HIGH END MÜNCHEN 2012

Diskuze o Hifi akcích (výstavy, srazy apod.)u nás i ve světě.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od Mark Levinson »

Sotva skončila výstava v Praze, tak už nám klepe na dveře nejlepší evropská výstava v Mnichově, letos se bude konat ve dnech 3.-6.5.2012, denně v časech 10:00-18:00 hodin. Květen je tu co by dup (to je takový překladatelský oříšek, správně je to "kolik třešní, tolik višní"), tak je třeba dělat přípravy na cestu :lol:.

Zde odkaz na trailer:
http://www.highendsociety.de/english/hi ... railer.php


Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od Mark Levinson »

Letos bude v Mnichově možno slyšet tyhle krasavice, Magico Q 7.
Váha 380 kg, Beryllium a cena 165.000,- dolarů/pár dává tušit, že bedny patří do vyšší ligy, jsem zvědav jaké to bude.


Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 95
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od funkyman »

Uz pred rokom Magico, myslim ze to bola M5, neviem presne ... bola pre mna na vystave top... Som zvedavy ako zahra tento model.... To je sen
....music is my sanctuary,music is my life....
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od davidm535i »

Tak jsem to dnes absolvoval. Spise jsem se zameril na reprobedny, to ostatni mne az tak moc nezajima.
Asi bych se dokazal zamilovat do Cabasse L'Océan. Suverenita prednesu i pri vysokych hlasitostech byla primo ukazkova.

Jinak jsem si povsiml, ze vystavovatele drazsich komponentu by se dali rozdelit asi tak do dvou kategorii.

1) "Voodoo HiFi", kde byly vsechny mozny i nemozny reprosoustavy s kabelama o prumeru detsky ruky a krmene reminkofonem a zanrem hudby tak z 50tych let, a vysledny zvuk nuda k ukousani a vetsinou nevalne kvality

2) a pak ti co si na nic nehrali, aparatura byla krmena pres CD / iPAD / iPhone, a povetsinou se slibnym zvukem

Joooo, a jeste mne zaujala expozice s Avantgarde Acoustic, tyto horny bych taky zkousl ^:)^

David
mp3 + špunty
bertram

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od bertram »

Davide ,podla tvojho reportu som rád ,že som na 30-siaty ročník nešiel.Absolvovať 800 km tam a to isté späť ,akoby som cestoval do Chorvátska,
tak podla tvojho hodnotenia nemusím. To ,čo sa ti páčilo ,to sa dá počuť aj u nás.Netreba za tým robiť výpravu.Som zvedavý aké zážitky sprostredkujú ostatný členovia fóra. HEM by mal byť o novinkách a technológiach ,tak som zvedavý ,kam to všetko smeruje. ;)
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od anawak »

Ja som sa bol pozriet tiez a mne sa teda celkom pacilo. Bola to zmes prekvapeni a sklamani, ale nelutujem.
Ucast nasich cinskych bratov ma riadne a neprijemne prekvapila. To je uz fakt sila kolko a ako agresivne vstupuju prakticky do vsetkych oblasti priemyslu.
Este viac ma prekvapila ich arogancia. Ja byt niekde v USA alebo japonsku , tak sa chovam uctivo, nenapadne a ako vos pod chrastou. Cinania boli vsak velmi arogantny, sebavedomi a nesmierne afektovany. Prilis hrdy na tie svoje cinkse fejky a kopie vsetkeho. Uz okopirovali aj USHER aj McIntosch. Skoro som spadol na zadok z toho hnusu.

Dalej som si vsimol, ze chybali zvucne mena ako Wadia, McIntosch, Linn, VPI, Jeff Rowland, Avalon, Audio Research tam mal na stanku jediny komponent - ten novy streamer, a vela dalsich

Velmi prijemne ma prekvapili Usher - hrali velmi dobre, Focoal utopia - tiez velmi dobre zvuky, VITUS Audio - parada, Soulution - excelentne,
Krasne stanky mali Transrotor - s novymi produktami, KUZMA, Acoustic Signature, Brinkmann - z tych icjh koncovych silicov som bol velmi prijemne prekvapeny. necakal som tak dobry zvuk od tak malych koncakov.
Dalej sa mi velmi pacil stanok Mark Levinsona s novymi strojmi, HANNL Vinyl Care mal prekrasne stroje na stanku. Fakt super.
Excelentne podla mna hrali bedne od Raidho Acoustic a trochu sklamanim boli pre mna MARTEN Django. Neviem preco tam nepustali tie svoje vyssie modely. Tie Django sa mi zdali dost prebasovane. Hralo to z ich koncakmi, no nic moc.
Naopak Raidho C1.0 , co su vlastne regalovky, to dali tak , ze keby som to nevidel, veril by som, ze hraju stlpy.

Krasny stanok malo OCTAVE, a pristup velmi solidny, priatelsky a poucny.

Sklamanim pre mna boli aj KEF Blade. Neviem cim to bolo ale bolo to zle. Cakal som od toho viac.
Tanoy tiez moc neprekvapil, cakal som, ze donesu nejake vyssie modely ale veru ze nie.

Vobec celkovo sa mi zda, ze svoje TOP produkty tam doniesli len kabelari a cinania.

Velmi prijemny stanok a atmosferu priniesol Cardas. Velmi sa mi to pacilo.

Standard (vysoky) bol aj na stankoch Cambridge Audio, NAD, DENON, Marantz a podobne. Kedze som vsak hladal skor tie perlicky na vystave, velmi som sa u nich nezdrzoval.

ISOTEK ma novu aktivnu pracku , ktora je postavena na chassi isoteku SUPERTITAN. Chcu za nu 15 000 Euro, takze asi ich tiez napadol nejaky chripkovy virus a zanechalo to na nich trvale nasledky. Teda na ich modzgoch. Lebo pytat si za taketo nieco v dnesnej konkurencii a ich cenach tolko penazi je podla mna nie len chore ale aj scestne.

Burmester, Chord, Dynaudio,Electrocompaniet, T+A, Ortofon, Gryphon - velmi pekne stanky ale nemozem povedat, ze by tam bolo nieco , co sa uz davno nedalo najst na nete alebo u predajcov.

Za zvuk vystavy osobne oznacujem MBL - nekomentujem lebo nemam slov - krasa, perfekt, jedinecne!!
Druhy v poradi je u mna VITUS AUDIO + Focal Utopia III
treti je u mna RAIDHO Acoustic
stvrty Soulution - a opat FOcal utopia III

Sklamanie
1. zvuk KEF Blade
2. zvuk MARTEN Django
3. stanok ELAC
4. absencia mnohych dobrych znaciek
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od davidm535i »

4. absencia mnohych dobrych znaciek
Tak to uz jsem vedel dopredu, takze s tim uz jsem tam jel :???:

To ale, ze bedny Wilson Audio mel v expozici pri predvani svych komponentu jen jeden usmudlanej stanek, to mne dost zralo.
Accuphase ani jeden :eek:

Spousta beden sice basovala az k 20Hz, ale tak nejak uplne mimo ostatni reprodukci.
Spousta i drahych beden si tak dunela to svy monotonni bumbum kolem 50hz. ~x(

Pricist to jednoduse k akustice mistnosti to urcite nelze, paaac mnozi se docela snazili s prostorem i neco udelat.

Zrovna USHERum to basovalo az az a hlasy pevkyn znely, jako kdyby mely objem hrudniku 200 litru. Nu nevim.

Btw., kde se daj v klidu poslechnout nejaky ty Wilsony nebo B&W Nautilus u nas? To by mne docela zajimalo.

David
mp3 + špunty
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od anawak »

Wilsony nikde. Pravdepodobne. Jedine ak ich ma niekto doma.

Slimaky maju v Bis audio Ba. k pocutiu po dohode aspon den vopred.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od Mark Levinson »

Také jsem byl a viděl mnoho zajímavého. Hodně expozic hrálo dobře z toho několik bylo vynikajících. Potěšilo mne, že v několika expozicích byly k vidění Focaly a dokonce i na výstavě hrály výborně, asi nejlépe s Vitus Audio jak píše Anawak. Dobře hrály teké se Soulution, ale tam to bylo o něco slabší, asi proto, že od Soulution hrála ta nová, entry level serie. Možná mohla mít vliv i kabeláž, za tím co u Vitus Audio to byl Nordost, tak u Soulution to byla Kubala-Sosna. Poprvé jsem viděl prezentovat Naim s Focaly, i když z trojice firem prezentující se s Focaly bych dal Naim až na 3. místo, tak přesto to byl nejlepší zvuk Naimu co jsem na výstavách slyšel.
Dále pro mne byl zajímavý zvuk u Raidho Acoustic, tam hrály sloupky a bylo to výborné, jejich regálovky hrály v expozici Nordostu a to bylo taky skvělé. Další zajímavý zvuk byl u Lanche Audio, jejich poloaktivní bedny hrály výborně. Samozřejmě tam nechybělo MBL ve své nejsilnější sestavě, což je asi zbytečné komentovat. Líbila se demonstrace kvality praní vinylů u výrobce praček Hannl, pračky nádherné a kvalita praní úžasná, šéf firmy po praní odsál tekutinu jen z kousku desky, aby bylo vidět jak kvalitní je odsávání a při tom žádný hluk! Některé renomované firmy, které by tam člověk čekal, prostě chyběly.
Letos byl i velký výběr CD a vinylů, což taky zabere spoustu času, tímto děkuji spolucestovatelům za pochopení ;).


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od Mark Levinson »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od Mark Levinson »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od Mark Levinson »

Tady jeden snímek anakondy, tedy kabelu pro high endové propojení USB

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od Mark Levinson »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od Mark Levinson »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 95
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od funkyman »

pre mna vyborny zvuk Vandersteen 7 s Brinkmann...tak ako aj pred rokom...
ale bomba o 5 km dalej- v studiu...bud shuttle busom ,alebo vlastnou dopravou ... Magico Q7 s komponentami Spectral...neuveritelny zazitok,
c1b03e14c7.f.jpg
a7d65872a1.f.jpg
a v pivnici domace kino- komplet Wilson audio a Mcintosh, platno a JVC projektor..moze byt..
okrem toho este subezne v Marriot hotel..akcia Hifideluxe...klasicke izbove predstavenia...Jadis, Audiomat, Lindeman,Einstein komplet-to bolo super
zazitok posluch prenosky Air Tight ..porovnanie s Koetsu top modelom...
takze niektorí dovozcovia sa takto distancovali od hlavneho stanku...dovody nepozname...aj ked pan od Magico mi povedal,ze to bolo kvoli akustike..co je asi pochopitelne...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
....music is my sanctuary,music is my life....
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od pajuna »

Diky Viktore za rozsahlou fotodokumentaci a popis, stejne taky to anawak a funkyman za postrehy :thumbup:
Priste uz snad nebudou prekazky k navsteve ani na me strane

Mirku,
byl jsi nakonec take? Co tve hodnoceni?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od Mirek »

Ano Pajuno v Mnichově jsem byl celé 2 dny, včetně průvodní výstavy v hotelu a viděl jsem tam hodně zajímavého a slyšel tolik dobrých zvuků jako nikdy předtím, možná to bylo tím, že jsem tam byl vždy jen jeden den. Mám hromadu fotek a chci také něco napsat, ale chce to chvilku času
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od Mark Levinson »

Mirku,
v klidu, času dost. Takovou malou, rychlou reportáž už jsem udělal, teď by to chtělo něco hlubšího zacházejícího více do detailů ;).
Díky moc ^:)^
Mark Levinson
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od bigjoe »

Díky za info chlapci. Důležité pro nás, co jsme tam nebyli. Viktore - pochvala za fotky :thumbup: . Mirku, těším se na zprávu od starýho mazáka.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od Mark Levinson »

bigjoe píše:Díky za info chlapci. Důležité pro nás, co jsme tam nebyli. Viktore - pochvala za fotky :thumbup: . Mirku, těším se na zprávu od starýho mazáka.

Bigjoe,
fotky jsou nevalné kvality z kompaktu, což je vidět asi i na světle. Možná, že sem vloží fotky i někdo z renomovaných fotografů se zrcadlovkou, kterých je na fóru docela dost :clap:
Mark Levinson
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od Mirek »

Pro mne a mého známého byl silný vizuální i akustický zážitek návštěva stánku japonských firem G.I.P. Laboratory a Silbatone Acoustic, ta 1. vyrábí různé hornové reproduktory a renovuje i několik desítek let staré, ta 2. vyrábí lampové přístroje. My jsme poslouchali renovované reproduktory Western Electric s datem výroby 1959, zdroj byl stařičký gramofon.
Napřed hrál nějaký symfonický orchestr a stačilo zavřít oči a už jsme byli v přímo v koncertním sále, potom tam dali Zeppeliny a to jse se málem šel přebalit - no zkrátka nádhera.

Obrázek
To vpředu byl šterbinový otevřený subwoofer (na dvou deskách byly obrovské zezadu volné basové repráky, které hrály proti sobě do malého úzkého prostoru)

Obrázek

Obrázek
Značka beden

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zatím tohle.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od Mirek »

Nějak se mi tam vloudil jeden obrázek 2x :sad: , takže nyní ten správný s měniči :

Obrázek
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od Teti »

Diky za super fotky panove :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od Mirek »

Zase pár foto a názorů na zvuk :

Obrázek

Obrázek

Tak tohle hrálo opravdu dobře a přitom jenom Integráč a CD, žádné exotické stoky a kabely.....

Obrázek

Obrázek

Z těchto dvou foto rztodivné kreace repráků bohužel nebyly zapojeny (možná bohudík)

Obrázek

Dobrý námět na zatlumení - stačí různě pořezat pár trámků

Obrázek

Zvuk za ty peníze - jenom průměr.

Obrázek

Pořádný kousek od Van Den Hull

Obrázek

Tady to taky nehrálo špatně - vzpomně jsem si plamenná slova jednoho člena našeho fóra, který kategoricky napsal, že bedny s basáky na boku nikdy nemůžou dobře hrát, na výstavě jich bylo plno a některé hrály opravdu dobře.

Obrázek

Zvuk plochý bez detailů a prostoru, možná i proto, že to hrálo s noťasu.

Obrázek

Obrázek

Tady už to bylo trochu lepší.....

Obrázek

Obrázek

Malé bedínky, ale hrálo to prádně

Obrázek

Hodně beden, ale zvuk nic moc.

Samozřejmě jsou to jenom subjektivní pocity a hodně nahrávek jsem neznal.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od anawak »

Ten NAIM ma tiez nejak velmi nedadchol. Neviem cim to bolo. Cely ten ich stanok mi prisiel taky narychlo , bez koncepcie. Co uz.

Teraz , s odstupom casu, a vychladnutou hlavou musim ale skonstatovat, ze vystava mala pre mna prinos a som rad, ze som tam bol. Sice chybalo to, co som chcel vidiet najviac ale nevadi. Snad sa mi podari dostat sa do Warsavy, kde maju ucast ohlasenu (najmä Avalon).

To, ze väcsina vystavovatelov hrala z compu alebo ineho "moderneho" zdroja sa mi nepaci ale musime sa s tym asi zmierit.
monte

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od monte »

Obrázek

To pivko si odložil fotograf ?
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od Mirek »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

MBL - mohli si jako vždy dovolit porovnání se živým zvukem - tentokrát se Cembalem

Obrázek

Obrázek

Audio Note - super zvuk z malých beden a integráče - bedny vražené v koutech a jak to hrálo - výhoda uzavřených beden - podstaně menší problémy s akustikou.

Obrázek

Tohle taky nehrálo vůbec špatně.

Obrázek

Obrázek

Tohle taky hrálo prima.

Obrázek

Obrázek

Další slušný zvuk Swissmade.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Acoustic Solid
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od Mirek »

Tak to se nepovedlo ;)
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Opraviť, opraviť, opraviť :-)
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od Mark Levinson »

Mirek píše:Tak to se nepovedlo ;)

(Edit by ML)
Mirku upravil jsem Tvůj příspěvel, odstranil jsem nepovedené fotky. Prosím Tě, vlož fotky znovu do dalšího příspěvku.
Děkuji.
Mark Levinson
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od Mirek »

Vktore děkuji.....

Obrázek

Obrázek

Hodně zvláštně vypadající aparutura.....zvuk, ale ničím v pozitivním smyslu slova nebyl.

Obrázek

Obrázek

"Pajunova" značka beden ke které patřil tento pan CD-přehrávač.

Obrázek

Tak tahle značka z Thajvanu vyhrála na CEC v Los Angeles cenu ta inovaci - špatné to nehrálo a výhoda byla, že tam nebyly mraky lidí jak u některých značek.

Obrázek

Obrázek

German Physiks - zajímavá expozice, ta skříňka je předpokládám externí vyhýbka. Tak jak se chlubili přístroji, které !poháněli bedny, tak tady vedly metry a metry repr. kabelu někam za zástěnu, kde byly schované přístroje značky X. Ale hrálo to dobře.

Obrázek

Obrázek

Něco z průvodní akce Hifideluxe - Einstein (http://www.einstein-audio.de/) hrál skutečně skvěle. Vzpoměl jsem si na výmluvy naších vystavovatelů na akustiku v hotelu - tady byl divně šišatý pokoj bedny byly nalepeny z boku na zdi, na jedné straně byl nějaký hotelový nábytek a na druhé nebyl a žádné akustické úpravy....a jak to hrállo ! Bedny byl uzavřené, což je vždy výhoda, co se akustiky týká.

Obrázek

Další zvuková lahůdka z Hifideluxe - švýcarská firma Ensemble (http://www.ensembleaudio.com/), Na výstavě bylo více švýzarských firem a všem to hrálo dobře.
monte

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od monte »

Paráda (*) (*) (*) (*) (*) , hlavně popis o čem je foto :thumbup:
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od Mirek »

Obrázek

Obrázek

Nové přístroje Esoteric s kamennými bednami Fischer & Fischer - přesný, ale sterilní zvuk bez barev a emocí (byla tam náhodu skladba, kterou mám dobře naposlouchanou).

Obrázek

Také tam u Stockfische vystoupila tato potetovaná paní z Kanady, jméno jsem hned zapoměl, protože její zpěv mě ničím nezaujal, zvuk muzikantské aparatury byl proti dobře hrající sestavám značně uchořezný.

Obrázek

Jedena z mála návštěvníků, ženského pohlaví a dokonce byla pohledná, což bylo způsobeno zajisté tím, že nebyla (podle barvy pleti) Němka.

Obrázek

Beze slov....

Obrázek

Obrázek

Nádherné technicistní přístroje, ale zvuku chyběla plnost a určitá přirozenost, ale myslím si, že to bylo způsobeno použitím těchto Dynaudií (stejný charakter zvuku byl i u sestavy Octave, kde byl stejné bedny), těmto bednám podle mně chbybý vyšší basy a nižší středy a lidkské hlasy jsou pak poněkud uječené.

Obrázek

Je libo zlaté bedny do vašeho luxusního pokojíčku ? Máte je mít....

Obrázek

Velké trouby, ale zvuk pokulhával.

Obrázek

Tak tohle hrálo s Audiomatama bezva.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od lubin »

Díky za reportáž Mirku...

PS: Tobě se opravdu nelíbí Němky? =))
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od pajuna »

Taky diky za reportaz:
A sorry za OT :smile: Ja mam nejradeji pani Erdinger, Krombacher a Bittburger :lol:
Nejlepsi Němky.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
monte

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od monte »

lubin píše:Díky za reportáž Mirku...

PS: Tobě se opravdu nelíbí Němky? =))
Němky většinou nic, moc. Ty pěkné jsou někde schované, ale byl jsem se podívat v Hamburgu St. Pauli a to bylo zoo. Večer, fakt zážitek :lol: v jednom klubu jsme museli s kamarádem zdrhnout, asi dvacet ženských se k nám rozběhlo přes sál, psal se rok 1993 :lol: . http://www.youtube.com/watch?v=CrIBgflC ... re=related Hodinka byla za sto marek, ale pěkně voněly.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od Mark Levinson »

Mirku,
díky za reportáž, ty bedýnky Duevel na posledním snímku jsem slyšel ve Varšavě a bylo to taky moc dobré. Jinak ten Einstain vypadá hodně sympaticky, získává jen samou chválu všude kde ho testují :thumbup:.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od zappa »

Tak něco revolučního ve světě audio?Mirku super fotky,i některé zajímavé poznatky.Obdivuju vás chlapi,uděláte pro ty mašinky opravdu mnoho.Já už se věnuju hlavně muzice,zaplatpánbůh.Volal mi jeden známý,že prodává veškerou hifárnu,zdravotní problémy přehlušují radosti z poslechu a tak si říkám,užívat si muziky a života dokud to jde.Pokud má někdo zájem o Tannoy Westminster SE(poslední verze) dejte vědět. :cry: Jsem smutný za kolegu.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od Mirek »

Zappo i já se věnuji hlavně muzice (mám to štěstí, že ji mohu poslouchat několik hodin denně).....ale proč si neudělat pěkný 2-denní výlet mezi zajímavé lidi a zajímavou techniku a nerozšířit si zase své obzory a získat větší přehled. Myslím, že bez podobných akcí hifi člověk časem zakrní a jsouc zalezlý jenom doma a poslouchajíce jenom svoji aparaturu propadne názoru, že jenom ta jeho sestava je ta správně hrající a přes její zvuk, na který si navykl posuzuje kriticky vše ostatní. Takže abych to shrnul, nedělám to pro mašinky,
ale pro sebe. A taky jsem tím, že jsem tam tentokrát byl celé 2 dny, neprobíhalo to v poklusu a moc jsem si to užil.

Ničeho revolučního jsem si nevšiml, ale pár osobních (zdůrazňuji osobních) postřehů mám :
1).tam kde to hrálo přes notebooky to hrálo hůř (naštěstí to bylo jenom párkrát)
2).oproti minulým ročníkům častěji než gramofony hrály SACD a hlavně CD přehravače a velmi často dobře se přepínalo s analogu na CD a rozdíly byl minimální a někdy se mi
osobně líbilo více to CD, byl se mnou velký fanda analogu, který na základě zkušenstí ze své sestavy tvrdil, že CD nezahraje jako analog (ale doma má starší průměrné CD
a analog nejméně za čtvrt mega a na základě toho srovnává),tam mu při poslechu některých CD padala brada
3).bylo tam dost švýrarských firem a všem to hrálo dobře
4).některé známé a renomované firmy měly jen průměrný zvuk a naopak aspoň pro mne dost neznámých firem hrálo dobře
5).je stále více beden s basáky na boku a většina z nich velmi dobře hrála (vzpoměl jsem si při tom na jeden úsměvný příspěvek jednoho člena fora, který tvrdil, že se u takových
beden basy navzájem ruší a nehraje to...)
6).nelíbil se mi zvuk žádných hornových beden s klasickými troubami jako např Avangarde Acoustic - zvuk klasického basáku k tomu nikdy moc nepasoval a hudba mi nepřipadala
přirozená
7).přes to, že tady někdo panikařil, že CD už končí, tak na výstavě se prodávaly ostošest a to ještě k tomu za nekřesťanské peníze - i já tam utratil nemalý peníz
8).měl jsem pocit, že na vystavě všeobecně panovala pozitivnější atmosféra než v minulých ročnicích, jak mezi vystavovateli, tak i návštěvníky
9).v průvodní výstavě v malých hotelových pokojících to všem hrálo skvěle a nikdo se nevymlouval na špatnou akustku - pravda je, že tam byly většinou uzavřené bedny
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: HIGH END MÜNCHEN 2012

Příspěvek od aretax »

Túto "chybu" pri porovnávaní LP a CD robí veľa ľudí. Neporovnávajú kvalitatívne zhodné systémy. Buď sa porovnáva lacné CD s drahým gramofónom, jasné je, že výsledok je v prospech gramofónu, alebo naopak. Ja mám obidva systémy zhruba na rovnakej úrovni a tvrdím to isté, čo Mirek. V niektorých prípadoch CD hraje lepšie, ako LP - závisí to hlavne od kvality nahrávky a u platne aj od kvality výlisku. V prípade rovnako kvalitných nahrávok je zvuk v prospech LP (nahrávka je živšia, ale za cenu mierneho praskotu a šumu), ale iba podľa môjho názoru. Po prepnutí tej istej nahrávky na CD je zvuk o niečo "mäkší", čo zas môže uprednostniť niekto iní a hlavne je absolútne ticho v prestávkach - ale aj tu platí ako vo všetkom - koľko ľudí, toľko chutí...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět