High-endová sluchátka

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
IWAN
Příspěvky: 2
Registrován: 14 led 2021 21:30

High-endová sluchátka

Příspěvek od IWAN »

Dobrý den, chystám se pořídit high-endová sluchátka. Vzhledem k omezené možnosti odzkoušení bych byl rád za pár tipů podle následujících kritérií: typ sluchátek - uzavřená (často spíše noční poslech) - jack ideálně 3,5 i 6,3mm, používat budu v kombinaci se sluchátkovým zesákem beyerdynamic A 20, Cena okolo 25.000, Spíše hutnější žánry (rock/metal) - tj. nemusí být úplně profesorsky analytický zvuk. Zvažuji beyerdynamic T5 3G případně focal elegia. Za případná doporučení předem díky ! Iwan
kychtax

Re: High-endová sluchátka

Příspěvek od kychtax »

Beyery by se Vám mohly líbit. Mám T1. Zvuk určitě není analytický, ale zábavný je dost.
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: High-endová sluchátka

Příspěvek od parnass »

já bych řekl, že noční poslech by nemusel vylučovat otevřený sluchátka; metr od posluchače už při běžných hlasitostech okolí nic neuslyší a nikoho to rušit nebude. pocit s otevřenýma na hlavě je (aspoň pro mě) o hodně přirozenější. doporučení - Grado
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: High-endová sluchátka

Příspěvek od Janik »

Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: High-endová sluchátka

Příspěvek od Halíř »

Opravdu blázinec, frajer chce z jasnýho důvodu uzavřenky, kterých je fajnových pochopitelně poskrovnu a právě proto potřebuje pomoct s tipem a zcela nepochopitelně se mu dostane odkazu na nejprovařenější otevřená sluchátka, která snad neznají jen v Mongolsku, a která navíc řvou i ze šesti metrů jak reprobedny. :roll:
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: High-endová sluchátka

Příspěvek od dvader »

S tím zvukem HD800 souhlasím - ty hrajou po celým bytě =))
Od Sennů by to musely být ty HD820, ale to cenově trošku jiná liga...
PavelN
Příspěvky: 71
Registrován: 26 zář 2012 20:14

Re: High-endová sluchátka

Příspěvek od PavelN »

"Uzavřenky" Audeze LCD2 Closed-back

https://www.audigo.cz/Sluchatka/Na-doma ... losed-back
SUPRA LoRad 2.5 Silver Anniversary, Kabelguru Lapp, Pro-ject napájecí lišta, PC, DAC Chord MOJO, Vincent SV 234, Kabelguru Venom bi-wire, Aurum Cantus V3M, Pro-ject Experience, Sumiko Blue Point 2, Firestone Audio Korora.
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: High-endová sluchátka

Příspěvek od Vinco »

LCD-2 su super, vrele doporucujem. K nim by som si dal do rostrelu urcite aj DENON AH-D9200, uz su v EU opat k dodaniu.
Cenovo nepatrne nad, ale porovnat by som ich urcite skusil.
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: High-endová sluchátka

Příspěvek od Overgrounder »

A co takhle Bayery Xelento? Nejsou sice náhlavní, opticky nesplňují vlastně nic z highendu (kromě zpracování), ale to, co nich leze, je fantazie.
Ano, hovořím z vlastní zkušenosti. Nic co jsem mě kdy doma se Xelento nevyrovná.
Zauvažoval bych nad tím, pokud IEM koncepce není úplně mimo mísu.
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: High-endová sluchátka

Příspěvek od Halys »

Takže do třetice :smile: Taky bych se přimluvil za uzavřené Audeze LCD-2 , jen je potřeba k nim vhodný zesilovač .Já jsem měl třeba vcelku smůlu u výběru . Naštěstí je tu Dan Vrána ( Casea) . :thumbup:
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: High-endová sluchátka

Příspěvek od YamahaMan »

Halys píše: 23 led 2021 12:04 Takže do třetice :smile: Taky bych se přimluvil za uzavřené Audeze LCD-2 , jen je potřeba k nim vhodný zesilovač .Já jsem měl třeba vcelku smůlu u výběru . Naštěstí je tu Dan Vrána ( Casea) . :thumbup:
LCD-2 klasiky som mal ale nie sú uzavrené [-x
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: High-endová sluchátka

Příspěvek od YamahaMan »

japex píše: 23 led 2021 14:12 ..to není tak docela pravda:

:arrow: https://www.audigo.cz/Sluchatka/Na-doma ... losed-back
No, je to pravda. Písal som, že som mal klasiky a tie sú otvorené /lebo uzavreté som nikdy nechcel a tým pádom som ani netušil, že sa robia aj uzavrené.../
https://sluchadla.heureka.sk/audeze-lcd ... ecifikace/
Sorry za OT

Ale máš pravdu v tom, že tie "bez Classic" sú uzavrenky :thumbup:
Škoda, že ich už nemám - teraz by so ich rád porovnal...
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: High-endová sluchátka

Příspěvek od Halíř »

Musím zareagovat ještě podruhé a naposled, neboť toto se opravdu nedá. Ten dotaz nemohl být původně vlastně ani jednodušší - tip na uzavřená náhlavní sluchátka, nic víc, nic míň.
Během 12 reakcí tu v odpovědi padla sluchátka jediná, tedy jediná, hodná specifikace toho dotazu - Audeze lcd closed back. Pak už se jednalo jen o smršť nevyžádaných bizarností. Již v druhé reakci toto: na co uzavřená? otevřená jsou přece lepší, hned pod tím tip na otevřenky Hd 800s, otrlejší rádce zašel ještě dál, když přišel s větou: tahle sice nesplňují nic z toho, co hledáš (nejsou ani uzavřená, ani náhlavní, ani highend) ale jsou to fakt bezva špunty do uší. No, a aby toho nebylo málo, tak se nakonec přikutálí frajer a o těch jediných, která byla doporučena přesně podle zadání, prohlásí, že nejsou uzavřená, protože "Classic". A opravdu je to klasika, ten chudák Iwan (tazatel) si zřejmě pomyslel, že highendforum je partička klientů pečovatelského domova pro seniory, prolezlých alzheimerem a zřejmě, jako návdavkem, i čerstvě uštknutých covidem19. =))
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: High-endová sluchátka

Příspěvek od dvader »

Já jsem tu ještě uváděl HD 820 (s dodatkem, že jsou cenově asi mimo požadovanou relaci).
No a být tazatelem, tak zkusím ještě tyhle:
SONUS FABER PRYMA
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: High-endová sluchátka

Příspěvek od Halys »

Musím se přiznat že jsem špatně četl a nevšiml jsem si tvého zesilovače . Beyerdymic a Audeze nemusí dobře spolupracovat , sám mám s tímto nedobrou zkušenost .
Chce to vyzkoušet , problém není ani tak výkon , spíš podání scény . Je to spíš taková zvuková koule , kde nástroje nejsou od sebe odděleny , něco co bys čekal u levných sluchátek . Jak už jsem jednou psal u Casea se dá tento problém vyřešit , ale je to investice navíc .
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: High-endová sluchátka

Příspěvek od Ramones »

Pokud bys chtěl uzavřenky, které není nutno vždy napájet samostatným zesilovačem, pak jedny z nejlepších (třeba dle hodnocení Sonarworks) jsou
Shure SRH 1540.
https://www.sonarworks.com/blog/reviews ... ne-review/
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: High-endová sluchátka

Příspěvek od Yngwie »

Řeším podobné dilema k CS-600X jako sluchátkači.

Denon AH-D9200
Audeze LCD-2
Focal Stellia
Sennheiser 820

nebo otevřenky Grado GS3000
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: High-endová sluchátka

Příspěvek od Dieter Burmester »

Grado se ti libit nebudou, takze mas o jednoho kandidata mene :thumbup:
Dieter Burmester
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: High-endová sluchátka

Příspěvek od Vinco »

A preco nie Grado ? S tym Leben to moze nahodou dobre vypalit.
Treba skusat na nom a to cele umenie. Nic ine, ako osobna skusenost so svojim zosikovacom sa nerata.
Ja by som pridal, len neviem ci sa v CR daju pozicat, Dan Clark Audio AEON Flow 2.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: High-endová sluchátka

Příspěvek od YamahaMan »

Vinco píše: 01 úno 2021 09:34 A preco nie Grado ? S tym Leben to moze nahodou dobre vypalit.
Treba skusat na nom a to cele umenie. Nic ine, ako osobna skusenost so svojim zosikovacom sa nerata.
Ja by som pridal, len neviem ci sa v CR daju pozicat, Dan Clark Audio AEON Flow 2.
Tie AEONy vyzerajú výborne, zaujal ma ten mostík z tvrdej kože.
S tým je vždy prvý problém, že sa to začne odierať až sa to rozpadne...
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: High-endová sluchátka

Příspěvek od Vinco »

Thomman.de ich ma skladom a maju zadara dopravu do CR, SR.
K tomu 30 dni money back guarantee, ako v USA....Skoda, ze uz viac sluchatiek nevyuzijem.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: High-endová sluchátka

Příspěvek od YamahaMan »

Vinco píše: 01 úno 2021 10:10 Thomman.de ich ma skladom a maju zadara dopravu do CR, SR.
K tomu 30 dni money back guarantee, ako v USA....Skoda, ze uz viac sluchatiek nevyuzijem.
Osobne som zástancom otvorených a tie sú tiež k dispozícii z tohoto typu.
Vďaka za tip.
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: High-endová sluchátka

Příspěvek od parnass »

FOSTEX TH900MK2 (SH) – akt. 1 599 EUR/ iba 950 EUR

ve slevě Nisel (pokud bych nutně hledal uzavřený, tak asi tyhle)
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: High-endová sluchátka

Příspěvek od Halys »

Yngwie píše: 31 led 2021 21:12 Řeším podobné dilema k CS-600X jako sluchátkači.

Denon AH-D9200
Audeze LCD-2
Focal Stellia
Sennheiser 820

nebo otevřenky Grado GS3000
Nádherný zesilovač . :clap:
Od Audeze bych dal přednost modelu XC .
Z těch dalších znám jen Focal Stellia , ty jsou skvělé , ale i tak preferují líbivější zvuk Audeze .
Ještě možná ZMF , bohužel v Evropě nedostupná k poslechu . Nikdy jsem je sice neslyšel , ale Amíci na ně pějí ódy , navíc vypadají nádherně .
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: High-endová sluchátka

Příspěvek od Yngwie »

Halys píše: 07 úno 2021 09:29
Yngwie píše: 31 led 2021 21:12 Řeším podobné dilema k CS-600X jako sluchátkači.

Denon AH-D9200
Audeze LCD-2
Focal Stellia
Sennheiser 820

nebo otevřenky Grado GS3000
Nádherný zesilovač . :clap:
Od Audeze bych dal přednost modelu XC .
Z těch dalších znám jen Focal Stellia , ty jsou skvělé , ale i tak preferují líbivější zvuk Audeze .
Ještě možná ZMF , bohužel v Evropě nedostupná k poslechu . Nikdy jsem je sice neslyšel , ale Amíci na ně pějí ódy , navíc vypadají nádherně .
Na sluchátka je to absolutní Top ... stejně drahé tranzistorového sluchátkového zesilovače mě tak zdaleka nebavily. ZMF neznám, ale díky za tip. Zatím hraju na starých ještě rakouských AKG 701 a je taky super. Nikdy jsem takhle hrát neslyšel.
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: High-endová sluchátka

Příspěvek od Halys »

ZMF jsou šperky , měl bych je vystavené v obýváku jako umělecké dílo .
Myslím že je škoda takový kvalitní zesilovač používat jen na uzavřená sluchátka . Taková Utopie nebo Meze Empyream na takovém zesáku ^:)^ .
Každopádně díky za tip , momentálně jsem upřednostnil zesilovač před streamerem , tak se taky koukám co by bylo na mé Audeze dobrý . O CS-600X jsem neslyšel , tak musím nastudovat . Zatím to vypadá na Ampsandsound nebo Cayin HA -300 .
Samozřejmě jen lampy ty sluchátka si o to vyloženě říkají .
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: High-endová sluchátka

Příspěvek od Vinco »

V tejto triede by som nevynechal ani Audiovalve Solaris, to je super stroj s vybornym supportom.
rudifus
Příspěvky: 10
Registrován: 24 led 2021 00:34

Re: High-endová sluchátka

Příspěvek od rudifus »

Ohladom ZMF - ze v europe su neni k posluchu - uz to neplati. v Polsku je novy distributor, pochvalil sa tym aj Zach nedavno na streame.

https://www.youtube.com/watch?v=T-xM9t8jkLQ&t=3564s

https://audeos.pl/

aj som pokukoval po tych zatvorenych tam

https://audeos.pl/pl/p/ZMF-Verite-Close ... -Burl/1188

cenovo velmi zaujimave a vraj hraju ako otvorene :thumbup:
Roon Core / Lumin U1+X1 PSU > Chord MScaler + Opto DX + Hugo TT2 > Luxman L-590AX > Focal Sopra 2, kable Cardas Clear Beyond XL
headphone: Chord Mojo/TT2 > SPL Phonitor2 > XLR > Focal Utopia/Beyerdynamic DT 1990 Pro/Grado SR80, :roll:
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: High-endová sluchátka

Příspěvek od Halys »

To je dobrá novinka :thumbup:
Škoda že si hned pod své křídla nevzali i Ampsandsound .
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
Odpovědět