Vyber s gramom,phono a prenosky

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od Frogyman »

efičák píše: K 15 g efektivní hmotnosti ramínka PJ 9" S - Shape, je nutno připočítat headschell a ten original váží 9 g.
[/img]
A opravdu jsi si jist tím, že je skutečně údaj bez headshellu? Jsem přesvědčen, že se mýlíš a že je hmotnost spočítána vč. headshellu, který se k tomuto ramínku dodává. Jinak by přece nebylo možné to dodat jako funkční set... Pokud je údaj bez headshellu, bývá to v paramatrech výslouvně uvedeno - např. nyní u mého RS-212D je uvedeno " Effective mass (without headshell) - 3.5 g".
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od efičák »

Přiznávám, nevím to.
Na druhou stranu by nesouhlasil výpočet pro přenosky SPU, Ortofon MC Xpression a řadu 2M s integrovaným headschellem .

Obrázek

Distributor pro ČR AQ.CZ neuvádí ani těch 15g. Čili od nich se to nedozvíme...
http://www.aq.cz/obchod/-project-classi ... hape-2652/

Ketos nemá aktualizované stránky, ale v gramofonech jsou opravdu dobří, Adrian by se mohl zeptat, zda platí 15g ef. hmotnosti pro prosté raménko, či kompletní s originálním headschellem. Také je možno kupovat speciální headschelly s různou hmotností. Výpořčet rez. frekvence by prostě nikdy nesouhlasil..
Zvuk dobrý - všechno dobré
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od Vlado222 »

......
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od efičák »

Vlado222 píše:......
¨
Máš pravdu Vlado, souhlasím :-) taky si myslím, že to není až tak důležité. NEjsložitější jsou SPU pro použití na klasických ramínkách jako je
Ortofon SPU Classic NE a SPU Royal N, který potřebuje headschell, šroubky a matičky, přenosku a adaptér !

Obrázek

A když to všechno spočítáme a třeba nám to vyjde dobře, jedinou jistotou je změřit rezonanci kombinace přenosky s ramínkem je Adjust plus, nebo nějakým jiným způsobem.

Je to jen koníček, ano tohle je drahý způsob jak poslouchat nahrávky, neměli-bychom to přeceňovat.

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od rOn »

Čo som mal možnosť vidieť naživo, ramienko Signature je o dosť masívnejšie od S-Schape. Pro-Ject uvádza u svojho nového Signature ramienka efektívnu hmotnosť i s headshellom:

Pro-Ject Signature Tonearm 9"
Effective tonearm mass in grams 17,2
(including Alu headshell)

High rigidity aluminium headshell sa na váhe ramienka podieľa 12timi gramami. Voliteľné headshelly z dreva a karbónu maju 8 alebo 10 gramov, čím sa efektívna hmotnosť ramienka môže v prípade snímavejšej prenosky pekne znížiť. Protizávažie umožňuje inštalovať i 32gramové SME.

Obrázek

S-Shape ramienko vyzerá o niečo jednoduchšie, tých 15 gramov by odpovedalo. A na zabinyho fotkách vidím miesto hliníku drevený headshell, ktorý tomu ešte nejaký ten gram uberie (je to ten 8gramový orginál?). Moje foto z mníchova je s inštalovanou SPU od Ortofonu.

Obrázek

Ohľadne Pro-Jectu odporúčam prejsť si vlákno Pro-Ject poll: What's your system? na vinylengine, je tam toho popísaného hodne od majiteľov zostáv s PJ gramcami a je zaujímavé sledovať aké si k nim poriadili prenosky. Aj keď o s-kových ramienkach tam zatiaľ skúsenosti nie sú.

Ja osobne by som sa určite prikláňal k ramienku s možnosťou výmeny headshellu. Už len kôli tým možnostiam k experimentovaniu čo také ramienko dáva.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od Vlado222 »

citujem rona:

Pro-Ject uvádza u svojho nového Signature ramienka efektívnu hmotnosť i s headshellom:

Pro-Ject Signature Tonearm 9"
Effective tonearm mass in grams 17,2
(including Alu headshell)

Presne to som mal na mysli aj u Shape ramienka.
Mimochodom headschell sa dá meniť a predpokladám že karbonový headschell bude z ních najľahší.

Svoj predchádzajúci príspevok som vymazal pretože bol písaný V tom duchu ako ten Žabinyho a všimol som si to až po odoslaní. Bol v podstate duplicitný.
stotožnujem sa s:

Je to jen koníček, ano tohle je drahý způsob jak poslouchat nahrávky, neměli-bychom to přeceňovat.
Ale súhlasím s:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od rOn »

Karbon má 10 a drevo 8 gramov. Najlepšie je mať ťých headshellov viac a zvoliť vždy ten čo si k zvyšku najlepšie sadne.

Zaujímavo to má poriešené Well Tempered arm, tam sa na nejakú efektívnu hmotnosť nehrajú. Ľahké ramienko + maximálny damping (hliníková trubka je celá vyplnená kremičitým pieskom a celé ramienko pláva v olejovej lázni).
9210175-copy.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od Frogyman »

rOn píše:A na zabinyho fotkách vidím miesto hliníku drevený headshell, ktorý tomu ešte nejaký ten gram uberie (je to ten 8gramový orginál?).
Ano , dával jsem tam ten dřevěný originál Project. Ale důvodem nebyla primární potřeba snížit hmotnost, ale možnost ladit azimut, což sice má i originál headshell u S Sharpe, ale v té době mi chyběl ten správný inbus, takže "cesta nejmenšího odporu" znamenala použítí jiného headshellu :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Smarja Josef, co tam cpou za sroubky? :shock:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od Frogyman »

Dieter Burmester píše:Smarja Josef, co tam cpou za sroubky? :shock:
Podle aktuálních informací je to standart inbus 1,3. Ten sice doma mám, ale nepodařilo si mi jej tam dát. Možná to bude tím, že mám nějakou lowend soupravičku, která může mít drobné chybičky :lol: . A protože jsem to nechtěl tlačit na sílu, abych červíka nezničil, použíl jsem "na jistotu" jiný headshell...
Ale to je vše již bezpředmětná diskuse. Vlado již má doma správné originál inbusy, takže vše vyřešeno :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od adrian »

Eficak
A co povies na Thorens TD 350 a TP 92 ? Ma zmysel to ramienko k tomu gramcu ? Vopred vdaka.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od whisp »

Adrian prečo si úplne prestal riešiť Pro-ject? (The Classic) Máš nejaký konkrétny dôvod?
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od efičák »

adrian píše:Eficak
A co povies na Thorens TD 350 a TP 92 ? Ma zmysel to ramienko k tomu gramcu ? Vopred vdaka.
To je jednoduché, v mé křišťálové kouli vidím dlouhá léta Tvé spokojenosti s zvukem měkce odpruženého gramofonu s tímto nezvykle konstruovaným ramínkem. :thumbup:

Jediná věc mě odrazuje, v případě výměny přenosky je uchycení jedním šroubkem očistec. Seřídit přesah a boční offsetový úhel by mě stálo několik čokoládových tyčinek. Pokud nebudeš často měnit přenosku, nebo na to najdeš trpělivého přítele, měj si jej. Vím že Martin Rowing seřizoval pár ClearAudio s tímto řešením jedním šroubkem a proklínal to.

Vážně, já znám tyto výrobky jen z výstavy. Zeptej se lidí co mají opravdu kvalitní aparáty a zkušenosti s nimi.

Měl jsem jen Teslu HC16, PJ RPM9, Holborne s Kuzmou Stogi, DIY gramec s PJ 12" EVO a PJ 9" EVO, 6PerspeX, Goldring GR-2, teď Akai 103 a pár dalších gramců u kamarádů po návštěvách a výstavách.

S Thorensem odpruženým mám zkušenost od Radima, bývalého člena, který vlastnil TD550 s ramínkem Ortofon a na MC LO Ortofon Jubilee hrál parádně.

Vem to jako koníček a poslechni intuici. Lidi od aut, co neměli Alfu neví jaké to je řídit s vášní a myslet na autíčko dnem i nocí.
Zvuk dobrý - všechno dobré
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od adrian »

Dakujem za skoru a obsirnu odpoved...potom je moznost dokupit ine ramienko,gramec je predajny aj bez ramienka...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od adrian »

whisp píše:Adrian prečo si úplne prestal riešiť Pro-ject? (The Classic) Máš nejaký konkrétny dôvod?
Nedostupny...a nechcem dojst u gramca k tej istej vymene ako u zosilovaca ci bedni,kopec peniazkov v cudu...chcem kupit dobry zaklad s moznostou pripadneho upgradu. No kupovat a za rok to predavat ma uz nebavi...ale vsade ho chvalia,no v nem.stereo.de moc bodov nedostal.61. Taky 6 perspex 78b :-D ale je do brane s prenoskou tak mozno za to,ten 6 perspex bol testovany asi Cadenzou,takze preno,kdezto The Classic le 2 M Silver. Kazdopadne nedostupny. A tento Thorens bude zas inde...
thorens_td350_bordeau_front_fs_1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od efičák »

Takže se to zužuje Adriane ?
Dobře, bude to odpružený Thorens.

Já ti chválím volbu typu gramce. PJ je tu zpropagovaný jako domácí výrobce dost. Dejme víc informací.

Linn LP12.
O ten tu celou dobu jde. Ať PJ Classic, tak i další výrobci se na něj odvolávají. 40 let tradice skotské značky tvoří základ, například pár videí a dostatek testů...


https://www.youtube.com/watch?v=IdTIpKu-ewg
Zvuk dobrý - všechno dobré
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od jimmi »

adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od adrian »

efičák píše:Takže se to zužuje Adriane ?
Dobře, bude to odpružený Thorens.

Já ti chválím volbu typu gramce. PJ je tu zpropagovaný jako domácí výrobce dost. Dejme víc informací.

Linn LP12.
O ten tu celou dobu jde. Ať PJ Classic, tak i další výrobci se na něj odvolávají. 40 let tradice skotské značky tvoří základ, například pár videí a dostatek testů...


https://www.youtube.com/watch?v=IdTIpKu-ewg
Vyzera to tak. Este k tomu nejaku prenosku a phono DS+. Predajca mi vyzdvihuje Nagaoka MP 200 pred Ortofon 2mBlack...co na to bude pravdy? Rad by som detail, mikrodynamiku, telo nastrojov... Da sa to vobec s DS+ a MM dosiahnut?
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od adrian »

Eficak
Kruh uzavrety. Thorens TD 350 s ramienkom TP92 a s prenoskou Nagaoka MP200-300 k tomu phono Graham Slee Audio GramAmp 2 SE . :thumbup: Z prenosiek by som velmi rad skusil tu MP300 .
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od whisp »

No ked to vsetko budes mat tak som zvedavy na Tvoje dojmy a porovnanie s CD. Mna to tiez caka, zatial som nakloneny na Xtension 9, alebo 10. Ak mi niekto vie popisat zvukovy rozdiel medzi nimi budem rad.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od Frogyman »

whisp píše: Xtension 9, alebo 10.
Taky jsem mezi nimi volil a víc se mi líbil 10, protože má masivnější talíř. Ale nakonec vyhrál 9, protože nabízí více možností se posunout dál výměnou ramínka. U těch 10" je docela omezený výběr...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od adrian »

To určitě...v mojom vlakne sa urcite nieco objavi. Chcel som nieco povodne,s tradiciami.Nieco s pilovanim zvuku rokmi s novymi materialmi,ale tradicnym pristupom. No a to bud Linn ci Thorens. Chcem to tak,ze cd bude uz len kulisa a sustredeny posluch bude realizovany vyslovene z gramca.
U Harbeth "ladia" zvuk svojich Shl 5 uz cez 35 rokov a stoji to za to.
Dufam,ze to premenim aj v skutocnost...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

adrian píše:...s prenoskou Nagaoka MP200-300...
Skoda, ze jsi slevil ze sveho predsevzeti v podobe MC prenosky :-|
Dieter Burmester
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od adrian »

Dietre Burmester
Som v takom presvedceni,ze MM v tej istej cene,tym mam na mysli cenova relacia okolo 500,- eur hra lepsie ako MC. MC ma zmysel az Quintet Black a k tomu DS+ by bolo zas nedostacujuce.Preto som zvolil len cisto MM predzosilovac.Mas, prosim Ta nejaky konkretny tip? Kludne sa necham poucit,phono + prenoska do 1000,- eur. Ono Quintet Black bola v superpaku...ale bola by tu moznost...no ale ake phono k tomu, RS?
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
KarlN

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od KarlN »

Krásnou, prosluněnou neděli přeji vespolek všem.
Dovolil jsem si otevřít a nevratně zasáhnout do tohoto velmi zajímavého vlákna se svým, možná hloupým, dotazem...přemýšlím nad koupí MC přenosky Hana EH, avšak narazil jsem na zdánlivý problém při výpočtu rezonančního kmitočtu. Někde je doporučován rozsah 8-11,či 7-11 Hz, tuším na HifiVoice ale 8-12Hz. A tedy dotaz, pokud po provedeném výpočtu na raménko Pro-Ject S-shape+zmíněná přenoska pohybuje kmitočet na 11,67Hz, mohu ponechat tak, nebo lépe snížit závažím na headshell, či přímo těžším headshellem nebo šroubky?
Velký dík všem, kteří budou ochotni poradit. :thumbup:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od aretax »

To naozaj nerieš. Dôležitý údaj pre hmotnosť ramienka je poddajnosť prenosky. 11, 12 Hz je v nepočuteľnom pásme.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
KarlN

Re: Vyber s gramom,phono a prenosky

Příspěvek od KarlN »

aretax píše: 15 bře 2020 20:13 To naozaj nerieš. Dôležitý údaj pre hmotnosť ramienka je poddajnosť prenosky. 11, 12 Hz je v nepočuteľnom pásme.
Děkuji...už jsem v klidu a neřeším. :thumbup:
Odpovědět