Gramofon pro narocne

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Romix
Příspěvky: 39
Registrován: 18 črc 2016 18:35

Gramofon pro narocne

Příspěvek od Romix »

Dobry den vsem,

nasel jsem doma par starych desek ze 70.,80., a 90. let... Jelikoz jsem se dozvedel, ze zvuk z gramofonu je daleko lepsi nez CD, tak bych si rad nejaky poridil. V soucasne dobe posloucham pouze digitalni zaznamy jako jsou CD a z PC Flac format. Kdyz uz ale nejaky budu kupovat, chtel bych od toho maximalni moznou kvalitu. Vim, ze zalezi na dalsich vecech, jako je kabelaz, reprosoustava,zesilovac,prenoska atd. Vsechno prijde postupne... Pro zacatek bych chtel poridit gramofon s nejakou audiofilni prenoskou a k nemu potom dokoupim zbytek. Bohuzel nemuzu vse koupit hned...
Spise nez klasicke Hifi gramofony se mi libi DJske. Urcite vsak nehodlam nikde nic mixovat. Jde mi opravdu pouze o domaci projekci v co nejvyssi kvalite. Ale co se designu tyce, libi se mi napr. tohle:

http://www.profi-dj.cz/dj-technika/dj-g ... p-rp-7000/

Pokud ne tento, tak cenovy strop by byl cca 15 000,-

Vim, ze se dotazy typu "doporucte gramofon" rychle hromadi. Ale co jsem se dival, tak vetsinou lide hledaji napr do 5.000 kc. Ja bych preci jen lepsi kvalitu.

O teto problematice uz hledam informace tak 2 mesice, ale stale jsem nenasel odpovedi, ktere by me plne uspokojily, proto pisu radeji sem. Preci jen zde jsou odbornici, kteri danemu tematu dobre rozumi. Dekuji
aretax
Příspěvky: 3070
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od aretax »

Maximálnu možnú kvalitu? Za 15000 Kč? To si asi robíš srandu. Gramofón, čo si uviedol je skôr najnižšia možná kvalita. Za vyššiu kvalitu (podotýkam vyššiu - nie maximálnu) musíš k tej sume pripísať nulu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od pajuna »

aretax
Ne každý kdo sem zajde ma predstavu o rozsahu ceny a tomu odpovídající kvalite, na kterou je zvykla rada z nas. Zeptáme se a třeba se něco dozvíme:-)

romix
mel bych na tebe par dotazu abychom si udelali predstavu co vlastne potrebujes. Btw, lidi kteří hledaji gramce do 5tisic nejsou asi zde.

1. na cem posloucháš CD, jaky retezec, bedny, zesilovac, cdp
2. kde a jak ses dozvedel, ze zvuk z gramce je lepsi nez z cd?
3. jake odpovedi by te tady uspokojily, když si je ještě nedostal jinde?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Romix
Příspěvky: 39
Registrován: 18 črc 2016 18:35

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od Romix »

Aretax:
Myslel jsem samozrejme nevyjssi MOZNOU kvalitu v teto cenove relaci. Je mi jasne, ze jsou daleko kvalitnejsi a drazsi stroje... Jinak diky za reakci. Proc si ale myslis, ze gramofon, ktery jsem uvedl je spatny? Co takhle ukazat nejaky, ktery je podle tebe lepsi, za stejne penize???


pajuna:
Diky, za reakci. CD prozatim na PC. Vyuzivam zatim pouze sluchatka:
http://www.music-city.cz/fostex-t50rp-m ... &utm_term=

Chtel bych si vse postupne dokoupit a pripadlo mi nejlepsi zacit nakupem gramofonu, jelikoz bych uz alespon mohl poslouchat.
Co se tyce te kvality CD vs LP... Neco jsem cetl na netu, ale nazor bych si rad udelal sam.


Chtel bych nejake doporuceni do zacatku. Nechci proste koupit neco vylozene spatneho.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od pajuna »

Nemas k tomu vůbec zadne komponenty, vypada to, ze sis spletl nase zamereni s tim tvym. Dle sluchátek a predvyberu gramce nejde o hifi poslechova zarizeni natoz highend,
Jestli chces aby něco alespoň vzdalene hralo, zacni premyslet o zarizeni, jak je vhodny zesilovac, reprobedny. V této kategorii gramofonu se muzes poohlednout napr. po výrobcích Pro-ject. Jestli si slysel, ze lepe hraje LP, tak t je spravne, nicmene ne ve tve kategorii.
Podivej se na komunikaci a vakna tady na HEF at získáš nejake povedomi.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Romix
Příspěvky: 39
Registrován: 18 črc 2016 18:35

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od Romix »

Dekuji, zkusim to tedy tady napred poradne procist. Omlouvam se za sve tupe otazky. Ale jsem v tomhle zacatecnik. Snazim se v tom zorientovat, ale nejde to hned :) Muzu jeste poprosit jen o priklad nejake sestavy, ktera uz prekroci kvalitu CD? Jen tak pro inspiraci...
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od adrian »

Romix
Mam pre Teba riesenie,chce to len lepsie sluchatka a posetrit na http://www.hifi-voice.com/vsimli-jsme-s ... nomad.html
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Romix
Příspěvky: 39
Registrován: 18 črc 2016 18:35

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od Romix »

Diky za tvuj prispevek. Od sluchatek se prave chci odloucit smerem ke hlasitemu domacimu poslechu...:)


Nicmene prave o tech sluchatkach,co mam, jsem si myslel, ze jsou dobra...:D
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od rOn »

V tvojom rozpočte by som sa poobzeral i po bazárových kúskoch. Ja som pred pár týždňami predal o trocha drahšie Micro Seiki DD40, špičkové gramo ktoré malo k highendu už blízko a i so základnou prenoskou zahralo slušne. Gramo je základ, a neskôr môžeš laborovať s prenoskami. AT95e od Audio Technicy, Ortofon OM10, 2M Red, Stanton 500 sice zďaleka neukážu čo vinyl umí, do začiatku ale ani neurazia. Keď to rozpočet dovolí, tak aspoň Shure M97xE, Nagaoka MP100-MP110, Audio Technica 120e, alebo rovno Audio Technica 440MLb s výborným Micro Line hrotom.

Odporúčam sledovať miestnu inzerciu, občas sa tu objaví niečo zaujímavé (nie nutne vintage), v tvojom limite napríklad Pro-Ject RPM 5.1 i so slušnou prenoskou. Pri troche šťastia by si vrámci rozpočtu mohol zohnať Technics SL1200/1210, medzi DJ-mi obľúbený gramofón. To z tvojho linku je jeho lowcostová napodobenina.
aretax
Příspěvky: 3070
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od aretax »

Romix píše:Aretax:
Myslel jsem samozrejme nevyjssi MOZNOU kvalitu v teto cenove relaci. Je mi jasne, ze jsou daleko kvalitnejsi a drazsi stroje... Jinak diky za reakci. Proc si ale myslis, ze gramofon, ktery jsem uvedl je spatny? Co takhle ukazat nejaky, ktery je podle tebe lepsi, za stejne penize???


pajuna:
Diky, za reakci. CD prozatim na PC. Vyuzivam zatim pouze sluchatka:
http://www.music-city.cz/fostex-t50rp-m ... &utm_term=

Chtel bych si vse postupne dokoupit a pripadlo mi nejlepsi zacit nakupem gramofonu, jelikoz bych uz alespon mohl poslouchat.
Co se tyce te kvality CD vs LP... Neco jsem cetl na netu, ale nazor bych si rad udelal sam.


Chtel bych nejake doporuceni do zacatku. Nechci proste koupit neco vylozene spatneho.
Ospravedlňujem sa za moju reakciu, ale naozaj som si myslel, že si robíš srandu. V opačnom prípade úplne súhlasím s Pajunom a Ronom - daj si najprv doporiadku aparatúru, aby si mal gramofón na čom počúvať a keď príde na gramo, tak v rámci normálnej ceny sa obzeraj po ProJect, prípadne nejakom slušnom second hande. Nezabudni aj na prenosku a v prípade MC aj na phono - predzosiňovač (ak ho nebude mať zosilňovač). Toto všetko však zakúpiť do 15000 Kč je asi iba utópia (myslím na hifi kvalitu). Za to môžeš kúpiť iba nejaký "kombajn" v elektro predajni. Prečo je ten gramofón zlý? Asi pre všetko - ramienko, pohon atď. ProJect za podobné peniaze ponúka podstatne vyššiu kvalitu. Nie je všetko zlato, čo sa blyští...
Tu nájdeš second hand: http://www.audio-markt.de/_markt/browse ... n&flt_plz=
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od lidumil »

Tohle je již gramo pro "náročné" http://www.horizontrading.cz/horizontra ... et-1-black . Smozřejmě není úplně top :smile:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od jimmi »

Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od pajuna »

Budesl-li potrebovat sluchatkovy zesilovac Pro-ject, ktery mam doma temer novy a nepouzivany, za trivialni cenu ti prenecham Pro-ject :smile:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Romix
Příspěvky: 39
Registrován: 18 črc 2016 18:35

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od Romix »

aretax: Nic se nedeje, v pohode...:) Ja vim, ze to musi byt obcas frustrujici odpovidat na stale stejne a nekdy i hloupe dotazy amateru.
Ten gramofon co jsem tu daval se mi libi prave designove. Me se ty hi-fi gramce takhle moc nelibi. Samozrejme ve finale potom jako amater nedokazu posoudit kvalitu pristroje ale tupe se rozhoduji jen podle toho, jak to vypada...

Puvodni plan byl takovy, ze prvne koupim gramofon a z pocatku budu poslouchat na sluchatkach, jelikoz mam doma spoustu desek a rad bych uz si je trosku uzil... Tady byl limit za gramec do 15 000 plus cca 3 000 nejaka slusna prenoska, ale jestli tedy rikate, ze to je na smejd, tak to budu muset jeste prehodnotit.
Dalsi vec, kterou bych z financnich duvodu koupil pozdeji by byl zesilovac 2.1 a nejake repro k tomu. Tady jsem mel planovany limit 15 000 zesilovac a 10 000 repro. Bohuzel mi ma financni situace nedovoli si vse koupit hned, i kdyz bych, a to mi verte, skutecne moc chtel...

Treba tohle se mi vubec nelibi:
https://www.alza.cz/pro-ject-rpm-1-carb ... udio+video

Pripadne mi to takove chude a nudne... Navic nevim, jestli zrovna reminek... Spis bych asi radeji primy nahon...


No a co se tyce prenosky, tak tam take cekam, ze budu hodne experimentovat, jelikoz jsem se docetl nekde na forech, ze nektere prenosky jsou az tak citlive, ze ve finale potom lupe a praska i uplne novy 180gr vinyl, ktery je i vyprany. To bych samozrejme take nechtel.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od lubin »

Romix, doporučuji toho trochu nastudovat o gramofonech, jak to vůbec a proč funguje, aby si pochopil většinu souvislostí a mohl si tak za svoje peníze pořídit to nejlepší...a nastudoval bych si výborně popsaný návod na seřízení přenosky na rameni, který je ke stáhnutí volně přístupný od Rowinga. Mě doma dělá radost střední řada Pro Jectu a poměrně levná přenoska od Ortofonu (MM), ale jen pečlivé seřízení přenosky a ramene odmění naplno Tvou snahu...ať Ti to hraje...
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Romix
Příspěvky: 39
Registrován: 18 črc 2016 18:35

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od Romix »

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od PavelDosko »

... že za dvacku dostanes z druhe ruky podstatne vic
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od fox »

Romix píše:Co rikate na tenhle:
http://gramofony.heureka.cz/dual-cs-505-4/#section


Tady ho koupíš levněji. https://www.htpshop.cz/gramofonove-pris ... -cs-505-4/
Myslím, že za tyto peníze nebude špatný. Pro začátečníka je nejlepší nový gramofon, který se nemusí složitě seřizovat a popřípadě opravovat. A můžeš hrát ihned.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od rOn »

Za podobné peniaze sa pri troche šťastia dá nájsť zaujímavé gramo z druhej ruky. Sony PS-X6/X7, Technics SL-1200/1210 MK2, Luxman PD284, Micro DD35, Thorens TD 166, 320, 360.. Alebo Dual CS-505/3 a k nemu i slušnú prenosku.

Nový je sázka na istotu a i v tej cene je pekný výber. Music Hall MMF2.2, Rega Planar 2, Audio-technica AT-LP5, Pro-Ject Debut, Xpression.

Obrázek
aretax
Příspěvky: 3070
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od aretax »

A tu zas nájdeš niečo pre náročných a v maximálne možnej kvalite. Je to síce second hand, ale cena je veľmi výhodná...
http://www.higherfi.com/audio_phono/1
Vo veľmi výhodných cenách nájdeš aj ostatné komponenty, ako phono prenosky, predzosilňovač atď.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bond 007 alias Monte

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Když už, tak pořádný gramec :lol: :thumbup:

Obrázek
aretax
Příspěvky: 3070
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od aretax »

To je asi najlepšie ramienko, čo Tesla vyrobila. Je to kópia SME a je naozaj výborné aj na dnešné pomery.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od fox »

Kdyz jsem mel 15 - 16 roku , byl tento gramofon muj sen. Nic peknejsiho Tesla nevyrobila. :thumbup:
Monte, gratuluji. Mas ho v perfektnim stavu. Jako by vyjel z fabriky. Radost pohledet. :clap:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Bond 007 alias Monte

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Je to šlanda, ale pěkná ...
Romix
Příspěvky: 39
Registrován: 18 črc 2016 18:35

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od Romix »

Mam k dispozici ted 2 varianty, mezi kteryma se rozhoduju... Potreboval bych tedy trosku poradit, ktera z nich dvou je lepsim resenim.

Prvni varianta je: gramofon technics SL-1210MK2 s prenoskou Ortofon Concorde Nightclub MKII E za 11 500,-

Druha varianta je: gramofon DUAL CS505-4 take je za 11 500,- ale bez prenosky.

Taaaakze? :)
Ramones
Příspěvky: 581
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od Ramones »

Za "A" je správně :thumbup:

...akorát bych se přimlouval za šetrnější přenosku k deskám, třeba nějakou s přítlakem do 1,75 g.
Pokud bys dělal diskotéky, pak ta ortofonka bude stačit.
Romix
Příspěvky: 39
Registrován: 18 črc 2016 18:35

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od Romix »

Nene, diskoteky urcite ne... Je to na domaci poslech.

Mohl by nekdo ty dva stoje nejak objektivne porovnat? Rad bych vedetl, v cem je treba ten technics lepsi... :)

Jo prenosku jsem si hned rikal, ze to asi bude chtit jinou, ale vubec nevim jakou...
Ramones
Příspěvky: 581
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od Ramones »

..obecně, jsou to velmi vytrvalé a spolehlivé stroje.
V kombinaci s přímým pohonem odpadá starost o řemínky.
Rovněž jejich vzhled se mi osobně líbí více.
Myslím, že ani není nutné kupovat hned 1200 +/-, stačí cokoliv z trojkové řady, třeba sl 3300.
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od efičák »

Romix píše: Spise nez klasicke Hifi gramofony se mi libi DJske.
Moje rada je, jdi za svým srdcem. Dokud nesestavíš aparát s nějakým velkým rozlišením který tě ztrestá za smítko na hrotu přenosky a pozná, že jedno z ložisek není dotažené, nemá smysl se nutit do nákupu z rozumu.

Jsou tací nadšenci, že mají profi gramec a na něm audiofilské ramínko. Komfort obsluhy je jednoznačně pro profi. Zvykat si na zpožděný nástup otáčení talíře nebo mu dokonce pomáhat je fakt zdržovačka.
DJ je nádherné v noci, kdy svítí všechny tlačítka a chvějku osvětluje dioda, což promítá na stěnu za sestavou hezké kino.
Jsem pro profi.

Stereophile doporučuje Pioneer PLX 1000, jež má pro hifisty připravené cinch konektory, pro kabelohrátky. Konstrukce je velmi dobře odhlučněná což odstraní problém s ozvěnou z hifi nábytku. Hifi gramec ti oznámí, na tebou určeném místě se mu nelíbí neb přenáší chvění na chvějku. :???:

Skvělá je hlavička přenosky. Dá se snadno měnit buď s přenoskama na náhradních hlavičkách, nebo Ortofon 2M PnP.

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
aretax
Příspěvky: 3070
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od aretax »

Svetielka, komfort obsluhy, designe atď, to všetko je pekné a zaujímavé. Ale kde ostala hudba? Možno hifi stroje nie sú tak pohodlné na obsluhu, je potrebné počkať, kým sa stabilizujú otáčky, nie sú to automaty, nenahradia Ti svetielkami vianočný stromček..., ale hudba, jej kvalita je o niečom inom. Záleží na tom, čomu dáš prednosť. Pohodlnosti obsluhy a svietielkam ), alebo kvalite hudby.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Romix
Příspěvky: 39
Registrován: 18 črc 2016 18:35

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od Romix »

Nerad bych tu oteviral diskusi, jestli je lepsi HiFi gramofon nebo DJ gramofon. Ja bych jen proste rad vedel, ktery z tech dvou modelu je lepsi volba, jelikoz jsou oba na tom cenove skoro stejne. :) Cim vic nazoru, tim lepe...
Bond 007 alias Monte

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

proč se ptát, DJ nebrat
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od Dieter Burmester »

Udelame asi hlasovani, hloupe nazory se zacinaji mnozit :smile:

Z nabidky Technics vs. Dual hlasuji pro Technics :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od fox »

Já bych asi taky bral Technics. Ovšem pokud nebude mít moc najeto a pokud nehrál často na diskotékách. Tu disko přenosku bych určitě vyměnil.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Romix
Příspěvky: 39
Registrován: 18 črc 2016 18:35

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od Romix »

Bond 007 alias Monte píše:proč se ptát, DJ nebrat

To je ta nejobjektivnejsi odpoved v tomto vlakne... :-@
Romix
Příspěvky: 39
Registrován: 18 črc 2016 18:35

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od Romix »

Dieter Burmester: Diky za nazor...:)

fox: Kolik ma najeto, asi nezjistim. Kupuji jiz od druheho majitele a prvnim byl nejaky DJ, takze na diskotekach to urcite hralo. Jak dlouho - netusim. Dneska ho jdu omrknout, tak jeste udelam nejake fotky. Tu prenosku vymenim urcite...
Roman2

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od Roman2 »

Na hifi online je v nabídce Pro-Ject RPM 5 Carbon s raménkem 9cc Evolution. Cena jen o malinko vyšší, než je tvůj limit. Momentálně je to pro tebe, asi nejlepší nabídka.
Jinak pokud by jsi chtěl nový gramofon, tak bych se držel toho, co ti navrhoval rOn.

Technics ani Dual mě o svých kvalitách nikdy nepřesvědčily.

http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... -5-carbon/
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od Dieter Burmester »

Pravdou je, ze pokud se s tim nebude DJovat, tak DJsky gramec trochu postrada smysl. Ale nekomu se muze takovy Technics proste libit a presne takhle si gramec predstavuje. Tedy alespon vzhledem. Gramec z vyse uvedeneho inzeratu vypada od pohledu hezky a paklize bude 100% funkcni, tak do zacatku to muze byt skvela koupe :thumbup: No ale to uz zalezi na autorovi dotazu.
Dieter Burmester
Romix
Příspěvky: 39
Registrován: 18 črc 2016 18:35

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od Romix »

Tak dneska jsem se sel na ten Technics mrknout. Bohuzel jsem dopredu netusil, ze ten clovek k tomu nema ani repraky, takze jsem se mohl pouze "pokochat" tim, jak to vypada. Svoje desky jsem tam mel tak nejak k nicemu...:D Stav vzhledem ke stari se zda slusny. Obcas se nejaka ta oderka najde. Jak ma ale gramec ty 2 diody co sviti, tak ta jedna, ta na prave strane nefunguje - vlastne ani nevim, k cemu tam je. Dale rikal, ze audio kabely, ktere vychazeji z gramofonu bude potreba vymenit, jelikoz je tam nejaky spatny kontakt. Takze vyoperovat ven. Na cene si stoji tech 11 500,-
Zde jsou nejake fotky:
20160725_172531.jpg
20160725_172539.jpg
20160725_172548.jpg
20160725_172638.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Gramofon pro narocne

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ber ten Project :thumbup:
Dieter Burmester
Odpovědět