Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od NavrátilAudio »

Zdravím všechny příznivce dobré hudby.
Nechci nijak zasahovat do svobodné diskuse na tomto fóru ani ovlivňovat nikoho z přispívajících. Protože se zde však objevují obecně zavádějící informace některých zaručeně "informovaných" členů týkající se značky Luxman, jejíž produkty ve svém studiu rád nabízím, zvukový charakter těchto přístrojů preferuji a za kvalitou i nezávadností každého z nich stojím celou tíhou svého již bohužel velmi pokročilého věku, musím některé informace uvést na pravou míru:
Luxman je vše Made in Japan, stejně jako např. Accuphase. Kanceláře a vývojové středisko mají dokonce přes blok od Accuphase, takže jsou sousedi. Jediné produkty, které byly montovány v Číně, byly modely Neo Classico, a to pouze po dobu prvního 1,5 roku. Poté bylo i to montováno v Yokohamě. Jak známo, Luxman je v Japonsku přezdíván The Golden Name, zlaté jméno High-endu a japonští zákazníci by neakceptovali produkty Made in China...
Luxman má v Yokohamě 3 manufaktury z nichž každá produkuje určité výrobky, takže všechny modely, které nabízíme v našich studiích, pocházejí přímo z Yokohamy. (Mimochodem i já jsem byl pozván na exkurzi do Yokohamské centrály a manufaktury).
V Číně je pouze obchodní oddělení pro komunikaci se všemi trhy, kromě domácího Japonska, kde si vše řídí Luxman Japan sám.
Dříve bylo toto obchodní oddělení v Hong Kongu, bylo pouze smluvní a následně přešlo pod Luxman Japan.
Tolik tedy pár věcných poznámek. Jinak se nenechte rušit, přeji hezkou zábavu...
bertram

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od bertram »

Pán Navrátil,

tu nejde o žiadnu zábavu a ani srandu. Je velmi dobre ak niekto uvedie niektoré veci tak , ako majú byť.

Ku mne sa niečo donieslo a Vy ste to upresnil. Ale hlavný problém , ktorý sa tu rieši sa v ničom dopredu nepohol.

Aj keď ste predajca Luxman a s týmto prípadom nemáte nič spoločné.
KRAT

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od KRAT »

bertram píše:Pán Navrátil,

tu nejde o žiadnu zábavu a ani srandu.
Já jsem to pochopil, že tou zábavou spíše myslel, že veškerý odborný tisk ve světě s recenzenty je pomatený,
když píše, že největší Čínský výrobce Hifi International Audio Group Ltd. (IAG) (zaměstnává 2.500 lidí)
Koupil v roce 2009 akvizicí celý LUXMAN
Tady je info o akvizici
http://www.internationalaudiogroup.com/luxman.php

Tady jsou ty recenze:

Obrázek

a tady "továrnička" v Shenzenu ( China ) http://www.whathifi.com/blog/china-behi ... nes-at-iag

Volně přeloženo co dělá Luxman je moc nezajímá. V akvizici šlo hlavně o to aby se IAG = AudioLab
a další dostali k patentům a technologiím, copyrigtům ..atd
a továrnička v Číně potřebuje nové výrobní stroje do továrny, které tam byly přeneseny a tam probíhá výroba komponentů


L - 590AX byl projektován už pod křídly Chinského IAG .. se píše v recenzi na L 590AX v časopise AUDIO
KRAT

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od KRAT »

uuuupss :shock: obrázek zmizel, tak přiložím link:

http://2i.cz/2i/i/506d6762/b474a0e26896 ... d80b.f.jpg

Myslím, že to nemá smysl překládat doslova není to pěkné čtení
.. .. jak vycházeli z původního modelu L-590A
a ten byl Z-OPTIMALIZOVÁN x_x z chinských "elementů" dostupných u nového vlastníka IAG.

Můžeme i předpokladat že "prolobovat" si ceny EISA do budoucna pro Luxman,Quad,AudioLab,Castle .. etc
.. nebude pro tak obrovský holding problém

Jen tak mezi námi .. překvapuje to někoho ?
Ani byl se už nedivil kdyby IAG koupila za rok např. Accuphase.

Obrázek
KRAT

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od KRAT »

Tak snad do třetice .. obrázek hodím přímo na HE fórum. Snad už nám nezmizííííí. :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od lubin »

Z toho co tady vylovil a napsal KRAT mě mrazí v zádech. Ono je sice krásné věřit tomu, že Luxman dělá všechno doma (Japonsko) a obhajovat tady značku...ale pravda může být opravdu jinde-horší. Už je divné to, že pokud by si Luxman dělal vše v Japan, proč by na stránkách měl adresu zastoupení v Číně. Pokud si stojím za tím, že výrobky Luxman jsou čistě Japan, tak nemůže být na ofico stránkách Luxman o Číně ani zmínka.
Jinak na fotkách jsem poznal Wharfedale bedny...
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
monte

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od monte »

Vše je jen mluvení o ničem. Proč se divit nebo utočit na čongy. Je vidět prostě umí. Proč naši podnikatelé nekoupí značky a nezačnou vyrábět něco lepšího. Proč, jednoduché, jsou neschopní a už vůbec ve světové konkurenci. Dnes vyrábíme jen polotovary s nízkou přidanou hodnotou a to je našich firem jako šafránu. Osobně je mi fuk, jestli výrobek vyrobí na Aljašce nebo jinde. Nedávno jsem koupil myčku od prestižní Fa. Fratelli a taky in china http://www.fratellionofri.cz/. Jenže pracuje perfektně, absolutně tichá oproti konkurenci, nemohu říct proti půl slova. Bude nová kuchyň kompletně vybavená Fratelli a neštve mne jestli in china.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od sekal »

Obrázek
Takže aby bylo definitivně jasno - major. vlastníkem fy. Luxman je holding. společnost IAG (viz výše), jak už jsem předeslal ve své první reakci. Z toho vyplývají pochopitelně i jisté důsledky, jako je např. (potenciální) změna obch. strategie, výr. programu apod.. Nějaké "zaručené" informace o tom, že v Číně se nachází pouze nějaké nevýznamné obch. oddělení pro komunikaci s všemi trhy mimo Japonsko, jsou v této souvislosti dosti úsměvné..:smile: Tímto zdravím p. Navrátila...:ymdevil:

Zdroj : http://www.adbi.org/files/2011.10.17.cp ... policy.pdf
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od Maretti »

hmmmm .... nechci tady moc chytračit, ale ...

1. to že nějaká firma patří pod nějaký holding přeci nevylučuje, že nemůže být vyráběna v Japonsku. Z obchodního hlediska - Holding firem má ušetřit náklady tím, že některá oddělení firmy jsou společná. Například zmíněné obchodní nebo marketingové oddělení, prostě tzv. back-office. Dále tím holding získá důležité technologie a patenty, které může využít u svých dalších výrobků. Takže misto toho, aby se řešilo, že některé patnety Luxmana se mohou objevit v dalších značkách (kladná zpráva), se tu řeší, jestli se Luxman nebude vyrábět v Číně.

2. U nás stále přetrvávající názor, že když je to v Číně je to špatné ..... hodně špičkových světových výrobků je vyráběno v Číně (Canon, Nikon, Epson, Apple, Fratteli .... a naopak spousta značek z Evropy jsou na tom o dost híře ;)

3. NE - nemám doma Luxman, jen polemizuji o tom jak funguje holding.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od lubin »

Ono tady ani nejde o to, jestli je to vyrobený v Číně či nikoli...sám mám z Číny konce i bedny a kvalita je na vynikající úrovni, ale jde o to, že člověk nemá odvolání. U prodejce neuspěje a do Číny se "nedopíšeš". Brána uzavřená. Koupil jsi, máš smůlu, trp. Tečka. Proto se zde začalo o Číně. Měl jsem poruchu na bednách, s největší pravděpodobností vlastní vinou (děti). Oprava provedena zdarma prodejcem v rámci dobrých vztahů (p. Holcner, Melissa). Tímto mu znova děkuji. Tohle je velmi dobrý přístup!!! Čína, neČína. Dokonce na vlastní přání dovozce jsou AC repro vylepšeny zakázkovou vyhybkou pro ČR a SR! Tomuto říkám starostlivost a servis.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od Maretti »

Ještě mě napadá zajímavý námět k zamyšlení .....

1. v Číně postavená moderní továrna na zelené louce, kde se zaměstnají Čínští dělníci - kteří jsou vděční, že mají práci a zabezpečí tak svou rodinu .... pro to aby si udrželi svou práci jsou ochotní uďelat maximum. Nad nima dohlíží odborníci a pokud někdo uďelá chybu tak letí na hodinu ? A vyrobek projde klidně 2x vystupní kontrolou, protože pracovní síla je tam ještě relativně levná. Na výrobku je Made in China.

2. Fabrika v ČR, kterou má český majitel ve staré skladě, aby maximalizoval zisky zaměstnává Ukrajince, Mong. aj. bez povolení a jakéhokoli odborného zaškoleni ..... kontrola se neprovede - stojí to peníze. Na výrobku bude Made in Czech republic s dovětkem: ryze Česká firma ;)

záměrně jsem uvedl opačné případy, právě proto, aby bylo vidět, že vůbec nezáleží kde je co vyrobeno - jen si musíte umět tu kvalitu pohlídat.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od Maretti »

lubin píše:Ono tady ani nejde o to, jestli je to vyrobený v Číně či nikoli...sám mám z Číny konce i bedny a kvalita je na vynikající úrovni, ale jde o to, že člověk nemá odvolání. U prodejce neuspěje a do Číny se "nedopíšeš". Brána uzavřená. Koupil jsi, máš smůlu, trp. Tečka. Proto se zde začalo o Číně. Měl jsem poruchu na bednách, s největší pravděpodobností vlastní vinou (děti). Oprava provedena zdarma prodejcem v rámci dobrých vztahů (p. Holcner, Melissa). Tímto mu znova děkuji. Tohle je velmi dobrý přístup!!! Čína, neČína. Dokonce na vlastní přání dovozce jsou AC repro vylepšeny zakázkovou vyhybkou pro ČR a SR! Tomuto říkám starostlivost a servis.
Ta komunikace je v tomto pak problém .... např. Xerox a myslím že i HP mají svoje Helpdesk lidi v Indii apod. - a supportují tak celý svět - už jenom zapamatovat si jejich jména je mazec :D
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od boxer »

Ti, kterým je jedno že je to vyrobené v Číně a jakým způsobem je zde s vlastníkem jejich výrobku ochcáváno a dokonce mlženo prodejcem ..... možná vzpomenou, až jim barák pod nohama koupí díky politikům v tomto státě Rusák, nekoupí nic jinýho než čínský věci, a v poledne se bude ozývat z mešit, postavených s dotací EU , muezzín.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od sekal »

Jen krátká douška, poněvadž vše podstatné již bylo řečeno - zajímalo by mě, jak by v podobném případě postupoval např. autor. dovozce Luxmanu v SRN a v dalších státech na jih a západ od našich hranic, kde úsloví "Náš zákazník, náš pán" má stále jakousi platnost.. Toto budiž jako zajímavý námět k zamyšlení Marettimu....
nope
Příspěvky: 8
Registrován: 04 říj 2012 19:04

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od nope »

Toto vlákno se zajímavě rozjelo... Ovšem už trochu odbočuje od původního tématu, kterým je řešení hlučnosti mechaniky CD přehrávače Luxman D05.
Ať už je Luxman vyráběn v Japonsku nebo Číně, měl by být naprosto dokonalý. Cena není nejnižší a také je zde reklama, která mne utvrzuje, jak dokonalý výrobek mi bude dělat společnost. Pokud se však ukáže, že je problém, měl by být vyřešen ke spokojenosti zákazníka (tím spíš, pokud je výrobek ještě v záruce).
Pan Křeček má veliké štěstí, že jsem si daný výrobek nekoupil já. Pokud by tomu tak bylo a on se k danému problému stavěl tak, jako to dosud předvádí, tak bych mu natolik znepříjemnil život, že by se mu o mně i zdálo.
Osobně bych si v ČR už Luxmana nekoupil. Ne proto, že je to špatný výrobek, ale kvůli jeho zastoupení právě panem Křečkem.
Toto vlákno budiž varováním případným zájemcům o výrobky Luxman!
NavrátilAudio píše:
...Luxman, jejíž produkty ve svém studiu rád nabízím, zvukový charakter těchto přístrojů preferuji a za kvalitou i nezávadností každého z nich stojím celou tíhou svého již bohužel velmi pokročilého věku...
Jinak se nenechte rušit, přeji hezkou zábavu...
Nevím, jestli se tutatuja baví... to je docela silné kafe od prodejce Luxmana. Zde bych čekal spíše odbornou radu, jak má tujatuja postupovat, aby konečně mohl poslouchat pouze hudbu a ne i hluk mechaniky, jak panu Křečkovi "naznačit", že zákazník, který si zakoupil CD přehrávač Luxman D05 s ním není spokojený pro vysokou hlučnost mechaniky, jak panu Křečkovi "naznačit", že s vyřízením reklamace není spokojený a očekává nápravu. Právě díky tomu, že jste s panem Křečkem ve stálém kontaktu a Vašima rukama prošlo pravděpodobně hodně kusů daného modelu, mohl by jste fundovaně přispět do diskuse.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od bigjoe »

Dobrý názor :thumbup: . Správně jsi slova nakladl :thumbup: . Myslím si to samé.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od fox »

Pokud se prodejce takto staví ke svému zákazníkovi, nedělá moc dobrou reklamu sobě ani výrobkům, které prodává.
Po přečtení této diskuze bych si Luxmana určitě nekoupil.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
davidsound

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od davidsound »

Z druhé strany bychom měli slyšet i vyjádření druhé strany, abychom si mohli udělat celkový obrázek o tom, co se vlastně řešilo, nebo řeší mezi panem Kreckem a tujatuja. I zákazník je člověk a muže se mýlit a třeba prodavajicimu krivdime. Zatím je to jen jednostranné.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od tujatuja »

Přiznám se, že původním záměrem otevření tohoto vlákno byl můj záměř získat kontakt na někoho nezaujatého, kdo též vlastní Luxman D05 a byl by ochoten přístroje porovnat.
Jelikož nechci, aby se z diskuse vyvinula nějaká obecně negativní kampaň vůči značce Luxman, chtěl bych poděkovat všem diskutujícím za příspěvky a vlákno odstranit.
Děkuji za pochopení.
monte

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od monte »

Nechápu, proč žádáš vlákno odstranit ? Nejsme tady pro srandu králíkům ! :lol:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od pajuna »

tujatuja píše:Přiznám se, že původním záměrem otevření tohoto vlákno byl můj záměř získat kontakt na někoho nezaujatého, kdo též vlastní Luxman D05 a byl by ochoten přístroje porovnat.
Jelikož nechci, aby se z diskuse vyvinula nějaká obecně negativní kampaň vůči značce Luxman, chtěl bych poděkovat všem diskutujícím za příspěvky a vlákno odstranit.
Děkuji za pochopení.
Za HEF mohu sdelit, ze toto vlakno se zamykat ani odstranovat nebude. Naopak zde i nadale bude prostor k pripadnemu vyjadreni druhe strany ci dalsich clenu fora.

Pajuna - moderator fora
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od Maretti »

sekal píše:Jen krátká douška, poněvadž vše podstatné již bylo řečeno - zajímalo by mě, jak by v podobném případě postupoval např. autor. dovozce Luxmanu v SRN a v dalších státech na jih a západ od našich hranic, kde úsloví "Náš zákazník, náš pán" má stále jakousi platnost.. Toto budiž jako zajímavý námět k zamyšlení Marettimu....
Ano souhlas - toto je ale na tom, jak fungují konkrétní zastoupení značky v jednotlivých regionech. Pravda - to by si měl řešit i sám LUXMAN, protože to pak celkově hází obraz na jejich jméno. Ty náměty jsem psal ke kvalitě výrobků jako takových - ne k poskytovaným službám českých zastoupení .....
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
nope
Příspěvky: 8
Registrován: 04 říj 2012 19:04

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od nope »

tujatuja píše:Jelikož nechci, aby se z diskuse vyvinula nějaká obecně negativní kampaň vůči značce Luxman, chtěl bych poděkovat všem diskutujícím za příspěvky a vlákno odstranit.
Tady neprobíhá negativní kampaň, která by snad značku Luxman poškozovala. Naopak si myslím, že se tu řeší především zastoupení této značky v ČR. To značku Luxman poškozuje! V žádném případě bych vlákno neodstaraňoval. Každý kdo sem přispěl, věnoval tomuto tématu svůj čas. Je to varování pro ostatní, že se s českým zastoupením mohou dostat do stejných problémů.
Jak jsem psal na vedlejším fóru, tak kamarád má CD přehrávač jedné nejmenované značky v ceně cca 40000,- Kč, který při přehrávání některých CD měl také hlučnou mechaniku. Projevovalo se to jen na začátku disku. Hluk často připomínal startující vrtulník. Pak už byla mechanika naprosto tichá. Dovozce ani výrobce nic neokecávali a daný problém vyřešili úpravou softwarové části. Disk totiž úmyslně rotoval vyšší rychlostí než je běžné a excentrická CD způsobovala tento hluk. Tolik vyjádření výrobce. Jinak po zvukové stránce tento přehrávač naprosto odstřelil konkurenci v dané ceně i po úpravě.

Takže pokud by byl dovozce Luxmana solidní, nabídne:
Opravu daného kusu, aby byla mechanika naprosto tichá.
Pokud se jedná o standardní jev tohoto přehrávače, jak dovozce i výrobce údajně tvrdí, nabídne úpravu daného kusu tak, aby byla mechanika naprosto tichá.
V případě, že nezvládne ani jednu možnost, vrátí zákazníkovi peníze, protože není schopen dostát slibům ze svých stránek, kde uvádí, že jejich LxDTM (Luxman Original Disc Transport Mechanism) používá velmi tichý pohon QLL (Quiet Linear Loader).


Jinak by bylo dobře, aby se zde vyjádřil i dovozce pan Křeček, abychom měli jeho informace přímo od zdroje.
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od Pamela »

Já nevím,ale svádět hlučnost mechaniky na excentrické CD???? To vymyslel kdo????
Sorry,ale jste blbí nebo co?Kdo z vás viděl nějaký originál disc,který neměl díru přesně uprostřed?
Vem tyč průměru díry CD,nastrkej na ní libovolné množství CD a všechny budou 100% "zařezávat".
Excentrické CD by logicky "laser" nemohl "číst" (není to gramofon)
Možná jsem blbej,ale laser se asi nepřizpůsobí vyosenému CD.
pinot
Příspěvky: 56
Registrován: 08 led 2012 21:08
Bydliště: Česká Lípa

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od pinot »

Ale přispůsobí. To vyosení je tak malé, že ho okem neuvidíš.
Navíc stačí když je nanesen excentricky jen potisk CD.
Některé mechaniky se s tim neumějí vypořádat. A může to být vada jen jednoho kusu.
Měl jsem podobnou zkušenost s přehrávačem Sony XA 2 ES.
Po několika neuspěšných reklamacích v Sony Elvia Pro jsem si tehdy pomohl sám.
Vincent CD-S5, TAC K-35, Aurum Cantus V3M, RCA kabel Cardas Golden Presence, Vincent Power Premium, VDH Mains, reprokabel DH Labs Q10 Signature, Hifi-Tuning Supreme 3
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od lubin »

Pamela píše:Já nevím,ale svádět hlučnost mechaniky na excentrické CD???? To vymyslel kdo????
Sorry,ale jste blbí nebo co?Kdo z vás viděl nějaký originál disc,který neměl díru přesně uprostřed?
Vem tyč průměru díry CD,nastrkej na ní libovolné množství CD a všechny budou 100% "zařezávat".
Excentrické CD by logicky "laser" nemohl "číst" (není to gramofon)
Možná jsem blbej,ale laser se asi nepřizpůsobí vyosenému CD.

Kdysi jsem koupil nějaké RW, něco levného z obchodu pouze na fotky známým ap. Nedalo se na to vypalovat, páč mě začal pochodovat kompl. A taky zařezávaly :)
Při vyšší rychlosti než je čtení 1:1 stačí opravdu velmi malá váhová odchylka...

Omlouvám se, tohle už není o Luxmanovi. Rád bych někde potom četl závěr "kauzy" o hlasité D5.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od Pamela »

Sorry,ale po 30 letech existence CD někdo bude tvrdit že najednou nějaké excentrické CD způsobují rachot mechaniky u playeru za cca 100litrů?
A to ještě jen u některých CD a ne po celou dobu přehrávání?
Měl už jsem všelijaké CD (Bulharské panče,Ukrajinské panče,panče japonských CD,CD-R,CD-RW,CD-R audio) a nikdy se mi nestalo že by nějaké jedno konkrétní CD dělalo rahcot.Bud byl hlučný přehrávač a "hlučel" u každého CD,nebo byl tichý a "ticho" u všech CD.
Myslím že takové zkušenosti asi mají všichni (neberu nějaké domácí "samopaly")
U tak drahého CD playeru to nemůže prodejce/výrobce/dovozce odbýt tím že jsou špatné CD.
Já snad ani na ten high-end nechci našetřit :thumbdown:
Při řešení problematických reklamací,doporučuju použít "cigánskou"metodu.Řev,vyhrožování,nadávky,mlácení do stolu/člověka co má řešit reklamaci,vymlácením rodiny,vyhrožovat TV NOVA/ČOi/právníkem atd.
Doporučuji vyzkoušet,opravdu to funguje.
davidsound

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od davidsound »

Je taky mozné, ze nás tady tuja vodi za nos a slyší něco co třeba nikdo neslyší. Lidi jsou různi. Jen tak pozpátku jsem si to přečetl a vyšlo mi, že mu byly přehrávače vyměněny, pak dostal peníze nazpět a opět si vzal další a po nejake době zjistil, pravděpodobně bez pořádného otestování, protože by na to přišel určitě zase, ze mechanika děla rachot a žádá o vracení peněz nebo výměnu. Cele je to nějak zamotané bych řekl. A nakonec chce zrušit vlákno když se tady dožadujeme vyjádření druhé strany. Byl bych moc rad, kdyby byl pan Křeček ochoten k tomu něco říct. V opačném případe jsou tady všechno jen spekulace a mlácením prázdné slámy a trosku hon na čarodějnice.
pinot
Příspěvky: 56
Registrován: 08 led 2012 21:08
Bydliště: Česká Lípa

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od pinot »

Pamela píše:Sorry,ale po 30 letech existence CD někdo bude tvrdit že najednou nějaké excentrické CD způsobují rachot mechaniky u playeru za cca 100litrů?
A to ještě jen u některých CD a ne po celou dobu přehrávání?
Měl už jsem všelijaké CD (Bulharské panče,Ukrajinské panče,panče japonských CD,CD-R,CD-RW,CD-R audio) a nikdy se mi nestalo že by nějaké jedno konkrétní CD dělalo rahcot.Bud byl hlučný přehrávač a "hlučel" u každého CD,nebo byl tichý a "ticho" u všech CD.
Myslím že takové zkušenosti asi mají všichni (neberu nějaké domácí "samopaly")
U tak drahého CD playeru to nemůže prodejce/výrobce/dovozce odbýt tím že jsou špatné CD.
Já snad ani na ten high-end nechci našetřit :thumbdown:
Při řešení problematických reklamací,doporučuju použít "cigánskou"metodu.Řev,vyhrožování,nadávky,mlácení do stolu/člověka co má řešit reklamaci,vymlácením rodiny,vyhrožovat TV NOVA/ČOi/právníkem atd.
Doporučuji vyzkoušet,opravdu to funguje.
Právě, že po celou dobu přehrávání ne, protože během přehrávání se mění otáčky disku. A mechanika může rezonovat jen při určitých otáčkách. Zjevně absolutně nechápeš jak funguje CD přehrávač.
Vincent CD-S5, TAC K-35, Aurum Cantus V3M, RCA kabel Cardas Golden Presence, Vincent Power Premium, VDH Mains, reprokabel DH Labs Q10 Signature, Hifi-Tuning Supreme 3
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od winelover »

pinot píše:Právě, že po celou dobu přehrávání ne, protože během přehrávání se mění otáčky disku. A mechanika může rezonovat jen při určitých otáčkách. Zjevně absolutně nechápeš jak funguje CD přehrávač.
Jasně, že se to teoreticky může stát. CD není gramo, kde je konstantní rychlost otáčení. Drží se konstantní úhlová rychlost, takže rychlost otáčení roste při čtení od středu ke kraji disku. Není to ale tak zásadní, aby to produkovalo nějaké pazvuky.
K hluku mechaniky v přehrávači za cca 100t. - těžko uvěřitelné. Když si šoupnu nějaké CD do obyčejné mechaniky v komplu, tak při běžném přehrávání CD (redbook) žádný rušivý hluk neslyším a to je mechanika za řádově stovky.
A že by nás tady tuja tahal za nos, to se mi nezdá. Proč by to dělal? Možná má jen citlivější sluch. :smile: win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od Pamela »

pinot
No tak sláva,konečně odborník.
Tak prosím můžeš to osvětlit,proč víc kusů CD playeru za tolik peněz u některých CD v určitém časovém useku (při určitých otáčkách) dělá kravál?
Fakt by mě to zajímalo.
pinot
Příspěvky: 56
Registrován: 08 led 2012 21:08
Bydliště: Česká Lípa

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od pinot »

winelover píše:
pinot píše:Právě, že po celou dobu přehrávání ne, protože během přehrávání se mění otáčky disku. A mechanika může rezonovat jen při určitých otáčkách. Zjevně absolutně nechápeš jak funguje CD přehrávač.
Jasně, že se to teoreticky může stát. CD není gramo, kde je konstantní rychlost otáčení. Drží se konstantní úhlová rychlost, takže rychlost otáčení roste při čtení od středu ke kraji disku. Není to ale tak zásadní, aby to produkovalo nějaké pazvuky.
K hluku mechaniky v přehrávači za cca 100t. - těžko uvěřitelné. Když si šoupnu nějaké CD do obyčejné mechaniky v komplu, tak při běžném přehrávání CD (redbook) žádný rušivý hluk neslyším a to je mechanika za řádově stovky.
A že by nás tady tuja tahal za nos, to se mi nezdá. Proč by to dělal? Možná má jen citlivější sluch. :smile: win
Když tam majitel slyší nějaké pazvuky jen na některých CD a jen v některých místech, tak to právě odpovídá tomu, že to je excentricitou některých CD a něco tam rezonuje jen při některých otáčkách. Já to měl u CD přehrávače za 15000,-.
To, že se to děje u přehrávače za 100000,- je smutné.
Vincent CD-S5, TAC K-35, Aurum Cantus V3M, RCA kabel Cardas Golden Presence, Vincent Power Premium, VDH Mains, reprokabel DH Labs Q10 Signature, Hifi-Tuning Supreme 3
nope
Příspěvky: 8
Registrován: 04 říj 2012 19:04

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od nope »

Vzhledem k tomu, že toto vlákno sleduji od začátku na obou fórech, doplním sem pár informací.
Jen předesílám, že s tujatuja nemám nic společného a zde ho nijak neobhajuji.

Na vedlejším fóru tujatuja napsal:
Po nějaké době přišla nová dodávka z Japonska, u které prodejce tvrdil, že se závada již nevyskytuje. Při předvedení ve studiu jsem opravdu žádný nadměrný hluk mechaniky nezaznamenal. Se zvukem přístroje jsem byl naprosto spokojen, ovšem po nějaké době (možná v souvislosti se zaběháním nové mechaniky?) se popisovaný problém začal objevovat i u tohoto přístroje. Zkoušel jsem sorbothanové puky pod přístrojem – bez účinku.

Prodejce tvrdí s odvoláním na vlastní komunikaci s Japonskem, že se údajně jedná o hluk, daný konstrukcí mechaniky a vznikající v důsledku vibrací nekoncentrických CD a že proto nemůže reklamaci přijmout. Faktem je, že intenzita a frekvence pazvuků se liší CD od CD. Ovšem na druhou stranu by to znamenalo, že prakticky všechna CD jsou nekvalitně vyrobena. Dalším faktem je, že stejná CD jsem přehrával na přístrojích Marantz CD16, Cambridge Audio 840 a Audio Analogue Maestro, kde žádné pazvuky reprodukci nerušily. Rovněž přehrávač D06 od Luxmana žádné pazvuky nevydává.

Taky si neumím představit výrobce, který by stížnost uživatele takto ignoroval - tedy vycházím alespoň z tvrzení pana K., že výrobce o problému informoval, ovšem bez pozitivní reakce. Dokonce mi pan K. tlumočil stanovisko Luxmana v tom smyslu, že nemám řešit nějaký hluk mechaniky, ale místo toho mám poslouchat hudbu (!!!!!).


Tady tujatuja napsal:
Skutečnost je prostě taková, že místní prodejce tvrdí s odvoláním na údajné vyjádření výrobce, že jde o zvuky, které jsou vlastní mechanikám Luxman. To, že u D06 nejsou tyto pazvuky slyšet, vysvětluje tím, že oproti modelu D05 jsou lépe zatlumené.

S autorem testu Luxman D-05 na Audiodromu jsem komunikoval. Ten mi odepsal, že si byl přístroj znovu poslechnout a že nějaký hluk mezi 10 - 20 minutou přehrávaného disku slyšel, ale že prý to dělají všechny přehrávače (není pravda!!!!!!) a že přesto považuje mechaniku D-05 potažmo D-06 na nejtišší na trhu!!!! Pozoruhodné vyjádření, protože mezi D-06 a D-05 je velký rozdíl pokud jde o hlučnost mechaniky.


Tolik asi stručná rekapitulace.
Nevím proč by si tujatuja vymýšlel.
To, proč chtěl odstranit vlákno mi spíše začíná poukazovat na to, že se pan Křeček "probudil" a uvědomil si, že po této reklamě již prodej tohoto CD přehrávače nebude tak jednoduchý. Proto se rozhodl, možná, k rázným krokům zákazníkovi konečně nějak vyhovět, ale podmínkou mohlo být odstranění tohoto vlákna. Pouze moje domněnka!!!

"Pamela"
Ten test excentricity CD s ocelovou tyčí a nastrkanými CD byl myšlen opravdu vážně?
Nevím, ale peníze v audiu nehrají žádnou roli. Do extradrahého zařízení může být klidně použita naprosto laciná součástka. Tím netvrdím, že toto je ten případ.
Jinak to, že u ostatních CD přehrávačů je ticho, je jasné. CD se v mechanice točí nižší rychlostí, která je dostatečná pro načítání informací. Proto nic nevibruje a nehučí.
Luxman úmyslně rychlost zvýšil, aby se informace načítaly lépe, přesně a docházelo tak k menší chybovosti. Může dojít k více opravám než u běžných CD přehrávačů. Bohužel to sebou nese i riziko vybrací mechaniky u nesouměrných disků, díky čemuž vzniká hluk.
Ovšem u takto hrahého zařízení bych očekával, že to vývojoví inženýři dotáhnou do konce.
U toho kamarádova CD přehrávače to dělal přibližně jeden disk z deseti. A tyto to dělaly naprosto pokaždé. První skladba z disku - hluk, pak již naprosté ticho.
Abychom nebyli pouze u audia. Pokud namontuju na auto nevyvážené kolo (nemusí být na pohled vůbec exentrické) a pojedu 20 km/h nic nepoznám. Pokud ale pojedu 100km/h asi budu mít pocit, že je něco špatně. :D
Naprosto to samé se děje u mechaniky Luxmana.
pinot
Příspěvky: 56
Registrován: 08 led 2012 21:08
Bydliště: Česká Lípa

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od pinot »

Přesně tenhle problém jsem měl i se Sony XA 2ES.
Problém jse si nakonec musel vyřešit sám změnou hmoty šasí mechaniky.
Tím se změnila její rezonanční frekvence a dalších deset let co jsem ji měl už ani "nepípla" .
Toť moje zkušenost.


Pamela : to, že Ty jsi ten jev nikdy nezanamenal neznamená, že neexistuje!
Vincent CD-S5, TAC K-35, Aurum Cantus V3M, RCA kabel Cardas Golden Presence, Vincent Power Premium, VDH Mains, reprokabel DH Labs Q10 Signature, Hifi-Tuning Supreme 3
nope
Příspěvky: 8
Registrován: 04 říj 2012 19:04

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od nope »

pinot píše: Přesně tenhle problém jsem měl i se Sony XA 2ES.
Problém jsem si nakonec musel vyřešit sám změnou hmoty šasí mechaniky.
Tím se změnila její rezonanční frekvence a dalších deset let co jsem ji měl už ani "nepípla" .
Ještě štěstí, že jsme v ČR a tady jsme byli zvyklí si výrobky dodělávat doma nebo si je celé přímo vyrobit, protože za minulého režimu nebyly vůbec na trhu. :lol:
Jsem rád, že zde je fórum, kde se lidem může dostat "odborné" rady byť od naprostého laika. Myslím, že nějaké fórum by bylo potřeba i o politice, aby si páni poslanci mohli přečíst, jakým způsobem dělat politiku. Zatím to vypadá, že se šťourají v něčem, čemu valná většina z nich naprosto nerozumí.
Zpět však k Luxmanovi. Je zde již jasné řešení celé "kauzy", aby byl zákazník zcela spokojen. A vyplynulo to konkrétně z diskuze. Pokud bych byl já zákazníkem a Luxmana D05 prostě chtěl, protože jeho zvukový projev je naprosto úžasný, žádal bych o stejné zatlumení mechaniky, jako má model D06. Myslím, že by to byl rozumný kompromis i pro prodejce, protože by nemusel vracet peníze za celý přístroj.

Nyní je na tujatuja, jak dané info využije. A doufám, že nám dá vědět, jak vše dopadlo.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od Yngwie »

Musím se vyjádřit k tomuto tématu, protože jsem se jako čerstvý majitel zesilovače Luxman 507u pochopitelně zajímal o přehrávače a zdejší příspěvky mě přinejmenším překvapily. Luxman D-05 jsem měl možnost slyšet při několika příležitostech a přesto,že prošlo mechanikou X placek, tak jsem nikdy nezaznamenal žádný zde popisovaný jev. Mechanika je u tohoto modelu slyšet jen a pouze ve zcela tiché místnosti s uchem cca 15 cm od přístroje a navíc pouze při přepínání skladeb, kdy laser mění polohu. Moje osobní zkušenosti jsou, byť jsem neslyšel destíky modelů, že Luxman D-05 je podstatně tišší stroj s prakticky nezaznamentelnou hlučností (snad skutečně s tím uchem 10-15 cm od šasi:). NAD C565/545 nebo Audia Flight 3 CD a Denon DCD-100 Aniversary jsou rozhodně podstatně hlučnější stroje a ani ty nejsou považovaný za hlučné a rušivé při reprodukci.

Luxman D-05 z mého pohledu absolutně bez problému a pokud by byl na prodej za rozumnou cenu, rád si ho koupím. Hrůzné projevy popisované v některých zdejších příspěvcích jsou zřejmě vysoce subjektivní záležitostí.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od tujatuja »

Yngwie píše:Musím se vyjádřit k tomuto tématu, protože jsem se jako čerstvý majitel zesilovače Luxman 507u pochopitelně zajímal o přehrávače a zdejší příspěvky mě přinejmenším překvapily. Luxman D-05 jsem měl možnost slyšet při několika příležitostech a přesto,že prošlo mechanikou X placek, tak jsem nikdy nezaznamenal žádný zde popisovaný jev. Mechanika je u tohoto modelu slyšet jen a pouze ve zcela tiché místnosti s uchem cca 15 cm od přístroje a navíc pouze při přepínání skladeb, kdy laser mění polohu. Moje osobní zkušenosti jsou, byť jsem neslyšel destíky modelů, že Luxman D-05 je podstatně tišší stroj s prakticky nezaznamentelnou hlučností (snad skutečně s tím uchem 10-15 cm od šasi:). NAD C565/545 nebo Audia Flight 3 CD a Denon DCD-100 Aniversary jsou rozhodně podstatně hlučnější stroje a ani ty nejsou považovaný za hlučné a rušivé při reprodukci.

Luxman D-05 z mého pohledu absolutně bez problému a pokud by byl na prodej za rozumnou cenu, rád si ho koupím. Hrůzné projevy popisované v některých zdejších příspěvcích jsou zřejmě vysoce subjektivní záležitostí.
Milý Yngwie, je úsměvné, že se chceš vyjadřovat ke mnou popisovanému problému na základě "poslechu při několika příležitostech". Za prvé - nikdy jsem netvrdil, že se jedná o obecný problém, kterým trpí všechny D05. Vyjadřoval jsem se pouze ke svému vlastnímu kusu, který už vlastním řadu měsíců a poslouchám ho téměř denně. Nevím, co máš na mysli, když mluvíš o vysoce subjektivní záležitosti? Chceš říci, že já i několik dalších lidí, kteří měli přiležitost si poslechnout můj přehrávač, trpíme sluchovou halucinací? [-x
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od Yngwie »

Proč je to úsměvné? Nedokážu snad posoudit hlučnost na základě x několikahodinových poslechů? Nebo když jsem si zašel poslechnout mechaniku respektive přímo tvůj popisovaný problém? Já bych také nechtěl přehrávač, který hlučí, protože poslouchám často na velmi komorních hlasitostech. Proto jsem považoval za korektní, když napíšu své poznatky k věci. Jestli ti vadí hlučnost nebo rychlost otáčení mechaniky, tak proč si nenecháš upravit software na nižší rychlost čtení? Není to možnost? Osobně váhám nad trojicí přehrávačů a to Audia Flight One nebo Luxman D-05/06, takže jsem si dovolil napsat svůj názor:).
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od tujatuja »

"Hrůzné projevy popisované v některých zdejších příspěvcích jsou zřejmě vysoce subjektivní záležitostí."

Pokud zapojíš logické myšlení, pak tvoje výše citované prohlášení nedává smysl.

Nicméně, jestli máš zájem o koupi D05 a jsi si tak jistý svými poznatky, pak je ti můj asi půl roku starý přístroj k dispozici.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od pajuna »

nope píše:
pinot píše: ...Nyní je na tujatuja, jak dané info využije. A doufám, že nám dá vědět, jak vše dopadlo.
Myslim, ze je tady spousta lidi kteri by to uvitali. Je nejaky duvod, pro ten zaver nezverejnit (v pripade, ze nejaky vubec je)? Kazda rozvirena kauza by mela mit nejakou tecku.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Odpovědět