Dvader

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Dvader

Příspěvek od dvader »

Ahoj všem,

zaregistroval jsem se zde před týdnem, abych využil zdejšího bazárku...
Fórum jsem prolezl a přečetl spousty zajímavých věcí, takže jej budu navštěvovat častěji. Je tedy čas se krátce představit.

Hudbu poslouchám již od dětských let (díky rodičům) a to včetně klasiky. Jak s oblibou říkám, poslouchám všechno kromě dechovky a techna. :mrgreen:
Jako náctiletý jsem si bastli zesilovače a udělal první jednoduché bedničky, pak jsem měl bedny z Hifiklubu (jaké, to si již nepamatuji). Následně postupně pořizoval CD přehrávač Sony, Hifi VHS, různá sluchátka apod. První větší upgrade jsem dělal okolo roku 1999, kdy jsem si pořídil Shany Aztec 220, pak k tomu nový zesilovač Harman Kardon HK670, CD HK750. Gramo jsem měl od počátku, postupně různá. Následně během let i FM tuner...

Letos jsem se rozhoupal k většímu upgrade:
Bedny jsem vyměnil za B&W 705 S2 (mám malý obývák a preferuji přesný zvuk s dobrým prostorem před basy, takže monitory byly jasná volba).
K tomu mám stále ten zesik HK670, který v nejbližší době obměním také.
Dále univerzální přehrávač NAD T585, tuner Rotel RT 940AX, gramo Pro-Ject 1 Xpression III s přenoskou Empire 1080 a již letitý kazeťák dvojče Toshiba z roku 1988, který je stále ve výborném stavu.
Chystám se pořídit si nějaký network player, abych mohl pohodlně hrát hires z NAS disku. Celkově potřebuji ještě obývák doladit nějak v souladu se svojí drahou polovičkou :lol:

V pracovně mám sluchátkový poslechový koutek s CA DACMagic Plus a Sennheiser HD800. Hraju z Macbooka přes Bitperfect a iTunes.
IMG_5441.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Dvader

Příspěvek od PavelDosko »

toz vitaj a nenech se splasit sestavami jinych :smile:
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Dvader

Příspěvek od dvader »

Díky!
Určitě nenechám... vím, v jaké úrovni se chci pohybovat a co pro mne má rozumně smysl.

Jinak doplňuji typ toho kazeťáku: PC-G46WR
J@nik

Re: Dvader

Příspěvek od J@nik »

Vitaj! Je pekne, ze si sa predstavil. Podla mna by sa mal kazdy kto sem prispieva takto predstavit.
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: Dvader

Příspěvek od T101 »

Zdravím tě, díky za představení.
Ano, každý jdeme v hifi tak trochu svojí cestou a tak to má být :thumbup:
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Dvader

Příspěvek od dvader »

Tak jsem dokončil obměnu sestavy a po zkoušení různých variant pořídil od Cambridge Audio streamer CXNv2 (ale ještě ten černý) a zesilovač Azur 851A.

Streamer je z pohledu uživatelského rozhraní naprosto boží - tady fakt programátoři mysleli! A to se živím “velkým” IT a mám tedy zkušenosti a dokáži ocenit... no a zvukově se mi líbí také. Pokud bych měl nějaký komentář na vylepšení, tak akorát mít možnost upravit si výstupní úroveň digitálních vstupů (výstup z TV je slabší) a menší jas Power led diody.

No a 851A, to je proti předchozímu zesiku zcela jiná liga - teď ty Bowersy konečně hrají, jak umí :clap:

Ještě jsem musel pořešit MM předzesilovač a podařilo se mi sehnat Ri-Audio Paschticu.

Takže spokojenost...
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Dvader

Příspěvek od fox »

Taky jsem měl phono ,,paštiku''. Bylo asi málo odrušené. Než zazvonil mobil, ozývaly se v repro pazvuky. Doporučil bych ti phono Ri-Audio PH 2. Občas se dá sehnat bazarové v ceně kolem tří tisíc. Provozuji ho u druhého gramofonu a jsem spokojený.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Dvader

Příspěvek od Mark Levinson »

Dvader vítej,
vždycky se mi líbil ten hifi stolek (je to Nordstone, že?), ale neprošel u manželky i když nevím proč. To jsem měl sestavu ještě v obýváku, teď už by to šlo, ale mám už jiný stolek. Pokud není dostatek místa nebo nemá poslechová místnost dostatečný objem, tak jsou stojanové bedny správná volba. Lepší než tam nacpat sloupy a potom mít těžko řešitelné problémy s basy. Gratulace k CA, myslím, že to byl posun oproti letitému HK-670.
Mark Levinson
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Dvader

Příspěvek od PGH »

Moc pěkné, ten stolek mám taky ale celý v černém. O CA 851 jsem taky uvažoval, výborný zesilovač.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Dvader

Příspěvek od dvader »

Díky za pochvalu!
Mám rád černobílé kombinace - i když moje drahá polovička je moc nemusí... ale když jsem řekl, tak to tedy bude celé v černém a i ty bedny, tak to bylo hned “černé nikdy, to už raději v té kombinaci!” :lol:
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Dvader

Příspěvek od Halíř »

Ještě to mohlo být všechno v bílé, jen si honem nevzpomenu, kterou značku tv vyrábějí s bílým displayem :-? .
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Dvader

Příspěvek od dvader »

:thumbup: =))
No on i ten bílý rámeček teď moc v nabídce výrobců není...
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Dvader

Příspěvek od dvader »

fox píše: 18 čer 2020 09:30 Taky jsem měl phono ,,paštiku''. Bylo asi málo odrušené. Než zazvonil mobil, ozývaly se v repro pazvuky. Doporučil bych ti phono Ri-Audio PH 2. Občas se dá sehnat bazarové v ceně kolem tří tisíc. Provozuji ho u druhého gramofonu a jsem spokojený.
Díky za postřeh, schválně to s tím mobilem zkusím...
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Dvader

Příspěvek od dvader »

Mark Levinson píše: 18 čer 2020 10:53 Dvader vítej,
vždycky se mi líbil ten hifi stolek (je to Nordstone, že?), ale neprošel u manželky i když nevím proč. To jsem měl sestavu ještě v obýváku, teď už by to šlo, ale mám už jiný stolek. Pokud není dostatek místa nebo nemá poslechová místnost dostatečný objem, tak jsou stojanové bedny správná volba. Lepší než tam nacpat sloupy a potom mít těžko řešitelné problémy s basy. Gratulace k CA, myslím, že to byl posun oproti letitému HK-670.
Díky!
Ano, je to Norstone. Pořizoval jsem jej ještě před manželkou, takže to bylo bez dalšího schvalování :mrgreen:
Ale nebyli by to frantíci, aby nebyl nějaký problém - v krabici označené “black/white” byl uvnitř celý černy... :lol: Takže reklamace v hifi studiu a o trochu více čekání.

Výměna zesiku:
Jasný, ten rozdíl je brutální. Hlavně zmizelo zkreslení a zvuk je nádherně čistý!
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Dvader

Příspěvek od dvader »

dvader píše: 20 čer 2020 19:22
fox píše: 18 čer 2020 09:30 Taky jsem měl phono ,,paštiku''. Bylo asi málo odrušené. Než zazvonil mobil, ozývaly se v repro pazvuky. Doporučil bych ti phono Ri-Audio PH 2. Občas se dá sehnat bazarové v ceně kolem tří tisíc. Provozuji ho u druhého gramofonu a jsem spokojený.
Díky za postřeh, schválně to s tím mobilem zkusím...
Tak jsem to zkoušel a mě to zvuk neruší a to jsem dával iPhone těsně k předzesiku... Jinak píšu sice “paštika” ale je na něm napsáno Voice.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Dvader

Příspěvek od dvader »

Byly tu dotazy po mé sestavě a vlákno je již trošku nepřehledné - takže zde je aktuální soupis:

Zdroje signálu:
CD/SACD/DVD_A přehrávač NAD T585 (po novém roce půjde na „Casea“ upgrade)
Streamer Cambridge Audio CXNv2
Gramofon Pro-Ject 1 Xpression III + Ortofon 2M Orange (ještě čeká na zamontování)
Apple TV a normální TV při poslechu online koncertů či filmů
Kazetové dvojiče Toshiba PC-G46WR + nějaké ty kazety (nechávám z nostalgie)

Zesilovače:
Ri-Audio Paschtica
Cambridge Audio Azur 851A

Repro:
B&W 705 S2

Kabeláž:
Vyrobená na míru (postupně jak šel čas v několika pražských hifi studiích)

Ovládání:
Logitech Harmony Hub + appky v mobilu (originál Harmony a pak HarmonyWatch pro integraci se Siri)
StreamMagic appka v mobilu pro ovládání streameru a hlasitosti zesilovače

Sluchátkový koutek:
Sennheiser HD800
Cambridge Audio DacMagic Plus
Macbook + Software Bitperfect
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Dvader

Příspěvek od terahera »

2M Orange je myšleno 2M Bronze?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Dvader

Příspěvek od PítrsPraha »

Fajn, díky :thumbup: . Podle tvé sestavy (Bronzka, zesilovač Cambridge, regálky BW, bez akus. úprav) máš rád technický, strožejší, detailní zvuk...

Ohledně toho vinylu se opravdu s někým domluv, budeš hodně čubrnět, co dokáže, když se to vyladí :cool: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Dvader

Příspěvek od dvader »

Ano, to sedí.
Mám rád detailní a přesný zvuk. Proto mám jako repra monitory.
Akustické úpravy bohužel u drahé polovičky moc neprojdou...

To, že je objemově méně basů, je kompromis do dané menší místnosti, s kterým jsem počítal a nevadí mi.

Jeden příklad k “přesnosti” přednesu:
Mám kamaráda, muzikanta, který hraje na kytaru a zpívá. Mnohokrát nám na různých akcích hrál a seděl jsem přímo u něj. A poslední CD, které má vydané, hraje tak, že mám pocit, že u něj sedím. Včetně všech “pazvuků”, ostrého drnčení strun - i pánové ve studiu mu prý říkali, že se to hodně povedlo...
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Dvader

Příspěvek od dvader »

Jo Bronze, to byl překlep :cool:

Je to trochu sázka do loterie - neslyšel jsem jí a doporučil mi jí pán v Hi-Fi studiu, kam chodím, místo té Empire, která už je špatná. Tak uvidím, tedy uslyším...
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Dvader

Příspěvek od PítrsPraha »

Tak, jak jsem Bronzku poznal ja, tipuju, ze ve tve sestave jeste zvyrazni odklon od neutralniho zvuku smerem ke strohosti, technicnosti a mensimu objem basu.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Dvader

Příspěvek od dvader »

S tou přenoskou Empire 1080LT jste někdo zkušenost měl?
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Dvader

Příspěvek od dvader »

PítrsPraha píše: 31 pro 2020 17:09 Tak, jak jsem Bronzku poznal ja, tipuju, ze ve tve sestave jeste zvyrazni odklon od neutralniho zvuku smerem ke strohosti, technicnosti a mensimu objem basu.
Uvidíme, mám pár vinylů, které mám naposlouchané.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Dvader

Příspěvek od terahera »

dvader píše: 31 pro 2020 18:31 S tou přenoskou Empire 1080LT jste někdo zkušenost měl?
To je nějaký historický kus asi,nic mi to vůbec neříká :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Dvader

Příspěvek od dvader »

Tak bronzka poprvé hraje:
AC6E8216-F392-499A-933A-CC6E586B8F12.jpeg
Zvuk je nádherný, parádní basy a jasné výšky, krásně čistý zpěv! Zatím je podání lehce ostřejší, bude chtít rozehrát...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Dvader

Příspěvek od dvader »

PítrsPraha píše: 31 pro 2020 17:09 Tak, jak jsem Bronzku poznal ja, tipuju, ze ve tve sestave jeste zvyrazni odklon od neutralniho zvuku smerem ke strohosti, technicnosti a mensimu objem basu.
Tak jsem dneska zkusil nějaké další desky a nevypadá to, že by ti tvůj “tip” vyšel - basy rozhodně nechybí a zvuk je příjemný a pohodový.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Dvader

Příspěvek od PítrsPraha »

Je dost možný, že to u mně šlo tehdy za zbytkem phono větve, která nebyla Bronzce úplně úměrná. Dej poslechu čas, máš ji hodně čerstvou...
Ale je dobře, že jsi spokojený.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Dvader

Příspěvek od Janik »

Dalsi nadseny vinylista :smile: nie je to ziadne prekvapenie a vitaj.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Dvader

Příspěvek od dvader »

Tak já mám gramo už od okamžiku, kdy jsem začal poslouchat hudbu...
Nejdřív různé Tesly a pak od roku 2011 toho Pro-Ject 1 Xpression III. V něm jsem měl přenosku Empire 1080LT, která loni začala odcházet a tak jsem jí vyměnil za tu Bronzku.

Na tu Empire se tu někdo ptal, mám od ní jen toto:
Empire1080.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět