Poslech na zahradě

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
brrouk
Příspěvky: 5
Registrován: 16 led 2020 19:04

Poslech na zahradě

Příspěvek od brrouk »

Zdravím pánové,
asi mě sežerete, ale jdu raději s nadějí sem, než na jiné fóra, kde předem vím, co by mě bylo doporučeno...
Jak řešíte občasný poslech na zahradě, terase atd. ?
Do minulého roku jsem na zahradě poslouchal ptáčky, šumění větru, na muziku mi stačil DAP a sluchátka.
Bohužel minulý rok soused začal s rekonstrukcí zahrady, udělal betonový plot, za kterým má sezení a myslí si, že je protihlukový, navíc si pořídil bazén a v létě je z toho veřejné koupaliště pro vřeštící haranty ( ne, nejsem žádný nelida, ale co je moc, to je moc a bohužel jeho hudební vkus je úplně někde jinde.
Jako nejschůdnější řešení se mi jeví nějaký BT reproduktor na baterii, co bych v případě nouze zapnul. Sice mám možnost vytáhnout ven 2 zónu z DK, ale do toho se mi moc nechce ( provrtávat zdi, repro by šlo umístit úplně mimo poslech), u sterea nebo aktivních repro nutnost prodlužovačky a složitá manipulace.
S touto kategorií nemám žádné zkušenosti, dnes jsem synovi zabavil jeho BT reprák (noname o velikosti puku), sice to fungovalo, ale chtěl bych něco s lepším zvukem. Nechci jít cestou " bumbum sudů" od JBL, ale snad existuje něco v relaci 5-10 000 Kč, co hraje normálně.
Zdroj bude Iphone/ Fiio 11/ Android tablet, Tidal, Spotify, Radio Beat.
Díky
Brrouk
P.S. jo a nesmí to blikat !!!
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Poslech na zahradě

Příspěvek od Ramones »

Netusim, jak nahlas hraje sousedovo koupaliste, ale mam obavu, ze dost, takže bych opravdu jbl nezatracoval. V tvych cenovych mantinelech bych vzal treba 2 x flip 3 do sterea a dal je k sousedovu plotu aby hraly k tobe do zahrady. Jsou sice basoveji naladeny nez treba moje skvele znejici a neblikajici Denony Envaya 250, ale venku je to spise plus. Navic, vydrzi ti hrat skoro cely den. Kdybys to chtěl opravdu rozjet... tak 2 x JBL party box 100 rovnez 2 x, ale to uz bude asi mimo cenu, ze?
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Poslech na zahradě

Příspěvek od Ramones »

Tady si je muzes poslechnout, ale doporucuji pres sluchatka protoze se jedna o binauralni zaznam.

https://youtu.be/JF9KBZuQY4w
brrouk
Příspěvky: 5
Registrován: 16 led 2020 19:04

Re: Poslech na zahradě

Příspěvek od brrouk »

K tý ceně, když to neřekneš mojí manželce, tak bych to skousnul....
Ty JBL nechci hanit, ale párkrát jsem měl tu čest je slyšet na ulici, sice hrál nějaký rap nebo jak se tomu říká (styl bum bum,mother fucker, bum bum), já sice basy mám rád, ale tohle je moc.
Píšeš, že máš Denon Enaya 250, ty jsem našel na netu ks za 3t., takže 2ks do sterea za 6t by šlo?
Mě jde o to, jak udělat nějakou zvukovou clonu, nechci u nás na vesnici rozpoutat "audio war".
Jo a k tomu plotu nejdřív zkusím pustit tohle :http://www.detectivemarketing.com/from- ... okFHIgzaUk , rozhodně to bude humálnější než song Mám malý úd od Rybičky 48 a Best of rádio Impuls... :ymsick:
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Poslech na zahradě

Příspěvek od Ramones »

Smarja, nestras me impulsem 😁
Poslechni si ten test z odkazu, nezni špatně. Denon nehraje tak hlasitě, ani nemuze pro svou velikost. Ma vsak vyrovnany zvuk a kdyz ho das treba ke zdi na zem, samozrejme budou basy vyraznejsi. Venku zni nejlip na parapetu sklepniho okna, ktere pusobi jako ozvucnice a pocitove pak zni, jako vetsi repro a nejlepe ve dvou, kdyz je sparuji do sterea. Je lehci a lepe se přenášení. Mam jeste i jednu 150, kterou nosim ven, kdyz jdu sam treba se psem do poli.
brrouk
Příspěvky: 5
Registrován: 16 led 2020 19:04

Re: Poslech na zahradě

Příspěvek od brrouk »

Tak jsem si to poslechl, myslel jsem si, že nejsem žádný "netopýr", co všechno slyší, ale to letadlo, co je slyšet kolem 5 minuty mě docela sra.o ( nejdřív jsem si myslel, že něco nad náma letí, bydlím v přistávacím koridoru u Ruzyně).
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Poslech na zahradě

Příspěvek od Ramones »

Ted tam mate klid 🕊️
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Poslech na zahradě

Příspěvek od aretax »

Keď chceš iba prehlušiť suseda, doporučujem motorovú pílu, alebo kosačku. Aj pneumatické motorové kladivo urobí svoje.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Poslech na zahradě

Příspěvek od miero »

Na velky rachot by som bral napr. najlacnejsi PA aktivny reprobox na ozvucenie s 15" reprakom:
- https://kytary.cz/skytec-jpa-15/HN089658/

Inak ziadne bednicky z vnutra von netahaj, nie su na to konstruovane - odpalis si ich popripade zosilnovac.
Quentin

Re: Poslech na zahradě

Příspěvek od Quentin »

Chceš poslouchat hudbu, nebo srát souseda :?:
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Poslech na zahradě

Příspěvek od Halíř »

Me zaujala ta uvodni věta, ze predem vis, co by ti odpovedeli na ostatnich fórech. Co? Pokud to neni tajemství.
Quentin

Re: Poslech na zahradě

Příspěvek od Quentin »

Pokud poslouchat, tak tohle hraje na ven dokonale, vydrží to bez nabíjení i celý týden. A pokud to dáš třeba do koutu k futru dveří na terasu, tak máš hluboké basy po celé zahradě :mrgreen:

PS: samozřejmě to hraje z telefonu, ale ten jaksi nešel vyfotit :lol:
IMG_3350.jpg
Uživatelský avatar
-NIN-
Příspěvky: 116
Registrován: 04 led 2014 13:27
Bydliště: Strakonice

Re: Poslech na zahradě

Příspěvek od -NIN- »

Za mne používám starou klasiku. Venkovní bedýnky nahoře na sloupech, zesilovač s výstupem na sub a dálkou, subwoofer a mp3 (hires) přehrávač. Všechno to mám po drátech, ale dneska není problém zapojit do zesíku BT příjímač. Ty dnešní přenosná audia na ven se na tenhle velký a kvalitativně velice slušný zvuk, který tahle kombinace 2+1 vytvoří, nechytají. V bazarech je toho spousty za pakatel.
Ayon+MF+Tannoy
brrouk
Příspěvky: 5
Registrován: 16 led 2020 19:04

Re: Poslech na zahradě

Příspěvek od brrouk »

Mě nejde o to abych souseda přeřval, ne že by mě to nenapadlo ... Takže ten PA ne, motorovou pilu mám elektrickou, ta moc hluku nenadělá a sekačku mám ruční vretenovou, ta je taky tichá.
Jak jsem psal, vyzkoušel jsem synův malý BT a docela to fungovalo, tak hledám neco kvalitnějšího. K těm dalším forum, na názorech chcipl pes a na AV se řeší spíše spotřebka, hlavně aby to mělo bassss a řvalo to, což já nehledám.
Uživatelský avatar
-NIN-
Příspěvky: 116
Registrován: 04 led 2014 13:27
Bydliště: Strakonice

Re: Poslech na zahradě

Příspěvek od -NIN- »

Velký zvuk nemyslím hlasitost, ale zobrazení scény. Z těch prdítek to tu hudební plochu neudělá ani omylem.
Ayon+MF+Tannoy
KarlN

Re: Poslech na zahradě

Příspěvek od KarlN »

Ahoj, pokud mohu se svojí troškou do mlýnice diskuze zasáhnouti :angel: ...zkus sehnat tohle, viz obrázek. Je to pravda JBL, ale na subu je možnost vyrovnat podíl basu a vyšších kmitočtů poměrně slušně a ani zvuk v dané ceně nezaostává. Dá se sehnat buďto v zahraničí, Amazon apod. někdo ho teď tuším nabízel v inzerci. Sám používám již několik let na poslech při cvičení nebo posezení v zahradě...pokud bys potřeboval připojení bluetooth, musíš přikoupit nějaký adapter.
IMG_20200405_124921.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Poslech na zahradě

Příspěvek od terahera »

Mě se hodně zvukově líbí a byl by i ve tvém cenovém limitu Bang & Olufsen BeoPlay A2.Vzhledově sice žádná hitparáda,ale zvuk mě velmi mile překvapil :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Poslech na zahradě

Příspěvek od Halíř »

brrouk píše: 05 dub 2020 10:54 Mě nejde o to abych souseda přeřval, ne že by mě to nenapadlo ... Takže ten PA ne, motorovou pilu mám elektrickou, ta moc hluku nenadělá a sekačku mám ruční vretenovou, ta je taky tichá.
Jak jsem psal, vyzkoušel jsem synův malý BT a docela to fungovalo, tak hledám neco kvalitnějšího. K těm dalším forum, na názorech chcipl pes a na AV se řeší spíše spotřebka, hlavně aby to mělo bassss a řvalo to, což já nehledám.
Jj, to chapu s tou "avmánií" a plně s tebou souhlasím. Tamní osazenstvo by ti skutečně v kategorii bt reprák na terasu v cenovce 5 - 10.000 kč poradilo max nějakou spotřebku. Tady jsou rady v tomto segmentu přeci jen takové highendovější, sofistikovanější. Třeba to s tou pilou, na to by podle mne ti přízemní "avmaniaci" vůbec nepřišli. Dobře jsi udělal, že ses obrátil na odborníky.
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Poslech na zahradě

Příspěvek od Vinco »

Ale inak mas peknu nedelu, vsak ?!
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Poslech na zahradě

Příspěvek od PítrsPraha »

Ja to v pergole vyresil jako NIN, starsi Yamaha zesik a vetsi regalovky. Ty dnesni "plazovy" bezdrat. repravy JBL a spol. nemuzu poslouchat dyl. Maji tak zvlastne agresivni serouci zvuk a neni to pomerem basy/vysky, ale zvukovej projev jako takovej. Vintage hifi hraje krasne jemne, zvuk je mnohem opravdovejsi.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Poslech na zahradě

Příspěvek od Dieter Burmester »

Halíř píše: 05 dub 2020 13:30 Dobře jsi udělal, že ses obrátil na odborníky.
Tak to vubec! Tady a odbornik? Tady je to samy dojmolog a pocitar, ktery ti doporuci maximalne tak podlozit ten BT reprak Ceraballem, uzemnit jej Kvékorem a pokud budou ty repraky nakonec dva, tak beda mezi ne postavit ponk! Brrouk by se mel obratit na Slovanet, pouze tam dostane uspokojive odpovedi, navic s kompletni sadou mereni. Pokud se k tomu nikdo mit nebude, jisty clen urcite nejake mereni minimalne vygoogli :thumbup: Kdepak odbornici na Highendfóru :roll:
Dieter Burmester
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Poslech na zahradě

Příspěvek od Ramones »

Halíř má ve svém sarkastickém příspěvku pravdu.
Na tyto venkovní účely opravdu stačí dobrý a hlavně odolný BT reprák v dané kategorii.
Tazatel nechtěl tahat po zahradě dráty.
Takže, já jsem vhodné kousky doporučil a nyní je na něm, co si vybere. :idea:
brrouk
Příspěvky: 5
Registrován: 16 led 2020 19:04

Re: Poslech na zahradě

Příspěvek od brrouk »

Zdravím.
Chtěl bych poděkovat za rady (hlavně Ramones).
Poslechl jsem si přes stránky http://switcher.oluvsgadgets.net/ (to je ten maník z linku od Ramones, navíc jsem na AV našel vlákno, ze kterého se dalo čerpat - tímto se kaju...), no a nakonec jsem koupil Denon Envaya 250 (kus od distributora z předváděček za 3000 Kč).
Včera mi přišel, tak jsem ho vyzkoušel a spokojenost. Sice jsem musel hledat místo, kam ho dát, protože když jsem ho položil na stůl, tak to basovalo až moc, nevím co musí předvádět ty JBL, když jsou víc basové.
Dnes byl celý den na zahradě klid, ale k večeru přišla ta chvíle, kvůli které jsem si ho pořídil.Soused se vrátil domů a pustil nový hit " Nosím roušku " od Mirai, tak jsem ho hned prubnul, pustil jsem Beat a strejda Lemmy to nádherně odfiltroval, ani jsem to nemusel moc "osolit".
Takže ještě jednou moc dík.
Brrouk
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Poslech na zahradě

Příspěvek od Ramones »

Neni zac, at hraje. Jen jeste doporucim, pokud ho nebudes vice dni po sobe pouzivat, pouzij k vypnuti kombinaci tlacitek tel, zapnuti a bt soucastne nebo po beznem vypnutí to nasledne takto zmackni. Je to i v navodu, ale zapomina se to. Tato kombinace uplne odpoji baterii a zabrani samovybijeni treba po tydnu necinosti. Pak staci pripojit na vterinu nabijecku a zase muzes normálně reprak zapinat prosttednim tlacitkam. Ohledne umisteni doporucim vzdy tak, aby stal na hrane stolu, okna a pod a zvuk se neodrazel od podlozky. Pokud bys chtel basy zesilit, roh nebo vinkl podlahy se stenou ti jisti. Na terase pouzivam 2 do sterea tak , ze jsou volne zaveseny v prostoru... sen mnoha hifistu 👍
Uživatelský avatar
-NIN-
Příspěvky: 116
Registrován: 04 led 2014 13:27
Bydliště: Strakonice

Re: Poslech na zahradě

Příspěvek od -NIN- »

Mohl bych se zeptat, jak funguje na tvé terase opravdové stereo přes bluetooth z jednoho zdroje do dvou reproduktorů, které nejsou propojené kabelem (čili mají každý samostatný BT přijímač)???? :shock:
Ayon+MF+Tannoy
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Poslech na zahradě

Příspěvek od Ramones »

Jestli to byl dotaz na mne, pak:

Netuším, jak ostatní výrobci, ale Denon u řady Envaya 250 nebo 150 (nově Envay nebo Mini) je v singl verzi ve stereorežimu, samozřejmě limitovaném vzdáleností měničů v těle přístroje. Poslechově však i u této varianty je ihned zřetelné přepnutí zdroje ze sterea na mono a opačně, jelikož ve stereu je zvuk širší a hlavně působí vzdušněji.
Při spárování dvou totožných BT reproduktorů, tzn buď 2 x Envay 150 nebo 2 x Envaya 250, se přepnou reproduktory do režim mono, kdy každý přehrává přes BT ze zdroje pouze svůj kanál (L nebo R) a výsledný zvuk je pak čisté stereo se dvěmi samostatnými reproduktory.
Mám sice také kabel 2 x 3,5 mm(mono)/1 x 3,5 stereo, ale použil jsem jej zatím pouze zkušebně.
Ono se to mnohým nebude zdát, ale zvuk těchto "válečků" je opravdu velmi vyrovnaný a testovací signal je jasně zřetelny od 50 hz do .... mé uši končí někde kolem 13,5 kHz (bo věk neošulíš :silent: )

Popis: http://www.denon-shop.cz/cs/produkt/233 ... ?katID=439
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Poslech na zahradě

Příspěvek od miero »

Zaujimavost - Sennheiser Ambeo soundbar - bol na AVS Praha tento rok.
- https://www.idnes.cz/technet/audio-foto ... -video_nyv
Už dlouho jsem nebyl z ničeho tak nadšený. Je to nejlépe hrající soundbar s prostorovým zvukem na trhu a můžeme směle říci, že o koňskou délku. Způsob, jakým dokáže místnost naplnit prostorovým zvukem se zřetelnou lokalizací a přehlednou scénou, způsob, jakým zahraje basy i bez samostatného velkooběmového subwooferu, nebo jak si poradí i s hlasitou reprodukcí i složitých koncertů, je jednoduše udivující.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Poslech na zahradě

Příspěvek od Ramones »

Četl jsem...ale tohle bych si na zahradě přes noc ležet nenechal :silent:
Uživatelský avatar
-NIN-
Příspěvky: 116
Registrován: 04 led 2014 13:27
Bydliště: Strakonice

Re: Poslech na zahradě

Příspěvek od -NIN- »

Ramones píše: 12 dub 2020 13:50 Jestli to byl dotaz na mne, pak:

Netuším, jak ostatní výrobci, ale Denon u řady Envaya 250 nebo 150 (nově Envay nebo Mini) je v singl verzi ve stereorežimu, samozřejmě limitovaném vzdáleností měničů v těle přístroje. Poslechově však i u této varianty je ihned zřetelné přepnutí zdroje ze sterea na mono a opačně, jelikož ve stereu je zvuk širší a hlavně působí vzdušněji.
Při spárování dvou totožných BT reproduktorů, tzn buď 2 x Envay 150 nebo 2 x Envaya 250, se přepnou reproduktory do režim mono, kdy každý přehrává přes BT ze zdroje pouze svůj kanál (L nebo R) a výsledný zvuk je pak čisté stereo se dvěmi samostatnými reproduktory.
Mám sice také kabel 2 x 3,5 mm(mono)/1 x 3,5 stereo, ale použil jsem jej zatím pouze zkušebně.
Ono se to mnohým nebude zdát, ale zvuk těchto "válečků" je opravdu velmi vyrovnaný a testovací signal je jasně zřetelny od 50 hz do .... mé uši končí někde kolem 13,5 kHz (bo věk neošulíš :silent: )

Popis: http://www.denon-shop.cz/cs/produkt/233 ... ?katID=439
Díky za info. Já netušil, že ty mašinky si ty kanály dokáží takhle rozdělit na levý a pravý.
Ayon+MF+Tannoy
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Poslech na zahradě

Příspěvek od Ramones »

Težko se to na Highend fóru píše, ale co se využitelnosti a následné radosti z hudby týče, tihle prckové u mne posledních pár měsíců jednoznačně vedou.
Pak jsou v závěsu některá ze sluchátek (uzavřená, otevřená, IE podle nálady a potřeby) a až pak cca hoďku, dvě poslech dospělé sestavy v akusticky upraveném prostředí....bo není čas sedět na zadku a usínat :silent:
Odpovědět