Výběr přenosky

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Miles
Příspěvky: 505
Registrován: 16 led 2011 17:09

Výběr přenosky

Příspěvek od Miles »

Dobrý den obracím se na vás s prosbou či dotazem ,čím by jste osadily gramofon Tesla NC 500 , v současné době je nainstalována přenoska ještě z dob totalizmu a to Tesla 2103 , děkuji za vaše náměty a inspirace
nějakého favorita již v hledáčku mám ,ale čím víc hlav tím víc rozumu :thumbup:
HonzaE
Příspěvky: 405
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od HonzaE »

Ahoj. Jako nahrady za VM2103 se doporucovali Audio-Technica AT-VM91E a 95E a Ortofon OM 5 a OM 10. Ale jedna se spise o zakladni nahrady ty zrejme budes mirit vys.
Ortofony pouziva i Pro Ject, nakonec myslim ze z Tesly NC 500 Pro Jecty vychazeli.
Ja mam Teslu NC 580 a pouzivam Ortofon Super OM 10 a chci zkusit OM 20.
VM2103 se nemusis uplne zbavovat, obcas ji nekdo shani (burza HK ☺)
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od YamahaMan »

Miles píše: 07 kvě 2020 21:17 Dobrý den obracím se na vás s prosbou či dotazem ,čím by jste osadily gramofon Tesla NC 500 , v současné době je nainstalována přenoska ještě z dob totalizmu a to Tesla 2103 , děkuji za vaše náměty a inspirace
nějakého favorita již v hledáčku mám ,ale čím víc hlav tím víc rozumu :thumbup:
Tiež by som šiel do Ortofon OM20
Je to slušný Upgrade z existujúcej prenosky.
Časom môžeš vymeniť stylus na OM40 /najvyššia z rady OM/na telo OM20.
Tiež som to tak urobil a max. spokojnosť-len nie na Tesle ale na Dual-e.
Miles
Příspěvky: 505
Registrován: 16 led 2011 17:09

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Miles »

V hledáčku mám tuto přenosku a to Audio Technica AT-VM 95 SH přenoska je osazena shibata hrotem a navíc lze na přenosku dokoupit abgreid v podobě vnějšího krytu a ve finále vypadá jako přenoska za 10 tisíce viz příloha
AT.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Vinco »

Abgreid je nejake drevo ?
Miles
Příspěvky: 505
Registrován: 16 led 2011 17:09

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Miles »

marasten
Příspěvky: 179
Registrován: 06 dub 2015 17:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od marasten »

Ahoj,
za stejné peníze jako tebou uvažovaná Audio Technika je k dispozici také Ortofon M2 Blue. Nedávno jsem ji doporučil známému a nemůže si ji vynachválit (provozuje ji na gramofonu Pro-Ject)
Těžko radit co bude nejlepší a co by ti nejlépe vyhovovalo.
Ortofon, Pro-Ject, Audiomat, Lumin, Spendor, NA, VDH, Nordost
jiriv
Příspěvky: 7
Registrován: 29 pro 2017 15:46

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od jiriv »

Ahoj, moje zkušenost s NC500. Původní VM2103 jsem nahrazoval ortofonní 2M red, zvuk nádhernej, plnej, údernej a měkkej zároveň, prostě přenoska sedla. Pak mně začlo pokoušet koupit lepší přenosku a dopřál jsem NC500 AT 440MLb. Zvuk ztratil údernost ale vylezli detaily o kterých jsem ani neměl ponětí, že na desce jsou, scéna se rozšířila, u činelů bylo slyšet hlazení štětcem, ohrané desky díky užšímu hrotu byli poslouchatelnější ALE. Vylezl daleko víc hluk drážky, ložiska, hučení motorku a vůbec všech nectností NC500 o kterých jsem s 2M red ani neměl zdání. Tesla šla z domu a přenoska zůstává teď už na čtvrtém gramci od tesly. Za mně jasné doporučení - 2M red. U dražší přenosky bych raději investoval do lepšího gramofonu.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od terahera »

Miles píše: 08 kvě 2020 06:59 V hledáčku mám tuto přenosku a to Audio Technica AT-VM 95 SH přenoska je osazena shibata hrotem a navíc lze na přenosku dokoupit abgreid v podobě vnějšího krytu a ve finále vypadá jako přenoska za 10 tisíce viz příloha
AT.png
A to,že bude vypadat jak přenoska za 10 tisíce znamená,že bude i tak hrát :-? Jinak nemám nic proti AT,ze srandy jsem dal kdysi na svůj kolotoč AT 95 a brada dolů :shock:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
jisk
Příspěvky: 83
Registrován: 11 srp 2017 17:54
Bydliště: Hradec Králové

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od jisk »

Nevím, jestli už nemáš vybráno, ale
potvrzuji slova marastena ohledne Ortofon 2m BLUE, aktuálně na ni taky hraju

moje zkušenost:
měl jsem možnost přímého srovnání (mimo jiné) Ortofon 2M Blue, OB-5E a Audiotechnica AT-95E
podle mě při srovnání s uvedenými je AT nejhorší - bez detailu, bez prostoru, taková mdlá
zkoušel jsem ji napasovat na předzes jak kabeláží, tak změnou kapacity a impedance, ale bez výrazných zlepšení
s shibata hrotem může být trochu změna, ale já osobně bych do toho nešel

kdyby jsi chtěl AT-95 půjčit pro vyzkoušení charakteru zvuku, tak ji mám k dispozici, jsem z HK
v jednoduchosti je krása
gramofon - riaa předzesilovač - pasivní atenuátor - koncový zesilovač - reproduktory
vyladěná kabeláž, voodoo a snake oil pomocníci
(:- near field poslech ve volném prostoru uprostřed akusticky upravené místnosti -:)
Uživatelský avatar
Mastervoice
Příspěvky: 140
Registrován: 05 zář 2012 11:53
Bydliště: Severní Morava okr.Karviná

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Mastervoice »

do VM 2103 může pásnout náhradní hrot Nagaoka konkrétněji JT411 nezkoušel jsem ale říká se že jo
když selžou všechny pokusy je načase otevřít návod k použití
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od YamahaMan »

Dobrý večer,
nejdem zakladať nové vlákno a využijem toto.
Mám v pláne buď vymeniť alebo dokúpiť ďalšie gramo /Pro-Ject KM Signature alebo Acoustic Solid Solid Wood/
Chcem Vás poprosiť, či niekto netestoval niektorú z uvedených cartridge,ktoré mám v hľadáčiku.
Ak áno, poprosím popísať Vaše dojmy, resp. pozitíva - negatíva.

Shelter 501 MkIII MC Cartridge 0.4mV /MC/
JICO - SETO HORI /MC/
EAT Yosegi /MC/
HANA ML /MH/ /MC/
Nagaoka MP-500 /MM/

Ďakujem
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Dasta »

Provozoval jsem EAT Yosegi asi rok a půl.
Napřed na ramenu Technics, posléze na SME 3009 mk2 Improved.
Krásný otevřený zvuk s velmi dobrým basovým základem , vhodná na všechny druhy hudby.
Přenosku pro EAT vyráběla Audiotechnica, dřevěné tělo dodává jemnost a nuance při reprodukci.
Doporučuje se k lehkým a středně těžkým ramenům, vynikající výsledky podávala na headshellu SME a Pro-Ject carbon Signature.
Vřele doporučuji, nejsem si vědom žádných negativ.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od YamahaMan »

Dasta píše: 11 zář 2020 20:29 Provozoval jsem EAT Yosegi asi rok a půl.
Napřed na ramenu Technics, posléze na SME 3009 mk2 Improved.
Krásný otevřený zvuk s velmi dobrým basovým základem , vhodná na všechny druhy hudby.
Přenosku pro EAT vyráběla Audiotechnica, dřevěné tělo dodává jemnost a nuance při reprodukci.
Doporučuje se k lehkým a středně těžkým ramenům, vynikající výsledky podávala na headshellu SME a Pro-Ject carbon Signature.
Vřele doporučuji, nejsem si vědom žádných negativ.
Dasto, vďaka za názor!
Pre upresnenie, ten Pro-Ject má toto ramienko:
https://www.akustik-projekt.at/en/home- ... e-tonarm-9
Quentin

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Quentin »

Momentálně mám HANA ML na raménku SME-309.

Kdysi dávno jsem měl hooodně protěžovanou HANA EH a musím říct, že jak jsem byl z ní rychle nadšen, tak mě ještě rychleji nadšení opustilo! Ale s HANA ML to je úplně jiné kafe. Čím déle ji mám, tím více ji miluji!

Je dobře udělaná, kvalitní materiál těla přenosky "tlumí" už od pohledu. Duralový cantilever sice moc jemně nepůsobí, ale funguje. Muzikální a vyvážený zvuk je sice níže posazený, ale výšky určitě nechybí (srovnání s Lyrou Delos) Prostor je hodně široký. Myslím, že za ty peníze budeš těžko hledat konkurenci :thumbup:
(spoustě lidem se vzhledově nelíbí, ale "na živo" zase tak ošklivá není :cool: )

------

Nagaouku mám pouze legendární MP-110, ale každý vyšší model hraje lépe a lépe. A MP-500 hraje o parník lépe. Pouze malé upozornění, Nagaoka udává životnost hrotu pouze 150-200 hodin (a není to překlep)!
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od YamahaMan »

Nagaouku mám pouze legendární MP-110, ale každý vyšší model hraje lépe a lépe. A MP-500 hraje o parník lépe. Pouze malé upozornění, Nagaoka udává životnost hrotu pouze 150-200 hodin (a není to překlep)!
[/quote]

Uff, tak to som nevedel...
Vyraďujem z výberu.
Vďaka!
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od aretax »

YamahaMan píše: 11 zář 2020 20:05 Dobrý večer,
nejdem zakladať nové vlákno a využijem toto.
Mám v pláne buď vymeniť alebo dokúpiť ďalšie gramo /Pro-Ject KM Signature alebo Acoustic Solid Solid Wood/
Chcem Vás poprosiť, či niekto netestoval niektorú z uvedených cartridge,ktoré mám v hľadáčiku.
Ak áno, poprosím popísať Vaše dojmy, resp. pozitíva - negatíva.

Shelter 501 MkIII MC Cartridge 0.4mV /MC/
JICO - SETO HORI /MC/
EAT Yosegi /MC/
HANA ML /MH/ /MC/
Nagaoka MP-500 /MM/

Ďakujem
Na 100% súhlasím s Dastom. Skúšal som Yosegi na ramienku SME Transrotor 5012. Po zvukovej stránke je vynikajúca, hlavne na stredne ťažkých ramienkach. Počul som ju hrať na Ortofon 312S aj na SME 3012. Úplne najlepšie hrala však na mojom ramienku. Nedoporučujem ju ku karbónovým ramienkam Pro Ject. Hrá na nich výrazne plocho. Neber to ako objektívne hodnotenie, naopak. Je to iba môj subjektívny názor.
P.S. K ostatným sa vyjadriť neviem, ale aj o Hane sú samé dobré referencie. Iba si zisti, ako Ti "sadne" k Tvojmu ramienku.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Mastervoice
Příspěvky: 140
Registrován: 05 zář 2012 11:53
Bydliště: Severní Morava okr.Karviná

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Mastervoice »

YamahaMan píše: 11 zář 2020 21:57 Nagaouku mám pouze legendární MP-110, ale každý vyšší model hraje lépe a lépe. A MP-500 hraje o parník lépe. Pouze malé upozornění, Nagaoka udává životnost hrotu pouze 150-200 hodin (a není to překlep)!
really ? to je potom kontraproduktivní a lépe neuvádět nic
když selžou všechny pokusy je načase otevřít návod k použití
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od YamahaMan »

Na 100% súhlasím s Dastom. Skúšal som Yosegi na ramienku SME Transrotor 5012. Po zvukovej stránke je vynikajúca, hlavne na stredne ťažkých ramienkach. Počul som ju hrať na Ortofon 312S aj na SME 3012. Úplne najlepšie hrala však na mojom ramienku. Nedoporučujem ju ku karbónovým ramienkam Pro Ject. Hrá na nich výrazne plocho. Neber to ako objektívne hodnotenie, naopak. Je to iba môj subjektívny názor.
P.S. K ostatným sa vyjadriť neviem, ale aj o Hane sú samé dobré referencie. Iba si zisti, ako Ti "sadne" k Tvojmu ramienku.
[/quote]

Oki, dík.
To rameno je AL, takže by nemal byť problém...
Ešte musim zistiť niečo o náhradných stylusoch.
Či sa dajú vymeniť a zohnať.
:thumbup:
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Dasta »

Popřemýšlej i o přenoskách Dynavector, např. DV20x mk2, cena v retailu 20 000 Kč, neboDVxx2, ta už stojí lehce přes 40t.(tu k velké spokojenosti provozuje kolega z Moravy)
Já měl DV20 X ve všech modifikacích od roku 2009 do roku 2017.Předtím jsem měl DV10xmk4 (2003-2009).
Vsechny Dynavector ve své kategorii bezkonkurenční na středech, ideální na bigbít.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od YamahaMan »

Dasta píše: 12 zář 2020 10:19 Popřemýšlej i o přenoskách Dynavector, např. DV20x mk2, cena v retailu 20 000 Kč, neboDVxx2, ta už stojí lehce přes 40t.(tu k velké spokojenosti provozuje kolega z Moravy)
Já měl DV20 X ve všech modifikacích od roku 2009 do roku 2017.Předtím jsem měl DV10xmk4 (2003-2009).
Vsechny Dynavector ve své kategorii bezkonkurenční na středech, ideální na bigbít.
Ahoj,
dík za tip :clap:
Tá DV20x mk2 sa robí Low output a High output. Ty si mal s ktorým výstupom, resp. ktorá by bola lepšia?
Ináč, pozeral som náhrané stylusy na tú Yosegi a anič som na nete nenašiel /iba Yosegi headshell a celú cartridge/...
Robí sa to vôbec?
Vďaka!
marasten
Příspěvky: 179
Registrován: 06 dub 2015 17:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od marasten »

U přenosek MC výměna jen u výrobce.
U MM koupíš a vyměníš doma, ale MC ne :!:
Ortofon, Pro-Ject, Audiomat, Lumin, Spendor, NA, VDH, Nordost
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od YamahaMan »

marasten píše: 12 zář 2020 10:33 U přenosek MC výměna jen u výrobce.
U MM koupíš a vyměníš doma, ale MC ne :!:
Oki, dík za info.
MC som doteraz nehral.
Máš skúsenosti s tou výmenou u výrobcu?
Dá sa to aj cez predajcu alebo to musíš poslať priamo?
Sorry za OT ale trochu to s tou témou súvisí.
marasten
Příspěvky: 179
Registrován: 06 dub 2015 17:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od marasten »

Já osobně ne, ale možná se tu někdo najde.
Co jsem si kdysi zjišťoval, tak to vycházelo docela draho, jak je to teď nevím.
Ortofon, Pro-Ject, Audiomat, Lumin, Spendor, NA, VDH, Nordost
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Dasta »

Yosegi je MC low output, tudíž nejde u ní vyměnit stylus, ten ostatně nejde měnit u žádné Mc Lo přenosky.
Prodejci nabízí za 70%ceny tovární výměnu, nebo třeba Dynavector nabízí protihodnotu 70%,když při koupi nové přenosky přenecháš starou přenosku.
DV 10x. pouze vysokovýstupová
DV 20xmk2 k mání obě varianty.
DVxx2 pouze Lo.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od YamahaMan »

Dasta píše: 12 zář 2020 10:46 Yosegi je MC low output, tudíž nejde u ní vyměnit stylus, ten ostatně nejde měnit u žádné Mc Lo přenosky.
Prodejci nabízí za 70%ceny tovární výměnu, nebo třeba Dynavector nabízí protihodnotu 70%,když při koupi nové přenosky přenecháš starou přenosku.
DV 10x. pouze vysokovýstupová
DV 20xmk2 k mání obě varianty.
DVxx2 pouze Lo.
OK, vďaka za info!
Quentin

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Quentin »

Jak se diskuze vyvíjí, kladeš oprávněné dotazy, ale...:

Myslím, že by sis měl nejdříve udělat jasno, jestli chceš MM nebo MC (je pravdou, že Tebou zmiňovaná MM Nagaoka se MC přenoskám vyrovná, ale taky je už pekelně drahá)

Koupit MC s vysokým výstupem je přenoska na pomezí MM/MC. MC má totiž výhodu lehkého systému snímání. Pokud na cívky navineš kvůli vysokému výstupnímu napětí 10x více drátu, tak se rozdíly MM/MC začínají stírat.

MC přenoska je mnohdy výrazně dražší, než hodně drahá MM. A navíc potřebuje hodně kvalitní předzesilovač, nebo ještě dražší variantu se step-up trafy na vstupu MM předzesilovače :cool: .

Děsit Tě nechci! Pořiď rovnou MC s nízkým výstupem :thumbup: .
Zmiňovaná Yosegi je dle mého soudu, přímo audio-technica AT OC9/MkIII (bez toho dřeva) Jedna je ještě na eBay z Anglie za £679,00. Osobně jsem ji měl také na raménku SME a po 50 hodinách Tě odmění velmi příjemným zvukem. Kdysi v testech byla jako entry-level do High Endu.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Dasta »

Porovnával jsme Yosegi s AT OC9mk3 s hrotem Shibata, kterou si letos na jaře pořídil kamarád.
Zvuk v podstatě hodně podobný, Yosegi má více prokreslené stredovýškové pásmo, ale jsou to nuance, nic zásadního.
Zkoušeli jsme pozorně a několik sesení, než jsme udělali závěr.
Zřejmě pro EAT proběhla ještě nějaká modifikace od původního modelu, nicméně AT 0C9mk3 by bylo lepší řešení oproti Yosegi v poměru cena/výkon.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od YamahaMan »

Japex a Dasta,
toto sa nikde nikto nedočíta. Vďaka za zdieľanie Vašich skúseností ^:)^
Našiel som Audio Technica AT-OC9 MK III funglovku za 619,- Euro
Skúsim napísať, či je možnosť zaslať aj na SK
:thumbup:
Uživatelský avatar
Hercules_Poirot
Příspěvky: 53
Registrován: 24 čer 2020 15:45

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Hercules_Poirot »

Dasta ak by si mal porovnať Yosegi No.8 a AUDIO TECHNICA AT-OC-9-MK3 koľko percent myslíš, že je horšia /lepšia? Dikes za info. Kludne sa rozpis zaujíma ma tvoj názor.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od dvader »

Ahoj,
mám gramo Pro-Ject 1 Xpression III a zdá se, že mi umřela přenoska... co byste doporučovali za novou, aby ke gramu seděla a nebyla cenově “nad” tím gramcem.
Ten určitě měnit v dohledné době nebudu, vinylů mám okolo 80, část letitých Supraphon, cca 20 nových těch 180g.
Asi chci zůstat u MM, i když RI paštika umí i MC...
Díky
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od dvader »

dvader píše: 12 zář 2020 16:35 Ahoj,
mám gramo Pro-Ject 1 Xpression III a zdá se, že mi umřela přenoska... co byste doporučovali za novou, aby ke gramu seděla a nebyla cenově “nad” tím gramcem.
Ten určitě měnit v dohledné době nebudu, vinylů mám okolo 80, část letitých Supraphon, cca 20 nových těch 180g.
Asi chci zůstat u MM, i když RI paštika umí i MC...
Díky
Jo a tak nějak pošilhávám po Ortofon 2M Bronze...
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Dasta »

Hercules_Poirot,
Yosegi je speciální japonská technologie lepení malinkých špalíčků, proto EAT přenosku takto pojmenoval, protože je tělo přenosky touto technologií obložené.
IMG_20200912_193852.jpg
Takto zpracován je i headshell k této přenosce, přestože není součástí přenosky, ten se musí pořídit zvlášť.
Přenoska No8, není tedy Yosegi, jmenuje se EAT JoNo8(Jo od slova Jozefina)
Porovnám li tutu přenosku s AT, řekl bych asi toto:
Každá má úplně jinou zvukovou filosofii.
AT je hodně otevřená, má slabší basový základ než JoNo8.
AT je též hlučnější na pozadí, vytahuje z desky praskot, na vině bude zřejmě řez hrotu.
JoNo8 vychází z přenosky Ortofon Cadenza Black, na výškách je kultivovaná a výšky jsou bez omezení, střední pásmo nádherně prokreslené a basy naprosto famózní.
AT se přiklání spíše k analytickému projevu, JoNo8 je více na straně hudby.
Tak bych asi viděl rozdíly já, nicméně obě jsou to ve své kategorii výborně přenosky.
Prosím admina o smazání stejných obrázků (2 fotky přenosky Yosegi.)
Děkuji pěkně
IMG_20200912_193945.jpg
IMG_20200912_193922.jpg
IMG_20200912_135226.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Quentin

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Quentin »

@Dasta, ta Yosegi mý u AT vyměněné hliníkové tělo za to lepené/dřevěné, nebo je to hliníkové tělo "jenom" obložené? :-?

Z fotek bych se přikláněl, že je hliník zaměněn za ta dřívka...
Uživatelský avatar
Hercules_Poirot
Příspěvky: 53
Registrován: 24 čer 2020 15:45

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Hercules_Poirot »

Diky Dasta. Špičkovy popis.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Dasta »

Japex,
snad to bude vidět.
IMG_20200912_203255.jpg
IMG_20200912_203310.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Quentin

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Quentin »

Děkuji ^:)^
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Dasta »

Dwader,
Ortofon 2MBronze je výborná přenoska, znám ji dobře, protože jí používá na svojem gramofonu syn.
Nicméně, upřednostňuješ li muzikálnější projev, potom volit raději 2MBlue.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od aretax »

YamahaMan píše: 12 zář 2020 09:46 Na 100% súhlasím s Dastom. Skúšal som Yosegi na ramienku SME Transrotor 5012. Po zvukovej stránke je vynikajúca, hlavne na stredne ťažkých ramienkach. Počul som ju hrať na Ortofon 312S aj na SME 3012. Úplne najlepšie hrala však na mojom ramienku. Nedoporučujem ju ku karbónovým ramienkam Pro Ject. Hrá na nich výrazne plocho. Neber to ako objektívne hodnotenie, naopak. Je to iba môj subjektívny názor.
P.S. K ostatným sa vyjadriť neviem, ale aj o Hane sú samé dobré referencie. Iba si zisti, ako Ti "sadne" k Tvojmu ramienku.
Oki, dík.
To rameno je AL, takže by nemal byť problém...
Ešte musim zistiť niečo o náhradných stylusoch.
Či sa dajú vymeniť a zohnať.
:thumbup:
[/quote]

Na rovinu: na nejakú výmenu hrotu zabudni. Mám niečo podobné z sebou. Zlomil sa mi hrot na Transfiguration Axia S II. Výrobca už neexistuje, zomrel, ale napriek tomu som našiel viac servisov, kde menia hroty. Originálny hrot vedel dodať iba jedna firma z Talianska. Nebudem opisovať celú peripetiu, nakoniec mi dotyčný oznámil, že mi nenamontoval hrot Ogura na borónovej chvejke, ale ridgit na hliníkovej chvejke a dal mi zľavu 20 € (!). Skončilo to zakúpením novej prenosky a cenovo ma to vyšlo skoro rovnako. Servisák bol aspoň natoľko seriózny, že odkúpil odo mňa pôvodné telo prenosky. Píšem Ti to preto, aby sa si vedel pripraviť aj na takúto "možnosť".
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Quentin

Re: Výběr přenosky

Příspěvek od Quentin »

Možná to sem do tohoto vlákna moc nepatří, ale zaujala mě nová přenoska od audio-technica AT-ART9XA. Má totiž Shibata hrot :thumbup:
Cena je vyšší, ale ne nesnesitelná. Pouze má malé výstupní napětí, tak bude potřeba kvalitní řetězec :-?

at-art9xa_01.png
Odpovědět