PítrsPraha

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

Měření z poslechového místa po změnách. To je po včerejších úpravách v necelé dvojnásobné vzdálenosti od beden oproti původnímu, přesto je zvuk objektivně (měření), ale hlavně subjektivně (poslech) mnohem srovnanější než předchozí stav.... :thumbup: :clap: . Do ideálu je pořád co zlepšovat, ale změna je to obrovská :smile: .
REW_po_lachimovi.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: PítrsPraha

Příspěvek od Frogyman »

:eek: :eek: :eek:
Tak to je opravdu skok o 500% :clap:
Tiše závidím :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: PítrsPraha

Příspěvek od whisp »

Hosi mozete si vytvorit konfiguracnu uderku a obchadzat clenov fora. Len neviem ako dopadne Vasa pecen. :lol:
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: PítrsPraha

Příspěvek od blesk666 »

to meranie vyzera veru lepsie ako predtym.
ako daleko je posluchove miesto od zadnej steny?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

Cca 2.3 m.

Dasta, zabiny007:
Dekuji za pozitivni komentare :smile: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PítrsPraha

Příspěvek od jirie »

whisp píše: 13 led 2020 18:18 Hosi mozete si vytvorit konfiguracnu uderku a obchadzat clenov fora. Len neviem ako dopadne Vasa pecen. :lol:
Taky mě to napadlo, ale neměl jsem tu odvahu to sem napsat :lol:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: PítrsPraha

Příspěvek od lachim »

pitrspraha
tak jsem si u kávy přečetl komentáře členů svaté inkvizice na slovanetu

jsem celkem zvědav, a budu napnutý, zda
(čas hraje proti vzpomínkám na subjektivní dojem) :
- budeš, jako odpadlík od víry inkvizice, zapuzen
nebo
- podlehneš argumentaci inkvizitorů a pochopíš, že jsme tě s kychtaxem jen ošálili woodo-kouzlem
:roll: :ympeace:

ještě, že nás ten jarda a vůbec slovanet má, že? díky nám je tam trochu živo.
viz. označení linku "..na slovanetu zdechol pes.."
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

:smile: njn. Vyroky tamnich mericich "vedatoru" o tom, ze Coffeeho akusticky prvky jsou jen bezcenne harampadi a uprava akustiky je woodoo, nasmerovaly vlakno svebytnym smerem... Nebudu do toho fantazirovani mierovi, Lacinkovi a mastny hlave zasahovat...

Pokud nekdo bude chtit vedet neco o me sestave, muze psat sem ke mne do vlakna. Ja uvidim, na co budu chtit odpovidat :smile: .

Ja tocim jednu placku za druhou a i kdyz to uz neni takovy "vono", jako s vasima serepetickama, porad je zvuk o ctyri parniky dal nez byl. Prostor, dynamika, basy, vsemu zustalo 75 % ze vcerejska oproti predchozimi stavu "nula" :clap: . Usmev strida husi kuzi a tak furt dokola - mam neskutecnou radost :smile: .

...a to je teprv zacatek..... :mrgreen: :thumbup: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: PítrsPraha

Příspěvek od RedBaron »

No vidíš, že to hraje i bez kabelové magie parádně. Hlavně spolupracuj více s coffeem než s pomlázkáři a Rumburaky, nenech si od nich hlavně vrtat do beden a bulíkovat hlavu a bude tam ještě další výrazný krok k lepšímu :thumbup:

Tu akustiku ti zdravě závidím, já teď po odklizení vánočního stromečku a ostatní výzdoby vysunul bedny zpět do prostoru a užívám si muziku, co poslouchali naši, když jsem byl malej, komplet od Lohonky Žalmana / od A do Z, moc pěkně nahrané, bez komprese, s detailem i správnou porcí basu, má paní si tu u toho čte u mě na rameni, moc fajn večer... (*)
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: PítrsPraha

Příspěvek od blesk666 »

To meranie ste po upravach nerobili v rovnakom bode posluchovky ako pred upravami?
“... To je po včerejších úpravách v necelé dvojnásobné vzdálenosti od beden oproti původnímu, přesto je zvuk objektivně (měření)...”
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: PítrsPraha

Příspěvek od lachim »

pitrspraha
75% zvuku zůstalo i po demontáži všech woodo pomůcek?
tak to každý slyšíme jinak.
osobně jsem měl pocit, po zabalení všeho, celkem jiný.
zajímal by mě tedy tvůj názor po opětovné instalaci těch "blbin" třeba na 4 dny a pak jejich zpětné demontáži.
bych si i vsadil ...
:thumbup:

redbaron
sedni do auta a zajeď členovi "pitrspraha" na jeho sestavě a tvém napájecím kabelu (dle tebe dostatečném) ukázat,
jak šeredně se spletl.
že tvůj napájecí kabel k jeho sacd ayon bohatě stačí. a že proti vyzkoušenému kabelu od kychtaxe neuslyší žádný rozdíl.
ukázaná platí.
třeba jsme jej včera skutečně jen oblouznili.
kychtax to pítrsovi právě včera ukázal. na 3 taktech
že, petře?
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: PítrsPraha

Příspěvek od lachim »

blesk666
pozor!
žádné měření jsme včera nedělali. nebyl čas, důvod a zřejmě nikdo, kdo by takové měření uměl správně udělat.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: PítrsPraha

Příspěvek od blesk666 »

PítrsPraha píše: 13 led 2020 16:52 Měření z poslechového místa po změnách. To je po včerejších úpravách v necelé dvojnásobné vzdálenosti od beden oproti původnímu, přesto je zvuk objektivně (měření), ale hlavně subjektivně (poslech) mnohem srovnanější než předchozí stav.... :thumbup: :clap: . Do ideálu je pořád co zlepšovat, ale změna je to obrovská :smile: .
REW_po_lachimovi.jpg
Lachim a toto?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: PítrsPraha

Příspěvek od lachim »

blesk666
tak znovu.
společně, za mé a kychtaxovi přítomnosti, jsme žádné měření nedělali.
co, kdy a jak měřil pítrs nesleduji a neřeším.
kychtax

Re: PítrsPraha

Příspěvek od kychtax »

I s propojkami Valhalla a hotovym reprokablem (to byl porad jen prototyp!) by to hralo jeste zcela jinak. Verim. Ten drat v Rk je na koncich lehce "pozvykany", jelikoz jsem jednak zkousel ruzne konektory/banany atd. taky pridaval a ubiral zily. Nekolikrat opakoval. Nahoru dolu.
Ted ho rozhodne zkratim o cca 2cm na koncich, spletu a udelam na hotovo. I diky Pitrsovi a pytlovi, diky chlapi!
Z me minule zkusenosti mu to jeste prida a vyhladi zvuk. Zlepsi detail.
Pak by bylo zajimave to zkusit..I s tou double valhallou mezi terminaly.
Naposledy upravil(a) kychtax dne 13 led 2020 23:21, celkem upraveno 4 x.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

Asi bych takhle nechtel dmychat postopadesatepate to same.

Ze maji kabely a dalsi vecicky vliv, je na me sestave jasne slysitelne. A vcerejsek nebyl den, kdy bych to poznal. To nastalo mnohem drive a nekolikrat se to potvrdilo pri sighted i slepych testech. Pokud mi nekdo chce rikat, jak moje sestava hraje, kdyz ji vubec neslysel, nemam k tomu, co napsat....

Vcerejsem jen ukazal, ze az spravnym zpusobem dotazena sestava vcetne podlozek, zavazi atd. , ukaze, jaky ma doopravdy potencial. Uz jen kdyz jsme vyndali Cerabally zpod Ayonu, jak se zbortil prostor...

Je pravda, ze jsme vcera udelali hromadu zmen najednou - zmena akustiky, umisteni beden i sedacky, komplet jina kabelaz, podlozky, zateze. Kdyz jsme pred koncem navstevy udelali nekolik kroku zpatky navracenim puvodni kabelaze a odtsranenim bizuterie, zvuk se ohromne zatahl. To je neoddiskutovatelny fakt. Na druhou stranu i tak to ted hraje o parnik lip a tak nemam problem si to uzivat.

Zjevne si stale neumim predstavit, jaky jsou moznosti komponentu v moji poslechovce a vcerejsi session byla moc kratka na to, aby se mi ta ukazka dostala pod kuzi...
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

blesk666:
Meril jsem sam, REW+UMIK 1, obe mereni shodnou metodikou v miste poslechu dle navodu v REW. Neni to podklad pro vedeckou praci, ale me orientacni mereni pro predstavu, jak vypada fr. odezva v grafu.

Rozdil na ucho je mnohem vetsi nez jak by se mohlo zdat z grafu. Graf fr. odezvy rozhodne nepopise vsechny zmeny ve zvuku, ke kterym doslo.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: PítrsPraha

Příspěvek od Dasta »

lachim,
Myslím, že Red Baron nikdy nepojede nikam, porovnat svůj kabel, proti jinému.
Ty rádoby skeptické řeči, působí,jako by se strachoval zkusit něco,aby nemusel měnit,přeci jenom stojí to 💰.
Na druhou stranu, je li takto spokojen, nic proti tomu, Strankův zesilovač je opravdu dobrý, u nás ho má jeden kolega,sice ten menší, při výměně síťáků se choval dost inertně.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: PítrsPraha

Příspěvek od blesk666 »

Pitrs: co znamena tato veta potom?

“... To je po včerejších úpravách v necelé dvojnásobné vzdálenosti od beden oproti původnímu, přesto je zvuk objektivně (měření)...”

Skuste chlapi pisat zrozumitelne, inak je to gulas. Lachim: merali, alebo meral to je jedno, proste pred upravami a po upravach a nebolo to nutne myslene ze si bol u toho. Su tu grafy pred upravami a a po upravach? Su, Pitrs uz napisal ze ich robil sam.
Ked uz su tu merania tak, nech nieco zrozumitelne nech aj znamenaju.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PMA »

@PítrsPraha

Dovedu si představit, že výrazná změna umístění repro v místnosti + změna v tlumicích prvcích včetně koberců atd. vedla k výrazné změně ve zvuku, zejména v dolní části spektra. To je pochopitelné a s ohledem na módy místnosti nevyhnutelné.

Ale co se týče měření "před/po", tady i na slovanetu, tak pokud jsou provedena v v odlišných místech v místnosti a po přesunu repro (a bez uvedení údajů o vyhlazení křivek), tak jsou bezcenná, protože bez eliminace odrazů zkrácením impulsní odezvy podchycují právě jen rozdíl ve vlivu módů místnosti na spodní část spektra. Když už máte REW, tak si zkuste simulaci místnosti a uvidíte tam i změny v poslechovém místě po přesunu repro, to REW umí dobře, pokud se mu zadají rozumná vstupní data o místnosti a o použitých repro.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: PítrsPraha

Příspěvek od F2014 »

PMA píše: 14 led 2020 07:33 Ale co se týče měření "před/po", tady i na slovanetu, tak pokud jsou provedena v v odlišných místech v místnosti a po přesunu repro (a bez uvedení údajů o vyhlazení křivek), tak jsou bezcenná..
Dovolil bych si ve vší úctě nesouhlasit. Jako posluchače mne zajímá právě měření v místě poslechu .. a to znamená pčeskupovat sebe i vybavení po pokoji a to místo hledat.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: PítrsPraha

Příspěvek od blesk666 »

z toho merania na ASR vidno ze 50cm od bedne a v osi vyskaca su samotne bedne dost “rovne” a tiez ze to meranie z 3m vyzera podobne ako u Pitrsa (peak na 30 a 100Hz a medzi 30-100Hz trochu diera)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

Moc to měření prožíváte a hledáte v něm, co není :smile: . Jeho účel nebyl vědecký, ale jen orientační ukázka, jak moc se změnila frekvenční odezva v místě poslechu. Protože to je to, kvůli čemu změny dělám a co mě při poslechu zajímá.

Vyhlazení je v obou případech 1/12.
PMA píše:...pokud jsou provedena v v odlišných místech v místnosti a po přesunu repro (a bez uvedení údajů o vyhlazení křivek), tak jsou bezcenná, protože bez eliminace odrazů zkrácením impulsní odezvy podchycují právě jen rozdíl ve vlivu módů místnosti na spodní část spektra
- bezcenná pro mne nejsou, naopak jsou velmi dobrým ověřením a potvrzením poslechových výsledků, s nimiž perfektně koreluje. To se ale samozřejmě na dálku bez reálné znalosti a zkušenosti s konkrétním prostorem špatně posuzuje a proto se mohou zdát bezcenná, tomu rozumím
- když se na grafy podíváte pozorněji, uvidíte, že se rozdíly zdaleka netýkají jen módů na spodku spektra. Pochopitelně bez reálné poslechové zkušenosti se rozdíly hodnotí hůř a vyhodnocují chybně, to je jasné, ale podstatné změny jsou i na středech a výškách. Je to logické, protože kromě změny pozic repro a poslechového místa, se hýbalo i se zatlumením, měnila se poloha a tloušťka koberce před repro, odstranily se některé akustické prvky atd. Prostě všechno jinak. A to jsme tam zatím instalovali jen 12 ks Helmholzů, nic víc... Bez nich by sestava ve stávajícím rozložení hrála staršlivě - zkoušel jsem v poslechovce snad všechny mořné kombinace umístění a to, které jsem měl před víkendovou změnou, bylo nejpřijatelnější....

Nejpodstatnější rozdíl je ale v prostorovosti, rozlišení a hlavně dynamice, která se díky zásadnímu umravnění akustiky na posluchače valí jak lokomotiva :smile: .

Jinak simulace místnosti v REWu je pro mé podmínky nepoužitelná - nebo to neumím správně zadat. Nenašel jsem tam možnost zadat šikmý strop, ani různý materiál na stěnách (cihla a nad ní šimkmo sádroš), ani dílčí zatlumení podlahy atd.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
kychtax

Re: PítrsPraha

Příspěvek od kychtax »

Spis si s tim Pitrs nemel cas hrat..Privezl je den pred?
Lachim to tam na rychlo a podle ucha postavil a hralo to bombove. Citlive ladeni po delsi dobu spolu s potrebnym know how a bude to jeste lepsi. Ze to sestavil dle ucha a pekne to koreluje s hezkym grafem I kdyz zpochybnovanym, je urcite dobre zjisteni. Muzu rict za sebe, ze taky pouzivam lachimovo rozestaveni beden ..udelane na cca 1cm. Od te doby u mne byl nekolikrat a nikdy nebylo potreba s tim hnout.. :thumbup:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: PítrsPraha

Příspěvek od Frogyman »

Nikdy mne nepřestane udivovat, že se i v tak úzké skupince lidí kolem hifi vždy najde pár "autocenzura", kteří se snaží ostatním kazit radost a nechtějí pochopit česky psané písmo (že by to bylo tím, že většina "autocenzura" dorazila ze slovnaftu?).
To, že informace z grafů a návštěvy "úderky" jsou pro techniky bezcenné, je pochopitelné. Ale nepochopím, proč se snaží celou akci znevěrohodnit. Důležité je, že měla velký přínos pro uživatele. A to nejen "pocitový", ale i na grafech, kde je evidentní radikální zlepšení. A je přeci absolutně nepodstatné, jestli ta změna byla způsobena jen posunem poslechového místa, nebo jen rezonátory, nebo jen jiným natočením beden. Pravděpodobně to bude souhra všech změn, řízených citlivou rukou a zkušeným uchem. Důležitý je výsledek. A opětovné potvrzení toho, že "doma není nikdo prorokem".
Ode mne všem aktérům díky za sdílení :clap: :thumbup:
A nenechte se otrávit těmi, kteří se sami nemají čím pochlubit a jen prudí a chytračí. :thumbdown:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: PítrsPraha

Příspěvek od Mark Levinson »

Sašo,
přesně tak, jak píšeš :clap: .
Za mne také díky za sdílení, které by mohlo být pro mnohé velmi poučné.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PítrsPraha

Příspěvek od jirie »

Možná je nás více takových, kteří snad neví co doma skutečně mají a stačila by podobná návštěva a asi by se děly věci :cool:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: PítrsPraha

Příspěvek od lachim »

pítrspraha, add. 14:29

part1.
také bych si s grafem (a tradičním posměchem inkvizice) hlavu nedělal.
léta jsi byl aktivním členem bijců se bijících za racionalitu, objektivní měřitelnost, absolutní vysvětlitelnost ...
a kam jsi se v takovém prostředí se zvukem sestavy dostal ?
pomohl ti někdo z kabelo-ceraball-wenge-bijců k dobrému zvuku ?
pocit znalosti měření ti k superbnímu zvuku pomohl ?
někdo poslouchá grafy, někdo hudbu. zažil jsi oba "tábory". co tedy posloucháš dnes ty ?
:clap:

dovol mi pokračovat v této úvaze jejímž cílem je fakt jen zamyšlení ... díky za pochopení

nevím, zda jsem vůbec někdy slyšel tak skvělou sestavu tak špatně hrát.
(tvůj sacd ayon a tvé bedny jsem měl v poslechovce)
tedy jako u tebe, v době příchodu do tvé poslechovky.
(jednu vlastně ano. to budou tak 2 roky. psal jsem o ní též)
a také nevím, zda jsi už někdy vůbec slyšel u někoho reprodukci hudby tak jako teď kolem 19h sám u sebe.
:-?

grafy, sebelepší znalost fyziky, elektrotechniky (atd.) ti evidentně k dobrému zvuku nepomohla.
pomohl ti kychtax svým nadšením. svou ochotou vše připravit, vzít auto, naložit podobně nadšeného a ještě si zaplatil sám benzín.

tvé zářící oči, nadšený výraz a šťasné úsměvy při poslechu referenčního cd "extended dynamic experience 2"
bych přál vidět těm všem posměváčkům.
změřit se dá spousta věcí. jak měření něco vypoví o kvalitě zvuku sestavy ?

to, co jsme společným úsilím ze tvé sestavy vyloudili za 4 hodiny práce....to změřit nepůjde. nebo půjde?
zřejmě už takové měření ani nepotřebuješ.
sám jsi to slyšel. pamatuješ si doufám, ještě TEN zvuk?
kychtaxův výraz "lokomotiva" byl výstižný. lokomotiva japonská. bych ještě doplnil já.
(měl jsem si vaše nadšené komentáře nahrát na telefon. byla by dnes sranda větší)

Jak ti najednou hráli Rammstein a Doug MacLeod ve té poslechovce,
o které jsi pár hodin před tím mluvil, že
- je asi nejhorší na světě
- neřešitelná
- zcela bez basů. které v ní nelze dohonit
:smile:
Naposledy upravil(a) lachim dne 14 led 2020 21:05, celkem upraveno 3 x.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: PítrsPraha

Příspěvek od lachim »

part2
kolem 19 h hrála tvé sestava úžasně. na to v jak špatných podmínkách jsme jí poslouchali.....zvuk superbní.
propojky, úplně jiný kabel do Ri-audio, všechny kabely ke komponentům znovu, zátěž na tvé bedny je a bude nutná, ceraball i pod koncák, wenge pro pračku ... skvělý poměr cena/výkon. fantastický zvuk za rozumnou cenu.

u tebe se mi opět potvrdilo, že dobře sladěná sestava, taková, která nemá zjevnou slabinu, tzn. vše je ve stejném levelu,
zahraje famózně i v akusticky špatném prostoru. může to být vždycky lepší. ale u tebe to bylo stejné jako u všech. každý plánuje nějakou tu lepší poslechovku. ale poslouchat chce dnes večer, že?

díky za skvělé pohoštění a možnost si opět vyzkoušet v praxi to posmívané woodo. též jsem si to u tebe moc užil.
ať máš ze zvuku nekonečnou radost.

a teď má inkvizice zase o čem psát!
=))
děkuji za trpělivost. kratší jsem to napsat neuměl.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

zabiny007:
:thumbup: a děkuji za přívětivá slova. Naštěstí lidé motivovaní k jakékoliv své činnosti jen negací, nepřejícností, závistí či záští, nakonec vždy tahají za kratší konec provázku...

lachim:
Napsáno natvrdo, napřímo, ale 100% správně a výstižně :thumbup: . Opravdu jsem netušil, že mám doma až takhle schopné komponenty :smile: , resp. že i tahle kategorie stále relativně levných komponent může v mém sádrokartonářství hrát až TAKHLE, když se jim dopřeje potřebná péče.... Takový charakter zvuku jsem měl v hlavě rezerovaný pro komponenty kategorie 1M+ Kč.....
Bubuxin-KILBRU power píše:Pri počte 12 ks je to už celkom významné obsadenie objemu posluchovky, však?
Celková hmota rezonátorů zabrala necelých 5 % objemu místnosti. Tím, že je ale vnitřek rezonátorů akusticky propojený se zbytkem místnosti (štěrbina), tak se její objem v podstatě změnšil jen o objem dřevotřísky, ze které jsou rezonátory vyrobeny a to bude hluboko pod 1 %....
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: PítrsPraha

Příspěvek od lachim »

pitrspraha
no právě. není to až tak penězích. je to také o detailech a vyváženosti sestavy.
tvé 4 komponenty jsou, dle mého pohledu, ideálně sladěné.
predikce:
- při vyřešené akustice ti bude chybět výkon, drajv. budeš potřebovat druhý koncák. (a pak zase lepší filtrace...)
- s preampem na kvalitativní úrovni tvého sacd-p by to bylo ještě lepší. z pohledu poměru cena/výkon.... je to asi blbost.
těch 100+ dáš raději do akustiky.

nedávno byl u mě na poslechu pragmatický chlap. majitel komponentů snů.
bedny retail 1,7mio, zesilovac retail 1,0mio, player 0,4mio.
na kabely nevěří. něco mu "k tomu" prodali.
nožičkám pod přístroje se vysmál. nerez...že hnus. ten patří přeci do kuchyně.
akustiku dělat nemůže. má obývák od drahého architekta.
sranda byla veliká. dal mi hroznou čočku za všechny ty woodo, co u mě viděl.
"maš to tady jak v hajovně. hasičaky kde maš, ty c.pe prašteny?".
"ti blafne ta hadica a uhoris tu jak havir na sachte"

jelikož je z kraje razoviteho, velmi, velmi jadrne nadaval na rozdil zvuku u mě a u něj.
jak pry je možné, že mé sra..ovité bedny a na koleně svařený srott hraje mnohem lépe než jeho referenční sestava.
a že prý prodejcovi čumu namlati. že dal cash přes 2 mega a h...no.
moc jsem se s ním nasmál.
kdyby to v neděli slyšel u tebe, nadával by ještě mnohem více.
jsem si právě na něj u tebe vzpoměl.
Bond 007 alias Monte

Re: PítrsPraha

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Tak to musí být silný ocas :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , na pobavení OK :lol:
kychtax

Re: PítrsPraha

Příspěvek od kychtax »

v ostravě se dává přes čuňu ne, čumu. :thumbup: :lol:
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: PítrsPraha

Příspěvek od marks »

Je dobře , že jsi PítrsPraha momentálně spokojený se svou sestavou a dozvěděl jsi se , jak může tvůj aparát dobře hrát .Spíše mě zaráží , jak moc blbě jsi to na začátku měl .
Ať ti to hraje . :thumbup:
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

Bubuxine, Mierovo vyjádření ke Coffeeho akustickým prvkům "po odchode navstevnikov (dva velke difuzory) zostala Pitrsovi hromada nefunkcnych kramov", proti kterému jsem se tam ohradil jediný já, vypovídá za vše.... No, nechme Slovanet Slovanetem i s jejich stylem diskuse... Takovou "kulturu" bych sem opravdu netahal. Děkuji.

:arrow:

Včera jsem se cestou od moravského zákazníka konečně měl možnost zastavit u PavlaDoska v Olomouci. Jeho sestavu znám z fotek a diskusí na fórech, ale jsem z lidí, kteří musejí slyšet na vlastní uši, aby si mohli udělat názor :smile: .
Sestavě aktuálně dominuje prototyp reprosoustav vyráběných na zakázku, plnohodnotná 3pásma. Více prozradí Pavel, pokud bude chtít. Ale nejspíš se pochlubí až výsledkem :shh: .
Pavlova poslechovka je opravdu obrovská, 60+ m2 a na zvuku je to znát. 3 metry za bednama dávají krásně vyznít prostoru v nahrávkách a bas se tam šíří tak přirozeně a samozřejmě. Zvuk celkově má na první poslech nenápadný, ale čím déle jsme seděli a poslouchali, tím více se mi dostával pod kůži. Neagresivní, plné středy, přirozeně znějící basy, moc hezký prostor... Perfektně vyhovující žánrům, které Pavel preferuje - český folk a rock 80. let, akustickou jazzovou muziku, klasiku.... Odnesl jsem si pár tipů na alba, která pouštěl ze svého audio PC, které má odladěné moc hezky, důkladně, promyšleně - jak datovou, tak napájecí část.
Děkuju Pavle za pozvání, pohoštění, pokec i příjemný poslech fajn muziky a hlavně zastavení u Tebe doma - jak fyzické na mojí cestě zpátky do Čech, tak myšenkové od stresu a shonu :thumbup: .

Pavel mi půjčil jumpery od NA (děkuji) na vyzkoušení s mými reprokabely a bednami. Mám zapojeno, naposlouchám a posléze napíšu, jestli i s mou stávající kabeláží slyším nějaký rozdíl :smile: :
IMG_7139.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: PítrsPraha

Příspěvek od lachim »

vkládám fotku z poslechu u člena "pitrs praha". v tu památeční neděli večer.
kychtax poslouchá. s padlou čelistí. úžas a nelíčený úžas. ani vstávat nechtěl. (že, honzo ?)
mám i fotku, která to "vyvalení" zachycuje z jiného pohledu ... :smile:

ještě v úterý kychtax volal s tím, že TEN ZVUK nemůže dostat z hlavy.
na fotce je hezky také vidět TO absolutní nasazení pítrse ke všem změnám.
osobně bych takhle odvážný nikdy nebyl!
pítr s úsměvem balancoval betonové desky. sundaval, nandaval, šoupal ... pro výsledek na 110%
:clap:
Kychtax u Pitrs_19h_web.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
kychtax

Re: PítrsPraha

Příspěvek od kychtax »

Lachime, takhle z teto fotky to I vypada temer jak "nahotovo". Kdyby tedy byly ty dlazdice dole. Tesim se, kam to Pitrs vytahne treba za rok. A cim zacne (ja.bych zacal cerabally s wenge :thumbup: )
Pitrsi, kdyz napise lachim zes to mels superbni, jiz to neco znamena. :thumbup:
Ten zvuk.. samozrejme jsem si uzival, hihih. A dlazdice sly nahoru dolu, mel jsem nahnano kdyz byly nad Ayonem. Zcela uprimne. Ale vse bylo pod kontrolou, jistili jsme se atd. Doplnovali. Paradni akce. I s odstupem.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: PítrsPraha

Příspěvek od Ramones »

Revel+upravena akustika. To by bylo, aby to nehralo 🎶
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

lachim, kychtax:
To si pište, že ani já nemůžu z hlavy dostat TEN zvuk společně s neskonalou radostí z poznání, co za Komponentny s velkým K vlastně mám doma :eek: :clap: . Opravdu jsem netušil a je to pro mě vstup do úplně nového pomyslného prostoru. "Aha moment", na který se nezapomíná :smile: . Ochutnávka toho, co bude na konci cesty, na kterou jsem se teď díky vám, vašemu zápalu a rozhodnutí koupit akustiku od Iva vydal. K tomu řešení akustiky by časem došlo, ale za mnohonásobek peněz a protože ty (zatím :razz: ) nejsou neomezené, bůh ví, kdy by to bylo.

Propojky půjčené od PavlaDoska zvuk jasně pročistily, ty Vincenty opravdu k mojí sestavě nepatří :mad: . Byl jsem se dívat na wenge, ale měli jen 2.5metrový fošny široký 20 cm za nesmysl peníze na to, že bych si z ní uřízl pár špalíčků pod RI Audio a možná pod kabely (uf, já tohle opravdu píšu =)) ?), pořád by z fošny 80 % zbylo.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: PítrsPraha

Příspěvek od Ramones »

Jen, aby to nedopadlo, jako s mnoha jinými...že si na ten dobrý zvuk zvykneš, stane se normalním a červíček začne hlodat :shh:
Proto jsem se toho pídění osobně vzdal neb se mi to jeví nadále jako nepodstatné. Kochám se zvukově tím co mám léta a nepodléhám audionervóze i z důvodu, že schopnost vnímat rozlišení se věkem zhoršuje, byť stále ve svých 60 :silent: stále splňuji starou normu DIN pro HI-FI :smile:
Jasně...taktéž nehraji na zvonkový drát, ale je to spíš pro vlastní pocit, že jsem si dopřál "jakože" kvalitku.
Tvá nová zkušenost s úpravou akustiky nechť je návodem i pro všechny, kteří to z jakýchkoliv důvodů odkládají.
AKUSTIKA JE ZÁKLAD.
Pokud ji nemají alespoň částečně pořešenou, je zbytečné do aparátu investovat....lépe koupit kvalitní sluchátka :idea:
Odpovědět