Rostoun

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Borismart
Příspěvky: 57
Registrován: 06 říj 2018 12:56

Re: Rostoun

Příspěvek od Borismart »

Jirko33: Co je na tom srandovniho? To je s největší pravděpodobností vystřihany papírový betlém od Lady. Doma ho mám taky. Jelikož byla doba adventu, tak je to normální. Není to samostatná poslechovka, ale obývák....
kychtax

Re: Rostoun

Příspěvek od kychtax »

Moc hezky pokojik, Rostoune. Mam dotaz. Sledujes ze by se ten zesilovac jeste rozehraval? A jak hrajes cca hlasite? At Ti to hraje a spokojenost vladne I dal. :thumbup:
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Rostoun

Příspěvek od Jirka33 »

Jen trpím samomluvou toho si nevšimejte. :lol:
Jen by mohli mit ženy, tedy velitelky trosku respektu alespon k tomu malo co chlapovi jeste zustalo, tedy jeho sestava. No je pravda ze lepsi nez tam mit květináč :lol: Ale vsak v pohodě. Komu z vas to žena doma vzala mokrým hadrem menice, protože byli zaprasene?! =))
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Rostoun

Příspěvek od fox »

DK76 píše: 10 led 2020 18:41 Velmi zajímavá kombinace :eek: , sto lidí sto chutí, hlavně že jsi spokojený :thumbup: a vybral jsi si podle svých uší :clap: . Nejdůležitější ale je to, že jsi u konce své cesty a teď už jen hudba a radost z ní :thumbup: :clap:
Je to konec jedné cesty, ale né celé poutí. Rostiku máš to moc pěkné. Ještě ale chybí Supertweeter.😛
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Rostoun

Příspěvek od Jirka33 »

Supertweeter se nevleze, je tam betlém nebo co to je :lol:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Rostoun

Příspěvek od PavelDosko »

lepsi prechodne papirovy betlem na bedne nez byt cely zivot sam ... enjoy, Rostoune
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Rostoun

Příspěvek od YamahaMan »

PavelDosko píše: 10 led 2020 21:45 lepsi prechodne papirovy betlem na bedne nez byt cely zivot sam ... enjoy, Rostoune
:thumbup: :clap:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Rostoun

Příspěvek od fox »

Bedny za sto litrů musíš manželce kompenzovat možností Vánoční výzdoby. Vždyť je to maximálně na dva týdny. :smile:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: Rostoun

Příspěvek od Rostoun »

kychtax píše: 10 led 2020 20:46 Moc hezky pokojik, Rostoune. Mam dotaz. Sledujes ze by se ten zesilovac jeste rozehraval? A jak hrajes cca hlasite? At Ti to hraje a spokojenost vladne I dal. :thumbup:
Děkuji, ještě to pořád není zabydlené, stěhovali jsme se před dvěma roky, tak to chce čas. Časem to bude útulnější ještě víc :smile:

V Hi-Fi studiu mi říkali cca 200h na zahoření, mě se zdá, že po třech dnech non-stop provozu se událo hodně změn. Zesilovač dost topí, ale to je normální. Zprvu nebyl prostor tak otevřený a děj se moc za bednami neodehrával a basy byly měkčí. Teď, když si pustím něco fakt hodně dobře nahraného, tak i odhadem 2m za bednami slyším kytaru, zpěváka krásně uprostřed, bubeníka za zpěvákem, posluchače tleskat všude kolem i za mnou...je to parádní zážitek. Nedělá to zvuk ve tvaru písmene U, ale hraje to jak má, prostě tam vzadu něco, pak vepředu vpravo, pak uprostřed níže pak výše pokud to v nahrávce je, tak to hraje tam, kde to hrát má. Co se dneska hodně vylouplo je dozvuk nástrojů, zesilovač drží tón neuvěřitelně dlouho. A basy to je největší změna, měl jsem zpočátku pocit, že tam nejsou nějak moc. Jak jsem se mýlil, ony tam jsou, ale mnohem hlubší, kontrolovanější a hlavně člověk cítí v břiše i při relativně nízké hlasitosti impulz a je to takový bas, pro který jsem si Tannoy koupil... Velká bedna, s velkým objemem vzduchu, velký papírový basák - prostě BOMBA!!! zejména to je bas typu, že jde fakt cítit a slyšet, že s ním ani zesilovač ani bedna nemá sebemenší problém, prostě ho tam šoupne jak je třeba.

Včera jsme koukali na Hvězdné války a byl to neskutečný zážitek. Nečekal jsem že ten prostorový zvuk je natolik uspokojivý, že jsou filmy a hlavně živé koncerty, které mám moc rád, velice zábavné.

Co se týká hlasitosti, to je největší překvapení. Je úplně jedno, jak nahlas posloucháš, všechno tam je při nočním poslechu, středním, a co jsem nejvíc dal, tak na 3/4 otáčky, ale to se nedalo vydržet dýl jak pár minut :crazy: Zesilovač hraje pořád stejně, nic se nemění nemám ani pocit, že by se nějak zadýchal nebo měl s něčím problém. Na takové té normální běžné hlasitosti mám pocit takové kontroly a pohody, že ti servíruje hudbu na stříbrném podnosu. To pro mě bylo nejdůležitější, poslouchám hlavně v noci, když na to mám klid a pohodu.

Poslední věc, se kterou jsem si hrál od rána dneska, bylo trochu ustavit jinak bedny. Povedlo se to i za cenu, že mi křuplo v zádech...40tka na krku, tak hold jsem trochu otřískaný :smile:

Zatím jsem nenašel žánr ani typ hudby, co by hrál vyloženě blbě. Dokonce i youtube pro děti přes optiku z TV se dá poslouchat s klidem. Co je ale fakt super, tak hlasy, akustické nástroje, vážná hudba, jazz a můj nejoblíbenější classic rock. A jak děti paří u Miro Jaroše a Smejka a Tanculienky a dokonce se to i dá poslouchat, beru jako poklonu největší :lol:
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: Rostoun

Příspěvek od Rostoun »

fox píše: 10 led 2020 21:30
DK76 píše: 10 led 2020 18:41 Velmi zajímavá kombinace :eek: , sto lidí sto chutí, hlavně že jsi spokojený :thumbup: a vybral jsi si podle svých uší :clap: . Nejdůležitější ale je to, že jsi u konce své cesty a teď už jen hudba a radost z ní :thumbup: :clap:
Je to konec jedné cesty, ale né celé poutí. Rostiku máš to moc pěkné. Ještě ale chybí Supertweeter.😛
Určitě jej zkusím, ale mám pocit, že je výšek až až. Zesilovač je pěkně prosvítil a ty nové Tannoy Prestige GR mají nový typ DC reproduktoru a ta kovová kalota s mylarovým závěsem reaguje velmi rychle a hodně záleží, jestli mám síťky nebo nemám. Bez nich je výšek dost, jsem na ně dost citlivý, ale se síťkami přidávám 1,5db a pak se to srovná.

Časem zkusím třeba.
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Rostoun

Příspěvek od fox »

Supertweeter nepřidává na výškách, spíš působí na prostor nahrávky.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
m+m
Příspěvky: 868
Registrován: 09 zář 2019 19:28
Bydliště: Prosetin u Hlinska

Re: Rostoun

Příspěvek od m+m »

Ahoj Rosto, ať nám dělá Cambridge samou radost.
IMG_20200108_200357.jpg
IMG_20191218_190537.jpg


PS. Užívej si hudbu. Maruška a Martin.
Kolotoč Mofi UltraDeck, přenoska Mofi ultragold MC, předzesilovač Hegel V10, středový klamp Mofi, CD Hegel P4A MK2, zesilovač Cambridge EDGE A, kabeláž Cardas,Mondiale, Repro Xavian Quarta MK2.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Rostoun

Příspěvek od lachim »

rostoun
skvělé vlákno. hezké fotky. též děkují za přenos nadšení a popis radosti!
:clap:

m+m
krásné regálovky! mé oblíbené.
neuděláš si také své vlákno ? k regálovkách xavian (především pak xn270) by bylo o čem debatovat.
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: Rostoun

Příspěvek od Rostoun »

m+m píše: 11 led 2020 17:20 Ahoj Rosto, ať nám dělá Cambridge samou radost.

IMG_20200108_200357.jpg
IMG_20191218_190537.jpg

PS. Užívej si hudbu. Maruška a Martin.
Maruško a Martine, krásná sbírka hudby a nádherné bedýnky! Snad se taky ke gramofonu časem dopracuji, zatím nedám dopustit na stříbrné kotoučky ^:)^

Jsem rád, že je tady víc EDGE-pozitivních lidí :thumbup:
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Rostoun

Příspěvek od zappa »

Hoj kolego. Pěkný vlákno, vlastně mně to připomíná mé kroky,mé zmatky, mé přešlapy, které byly ale důležité, abych si sám ověřil jak se věci mají.Nakonec jsem zjistil, že Tannoy, aby se dosáhlo jejich maxima, musí dostat všechno, hlavně lampy a výkon. Nic se nesmí ošidit,akustika, zdroj zvuku, předzesilovač, vše adekvátní k velmi specifickým reprosoustavám, ke kterým máme opravdu srdcový vztah, my víme proč, vid, :thumbup: Sám jsem nedošel jěště zcela k cíli, ale myslím, že jsem proklatě blízko. :lol: Asi nebudu sám, kdo zjistil, že je nemožné najít svatý grál, můžeš se k němu jen přibližovat. Být tebou vyzkouším Jadis DPL, vyprdnul bych se momentálně na ST100/200 a raději bych zainvestoval do preampu a zesilovače, supervýškáče a kabely bych řešil až nakonec. Známej právě začal prodávat jeho železa, např i právě zminovaný Jadis Dpl(neskutečný předzes v této cenové relaci) a dokonce Tannoy Canterbury :) . Jinak jseš zván na session u mne o tomto víkendu.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: Rostoun

Příspěvek od Rostoun »

Ahoj,

moc děkuji za pozvání a určitě moc rád přijedu, ale poslední dobou se všechno tak s**re...už 2x jsme byli celá rodina v karanténě, přitom nám nikomu nic nebylo a testy samozřejmě negativní. Celá ta šílenost kolem koronáče je napytel...Tak se případně ozvu až budeme OK...

Děkuji za radu, na supervýškáče se zatím vyprdnu a musím říct, že jsem si na karanténu vypůjčil (po vrácení vydesinfikoval :lol: ) McIntoshe...konkrétně MC75 a řídil jsem je předkem z CA no asi není třeba popisovat co se doma dělo...ty lampy prostě Tannoy sedí nejvíc, sice Edge je podle mě naprosto úžasný integráč, ale monobloky tak rozšířily prostor a kontrolovaly bedny, že to bylo neskutečné...

Celých 14dní jsem se věnoval akustice, tak aby to bylo zkousnutelné pro ženu, ale aby to aspoň nějak fungovalo... Cantenbury jsem slyšel v Praze řízené nějakým síleným Passem, co vypadal jako lednička a hřál jako přímotop, málem jsem si nadělal do kalhot...kde vzít a nekrást :shock:

Nějakou dobu jsem tady nebyl až dodělám místnost, tak postnu nějaké fotky, zatím jsem stále v dílně mezi soustruhem a zkouším vyrábět hezké panely, bedny změnily asi 50x místo, asi to všichni znáte :)

Dobrá zpráva je, že ty moje bedny stále zbožňuju a sedí do místnosti skvěle, časem k nim určitě pořídím monobloky a lampičky jinak to nevidím :) Až budeš něco prodávat, tak se ozvu :P
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: Rostoun

Příspěvek od Rostoun »

Ahoj přátelé a kamarádi,

Stává se to možná jednou za dvacet let, ale já díky tady kolegům z Fóra dosáhl zlatého grálu :lol:

Včera jsem měl doma dva bezva chlapy, co bydlí jen za kopcem a donesli mi poslední díl skládanky, a to pořádný nefalšovaný hadice (reprokabely) k bednám.

Dorazili po 16té hodině, poslechli, probrali jsme místnost a mou akustiku ( nedá se to moc publikovat fotkou, ale mě to stačí, dá se to schovat a podle mě a kluků to hraje ), pak jsme doslova vyhodili Inakustiky a po 30 minutách v drasticky sehnuté poloze, odřených bříškách prstů jsem ty hadice konečně zapojil k bednám a co se dělo:

17:30 ono to hraje...jinak...že Tannoy nemá výšky...Bože a kolik výšek...basy prdlajz to nejsou basy, to je hromobití, kopák bolí až do zad..
17:35 nevnímám
17:40 kluci poslouchají svoji hudbu, hraje to skvěle, to ti chybělo, konečně máš doma pořádný Hi-Fi
18:00 kluci odjeli, zamáčkl jsem slzu, snad se zase brzy potkáme, mám ještě cca hodinu, než dorazí žena a děti...pouštím Metallicu...volume hodně do prava...nechápu, nedýchám, chce se mi močit...skoro jsem se pomočil...Béla....ten rytmus, PRAT, zábava...Pink Floyd live in Pompeii...jsem tam, mávám, skanduju...aha jsem doma....hmmm asi už blázním
19:15 dorazila žena a děti...nevnímám, poslouchám, děti po mě skáčou...nevím nic vím jistě, že Patricia Barber takhle nikdy nehrála...je tu je doma se mnou
.... pauza, musel jsem si dát pauzu, uspali jsme děti, musel jsem ztišit hudbu, žena si jde číst knihu a zase poslouchám
23:56 mám asi šesté album za sebou a 7mé kafe....to hraje wow nechápu, ustavuji trochu jinak bedny cm sem cm tam, jo to je ono!
2:35 žena jde čůrat: "Ty jsi magor, jak to, že nespíš, co tu děláš..." Já na ni otočím krvavé oči, zelený xicht..."Poslouchám, nech mě být je to nářez!!!!"
6:20 zvoní mi budík...Hraje Nohavica, napůl spím, ovládač někde na zemi, kolem mě další 2 hrnky kávy, jdu se okoupat, musím do práce...

Bolí mě hlava jako kráva, ale JÁ TY BEDNY PROSTĚ MILUJU :crazy:

Ne rozhodně si nikdo domů nedělejte HiFi, nekupujte bedny, je to ZDRAVÍ NEBEZPEČNÉ!!!! už vůbec ne Tannoy, vyzkoušel jsem trávu, LSD, ženské, pivo, rum, vodku, absinth,ale teprve Tannoy to je závislost na celý život... jdu zase poslouchat.

Chci poděkovat tady báječným lidem, díky kterým by mi to tak nehrálo. DĚKUJI!!!! Jdu spát :ympeace:
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Rostoun

Příspěvek od zappa »

paráda, to mám radost, a co jste tam kruci vlastně zapojili za repro kabely, jsem zvědavý
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Rostoun

Příspěvek od PítrsPraha »

Rostoun, a vo tom to je :thumbup: .
Nadseni z tvyho popisu jen sala :smile: .
Kdo nezazil, nepochopi.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: Rostoun

Příspěvek od Rostoun »

zappa píše: 05 úno 2021 21:24 paráda, to mám radost, a co jste tam kruci vlastně zapojili za repro kabely, jsem zvědavý
Ahoj,

prosím tě, nevím přesně ten jejich název, protože se teď dělají v novější verzi, která je bílá, ale asi je to tohle: http://www.acrolink.jp/english/products ... genda.html

Možná kluci, třeba Urbino, co u mě byli doma napíšou přesný typ.

Mělo to u mě takový efekt, jako bys ve Ferrari konečně nastartoval motor a vyjel z garáže a ne jen se na něj díval... fakt to byla a je taková pecka. Mám teď Acrolink úplně veškerou kabeláž. Časem možná koupím lepší napájecí kabel, ale jsem rád, že má pořád 10tého výplatu a zaplatím, co mám. Doba je šílená...

Možná Urbino napíše, jak to slyšel on, co se u mě změnilo. Já jsem velmi emotivní člověk a raduji se z každého dne. Před několika lety jsem se podruhé narodil, takže se mi docela dost změnily hodnoty...
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Rostoun

Příspěvek od zappa »

Rostoun píše: 06 úno 2021 16:13
zappa píše: 05 úno 2021 21:24 paráda, to mám radost, a co jste tam kruci vlastně zapojili za repro kabely, jsem zvědavý
Ahoj,

prosím tě, nevím přesně ten jejich název, protože se teď dělají v novější verzi, která je bílá, ale asi je to tohle: http://www.acrolink.jp/english/products ... genda.html

Možná kluci, třeba Urbino, co u mě byli doma napíšou přesný typ.

Mělo to u mě takový efekt, jako bys ve Ferrari konečně nastartoval motor a vyjel z garáže a ne jen se na něj díval... fakt to byla a je taková pecka. Mám teď Acrolink úplně veškerou kabeláž. Časem možná koupím lepší napájecí kabel, ale jsem rád, že má pořád 10tého výplatu a zaplatím, co mám. Doba je šílená...

Možná Urbino napíše, jak to slyšel on, co se u mě změnilo. Já jsem velmi emotivní člověk a raduji se z každého dne. Před několika lety jsem se podruhé narodil, takže se mi docela dost změnily hodnoty...
Tak to mám být, a už je mi jasný, proč se ti taky líbí Tannoy. :thumbup: Acrolink jsem nikdy nezkoušel. Tak ho někdy přivez na test. A co jsi měl za kabel předtím?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Rostoun

Příspěvek od Urbino »

Rostoun píše: 06 úno 2021 16:13
zappa píše: 05 úno 2021 21:24 paráda, to mám radost, a co jste tam kruci vlastně zapojili za repro kabely, jsem zvědavý
Ahoj,

prosím tě, nevím přesně ten jejich název, protože se teď dělají v novější verzi, která je bílá, ale asi je to tohle: http://www.acrolink.jp/english/products ... genda.html

Možná kluci, třeba Urbino, co u mě byli doma napíšou přesný typ.

Mělo to u mě takový efekt, jako bys ve Ferrari konečně nastartoval motor a vyjel z garáže a ne jen se na něj díval... fakt to byla a je taková pecka. Mám teď Acrolink úplně veškerou kabeláž. Časem možná koupím lepší napájecí kabel, ale jsem rád, že má pořád 10tého výplatu a zaplatím, co mám. Doba je šílená...

Možná Urbino napíše, jak to slyšel on, co se u mě změnilo. Já jsem velmi emotivní člověk a raduji se z každého dne. Před několika lety jsem se podruhé narodil, takže se mi docela dost změnily hodnoty...
Ahoj,
u Rostouna jsme byli s kolegou, protože mne velice zajímaly ty Tannoye. Vypadají a hrají velmi zajímavě (zajímalo by mne, jak by hrály s lampama). Rostoun také chtěl zkusit od kolegy reprokabely a tak jsme tak učinili a kabely Acrolink S1040 Leggenda do sestavy zapojili. A víc již nemusím popisovat, jak se změnil zvuk,to udělal Rostoun sám dost podrobně a obrazně :lol: =))
Rostoune, hraje ti to dost dobře, tak si to užívej (a bacha na basy ať ti nepohnou páteří) :lol: :lol: :lol: :lol: .
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
kychtax

Re: Rostoun

Příspěvek od kychtax »

Rostoune a co jsi nahrazoval za reprokabel, typ tech Inakustiku,prosím?
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: Rostoun

Příspěvek od Rostoun »

kychtax píše: 08 úno 2021 09:36 Rostoune a co jsi nahrazoval za reprokabel, typ tech Inakustiku,prosím?
Mám doma kabel: https://www.studiospalicek.cz/inakustik ... tik-ls-602 ten jediný jsem měl Bi-Wire, hrál moc hezky, docela zesiluje okrajová pásma, takže kdo potřebuje protáhnout výšky a basy, tak se hodí, jenže kabel za cca 4000Kč k těm Tannoy byl dost nepoměr a brzdil teda pořádně, proto takový šok při přechodu na Acrolink, který mimochodem zůstane natrvalo, v mém případě až do důchodu nebo do výhry v loterii :roll:

Mám pak doma od zdejšího člena Western Electric WG16, takový ten "retro" kabel, ze kterého si Jeff z "Jeffs Place" (Co má taky ty obří Tannoy) totálně nadělal do kalhot :shock: hele kabel perfektní, vynikající středy, prostě luxusní, jenže neměl pro mě dostatek basů. Zkoušel jsem ho s lampáčem a to byla paráda, prostě k tomu sedl.

Potom mám od Naimu NACA5, to je parádní kabel, který je zase extrémně zábavný, rytmický, jenže docela dost zabarvuje reprodukci a vzhledem k tomu, že jsou Turnberry z Prestige série nejvíce neutrální, tak mě občas neseděly některé skladby, jak je znám, nebylo to ono. Ale měl vynikající prostor.

Další kabel jsem doma měl Nordost Red Dawn, Bože to bylo upištěné, nechápu jak to někdo může poslouchat, fakt strašný, za dva dny šel z domu. U mě totálně propadl.

Další kabel jsem měl doma Van Den Hul přímo pro Tannoy: https://www.canuckaudiomart.com/details ... es/315022/ málem jsem si ho nechal, protože byl parádní, ale byl moc drahý. Prostě seděl, nekazil zvuk, jakoby ani nebyl, jen zesilovač a bedny. Mít na něj prachy, tak ho beru všemi 10ti.

Poslední, který byl neprosto úžasný kabel je: https://www.studiospalicek.cz/inakustik ... -x-3-2c0-m Byl to stejně, jako Van Den Hul pro mě první opravdu HI-END kabel. Neskutečně věrný, zábavný kabel, prostor neskutečný, basy jako hromobití, brutálně rychlý zvuk, středy tekuté jako smetana, poslouchali jsme ho s kamarádem a pro mě byl moc drahý a kolega ho už ani nevrátil do obchodu a hned si ho koupil. Provozuje jej s B&Wčkama takovýma těma sněhulákama za půl mega =))
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
kabrio
Příspěvky: 40
Registrován: 13 pro 2017 17:55

Re: Rostoun

Příspěvek od kabrio »

Ahoj Rostoune, nechtěl jsem ti zaplevelovat tvoje vlákno, poslal jsem SZ.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rostoun

Příspěvek od Mark Levinson »

Je už to pár dní co jsme jako malá "Ostravská klika" navštívili Rosťu a teprve až v těchto Vánočních dnech jsem našel čas napsat ještě jednou poděkovat za pozvání a pohoštění. Rosťo možná by jsi měl zveřejnit ten recept na to zvláštní zelí, mne to taky zajímalo, ale než jsem dojel domů, tak jsem to zapomněl. Co jsem byl u Rosti naposled, tak se tam změnilo opravdu hodně. Zůstaly snad jen bedny a jinak je vše jinak, Rosťa dopasoval repro kabely a hlavně po množství zkoušení a poslechových testů doladil zesilovač. Původní dělený ATC vyměnil za integrovaný Cambridge Audio Edge a zvukově se posunul velký kus kupředu. Zvuk se zlepšil ve všech aspektech, alespoň pro mé uši se to jevilo jednoznačně lepší. Vyzkoušeli jsme ještě nějaké síťové kabely a zase bylo slyšet, že se to dá ještě vylepšovat.
Teď si uvědomuji, že ještě zdroj zvuku zůstal v sestavě původní a to CD player Naim. Pouštěli jsme jej střídavě se streamem a ještě jsme dobře pokecali. Bohužel jsem neudělal ani jednu fotku.
Díky všem.
Mark Levinson
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: Rostoun

Příspěvek od Rostoun »

Ahoj,

byl jsem moc rád, že jste se stavili, bylo to super a díky souhře několika náhod a setkání s bezva lidmi, mám dokonce i předčasné Vánoce ^:)^

Musím moc poděkovat skvělým lidem tady z fóra...díky Tomášovi mám zapůjčený a možná i snad natrvalo (počítám s proviantem ve formě zelí :lol: mimo jiné :thumbup: ) filtr, bez kterého si už poslech nedokážu představit...

A velké díky Urbinovi, který si taky, jako já, udělal Vánoce a koupil si Shunyatu a já díky tomu přišel ke skvělému napájecímu kabelu... Acrolink Anniversario.

Nedokážu ani popsat či vyslovit, co se zase děje nového... Béla Fleck mi brnká před nosem, Katie Melua dotáhla do obyváku klavír a je tam celý..., a vřele doporučuji Clannad - skladba "Rí Na Cruinne" ty obří bubny na začátku nejen, že vibrují vzduchem v místnosti ale to má takový impakt....Bože neuvěřitelný zážitek...jsem chlap, nebrečím, ale teď bulím jako malá holka i u toho, co jsem nikdy neposlouchal...masakr to je! Jestli je tohle jako fakt to HiFi, tak mě už to stačí až nad hlavu...jsem ve fázi, že mi nic nechybí, nic nechci měnit. Jsem jako obří houba a nasávám hudbu ze všech stran...každý den minimálně 2 hodiny i více jedu jedno album za druhým...

A to se přiznám, že jsem chtěl prodat bedny, koupit větší, šílenější, chtěl jsem koupit monobloky a nebýt lidí tady, tak bych udělal největší blbost v životě...ono ta neznalost v Hi-Fi a třeba, že i kabely jsou komponenty a dokud člověk z beden nevymáčkne maximum ani neví, co vlastně doma má...správné natočení beden u mě udělalo o 40% zlepšení zvuku...repro kabely nemluvě, napájecí, filtr...a to se vsadím, že jsem stále tak na 3/4 toho, co moje milované Tannoye dokážou...(Děkuji Jirko!!!)

Mám v sobě obrovskou pokoru a neuvěřitelnou radost, že jsem potkal lidi tady, kteří mi poradili, ukázali jak na to a řekli, že není zapotřebí investic za miliony, aby z toho člověk měl radost a dělalo mu to a v mém případě i mé rodině radost... ^:)^

DĚKUJI VÁM VŠEM!!!!
Jsem šťastný jako blecha =))

PS: Krásné Vánoce a hlavně ZDRAVÍ!!!!!!!
PS2: zelí řeknu osobně zase na nějakém poslechu :lol: je to tajný rodinný recept :shh:
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Rostoun

Příspěvek od fox »

Ahoj Rostoune. Přijeď si poslechnout Turnberry se Strumentem. Rád tě uvítám v Opavě.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: Rostoun

Příspěvek od Rostoun »

Mooooc rád, byl jsem u tebe před třemi roky a to jsem byl totální zelenáč, teď už trochu žloutnu, tak by to šlo :lol:

Mám teď novou kancelář v Opavě, tak to bude super, měl bych to kousek k tobě, po Vánocích se rád stavím.

PS: Audii jsem doma měl půjčenou, je to žůžo....je to něco mezi lampami, Áčkem, ABčkem chtěl jsem si koupit FL Three moc dobře to sedělo s Tannoy a Strumento to musí být totálně na posrání!
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Rostoun

Příspěvek od fox »

Audia s Tannoy sedí. Měl jsem původně FL100. Na letní parna jsem si pořídil starší FL Three, aby mi nebylo v poslechovce horko. Věřím, že se ti líbila. Já jsem byl z ní nadšený.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Japonec přiletěl

Příspěvek od Rostoun »

Ahoooj všem,

chtěl bych po dlouhé době trochu doplnit další posun v mé Hi-Fi cestě.

Když jsem si teď přečetl celé své vlákno, tak se musím smát, protože na tom stejném TV/Hifi stolku jsem před pár hodinami postavil něco, co jsem skoro před čtyřmi roky napsal, že by byl a je, teda teď už dokonce splněný sen :shh: .

Vím, že jsem psal, že bedny a Cambridge EDGE jsou svatý grál, no bedny stále jsou a teď už vím, že dokud budou fungovat, tak je nikdy za nic nevyměním. Jenže se zesilovačem to dopadlo jinak :roll:

Tento příběh začal před dvěma týdny...normální den doma, žena mě poprosila, abych zvedl zesilovač, že pod něj dá novou dečku nebo co je to za dekoraci nevím... v tom na mě řve: "To má příkon 1000W!!!!! jsi normální??? a já furt, že to tak hřeje vždyť to je jak přímotop, to musí z domů pryč..." :crazy:

Říkám OK, ale nový zesilovač stojí hodně peněz, ráda ho posloucháš i děti...Ona: "Víš jak budeme mít drahou elektřinu"...

Zkrátím to...přivezl jsem domů PS Audio Stellar DAC+300 konec...super zvuk, rychlý, detailní, rozhodně to vůbec nehraje jako Déčko...je to malé, studené a vleze se to do regálu...před nějakou dobou byly doma lapičky...Primaluna Dialogue něco nevím...během 2minut si toho všiml syn a nesl mi v ruce předzesilovací lampu...ještě, že to nebylo zaplé...hmm to nepůjde na lampy je ještě čas. Zpět v čase cca půl roku zkouška McIntosh 6300...paráda... žena: "Proboha co to je...to je jako motor z tanku...." mě se to fakt líbilo no nic...

Zpátky k dnešku...PS Audio se mnou bylo od pondělka, fakt se mi líbilo, byl jsem nadšený, oproti Cambridgi lepší kontrola, lepší bas, zábavnější zvuk (pro mě) bedny taky nic nenamítají... hmm jdu do studia, protože se mi v hlavě zrodila ďábelská myšlenka...co takhle zkusit A.......e...jen tak nikdy jsem ho neslyšel...mimo rozpočet...BUM :ymdevil: a je už doma...stačily mi necelé dvě skladby, 6minut...

Celou cestu v hlavě si říkám, žena mě zabije, bude to hrůza...těch peněz...jenže ten A.......e utáhl všechno, co jsme zkoušeli ten zvuk je nepopsatelný a všichni v Asii k těm Tannoyům nic jiného nedávají, sedí to barevně, ty stěrače...ach ty stěrače, nejen, že lije jako z konve, ale vždycky jsem si ho přál, toužil po něm...

Vybalím to, třepou se mi ruce...žena drží v ruce něco, čím mě určitě bouchne..."Proč jsi něco takového domů nedonesl dřív...konečně to vypadá jako zesilovač a ne UFO...jůůůů ono se to hýbe...dcera jéé to je hezké..syn nic z toho zatím neulomil je to kvalitka...

Nevím jak, nevím proč, vůbec to nechápu, jak se mi tohle povedlo, ale dva roky šetření, dva roky přesčasů v práci a je doma Japonec.

Nedokážu popsat, porovnat to nejde ani, je to nemožné...sedí to jak poklička na hrnec. Je úplně nový, nerozehraný, ale už teď prostor, kontrola, barva nástrojů, rytmika, středy a k tomu ty stěrače...no ještě, že je prodloužený víkend, protože už teď vím, že moc nenaspím...

Mějte se všichi báječně...teprve teď je to Svatý Grál ^:)^
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Rostoun

Příspěvek od aretax »

To je krásne napísané ... :clap:
Gratulujem
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rostoun

Příspěvek od Mark Levinson »

Rosťo, gratuluji ke splnění životního snu, ale ten Accuphase by si zasloužil dát sem fotku...... :thumbup:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Rostoun

Příspěvek od terahera »

Rosťo gratuluji :thumbup:
Je to docela brutální kontrast u tebe,Cambridge/Accuphase :razz:
P.S.Připojuji se k Viktorovi,fotečku,fotečku :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Rostoun

Příspěvek od Ramones »

Jojo, jak krasne zůstat ditetem az do rakve 👍🎶
Maxpower
Příspěvky: 79
Registrován: 13 úno 2022 12:43

Re: Rostoun

Příspěvek od Maxpower »

Tak, teď všechny alba znovu a lépe!
PC->A-GD DI-20HE->A-GD HE-7->Hattor BIG->Bryston 4B SST->PK Audio SSWG7+woofer modul
Odpovědět