Audio Video Show Warszawa 2019

Diskuze o Hifi akcích (výstavy, srazy apod.)u nás i ve světě.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Audio Video Show Warszawa 2019

Příspěvek od Frogyman »

Dovolím si nabídnout svůj pohled na věc...

Účast na druhém největším veletrhu v Evropě nebude jistě nic levného. Každý vystavovatel tam jde s cílem zaujmou tak, aby něco prodal, zaplatil nemalé náklady a vydělal na chleba. A kdo tam byl ví, že konkurence byla tak obrovská, že není v silách návštěvníka se v každé expozici zdržet, poslechnout anebo se dát do řeči.
Proto je mi jasné, že pro LŠ bylo jistě velké dilema, jak expozici uchopit, čím vybočit a zaujmout. A když se začal realizovat projekt B&W (prosím nezaměňovat s BV, jak se povedlo daliborrovi) tak bylo jasné, že toto zaujme. Bedny B&W na sebe strhávají pozornost a přitáhnou návštěvníky. A o to na veletrhu vždy jde. Vybočit z řady, ZAUJMOU, donutit lidi nahlédnout a zdržet se. Pak už je to jen na obchodnických schopnostech, co z toho vystavující vytěží... Takže za mne určitě dobrý tah - návštěvníky zaujal a vtáhl do expozici, první cíl byl splněn.

A jestli to hrálo u něj dobře nebo špatně je věc názoru každého. Já mám raději jiný zvuk a už jsem výše psal, jak mne zaujaly lampy a kotoučák. Tedy zvuk, ze kterého se každý "šrollista" osype. Přesto má LŠ můj obdiv za odvahu se mezi hifi & high end špičkou prezentovat a zkusit si ukousnout něco z toho obrovského koláče, který Polsko nabízí...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Bond 007 alias Monte

Re: Audio Video Show Warszawa 2019

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Co se mi líbí nejvíce, hlavně toto vlákno. Oproti dřívějším dobám pěkné fotky a hlavně i popis o co vlastně jde. Vlákno roku :clap: (*) (*) (*) (*)
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Audio Video Show Warszawa 2019

Příspěvek od Mark Levinson »

Ještě malé ohlédnutí za Varšavou.
V jedné expozici přesvědčivě předváděl jeden výrobce kabelů účinek kvalitního síťového kabelu na zvuk. Po přehrání skladby rychle vytáhl z CD playeru síťový kabel vlastní produkce a rychle zasunul originální kabel, který se běžně dodává k playeru (normální PC kabel). Sice se mi ježily vlasy, když zmáčkl jen stop a hned kabel vytáhl aniž by počkal až se CD dotočí a ani tlačítko power nevypnul, ale pro demonstraci kabelu to bylo účinné. Lidé odcházeli ohromeni, rozdíl ve zvuku byl značný ve prospěch jeho kabelu.
Jo a ještě používal zajímavé audiofilní podložky pod kabely, to jsme se zasmáli, ale funkční to asi bylo.
2019-11-10 14.07.36.jpg
2019-11-10 14.07.42.jpg
Dále už jen střípky z výstavy, vinyl, vinyl a zase vinyl.
Radost z velkého výběru vinylů v podání naší osádky aneb hele japonský first press Pink Floyd - Dark Side Of The Moon u japonského prodejce. Nebo výraz na jiných fotkách kdy nevíte co si vybrat a kde hledat dřív! Bohužel, někdy u unikátních vydání byly i unikátní ceny a člověk si jen povzdechl.
Něco záběrů z Warszawy včetně stadionu PGE Narodowy, který večer pěkně svítil.
Přednášky předních světových odborníků na magnetofonové pásky včetně ukázek hudby nebo nastavení gramofonu.
Výběr nosičů opravdu velký a vinyl tomu dominoval a k tomu mnoho příslušenství ke gramofonům včetně různých přenosek, slipmatů a clampů apod..
U mnoha vystavovatelů byly k mání populární polské bonbóny Krówka, moc dobré.
2019-11-08 13.20.23.jpg
2019-11-08 13.21.40.jpg
2019-11-08 14.03.32.jpg
2019-11-09 10.26.35.jpg
2019-11-09 12.18.55.jpg
2019-11-09 14.34.03.jpg
2019-11-09 14.59.51.jpg
2019-11-09 16.15.20.jpg
2019-11-10 16.02.38.jpg
2019-11-08 13.38.12.jpg
2019-11-08 13.38.29.jpg
2019-11-16 14.24.10.jpg
Na závěr jen jedná malá technická poznámka, byli jsme tam tři dny a tím pádem jsme měli čas se do některých atraktivních expozic vrátit i jiný den. A poznatek mám takový, že v několika expozicích to hrálo jeden den mizerně a druhý den to bylo vynikající. A samozřejmě i naopak. Proto se někdy hodnocení návštěvníků může lišit a taky je dobré si uvědomit, že s poslechu na výstavě se nedají dělat definitivní závěry.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Odpovědět