Dr Feickert Adjust+

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dr Feickert Adjust+

Příspěvek od Frogyman »

tajatuja
Ne, neexperimentoval. Nastavení azimutu podle Adjust+ dělám až jako finální krok. A to musím mít náladu a čas, jinak se spokojím s nastavením podle Smartraktoru. Mám totiž pocit, že u gramofonu je potřeba si dát STOPKU a s tím se spokojit, protože těch proměnných je tak neskutečné množství, že by se člověk mohl také "unastavoval" k smrti aniž by cokoliv poslechl. Ale pochopitelně elektronický mikroskop a soft na nastavení SRA už také mám :lol:
Každopádně tvůj azimut je hodně "vedle", to se mi ještě nepodařilo. To by spíš vypadalo na nějakou hnutou jehlu. Já jsem vždy v toleranci +-1st, jedenkrát jsem se dostal tak na 1,25-1,5. Víc nikdy.

Jan1k píše: 29 zář 2020 15:22 pana to je take drahe kks. to sa mi radsej oplati navstivit niekoho co to uz ma :lol:
To by byla zbytečná cesta, tuto úroveň nastavení je potřeba dělat přímo na místě, kde gramofon bude a pak s ním již nehýbat.. :cool:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Dr Feickert Adjust+

Příspěvek od tujatuja »

Tu přenosku jsem kupoval novou a jediný incident, který jsem s ní měl, byla na okraji naprasklá nová deska z kompletu Beatles, který mi došel z Německa. Takže přenoska musela přežít několik velkých lupanců, než jsem stačil raménko zvednout. Vizuálně pod 20x zvětšující vypadal hrot nepoškozen, ovšem nevím, co to udělalo s usazením chvějky ~x( .

Každopádně mám v plánu změřit další přenosky. Budu informovat.

Mimochodem, tím zmiňovaným mikroskopem myslíš USB digitální mikroskop?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dr Feickert Adjust+

Příspěvek od Frogyman »

JJ, digi hračka za pár dolarů z číny. A je s tím zábava :-)
SingleShot0005.jpg
BTW, foto je to shibata hrot na Miyajima SHILABE :cool:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Dr Feickert Adjust+

Příspěvek od Dieter Burmester »

tujatuja píše: 29 zář 2020 16:05 Experimentovali jste při měření azimutu i s nastavením VTA?
Ne, ale nastavovat VTA je neco jako zemedelska vule. Smysl ma opravdu jen to SRA, ale vyzaduje to USB mikroskop 🤷🏼‍♂️
Dieter Burmester
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Dr Feickert Adjust+

Příspěvek od tujatuja »

To je přece zcela jasné.

Ale jelikož nastavováním SRA pomocí USB mikroskopu se zabývá málokdo, většině lidí nezbývá, než se spoléhat na výrobce přenosek, kteří by měli mít na svých výrobcích nastaven hrot tak, aby by při poloze raménka rovnoběžně s deskou hrot svíral úhel 92 stupňů. Bohužel, není to asi pravidlem.

V kontextu vlákna je žonglování s výrazy VTA/SRA je poněkud samoúčelné.
Odpovědět