Regálovky k Vincent SP995

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
sarga
Příspěvky: 15
Registrován: 08 kvě 2012 09:43

Regálovky k Vincent SP995

Příspěvek od sarga »

Všechny zdravím. Moc sem nepřispívám, spíš Avmánia-sluchátka, takže prosím o shovívavost. Z předpár let mám doma zakonzervované komponenty SP995 Vincent, DPA1+CD1 Lyngdorf, Authen.Voice Zephyr 3. Ty Zephyr 3jsou mimo hru i k vzhledem k velikosti místnosti, výkonu zeslovače. Tak nějak jsem si řekl, že by nebylo špatné oživit lehounký poslech, ale opravdu lehounký s ohledem k ostatním lidem v rodinném domě.
Nemohly byste mi poradit s koupí slušných regálovek okolo 100t.? Aby si s Vincentem dobře rozuměly.Známý mě doporučil Monitor Audio PL100mkII, tak ty mám v hledáčku a AC Volla MkII. Jsou tady lidi, co mají vincenta? Zajímalo by mě, jaké reprosoustavy používají a jak jsou s nima spokojení.Díky.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Regálovky k Vincent SP995

Příspěvek od pajuna »

Ja jsem mel nekolik Vincentu, jak intergac , tak deleny....Primo k nemu jsem kdysi vybiral reprobedny JMR Cantabile Signature. Jsou to uzke sloupky, ktere s tim velmi dobre hraly (pc 72.000). Kdybys mel zajem nejen o regaly, muzes me kontaktovat. Jelikoz mam dve dalsi sestavy, tyto bedny mi lezi doma bez uzitku.
Jinak Volla k nemu budou take dobre.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
PavelN
Příspěvky: 71
Registrován: 26 zář 2012 20:14

Re: Regálovky k Vincent SP995

Příspěvek od PavelN »

Ahoj,

mám Vincent SV234 a k tomu regálovky Aurum Cantus V3M.

Aurum Cantus hrají velmi kultivovaně, neagresivně. Ukáží dost detailů a přitom nezní analyticky.
V mém poslechovém prostoru (v RD) mají tak akorát basů. Není potřeba je hrát příliš nahlas.

Poslouchám rock, jazz občas klasiku.
SUPRA LoRad 2.5 Silver Anniversary, Kabelguru Lapp, Pro-ject napájecí lišta, PC, DAC Chord MOJO, Vincent SV 234, Kabelguru Venom bi-wire, Aurum Cantus V3M, Pro-ject Experience, Sumiko Blue Point 2, Firestone Audio Korora.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Regálovky k Vincent SP995

Příspěvek od Halíř »

Ahoj Sargo,
píšeš, že budeš muset hrát hóóódně opatrně, abys nerušil okolí. Tak si řikam, jak je v takový situaci super ten náš sluchátkovej poslech a ty na to jdeš úplně obráceně, slušnou sluchátkovou sestavu prodáváš pod cenou, abys místo toho pořídil regálovky za 100k, takže kvůli prachum to evidentně neni, proč jsi ty Empy teda takhle zavrhnul, prosim tě?
sarga
Příspěvky: 15
Registrován: 08 kvě 2012 09:43

Re: Regálovky k Vincent SP995

Příspěvek od sarga »

Ze sluchátkového poslechu couvám ze zdravotních důvodů. Ten zdravotní důvod je problém se sluchem. Na ,,echtovní" sluchátkový poslech si proto už logicky netroufám, a na ten tichý poslech mít takové železo, to je prostě škoda. Možná budu mít problém i s repro poslechem a vše půjde do bazaru, ale tak nějak ještě nehážu flintu do žita.
Ohledně prodeje Meze. Budeš se možná divit, ale ztráta za prodej, je v řádu procent. Ještě nikdy se mi takhle dobře neprodávaly sluchátka. Dokonce jsem musel zdražit, kolik bylo zájemců. Ještě včera mě jeden dával o 3t. více, ale už mám tady dojednaného kluka z okolí, co si pro ně zítra přijede.A ten ani v podstatě o ně neměl zájem, jen si je jel poslechnout..
Výběr reprod.regálovek. Vím co dráždí, napsal jsem okolo 100t. a ne do 100t. Za to se všem možný ,,hlídačům" omlouvám.Výběr je omezen covidem, že se nemohu sebrat a zajet do melissy anebo poslechnout ty Monitor Audio, někde v okolí. Ale jsem v kontaktu s dovozcem, možná zápůjčka, uvidíme.Jen se zajímám, s čím hrají majitelé SP995, pokud tady nějací jsou.
Za pozdní reakci se omlouvám, moc sem nepíšu, myslel jsem, že dostanu email, jako na avmánii.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Regálovky k Vincent SP995

Příspěvek od lubin »

Vezmi ty Volla. Zvláště na tichý poslech.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Regálovky k Vincent SP995

Příspěvek od Halíř »

sarga píše: 17 bře 2021 16:04 Ze sluchátkového poslechu couvám ze zdravotních důvodů. Ten zdravotní důvod je problém se sluchem. Na ,,echtovní" sluchátkový poslech si proto už logicky netroufám, a na ten tichý poslech mít takové železo, to je prostě škoda. Možná budu mít problém i s repro poslechem a vše půjde do bazaru, ale tak nějak ještě nehážu flintu do žita.
Ohledně prodeje Meze. Budeš se možná divit, ale ztráta za prodej, je v řádu procent. Ještě nikdy se mi takhle dobře neprodávaly sluchátka. Dokonce jsem musel zdražit, kolik bylo zájemců. Ještě včera mě jeden dával o 3t. více, ale už mám tady dojednaného kluka z okolí, co si pro ně zítra přijede.A ten ani v podstatě o ně neměl zájem, jen si je jel poslechnout..
Výběr reprod.regálovek. Vím co dráždí, napsal jsem okolo 100t. a ne do 100t. Za to se všem možný ,,hlídačům" omlouvám.Výběr je omezen covidem, že se nemohu sebrat a zajet do melissy anebo poslechnout ty Monitor Audio, někde v okolí. Ale jsem v kontaktu s dovozcem, možná zápůjčka, uvidíme.Jen se zajímám, s čím hrají majitelé SP995, pokud tady nějací jsou.
Za pozdní reakci se omlouvám, moc sem nepíšu, myslel jsem, že dostanu email, jako na avmánii.
Tak to je mi líto s těma ouškama, každopádně stojanovky kolem 100k není žádnej nesmyslnej úlet, taky mám doma regály, i když jsem v současnosti skončil u střední třídy (Xavian Ambra), ale měl jsem doma i jejich vyšší modely - Premio a Orfeo. Pokud pominu ty Premio (nesedly mi), tak nejvyšší Orfeo byl fakt zážitek, všechno bylo při poslechu dobře. Utekly mi z druhý ruky pod osmdesát litrů, jenom zahořelý. Škoda. Většina lidí řekne, že litráž podlahovek neočůráš, prosim, jistě...jenže někdo z místních tu má třeba Olympicy první generace od Sonusu a ty teda "bubnujou" od spodu jak zběsilý. Basovej objem excelentní. Jo a ještě jsem pak vyzkoušel tyhle krasavce:

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... er-sn-sl70

nádherně transparentní jemný vejšky a opět, bassík kategorie 1A. Rozhodně doporučuju zápůjčku jak Xavianů (jsou nadstandartně vstřícní), tak těch Fischerů. A nebo prošmejdit druhou ruku stran těch Olympica I, druhá a taky dražší generace už bohužel na výraznější spodek rezignovala.
slayers
Příspěvky: 590
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Regálovky k Vincent SP995

Příspěvek od slayers »

Od kud jses? Leží mě tady ladem MA Gold100. Výškáč stejný jako Platinum, udajně velmi podobný si jsou. Kdyby si bydlel za rohem poslech možný.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
sarga
Příspěvky: 15
Registrován: 08 kvě 2012 09:43

Re: Regálovky k Vincent SP995

Příspěvek od sarga »

halíř.
Díky za tipy. Ty Orfea od Xavian a Fischer SL70 jsou určitě nádherné regálovky, asi v ceně 100t. spolu AC Volla kandidáti pro můj výběr.Podívám se tady na foru na dojmy a poznatky uživatelů. Výhodou, klidně mě oprav, že je snad možné si je vypujčit a vyzkoušet. Snad je to příznivé i na přepravu. Nevím, snad mají výrobci (xavian) některé kusy i určené na poslech doma u zákazníka. Zajímalo by mě, jak to třeba v tvém případě probíhalo. Na jak dlouho jsi měl třeba Orfea k dispozici?
slayers: Mám to celkem kus , Zlínsko, díky za pozvání.
Teď se nějak musím vykopat z těch prodejů a asi se neukvapit nákupem zrovna regálovek z highend kategorie. ,,Na hudbu v pokoji"mám v plánu zakoupit Bluesound 2i a využit jeho konektivity s Roon. Mám tady vedle tv, Q acoustic 2020i, žádná sláva, ale se starým HK 445 co mám pod tv, to nějak hrát bude .Uvidím jak to bude s tím sluchem. Zrovna dnes me praktik sdělil, že nezná nikoho, kdoby se z toho vylízal. %-( Takže asi tak. Děkuji za odpovědi.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Regálovky k Vincent SP995

Příspěvek od Halíř »

Sarga,
bohužel musím říct, že nemám ani tucha, jak v dnešní pandemické době probíhá domluva o domácích zápůjčkách. 100% záloha? To asi ano, ale zřejmě jak kde a jak u koho. Já přišel k poslechu Xavianů u mne doma vlastně jako slepej k houslím. Je to už víc jak pět let a o modelech této značky jsem tehdá neměl skoro žádného povědomí. Zapracovala náhoda. Můj kamarád (zručný vintage sběratel a hudební znalec) ze stejného města vlastnil model Premio a půjčené měl ty Orfea. Krása na první pohled i poslech a tak jsme je nakonec odvezli i ke mně, já to chtěl, on sice ne, ale co už :lol: . Nakonec je nekoupil, no a já se zamiloval. Později jsem Xavian (Hostivice u Prahy) navštívil mnohokrát a cokoliv jsem potřeboval i tu zápůjčku, s ničím nebyl problém (vystavené a rozehrané Ambry). Vstřícnost opravdu nadstandartní. No a ty Fischer&Fischer jsem dovezl na tip z Německa defacto jako nové ještě s jedním modelem a prodal. To byl ale obchod i s výdělkem. Hrají fakt krásně, jen nevím, kdo je teď kde u nás prodává a fyzicky má skladem. Jinak, model Orfeo tehdy stával okolo 120k, dnes bude zřejmě znatelně dražší, nekoukal jsem.
slayers
Příspěvky: 590
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Regálovky k Vincent SP995

Příspěvek od slayers »

Do Xavianu zkus zavolat pana Bučila. S půjčkou by problém být nemusel. Mě minule i nabízeli že mě to hodí domů. Samozřejmě za zálohu.
Šlo sice o zesík (který ještě ale do Xavianu stále nedorazil) ale to by mohlo být jedno, myslím.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
sarga
Příspěvky: 15
Registrován: 08 kvě 2012 09:43

Re: Regálovky k Vincent SP995

Příspěvek od sarga »

Po nějaké úvaze, zvážení situace, spíš nakonec zkusím pořešit lehkou sestavu u tv, jak jsem to psal už nahoře. Mám tam starý HK 445, Qacoustic 2020i, no prostě jen ozvučení tv. Mám objednaný Bluesound 2i a uvažuji vyzkoušet i Powernode 2i HDMI s Roon provozem.Jestli se digitál HK vyrovná.Půjdu raději cestou malých kroků, než možná zbrklého nákupu ne levných regálovek.Takže ještě jednou, pánové děkuji za tipy.
DK76
Příspěvky: 108
Registrován: 23 led 2019 18:43

Re: Regálovky k Vincent SP995

Příspěvek od DK76 »

Sarga, trošku jsi si popletl fóra🤣.
sarga
Příspěvky: 15
Registrován: 08 kvě 2012 09:43

Re: Regálovky k Vincent SP995

Příspěvek od sarga »

Asi ano..Máš recht.. Tu AVmánii mám v sobě zažranou.. :crazy:
Odpovědět