Napájení DAC

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
KarlN

Napájení DAC

Příspěvek od KarlN »

Rád bych se dopídil lineárního, popřípadě i jiného vhodného přístroje pro napájení DAC/5V, doporučeného pokud možno z vlastních zkušeností. :!: Na netu lze nalézt cokoliv, leč zkušenosti a recenze mizivé. U nabídek z Číny se u skoro u každého produktu dočítám o nadměrném zahřívání a jiných problémech :roll: , tak nevím. Ifi Power se mi úplně nezamlouvá provedením, rád bych něco s klasickou el. vidlicí.
Předem děkuji za názory. :thumbup:
Jbajci
Příspěvky: 12
Registrován: 18 pro 2019 00:02

Re: Napájení DAC

Příspěvek od Jbajci »

Dobrou osobní zkušenost mám s Allo Shanti, má dva výstupy 3A a 1A. Používám jej k napájení Allo usbridge signature a Topping e30 DAC. Kamarád jej též na své lepší sestavě používá k plné spokojenosti.
tesarpa
Příspěvky: 44
Registrován: 07 led 2020 11:35

Re: Napájení DAC

Příspěvek od tesarpa »

Já mám tenhle: https://www.audiophonics.fr/en/hifi-pow ... 11364.html. Zajímavý, že teď ho nabízí jako 2A, ale já přesně tenhle v roce 2017 koupil jako 3A. Tak asi časem zjistili, že to ve skutečnosti takový proud konstantně nedá. Napájím s tím Raspberry Pi, ale popravdě, že bych slyšel nějaký rozdíl ve zvuku oproti spínanému zdroji, tak to potvrdit nemůžu. Ono se u mně hodně vyřešilo nasazením DAC Benchmark, tam výrobce přímo píše v manuálu, že je zbytečné zabývat se napájením, napájecími šňůrami, USB kabely atd., protože jejich produkt je navržen tak, aby mu všechny tyhle serepetičky byly úplně volný. Jediný, co je podstatné, jestli splňují standard, tedy např. USB 2.0. A má pravdu, zkoušel jsem vliv jmenovaných komponent a opravdu nula nula nic, žádný rozdíl. Takže podle mne hodně záleží na konkrétním DACu, jestli se vliv napájení vůbec projeví.
vintage
Příspěvky: 38
Registrován: 25 říj 2011 23:49

Re: Napájení DAC

Příspěvek od vintage »

tesarpa píše: 30 pro 2020 13:58 ... Ono se u mně hodně vyřešilo nasazením DAC Benchmark, tam výrobce přímo píše v manuálu, že je zbytečné zabývat se napájením, napájecími šňůrami, USB kabely atd., protože jejich produkt je navržen tak, aby mu všechny tyhle serepetičky byly úplně volný. ...
Ja mam RME ADI-2 DAC FS a tam v podstate tvrdi vyrobce to stejny, avsak zkusenosti nekterych uzivatelu ukazuji opak kdy linearni zdroj pomohl k presnejsim basum, proto bych lienarni zdroj rad vyzkousel. Byl mi doporucen Project Powerbox Maia.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Napájení DAC

Příspěvek od PítrsPraha »

Souhlas. K RME ADI-2 Pro jsem zkoušel originální zdroj, powerbanku a lineární zdroj Volcraft. S lineárním zdrojem měl lepší / pevnější basy a celkově usazenější zvuk. RME se taky holedbá, že jima dodávaný spínaný zdroj je nejlepší resp. že nic nemůže být lepší. Není to tak.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
KarlN

Re: Napájení DAC

Příspěvek od KarlN »

Moc děkuji všem za rady a názory :thumbup: Prozkoumám doporučené přístroje...a mimochodem, vše nej do nového roku, pánové. 🎉😉
Odpovědět