Plinius CD-101

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Plinius CD-101

Příspěvek od knopi »

Moc chválený CD přehravač. Údajně má výborný prostor, dynamiku, přirozenost a detaily které nejsou nuceny blízko u posluchače.
Párkrát jsem si ho všimnul na výstavách v Praze, ale byl jen k prohlédnuí. Jen ze zvědavosti nemá s tímto přehravačem někdo zkušeností?
V nějaké recenzi majitel popisoval odlišnosti oproti Accuphase DP-500, které mu tolik nesedělo Accu údajně teplejší a tím lehce maskoval nejvýšší tóny, detaily...cena $4995

Obrázek
Obrázek
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Plinius CD-101

Příspěvek od Mirek »

Hrát jsem to neslyšel, v Praze zvuk vystavovatelé pečlivě tutlali a v Mnichově to asi nebývá (nebo jsem toho nevšiml)......ale při užívání by mi chyběl display a to velmi.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Plinius CD-101

Příspěvek od anawak »

MOC CHVALENE su dnes v podstate vsetky pristroje, nie? Ja som teda aspon davno nevidel a nepocul, ze by niekto povedal ZLE.

Ale PLINIUS patri vseobecne ku kvalitnym znackam. Tak snad aj tento ich CDP bude OK.
KRAT

Re: Plinius CD-101

Příspěvek od KRAT »

knopi píše: Jen ze zvědavosti nemá s tímto přehravačem někdo zkušeností?
Měl jsem možnost na níže uvedené sestavičce cca přes hodinku si nerušeně poslechnout svoje " testovací CD"
Sestava byla CD101 + Plinius HIATO a Repro byly Magnepan 3.7.
Ty Magnepany tak dominantně vstoupily do celé sestavy (svým zvukem jak z jiné galaxie),
že bohužel nejsem schopen se vyjádřit jen ke zvuku "holé CD 101"

Navíc asi není seriozní dělat po 25 skladbách nějaké návěry. Chtělo by to slyšet na více sestavách.
Prozradit snad můžu, že u mě osobně zvuk sestavy jako celek by klidně zapadnul, když ne do Top five .. tak rozhodně do TOP ten.
Přítelkyně má odehrané XX desítek let na klavír a nechtěla odejít. :D seděla jak přibitá.
Odpovědět