Tube sound - plugin pro Foobar 2000

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
PavelN
Příspěvky: 71
Registrován: 26 zář 2012 20:14

Tube sound - plugin pro Foobar 2000

Příspěvek od PavelN »

Stáhl jsem z odkazu dole na této stránce http://skipyrich.com/wiki/Foobar2000:Tube_Sound

používám společně s upsamplingem Secret Rabbit Code

změna ve zvuku je patrná úbytkem přesnosti zvuku a utlumením hlasitosti o cca 4 dB. Celkově ubylo mikrodetailů a z hudby je patrná hlavní hudební linie, harmonie a výšky se zdají být o něco vzdušnější s domělým efektem předozadního prostoru.
Připomíná mi to skutečné lampy, které mi hrály v zesilovači Vincent SV 226 Mk. Pro unavenou mysl a otravu nudnou realitou je to zajímavý útěk.
Při poslechu alba Geore Michaela si nostalgicky vybavuji zvuk kazety nahrané z CD na věžičce Panasonic reprodukované v přednastaveném režimu Clear. To bylo v roce 1996. Po chvíli zatoužím po na detaily bohatém a průzračném zvuku mého hifi. Zvuk zdá se trochu tupý a pomalu plynoucí. Hlavním pozitivem zůstává podání hlasů znějících organičtěji a jakási uvolněná pohoda.

Zkrátka tento plugin zní zajímavě, ale lampový předzesilovač AR reference to zřejmě nenasimuluje :smile: Podle popisu zvuku v jedné recenzi mi to připomíná Note Audio.

Zajímal by mě váš názor na tento plug-in. Existují pro Foobar jiní plug-iny simulující zvuk lampových zařízení?
SUPRA LoRad 2.5 Silver Anniversary, Kabelguru Lapp, Pro-ject napájecí lišta, PC, DAC Chord MOJO, Vincent SV 234, Kabelguru Venom bi-wire, Aurum Cantus V3M, Pro-ject Experience, Sumiko Blue Point 2, Firestone Audio Korora.
Odpovědět