Rostoun

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Rostoun

Příspěvek od Rostoun »

Dobrý podvečer,

zdravím všechny příznivce kvalitní hudby a komponentů :)

Jsem tady na fóru nový, určitě vložím nějaké fotky mého aparátu, ale mám na Vás zkušenější dotaz týkající se "Velkých Tannoy".

Prošel jsem si velmi drahou a dlouholetou obměnovou mánií, kterou jistě každý z nás zažil. Od dědových Tesel s 12" basem po Technics z Tuzexu s Mica 12" basem desítkami komponentů a přes zástupy značek jsem nakonec skončil s kombinací Naim+Harbeth SHL5PLus. Do chvíle, než se povedlo postavit dům a splnit si sen s velkou poslechovkou (současně 37,5m2) jsem hrál v panelákovém obýváku 4x4m a hrálo to báječně.

Jaké bylo drtivé zjištění, že po stěhování zůstaly v paneláku i basy:( po milionech hýbání a štelování se mnou s bednama a nábytkem nakonec šly Harbethy se slzami z domů...

Za peníze z prodeje jsem chtěl velké bedny...koupil jsem Tannoy XT8F na základě dobrých recenzí a konečně byl spokojený. Problém je v tom, že mi tam chybí zvuk, na který jsem byl zvyklý ze starých beden, chtěl bych víc basů chci je cítit a došel jsem k tomu, že chci zpátky pořádný basový kolco :)

Problém je v tom, že to už skoro nikdo nevyrábí, tak jsem došel na výše zmíněné Tannoy Arden/ Cheviot, případně Stirling nebo Turnberry z řady Prestige(mám rád dřevo :)). Měl někdo nějakou čest si je poslechnout? Mě se povedlo slyšet jen Tannoy Eaton a byl jsem z nich unešený, ale problémem je má místnost. Poslouchám v obdelníku 9,2x4,5m a hraji do délky místnosti. Mám dřevěné překládané stropy, závěsy na oknech, problémem je žena, která nemá pochopení moc pro Hi-Fi a akustiku. Kadopádně mé sloupovky v místnosti hrají skvěle nemám problém s basy, s vibracemi s ničím, jen chci cítit hudbu při nižší hlasitosti a líbilo by se mi víc prostoru. Musím tomu hold přitopit, abych si to užil, jestli mi rozumíte. Pomohlo mi zakoupení koncáku, který bedny hezky ukočíruje, ale i tak to prostě není ono.

Slyšel jsem pár starých velkých beden a líbilo se mi to víc, ale samozřejmě to nemělo takový prostor a prostě to byly staré bedny, ale ty basy to umí jen staré velké bedny s pořádnými basáky :)

Budu moc vděčný za jakoukoliv radu, či postřeh. Nechci už dopadnout tak, že uvalím hodně peněz za bedny, které se nevejdou do místnosti nebo to nebude ono. Jinak jsem se svou sestavou moc spokojený, stačí mi to, už mě přešla ta hifimánie, kupuji už jen CD a užívám si hudbu, ale ty pořádné bedny bych si fakt moc přál.

Zdravím všechny Rosťa
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Tannoy Arden/ Cheviot

Příspěvek od aretax »

Vítaj na fóre. Zaujal ma Tvoj príspevok, akoby zrkadlovo odrážal moju situáciu. Aj ja som bol roky v panelákovom byte s výmerom posluchovky 4,5x5,2m a teraz mám obdobnú posluchovku, ako Ty, t.j. 9,2 x 5,5m a taktiež prekladaný drevený strop a taktiež hrubé závesy na oknách, na podlahe mám palubovku odizolovanú polystyrénom. Akustiku mám výbornú. Čo sa týka panelákového bytu, tam si nemal silnejšie basy, iba to viac hučalo. Keď som si meral vlastnú rezonanciu panelákovej izby, vyšlo mi, že je 41-43 Hz a to až 6 dB !!! Basy boli silné, ale iba jedna frekvencii. Keď som sa presťahoval a vyriešil posluchovku, zdanlivo basov ubudlo, ale sú rovnomerné a presné v celom frekvenčnom pásme. Nejaké špeciálne akustické úpravy nemám, ale mám prakticky celú izbu obloženú knižnicami s knihami (bez presklenia !!!). Taktiež hrám na dĺžku, bedne mám cca 1,5m od stien a sedím od nich cca 3m. Ale v celej izbe mám frekvenčné pásmo približne rovnako rozložené. Píšem Ti to iba preto, aby si "nehádzal flintu do žita", postupne sa hraj s umiestnením bední (každý posuv mení zvuk) a skús si dať medzi repro difúzory. U mňa majú veľmí výrazný vplyv na predo - zadný priestor. Ak si nájdeš vhodné umiestnenie, pokračuj v dolaďovaní priestoru. Ja som si miestnosť "ladil" asi 3 roky. Ale panelák - to naozaj nie. Aj tam som kvôli tomu neznesiteľnému "bum - bum" vymenil bedne za 2-pásmové s poklesom na basoch 50Hz/-3dB. Vtedy sa to trochu vyrovnalo. Držím Ti palce!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bond 007 alias Monte

Re: Tannoy Arden/ Cheviot

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Poslouchám v obdelníku 9,2x4,5m, děsivý rozměr . Ono Tannoy mají hodně jiný bas, než je běžné. Kup subwoofer, třeba JBL. Pokud máš rád silné basy, chce to jinou značku.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Tannoy Arden/ Cheviot

Příspěvek od PavelDosko »

ten rozmer poslechovky je v pohode, ja mam 12 x 6 a da se ... cim to krmis ?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Tannoy Arden/ Cheviot

Příspěvek od PavelDosko »

p.s. k velkym Tannoy by ti tady asi nejvic rekl Zappa, projdi si jeho vlakno
neni placka, neni highend
Bond 007 alias Monte

Re: Tannoy Arden/ Cheviot

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Jestli nemáš nouzi o many, tak třeba tady https://www.klipsch.com obnovili výrobu starých pořádných boxu, hned bych bral. Třeba Forte :thumbup:
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Tannoy Arden/ Cheviot

Příspěvek od lidumil »

Jj, zappa ví. jen Tannoy potřebují silný zesilovač. Měl monobloky McIntosh a teď tuším má monobloky Manley.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Tannoy Arden/ Cheviot

Příspěvek od aretax »

Bond 007 alias Monte píše:Jestli nemáš nouzi o many, tak třeba tady https://www.klipsch.com obnovili výrobu starých pořádných boxu, hned bych bral. Třeba Forte :thumbup:
Klipsch "Klipschorn" majú zapojené v BIS Audiu v BA. Zvuk je naozaj perfektný, ale závisí od vkusu poslucháča. Ja by som ho porovnal k zvuku Tannoy. Je veľký, koncertný, ale nie pre audiofilov. Ani basy nemajú zvlášť hlboké, ani cinkavé výšky nie sú také, ako napr. majú B&W. Majú úžasný priestor, predo-zadný aj pravo-ľavý a veľký jazzový orchester zahrajú fenomenálne. Horšie je to s akustický jazzom, pretože detailnosťou naozaj nevynikajú. Počúval som ich viac ráz cez CD prehrávač McIntosh a zosilňovač Audio Research. Podľa mňa to naozaj nie sú bedne pre každého. Vzhľadom na ich vysokú citlivosť, cca 100dB sú vhodné k lampovým zosilňovačom, čo je však na úkor dynamiky. Perpetuum mobile jednoducho neexistuje. Mne osobne sa ich zvukový prejav veľmi páči. Mali zapojené aj La Scala, ale tie sa na Klipschorn nechytali. Keď človek počúva niektorý z týchto modelov, nesmie hľadať nuance, kedy to buchne a kedy nie, ale musí zvuk počúvať "v celku", jednoducho tak ako plynie a počúvať nie bedne, aparatúru, ale hudbu. Tá je podaná veľmi reálne.
Kamarát (dnes už počúva v hifi nebi) mal pôvodnú verziu Cornwall spred cca 30 rokov a kúpil si aj ich súčasnú verziu. Môžem potvrdiť, že Klipschu sa podaril "husársky kúsok", naozaj sa vrátili k výrobe pôvodných bední a zvukovo sú nové na nerozoznanie od pôvodných. V prípade Klipchhorn je veľká výhoda, že napriek tomu, že sú naozaj veľké, je možné ich umiestniť aj do rohov malej miestnosti bez ujmy na zvuku. Keď
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Tannoy Arden/ Cheviot

Příspěvek od Jirka33 »

Problem bude jako vzdy a vsude - Akustika. A proc ti zena mluvi do tve poslechovky?
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: Tannoy Arden/ Cheviot

Příspěvek od Rostoun »

Dobrý večer,

sestava, kterou bedny krmím je: CD Naim 5Si, Zesilovač, který slouží jako předzes. Naim XS, koncový zes. ATC P1, DAC CA Dac Magic, kabeláž Chord ke všemu, k bednám mi nejlépe sedí In Akustik Premium, není to nic světoborného,ale pro mě je to skoro výstup na K2 :)

S ženou je problém takový, že nechce pořídit koberec, navíc máme malého kojence 7 měs. a malou 3 roky, takže by byl furt poblitý, od drobků, prostě špunti, znáte to :). Koupil jsem si pár akustických panelů za bedny, to mě s tím vyhodila, co to je za kraviny. Naštěstí mi to fakt hraje dobře, kdokoliv, kdo byl u mě si něco poslechnout, tak byl nadšený. Šetřím peníze na pořádné měření a určitě musím udělat alespoň něco pro akustiku nejméně invazivní kvůli ženě :) Aby to nevyznělo nějak blbě já ji miluju, ale je to s ní v tomto těžké no :lol:

Začetl jsem se do různých článků o akustice a pár knih načetl a ono to dává i docela smysl, že při near field poslechu větších beden nemusí místnost až tak moc do toho zvuku vstupovat, protože dřív, než se zvuk odrazí, tak ho zachytí ušiska :) Řekněme tomu taková sluchátka velikosti skříní za 200táců :lol:

Děkuji moc za Vaše reakce, vážím si toho. Klipsch Forte III se mi líbí, přesně můj styl, jen bez mřížek vypadají zvláštně. Možná mám zvláštní vkus, ale vzhledem k tomu, že miluji dřevo a ty klavírní laky, co vídám ve studiích mi nic neříkají i kdyby hrály sebelíp. Prostě ty retro bedny maj něco do sebe a kdykoliv jsem měl tu možnost takový typ beden slyšet, je v nich kouzlo, které nemají žádné jiné bedny, ani Estelony ani Vividy, i když jsou dokonalé. Konkrétní typ, který mám v merku jsou výše zmíněné Tannoy, případně něco Prestige no a taková ta nikdy nedosažitelná meta velké Harbethy, škoda, že i ta Sportka pořád nevychází, dědit taky asi nebudu a vykrást banku nemá cenu :-j

Zkusím teda kontaktovat kolegu, co má doma ty velké Tannoye, třeba spolu na něco přijdeme.
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Tannoy Arden/ Cheviot

Příspěvek od Jirka33 »

protože dřív, než se zvuk odrazí, tak ho zachytí ušiska - to je bohuzel naprosta blbost, zvuk/hudba plyne neustale, tim padem i odrazy od sten, a je jedno ze k usim dorazi pozdeji. Poslech je proste zkreslen, zabarven, poskozen. Opet vlada velitelky, proc se hifisti stavaj otrokem zen a nic si nedokazou prosadit? Na svete je snad dost bab co by ti dovolila i v tom obýváku snad cokoliv. Vy je milujete, a ony vam ridi diktuji co smite, a co nikoliv, výborné :evil:

Chordy, mel jsem nejake doma, byl to des! Vyzkoušej i neco jineho.
Odkud jsi?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Tannoy Arden/ Cheviot

Příspěvek od aretax »

Rostoun:
Nechcem Ti kecať do manželstva, ale toľko Ti napíšem: mám svoj vek a viem, že "spolužitie" je o kompromisoch, ústupkoch a tolerancii. Keď teraz nedospejete k tolerancii, neskôr to bude horšie. Čo sa týka koberca - aj pre malé deti nie je nič horšie, ako behať a hrať sa na holej podlahe. Že ho znečistia? To už dnes nie je problém. Vyčistí sa za pár minút. Na odrobinky existuje jedno špeciálne zariadenia - volá sa vysávač. Buď si zariaďujete spoločný byt, kde sa máte všetci cítiť dobre, alebo budeš mať doma iba nocľaháreň - prespi a choď pre peniaze. Ale to sú iba Tvoje problémy, ktoré si musíš riešiť sám.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Tannoy Arden/ Cheviot

Příspěvek od Jirka33 »

aretax: :thumbup:
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Tannoy Arden/ Cheviot

Příspěvek od whisp »

Aretax :thumbup:
Tiez mam 1,5 a 3 rocne. Bez koberca pre male deti uplne zle podlaha je studena. A zena tiez kruti niekedy hlavou ale toleruje mi tento konicek aj ked vzdy sa jej idem spytat ci nevadi. A nevadi ona je rada ked som rad a naopak. A bordel je vsade furt ale da sa lahko upratat deti su take hlavne v tomto veku.
mumu
Příspěvky: 63
Registrován: 10 říj 2011 20:29

Re: Tannoy Arden/ Cheviot

Příspěvek od mumu »

To Rostoun - Near field posluch určite o niečo znižuje vplyv miestnosti na zvuk. Situáciu si načrtol jasne,do toho, ako to máš s manželkou, si nenechaj kecať. To by jeden neveril, nakoniec Ti poradia vymeniť ženu.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Tannoy Arden/ Cheviot

Příspěvek od lidumil »

+1 - přesně tak, každý žijeme svůj život, tak si do toho svýho nenech kecat. Tvoje paní má jistě jiná zásadní pozitiva, která tuhle (v jistém smyslu) podružnost zcela převálcují.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Tannoy Arden/ Cheviot

Příspěvek od lidumil »

Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Tannoy Arden/ Cheviot

Příspěvek od Tinariwen »

Vlastná žena je najslabším člankom v hifi reťazci.Velakrat dobrý pocit čo človek nadobudne z vyskladaných komponentov,kablov akustiky, hudby,žena, neznalá citlivej duše hifistu, zbytočne neraz rozladí svojími necitlivými postojmi a neprospeje to v rodine nikomu.
Rostoun maš vybornu aparaturu akurát "doladiť" manželku aby ti nechala " životný"priestor na tvoj koniček .
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Tannoy Arden/ Cheviot

Příspěvek od aretax »

whisp píše:Aretax :thumbup:
Tiez mam 1,5 a 3 rocne. Bez koberca pre male deti uplne zle podlaha je studena. A zena tiez kruti niekedy hlavou ale toleruje mi tento konicek aj ked vzdy sa jej idem spytat ci nevadi. A nevadi ona je rada ked som rad a naopak. A bordel je vsade furt ale da sa lahko upratat deti su take hlavne v tomto veku.
Presne tak som to myslel. Naozaj mu nechcem kecať do manželstva. Každý si musí sám zvoliť to, čo mu vyhovuje. Aj ja som mal hifi a malé deti, teraz zas mám hifi a malé vnúčatá. Narobia bordel? No a čo? Od toho sú deti. Že niečo zašpinia? No a čo? Ja osobne by som v sterilnom byte nedokázal žiť. Tá radosť z detí, prípadne vnúčat, ako sa hrajú, naozaj prevýši "problém" s upratovaním po nich. Aj tá izba je akási útulnejšia. Ale ľudia sme rôzny a každý uprednostní niečo iné.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: Tannoy Arden/ Cheviot

Příspěvek od Rostoun »

Zdravím chlapi, jak to tak čtu, tak mou poznámku ohledně ženy jste si vyložili trochu jinak. (měla to být vtipná ironická narážka, kterou jsem asi podal blbě) Máme malý domeček, kde je všude podlahové topení, takže je podlaha příjemně teplá, a máme to hlavně kvůli dětem, které jsou neustále na zemi. Díky tomu nejsou vůbec nemocné, jak byly před rokem v bytě. V pokojíčcích mají taky tenké koberce, nejsme nějací psychopati, kteří chodí doma v gumových rukavicích, jsme normální lidi, normální rodina a upřímně je bordel všude a je nám to jedno, děti jsou na prvním místě.

Jenže žena chce alespoň jednu místnost mít hezkou a vhodnou pro návštěvy, a ono je i dneska problém najít hezký koberec, celý dům máme v selském stylu, hodně dřeva, a tak. Jediné,co chceme oba, je mít v celém domě stejný styl a to je dneska docela výzva, navíc je zde ještě hodně práce, protože jsem si dům stavěl s tátou sám svépomocí.

Pochopil jsem z reakcí, že novou řadu Legacy asi nikdo neslyšel, a když tak to není asi Váš šálek kávy. Rozumím tomu, že Tannoy hraje fakt jinak, jak snad většina beden na trhu :) možná pro to, mě tak chytly. Moc děkuji kolegovi tady z fora, který mi nabídl možnost si poslechnout jedny takové klenoty ze série Prestige a těším se na to jak malý kluk :) ještě dohodnout termín.

Taky je mi jasné, že bez dobré akustiky se nikam nepohnu a bez peněz taky ne. Pokud je koberec věc, přes kterou nejede vlak, tak jej časem pořídím. Byl jsem v pár studiích, mám oproti Vám hodně málo naposloucháno, stále na to přicházím. Jsem ještě asi Hifi zelenáč :)

Chtěl jsem vědět od Vás, jestli si myslíte, že se větší bedny typu Tannoy Arden, což je asi už trochu moc, Tannoy Cheviot, případně něco z Prestige nebo klidně něco úplně jiného vejde do mé místnosti. Nerad bych ujel víc jak sto litrů za něco, co pak budu na Hifi bazaru těžce prodávat...Harbethy jsou z domů už rok a pořád je mi to líto...šetřil jsem ně ně hodně dlouho...

Moc děkuji za Vaše reakce a jsem vdečný za všechny rady i ty do života, od zkušenějších si toho velmi vážím. To se určitě povede a třeba časem budu mít ty pořádný bedny. Pojedu do Polska, kde je mají k poslechu, tak uvidím no, snad mi dovolí mi třeba i za úplatu si ty bedny zkusit doma aspoň na den... bedny přece člověk nekupuje na rok že :)

Hezký večer přeji!
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Tannoy Arden/ Cheviot

Příspěvek od whisp »

Nemyslel som to ako kritiku. Ber to ako prispevok ako to funguje u nas. Je prilis vela premennych ktore nepoznam na to aby som ta poucoval.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rostoun

Příspěvek od Mark Levinson »

(Edit by ML)
Po dohodě s Rostounem jsem toto vlákno přejmenoval jako jeho osobní a přesunul do sekce "Zdejší členové a jejich představení". V podstatě se jedná o představení člena.
Mark Levinson
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Rostoun

Příspěvek od lubos »

Rosťa tie veľké Tannoy potrebujú veľkú miestnosť , ani nie kvôli basu, ale kvôli veľkosti, sú proste veľké. Harbeth M40.. v takej dyhe palisander je nádherná bedňa, ale napriek tomu, že majú 12" basák , veľmi basujú, takže miestnosť potrebuje i akustické úpravy. Ak sa ti páčia Harbeth, ja by som volil SHL5 Plus 40th.
Vena
Příspěvky: 7
Registrován: 10 led 2016 11:47

Re: Rostoun

Příspěvek od Vena »

Tannoy DC10Ti řeší tvůj problém.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Rostoun

Příspěvek od Tinariwen »

Mark Levinson píše:(Edit by ML)
Po dohodě s Rostounem jsem toto vlákno přejmenoval jako jeho osobní a přesunul do sekce "Zdejší členové a jejich představení". V podstatě se jedná o představení člena.
:thumbup:

Rostoun držím ti palce v realizovaní tohto pekného koníčka,chcelo by to nejaké fotky :smile:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Rostoun

Příspěvek od sonofstars »

Nejvice ti pomuze prave uprava akustiky. Nemusis hned radikalne. Knihovna, gauc, za bedny difuzor (ja mam drevene), koberec se da koupit kusovy a rozmotat jen pred bedny na poslech (nebo misto nej pohodit na zem 2ks difuzoru). Pohraj si s tim a uvidis.

Pak se teprve zabyvej pristroji. :thumbup:
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Rostoun

Příspěvek od Jirka33 »

Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Rostoun

Příspěvek od pajuna »

Ahoj Rostoun,
jen par slov k prostoru a akustice, chtelo by to par fotek, ze kterych by bylo videt umisteni, podlaha tvorici take "vztah" k basum. Neumim si predstavit poslech, kde je hola podlaha.

Ke zvuku Tannoy, maji jednoznacne leta "svuj" zvuk. Zvuk je mekky a basy proste obdobne bez takoveho durazu, ktery nekteri hledaji.
Slysel jsem nove Tannoy Eaton, ktere zaujaly me i nekolik mych kamaradu, kteri je slyseli na jinem miste, svym vyraznejsim, konkretnejsim projevem s dobrym prostorem a plnosti a velikosti zvuku. Je to ale stale zvuk Tannoy, ikdyz duraznejsi. Tato nova rada je designove jak vytazena z let meho detstvi.

Byl zminen Zappa jako znalec Tannoy, muzu potvrdit. Byl jsem u Michala v poslednich 10letech nekolikrat a slysel snad vsechny jeho sestavy. Jemu to hraje vzdy dobre, prostor vyborny a drevo a "dech" vsude. Opravdu koncertni zazitek.

Ja osobne bych asi neladil Tannoy typu Westminster, Canterboury, Kensington, Stirling - s lampovym zesikem, ale spise s necim co ma vetsi tranzistorovy drajv. Ale to je muj nazor. Me se libi designove velmi ty stare zminene a umim si je i predstavit v obyvaku ve druhe sestave.

Velmi by me zajimalo porovnani typu , ktere si zminil ( Tannoy Arden/ Cheviot, případně Stirling nebo Turnberry z řady Prestige) - i ja mam rad drevo.
To by bylo asi resitelne v Ostrave/Havirove
Nezaregistroval jsem odkud jsi?!
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: Rostoun

Příspěvek od Rostoun »

Hezké sobotní odpoledne.

Slyšel jsem u pana Petra v Kopru Tannoy DC10T, jsou super, ale maj bassreflex vzadu, podle mě by to dělalo neplechu u mě. Navíc se už ani nikde nedají sehnat, přestaly se vyrábět. Když už, tak ty novější 10Ti v barvě třešně, ale nevím kde je sehnat. Třeba je má někdo schované a dalo by se dohodnout :D. Ale nehrají úplně tak, jak hraje Tannoy, jsou jiné, přesnější, pevnější, víc audiofilní :D, jo byly super, dokázal bych s nimi žít a bas byl skvělý.

Bydlím 15min za Ostravou a fotky se pokouším vložit, ale nejde mi to, tak jsem poprosil tady kolegu, jestli by byl tak hodný a pomohl mi to vložit. Moc děkuji za pomoc.

Už pár měsíců studuji i zahraniční fóra a tam mi doporučili konkrétně do mé místnosti Turnberry GR nebo Stirling GR. Taky si myslím, že je na ně dobrý tranzistorák. Já právě u pana Navrátila poslouchal ty Eatony a to bylo přesně ono. Jenže na skoro 40m2 jsou málo. Jsem zvědavý co mi povíte až uvidíte fotku obýváku, to hodně pomůže. Každopádně doma se líbí nejvíc ta série Prestige a jak čtu recenze a fora, tak to asi bude možná to pravé ořechové. Otázkou je jaký má ten 10" palec bas, jenže v 100l skříni to může být dobré.

Co se týká hudby, tak jsem blázen do Stinga, Zappy, Pink Floyd, Marilion, Simply Red, Kings od Leone, Sade, Peter Gabriel, Genesis,... a hlavně bedny musí dobře hrát i u filmů, protože mám rád SCI-FI a bez dobrého zvuku není film. Žena hrála 15 let na klavír, tak ta ráda poslouchá a děcka, ti blbnou u hudby furt. Takže Hifina hraje prakticky non-stop. Minimálně jednou týdně je u náš tchán, ten zas jede na Progresech a Dead can Dance, Olympiku a kdo ví na čem jiném a můj táta, to je zase Black Sabath, AC/DC a jiné. Mám z toho radost, že to hraje furt a je to tak pro všechny :)

Udělám maximum pro tu akustiku, nechám to někým pořádně změřit a třeba z těch XT8F vytáhnu nějaký ten bas, který bude stačit, ale pořád si myslím, že to chce něco většího :smile:
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Rostoun

Příspěvek od sonofstars »

Jirka33 píše:Nebo zesak s RoomPerfect®

https://www.hifionline.cz/zesilovace/in ... -2170-usb/
Elektronicky resit (zkreslovat) hudebni projev jako kompenzace za chyby mistnosti je zajimave reseni.

Ale pro mne osobne takove morbidni. Nevim, neslysel jsem, tak nesoudim, jen na prvni pocit me to krivi oblicej :lol:
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Rostoun

Příspěvek od sonofstars »

Rostoun

Ad akustika, me otevrelo oci az tohle video a pak jsem to pochopil. %-(

https://m.youtube.com/watch?v=9DnI6xaToXk
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Rostoun

Příspěvek od Jirka33 »

sonofstars
Az tak jak to pises to ale neni, tva představa jak to pracuje je zkreslena. :crazy:
pulenej
Příspěvky: 94
Registrován: 12 zář 2012 21:38

Re: Rostoun

Příspěvek od pulenej »

Pokud chceš slušný bas ale pod kontrolou zesaku P1 a ne místnosti doporučil bych nový ATC SCM 40 nebo něco podobného zavrenyho
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Rostoun

Příspěvek od sonofstars »

Jirka33 píše:sonofstars
Az tak jak to pises to ale neni, tva představa jak to pracuje je zkreslena. :crazy:
Ok je to mozne, moc do hloubky jsem to nezkoumal.
Treba to nekdo popise - rad se poucim.
Ale pro me to asi neni.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Rostoun

Příspěvek od Jirka33 »

Taky ti to nikdo nenuti :lol: tak proc to resis? Neutekl jsi z hifiroom? =))
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Rostoun

Příspěvek od sonofstars »

Resim to smerem k Rostounovi. Aby se radeji zameril na akustiku nez na elektroniku.

Neutekl, proc bych mel? Ja jsem tu uz par let. Na HR take.
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Rostoun

Příspěvek od sonofstars »

Jirka33 píše:sonofstars
Az tak jak to pises to ale neni, tva představa jak to pracuje je zkreslena. :crazy:
Zkreslena? Nemyslim. Prave jsem se dival na video tutorial kde je receno, ze po mereni mistnosti s vyuzitim mikrofonu na nekolika pozicich propocita RP jeji akusticke vlastnosti a nastavi vhodne FILTRY!!!

Tedy kompenzace akustickeho projevu (vlivu) mistnosti zkreslenim vystupniho zvukoveho projevu je na svete ne? :-?
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Rostoun

Příspěvek od Jirka33 »

Ach jo, zesilovac reguluje zkresleni zvuku místností, tedy módy mistnosti co tam vznikaj zesilovac koriguje.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Rostoun

Příspěvek od Jirka33 »

Vkladam fotky Rostoun.
1.jpg
3.jpg
2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Rostoun

Příspěvek od jupol »

sonofstars píše:Rostoun

Ad akustika, me otevrelo oci az tohle video a pak jsem to pochopil. %-(

https://m.youtube.com/watch?v=9DnI6xaToXk
Mám dojem, že v tej skúšobni po nalepení penových prvkov vyriešili akurát len dozvuk miestnosti...
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Odpovědět