Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 932
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od dvader »

Kterou TV - tu uprostřed nebo tu nalevo od levé bedny? =))
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od aretax »

aretax
Dostal som sa pred hotovú vec. Predajca mi predal gramo, RS a kábliky. Opýtal sa akú dĺžku potrebujem. Povedal som že to naskladám vedľa seba v komode tak asi 60cm bude stačiť. Nato že s tým bude treba laborovať ma neupozornil. Takže mám 60cm od Primaluny k RS a ďalších 60cm od RS k Phono. Jediná možnosť je to RS posunúť 10cm vpred, alebo v zad. A laborovať je dosť ťažké nie len pre káble, ale ani ta komoda nie je ideálna. Samozrejme neignorujem teba a ani nikoho iného a budem to riešiť. Posielam foto pre predstavu. Tu by som to uzavrel že to cele plánujem dať do posluchovky ktorú chcem postaviť vedľa domu. Inak to rušenie je slabé. Mimo skladby keď je ticho tak Primalunu treba dať na polku volume. Zato LED osvetlenie ruší od minimálnej hlasitosti a tak silno že to ani hudba neprehluší. Preto nesvietim. A pýtal som sa či to nebude od siete a či by to nevyriešila batéria Power RS. Hifi mám na samostatný el. obvod s dvojzásuvkovú. Ma samostatnú valcovú poistku na priamo mimo prúdových chráničov. Do dvoj-zásuvky je zapojený filter a druha je voľná. Pôvodne tam bol ten motor pre tanier. Ak som ho však presunul na iný obvod k TV atď .. tak rušenie je nepatrné.
Takže ešte raz, s tým laborovaním sa to jednoducho povie. Horšie sa to praktizuje. Ale je to vec v poradí ktorá sa riešiť bude. Bude k tomu treba nove káble, a aké aby som nekúpil niečo krátkodobo.

EDO:
Naozaj netreba lamentovať. Máš to doma krásne, ale akustiku asi veľmi dobrú mať nebudeš. Ten gramofón tam, kde ho máš, naozaj nemá čo robiť. Asi všetko tu už bolo napísané, ale ešte raz:
1. Tá polička je na tak citlivý gramofón absolútne nevyhovujúca, o uložení v tej "diere" ani nehovorím. Na fóre nájdeš veľa príspevkov
o vhodnom umiestnení gramofónu, stačí si prečítať vlákna DASTA a ZABINY. Ideálne je umiestnenie na stenu. Ty tam máš TV. Musíš sa rozhodnúť,
čomu dáš prednosť, ale tú skrinku zlikviduj. LP môžeš dať inde, prístroje rozložiť na zem a TV a gramofón dať na stenu (ProJect má aj originálnu
poličku na stenu) .
2. Vhodne umiestniť RS tak, aby nerušil gramofón, t.j. nájsť polohu, kde nebude "vrčať".
3. Nechať si poriadne nastaviť gramofón - tam, kde ho teraz máš, neverím, že je v rovine, nastaviť prenosku + ramienko.
4. Ak nechceš rieši akustiku, tak si aspoň pred aparatúru medzi bedne daj nejakú gubu, alebo koberec.
Keď to všetko zvládneš, budeš prekvapený, aký zvuk Ti z neho "vylezie"!! Ani drahé auto predsa nebudeš parkovať v kurníku.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od PavelDosko »

at uz by tam melo stat cokoliv ... nejen gramo ... tu polici/komodu bych vyhodil
neni placka, neni highend
Ramones
Příspěvky: 581
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od Ramones »

Ineriér velmi hezký a věřím, že také útulný.
Komoda je zajímavá, hlavně ty vyjížděcí šuplíky na LP. Líbí se mi moc. Určitě bych ji nevyhazoval.
V místnostech bývají problematičtější věci kazící zvuk, než komoda u zdi mezi bednami.
Podle fotky se asi jedná o obývací pokoj a ne specializovanou poslechovku, tudíž s určitými kompromisy.
Bedny mají kolečka, super věc na hledání optimální polohy. Takže, když by bedýnky mohly trochu popojet do prostoru, zvuku by to prospělo.
V tom krbu u levé bedny se topí ???

O seřízení gramce jsem ti neporadil, ale pochvala interiéru také potěší, že? :smile:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od PavelDosko »

vyklopit mezi bedny sklo neni kompromis ale blbost, sorry
neni placka, neni highend
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od Halíř »

Udivuje mne, že člověk, kterej je defacto na servisní úkony okolo gramo levej, nemá na to ani čas (firma, rodina, třeba i jiný koníčky) a sotva se dokope k poslechu, se vydá cestou analogu. Prachy evidentně nechybí, v případě volby SACD pěšinky mohl v "sekretáři" dávno trůnit vol'aký Métronome, ne-li přímo Kalista. To je nejlepší možnost pro lidi, který jsou vorvaný z rachoty, chtěj si večer dřepnout na zadek, udělat na dálkáči cvak a jenom poslouchat. Stejně to tím nastavením přeci nekončí, gramo potřebuje údržbu, neustálý hejčkání, spoustu času....škoda mluvit :roll: .
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od aretax »

Ramones píše: 02 pro 2020 22:04 Ineriér velmi hezký a věřím, že také útulný.
Komoda je zajímavá, hlavně ty vyjížděcí šuplíky na LP. Líbí se mi moc. Určitě bych ji nevyhazoval.
V místnostech bývají problematičtější věci kazící zvuk, než komoda u zdi mezi bednami.
Podle fotky se asi jedná o obývací pokoj a ne specializovanou poslechovku, tudíž s určitými kompromisy.
Bedny mají kolečka, super věc na hledání optimální polohy. Takže, když by bedýnky mohly trochu popojet do prostoru, zvuku by to prospělo.
V tom krbu u levé bedny se topí ???

O seřízení gramce jsem ti neporadil, ale pochvala interiéru také potěší, že? :smile:
Tu sa však jedná o gramo a tá komoda, či čo to je, má na zvuk gramofónu podstatný vplyv. Nezmysel je umiestniť gramofón do akejsi rezonujúcej "diery", navyše na jednu policu tesne vedľa ďalších rezonujúcich prístrojov. Tu nie je podstatné, či sa komoda páči, alebo nie. Podstatný je je prínos ku zvuku a ten je jednoznačne negatívny. Ale načo o tom vypisovať, v tomto prípade je veľmi jednoduché všetko vyskúšať. Čím lepší, teda aj citlivajší gramofón budeš mať, tým náročnejšia je jeho inštalácia. Na také uloženie, ako je na obr. stačí, aby si kúpil napr. RELOP za 150 €.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od Halíř »

Halíř píše: 03 pro 2020 06:22 Udivuje mne, že člověk, kterej je defacto na servisní úkony okolo gramo levej, nemá na to ani čas (firma, rodina, třeba i jiný koníčky) a sotva se dokope k poslechu, se vydá cestou analogu. Prachy evidentně nechybí, v případě volby SACD pěšinky mohl v "sekretáři" dávno trůnit vol'aký Métronome, ne-li přímo Kalista. To je nejlepší možnost pro lidi, který jsou vorvaný z rachoty, chtěj si večer dřepnout na zadek, udělat na dálkáči cvak a jenom poslouchat. Stejně to tím nastavením přeci nekončí, gramo potřebuje údržbu, neustálý hejčkání, spoustu času....škoda mluvit :roll: .
V případě Kalisty pochopitelně "jen" cd formát, abych Edu nemátl :angel: .
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od Frogyman »

Být technický zdatný není podmínkou pro propadnutí gramofonu, je to jen výhoda.
Jsou tu členové, kteří si sami gramofon taky nenastaví a přesto jej mají jako hlavní zdroj. Jeden ze zdejších členů (bohužel už není mezi námi) byl dokonce téměř slepý a přesto měl kvalitní manuální gramofon jako hlavní zdroj...Jen je potřeba mít někoho, kdo jednou za čas přijede udělat základní hygienu. A je jedno zda jako přátelskou výpomoc nebo komerční službu. Kvalitní nastavení je absolutní základ spokojeného poslechu. A čím kvalitnější gramofon a citlivější přenoska, tím je nastavení důležitější
Takže doporučovat někomu, komu se vinyl líbí, ale nezvládne jej nastavit, aby si pouštěl raději CD je za mne hovadina...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Quentin

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od Quentin »

zabiny007 píše: 03 pro 2020 07:02 Být technický zdatný není podmínkou pro propadnutí gramofonu, je to jen výhoda.
Jsou tu členové, kteří si sami gramofon taky nenastaví a přesto jej mají jako hlavní zdroj. Jeden ze zdejších členů (bohužel už není mezi námi) byl dokonce téměř slepý a přesto měl kvalitní manuální gramofon jako hlavní zdroj...Jen je potřeba mít někoho, kdo jednou za čas přijede udělat základní hygienu. A je jedno zda jako přátelskou výpomoc nebo komerční službu. Kvalitní nastavení je absolutní základ spokojeného poslechu. A čím kvalitnější gramofon a citlivější přenoska, tím je nastavení důležitější
Takže doporučovat někomu, komu se vinyl líbí, ale nezvládne jej nastavit, aby si pouštěl raději CD je za mne hovadina...
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Bond 007 alias Monte

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Lidi, ale píšete hovadiny, jako by byl negramotný. Problém nebude v kabelu, ale přenoska nebo hlavně předzesilovač. Chce to někde půjčit něco jiného, jestli je možnost a vyzkoušet. Ty krabičky od Projektu jsou na dvě věci, sám jsem si užil a proto jsem naznačoval, prostě ne.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od terahera »

Bond 007 alias Monte píše: 03 pro 2020 07:06 Lidi, ale píšete hovadiny, jako by byl negramotný. Problém nebude v kabelu, ale přenoska nebo hlavně předzesilovač. Chce to někde půjčit něco jiného, jestli je možnost a vyzkoušet. Ty krabičky od Projektu jsou na dvě věci, sám jsem si užil a proto jsem naznačoval, prostě ne.
Hovadiny píšeš hlavně ty.Co mu pomůže výměna přenosky,kabelu,phona,když si to neumí nastavit,nemá dodržena základní pravidla nutná pro provoz gramce atd.A mimochodem,Phonobox RS je špičkové phono,které se absolutně vymyká své ceně(pokud je vše správně nastaveno,zapojeno,dodrženo)
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Bond 007 alias Monte

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

terahera píše: 03 pro 2020 07:29
Bond 007 alias Monte píše: 03 pro 2020 07:06 Lidi, ale píšete hovadiny, jako by byl negramotný. Problém nebude v kabelu, ale přenoska nebo hlavně předzesilovač. Chce to někde půjčit něco jiného, jestli je možnost a vyzkoušet. Ty krabičky od Projektu jsou na dvě věci, sám jsem si užil a proto jsem naznačoval, prostě ne.
Hovadiny píšeš hlavně ty.Co mu pomůže výměna přenosky,kabelu,phona,když si to neumí nastavit,nemá dodržena základní pravidla nutná pro provoz gramce atd.A mimochodem,Phonobox RS je špičkové phono,které se absolutně vymyká své ceně(pokud je vše správně nastaveno,zapojeno,dodrženo)
V celku jsem hloupou reakci čekal :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , špičkové zařízení :lol: :lol: :lol:
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od Halíř »

zabiny007 píše: 03 pro 2020 07:02 Být technický zdatný není podmínkou pro propadnutí gramofonu, je to jen výhoda.
Jsou tu členové, kteří si sami gramofon taky nenastaví a přesto jej mají jako hlavní zdroj. Jeden ze zdejších členů (bohužel už není mezi námi) byl dokonce téměř slepý a přesto měl kvalitní manuální gramofon jako hlavní zdroj...Jen je potřeba mít někoho, kdo jednou za čas přijede udělat základní hygienu. A je jedno zda jako přátelskou výpomoc nebo komerční službu. Kvalitní nastavení je absolutní základ spokojeného poslechu. A čím kvalitnější gramofon a citlivější přenoska, tím je nastavení důležitější
Takže doporučovat někomu, komu se vinyl líbí, ale nezvládne jej nastavit, aby si pouštěl raději CD je za mne hovadina...
S tou digi cestou, jak píšu v příspěvku, je samozřejmě pozdě "bycha honit", i když? Kdyby však toto Edovi někdo poradil včas, mohl se borec vyvarovat velmi ponižujících reakcí a nemusel slíznout "zakysanou smetanu" ve formě, jakou mu naservíroval v příspěvku nahoře třeba Aretax. Mě by teda takovýhle zvratky vůči mojí osobě určitě vadily, ale každej má zřejmě, jak vidno, práh masochismu jinde.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od terahera »

Monte
Tak od tebe mně posměšky nevadí,a tvá schopnost rozlišit špičkové zařízení je v mých očích taky úsměvná,od člověka,který nerozezná pračku lp od gramofonu :cool:
Sorry za OT
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Quentin

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od Quentin »

=)) =)) =)) ...a mám zase hezký den.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od Frogyman »

Halíř píše: 03 pro 2020 07:40 S tou digi cestou, jak píšu v příspěvku, je samozřejmě pozdě "bycha honit", i když? Kdyby však toto Edovi někdo poradil včas, mohl se borec vyvarovat velmi ponižujících reakcí a nemusel slíznout "zakysanou smetanu" ve formě, jakou mu naservíroval v příspěvku nahoře třeba Aretax. Mě by teda takovýhle zvratky vůči mojí osobě určitě vadily, ale každej má zřejmě, jak vidno, práh masochismu jinde.
Osobně Edovi moc fandím. Měl odvahu se zeptat a zveřejnit svoji sestavu (to třeba tobě milý Halíři absolutně chybí :thumbdown: ). A že se najdou kyselé ksichty a matoucí a nesmyslné rady mu muselo být předem jasné. Stačí kouknout téměř do každého vlákna a je jasné, co od kterého člena může očekávat.

Edo
Za mne :thumbup: za odvahu se odhalit a zeptat. Věřím, že budeš schopen se povznést nad úšklebky zapšklých zoufalců a ignorovat nesmyslné rady od "pseudoodborníků". Když budeš chtít, tak ve vlákně najdeš dostatek smysluplných rad a návodů k tomu, aby jsi sám zvládl gramofon nastavit a naladit. Nebo se Ti někdo z okolí ozve a pomůže.
Škoda, že to máme k tobě daleko. Jinak bychom se s Dastou někdy rádi přijeli podívat a pokecat. Vzal bych i nějaké jiné phono kablíky, popř. i přenosky, nastavili bychom gramofon a s radostí poslechli Ushery (zajímá mne, jak si s nimi poradí lampový integráč).
Ale pokud jsem dobře pochopil, jsi někde z dálného východu a tam naše cesty zatím nesměřují...
Takže se nenech se odradit a vinylu zdar :thumbup:



PS: takový tajný tip - není to nejdokonalejší šablona, ale rozhodně patří mezi ty, podle kterých si gramofon nastaví téměř každý bez problému sám a je relativně cenově dostupná.
A rozhodně je lepší nastavení podle Geodisku, než žádné...

https://www.mofi.com/product-p/mfslgd.htm
https://www.analogueseduction.net/align ... -tool.html

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 932
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od dvader »

Mě tedy fascinuje, jak se na tomto fóru lidé dohadují a napadají a jaké příspěvky tu jsou...
Sám jsem moderátor astronomického fóra a kdyby se stejný metr uplatňoval zde, tak je tu max. čtvrtina současných příspěvků. :sick:
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od Halíř »

Zabiny
Já v tom teda žádnou odvahu nevidim (nebo tady jako někdo vyhlásil autorům nevinných dotazů válku?, měli by se tady snad bát mazáků jako na vojně?, no, podle některých reakcí to tak vypadá), vidim v tom, v případě tazatele, spíš nutnost, vzhledem k tomu, že kolem sebe žádné zanícené kolotočáře nemá, jak píše. Takže mu nic jiného nezbylo. Omlouvat tu spršku sraček, jaká se na něho snesla za to, že si dovolil poprosit o radu, tím, že s podobnými reakcemi měl počítat, mi přijde fakt úchylné a o fóru to lecos vypovídá. Jestli vlákno čtou další případní tazatelé ohledně čehokoliv, asi mají při rozhodování, zda dotaz přednést nebo ne, po chuti. A nevkládej, prosim tě neustále, při reakci na moje příspěvky, do svých odpovědí to opakující se klišé s neuveřejněnou sestavou, už je to trapný. Až se budu chtít na něco konkrétního, ohledně mojí elektroniky, zeptat, učiním "doznání". Zatím jsem si tady, "otravovat" někoho dotazem, nedovolil. A po tom, co jsem si tu přečet, bych to ani neudělal.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od Frogyman »

Fórum by mělo být je o diskuzi o našem společném koníčku a o výměně zkušeností. A nadevše platí slova velkého omána Al-lach-ima, že ukázaná platí.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od PítrsPraha »

I za mě kudos Edovi za to, že šel s kůží na trh (i když ze začátku trochu oklikou), za to, že zveřejnil svou sestavu a její instalaci (což by podle mě měla být samozřejmost pro všechny) i že se k problému nakonec postavil čelem.

Trocha poznámek na téma neznalosti a nezkušenosti podle mě nepřesáhla míru zdravého ponouknutí k prozření za pomocí erudovaných a bohatých informací od vinylové sekce. Kolorit ve formě urýpaných příspěvků od někoho, kdo ani gramec nemá (a nejspíš žádnou hifi sestavu), na tom naštěstí nic nezmění.

Odměnou a satisfakcí Edovi bude to velké WOW, které přijde, až si gramec, kabeláž a phono-pre správně nastaví.

Tohle a podobná vlákna ve mně vždycky vyvolají chuť podruhé vstoupit do řeky, kterou jsem už jednou opustil. Kvalitní gramec se dnes dá v 2nd hand pořídit za velmi slušný peníz. A gramec je pro mě pořád ztělesněním hifi - skloubení nádherné techniky, nutnost náležité péče, výborný zvuk jako výsledek...
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od terahera »

Taky doufám,že to Edu nakopne a dotáhne k uspokojivému konci.Sestava nádherná s obrovským potencionálem,kde je téméř jasně našlápnuto na top zvuk :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od Halíř »

zabiny007 píše: 03 pro 2020 10:46 Fórum by mělo být je o diskuzi o našem společném koníčku a o výměně zkušeností. A nadevše platí slova velkého omána Al-lach-ima, že ukázaná platí.
No, zajímavý je, že minimálně polovina diskutujících na HEF žádné osobní představení neučinila, ani jejich nick nezdobí popis sestavy pod čarou, ale jako ňákýho "Krištuše Pána", co na sebe bere viny ostatních hříšníků, sis vybral zrovna mě. Co mam jako čekat dál? K večeru mi dáte naposled nažrat, celej následující den mě budete bičovat a nakonec skončim přišroubovanej k dřevěnýmu téčku? Tak mi pak aspoň dejte z druhý strany pod matky pérový podložky, ať vám z tý instalace v noci neslítnu :thumbdown: .
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od fox »

Nepřestávám se divit. Některý z členů chce poradit a hned se ozvou rádoby machři, kteří, místo aby poradili, z něj dělají přinejmenším vola. :thumbdown:
Jeden z mála, který umí a chce poradit je zabiny 007. :thumbup: :clap:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od Dieter Burmester »

terahera píše: 03 pro 2020 07:42 Monte
Tak od tebe mně posměšky nevadí,a tvá schopnost rozlišit špičkové zařízení je v mých očích taky úsměvná,od člověka,který nerozezná pračku lp od gramofonu :cool:
Sorry za OT
Zabil =)) =)) =))
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od aretax »

Halíř píše: 03 pro 2020 07:40
zabiny007 píše: 03 pro 2020 07:02 Být technický zdatný není podmínkou pro propadnutí gramofonu, je to jen výhoda.
Jsou tu členové, kteří si sami gramofon taky nenastaví a přesto jej mají jako hlavní zdroj. Jeden ze zdejších členů (bohužel už není mezi námi) byl dokonce téměř slepý a přesto měl kvalitní manuální gramofon jako hlavní zdroj...Jen je potřeba mít někoho, kdo jednou za čas přijede udělat základní hygienu. A je jedno zda jako přátelskou výpomoc nebo komerční službu. Kvalitní nastavení je absolutní základ spokojeného poslechu. A čím kvalitnější gramofon a citlivější přenoska, tím je nastavení důležitější
Takže doporučovat někomu, komu se vinyl líbí, ale nezvládne jej nastavit, aby si pouštěl raději CD je za mne hovadina...
S tou digi cestou, jak píšu v příspěvku, je samozřejmě pozdě "bycha honit", i když? Kdyby však toto Edovi někdo poradil včas, mohl se borec vyvarovat velmi ponižujících reakcí a nemusel slíznout "zakysanou smetanu" ve formě, jakou mu naservíroval v příspěvku nahoře třeba Aretax. Mě by teda takovýhle zvratky vůči mojí osobě určitě vadily, ale každej má zřejmě, jak vidno, práh masochismu jinde.
Možno to bola "kyslá smotana" pre Teba, ale nie som si vedomý toho, že by to malo byť negatívne voči Edovi. Naopak, keď sa mi niečo nepozdáva a viem, že je to zlé, tak nikomu to nebudem chváliť a "preťahovať mu medový motúz pod nosom". Edo má síce krásnu obývačku, ale, ako som písal, akustiku tam asi mať dobrú nebude. O tej polici som sa zmienil, trvám si na tom a píšem to na základe svojich skúseností ako dobre mienenú radu a vonkoncom nie preto, aby som Eda nejako zhadzoval. Keď si niekto pýta radu, poradím mu najlepšie, ako viem ale nie tým spôsobom, že mu budem lichotiť a smiať sa jeho nevedomosti. Keby neboli tieto problémy okolo pandémie, tak by som k nemu zašiel pri nejakej mojej obchodnej ceste. Tak Ťa prosím, nemotaj si dojmy s pojmami.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od aretax »

fox píše: 03 pro 2020 13:50 Nepřestávám se divit. Některý z členů chce poradit a hned se ozvou rádoby machři, kteří, místo aby poradili, z něj dělají přinejmenším vola. :thumbdown:
Jeden z mála, který umí a chce poradit je zabiny 007. :thumbup: :clap:
Nenašiel som tu ani jeden príspevok, od ľudí, čo mu chcú dobre poradiť a ktorí by si z neho urobili vola. Všetci sa mu snažili poradiť v zmysle svojich skúseností. Možno nie vždy písané slovo vyznie tak, ako pri osobnom rozhovore, ale keby to tak bolo, tak sme všetci spisovatelia. Pár blbých príspevkov tu bolo, ale iba od ľudí, ktorí nepoznajú problematiku ohľadom gramofónov. Ale rozhodne som enenašiel ani jede, ktorý by Eda zhadzoval.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od terahera »

Aretax
Plně s tebou souhlasím :thumbup:
Co jsem v tomto vlákně napsal,za tím si stojím,a že to nemusí být Edovi příjemné,je věc druhá.Nebudu mu přeci psát,jak to má vše úžasné,když vidím,že v podstatě vše v analogové cestě (a ne jen tam) má špatně,to mu určitě k radosti a pohodě při poslechu nepomůže.Záleží už jen na něm,jak si to přebere a postaví se k celé věci,potenciál je tam obrovský.Možností je mnoho,i když není technicky v tomto zdatný,podle jeho slov o podnikání se umí otáčet,takže věřím,že i zde najde cestu k úspěchu.Držím mu palce a hlavně,ať to dobře dopadne a rozšíří naše řídké řady kolotočářů :cool: :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od fox »

Chlapi, Edo má vkusně zařízený obývák. Nepočítám, že bude na interiéru chtít něco měnit. Spíš bychom mu měli poradit, jak správně seřídit gramofon. Další úpravy interiéru budou už záležet na něm. :smile:
Já jsem rád, že umím akorát seřídit svůj gramec, proto se neodvažuji moc radit.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Edo
Příspěvky: 51
Registrován: 09 lis 2020 21:24

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od Edo »

Halíř
Je pravdou že som mal celkom zdeptaný deň a ešte dnes mam z toho zlý pocit. Nečakal som také reakcie, ale čo už. Držím sa pravidlom čo človeka v živote nezabije tak ho posilni. Keďže mam vážny problém a musím sa vo veci posunúť ďalej, neostáva mi nič iné ako sa povzniesť. Na chalanov sa vôbec nehnevám. Ich skúsenosti, rady a záujem si vážim.

zabiny007
Pár rokov som usher kŕmil čínskym lampáčom Yaqin MC-100B. Mal výkonové elektrónky 4 x KT88 Boli to monobloky v jednej krabičke zhruba 35Kg. Hneď som v ňom vymenil všetky veľké aj malé lampy za Genelax Gold Lion a neviem ako dnes, ale na tamtú dobu v cene 1000€ bolo ťažko nájsť niečo lepšie. Po prechode na Primalunu ktorá ma 8 výkonnostných lamp to bola úplne iná káva. Okamžite som pri počúvaní postrehol na pozadí take akoby "ticho" jednotlivé nástroje boli od seba akoby viac oddelené, prehľadné a vzdušné. Ako by sa muzikanti viac rozostúpili. Bas odrazu hral tam kde hrať mal. A kde hrať nemal tak nehral. Prestalo to byť zahučane a zadunené. Bol pod kontrolou s vysokou výkonovou rezervou. Momentálne to hraje v obývačke o rozmeroch 60m2. Struny na basovej gitare boli medzi sebou kontrastnejšie, viac detailne a viac od seba akoby oddelene. Take "ticho" medzi nimi. Mam v pláne lampy zameniť za KT150. Tam sa uvádza výkon 96W na kanál pri týchto lampách. Ešte som sa k tomu však nedostal nakoľko už 3 roky počúvam sériové EL34 a stale sa ich neviem nabažiť. Najprv som mal Mcintosh MCD301 a keďže som to chcel doladiť tak pôvodne som šiel kúpiť Mcintosh M8900, alebo M9000. Už si presne nepamätám. Keď som si vypočul Mcintosh a potom Primalunu tak bolo rozhodnuté. Viac sa mi to páčilo s Primaluna. Stale som spokojný a baví ma. Nehovoriac o možnosti upgradovať a laborovať.

Rušenie RS je problem číslo dva. Spomenul som to tu len okrajovo. Rady ohľadom komody a rozmiestnenia komponentov vám ďakujem. Ale na toto by som založil paralelné novú tému ak sa nenahneváte a mali by ste záujem mi s tým pomôcť kto ma dajaké skúseností. Mal by som pár dotazov. Rozmer, stavebný material, akustika atď. Asi ste prehliadli keď som písal že po ústupe mrazov v ďalšom roku chcem vedľa domu postaviť samo stojacu stavbu pre posluch hudby. Mimo domu. Nemá zmysel robiť stavebné úpravy v obývačke pre pár mesiacov. Teda druhý problem sa bude riešiť samozrejme. Teraz ale potrebujem vyriešiť gramo, phono káblik.

Všetkým ďakujem za pochvalu interiéru :angel:
Tannoy Westminster Royal WO, Allnic Audio H-7000, Pass Labs XP-30 + X250.8, Kuzma Stabi RD - 4pointVTA+Stogi Ref 313VTA 1) Lyra Etna SL+Lyra Erodin 2) A95+Sculpture, Crystal Cable Ultra, Shunyata Sigma, Torus AVR 16, SR Active Block, Stillpoints
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od Vinco »

Pekne si to tu ukludnil a vsetkych dal do smutku.
Takto nejak by mala vyzeart komunikacia na fore s nadhladom.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jestli mas moznost postavit poslechovku mimo dum, tak to je naprosty luxus. S trochou snahy lze vybudovat akusticky maximalne prihodny prostor :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Edo
Příspěvky: 51
Registrován: 09 lis 2020 21:24

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od Edo »

aretax
Akustiku posúdiť neviem. V interiéri mam ale murované priečky zo silky a na nej kopec tehál. Obvodový plašť domu je s masívu. V podstate bývam doslova v zrube. Zrubové hranoly majú drážky na spojoch a tiež nie sú ideálne rovné ako npr stierka. Na strope sú palubky kde je zasa kopec drážok a časom sa to drevo mierne zaoblilo. Nad nimi je parozabrana a 50cm izolácie. Plus nábytok, knižnica a gauče. Denná časť domu je od nočnej oddelená okrem silky a vzduchovej medzery aj predsadenou akustickou stenou sadrokartónovou doskou v hrúbke 2x diamant knauf a vnútorná výplň je 5cm lisovaná pena. Všetky dvere sú akustické dvojfalcové s padajúcim prahom. Všetky možne prechody nad priečkami sú akusticky vyriešene pre spokojnosť rodiny aby som si mohol v noci točiť s hlasitosťou 80 dB. Toto som si vyšperkoval. No potom som dospel do štádia že ideálne bude samostatná budova. Nepriezvučnosť v dome sa mi samozrejme pridá tak či onak ..
Tannoy Westminster Royal WO, Allnic Audio H-7000, Pass Labs XP-30 + X250.8, Kuzma Stabi RD - 4pointVTA+Stogi Ref 313VTA 1) Lyra Etna SL+Lyra Erodin 2) A95+Sculpture, Crystal Cable Ultra, Shunyata Sigma, Torus AVR 16, SR Active Block, Stillpoints
Uživatelský avatar
Edo
Příspěvky: 51
Registrován: 09 lis 2020 21:24

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od Edo »

Doplnil by som ešte že v celom dome je podlaha s dubu lepená na betón. Každá miestnosť je na podlahe akustický dilatačné oddelená od obvodových múrov, priečok a iných miestnosti. Strop v každej miestnosti je dilatačne oddelený od vymenovaných veci. A aj obvodové steny sú dilatačne oddelené podľa miestností. Projekciu som navrhol, a s časti realizoval či manažoval sám.
Tannoy Westminster Royal WO, Allnic Audio H-7000, Pass Labs XP-30 + X250.8, Kuzma Stabi RD - 4pointVTA+Stogi Ref 313VTA 1) Lyra Etna SL+Lyra Erodin 2) A95+Sculpture, Crystal Cable Ultra, Shunyata Sigma, Torus AVR 16, SR Active Block, Stillpoints
Uživatelský avatar
Edo
Příspěvky: 51
Registrován: 09 lis 2020 21:24

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od Edo »

Aby som však nevyzeral ako projektant, bol to môj experiment a koníček.
Tannoy Westminster Royal WO, Allnic Audio H-7000, Pass Labs XP-30 + X250.8, Kuzma Stabi RD - 4pointVTA+Stogi Ref 313VTA 1) Lyra Etna SL+Lyra Erodin 2) A95+Sculpture, Crystal Cable Ultra, Shunyata Sigma, Torus AVR 16, SR Active Block, Stillpoints
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od aretax »

Edo píše: 03 pro 2020 21:09 aretax
Akustiku posúdiť neviem. V interiéri mam ale murované priečky zo silky a na nej kopec tehál. Obvodový plašť domu je s masívu. V podstate bývam doslova v zrube. Zrubové hranoly majú drážky na spojoch a tiež nie sú ideálne rovné ako npr stierka. Na strope sú palubky kde je zasa kopec drážok a časom sa to drevo mierne zaoblilo. Nad nimi je parozabrana a 50cm izolácie. Plus nábytok, knižnica a gauče. Denná časť domu je od nočnej oddelená okrem silky a vzduchovej medzery aj predsadenou akustickou stenou sadrokartónovou doskou v hrúbke 2x diamant knauf a vnútorná výplň je 5cm lisovaná pena. Všetky dvere sú akustické dvojfalcové s padajúcim prahom. Všetky možne prechody nad priečkami sú akusticky vyriešene pre spokojnosť rodiny aby som si mohol v noci točiť s hlasitosťou 80 dB. Toto som si vyšperkoval. No potom som dospel do štádia že ideálne bude samostatná budova. Nepriezvučnosť v dome sa mi samozrejme pridá tak či onak ..
Edo, ja som Ti nechcel "vŕtať" do akustiky Tvojej obývačky. Postrehol som, že plánuješ novú posluchovku. Iba som Ti chcel naznačiť, že aj v terajších podmienkach je možné so zvukom niečo urobiť, aby bolo počúvanie príjemnejšie. Myslím, že položiť nejakú gubu medzi bedne, rozložiť prístroje a inštalovať 1 policu na gramofón, nie je trvalý zásah. Potom som konštatoval, že v tom "tuneli", kde máš gramofón, nemôžeš z neho očakávať slušný zvuk. To bolo z mojej strany všetko. Čo sa týka materiálu, z ktorého máš postavený dom, podľa mňa lepší ani nemôžeš nájsť. Vždy som obdivoval drevodomy, hlavne zo zrubových hranolov. Gratulujem. Lepšie akusticko - izolačné vlastnosti nemá asi žiaden materiál. O životnom prostredí ani nehovorím. Čo sa týka Tvojej hi-fi prístavby, vykašli sa na všetky rady na fóre. Investuješ myslím dosť peňazí na to, aby Ti interiér navrhol odborník. Ja by som sa prikláňal k zrubovej konštrukciu s priznanými hradami aj v interiéri, hlavne na plafóne. Zbytok interiéru by som zveril architektovi, so zameraním na akustiku. Veľa šťastia, držím palce, nech Ti všetko vyjde !!!
Občas chodievam do Trebišova a Prešova. Až prejde táto pliaga a oteplí sa, rád by som sa s Tebou stretol.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bond 007 alias Monte

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

fox píše: 03 pro 2020 13:50 Nepřestávám se divit. Některý z členů chce poradit a hned se ozvou rádoby machři, kteří, místo aby poradili, z něj dělají přinejmenším vola. :thumbdown:
Jeden z mála, který umí a chce poradit je zabiny 007. :thumbup: :clap:
Přidej ještě Dastu :thumbup:

Věřím, že obchod mu nastavil gramo OK, jen závaží se mohlo pohnout .
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od Frogyman »

Vzhledem k tomu, že mu zapojii špatně kablíky v headshelu, tak bych byl skeptický k tomu, že k ostatním nastavením přistupovali precizně,..
Navíc - třeba jen ten headshell je v tomto případě zdroj nedokonalostí. Každý má malou vůli v ose azimutu a když jej nasadíš, je potřeba srovnat. Stejně tak se dá našroubovat a dotáhnout "na krev" anebo "na pohodu" a to může být rozdíl třeba 1mm. A když si představíš, že po nasazení headshellu vyosíš azimut např. o 2st a pak nedotáhneš o 1mm, tak v podstatě máš vše špatně. A to nemluvím o VTA, ofsetovém úhlu a přítlaku...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Bond 007 alias Monte

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Kdoví co se dělo. Zelený mi připadá už poškozený.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nastavení gramofonu a phono předzesilovače

Příspěvek od terahera »

Když si vzpomenu,jaká změna u mě nastala,když mi Zabiny nastavil přenosku pomocí svého protractoru :eek: Po jeho odjezdu jsem si připadal,jakobych měl nový stroj,a to jsem v tomhle malinko zdatnější než Edo a mám pro gramofon rapidně lepší podmínky :cool: Chci tím říct,že nastavení má fatální vliv na zvuk gramofonu,stejně jeho uložení :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Odpovědět