PítrsPraha

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PMA »

Poruchovost je většinou daná poddimenzováním koncových stupňů a je to bolest mnoha (ne-li skoro všech) zesilovačů "za rozumnou cenu", abych si vypůjčil terminologii od tria Clarkson, May, Hammond. Ono totiž udělat to trottelfest pro všechny situace s bednami padajícími pod 2 ohmy a i k 1 ohm není sranda a řešení je drahé. U podvyživených zesilovačů se to řeší sofistikovanými ochranami s docela složitými podmínkami pro omezení podle okamžitého proudu a napětí, jenže to moc nechceš, aby se v provozu stávalo, neboť to není zrovna libozvučné. Já jsem v rámci zvoleného výkonu vždy pro "parní", předimenzované řešení. Je to dražší a těžší (v kg), ale tady se nebavíme o cost-effective řešeních, na to mají patent jiní. JC1 je případ takového nekompromisního řešení.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: PítrsPraha

Příspěvek od lachim »

PMA
pavle, ragoval jsem právě na tvůj komentář o rotel jako "vstup do muziky za rozumnou cenu".
jenže než jsem to dopsal, tak ten tvůj komentář zase zmizel
:ympeace:
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PMA »

lachim píše: 11 bře 2020 15:53 PMA
pavle, ragoval jsem právě na tvůj komentář o rotel jako "vstup do muziky za rozumnou cenu".
jenže než jsem to dopsal, tak ten tvůj komentář zase zmizel
:ympeace:
To ale nechápu, já jsem ten komentář nemazal a psal jsem ho.

A přád tam snad je?
viewtopic.php?p=79574#p79574
a tady
viewtopic.php?p=79594#p79594
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

Jj, já oba vidím.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

PMA píše: 11 bře 2020 10:33 Sorry, on je návrhář a konzultant řady Halo, ne já. Jak se říká, there is no free lunch. Free lunch už byl, když jsem je 2x upozornil na chyby, což JC dobře ví a kvitoval s povděkem.
Tomu rozumím. Mezi řádky i dalších kmentářů JC čtu, že si toho je vědom, ale v rámci procesu produkce a případných nákladů na změnu během produkce stejného modelu je nereálné něco měnit.
Dá se z dostupných informací najít, jestli se tenhle bod změnil v A21+?
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

Spousta volného času a nevalné počasí venku mi dalo příležitost trochu doladit umístění repro. Po posledních úpravách nebyly repro vůči místnosti přesně souměrně, tak jsem si vzal laserový metr a šoupal :smile: . Levý i pravý sloupek teď stojí každý přesně (tolerance cca 0.5 cm) stejně daleko od zadní a boční zdi, jsou stejně natočené.

Šlo celkově o relativně malé korekce (max jednotky cm), ale změna se projevila jak v měření, tak na ucho. Na basech je to jiné a zatím neumím říci, jestli lepší nebo horší. Hrbů a propadů tam bohužel je pořád hodně a jsou výrazné, jen se trochu změnilo jejich rozložení. Od hlubších středů výš je změna menší, už předchozí výsledek nebyl špatný. Stereoobraz je teď pevněji usazený. V předešlém rozložení trochu palaval zpěv, to se teď zlepšilo. Resp. od nějakých 300 Hz nahoru jsem se zvukem spokojený, v rámci možností současné poslechovky je to asi maximum, čeho se dá dosáhnout (frekvenční vyrovnanost a dozvuk).

Až si současné rozložení lépe naposlouchám, zkusím ubrat nějaké zatlumení (molitany), aby se zmírnil propad a zkracující se dozvuk nad 10 kHz. Spíš pro pocit, než že bych tohle pásmo perfektně slyšel, končím někde mezi 13 a 14 kHz :smile: .

Vyhlazení na grafech je 1/12. Graf je průměr dvou měření s mikrofonem v pozici levého a pravého ucha, vždy natočeného k příslušné reprobedně.
.
sedacka hlava prumer.jpg
waterfall sedacka.jpg
.
A ještě momentka z pokusu o near field měření:
.
IMG_7625.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: PítrsPraha

Příspěvek od lachim »

Pitrspraha
S chuti jsem si znovu precetl popis spolecneho odpoledne se tvou sestavou. Vzpominam ... moc fajnovy cas. :clap:
i na krupave kolacky vzpominam. At to hraje!
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

Taky taky :smile: .

Jeden z těch hifistických AHA! momentů. A to jsme tvou návštěvu dohodli v podstatě náhodou, že ses přidal k Honzovi... Správní lidé ve správný okamžik na správném místě... Mám tyhle chvíle v životě rád :thumbup: . Chuť a ochota sdílet a předávat zkušenosti je velká lidská šlechetnost :clap: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
kychtax

Re: PítrsPraha

Příspěvek od kychtax »

:ympeace: :ympeace: bylo to super odpoledne
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

:lol: :lol: :lol:
Přišlo vyúčtování elektřiny za min. rok a korona karanténa rozhodně má "svou cenu" :smile: . V sestavě od loňska nenastal řádný podstatný rozdíl, co se spotřeby elektřiny týká, přesto na vyúčtování o 1300 kWh více než vloni :lol: .

Není to samozřejmě jen kvůli aparátu, který mi jel jako podkres při homeoffice práci 4-6 hodin denně (plus normální poslech večer), ale i zbytek rodiny byl víc doma, takže se více vařilo, více běžela TV atd. Ale ten cca půl kilowatt, kterým se sestava krmí, se na tom bezesporu podepsal většinově. To pobavilo :smile: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

Zapojen v sestavě. Jsem zvědav :wink:.
IMG_9900.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: PítrsPraha

Příspěvek od lubin »

Věřím, že si ten kabel užiješ. Je velmi dobrý.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Bond 007 alias Monte

Re: PítrsPraha

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

PítrsPraha píše: 08 čer 2020 08:35 :lol: :lol: :lol:
Přišlo vyúčtování elektřiny za min. rok a korona karanténa rozhodně má "svou cenu" :smile: . V sestavě od loňska nenastal řádný podstatný rozdíl, co se spotřeby elektřiny týká, přesto na vyúčtování o 1300 kWh více než vloni :lol: .

Není to samozřejmě jen kvůli aparátu, který mi jel jako podkres při homeoffice práci 4-6 hodin denně (plus normální poslech večer), ale i zbytek rodiny byl víc doma, takže se více vařilo, více běžela TV atd. Ale ten cca půl kilowatt, kterým se sestava krmí, se na tom bezesporu podepsal většinově. To pobavilo :smile: .
Mám plně stejnou zkušenost. Já hrál podstatně méně, všude led žárovky a opět platím víc. Kdoví, jestli ty jejích nové hodiny neumí dálkově přetáčet tachometr :lol:
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

Mám první poznatky z poslechu. Oproti Vincentu je to jiné poslouchání. Lepší dynamika, přehledněji vykreslená scéna, všechna pásma jsou informativnější. Jakoby se zvuku otevřel doteď přivřený kohoutek. Zatím tedy jasný :thumbup: .

A historka z natáčení: večer mě do poslechovky přišla vyzvednout má polovička, že se jde spát :angel: . Tak jsem ji posadil, pustil její oblíbenou Duende od BLS a nechal poslechnout. Nevěděla, že mi něco přišlo, nevěděla, co je který kabel zač, nevěděla, který je zapojený. Skladba dohrála, zapojil jsem zpět Vincenta, pustil znovu. Po chvíli se zvedla s tím, že tohle ji nebaví, že je to teď nějaký vybledlý :shh: . A šlo se spát :mrgreen: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: PítrsPraha

Příspěvek od marks »

Mám taky tenhle kabel a mám podobné poznatky jak PitrsPraha.
Velká spokojenost a na dlouhou dobu vyřešený repro kabel.
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: PítrsPraha

Příspěvek od T101 »

PítrsPraha píše: 24 čer 2020 10:02 Mám první poznatky z poslechu. Oproti Vincentu je to jiné poslouchání. Lepší dynamika, přehledněji vykreslená scéna, všechna pásma jsou informativnější. Jakoby se zvuku otevřel doteď přivřený kohoutek. Zatím tedy jasný :thumbup: .
Až budeš mít čas a náladu, klidně dovalím na vyzkoušení svoji kabeláž. :smile:
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

T101:
Nejsem proti ;-) .

pulenej:
Diky za odkaz, ale jakou ma souvislost s vlaknem?
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
pulenej
Příspěvky: 94
Registrován: 12 zář 2012 21:38

Re: PítrsPraha

Příspěvek od pulenej »

ladis akustiku mistnosti ne ? jestli už to vše víš tak ti to moc nedá ..
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: PítrsPraha

Příspěvek od blesk666 »

PítrsPraha píše: 24 čer 2020 10:02 Mám první poznatky z poslechu. Oproti Vincentu je to jiné poslouchání. Lepší dynamika, přehledněji vykreslená scéna, všechna pásma jsou informativnější. Jakoby se zvuku otevřel doteď přivřený kohoutek. Zatím tedy jasný :thumbup: .

A historka z natáčení: večer mě do poslechovky přišla vyzvednout má polovička, že se jde spát :angel: . Tak jsem ji posadil, pustil její oblíbenou Duende od BLS a nechal poslechnout. Nevěděla, že mi něco přišlo, nevěděla, co je který kabel zač, nevěděla, který je zapojený. Skladba dohrála, zapojil jsem zpět Vincenta, pustil znovu. Po chvíli se zvedla s tím, že tohle ji nebaví, že je to teď nějaký vybledlý :shh: . A šlo se spát :mrgreen: .
a nechcela polovicka nahodou od teba nieco ine, ako pocuvat hudbu a este aj znovu to iste? Nedosla len trpezlivost? :-)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: PítrsPraha

Příspěvek od terahera »

Tyhle ty histerky z natáčení mě vždy strašně baví,úplně to zabije vše,co chtěl pisatel v dobrém úmyslu a i možná pravdivě sdělit :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PavelDosko »

terahera píše: 27 čer 2020 18:14 Tyhle ty histerky z natáčení mě vždy strašně baví,úplně to zabije vše,co chtěl pisatel v dobrém úmyslu a i možná pravdivě sdělit :cool:
tak pozor, Maro, ta moje si taky vsimla ze se neco zmenilo, stacilo celou aparaturu odvezt fuc ...
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: PítrsPraha

Příspěvek od terahera »

PavelDosko píše: 27 čer 2020 18:24
terahera píše: 27 čer 2020 18:14 Tyhle ty histerky z natáčení mě vždy strašně baví,úplně to zabije vše,co chtěl pisatel v dobrém úmyslu a i možná pravdivě sdělit :cool:
tak pozor, Maro, ta moje si taky vsimla ze se neco zmenilo, stacilo celou aparaturu odvezt fuc ...
:lol: :thumbup: Já to myslel ale jinak,spíš ve smyslu sdělení zkušeností s novou hračkou
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

pulenej píše: 25 čer 2020 10:50 ladis akustiku mistnosti ne ? jestli už to vše víš tak ti to moc nedá ..
Takový sumář určitě pomůže každému, kdo ladí místnost :thumbup: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

Dnes proběhla komplet výměna elektronek v Ayonu. Zvuk začal umírat, vytrácela se dynamika a celkově zblednul, navíc se v poslední době objevil slyšitelný šum po zapnutí cca 5-10 minut.

Udělal jsem si sám, je to hračka na celkově 10 minut práce. Přístroj se rozdělává povolením 9 šroubů držících horní kovový plát. Malinkatý zádrhel bylo akorát odpojení konektorů mezi horním plátem a zbytkem přístroje, drží fest a jednou rukou se to rozpojovalo trochu hůř.

Na nové elektronky hraju zatím asi hodinu, rozdíl je to jasně patrný, hlavně dynamika a prostor jsou zpátky ve velkém stylu i na nerozehraných elektronkách. Kupoval jsem přímo v Ayonu, kde elektronky párují dle změřených hodnot.

Jsou tam 1x GZ30 ve zdroji, a potom 1x 6H30 a 1x 5687 v každém kanále. Původní elektronky:
IMG_0866.jpg
A několik obrázků vnitřností:
IMG_0854.jpg
IMG_0856.jpg
IMG_0858.jpg
IMG_0859.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: PítrsPraha

Příspěvek od Tony »

Kolko hodin mal priblizne ten Ayon nahratych?
A len pre zaujimavost - kolko si za ten set elektroniek pyta Ayon?
Dakujem.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

Kolik hodin měl nahraných neumím vůbec říct.
A lampy stály z Ayonu asi o třetinu víc než za co by se ty samé daly koupit v e-shopu.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: PítrsPraha

Příspěvek od terahera »

Odpověď hodna člověka,který napříč všemi cz/sk fóry vyžaduje konkrétní odpovědi na vše a vždy :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

Je to odpověď hodná toho, že lze objednat různé lampy stejného modelu, které se výrazně liší cenou podle původu, provedení atd. Nic jiného za tím nehledej :wink: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
kychtax

Re: PítrsPraha

Příspěvek od kychtax »

Krasna strojovna uvnitr. Radost se kouknout. :thumbup:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: PítrsPraha

Příspěvek od terahera »

Tony píše: 09 črc 2020 20:47 Kolko hodin mal priblizne ten Ayon nahratych?
A len pre zaujimavost - kolko si za ten set elektroniek pyta Ayon?
Dakujem.
:?: Jasná otázka a od tebe bych čekal jasnou odpověď,nic jiného v tom nehledám,s lampama nemám žádné zkušeností,tudíž o tom nic nevím :-|
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

To tě omlouvá :smile: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
Hercules_Poirot
Příspěvky: 53
Registrován: 24 čer 2020 15:45

Re: PítrsPraha

Příspěvek od Hercules_Poirot »

jak hraje teraz kabel?
Uživatelský avatar
-NIN-
Příspěvky: 116
Registrován: 04 led 2014 13:27
Bydliště: Strakonice

Re: PítrsPraha

Příspěvek od -NIN- »

PítrsPraha píše: 09 črc 2020 23:45 Je to odpověď hodná toho, že lze objednat různé lampy stejného modelu, které se výrazně liší cenou podle původu, provedení atd. Nic jiného za tím nehledej :wink: .
Tady u nás jsem našel jen jeden obchod kde nabízejí Sovteky, které pasujou do Ayonu. Píší zde, že nemají ekvivalent. Já myslím, že by tam ještě pasovaly Electro-Harmonix se stejným označením. Já mám v záloze 4 ks Sovtek 6N30P (v tom tvém jich je asi víc) a vyšly mě cca 3.000,-Kč. Kupoval jsem v USA.
https://www.misael.cz/elektronky-vykono ... ev-sovtek/
Ayon+MF+Tannoy
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

Díky za odkaz. Možná taky vezmu do zásoby a pro porovnání. Z Ayonu poslali Elecro-Harmonix z té jejich spešl párované edice. Podle upscaleaudio.com se vyrábí ve stejné fabrice jako Sovteky. Nevím, neřeším :smile:.

Podstatný pro mě je, že výsledný zvuk je zase zpátky v plné síle... Dnes ráno jsem chtěl využít počasí konečně vhodnýho pro hifi, že si udělám důkladný úklid v poslechovce, preventivně pročistím konektory atd. Vlezl jsem sem v půl osmý a ještě jsem na úklid nesáhl :smile:, zato jsem protočil placky Keitha Jarretta, Čajkovského, Prokofjeva, Sama McClaina..... :thumbup: .

Kapky deště tlumeně klepou na střešní okna, hudba rozprostřená všude přede mnou, žádné obavy z hlasitosti kvůli sousedům, jen si pluju v tom prostorovém úžasně saturovaném a barevném zvuku... Tohle mám na hifi fakt rád, když člověka hudba pohltí a jak obsah tak forma nutí pouštět další a další placku... :clap: . To je to ono.

Teď oběd a pak snad dojde i na ten úklid :angel: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
-NIN-
Příspěvky: 116
Registrován: 04 led 2014 13:27
Bydliště: Strakonice

Re: PítrsPraha

Příspěvek od -NIN- »

Přehlídnul jsem ty fotky nahoře (nebyl jsem přihlášenej). Koukám, že tam máš Sovteky 2 + nějaké jiné. Já mám v mašině 4 stejný triody 6N30P. Řešil jsem jak poznám, že je třeba vyměnit flašky. Dostal jsem odpovědi typu - "To pak poznáš" :smile: . Ten šum cos registroval ty, by mohl být vodítkem. Otázkou je, jestli ten zvuk se může postupně horšit, aniž by se šum objevil. Jinak bys teď měl mít min tak na 5000 hodin vystaráno. Je ale divný, že 35ka je relativně nový model a že by hrál od rána do večera? :crazy: Já bych měl mít s CD-2s teoreticky najeto víc a hraje to furt stejně.. nebo hluchnu.
Ayon+MF+Tannoy
ZJ
Příspěvky: 44
Registrován: 22 čer 2011 16:27

Re: PítrsPraha

Příspěvek od ZJ »

Dobrý fotonávod,díky,taky mne to na 35 čeká,jak proběhla komunikace s Ayonem,neměli kecy,že to nepošleš na servis ?
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

-NIN-
Jsem druhý majitel, tak nevím, jak přehrávač dostával nakrmeno u předchozího majitele. Teoreticky je těch 5000 hodin možných. Ale taky je možný, že v různých modelech jsou elektronky namáhaný jinak... Nevím.
Jinak tu změnu zvuku opravdu poznáš, začne se vytrácet melodičnost, zvuk "ztvrdne", zhorší se dynamika, je to uječený, smrskne se prostor. Ale jde to pozvolna. Píšeš, že máš doma set náhradních elektronek. Zkus je vyměnit, jestli máš pochybnosti, a uslyšíš, jestli uslyšíš rozdíl. Je to opravdu snadná práce na 10 minut. Jen je třeba mít dlouhý 3mm imbus. Šroubky jsou u horního víka a dostáváš se k nim prostrčením klíče skrz spodní víko. Šroubky jsou fixované v držáčcích, takže ani po jejich úplném povolení nevypadnou - sympatický detail.

ZJ
Naprosto bezproblémově. Chtěli jen výrobní číslo na ověření původu, pak poslali fakturu, ihned po zaplacení lampy odeslali a do dvou dnů jsem měl doma.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
ZJ
Příspěvky: 44
Registrován: 22 čer 2011 16:27

Re: PítrsPraha

Příspěvek od ZJ »

Bezva,díky
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: PítrsPraha

Příspěvek od PítrsPraha »

Konečně se povedla dlouho plánovaná návštěva u člena lubin. Strávili jsme spolu příjemný kus odpoledne, já si odnesl tipy na skvělou muziku a jsem rád, že jsem mohl poznat dalšího zapálence s výbornou sestavou a dobře pořešenou akustikou.

Má poslechovku velmi vkusně a nenásilně provedenou v obýváku, s početnýma akustickýma úpravama. Monobloky Parasound JC1 krmily AC V8F. DAC má Cambridge Audio a bylo to u něj poprvé, kdy jsem nějaký výrobek téhle značky slyšel hrát tak, že se to dalo příjemně poslouchat :-). Jenom se tím potvrdilo, že mnohem důležitější než zvuk samotného jednoho komponentu (nebo dokonce jen jeho parametry na papíře), je správné vzájemné sladění celého řetězce od napájení po akustiku.

Pásky v AC tradičně předvedly, co umí a ačkoliv mně osobně výšky z pásků úplně nesedí, v dobrém řetězci a upravené akustice ukázaly bezprostřední detailně vykreslený zvuk, objemově bohatý ale ne agresivní s přesvědčivým podáním prostoru. Ke středům bych neměl, co vytknout, dokreslovaly hluboký prostor a lidské hlasy zněly přesvědčivě přítomně. Basy mají AC tradičně uvolněnější, krásně houpavé a znělé, na 1x8" jdou velmi hluboko. Smysluplně doplňují celkově do neagresivna laděný systém a takový zvuk je na žánry, které lubin převážně poslouchá, jako dělaný.

Děkuju za pozvání, pohoštění a příjemný pokec s "Moravou" :-). Snad bude příště více času a třeba i ve více lidech :thumbup: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Odpovědět