Casea USB Audio Interface

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Odar

Casea USB Audio Interface

Příspěvek od Odar »

Uvedenie na trh v oktobri 2012

Obrázek

Specifikacia tu http://goo.gl/2kU5h

KRAT --> Nejake podbornejsie informacie by neboli? Hlavne ma zaujima ako funguje prepinanie FS z externych hodin (ak som spravne pochopil, synchronizacia je mozna cez S/PDIF).
KRAT

Re: Casea USB Audio Interface

Příspěvek od KRAT »

Odar píše: Nejake podbornejsie informacie by neboli? Hlavne ma zaujima ako funguje prepinanie FS z externych hodin
Projekt je ve stavu, kdy se finalizují licence na čipy z USA. Ladí se BIOS a soft. ovladače. To se nedá bohužel podcenit a uspěchat :-s
Po Hardwarové strance si všechno děláme sami .. desky, osazení .. Bios. Aspon se nemuseli dělat kompromisy :D

Vzniknou dva USB.
Klasický krabicový retail pro Hifi Studia. Casea Xbi
A druhý levnější - pro Casea DACany dostupný jen na Casea- eShopu = postnutý výše na fotografii - holý modul

Co se týka přepínání FS.

V klasickém režimu kdy modul využívá interní hodiny se samplovačky přepínají plně automaticky.
V režimu externích hodin (SYNCHRO) USB modul poskytne informaci jestli je přehrávaná samplovačka základu 44 nebo 48kHz.
Podle toho přivedete master clock 22,579MHz nebo 24,576MHz.

Master clock 22,579MHz - 44,1kHz .. 88,2kHz .. 176,4kHz
Master clock 24,576MHz - 48kHz .. 96kHz .. 192kHz

To znamená, že pokud chcete přehrávat všechny samplovačky tak musíte disponovat DACem nebo obvodem hodin se dvěma kmitočty 22,579MHz i 24,576MHz a umět je přepínat dle signálu z USB modulu.
Pokud se použije jen jeden Masterclock můžete přehrávat jen odpovídající samplovací frekvence.
Opačné frekvence budou hrát změněnou rychlostí


Co se týká ceny ... Nebudu uhýbat a tajemně mlžit ;) ... finalní cena ještě není definitivně uzavřená,
ale dá se vycházet z předpokladu, že od vzniku Casea ORION - jsou všechny oriony už 1,5 roku dodávané automaticky s USB a SYNCHRO
- používal se odladěný M2Tech EVO. Deska EVO se dávala dovnitř a Orion měl USB vstup ze zadní strany
kdo měl PC-Julinu a nechtěl USB dostal synchro na Julinu

Modul Casea USB se vyvíjel aby byl lepší než EVO a to výrazně ! a to se podařilo. Hlavně po zvukové stránce.
A Casea USB bude mít za úkol EVO zcela nahradit.

Do budoucna se zvažuje podpora SYNCHRA na míru i nějakých nejrozšířenějších "běžných" DACů/Net Playeru ? mezi HiFisty v ČR.
uvidíme jaká bude poptávka.


Takže budeme Casea USB nabízet levněji než EVO a přitom budeme nabízet mnohem lépe zvukově i technicky provedený modul.

přeji všem příjemný zbytek dne. :-h
davidsound

Re: Casea USB Audio Interface

Příspěvek od davidsound »

Díky za info Vlastiku. :thumbup:
KRAT

Re: Casea USB Audio Interface

Příspěvek od KRAT »

čau Davide.
Ty jsi už měl možnost, si přímo poslechnout rozdíl mezi ORIONem+EVO a Casea XBi bateriové.
Tak víš o jak velký parník ;) je bateriové Casea USB dáááál oproti M2Techu. Nikdy nezapomenu :shock: jak Ti svítili oči :D

Opravdu se v praxi poslechem ukazuje jak záleží na kvalitním Transportu+Synchro .. a to může jakýkoliv DAC posunout o velký kus dopředu. :idea:
Proto jsme se s USB Transportem hodně piplali a dali si jóó fest záležet.
Tím se všem omlouvám za časové zpoždění, ale blížíme se konečně do finále.

dotazy SZ píše:
Díky všem za SZ a emaily a zkusím odpovědět ohledně SYNCHRA a využití Casea USB s jejich miláčky co mají doma.

Abychom nepletli hrušky s jablkama, doporučuji si u výrobce Vašeho DACu zjistit jaky způsob synchronizace
umožňuje Váš DAC a pak můžeme navrhnout řešení.

Naše synchronizace je přes masterclock 22 nebo 24MHz
a ne SPDIF ani word clock.


Při 44fs nahrávkách přivede masterclock 22MHz a při 48fs materiálu přivede 24MHz.
Žádný SPDIF ani Wordclock. !!
Pokud chcete mít vše automatické tak mu náš USB modul poskytuje informaci,
jestli chce 22 nebo 24MHz masterclock. Přepnutí hodin musí obstarat Váš DAC, protože je master.

Synchronizaci přes SPDIF zatím neřešíme. Vidíme to jako zbytečnost pro úzkou skupinu zájemců.
Nemyslíme si, že by dostatek uživatelů vlastnilo kvalitní hodiny s výstupem SPDIF.
Pokud nás někdo přesvědčí o opaku tak se nad tím zamyslíme.

Tak doufám, že informace postačí k otazkám kolem synchra.


ps. Nakonec mám tajnou zprávičku z vývoje .. :shh:

Protože Casea Orion Lite synchro se stává naším velmi uspěšným "povedeným" produktem.
Rozhodli jsme se spolu s novou verzí našeho USB rozšířit OrionLite o další Clock a tím pádem
bude Orion Lite automaticky umožňovat synchro na všech samplovačkách \:D/ tak jako Full Orion. !! za 100k
+ s lepším transportem to zase bude dost velký zvukový posun směrem k Full Orionu, ten zase bude těžit s technologií Casea HELIOS
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: Casea USB Audio Interface

Příspěvek od Bína »

Kupuju hned jak bude dostupné :)
Zaměstnanec firmy Shanling
davidsound

Re: Casea USB Audio Interface

Příspěvek od davidsound »

Krat - :-) to máš teda pravdu. Rozdíl byl, alespoň pro mne docela značný!! Jak jsi mne to prehodit nazpět, tak mi to přišlo jako přechod z kvalitne udělaného Sacd na průměrně nahrané cd. Tož to já jsem ani bez toho nechtěl odejít. Ale Vlastik mě prepral a já odešel s nudlí u nosu. Ale prej jak přijedu napodruhé tak mi to už půjčí na porad :-) Už se moc těším.
Odar

Re: Casea USB Audio Interface

Příspěvek od Odar »

KRAT píše:Synchronizaci přes SPDIF zatím neřešíme. Vidíme to jako zbytečnost pro úzkou skupinu zájemců.
Nemyslíme si, že by dostatek uživatelů vlastnilo kvalitní hodiny s výstupem SPDIF.
Pokud nás někdo přesvědčí o opaku tak se nad tím zamyslíme.
Mozem napisat jedine za seba, ze synchronizacia cez word clock by pre mna zaujimava bola.
Odar

Re: Casea USB Audio Interface

Příspěvek od Odar »

www.casea.eu píše:Casea USB interface v krabičce 8500Kč dodání cca měsíc
trinec
Příspěvky: 7
Registrován: 20 črc 2013 22:55

Re: Casea USB Audio Interface

Příspěvek od trinec »

Čau chlapy.

Vlastním Siriuse II s modulem SPDIF MUX (rozšíření vstupů 3x koax - 1x optika) a pořád pokukuji po nějakém upgrade. Na Oriona zatím nemám, ale přemýšlím o rozšíření Siriuse o USB interface.
Čistě teoreticky - má použití USB interface nějaký posun co se kvality reprodukce hudby týče oproti použití koaxu popřípadě jestli celý modul posune Siriuse o kousek dál?
Jako transport mám Squeeze, přes koax to láduju do DACana. Squeez má ale i USB výstup, tak si říkám proč toho nevyužít. Popřípadě postavit nějaké malé HTCP, těch mikrodesek už je na trhu přehršel. Pokud by byla na trhu ještě nějaké podobná zvukovka, jako Asus Xonar HDAV1.3 Deluxe, tak už mám HTCP postavené a dekoduju krásně DTS HD MA bez AV. To je ale jiný příběh a sem nepatří ...

Díky za rady.
Stereo: HTPC, Casea Aquila, Casea Sirius 2 + SPDIF MUX, HYPA 300SE, HYPA 400, VMAI, Sennheiser HD 800
Kino: DUNE HD Smart B1, Marantz SR 5005, střed Focal 700, satelity Focal 714, preamp výstup z AV do sterea
NAS - Synology 1010 + DX510
pxl
Příspěvky: 3
Registrován: 30 bře 2014 11:19

Re: Casea USB Audio Interface

Příspěvek od pxl »

KRAT píše:čau Davide.
Ty jsi už měl možnost, si přímo poslechnout rozdíl mezi ORIONem+EVO a Casea XBi bateriové.
Tak víš o jak velký parník ;) je bateriové Casea USB dáááál oproti M2Techu. Nikdy nezapomenu :shock: jak Ti svítili oči :D

Opravdu se v praxi poslechem ukazuje jak záleží na kvalitním Transportu+Synchro .. a to může jakýkoliv DAC posunout o velký kus dopředu. :idea:
[/size]
Zdravím,

ze zkušenosti souhlasím s tím, že kvalitní transport může posunout řadu DACů mnohem dál.

Rád bych se zeptal: Jak bylo EVO při srovnávání napájeno? A měli jste i Evo Clock?

Dále: Umí váš transport i I2S výstup přes RJ45 nebo HDMI a byla by taková možnost případně k zapůjčení na zkoušku?

V současné době mám doma právě Evo s kvalitním zdrojem a ještě další převodníky. Rád bych je případně porovnal.

Děkuji

Má zde někdo další zkušenosti s aktuálním řešením USB od Casea a může osobně porovnat s M2TECH EVEM či jiným špičkovým USB transportem?
Odpovědět