Transport

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Transport

Příspěvek od zappa »

Jsem ve stadiu výběru cd transportu a hledám nekompromisní řešení za stále jěště rozumnou cenu,tzn. do 200 tisíc použitý.problém je,že v této cenové hladině už je z čeho vybírat,ale slyšet to v ČECHÁCH prostě téměř není.Na slepo kupovat je nesmysl,ani u špičkových strojů dle recenzí.Hodně mne lákalo nějaké zařízení které umožnuje přepínání transport-analog přes Srollův převodník.Mohl bych si vybírat dle náhravky jaký zvuk mně zrovna vyhovuje přepnul bych jedním tlačítkem vstup,digitální nebo analogový.Bohužel i vtěch nejlepších strojích bývá digitální výstup nedokonalý,prostě není to čistý transport a už digitální cesta není tak čistě ošetřena jako u 100% transportu.Zatím to vypadá opravdu na ten Srollův transport,který je nekompromisním řešením,ale na druhé starně tu odpadá možnost přepínání a tím preferovaný zvuk dle nahrávky/másteringu.Zjistili jsme např.,že i Meridian jako transport není dokonalý.Máte někdo nějaký tip na transport nebo cdp s vynikajícím převodníken v jedné krabici?Právě někdo na Audio-Marktu prodává transport EMM Labs CDSE rok starý ua cca 100 000 tisíc,nebo Reimyo CDp-777(má v sobě skvělý DAC a vynikající mechaniku za cca 125000kč).Jo jěště mi někdo doporučoval PS audio cd transport,prý nekompromisní řešení.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Transport

Příspěvek od pasul »

Opravdu si myslím, že je načase věnovat se poslechu a sbírání CD titulů, než stále přeskakovat na místě z leva do prava a naopak. Prakticky jsi si odpověděl sám. Sroll-a jsi slyšel a vše ostatní je sázka do loterie. Co může být vhodnějšího, než tato varianta. Samozřejmě je to můj názor na věc.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Transport

Příspěvek od zappa »

Pasul.Je to jen poslední šance pro jinou alternativu.Samozřejmě,že mám v hlavě na 95% Srolla.Ale zeptat se snad můžu ne?Jak víš že se nevěnuju poslechu a že cd tituly nesbírám(30 cd titulů za měsíc je málo)?Tvoje ironická odpověd a neznalost mé situace mi právě připomenula hifi názory.. ;)
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Transport

Příspěvek od zappa »

Jěště jednu poznámku.Přeskakování zleva do prava?Zatím jsem udělal v cdp jeden upgrade z Naimu na Meridian,to je přeskakování?Chci finální řešení a je to hromada peněz-velká investice a ty peníze nesypu z rukávu , proto si tu koupi cdp chci řádně promyslet.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Transport

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Michale, za sebe bych Ti doporučil směle tento transport, splňuje Tvé cenové rozpětí a je to špička ve své třídě !!!

Prodává se nový za 10 000Eur použitý 6000Eur a myslím že i méně....

A ke Šrolovi by se náramně hodil nemyslíš?

Zde můj tip C.E.C TL1N

Obrázek
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Transport

Příspěvek od zappa »

Vypadá to velmi dobře,problém je kde to slyšet a naslepo kupovat,to néééé.Nevíš,co to má za mechaniku?Petře myslím,že se v duchu usmíváš,celou řadu od jedné firmy a je pokoj,viď?A souhlasím,myslím že k Srollovi Sroll,k Naimu Naim. :thumbup: A dík za věcnou odpověd,tu na českých forech jen tak nedostaneš.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Transport

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

C.E.C. je Japonská firma, která si mechaniky i převodníky vyrábí i vyvíjí sám.

Tento stroj má řemínkový pohon, který údajně naprosto stabilizuje veškeré chvění.

Kde ho slyšet? Nevím, jestli ještě dnes v Česku toto někdo distribuje, ale v minulosti určitě. Jinak víš jak to je?Jak si jel pro Canterbury:) v tomto světě, když se chce uslyšíš ho.V Rakousku, Polsku určitě budou zastoupení a nebo výstavy....Patří skutečně ke špičce ve svém oboru, jen nevím zda li Šroluv převodník k tomu je to pravé ?To už nechám na Tobě.Je to na delší povídání, na jaře k Tobě určitě přijedu, tak dáme řeč.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Transport

Příspěvek od winelover »

Petr 5 píše:Tento stroj má řemínkový pohon, který údajně naprosto stabilizuje veškeré chvění.
Správněji bych řekl eliminuje přenos chvění od motorku na osu pro disk. Ještě lepší TL0X má i laserovou jednotku zavěšenou přes řemínek. Ten je ale ještě o cca 60% dražší - zato je nádherný!
C.E.C. teď myslím zastupuje Highend studio v Belgický - M. Vošahlík. Možná něco na poslech má.
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
davidsound

Re: Transport

Příspěvek od davidsound »

Zkus tady Michale. Je tam par zajimavych kousku, za rozumne prasule
http://www.centralaudio.co.uk/index.php ... cts&id=463
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Transport

Příspěvek od bigjoe »

Ahoj Zappo.
Dříve dělal C.E.C, M. Slanec (KAS AUDIO) a teď, jak správně píše winelover, ho dělá M. Vošahlík (HEAS). Pokud vím, tak tato firma používala mechaniky SANYO. Vždy se mi jejich výrobky líbily, pro jejich analogový zvuk, ovšem je pravda, že CD přehrávače (TL 51) se potýkaly s načítáním pálenek - to asi u tebe nepřipadá v úvahu a také si myslím, že ty jejich nejlepší mechaniky budou mít všechno vychytáno (snad ?!). Přeju ti šťastnou ruku při výběru :clap:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Transport

Příspěvek od bigjoe »

Tady se podívej. Klikni si na "C" , najdi CEC a pak typ a máš tam mechaniku: CEC SANYO SF-90

http://www.vasiltech.nm.ru/files/cd-pla ... port.htm#C
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Transport

Příspěvek od winelover »

Bigjoe: Jen malé upřesnění - M. Slanec byl Audio Art. ;)
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Transport

Příspěvek od bigjoe »

winelover: máš pravdu, sice byli nejdřív KAS AUDIO, ale pak se rozdělili a Slanec byl AUDIO ART.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Transport

Příspěvek od Mark Levinson »

Výborný transport je Reimyo CDT-777.
Je to jeden z nejlepších transportů, který se dá v současnosti koupit, cena je 8900,-€. Japonská firma Reimyo vyrábí také velmi kvalitní převodníky a amplifikaci.

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Transport

Příspěvek od winelover »

Mark Levinson píše:Výborný transport je Reimyo CDT-777.
Nápadná podobnost v designu s C.E.C. TL5100Z, TL51Z ... čistě náhodná?
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Transport

Příspěvek od Mark Levinson »

Winelovere,
to nevím je jestli má podobnost Reimyo a C.E.C. něco společného. Jsou to obě japonské firmy, ale jiná spojitost mi není známa. Každopádně oba transporty patří do top ten.
Mark Levinson
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Transport

Příspěvek od Peer »

to Zappa:
jakou mechaniku používá Šroll ve svém transportu?
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Transport

Příspěvek od anawak »

To Zappa:

Ja by som volil buď Reimyo CDT-777 alebo Esoteric P-05. Reimyo poznám len s krátkodobých posluchov a referencii známych.
Esoteric som bol počúvať pred nedávnom. Počúval som K-01, K-03, X-01D2 a kombá D-03 + P-03 a D-07 + P-05.
Esoteric má najtichjšie mechaniky aké som do teraz počul. Asi najlepšie mechaniky na svete.
Zvukovo sa mi páčili všetky. Kombo D-07 + P-07 sa mi na rockovej muzike páčilo viac ako to druhé - drajšie. Ale keď by sme išli výhradne po analitike, detaile a mikro-makrodynamike, tak D-03/P-03 je samozrejme dalej.
K-01 absolutna spica a prehrala aj obe komba. K-03 je ZLATA STREDNA CESTA. Pomer cena - vykon - absolute spitze klasse.

Ale k tvojmu potencialnemu transportu. -
Cenovo P-05 úplne spadá do tvojho rozpočtu. stojí 195 t českých na pulte a verím, že Hifistore by Ti minimálne 10% zľavu dalo. Nehovoriac o tom, že ak by si ho kupoval v nemecku, dali by Tu aj 15 a možno 20. A podla mna je lepsi ako C.E.C. Aj ked sa to moze zdat odvazne tvrdenie. To priznavam.
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Transport

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

winelover : děkuji za doplnění ohledně řemínkového náhonu.

anawak: Esoteric samozřejmě patří také ke špičce...
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Transport

Příspěvek od anawak »

davidsound

Re: Transport

Příspěvek od davidsound »

Ted je na UK eBay tenhle krasavec Mark Levinson 31.5 Reference CD Transport
http://cgi.ebay.co.uk/MARK-LEVINSON-31- ... 3363f48c9b
davidsound

Re: Transport

Příspěvek od davidsound »

Obrázek
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Transport

Příspěvek od zappa »

Teď jsem přišel z práce a koukám na to množství příspěvků a rad.Budu to nyní projíždět.Dík moc.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Transport

Příspěvek od pasul »

Zappa - Nemyslel jsem nic ironicky. O agresi nemůže být vůbec řeč. Já se stále domnívám, že kupovat CD přehrávač ke Sroll Lyric je opravdu škoda. Většinu těchto mechanik co jsou zde jsme již probrali po skype. Není to lehké vybírat. Ovšem vše co je zde bude hodně těžké si odzkoušet. Mimo Sroll.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Transport

Příspěvek od anawak »

esoteric sa da pocut vo Wiesbadene (SRN). Uz som tam bol niekolkokrat. su tam naozaj velmi ochotni ludia. ustretovi a priatelsky. ak Zappa bude chciet, kludne ho tm odveziem. chodim do nemecka kazdy druhy tyzden.
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Transport

Příspěvek od pasul »

Problém je, že on ho potřebuje domů. A ne ho zkoušet někde na něčem cizím a v neznámém prostoru. No ale pokud jsou ochotní, tak se dá domluvit na všem. Je to jen otázka peněz. Jako vždy.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Transport

Příspěvek od zappa »

Pasul.Ok,v pohodě.To víš jsem trochu po těch zkušenostech na forech trochu podrážděný.Mám rád věcné příspěvky,na to ostatní jsem alergický.Máš pravdu s tou dostupnsostí referenčních modelů v Čechách.Mám naplánovanou cestu do Bratislavy kde mi Tony u kamaráda vyjedná poslech Reimyo CDT-777 o kterém se zminoval Viktor,jsem zvědav.Ten stejný jsem mohl mít ze Států opravdu za hubičku,někde kolem 100t i sdopravou a případným clem.Nechci však nic pořizovat bez poslechu.Výhoda transportu od Srolla by byla možnost upgrajdů v budoucnosti,Luděk jako všechny firmy stále vyvíjí a kvalita stoupá každou změnou,mám to od něho kousek a tak není problém mi to do jednoho dne upgradovat,opravit a cokoliv je potřeba a to je obrovská výhoda oproti ostatním značkám.Když to tak shrnu, hrálo to se Srollem lépe než s Meridianem A TO JE CO ŘÍCT,PROTOŽE ZVUK MERIDIANU BYL OPRAVDU VYJÍMEČNÝ.Podobný problém jsem měl když jsem pořizoval zesilovací sekci a to že jsem měl možnost si Srolla půjčit mne přesvědčilo o nesmyslnosti hledání jiného.Navíc se mi líbí ten minimalismus a jednoduchost v zapojení, pouze 2 komponenty=zesilovač a transport,méně komplikací,méně kabelů,méně starostí a tím pádem i čistčí cesta od zdroje k repro.Můžete s tím nesouhlasit z různých důvodů...nakonec bude mít Pasul v tomto ohledu pravdu,Sroll transport je tou jedinou cestou,není to nejlevnější ,ale ani tou nejdražší.Sroll používá mechaniku Phillips cd PRO 2.Finální rozhodnutí příjde po poslechu Reimyo.
Anawak,děkuji za ochotu,možná se domluvíme.Kdy je tvoje příští cesta do SRN? :smile:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Transport

Příspěvek od zappa »

Zajímavá Paculova recenze pro ty\ kod umí anglicky http://www.highfidelity.pl/!ev/artykuly ... ystem.html: Adding the DAP-999EX converter to the system with the Lektor Prime in the role of the drive gave an effect that was not fully satisfying for me. On one hand the timbre got deeper, and there was more ‘flesh’ in the midrange, but on the other, the resolution on the lower levels diminished, as if the air would be sucked from within the players. The transmission was splendid – please remember, that we are talking about the digital finest offerings – but it was a bit next to what is offered by Ancient Audio players and the unforgettable Jadis JD1 Mk II + JS1 MkIII. This was dense, full, a bit soft playing, with rather strongly closed upper midrange. When Frank Sinatra sung, from the disc Only The Lonely (Capitol/EMI, 96996, CD) it could be heard, that his voice has damped upper part – true, that usually from CD it is rather annoying (it is much better on LP), because it is hoarse, but this deviation could also be heard on other discs, like on …the way it was! Art Pepper (Contemporary Records/Mobile Fidelity, UDSACD 2034, SACD/CD), who’s saxophone was rather closed. I experimented a bit with digital cables (among others with XLO Limited), but it turned out, that the Harmonix cable is without competition in this setting.

The exchange of the cables did not change the things I wrote about. Only switching the Lektor for the Reimyo drive showed what it all is about. I must say in the beginning, that the CDT-777 is the best transport I ever heard, much better than the Prime in this role. And if someone says that the transport does not matter, then you can be sure he has not heard much in his life. The change did not resolve the emphasis (and in the end it is the emphasis we talked about) of the lower part of the midrange, but it gave sense to it, and with context it showed what this source is about. And it is about the complete lack of the digital nervousness and mechanical “grating”. There is nothing like that here. It was similar with the AMR CD-77, DP-700 Accuphase, EMM Labs CD SD SE + DCC2 SE system and CD-7 Reference Audio Research. All those players are related together with the aversion to “digital” sound. But not one went as far as the Reimyo and no one came close to the ideal of resolution, which is for me the analog, in the digital domain the mentioned Jadis and most of all the Lektor Grand SE Ancient Audio. Until the end of the listening sessions I lacked the micro-information, that the latter can provide in an almost perfect way. But at the same time only the Reimyo player could present the midrange with such a smooth signature connected to a brilliant resolution and had this incredible, silky, black depth. And only it played in such a catching way like the tested in parallel turntable SME 10A. Still somewhere deep, on the edge, the liberty and the openness of the vinyl are better, but it was the first time I heard a digital source at home, that could replace the analog, and although the latter could be better in some aspects of the sound, still I had no reason to reject the sound. In contrary – the Reimyo system has a timbre that invites for listening. Because there is something in the sound of the vinyl, that is not necessarily connected to accuracy, with which I understand the striving for truth at any cost, but more with naturality. This difference can be best heard when comparing the analog master tape with vinyl – vinyl is a bit “better” than the master tape, although it is less accurate. The same with Reimyo – although we know that this is not the exact copy of the reality – we accept it without a glitch.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Transport

Příspěvek od Mark Levinson »

Další dobře hodnocený transport je Chord Blu s katalogovou cenou 6.900,-€, ten jsem ovšem neslyšel.

Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Transport

Příspěvek od anawak »

To Zappa:
najblizsia je 17.01 tam a 18. pripadne 19. 01 spat. Kludne sa pre teba zastavim. a dokonca ta aj ohlasim v studiu. Nech sa nachystaju na chlapa co vie co chce. vazne. bez problemov.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Transport

Příspěvek od anawak »

zappa píše: The exchange of the cables did not change the things I wrote about. Only switching the Lektor for the Reimyo drive showed what it all is about. I must say in the beginning, that the CDT-777 is the best transport I ever heard, much better than the Prime in this role. And if someone says that the transport does not matter, then you can be sure he has not heard much in his life. The change did not resolve the emphasis (and in the end it is the emphasis we talked about) of the lower part of the midrange, but it gave sense to it, and with context it showed what this source is about. And it is about the complete lack of the digital nervousness and mechanical “grating”. There is nothing like that here. It was similar with the AMR CD-77, DP-700 Accuphase, EMM Labs CD SD SE + DCC2 SE system and CD-7 Reference Audio Research. All those players are related together with the aversion to “digital” sound. But not one went as far as the Reimyo and no one came close to the ideal of resolution, which is for me the analog, in the digital domain the mentioned Jadis and most of all the Lektor Grand SE Ancient Audio. Until the end of the listening sessions I lacked the micro-information, that the latter can provide in an almost perfect way. But at the same time only the Reimyo player could present the midrange with such a smooth signature connected to a brilliant resolution and had this incredible, silky, black depth. And only it played in such a catching way like the tested in parallel turntable SME 10A. Still somewhere deep, on the edge, the liberty and the openness of the vinyl are better, but it was the first time I heard a digital source at home, that could replace the analog, and although the latter could be better in some aspects of the sound, still I had no reason to reject the sound. In contrary – the Reimyo system has a timbre that invites for listening. Because there is something in the sound of the vinyl, that is not necessarily connected to accuracy, with which I understand the striving for truth at any cost, but more with naturality. This difference can be best heard when comparing the analog master tape with vinyl – vinyl is a bit “better” than the master tape, although it is less accurate. The same with Reimyo – although we know that this is not the exact copy of the reality – we accept it without a glitch.
Recenze je to zaujimava ale Reymio je podstatne drahsi ako Esoteric. Je lespsi. o tom zadna. Ale ta cena je zavratna.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Transport

Příspěvek od Mark Levinson »

anawak píše:To Zappa:
najblizsia je 17.01 tam a 18. pripadne 19. 01 spat. Kludne sa pre teba zastavim. a dokonca ta aj ohlasim v studiu. Nech sa nachystaju na chlapa co vie co chce. vazne. bez problemov.
Zappo,
tohle je fantatstická nabídka, to vůbec neváhej a jeď vyzkoušet Esoteric. Vzal bych s sebou Srolla. Jen bych měl dilema jestli transport nebo player, ve druhém případě by jsi měl na výběr, který převodník použít. Taky by jsi mohl zjistit, že Esoteric má lepší převodník než je ve Srollovi, ale to je jen spekulace, to bys musel vyzkoušet.


Ještě jsem chtěl napsat, že Esoteric používá jedny z nejlepších mechanik na světě, jestli ne ty nejlepší.... Mají označení VOSP a VRDS-Neo, ale i tyto se liší, což už se nikde neuvádí.

Toto je to nejlepší co Esoteric vyrábí, VRDS-Neo, která je ve vlajkových lodích transportů nebo playerů jako např. X-01D2:
Obrázek

A tady je VRDS-Neo montovaná do X-03SE:
Obrázek

Rozdíl je patrný na první pohled, ale u obou je v tech.parametrech a na přístroji jen napsáno VRDS-Neo, nicméně obě jsou vynikající. Vlastně všechny jejich mechaniky jsou vynikající jen jsem chtěl ukázat proč je to odstupňováno cenou.
Mark Levinson
Odpovědět