Bluray combo přehrávač

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
IJ1970
Příspěvky: 16
Registrován: 12 čer 2016 11:15

Bluray combo přehrávač

Příspěvek od IJ1970 »

Dobrý den, rád bych si ještě přikoupil bluray přehrávač který dokáže přehrát jak SACD,CD,DVD, bluray v adekvatni kvalite.

Rozhoduji se mezi Oppo 105D EU
Primare BD32
Cambridge audio
Arcam

Co doporučujete vy?
Cena do 100 000kč, Primare jemalinko přez tuto cenu, ale četl jsem na nej chvalu. Děkuji Za rady
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Bluray combo přehrávač

Příspěvek od valderon »

Ahoj,za sebe a z vlastní zkušenosti doporučuji Oppo 105 a nechat ho vytunit v Casea,budeš finančně cca na půlce rozpočtu a zvukově budeš za rozpočtem,ve srovnání s čistým cd playerem. Bonus je možnost výběru 2 charakterů zvuku úpravy. Oppo je konstrukčně dobře navržený a udělaný,proto se i ve světě hodně tuňí:-)...
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Bluray combo přehrávač

Příspěvek od Pytell »

Doporučuji Primare BD 32, výborný kombajn a spolehlivý, přehraje cokoliv. ( Např. ISO SACD, atd.... ), mám doma několik let verzi původní bez MK II, které má navíc 4K.

Oppo, Cambridge audio i Arcam, jsem měl možnost poslechnout i vidět jako blue ray v akci, ale na Primare nedám dopustit.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Bluray combo přehrávač

Příspěvek od valderon »

Pravda, iso Sacd na Oppo nejede... :sad: ,ale jinak sežere taky vše. A pravda bude i to,že z toho výběru bude Primare asi nejlepší. Ale rozdíl mezi upraveným a neupraveným Oppo je opravdu propastný a já mluvím o upraveným. Hrál jsem cca rok a půl na neupravený a je fakt,že to bych,co do zvuku,už nedoporučoval. Docela by mě zajímalo přímé srovnání zvuku Primare32 a upraveného Oppa. Já to beru i finančně. Již upravené Oppo je cca půlka Primare a to není málo ;-)
IJ1970
Příspěvky: 16
Registrován: 12 čer 2016 11:15

Re: Bluray combo přehrávač

Příspěvek od IJ1970 »

I mne by zajímal tento test, bohuzel asi nikdo kdo by byl majitelem obou zarizeni tezko najdem :O

mohu koupit BD32 ne MKII za slusnou cenu 60 000kč se zárukou více než rok a půl, asi nemá cenu hledat nic jiného :-D
IJ1970
Příspěvky: 16
Registrován: 12 čer 2016 11:15

Re: Bluray combo přehrávač

Příspěvek od IJ1970 »

Pánové, ještě mám jeden dotaz, nyní mám převodník Customworks DAC 1 USB
kdybych zakoupil primare, jak to nejl=pe vše propojit?

Jestli z bluraye přímo do zesilovače, nebo z bluraye ještě přez převodník a pak teprve do zesilovače?
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Bluray combo přehrávač

Příspěvek od Pytell »

IJ1970 : za tu cenu bych vůbec nic neřešil a koupil. Co se týče výstupu -- analog je XLR i Cinch, digi -- optika / digi. Zkoušel jsem všechny možnosti, nejlépe u mne na mé sestavě hraje v tomto pořadí XLR, cinch, digi a optika.
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Bluray combo přehrávač

Příspěvek od Pytell »

Zapoměl jsem na výstup digi AES/EBU -- nemám možnost vyzkoušet.
AUDIO-VISUAL TECHNOLOGY
Příspěvky: 10
Registrován: 25 úno 2016 08:21
Bydliště: Plzeň

Re: Bluray combo přehrávač

Příspěvek od AUDIO-VISUAL TECHNOLOGY »

IJ1970 píše:I mne by zajímal tento test, bohuzel asi nikdo kdo by byl majitelem obou zarizeni tezko najdem :O

mohu koupit BD32 ne MKII za slusnou cenu 60 000kč se zárukou více než rok a půl, asi nemá cenu hledat nic jiného :-D
záleží co od přístroje chcete, je to stavěné na starším SW OPPO, tak že toho moc nepřehraje z disku a sítě, podpora formátů mizivá, tak že neumožňuje tolik možností přehrávání, osobně bych šel do 105 + tuning casea je to pak jiný level.
Odpovědět