Zapojení zesilovače

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Sonorous
Příspěvky: 28
Registrován: 11 led 2014 10:38

Zapojení zesilovače

Příspěvek od Sonorous »

Vážení hifisti,
prosím o radu.
Potřeboval bych na koncový zesilovač NAD C272 zapojit dvě rozdílné reprobedny.
Ovládání hlasitosti bych měl vyřešeno předzesilovačem. Bude to problém?
Děkuji za odpovědi
VG
Bond 007 alias Monte

Re: Zapojení zesilovače

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

http://www.dexon.cz/katalog/hifi-domaci ... AmOq8P8HAQ

jinak na NAD C272 jsou A-B páry , tak není velice co řešit, nebo ano, nevím ....
Sonorous
Příspěvky: 28
Registrován: 11 led 2014 10:38

Re: Zapojení zesilovače

Příspěvek od Sonorous »

Ještě to upřesním... na ten zesilovač bych potřeboval dát jen jeden pár repro... ale každá je jiná...
Je to z důvodu upgrade domácího kina...

Zatím mám tento zesilovač (nad C272) jeden a na něm připojené repro Martin Logan Ascent i, ostatní efektové bedny (centr a 4x efekty) mám na pětikanálovém NADu 906. Budu ale měnit stávající centr za jiný od Martin logan, který bude potřebovat výkonnější zesilovač. Mám možnost koupit ještě jeden koncák NAD C272. Každý koncák by pak z jednoho kanálu krmil jednu hlavní bednu a na druhý kanál jednoho z těch C 272 bych připojil ten centr.
Vím, že bych mohl na jednom z těch C272 mít ty hlavní bedny a na ten druhý dát ten centr, ale z dyzainového hlediska by se mi více hodilo mít každý ten jeden koncák vedle hlavní bedny a trochu uklidit kábly... tak proto...
Sonorous
Příspěvky: 28
Registrován: 11 led 2014 10:38

Re: Zapojení zesilovače

Příspěvek od Sonorous »

Vyřešeno... sestavu jsem doplnil o dvy monobloky Vincent 997 a NAD C272 zůstal pro centr...
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Zapojení zesilovače

Příspěvek od lachim »

sonorous
zajímavé řešení. je slyšet rozdíl použití tak rozdílných zesilovačů ve zvuku centru?
jaký centr od M.Logan jsi nakonec koupil?
Sonorous
Příspěvky: 28
Registrován: 11 led 2014 10:38

Re: Zapojení zesilovače

Příspěvek od Sonorous »

Centr mám ML Cinema i
Rozdíl ve zvuku nejsem schopen rozeznat. Ten nový centr jsem přes ten NAD 906 hrál jen chvíli. Takže teď když jede přes ten NAD C272 mám spíše takovou jistotu, že mu dávám dostatek proudu a i při vyšších hlasitostech nemám strach, že bude zkreslovat. Na rozdíl od té 906stky se tak nezahřívá.
Přece jen každý elektrostat je pro zesilovač větší zátěž než normální bedny.
Každopádně rozdíl mezi předchozími centry (noname, Visaton, BW) tam je znatelný. Určitě pomohlo i to jeho spárování z hlavními bednami Martin Logan Ascent i.
Taky výměna původního zesilovače pro hlavní bedny NAD C 272 za ty Vincenty 997 jde dost poznat. Ty zesilovače jsou si výkonově podobné, ale ty Vincenty ten zvuk jakoby zpevnily a vyčistily.
Odpovědět