To spíše TW mají problém stíhat jejich výkon, jsou to kladiva, kterým se zatím ani Moon 860a, Mark Levinson 432, Electrocompaniet 180,Manley 250 & Neo500, McIntosh 2301, Kinki, Octave mre220,Sroll Lyric, JJ322, Naim 135,Almarro monos, ARC a ani Grandinote Shinai nevyrovná! To co mne na nich fascinuje nejvíc, že i v nízkých hlasitostech už basy jedou. Není potřeba zvyšovat hlasitost, aby sis užíval i těch nejhlubších basů, tahle vlastnost je opravdu nevídaná. :shock: Když pan Sroll, který je zastáncem čistého a nezkresleného zvuku řekne o Challenge, že hrají čistě, a že se mu zvuk velmi líbí, tak to o něčem vypovídá. Mninimálně to vypovídá o tom, že zvuk není zahuhlaný, zabarvený a ani rozplizlý. Je zajímavé, že si to u mne neslyšel, ale hovoříš s takovou jistotu, že se to tak u mne děje :roll: Neboj neurazil si mne, beru to jako přátelské popíchnutí, a tak ti to tu vracím i s úrokama. :thumbup: Takže RedBarone není potřeba dělat pokusy s biampem s různými typy zesilovačů, které by pouze rozhodili harmonii hudby. Každý také ví, že nejvíce hudby a emocí je ve středech, a osobně si myslím,že právě toto tranzistory(do 300-400t)těžko zprostředkovávají! Řeknu to jěště jednou a hodně nahlas, v tomto ohledu jsem nic lepšího než CHALLENGE u mne( at to byly tranzistory či lampy)jěště neslyšel! Zvládají téměř dokonale nejen středy a výšky, ale zvláště basy! Musel bys šáhnout opravdu hlouběji do kapsy, abys pořídil zesilovače, které takto zahrajou.
Jinak moje pokusnictví tkví v tom, a to už jsem tu vysvětloval, že mne baví zkoušet jak hrají různé koncepce a zařízení, které jsou vynášeny do nebe v recenzích. Neustále se přesvědčuji, že reklamy ve formě recenzí jsou většinou nadhodnocené, a neodpovídají realitě, a je potřeba je brát z rezervou. Přesto mne občas něco v recenzích zaujme a chci to vyzkoušet.
Doposud nejlepší zařízení co jsem doma měl, nemá žádné recenze, není to ten typicky komerční výrobek, který má za sebou spoustu financí. Když to řeknu s trochou nadsázky tak fandím dobrému zvuku, a nezáleží na tom, zda je to vyhlášená firma či garážový výrobek. "MUSIC IS THE BEST" Frank Zappa a já dodám, "HUDBA JE TO NEJKRÁSNĚJŠÍ CO ČLOVĚK VYTVOŘIL"
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
kychtax

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od kychtax »

Redbaron: od klávesnice vynášet soudy se nevyplácí. :smile:
Znám.. :???: :thumbup:
RedBaron
Příspěvky: 269
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od RedBaron »

kychtax: To nebyl žádný soud, jen mě zajímalo jestli tahle cesta taky někam nevede :smile:
zappa: Děkuji za zevrubnou odpověď :thumbup:
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
koudy42

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od koudy42 »

Monstrozni monobloky :silent: ^:)^, zaroven pekne cteni. Drzim palce at obhaji prvenstvi pred trandakama :cool:.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

koudy42 píše: 20 pro 2020 22:56 Monstrozni monobloky :silent: ^:)^, zaroven pekne cteni. Drzim palce at obhaji prvenstvi pred trandakama :cool:.
O tom není pochyb, ale nedělá mi to radost, když vidím kolik docela nezáživných a mnohdy předražených aparátů doma posloucháme. A kolik času strávíme u špatně hrajících zařízeních než příjdeme na to, že cesta do hudebního nebe nestojí tolik, stačí jen zahodit všechny předsudky a začít vnímat hudbu, ne zvuky. Krásný svátky
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od lidumil »

I tobě a všem doma.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Jiri
Příspěvky: 859
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Jiri »

zappa píše: 20 pro 2020 23:38 O tom není pochyb, ale nedělá mi to radost, když vidím kolik docela nezáživných a mnohdy předražených aparátů doma posloucháme.
Zappa
co tedy teď vlastně doma máš jako nejvíc nejlepší aparát co už konečně generuje jen čistou hudbu?
Nějak jsem se ztratil ve všech těch tvých nákupech a prodejích. Podpis máš stále stejný.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
DK76
Příspěvky: 108
Registrován: 23 led 2019 18:43

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od DK76 »

Také bych se rád připojil a jestli by jsi tedy už konkrétně mohl napsat, za jaké předražené aparáty tedy platíme, abychom se jich podle Tebe vyvarovali a na druhou stránku napiš ty přístroje, ať zbytečně netápeme tak dlouho jako Ty a jsou naopak tedy za super peníz, z kterých se line jen hudba a né zvuky. Vypadá to tak, že jsi zatím jediný, kdo na to doposud dle Tvého písma přišel. Podotýkám, že předsudky jsem již zahodil. Taktéž Všem přeji klidné svátky a bohatého 🎅.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Yngwie »

Plně rozumím tomu, o čem Zappa referuje. Často velmi drahé sestavy nepřináší dlouhodobou spokojenost a radost z poslechu. Pro mě osobně po mnoha veletočích jsou lampy také plánovanou konečnou. Osobně bych tyto lampy, chtěl slyšet ... hoši prý umí udělat konkurenci těm nejlepším japonským lampám.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Jiri píše: 22 pro 2020 14:23
zappa píše: 20 pro 2020 23:38 O tom není pochyb, ale nedělá mi to radost, když vidím kolik docela nezáživných a mnohdy předražených aparátů doma posloucháme.
Zappa
co tedy teď vlastně doma máš jako nejvíc nejlepší aparát co už konečně generuje jen čistou hudbu?
Nějak jsem se ztratil ve všech těch tvých nákupech a prodejích. Podpis máš stále stejný.
Jiri.Nebyl čas na změny v podpisu. To je poslední starost, kterou mám. :lol: Čistou hudbu ,dle mých zkušeností a vkusu, generují SE-833 MX CHALLENGE ve spolupráci s Moon Dac 780d a Tannoy Westminsters, tady už nepotřebuješ poslouchat zvuky, to ani nelze, hudba tě vtáhne do jiného světa. Zažil jsem již mnoho výrazných audio posunů, ale ne takový jako s Challenge, to je prostě zcela někde jinde. Zeptejte se Oudese proč se na starý kolena najednou zamiloval do lamp, byly to právě Challenge, které mu otevřely oči. Jediným nákupem jsou Challenge a Grandinote. Ostatní bylo pouze zkoušeno, vždy jsem to ale zminoval, tak jestli se v něčem ztrácíš pak to není moje chyba. :lol:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

DK76 píše: 22 pro 2020 14:56 Také bych se rád připojil a jestli by jsi tedy už konkrétně mohl napsat, za jaké předražené aparáty tedy platíme, abychom se jich podle Tebe vyvarovali a na druhou stránku napiš ty přístroje, ať zbytečně netápeme tak dlouho jako Ty a jsou naopak tedy za super peníz, z kterých se line jen hudba a né zvuky. Vypadá to tak, že jsi zatím jediný, kdo na to doposud dle Tvého písma přišel. Podotýkám, že předsudky jsem již zahodil. Taktéž Všem přeji klidné svátky a bohatého 🎅.
Máš pravdu, nechtěl jsem nikoho urazit, trochu jsem se nechal unést svým výrokem, který byl spíše výsledkem mého nadšení z koupi Challenge monobloků. Je jisté, že nejsem sám kdo zjistil, že není jednoduché najít ten svůj Svatý grál aniž by cestou mnohokrát nezakopl. Tak se nezlob, nemyslel jsem to zle. Přeji také hezké svátky.
Osobně se těším na zítřek, konečně uslyším jak hraje doma Kronzilla s Tannoy a zda se potvrdí, že patří mezi nejlepší světový hráče na planetě. :thumbup:
20201222_234401.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Yngwie píše: 22 pro 2020 17:00 Plně rozumím tomu, o čem Zappa referuje. Často velmi drahé sestavy nepřináší dlouhodobou spokojenost a radost z poslechu. Pro mě osobně po mnoha veletočích jsou lampy také plánovanou konečnou. Osobně bych tyto lampy, chtěl slyšet ... hoši prý umí udělat konkurenci těm nejlepším japonským lampám.
Neslyšel jsem všechno, určitě je mnoho zajímavých zesilovačů, které by mne bayvily, některé jsou prostě nedostupné, nebo příliš drahé. Nškdy ani nevíme jestli jsou tak dobré jak o nich tvrdí recenzenti. Jedno vím jistě, tyto Challenge monobloky mohou vyzvat kteréhokoliv referenčního audio kandidáta, aniž by se museli za výsledek stydět......ony to mají vlastně i v názvu Výzva. :smile: :thumbup: Na seznamu jsou Vitus a Tenor. Vitus je dostupný, Tenor bohužel. Zítra bude souboj Kronzilly s Challenge, jako z japonských filmů. :lol: Tohle je pro mne zábava, rád bych uměl ohýbat jazykem jako David Březina a poslouchat a hodnotit různé zajímavé zařízení, aniž by musel experimentovat jako většina z nás. V poslední době se tím fakt bavím. Mějte krásný a spokojený svátky, hlavně hodně spokojenosti se svými miláčky, které vám dávají tolik potřebných pozitivních emocí v těchto těžkých dobách. Držte se všichni.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Halíř píše: 17 pro 2020 06:49 „Já si ho nepůjčuji, já rovnou koupil. Koupil jsem ho proto, abych i ho mohl v klidu doma vyzkoušet. Důvodem koupi je také fakt, že potřebuji předzesilovaš a Shinaj to prý umí.....”

„Dost mne mrzí, že nefunguje i jako předzesilovač, ale jako pouze out bez zesilování, on se ten rca vstup 1 dá přeprogramovat na OUT, ale bohužel kýžené ovládání hlasitosti mých Chellenge se nekoná.”

Tak tahle operace "zesilovač" se Mosadu příliš nevydařila. Co s ním budeš dělat, pokud's ho tedy fakt zakoupil? Prodej, nebo ho posadíš na lavičku jako náhradníka?
Zapomněl jsem ti odpovědět v tom přehršli příspěvků. Bohužel Grandinote je na prodej, zatím je na lavičce náhradníků, ale vůbec se nemusí stydět za svůj výkon, je to světový integráč! Přeci jen Maradona a Pelé byli lepší, a mnozí světový hráči na té střídačce museli právě kvůli nim sedět, žádná ostuda. :thumbup: https://www.hifionline.cz/hifibazar/pr ... te/shinai/
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Jiri
Příspěvky: 859
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Jiri »

zappa píše: 23 pro 2020 00:15 Čistou hudbu ,dle mých zkušeností a vkusu, generují SE-833 MX CHALLENGE ve spolupráci s Moon Dac 780d a Tannoy Westminsters, tady už nepotřebuješ poslouchat zvuky, to ani nelze, hudba tě vtáhne do jiného světa.
Svůj Moon DAC 780d prodáváš na Audio-markt.de, proto mě to zmátlo ale teď už je mi to naprosto jasné. Ať ti to hraje. :thumbup:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Je pravda, že bych rád vyzkoušel jěště jiný převodník, ale s Moonem 780d jsem spokojený, už jen díky té kombinaci ze zabudovaným streamrem, je to uživatelsky naprostá paráda, jednoduchý i pro starou školu jako jsem já, Mind2 aplikace je naprostí špička. Díky za přání
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Hola hola, Mola volá :lol: 3 krátké ukázky z Tidalu, Mind2 jako streamer https://www.youtube.com/watch?v=FaL65tS ... eldimitrov
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Janik
Příspěvky: 1654
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Janik »

Z tejto nahrávky určite ťažko posudzovať ale zdá sa mi, že tam máš dosť výrazne echo. Samozrejme to tak v reále nemusí byť nepočul som to a zrejme to je mikrofónom na mobile ci foťáku..
Neviem s čím si to natáčal.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PítrsPraha »

J@nik:
To je přirozený neduh nahrávek, že mikrofon na rozdíl od ucha nedokáží odlišit (a filtrovat) přímý a odražený zvuk a všemu dá shodnou prioritu (na rozdíl od lidského sluchu).
Proto cokoliv posuzovat z nahrávek nelze.

Ale věřím, že to zappovi hraje spadlamibradoucně :thumbup: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Kdyby to takhle odráželo, neposlouchal bych to, holt Samsung s10e není na tyto úkoly zcela optimální. :lol: Asi pro nás musí vyrobit speciální telefon, který to dokáže lépe :lol:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Když už jsem před lety rozjel tohle vlákno tak v něm budu pokračovat, někteří se diví co to zase vymýšlím a jsou zvědaví co mne k tomu vede. Dobrá tedy, ta je můj příběh nejnovější. :smile: Po 7 letech došlo k téměř komplektní přestavbě aparátu, zůstaly jen Tannoy Westminster Roayal a kabeláž. Zavinila to vlastně koupě mého prvního dacu Moon 780d! Po zapujčení dacu jsem ho prostě nechtěl vrátit, nicméně to nebyla konečná jak jsem posléze zjistil, k tomu se dostanu v dalších řádcích. Zjistil jsem jak se úroven zvuku přidáním špičkového dacu mé sestavy rapidně zlepšila, to bylo pro mne zásadní zjištění! Jakkoliv jsem byl do té doby proti streamování, jsem mu nakonec s 780d naprosto podlehl. To pohodlí, a hlavně objevování bylo pro mne opravdu zcela nové. Velmi rychle jsem také přijal fakt, že bez streamru už nemohu být. :smile: Byl jsem i mile překvapen, že kvalita hudebního serveru Tidal a Qobuz není vůbec špatná. Pak přišel GMG Hammer, další velký posun. Toto všechno mne nakoplo ke zkoušení zasilovačů, měl jsem pocit, že Moon 780d potřebuje také adekvátnější zesilování, a proto jsem začal zkoušet všechno možné, dokonce jsem dal šanci tranzistorovým zesilovačům. Nakonec u mne zakotvily lampové Challenge monobloky, jejich zvuk je nutno slyšet. Hrajou zcela jinak než všechno co jsem doposud slyšel. Když čtu recenzi ze Stereophilu o monoblocích Wavac s lampami 833 za $350 000, tak si myslím, že čtu recenzi na Challenge, přesně tak bych charakterizoval jejich zvuk. https://www.stereophile.com/tubepoweram ... index.html
Moje zkušenost s převodníky a streamováním bylo naprosto nová, myslel jsem si, že s Moon 780d přeskočím všechno co je momentálně dostupné, zmýlil jsem se velice. Pročítáním zahraničních fór jsem se dozvídal o jiných možnostech. Najednou mi positivum, že Moon je dac i steamer v jednom, začalo překážet. Chtěl jsem vyzkoušet i jiný dac, ale 780d nemá dig výstup, abych přes něj mohl streamovat, to mi začalo vadit. Chtěl jsem vyzkoušet jiné dacy, a to znamenalo přemýšlet i o dedikovaném streming transportu. Na zahraničním fóŕu jsem narazil na firmu pro mne do té doby neznámou Aries Cerat s Kypru, kteří se zabývají výrobou převodníků, dle mnohých patří úplně to té nejvyšší ligy. Mimo zcela zásadní firmy jako např DsC a MSB tu jsou jěště další hráči např. Chord Dave, Aplha, APL, Chprecision, Rockna a Lampizátor. Bohužel Aries Cerat u nás nemá zastoupení a všechny mé choutky zakoupit tak drahý stroj bez vyzkoušení nakonec zastavil pud sebezáchovy a trochu štěstí. Narazil jsem totiž na recenzi Mola Mola Tambaqui, který dostal na Audiodromu úžasné hodnocení 99 bodů ze 100. To jsem si řekl, toto chci slyšet a ověřit si jak na tom 780d je v porovnání s Tambaqui. Pan Pieknik byl tak laskavý a převodník mi zapůjčil. Wow, Tambaqui předčil mé očekávání. To v čem mne 780d nadchla Tambaqui jěště předčilo. Témbr, mikrodynamika, barvičky nástrojů, pevnost na středech i na basech a nádherný výšky bylo dechberoucím. Jěště vyššší rozlišení, ale ne anaylticky podané bylo též dál než u 780d. Pořád jsem , ale měl tendenci koupit Aries Cerat Helene, to se změnilo poslechem Lampizátoru Baltic( 5000 euro), který není sice tím nejvyšším, kterým je Pacific za 24-35 000 euro, ale přesto o něm hovoří výrobce pan Fikus, že patří do standartního firemního zvuku. No byl jsem velmi zklamán, to co se mi líbilo na Tambaqui s Balticem prostě zmizelo. Baltic na první poslech zaujal, ale čím víc jsem poslouchal tím víc jsem nabyl přesvědčení, že to není zvuk pro mne, zdál se mi proti Tambaqui nafouklý, měkký a přibarvený. Tato zkušenost mne polekala, a zvedla výstražný prst. Odstoupil jsem tedy od pořízení Lampizátoru Pacific či Helene od Aries Cerat. Na poslední chvíli mi jěště Vadim, člen fóra doporučil švýcarský Merging+Nadac, který už vychvalovali do nebe bratři Geriškovy. Vadim byl té dobroty, a převodník mne zapůjčil, chtěl jsem vyzkoušet poslední možnost před rozhodnutím zda koupit Tambaqui. Merging je nádherný a poctivý výrobek, byl jsem na něj opravdu zvědavý. U Vadima naprosto skvělý zvuk s Halcro monoblokama, Merging player napájel zesilovače napřímo. Hrálo to famózně. Pak Tambaqui, bohužel musel běžet přes streamer z Oppa, a tak srovnání nebylo příliš dobré. Merging byl lepší na basech, ostatní se mi zdálo víceméně podobné. A tak jsem si pujčil, mělo to potenciál. Doma to dopadlo trochu jinak, přes stejný streamer, zapůjčený Mind2 od Mareka audio, a přes stejný spdf vystup ze stejným kabelem od Furutech(zapůjčený Danem Oudesem), hrál Tambaqui v mé sestavě lépe než Merging. Bylo rozhodnuto, Tambaqui jsem z velkým smutekem vrátil( nemám momentálně na co hrát), ale objednal nový, a budu čekat až dorazí nový z fabriky. V budoucnosti určitě chci vyzkoušet Helene. Rozhodl jsem se na základě momentálních zkušeností, ale také jsem chtěl skoncovat s tím neustálým cestováním , půjčováním a vracením, začalo mne to vyčerpávat, i finačně. Musel jsem to rázně ukončit. Ale jěště nejsem u konce. Co streamer? Moon už není. Všichni mluví o Lumin, Auralic, Aurender a Melco jako jedniččkách ve streamování. Další rozhodování, zkoušení? Jen to néé. Do poslední chvíle byl ve hře Lumin U1 nebo Auralic G2.1. Totiž narazil jsem na 2 firmy, které jsem nezal, a které patří do úplně jiné kategorie než ty 4 zminované firmy z Asie. Země okdud pochází úplně to nejlepší co se týče streamovacích transportů, je Holandsko!!!! Taiko je nejdražší( 23-27 000 euro) a nejtěžší 45kg živé váhy :shock: , druhá nejdražší je Pink Faun 2.16 ultra a třetí nejlevnější je Grimm MU1( 9500 euro). Rozhodl jsem se přeskočit všechny 4 od Luminu po Melco a jít rovnou do nejvyšší ligy, Pink Faun 2.16x( uprgrade výrobcem na Ultra verzi, ale v krabici X) + SoTM sNH-10G switch( s modifikací od Pink faun + kabel I2s Nyní budu čekat, těším se.
4338973214_4_g.jpg
4338973214_2_g.jpg
20190306_0172_Pinkfaun_0028.jpg
molamola10.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
blesk666
Příspěvky: 1316
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od blesk666 »

noo, tak uz mi to cele tvoje laborovanie dava vacsi zmysel a gratulujem.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

kluku, ty jses dabel ...
neni placka, neni highend
tesarpa
Příspěvky: 46
Registrován: 07 led 2020 11:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od tesarpa »

Nemá Tambaqui zároveň i Ethernetový vstup? Je to zároveň ROON Ready end point a upřímně pochybuji, že externím streamerem lze nějak zvuk vylepšit. Teď mne kamenujte... :smile:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Mark Levinson »

Michale,
to musí být únavné, ale víš co chceš, tak snad se to povede a dosáhneš audiofilního nebe. To nemá smysl okecávat, ale je třeba si to přijet poslechnout!
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Yngwie »

No tak gratulace, snad víš, co s tím transportem děláš :thumbup: Užívej poslechu.
kychtax

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od kychtax »

Zappa, usb kabel mas jiz vybran? Pojedes vlastne pres USB?
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Vadim »

Zappa
Jsi drak! :thumbup:
Az to budes mit doma, musim to slyset!
Jiri
Příspěvky: 859
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Jiri »

Tak pokud Tambaqui dostal od Amira ještě lepší měření než etalony jako Topping, Gustard, Oppo nebo Singxer, tak to bude výborný DAC.
Dělám si srandu. Gratuluji k rozhodnutí ke koupi špičkového DACu od Mola Mola :thumbup:

https://www.audiosciencereview.com/foru ... 99&slide=0
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Jo zapomněl jsem situaci, když jsem u Dana Oudes slyšel jak může hrát streaming z hudebního serveru, tak jsem si řekl, ty vole, taky chci, aby mi to takhle hrálo přes blbej Tidal. :eek: To se hrálo přes Auralic G2.1, Melco s100 switch a přes referenční BAT sestavu a Temptation(verze Oudes). Tak pánové, to jsem si docela ucvrkával, konečně pořádnej systém, kterej fakt hrál. (y) Velice inspirativní zkušenost. Jinak Molu všude vychvalujou do nebe, něco na tom asi bude. Dokonce, díky top dosaženým výsledkům v měření, by mohl obstát i pro technicky založený hifisty. :lol: U mne, jako u srdcaře, obstál víc než na jedničku. No a co se týče Pink Faun, to bude asi taky dost zajímavé, prý porovnání v identickém zapojení, vyhrál Qobuz,a druhém místě byl Accuphase cd9, a na třetím místě Tidal, hmmm. Holandsko vdigitálu momentálně válcuje svět, aspon u mne. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Jiri píše: 12 led 2021 21:33 Tak pokud Tambaqui dostal od Amira ještě lepší měření než etalony jako Topping, Gustard, Oppo nebo Singxer, tak to bude výborný DAC.
Dělám si srandu. Gratuluji k rozhodnutí ke koupi špičkového DACu od Mola Mola :thumbup:

https://www.audiosciencereview.com/foru ... 99&slide=0
Jo , to je dobrá sranda. Být jednookým králem v této společnosti je opravdu velká pocta. :lol: Prodejce s Aries ze Španělska taky prohlásil, že to není jěště highend. Hmmm, co jsem si to tedy koupil. :crazy: Horší je, že ti recenzenti asi museli být podplacení, když ho porovnávali s Bartokem, zvláště Darko od Dcs dostane asi pěkně za uši, když prohlásil, že se mu Tambaqui líbí víc než o třetinu dražší Bartok. :lol: https://www.youtube.com/watch?v=GY0WuMp ... =JohnDarko
Mimo Audiodrom jsem četl tyto recenze v angličtině a v češtině, ostatní v jiných jazycích jsem již nečetl,, mj. všechny do písmene nadšené, to jen jak hodně vtipné to je, když se Tambaqui ocitl na čele toho žebříčku nejlépe naměřených hodnot :
https://parttimeaudiophile.com/2020/09/ ... ac-review/
https://twitteringmachines.com/review-m ... baqui-dac/
https://www.lbtechreviews.com/test/hi-f ... a-tambaqui
http://enjoythemusic.com/superioraudio/ ... Review.htm
https://positive-feedback.com/audio-dis ... baqui-dac/
https://www.hifinews.com/content/mola-m ... acstreamer
https://the-ear.net/review-hardware/mol ... -converter
https://www.hifichoice.com/content/mola ... mbaqui-dac
https://www.mola-mola.nl/reviewimg/mm-m ... ov2020.pdf
https://www.youtube.com/watch?v=xMILLkc ... l=GTTAudio
https://www.youtube.com/watch?v=FhnRXgV ... dioanalyst
https://www.mola-mola.nl/reviewimg/Mola ... olloms.pdf
https://www.stereonet.co.uk/reviews/mol ... ier-review
http://v2.stereotimes.com/post/mola-mol ... ent-perry/
https://www.mola-mola.nl/readmore/HFN-N ... eprint.pdf

http://www.6moons.com/audioreviews2/molamola/1.html
https://www.soundstagehifi.com/index.ph ... amplifiers
https://www.soundstageultra.com/index.p ... nt-reviews :lol:
Snad už všichni, kdo mne znají, vědí, že nejdu s davem, ale toto je vyjímka. Tambaqui vřele doporučuji, je ho radost poslouchat. Pochybuji, že v této, možná i ve vyšší cenové hladině najdeme tak dobrý zvuk. :clap:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Vinco »

Takže Pink Faun príde zo Slovinska bez skúšania v Tvojej zostave ?
Sadnúť s Mola Mola by si to však asi malo....držím palce
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

pink faun je "jen" vytunene PC - streamer, tam v zasade neni co by si nemelo sednout
neni placka, neni highend
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Halíř »

Taky by mne zajímalo, jak si Tambaqui povede nejen jako čistý DAC, ale i jako prostředník pro stream díky ethernetu s Roon ready. To by ještě mohlo choutky na toho Holanďana zvrátit, pokud by nakonec rozdíl v kvalitě zvuku ve prospěch Faun nenastal.
Odpovědět