Step-up trafo

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Jan1k

Step-up trafo

Příspěvek od Jan1k »

Ahojte niekto naaahodou skúsenosť s Rothwell step-up trafami? Uvažujem nad MCL s Lundahl pre EAT Yosegi http://www.rothwellaudioproducts.co.uk/ ... ormer.html
Jan1k

Step-Up trafo

Příspěvek od Jan1k »

Chcel by som sa poradit ohladne SUT. Mofi je fajn phono momentalne ho mam nastaveny na input impedance 100Ohm a Gain 60dB. Hraje to super ale cital som ze max ziskam ak implementujem SUT. Nasiel som za 500e rothwell mcl s tym asi nik nema skusenosti. Medzicasom som nasiel https://www.fonolab.com/tamura-mc-step-up-transformers nema nahodou niekto skusenosti. Prenoska Yosegi ma 12Ohm cital som ze pre nu doporucuju viac nez 12Ohm. Takze ten druhy vystup by bol idealny.

Tamura TKS-83 Step-Up MC Transformer - There are two inputs, for 3 Ohm and 40 Ohm MC cartridge.
https://www.facebook.com/marketplace/it ... 603177983/
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Step-Up

Příspěvek od Frogyman »

A proč se vyhýbáš Ortofonům a hledáš exotiku? Já bych na tvém místě řešil Verto, které je v praxi s Yosegi ověřeno (Dasta), dá se koupit v 2handu kolem 500 Euro a v podstatě jej zase za stejné peníze prodáš, až koupíš ST80 nebo nějaký preamp, který trafo nebude potřebovat (třeba Canor mají integrovaný atd...)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Jan1k

Re: Step-Up

Příspěvek od Jan1k »

zabiny007 píše: 25 zář 2020 11:54 A proč se vyhýbáš Ortofonům a hledáš exotiku? Já bych na tvém místě řešil Verto, které je v praxi s Yosegi ověřeno (Dasta), dá se koupit v 2handu kolem 500 Euro a v podstatě jej zase za stejné peníze prodáš, až koupíš ST80 nebo nějaký preamp, který trafo nebude potřebovat (třeba Canor mají integrovaný atd...)
Akurat pozeram ze starsi tp206 plus ma SUT http://blueaudio.pl/canor-tp-206-p-1346.html
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Step-Up

Příspěvek od Frogyman »

SUT má CANOR VR306+ i P1.10. Oboje jsem měl, tak s nimi mám zkušenost (a oba nyní slouží dále místním členům)
U 206 si nejsem jist. Není to jen MM? Takto jej používá terahera, tuším že s ST-7, ale určitě pořídí časem lepší, minimálně VERTO :-)
Naposledy upravil(a) Frogyman dne 25 zář 2020 12:18, celkem upraveno 1 x.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Jan1k

Re: Step-Up

Příspěvek od Jan1k »

Zhanam Verto. Momentalne nikde nie je k dispozicii okrem https://www.consonance.it/prodotto/orto ... o-step-up/ pisal som im ci to je este volne... tak uvidim.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Step-Up

Příspěvek od Frogyman »

Verto se pravidelně objevuje, pokud nespěcháš, určitě seženeš za dobrou cenu. Nastav si na hifishark hlídače a neunikne ti...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Step-Up

Příspěvek od Frogyman »

zabiny007 píše: 25 zář 2020 12:15 SUT má CANOR VR306+ i P1.10. Oboje jsem měl, tak s nimi mám zkušenost (a oba nyní slouží dále místním členům)
U 206 si nejsem jist. Není to jen MM? Takto jej používá terahera, tuším že s ST-7, ale určitě pořídí časem lepší, minimálně VERTO :-)
JJ, teď koukám na tvůj odkaz, že 206+ je MC a podle všeho i s SUT. Takže je to také řešení a nejspíš lepší, než kupovat za 1000 Euro Tamuru a provozovat ji s MoFi...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Jan1k

Re: Step-Up

Příspěvek od Jan1k »

zabiny007 píše: 25 zář 2020 12:19 Verto se pravidelně objevuje, pokud nespěcháš, určitě seženeš za dobrou cenu. Nastav si na hifishark hlídače a neunikne ti...
Diky Sasa.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Step-Up

Příspěvek od terahera »

Jj,206+ má trafa,jedu jej s EAT Joy no.8 a myslím,že lepší kombinaci jsem ještě neměl.Výhodou tohoto řešení je i to,že ušetřis jedny signálove kabely a tím pádem je cesta signálu od přenosky přes phono do zesiku kratší
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
roberts
Příspěvky: 29
Registrován: 08 zář 2017 20:54

Re: Step-Up

Příspěvek od roberts »

Verto je např. zde pokud nevadí cena https://avcorp.pl/product-eng-3791-Ortofon-Verto.html
Jan1k

Re: Step-Up

Příspěvek od Jan1k »

terahera píše: 25 zář 2020 13:06 Jj,206+ má trafa,jedu jej s EAT Joy no.8 a myslím,že lepší kombinaci jsem ještě neměl.Výhodou tohoto řešení je i to,že ušetřis jedny signálove kabely a tím pádem je cesta signálu od přenosky přes phono do zesiku kratší
Diky Mara za info. Zatial nebudem menit phono (aj ked som planoval ale sadlo si to dobre s Yosegi) akurat dokupim Verto a to mi ostane aj ked v buducnosti kupim lepsie phono.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Step-Up

Příspěvek od Dasta »

Jan1k,
Zařazení Step upp trafa Verto do gramofonové větve, Ti posune zvuk zase o kus dále.
Zvláště s Yosegi dosahuje Verto úžasných výsledků, budeš opravdu spokojen.
V současné době provozují Verto s přenoskou EAT JoNo8 a též to nemá chybu.
S Yosegi pracovalo Verto s preampem Pro-Ject RS, nebo s DynavectorP75mk2.
Obojí výborné zvukové podání, i když musím říci, že Pro- ject RS je zvukově o kus dále.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Step-Up

Příspěvek od terahera »

Zařazení trafa do phono větve je vždy přínos,akorát není úplně jednoduché ho sladit s přenoskou.Pokud chceš Verto ke své nové Yosegi,máš výhodu,že je to u Dasty ověřeno a můžu potvrdit,že je to výjimečná kombinace,ovšem dle mě má na tom i velký podíl Phonobox RS.I s tvým MoFi to bude skok do předu proti původnímu stavu,takže držím palce,ať se ti Verto podaří co nejdřív sehnat a samozřejmě za co nejmíň :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Step-Up

Příspěvek od YamahaMan »

terahera píše: 25 zář 2020 14:50 Zařazení trafa do phono větve je vždy přínos,akorát není úplně jednoduché ho sladit s přenoskou.Pokud chceš Verto ke své nové Yosegi,máš výhodu,že je to u Dasty ověřeno a můžu potvrdit,že je to výjimečná kombinace,ovšem dle mě má na tom i velký podíl Phonobox RS.I s tvým MoFi to bude skok do předu proti původnímu stavu,takže držím palce,ať se ti Verto podaří co nejdřív sehnat a samozřejmě za co nejmíň :cool:
Ak sa môžem opýtať.
Treba prepojiť zem aj z Verta do zos. MM alebo stačí zem gramo - Verto a dalej len RCA /Verto - zos. MM/?
Dík.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Step-Up

Příspěvek od Dasta »

Zem mám propojeno pouze z gramofonu na preamp Pro- ject RS1.
Do Verta jsou pouze propojeny RCA kabely.
Fakt je to, že u jiného trafa, které jsem měl na zkoušku doma, musela být propojena zem trafo/preamp.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Step-Up

Příspěvek od YamahaMan »

Dasta píše: 27 zář 2020 14:21 Zem mám propojeno pouze z gramofonu na preamp Pro- ject RS1.
Do Verta jsou pouze propojeny RCA kabely.
Fakt je to, že u jiného trafa, které jsem měl na zkoušku doma, musela být propojena zem trafo/preamp.
Tak ty máš vo phono vetve aj step up + preamp?
Pochopil som to správne, že to treba asi vyskúšať...
Vďaka!
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Step-Up

Příspěvek od Dasta »

Phono preamp mít musíš.
Předřazením Step up trafa se nic na přítomnosti phono preampu nemění.
Pouze bude nastaven v módu MM.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Step-Up

Příspěvek od terahera »

Ještě jak jsem měl trafo zvlášť,tak jsem měl zem spojenu jak s gramcem,tak s phonem.Používal jsem Ortofon ST7,což by měla být náhrada Verta,ale Verto je dle mě lepší :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Quentin

Re: Step-Up

Příspěvek od Quentin »

terahera píše: 27 zář 2020 14:38 Ještě jak jsem měl trafo zvlášť,tak jsem měl zem spojenu jak s gramcem,tak s phonem.Používal jsem Ortofon ST7,což by měla být náhrada Verta,ale Verto je dle mě lepší :angel:
To není lepší nebo horší...
V Dastově případě má skříň VERTA "ve vzduchu", ale když nemá v signálu brum čí jiné rušení, tak to asi nevadí. Ale stínění RCA není propojeno se skříní trafa.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Step-Up

Příspěvek od terahera »

Lepší zvukově,další výhodou Verta proti ST7 je nastavení zisku,což mi u ST7 chybělo :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Step-Up

Příspěvek od Frogyman »

Zemnění je potřeba vyzkoušet. Měl jsem několik SUT a preampů a pokaždé jinak. Někde stačilo gramo-trafo, jinde gramo-trafo-preamp a někde bylo nejlepší gramo-preamp s vynecháním trafa ..
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Step-Up

Příspěvek od YamahaMan »

Jasne!
Aby som upresnil. Mám zos. Yamaha AS-2100so zabudovaným phono preampom, kde sa dá meniť vstup MM alebo MC. /parametre preampu v pohode/
Pôvodne som chcel vyskúšať TRONa /Žabiny ma dosť navnadil/ale pri tých všetkých nových hračkách, čo ma čakajú by som doma skôr dosť dlho ticho...
Čiže, keby som šiel do Verta, sú 4 možnosti zapojenia zeme /ako píše Žabiny/:
1 - len gramo s Vertom
2 - len Verto so zosikom prepnutým na MM
3 - len gramo so zosikom prepnutým na MM
4 - gramo s Vertom + Verto so zosikom prep. na MM
Len skúšať...
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Step-Up

Příspěvek od terahera »

Přesně :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Quentin

Re: Step-Up

Příspěvek od Quentin »

Zemnění se opravdu nezkouší! Zemnění u správně zapojeného gramofonu (a to jak na straně gramce tak na straně dobrého preampu) opravdu nevstupuje do signálové cesty. Gramofonová přenoska je prakticky symetrické zapojení. Proto jsou na lepších gramofonech a trafech vedle RCA také XLR konektory.

Takže pokud Verto neuzemníš, tak bude neuzemněné. To je fakt, ne domněnka.

Vzhledem k tomu, že zemnění není radno podceňovat (někdy to je i alfou a omegou vysokého odstupu S/N) , snad ani ne kvůli úrazu el. proudem, ale kvůli nechtěnému vzniku zemních smyček ale také průniku rušení. Je vždy dobré se držet rad výrobce směrem od gramofonu. Krásným příkladem, z mé zkušenosti, je kabel ramínek SME. Tam je striktně oddělena zem od mínusu na signálové cestě konektoru RCA. Pro ilustraci přikládám foto kabelu SME, kde je jasně vidět zemnění. Delší kabel je připojen kostru gramfonu a dva kratší z RCA jsou napojeny pouze na stínění kabelu, ne na stínění konektoru RCA.

Totéž platí pro kvalitní trafa, kam mimo jiné VERTO patří. Tam vstupuje na primární vedení pouze signál, ne zem. Zem je de facto pouze stíněním.

Průser ovšem nastává, pokud to zemnění provedeš k přístroji (či do místa) které není uzemněno a nebo je blbě. Tím dostaneš nenulový potenciál tam, kde nemá co dělat Ale opět, to se nezkouší, to je fakt.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Step-Up

Příspěvek od YamahaMan »

Japexi, je mi to jasné.
Len čo som čítal iné vlákne, kde členovia spomínajú skúsenosti, ktoré spomínal Žabiny.
Ako je možné, že keď to bolo zapojené podľa teba /čiže manuálu/ tam bol brum a inou kombináciou zmizol.... :-?
Je jasné, keď budú všetky hračky doma - zapojím najskôr gramo -step up-zosik/preamp/ RCA + zem len gramo-step up
Až v prípade nejakých problémov nastane experimentovanie....
Dík.
Quentin

Re: Step-Up

Příspěvek od Quentin »

YamahaMan píše: 27 zář 2020 17:04 Japexi, je mi to jasné.
Len čo som čítal iné vlákne, kde členovia spomínajú skúsenosti, ktoré spomínal Žabiny.
Ako je možné, že keď to bolo zapojené podľa teba /čiže manuálu/ tam bol brum a inou kombináciou zmizol.... :-?
Je jasné, keď budú všetky hračky doma - zapojím najskôr gramo -step up-zosik/preamp/ RCA + zem len gramo-step up
Až v prípade nejakých problémov nastane experimentovanie....
Dík.
S uzemněním se neexperimentuje. Pokud to začalo brumět, tak je někde chyba. Většinou to je uzemněno ještě někde jinde a vznikla zemní smyčka. A nebo je to uzemněno, jak jsem psal, na špatnou zem. Zemnění bývá u komplikovaných sestav pěkný oříšek. I já jsem se měl problém se zapojení dvou gramofonů. Ale to určitě nebude Tvůj případ. Drž se návodů :thumbup:

Jelikož zem u gramofonu opravdu nevstupuje do signálové cesty, nemá jak zvuk ovlivnit. Ale špatný nulový potenciál ano. Brum může vzniknout i na jiných vstupech, než na gramofonu.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Step-Up

Příspěvek od Frogyman »

Praxe, ověřená u několika sestav jak vlastních, tak cizích v kombinaci s několika různými trafy a preampy je taková, jak jsem popsal.

Tedy:
- ano, z gramofonu je vyvedena vždy zvlášť zem a kabel na uzemnění je vždy součástí phono kabelu - buď 5DIN - RCA, nebo RCA-RCA, popř. varianty s XLR. O tom nikdo nediskutuje, to je fakt.
- Pak jsou takové gramofony, které krom toho vývodu z ramínka umožnují ještě další dodatečné uzemnění - např. můj ORACLE. Ale o tom diskuze není.
- diskuze a rady se týkají kabelu, který vede z ramínka a jehož součástí je samostatný zemnící káblík. Jak tento zemnící káblík správně zapojit, když do této větve vložím SUT. A zde opravdu záleží na tom, jak je konkrétní trafo uděláno (některé mají pro zem zvlášť vstup/výstup, některé mají možnost přepínání vnitřního zapojení atd... ). A pak závisí, jak je řešen phonopreamp, do kterého mám trafo dále zapojeno. A zde je opravdu nutné vyzkoušet, která varianta je pro daný řetězec nejideálnější, tedy při jakém zapojení zmizí brum, popř. je "nejtišší pozadí" atd. A na to žádný manuál ani návod neplatí, protože nikdo neřeší přesně tu kombinaci řetězce, kterou si mi doma navolíme.
YamahaMan píše: 27 zář 2020 15:53 Čiže, keby som šiel do Verta, sú 4 možnosti zapojenia zeme /ako píše Žabiny/:
1 - len gramo s Vertom
2 - len Verto so zosikom prepnutým na MM
3 - len gramo so zosikom prepnutým na MM
4 - gramo s Vertom + Verto so zosikom prep. na MM
Len skúšať...
Varianta 2 je blbost, ostatní jsou k vyzkoušení. Praxí u VERTO je ověřeno, že správně je varianta 1. Měl jsem to tak zapojeno u něj já a stejně tak to funguje i u DASTA.

Když vezmu SUT, které používá (nebo doteď používal JAPEX), tak zde není varianta 1 ani 4 možná, protože tato minitrafa to neumožňují. Zde je zapojení podle modelu 3 (opět píši z praxe, měl jsem doma Sony HA-T10, zapojené do MM phona u integrovaného Luxmana)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Step-Up

Příspěvek od YamahaMan »

zabiny007 píše: 27 zář 2020 18:13 ...

Když vezmu SUT, které používá (nebo doteď používal JAPEX), tak zde není varianta 1 ani 4 možná, protože tato minitrafa to neumožňují. Zde je zapojení podle modelu 3 (opět píši z praxe, měl jsem doma Sony HA-T10, zapojené do MM phona u integrovaného Luxmana)
:thumbup:
Dík, dám report.
Quentin

Re: Step-Up

Příspěvek od Quentin »

Já o voze, vy o koze...
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Step-Up

Příspěvek od terahera »

Hele Yamahaman,ser na vozy i kozy a prostě jak budeš mít trafo,tak vyzkoušej všechny možnosti se zemí a budeš hned vědět,co je u tebe nejlepší a funguje :angel: Já to taky tak udělal a měl jsem jasno :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Step-up trafo

Příspěvek od Frogyman »

Znám jednoho šťastného majitele, viděl jsem a slyšel u něj, ale nemám přímé srovnání. Každopádně před tím měl Berana a s tímto je spokojen víc...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Jan1k

Re: Step-up trafo

Příspěvek od Jan1k »

zabiny007 píše: 14 říj 2020 12:24 Znám jednoho šťastného majitele, viděl jsem a slyšel u něj, ale nemám přímé srovnání. Každopádně před tím měl Berana a s tímto je spokojen víc...
Diky Saso. Zaujimava info kedze trafa od Berana uz nie su k dispozicii.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Step-up trafo

Příspěvek od Frogyman »

Každopádně - když jsi "jako doma" v DIY komunitě, tak se s někým domluv, ať ti SUT seskládá. Plošňáky se dají koupit hotové, u lundahl si vybereš trafo, co peněženka (nebo hlava) dovolí a budeš to mít racionálně vyřešeno. Vždyť je to jenom trafo :cool:
:ympeace:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Jan1k

Re: Step-up trafo

Příspěvek od Jan1k »

zabiny007 píše: 14 říj 2020 13:03 Každopádně - když jsi "jako doma" v DIY komunitě, tak se s někým domluv, ať ti SUT seskládá. Plošňáky se dají koupit hotové, u lundahl si vybereš trafo, co peněženka (nebo hlava) dovolí a budeš to mít racionálně vyřešeno. Vždyť je to jenom trafo :cool:
:ympeace:
Mozno to aj tak spravim. V ortofon verto su Lundahl 1941. Su hrozne drahe 1ks/242,32eur.
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 112
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: Step-up trafo

Příspěvek od djrix »

Mozna zkusit vybrat jiny levnejsi typ, za 250E/kus uz je to raketa :( Ono se to dela v nejake Ag verzi, jestli nepouzili tu a klasicka by byla levnejsi.
Taky se mi zda, ze ten pomer 1:16 je pomerne dost, mozna to maji zapojene jinak.

https://www.lundahltransformers.com/wp- ... s/1941.pdf

https://www.lundahltransformers.com/moving-coil-input/
Jan1k

Re: Step-up trafo

Příspěvek od Jan1k »

Zvazoval som toto. https://www.don-audio.com/Classi-1941-M ... former-Set Je to prakticky kopia Verto cena je dobra ked si vezmes kolko stoji jeden LL1941 https://www.don-audio.com/Lundahl-LL194 ... Tranformer
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Step-up trafo

Příspěvek od Frogyman »

Je to o úhlu pohledu. Já raději zaplatím ověřenou kvalitu (verto), nebo když diy, tak aby získal za stejné peníze maximum (zvažoval jsem ještě lepší, než jsou u ST-80). A nešel bych do neověřených z ebay nebo do čonga, i když vyjde na polovinu. Ale jasné je, že se v tomto neshodnem, protože spoustu věcí vidím jinak než ty (třeba podle mne je power kabel začátek všeho 😇 )
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Odpovědět