Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od tujatuja »

Mám problém se svým novým přehrávačem Luxman D05. Při přehrávání některých CD a SACD ruší dojem z poslechu hudby svištivý hluk mechaniky, který chvílemi slyším z místa poslechu cca 2,5 metru od přístroje. Jedná se o pazvuky různé intenzity a frekvence, které jsou slyšet v tichých pasážích nebo ke konci skladby, kdy hudba doznívá do ztracena. Pokud někdo poslouchá výhradně hlasitou rockovou muziku, tak tyto pazvuky asi vůbec nezaznamená. Jiná situace ovšem nastává při poslechu delikátnějších stylů jako je vážná hudba a jazz třeba v nočních hodinách.
Pazvuky mechaniky u D05 začínají být slyšitelné obvykle cca 10 minut po začátku přehrávání , jejich intenzita různě kolísá a asi od poloviny CD již jsou prakticky neslyšitelné. Mou reklamaci prodejce neuznává s poukazem na vyjádření výrobce, že prý jde o hluk typický pro přístroje Luxman D05.
Velice mě to překvapuje, protože mýma rukama prošlo za 25 let více než 10 různých CD přehrávačů, ale ani u jednoho z nich jsem neměl nejmenší problém s hlučností jejich mechaniky (Sony, Pioneer, Marantz, Accuphase, Cambridge Audio, Audio Analogue). U přístroje jako je Luxman D05 bych tento problém nejméně očekával, zvláště pak když se jedná o zvukově velmi vydařený přehrávač.

Jak hlučné jsou mechaniky vašich CD/SACD přístrojů? Zvláště pak by mě zajímaly zkušenosti ostatních majitelů přehrávačů Luxman D05.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od boxer »

Luxmana nemám,ale pokud je slyšet mechanika u tak drahýho přehrávače v intencích tvého vyjádření, je to na reklamaci.

Měl jsem doma mnoho přehrávačů a ani u těch nejlevnějších jsem kromě chvilky než načtou CD, pak nikdy žádný neslyšel.

Pokud hovoříme o CD mechanikách. Pokud jsou tam PC DVD mechaniky, tak ty slyšet samo více či méně jsou.

U Luxmana nepíší, jaká přesně mechanika tam je,jen že je to "ořezaná" jejich top mechanika co mají v D08. Nic víc. Jestli si ji dělají nebo upravují nakupovanou nevím.
Ale já osobně bych se s vyjádřením servisu zcela jistě nespokojil.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od bigjoe »

A co ho odvézt k prodejci a porovnat s jiným přístrojem ?
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
slayers
Příspěvky: 591
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od slayers »

No a jak ho máš dlouho,určitě je nějaká lhůta na vrácení a nebo to co radí bigjoe.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
lubos
Příspěvky: 299
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od lubos »

Ak pristroj ma CD, SACD mechaniku nesmie hucat, ano mal som doma na test i pristroj s DVD mechanikou a ta uz hucala hodne, ja by som to u mna doma nemohol akceptovat, pocuvam i neskoro vecer a tam mi to fest vadilo.
Bery

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od Bery »

Slyšitelnou mechaniku jsem měl za svou éru cd přehrávačů jen jednu, a to u Primare CD31.
Při nočnim poslechu to mezi skladbami bylo slyšet, ve dne na hranici slyšitelnosti.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od pajuna »

Vystridal jsem take radu CDP vcetne tech dosti levnych a nemel jsem s tim nikdy problem. U takoveto rady CDP za cenu pres 100k je to prekvapujici a pro me osobne znepokojujici, protoze to byl jeden z potencialnich kousku do me sestavy.
Jestli toto je pro vyrobce typicky projev, jedna se nejspis o konstrukcni issue a to si teda Luxman moc dobrou reklamu nedela.
Zajimaly by me zkusenosti nasich prodejcu?!
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
monte

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od monte »

Určitě reklamovat, kdoví co se událo, třeba někdo vyměnil mechaniku. Těžko uvěřím, že by prošel ve výrobě výstupní kontrolou.

Tesla možná http://www.youtube.com/watch?v=Q6atvXT0 ... detailpage určitě ložisko je po smrti.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od Mark Levinson »

Luxman D-05 jsem slyšel několikrát ve studiu NavrátilAudio a ničeho takového jsem si nevšimnul. Bylo nás tam na poslech vícero a za běžných provozních podmínek (normální poslechová hlasitost, poslech z cca 2 metrů) nikdo nic rušivého neregistroval. Naopak co mne u Luxmanů bere (tedy kromě zvuku) je ta jejich skvělá, tichá, hermeticky uzavřená mechanika vlastní výroby.
Je pravda, že SACD se načítá větší rychlostí, ale tady bych to viděl spíše na nějakou vadu kusu. Už proto, že se to projevuje jen u některých CD/SACD. Myslím, že dobrá rada je to co píše Bigjoe, vzít přístroj k prodejci a zkusit porovnat hlučnost mechaniky s jiným kusem.
Mark Levinson
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od tujatuja »

K mému problému s Luxmanem D05 ještě několik doplňujících informací:

Zjevně se nejedná o ojedinělý případ. První přístroj Luxman D05 jsem reklamoval ihned po dovezení domů. Prodejce přijel ke mně ihned s novým přehrávačem, ale zjistili jsme, že pazvuky mechaniky vydávají oba dva. Obdržel jsem peníze zpět.

Po nějaké době přišla nová dodávka z Japonska, u které prodejce tvrdil, že se závada již nevyskytuje. Při předvedení ve studiu jsem opravdu žádný nadměrný hluk mechaniky nezaznamenal. Se zvukem přístroje jsem byl naprosto spokojen, ovšem po nějaké době (možná v souvislosti se zaběháním nové mechaniky?) se popisovaný problém začal objevovat i u tohoto přístroje. Zkoušel jsem sorbothanové puky pod přístrojem – bez účinku.

Tyto pazvuky jsem dokonce několikrát nahrál přes mikrofon a poslal prodejci a současně na e-mailovou adresu, uvedenou na stránkách Luxman. Tato adresa však bohužel odkazuje na nějakou kancelář v Číně – takže možnost přímé komunikace s výrobcem neexistuje.

Prodejce tvrdí s odvoláním na vlastní komunikaci s Japonskem, že se údajně jedná o hluk, daný konstrukcí mechaniky a vznikající v důsledku vibrací nekoncentrických CD a že proto nemůže reklamaci přijmout. Faktem je, že intenzita a frekvence pazvuků se liší CD od CD. Ovšem na druhou stranu by to znamenalo, že prakticky všechna CD jsou nekvalitně vyrobena. Dalším faktem je, že stejná CD jsem přehrával na přístrojích Marantz CD16, Cambridge Audio 840 a Audio Analogue Maestro, kde žádné pazvuky reprodukci nerušily. Rovněž přehrávač D06 od Luxmana žádné pazvuky nevydává.

S prodejcem komunikuju na toto téma již pár měsíců, ale je to taková taktická hra ve smyslu, že "já budu s Luxmanem ještě dále jednat......".

Velice bych přivítal, kdyby se ozval některý ochotný majitel Luxmana D05 (pokud možno z Prahy či okolí) a nabídl mi možnost přímého srovnání svého přístroje s mým.
monte

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od monte »

Jednáš s Luxmanem ??? Počítám, ani náš prodejce s Luxmanem nejedná, nevím kdo je dovozce pro Evropu. Zabalit a odvést prodejci, sepsat písemnou reklamu a dost. Takový problém se neobjevuje ani na kombajnu, pokud je svist i při hrání !

Přítel taky kdysi prodával značku Luxman a vozil ji z Německa.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od tujatuja »

monte píše:Jednáš s Luxmanem ??? Počítám, ani náš prodejce s Luxmanem nejedná, nevím kdo je dovozce pro Evropu. Zabalit a odvést prodejci, sepsat písemnou reklamu a dost. Takový problém se neobjevuje ani na kombajnu, pokud je svist i při hrání !

Přítel taky kdysi prodával značku Luxman a vozil ji z Německa.
Asi jsem se nevyjádřil jasně - já nemohu jednat přímo s výrobcem. To prodejce slibuje, že s ním bude na téma mé (neuznané) reklamace jednat.....

Luxman má u nás přímé zastoupení - přímého dovozce. Firmu Luxman jsem se pokoušel podrobněji informovat o problému a kopie jsem zasílal prodejci.
Co jiného mohu taky dělat, když prodejce reklamaci neuznává s odvoláním na vyjádření z Japonska (které jsem osobně neviděl) v tom smyslu, že se jedná o vlastnost přístroje?
aretax
Příspěvky: 3076
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od aretax »

Poslať kópiu reklamácie priamo do Japonska.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od tujatuja »

aretax píše:Poslať kópiu reklamácie priamo do Japonska.
To bych moc rád, ale Luxman má na svých stránkách pouze adresu své kanceláře v Číně. Tam jsem taky svou reklamaci dvakrát zasílal - bez jakékoli reakce.
monte

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od monte »

Když nemá snahu prodejce, tak Ti problém nezávidím. Pak posudek nezávislého servisu a právník nebo úřad pro ochranu spotřebitele. Ještě bych, možná by byla možnost servis v jiné zemi. Měla by být globální záruka. Jestli není, tak firma Luxman je na dvě věci. Nedíval jsem se kolik stojí, ale asi levný nebude.

Těžko se radí i pravda můře být různá.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od sekal »

tujatuja píše:To bych moc rád, ale Luxman má na svých stránkách pouze adresu své kanceláře v Číně. Tam jsem taky svou reklamaci dvakrát zasílal - bez jakékoli reakce.
Zkus to ještě poslat sem Luxman@iaggroup.com.. IAG je čínská holding. společnost (nebo s.r.o.), která (dle informací na netu) k 31.12. 2009 provedla akvizici fy. Luxman, a zodpovídá nyní za management a marketing.. (viz http://www.internationalaudiogroup.com/websites.php)...
monte

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od monte »

D05_image2_small.jpg

Odstraň vrchní kryt. Možná svist produkuje uzavřený prostor. Zdá se, je to taková moda, aby nebylo vidět levné mechaniky :lol: .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
bertram

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od bertram »

Všeobecne si myslím , že tu ide hlavne o to , kto zaplatí určité poplatky a náklady. Keď už sa naozaj preukáže u predajcu , alebo
dovozcu výrobkov zn. Luxman , že mechanika je naozaj viac hlučná , ako obvykle , vymeniť ju nie je problém. Problém vzniká pri
tom , že výrobca je ochotný poslať novú mechaniku , ale prepravu a poplatky musí hradiť dovozca , alebo predajca , ktorý vykonáva
záručnú , lebo pozáručnú opravu. A to mnoho krát je problém. Nakolko skoro vždy chce výrobca späť chybnú mechaniku a tú treba
tak isto poslať späť.

Mám s tým vlastnú skúsenosť.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od tujatuja »

Tak si zrovna přehrávám CD německého jazzového tria ELF s názvem "746". Ve 4. skladbě s názvem Evet je dlouhé sólo na basu. Bohužel, kromě zvuku hudebního nástroje jsem nucen poslouchat i vrnění mechaniky Luxmana D-05, jasně slyšitelně ze vzdálenosti 3 metrů.

Jó, není nad hájend..... ~x(
bertram

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od bertram »

Niekde si pýsal ,že máš , alebo si mal aj CDP Audio Analogue Maestro. Tam si bol ako spokojný s mechanikou.
Od základného po najvýšší model , všade používajú rovnakú mechaniku - TEAC CD 5010A, čo je v podstate ich
upravená počítačová mechanika.Ide názor , že je to šunt , ale tú istú používajú aj WADIA. Zvukovo v prehrávačoch
je velký rozdiel , aj keď používajú stále rovnakú mechaniku.Čo sa týka hlučnosti , mám už druhý prehrávač , je uplne tichá.

Čo sa týka Luxman CD-5 a ich vychválených mechaník , sa mi to nechce veriť , že by neuznali už po druhý krát , že ich mechanika je hlučná.
Aj predajca si dáva záležať na mene. Zaznamenal som prípad , keď predajca kúpil inzerovaný prehrávač Luxman od kupcu po troch
mesiacoch od kúpi, kedy ho predával dosť lacno , aby nekazil meno značke a nepredával ho pod cenu.

Ak máš takto hlučnú mechaniku, cca 3m to musíš počuť aj v štúdiu.Je pravda ,že niekto neuznáva za nový komponent niečo , čo už je
rozbalené a chce len zabalený výrobok bez vyskúšania.Ja som všetko chcel vidieť a vyskúšať. Ak sa mi niečo nepáčilo , tak som to nebral,
ale to neznamenalo ,že je to už použité.

Naozaj neviem ako si už po druhý krát mohol kúpiť takýto chybný komponent, kupujúci,predajca, výrobca , niekde u niekoho bude chyba.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od tujatuja »

Skutečnost je prostě taková, že místní prodejce tvrdí s odvoláním na údajné vyjádření výrobce, že jde o zvuky, které jsou vlastní mechanikám Luxman. To, že u D06 nejsou tyto pazvuky slyšet, vysvětluje tím, že oproti modelu D05 jsou lépe zatlumené.

Obávám se, že recenze bývají občas (jak to jenom kulantně říci): x_x

Je taky možné, že se Luxman rozhodl někde šetřit.....
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od bigjoe »

Já nemůžu věřit, že se někdo takto nechá odbýt a sedí doma se složenýma rukama v klíně !!!
U přehrávače za 120.000,- ????
Napiš kde si ho kupoval. Varuj ostatní. A všechen text posílej jako kopii tomu prodejci, aby mu bylo jasný, že tady už nic neprodá !!! Ať ti prodejce ukáže to co mu výrobce napsal, nebo ať ti to dá ofocené. Řekni mu, že to dáš otisknout do novin. Zavolej na Slovensko, nebo jinam do Evropy jestli nemají kontakt na Luxman.
Prostě neseď, neběduj a něco dělej !
Tady jsem okopíroval text, který je na stránkách http://www.luxman.cz u CD D-05 a kde se vytahujou mechanikou LxDTM.
Per se ! Ukaž že jsi potomek husitů :ymdevil: . Držím ti palce.

Hlavní rysy

MECHANICKÝ BLOK

LxDTM (Luxman Original Disc Transport Mechanism)
Velmi tichý pohon QLL (Quiet Linear Loader)
Stabilizační blok SSB (Stabilized Support Block)
Šasi z 1,2 mm silných ocelových plátů
Odlévaný masivní hliníkový šuplík s vybroušeným logem Luxman
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od bigjoe »

Tady je ještě okopírovaná část textu z letošního testu z Audiodromu. Zavolej i tam, jestli něco podobného neslyšeli, protože píšou:
Co tím chci říci je, že Luxman D-05 je jedním z nejvíce protestovaných přístrojů, které kdy
naším magazínem prošly. Má výjimečně vypilovaný zvuk a cenovku, která z něj činí naprosto
skvělou koupi. Navíc, protože vždy a bezchybně spolupracoval s čímkoli, co k němu bylo
připojeno, nelze než mu udělit ocenění nejvyšší a posunout jej do ligy výjimečných, ligy 100%
Reference. Je to opravdu nadaný přehrávač.
Jen chvála naprosté tichosti:
Agent 005, velmi nadaný žák…
Luxman D-05 sdílí se svým učitelem D-06 prakticky všechny technologické vymoženosti.
Centrálním prvkem přehrávače je ocelový blok originálního Luxman SACD transportu, který
tichoulince spolkne stříbrný kotouček - jemné zacvaknutí šuplíku mechaniky je poslední zvuk,
který od něj uslyšíte, než k vám začne do poslechového křesla plynout hudba. Narozdíl od D-
06, která je hliníkovější, má ´pětka´celé šasi sesazeno ze silných ocelových plátů, které jsou
vzájemně antivibračně odděleny, a které jsou spolu s mechanikou příčinou úctyhodné 15-
kilové hmotnosti celého stroje.
Pošli to tomu trotlovi, co ti říká, že je to normální, chtěj zpátky peníze, pošli mu tam ČOIku.
Makej :thumbup:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Odar

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od Odar »

bigjoe píše:Já nemůžu věřit, že se někdo takto nechá odbýt a sedí doma se složenýma rukama v klíně !!!
U přehrávače za 120.000,- ????
Tiez sa cudujem. Ale pre niekoho je mozno 120 litrov len vreckove \:D/
davidsound

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od davidsound »

Podle mne je to vada konkrétního přístroje. Slyšel jsem Luxmany několikrát a co mne nejvice zaujalo je pravě tichost jak vysouvani a zasouvani mechaniky, tak samotného provozu. Nějakého hluku bych si určitě všiml. Ale nestalo se. Souhlasím naprosto s bigjoe. Per se, je to hromada peněz a nenech to jen tak s postačujícím vysvětlením prodavače. Taky bych rad věděl kdo to je. To ke docela do nebe volající takový přístup.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od tujatuja »

S autorem testu Luxman D-05 na Audiodromu jsem komunikoval. Ten mi odepsal, že si byl přístroj znovu poslechnout a že nějaký hluk mezi 10 - 20 minutou přehrávaného disku slyšel, ale že prý to dělají všechny přehrávače (není pravda!!!!!!) a že přesto považuje mechaniku D-05 potažmo D-06 na nejtišší na trhu!!!! Pozoruhodné vyjádření, protože mezi D-06 a D-05 je velký rozdíl pokud jde o hlučnost mechaniky.

O vadu jednoho kusu nejde, protože jsem slyšel další 2 kusy Luxman D-05 se stejným problémem.

Přístroj jsem kupoval u Horizont Trading v Praze a komunikoval jsem přímo s dovozcem.

Problémem s reklamací v tomto případě je ten, že neexistuje žádná norma určující hlučnost mechaniky, zvláště pak v závislosti na excentričnosti přehrávaného CD a když hluk trvá pouze nějakou dobu - nikoliv po celou dobu přehrávání CD. V takovém případě je kupující vydán na milost prodávajícího, protože právní služby a odborné posudky by stály více než celý přehrávač.
Odar

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od Odar »

V tom pripade je mi ta uprimne luto, pretoze s veternymi mlynmi nenabojujes asi nic. Hanba Luxmanu za taky "CD prehravac." :thumbdown:
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od tujatuja »

Ještě chci pro pořádek upřesnit název prodejce dle prodejního dokladu: HTP SHOP (http://www.horizontrading.cz)
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od sekal »

tujatuja píše:..V takovém případě je kupující vydán na milost prodávajícího, protože právní služby a odborné posudky by stály více než celý přehrávač.
Tato informace pochází od koho ?
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od tujatuja »

sekal píše:
tujatuja píše:..V takovém případě je kupující vydán na milost prodávajícího, protože právní služby a odborné posudky by stály více než celý přehrávač.
Tato informace pochází od koho ?
Tento můj odhad vychází z vlastní zkušenosti během sporu s pojišťovnou Kooperativa......

V každém případě bych chtěl znovu poprosit některého dalšího vlastníka přehrávače Luxman D-05, zda by nebyl tak laskav a nebyl ochoten porovnat svůj přehrávač s mým.
Uživatelský avatar
Mastervoice
Příspěvky: 140
Registrován: 05 zář 2012 11:53
Bydliště: Severní Morava okr.Karviná

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od Mastervoice »

Vůbec není hlučný, ze vzdálenosti cca 20 cm je slyšet leda víření vzduchu ale chod mechaniky ne. A přitom je to opovrhovaný a zatracovaný Technics SL-PG 400A z roku 1991. Naproti tomu dvd player (combo)Toshiba z roku 2005 vrčí jak větrák v hospodě IV.cenové třídy. Ale žádný aparát bych neměnil, přehrávají totiž problémové CD-R, dvd-r pálenky jako nic.
když selžou všechny pokusy je načase otevřít návod k použití
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od boxer »

Mám PG 360A a neslyším nic. Naprosto tichý.
PavelN
Příspěvky: 71
Registrován: 26 zář 2012 20:14

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od PavelN »

Ahoj,

měl jsem Technics SL-PG 590 ten byl trochu slyšitelný v nočním tichu s uchem na šuplíku mechaniky.
Stejně tak Vincent CD S1.1 byl tichý.
Sony SCD XE 670 - mutlikanálový SACD byl o trochu hlučnější při přehrávání CD, ale nerušilo to.
Marantz DC 6400 univerzální přehrávač byl nejdražší a nejhlučnější ze všech - asi měl nějakou PC mechaniku. Nejhlučnější byl u přehrávání SACD disků, kdy se disk točil větší rychlostí, byl slyšet svistot vzduchu. Jinak hluk mechaniky se projevoval jakýmsi tikáním. Možná to byl servo motorek, když pohybuje laserem.Při nočním poslechu to dost rušilo.

Ten prodejce by to mohl alespoň nechat prohlídnout autorizovaným servisem.
SUPRA LoRad 2.5 Silver Anniversary, Kabelguru Lapp, Pro-ject napájecí lišta, PC, DAC Chord MOJO, Vincent SV 234, Kabelguru Venom bi-wire, Aurum Cantus V3M, Pro-ject Experience, Sumiko Blue Point 2, Firestone Audio Korora.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od tujatuja »

Mýma rukama prošla za všechna ta léta celá řada CD přehrávačů. Nikdy jsem neměl nejmenší problém s hlučností mechaniky. Je mi úplně jedno, jestli třeba šuplík při vysouvání a zasouvání vydává hlasitě zvuky a je mi dokonce úplně jedno, jestli přehrávač slabě vrní při přehrávání - hudbu přece neposloucháme s uchem na přehrávači. Třeba Audio Analogue Maestro má v sobě údajně obyčejnou počítačovou mechaniku a při načítání disku je to trochu slyšet. Ale během přehrávání nic neslyším a poslech je naprosto v pohodě. Ale štve mě, když slyším vysoký svist mechaniky Luxmana D-05 ze svého poslechového místa 2,5 metru od přehrávače v tichých hudebních pasážích. Nemohu věřit, že by Luxman vyráběl a dodával do celého světa přehrávače s tímto problémem.

Právě jsem vyzval dovozce, aby mi sdělil adresu autorizovaného servisu přístrojů Luxman. Jsem zvědav na jeho reakci.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od boxer »

Jaký servis?

Na stránkách Luxmana je

V případě, že by se i přes naši veškerou výrobní a kontrolní činnost na vašem Luxman produktu vyskytla závada, kontaktujte prosím prodejce, u kterého jste Luxman zakoupili, případně se obracejte přímo na našeho hlavního zástupce. (viz odkaz DOVOZCE).

A dovozce je Daniel Křeček
Nepomucká 1024 / 9
Praha 5 – Košíře
150 00
Czech Republic
Europe

e-mail : daniel.krecek@seznam.cz
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od sekal »

tujatuja :
Na základě vlastní neg. zkušenosti Tě mohu ujistit, že pokud bude Tvůj přístroj příp. posuzován autor. servisem z tuzemska, tak je Ti to na ho*no, neboť výsledný efekt bude stejný jako Tvé dosavadní jednání s Mr. Křečkem..

Zkusil jsi napsat na ten mail, který jsem zmínil ve své první reakci (http://highendforum.cz/viewtopic.php?f=20&t=1465#p17519) ? Mělo to nějakou odezvu ?
bertram

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od bertram »

sekal píše:tujatuja :
Na základě vlastní neg. zkušenosti Tě mohu ujistit, že pokud bude Tvůj přístroj příp. posuzován autor. servisem z tuzemska, tak je Ti to na ho*no, neboť výsledný efekt bude stejný jako Tvé dosavadní jednání s Mr. Křečkem..

Zkusil jsi napsat na ten mail, který jsem zmínil ve své první reakci (http://highendforum.cz/viewtopic.php?f=20&t=1465#p17519) ? Mělo to nějakou odezvu ?
Ja by som to nebral až tak tragicky.Mne už jednu mechaniku menili v rámci záruky . Tu naozaj záleží , aký postoj k tomu zaujme predajca.
Nikto nevidíme do tohto sporu hlbšie. Stále sa mi nechce veriť , že tento problém je neriešitelný a raz navždy bude ta mechanika hlučná.

Je pravda , že Luxman má už zázemie v Číne , ale to neznamená , že by mali byť ich výrobky menéj kvalitné. Je pravda , že to len kompletujú
v Číne , ale komponenty sú vyrábané a dodávané z Japonska.

V tomto má na vrch ich konkurent Accuphase , ktorý je stále made in Japan so všetkým všude , ale za to si dá aj zaplatiť.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od pajuna »

Hluk, sum, pazvuk, piskot apod...to jsou subjektivni zalezitosti (jestlize nejde o meritelny parametr posuzovany k jasnemu cislu a opravdu zretelnou zavadu) a kazdy je bude vnimat nejspis trochu jinak. Osobne by me zajimalo posouzeni teto ci podobne konkretni zalezitosti nekolika z nas co jsme zvykli muziku poslouchat a nejake ty pristroje uz nam rukama prosly. Stejne tak posouzeni nekolika kusu stejneho typu. U vetsiny CDP nedochazi ke znatelnemu neprirozenemu zvuku....Tezko se k tomu konkretnimu tady muzeme od nasich pc vyjadrovat.
Takovy Otik si hluk vyresil po svem.
Obrázek
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od sekal »

bertram :
Nesdílím Tvůj optimismus - už jen z toho důvodu, že v prvním případě dovozce reklamaci uznal a v druhém již ne, i když se jednalo o identickou závadu.. A silně pochybuji o tom, že čes. autoriz. servis půjde v tomto případě proti dovozci, se kterým má uzavřenu smlouvu, a ze které mu plynou nemalé peníze..

Můj názor je ten, že pokud do toho (ve prospěch Tujy) nezasáhne čínská strana, která je stávajícím vlastníkem fy. Luxman, tak se soudu patrně nevyhne...
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od tujatuja »

O tom, že by výrobky Luxman byly kompletovány v Číně, slyším zde poprvé. Já jsem přesvědčen (a všechny informace o Luxmanovi, co mám, tomu nasvědčují), že přístroje Luxman jsou kompletně vyráběny v Japonsku.
Odpovědět