Oplati sa nové repro?

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Jurajc
Příspěvky: 33
Registrován: 01 pro 2015 06:14

Oplati sa nové repro?

Příspěvek od Jurajc »

Ahoj všetkým, izba cca 4,5 x 4,7 x 2,7, bedne Visaton Conga 85l BR vzadu, zosík Audia Flight 3S. Počúvam CD, stramer: rádio / filmy a niekedy stiahnuté veci z HD Track.
Došiel som k tomu, že vlastne moje bedne sú dobré ale veĺké so zbytočne veĺkým výkonom, hoci rezerva sa hodí všade. Neviem či je to iba namýšĺanie alebo skutočnosť, zdá sa mi, že hrajú oveľa lepšie pri vyššej hlasitosti ale to už by trebalo stáť od bední podstatne ďalej. "Simuloval som" si v Room EQ Wizard moju situaciu ale nie je to bohvie čo, vo väčšej izbe by boli určite super.
Mne ide o to, keďže spomínaný program mi ukazuje nejaké hodnoty pre repro, ktoré on ale nerozpozná, či by som si regálmi alebo útlejšími stľpovkami pomohol k využitiu potenciálu Audie, ktorej zvuk a už :thumbup: aj dizajn sa mi veľmi páči..?
Cca by som šiel do Sonus Faber ale to je zatiaľ iba úvaha..
Neviem si to nikde vypočuť ani požičať, čo je na tom najhoršie...
Keď tak dík..
Ajven Black
Příspěvky: 16
Registrován: 19 bře 2017 20:44
Bydliště: Trnava SR

Re: Oplati sa nové repro?

Příspěvek od Ajven Black »

Ahoj. Ak sa ti zdá, že bedne hrajú lepšie pri vyššej hlasitosti, tak si myslím, že by si potreboval bedne s čo najvyššou citlivosťou. Ideálne nad 90 dB. Ja sám používam bedne s citlivosťou 96 dB v kombinácii s áčkovým lampovým zosilňovačom a myslím, že vzhľadom na tiež malú posluchovku som vybral dobre, lebo aj "komorné" počúvanie je zreteľné s vykresleným priestorom a nič tomu podľa mňa nechýba. Asi nie som ten "správny" hifista, keď som spokojný s mojou zostavou, ale ja som spokojný :lol:
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Oplati sa nové repro?

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Prečo chceš meniť za menšie??? Používam (momentálne len ako subwoofer) bedne osadené rovnakými meničmi ako Conga v šmikni 4,3 x 2,7 x 2,55 m. Jasné že väčšia miestnosť je lepšie, ale osobne by som už do malých bedničiek nešiel. Conga lepšie využije potenciál zosilňovača ako nejaká pidi búdka. Potenciál na zlepšenie vidím vo výhybke. Origo Conga nie je optimálna.
Odpovědět