Cambridge Azur 851 CDP+D/A verzus samostat A/D

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
eugen
Příspěvky: 5
Registrován: 26 říj 2012 06:47

Cambridge Azur 851 CDP+D/A verzus samostat A/D

Příspěvek od eugen »

Dobrý deň vážení hifisti.
Môže mi niekto povedať svoj názor na to, či je lepšie kúpiťm si teraz nový CD prehrávač Cambridge audio Azur 851C, v ktorom sa dá využiť aj samostatný D/A (osadený dual Analog Device AD 1955), alebo voliť samostatný D/A napr. KingRex UD384, či Audiolab M-DAC, prípadne iný nie moc drahý D/A (tak do 800 max 1000 €).
CD je už na ústupe, no zasa pri kúpe CA851 by som mohol hrať aj z PC a postupne naň prejsť úplne a bez časovej tiesne grabovania všetkých CD čo mám doma.
Mám doma dosť CD a to by bolo treba všetko dať do PC
Trochu ma mätie že o KingRexe nie sú uvádzané žiadne parametre, na rozdiel od CA851C, kde je všetko napísané technicky excelentne. Som technik, takže povery a báje (napr, že zelené káble hrajú lepšie, než červené...) sú u mňa až po technických parametroch.
No kombinácia D/A + hociaký NoteBook je lacnejšia než CA851C

Uvažoval som aj o Audiolabe 8200CD, ake ten má v teste napísaný mierny vzostup nfch od 3kHz, takže to bude hrať trochu výškovo. Naproti tomu CA851C má písanú charakteristiku +-0,1dB.
Posluchový test je k ničomu, lebo ked niekde prídem, ťažko sa dokonale vhlbim do hudby a naviac počúvam rôzne žánre. No ked niečo hrá neutrálne, a je to aj technicky zmerané, tak by som tomu aj veril.

Takže "babo rad!"
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: Cambridge Azur 851 CDP+D/A verzus samostat A/D

Příspěvek od bh69 »

Pokud mas starsi CDP pouzitelny jako transport, mohlo by to vyresit to prechodove obdobi (ja to tak chci vyresit).
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Cambridge Azur 851 CDP+D/A verzus samostat A/D

Příspěvek od miero »

Ak DAC tak trebárs použitý http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... -dacmagic/ a až budeš mať pocit, že potrebuješ niečo lepšie tak predáš s menšou stratou ako kúpiť teraz niečo nové.
eugen
Příspěvky: 5
Registrován: 26 říj 2012 06:47

Re: Cambridge Azur 851 CDP+D/A verzus samostat A/D

Příspěvek od eugen »

No práve, CDP mám už nefunkčný, takže nejaký transport potrebujem. Na druhú stranu DAC Magic+ má slabšie osadenie oproti 851C.
V porovnávacom rebríčku excelia-hifi.cz je pred ním ten KingRexUD384, no zasa v okolí ho nikto nepredáva. Skúsil som napísať priamo na ich stránke o údaje na predajcu v SK, CZ či Rakúsku. Uvidím, čo odpíšu.
Audiolab to som spomínal s tou nf-ch.
Problém je to, že pri posluchových skúškach znie každý CDP inak. Skúšal som Vincent S5, CA 740C, Creek Evo I aj II a Destiny, Primare CD31. Bolo tam aj Vadium, ale na to som radšej nesahal, na to nemám. Obdoba to bude aj pri posluuchu D/A.
Ked už presadnúť na samostatný DA, tak ľudia vravia, že dobrý SW (napr. EAC) si sám "ošahá" CD mechaniku - napr internú v NoteBooku a urobí na HDD kvalitný obraz hudby z CD-čka.
Na fórach sa toho popísalo veľa a priznám sa, že do študovania a pokusov so SW v PC sa mi moc nechce, aj ked viem, že je to budúcnosť. Nebiť toho ladenia SW (obchádzanie rôznych predzosilnovačov a skreslovačov vo Windowsoch) by som asi volil cestu KingRex + LapTop s CD mechanikou(prípadne externou). A napr. aj na Foobar sú aj protichodné názory.
Odpovědět