Phono předzesilovač

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Phono předzesilovač

Příspěvek od slayers »

Zdravím a přicházím s žádostí o radu. Výměnou zesilovače Marantz za Hegel jsem přišel o před zes a musím něco pořídit.
Ještě ani stále nevím jestli gramec zůstane doma nebo ho časem prodám a tak nechci investovat mnoho ale nechci aby mě pre případně odradil a tak bych ocenil nějaký nástřel minima co mám pořídit?
Gramec eat b-sharp (ortofon 2m blue).
Za rady a postřehy předem děkuji.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Phono předzes

Příspěvek od terahera »

Velice slušný a za velmi příjemnou cenu je CA Azur 651P

https://www.hifionline.cz/gramofonni-ze ... zur-651-p/
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
J@nik

Re: Phono předzes

Příspěvek od J@nik »

Nah vsetki tieto prekonane studiophonom do 500€ nemas co ine riesit. Sry guys.
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Phono předzes

Příspěvek od Vinco »

Kto povedal ?
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Phono předzes

Příspěvek od terahera »

J@nik píše: 12 dub 2020 19:48 Nah vsetki tieto prekonane studiophonom do 500€ nemas co ine riesit. Sry guys.
By mě zajímalo,s čím vším jsi jej v uvedené ceně porovnával :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
J@nik

Re: Phono předzes

Příspěvek od J@nik »

Vinco píše: 12 dub 2020 19:55Kto povedal ?
ja a desiatky recenzii a vyjadreni na roznych forach po celom internete...
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Phono předzes

Příspěvek od Vinco »

Tak potom som ticho a klopim usi :eek:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Phono předzes

Příspěvek od aretax »

Mal som ho doma a hrá naozaj perfektne. Má iba malú chybu - nie všetky cinch konektory doňho pasujú. Má pomerne hlboko vsadené kontakty a napr. káble Nordost tam nepasujú - jednoducho nemajú kontakt. Musel som si požičať na vyskúšanie nejaké AQ. Ale veľmi dobre hrá aj ProJect RS.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Quentin

Re: Phono předzes

Příspěvek od Quentin »

J@nik promine :arrow: přímé srovnání :arrow: https://youtu.be/O96tQ2Tqa0s :thumbup:

Chtěl jsi levný a mani je proti MoFi o třetinu levnější :thumbup: ...a pokud nebude mani vyhovovat, tak ho velmi snadno prodáš (vyzkoušeno). Oba jsou MADE IN U.S.A.(!).

Co se týče vzhledu a krásy, tak je to výběr mezi morem a cholerou :lol:
J@nik

Re: Phono předzes

Příspěvek od J@nik »

japex píše: 13 dub 2020 08:37 Co se týče vzhledu a krásy, tak je to výběr mezi morem a cholerou :lol:
S tymto nesuhlasim. Mofi vyzera velmi pekne a kvalitne spracovane. Ono na vacsine fotiek nie je odlepena ochrana folia. Mani versus Mofi je viac info na forach ... Niektori opisuju ten rozdiel obrovsky. Inak toto phono nemusi byt pre teba len docasne ako Mani.
2020-04-13 09.08.00 1.jpg
2020-04-13 09.08.36 1.jpg
2020-04-13 09.09.22 1.jpg
2020-04-13 09.11.20 1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Phono předzes

Příspěvek od slayers »

Díky moc za rady. Já jsem zprvu pokukoval po Pro-Ject Phono Box S2 Ultra. Početl jsem ale o Mofi a opravdu recenze pouze skvělé.
KarlN ho velice chválí ve své (Pro ject) skvěle psané mini recenzi. U Mofi mě na vzhledu nesejde je to malá krabička.
Ještě bych požádal tedy jestli má někdo zkušenost s tímto pro jectem, zatím jsem velmi nakloněn pro Mofi.
Ještě požádám o nějaké minimum na kabel mezi pre a Hegel, děkuji.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Phono předzes

Příspěvek od Frogyman »

S2 ultra jsem měl. Za ty peníze je to skvělé phono, které má hodně ze svého dospělejšího bratříčka RS. Zvlášť s baterypackem.
Mofi jsem zatím bohužel neslyšel. Docela by mne zajímalo. Recenze jsou bombastické, stejně jako ohlasy těch, co jej koupí. Ale oboje je pochopitelné. :lol: Stejně tak jako slova jednoho CZ prodejce že Mofi gramofony rozmetají veškerou konkurenci do 500tis a stejně tak i jejich phona rozmetají konkurenční phona za Xnásobou cenu. Taková nesoudnost jen vyvolává úsměv, ale o skutečné kvalitě mají nulovou vypovídající hodnotu.
O to zajímavější je test někoho nezaujatého a osobní zkušenost.
Opravdu by mne nezávislé porovnání zajímalo.

J@nik
měl jsi doma pře koupí mofi i nějaké jiná phona v kategorii cca do 10tis (= cca do 400 Euro?)

Japex - díky za ten link :thumbup:
Pokud jsi měl doma mani - jak obstálo v konkutrenci s ifi? Nebo srovnával jsi jej ještě s něčím jiným?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Quentin

Re: Phono předzes

Příspěvek od Quentin »

zabiny007 píše: 13 dub 2020 11:45 Japex - díky za ten link :thumbup:
Pokud jsi měl doma mani - jak obstálo v konkutrenci s ifi? Nebo srovnával jsi jej ještě s něčím jiným?
...měl měl...:
1, Mani jsem používal pouze s MM přenoskami. Musím potvrdit, že excelentních výsledků dosahoval s NAGAOKA MP-110.
https://youtu.be/3h6qwjB4gBM
2, přímo s IfI jsem Mani neporovnával, ale iPhono a iPhono2 mezi sebou ano. A iPhono2 bylo o parník lepší.
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

Re: Phono předzes

Příspěvek od macher »

Nezkousel nekdo Lehmannaudio Lehmann Audio Black Cube Statement? Pripadne porovnani s Mofi..?
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Phono předzes

Příspěvek od slayers »

Díky moc za postřehy a rady :thumbup: -
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Phono předzes

Příspěvek od slayers »

Nakonec jsem vzal na zkoušku Pro-ject phono box s2 a z jiné kategorie Trichord Dino Mk3. Doma samozřejmě zůstal Trichord.
Ještě jednou díky za názory.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
J@nik

Re: Phono předzes

Příspěvek od J@nik »

Trocha overkill k prenoske 2m Blue a k tomu gramu. Na tomto fore je vsetko mozne :lol: "Ještě ani stále nevím jestli gramec zůstane doma nebo ho časem prodám a tak nechci investovat mnoho"
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Phono předzes

Příspěvek od Frogyman »

Slayer 👍

J@nik 👎
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
J@nik

Re: Phono předzes

Příspěvek od J@nik »

:oops: super to je všecko :clap:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Phono předzes

Příspěvek od terahera »

zabiny007 píše: 23 dub 2020 20:43 Slayer 👍

J@nik 👎
Myslím,že ten palec si J@nik tak úplně nezaslouží :-? Pokud jsem to dobře pochopil,tak na konci svého příspěvku pouze citoval Slayerse na začátku tohoto vlákna :angel:
Jinak Slayers každopádně :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Phono předzes

Příspěvek od terahera »

J@nik
Ono to overkill může jen tak vypadat,ale s tím phonem může pokračovat dál,jak to už v hifi bývá,takže je nachystán na výměnu kolotoče i přenosky :angel:
Já mám třeba taky na kolotoči za 800 euro přenosku za 2500 euro a vůbec mi to overkill nepřijde,na tomto ani jiném fóru :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Phono předzes

Příspěvek od slayers »

Je to tak jak píše terahera takhle těch přestupních stanic bude snad míň :lol: .
Ona ta S2 taky nehrála špatně ale poměrně dost chyběla dynamika a bas. Středy výšky pěkný.
Chca nechca srovnávám to se streamerem z Heglu a ten je prostě fantastickej.
Takhle s tím Dinem to jde dle kvality LP srovnat a něco hraje tak jak jsem chtěl. Desky je zábava vybírat a ty nervy než přijde, jestli je fakt dobře vybráno.
J@nik máš pravdu byl to zvrat u mě :mrgreen:
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
J@nik

Re: Phono předzes

Příspěvek od J@nik »

terahera píše: 24 dub 2020 00:05 J@nik
Ono to overkill může jen tak vypadat,ale s tím phonem může pokračovat dál,jak to už v hifi bývá,takže je nachystán na výměnu kolotoče i přenosky :angel:
Já mám třeba taky na kolotoči za 800 euro přenosku za 2500 euro a vůbec mi to overkill nepřijde,na tomto ani jiném fóru :cool:
Mas pravdu ale ja som skor reagoval na ten postup. S tym gramofonom som to myslel troska inak. Neslo mi hlavne do hlavy, ze Slayers este nevie ci bude pocuvat gramo desky. Proste mi to neprislo logicke kupit taketo phono.

Mam kolegu v praci co ma v LP platniach asi 10k eur mozno viac nebudem odhadovat a pocuva na nejakych zakladnych bedniach a receivery (dokopy asi 500e). Kdezto vacsina ludi na hififorach riesia zariadenia a nemaju ani co pocuvat na nich.

Neviem ci ma chapete co chcem povedat. Nechcem to tu rozprudit ale tak to nejak vidim. Ja si myslim, ze by to malo byt take vyrovnane s postupnym vyvojom aby clovek vedel co od toho moze cakat. Dobre viete aka je kvalita nahravok a co mozete cakat od zvuku z novej platne rm a co z povodneho vydania v dobrom stave a co z povodneho vydania v zlom stave. Moze sa stat, ze clovek po istych skusenostiach s platnami moze dojst k tomu, ze vyhodil kopec penazi a je to prenho slepa cesta. Peniaze mohol investovat do kvalitnejsieho CD prehravaca alebo DAC.

No jedna vec je, co si myslim ja a druha vec, co si mysli ten druhy :mrgreen: aspon som sa vypisal :thumbup: .
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Phono předzes

Příspěvek od Frogyman »

Postup je přirozený a normální. Vyzkoušel dva a raději si vzal ten, který se sice dražší, ale má potenciál do budoucna. A když si jej může dovolit, není co řešit. Nejdražší ve finále je vždy kupovat zařízení na úrovni "to mi teď stačí"...
Můj názor je, že když novou věc - tak o úroveň víš, než je celá stávající sestava. Neb jak se říká - nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci. A to by na "tomto fóru" mělo platit. :lol: :lol: :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Phono předzes

Příspěvek od slayers »

Hrozilo to že bych s tím Pro-Jectem gramec asi brzo prodal :crazy:
Byl asi trochu lepší nežli integrovaný v Marantzu ale představu jak má hrát gramo jsem měl jinou.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Odpovědět