Casea Sirius II (modifikovaný NAD C545)

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Casea Sirius II (modifikovaný NAD C545)

Příspěvek od Yngwie »

Casea asi nemusím představovat, protože tady přispívají i lidé přímo z této firmy. Rád bych se v tomto příspěvku postupně dělil o zkušenosti nabité s čerstvou úpravou poměrně levného přehrávače NAD C545 modulem Sirius II. Po konzultaci s p. Vránou jsem zvolil teplejší nastavení zvuku (nemám rád úplně analytický zvuk). S tímto přehrávačem budu minimálně několik měsíců žít, než se zvetím na jeden z vybraných CDP (Luxman D-06/Audia Flight One CD).

Link an modifikaci: http://www.casea.eu/moduly.php?p=Sirius II

Samotný NAD C545 je (byl) ve své kategorii (do 15 tisíc) vynikající volba, která podle mých uší bez problémů přehraje stejně cenově položené CPD Marantz CD 6003 nebo Yamaha řady CD-S 500/700. Jako základ posloužil velmi dobře díky dobře dimenzovanému trafu a také slušné CD mechanice Sanyo, která je napojena přímo na převodník bez mezičlánku v podobě převodu na SPDIF (snad to nepletu).

Původně tento NAD samozřejmě zesilovači Luxman L-507u a zvytku řetězce fatálně nestíhal a veškerá negativa rozdílů tříd, kam tyto stroje spadají, se projevovala tak hodně, že jsem se rozhodl naslepo zkusit úpravu pomocí Sirius II. NAD C545 je ani rok starý, takže mechanika šlape jak má bez nutnosti dalších invetic. Na nějaké finální verdikty je ještě brzo, protože CDP potřebuje nějakou dobu zahořet, ať se vše usadí, ale už teď je jasné, že se tento upgrade vyplatil. Zvuk má podstatně větší rozlišení v celéms spektru, je jasněji definovaný a přitom na výškách není ostrý. Nejvíce je na celém upgradu patrné skokové zvýšení klidu pozadí a celkově dynamika. Středy jsou zatím docela prezentní narozdíl od NADu bez úpravy.

Sám jsem zvědavý jak se jemné detaily po zahoření uhladí. Velmi dobré na celém upragdu je, že se dá dodatečně doladit podle ucha.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Casea Sirius II (modifikovaný NAD C545)

Příspěvek od Yngwie »

NAD.jpg
IMG_9318.JPG
IMG_9319.JPG
IMG_9320.JPG
2.jpg
1.jpg
4.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
slimak
Příspěvky: 31
Registrován: 23 pro 2012 19:13

Re: Casea Sirius II (modifikovaný NAD C545)

Příspěvek od slimak »

Ako je na tom predozadný priestor po implementácií Siria?
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Casea Sirius II (modifikovaný NAD C545)

Příspěvek od Yngwie »

slimak píše:Ako je na tom predozadný priestor po implementácií Siria?
Nechci být neurvalý, ale tyto stroje předozadní prostor prostě neumí, což ovšem není závada, ale spíše vlastnost v cenové kategorii těchto přehrávačů. Zatím lze hodnotit (po cca 25 hodinách hraní) podstatně živější a muzikálnější charakter, který všechny náhrávky z CD učinil poslouchatelné s libostí oproti neupravenému CDP. Patrné jsou dozvuky a detaily, které s C545 nebyly slyšet ... dá se mluvit také o dobré pravolevém prostoru, ale vše chce hodnotit až po alespoň nahraných 50 hodinách (zvuk se stále mění a docela podstatně) a v momentu, kdy mi dojdou stojany na repro a rack na komponenty (teď je vše v provizoriu).

Modul je výtečný upgrade podle dosavadního poslouchání a směle se může měřit (a je podle mého lepší) než např. CA 840 (851 je stejná dle mých uší) nebo Denon DCD-100, a to je poklona. C545/565 ve standardu nemají naprosto šanci, byť jsou to schopné přehrávače. Basy jdou velmi hlubko snad bych ocenil přesnější kontury (ještě zvážím zda nevyměním nastavení modulu Emition za Monitor). High-end to neodrovná, ale za ty peníze se to snadno popasuje s komerční produkcí řekněme do 50 tis. (neberte mě za slovo). Zítra porovnám s Audia Flight 3 CD, které mi moc líbí osobně.
knoflik
Příspěvky: 46
Registrován: 25 dub 2012 20:23

Re: Casea Sirius II (modifikovaný NAD C545)

Příspěvek od knoflik »

Velmi pekny Luxman. Mohol by si sa o nom trocha rozpisat ;) A tesim sa na tvoje postrehy z posluchovej skusenosti s Audia Flight 3 CD :thumbup:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Casea Sirius II (modifikovaný NAD C545)

Příspěvek od Yngwie »

knoflik píše:Velmi pekny Luxman. Mohol by si sa o nom trocha rozpisat ;) A tesim sa na tvoje postrehy z posluchovej skusenosti s Audia Flight 3 CD :thumbup:

Audia flight 3 CD jsem si původně koupil se zesilovačem a za ty peníze je to šupa pro posluchače akustické, klasické hudby. Teď dělají společnost jinde, ale poslouchám je často. Sám jsem zvědav, jak podobné srovnání dopadne.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Casea Sirius II (modifikovaný NAD C545)

Příspěvek od tujatuja »

Yngwie píše:
knoflik píše:Velmi pekny Luxman. Mohol by si sa o nom trocha rozpisat ;) A tesim sa na tvoje postrehy z posluchovej skusenosti s Audia Flight 3 CD :thumbup:

Audia flight 3 CD jsem si původně koupil se zesilovačem a za ty peníze je to šupa pro posluchače akustické, klasické hudby. Teď dělají společnost jinde, ale poslouchám je často. Sám jsem zvědav, jak podobné srovnání dopadne.
:?:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Casea Sirius II (modifikovaný NAD C545)

Příspěvek od Yngwie »

Copak? Modifikovany C545 je dobrej, ale jako D-05 nehraje.
knoflik
Příspěvky: 46
Registrován: 25 dub 2012 20:23

Re: Casea Sirius II (modifikovaný NAD C545)

Příspěvek od knoflik »

Yngwie píše:Copak? Modifikovany C545 je dobrej, ale jako D-05 nehraje.

sorry nejak som sa stratil D-05? Ty D-05 vlastnis?
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Casea Sirius II (modifikovaný NAD C545)

Příspěvek od Yngwie »

knoflik píše:
Yngwie píše:Copak? Modifikovany C545 je dobrej, ale jako D-05 nehraje.

sorry nejak som sa stratil D-05? Ty D-05 vlastnis?

Ne ne kolega výše se zřejmě zarazil, proč tu řeším modifikace NAD, když jsem s ním na něčem domlouval předběžně. Vyřešil to sice otazníkem, což mnoho neřekne, ale zřejmě to bude tak.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Casea Sirius II (modifikovaný NAD C545)

Příspěvek od Yngwie »

Provedl jsem krátké srovnání modifikovaného NAD C545 Sirius II s Audia Flight 3 CD, neboť mě zajímalo jak se tento entry-level chytí proti produktu z českých luhů a hájů.

Audia Flight 3 CD hrála do Luxmanu L-507u skrze XRL Crystal Cable Micro a NAD využíval "jen" RCA Piccolo od Crystal Cable.

Jako srovnávací materiál posloužila především klasika (DG, Decca atd.) a různá klasika rocku (Dire Straits, Def Lepard atd.) a popu (MJ Bad) + mnou nově objevený Avishai Cohen a přepalka z FLACu (Aurora + Triveni).

Čekal jsem rozdíl ale spíše kosmetický a v dané ceně mam k Audia Flight 3 CD velký respekt ... výsledek, ale rozdílem třídy ve prospěch Siria II v NAD. Markantní e to především u té klasiky, která je při rychlém přechodu zpět na AUDIA Flight 3 Cd je s obtížemi poslouchatelná. Chybí nadhled a prostor v nahrávkách a v neposlední řadě také rozlišení jednotlivých nástrojů ... NAD se Siriem II přes RCA hraje jakoby o něco málinko na nižší hlasitosti a Audia přes XLR naopak hlasitěji.

P.S. - Mám inzerát na tento přehrávač, ale neberte to jako agitku ...chci jít do něčeho o fajnovějšího v cenové relaci cca 10-násobku Siria II.
audianad.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Leny635
Příspěvky: 103
Registrován: 17 lis 2011 15:23
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Casea Sirius II (modifikovaný NAD C545)

Příspěvek od Leny635 »

Zdravím, mám podobnou sestavu Luxman L-505u, repro USHER BE-718 a Casea Sirius II Emotion, doplněno Sub Velodyne 1000 a musím říci, že kdykoliv jsem připojil nějaký CD player v dostupné cenové kategorii, tak ho Sirius přehrál. Hraji z PC Flacy.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Casea Sirius II (modifikovaný NAD C545)

Příspěvek od Yngwie »

Je to dobré holt, jsem zvědav na Full Orion + transport ... možná ještě ustoupím od dedikovaného SACD/CD, ale já kupuju i očima a Luxmany se mi moc zamlouvají:).
Leny635
Příspěvky: 103
Registrován: 17 lis 2011 15:23
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Casea Sirius II (modifikovaný NAD C545)

Příspěvek od Leny635 »

Já plánuji výměnu za Orion, jen co dám dohromady prašule :smile: :smile: Mám ten Luxman v gold verzi, je to paráda
davidsound

Re: Casea Sirius II (modifikovaný NAD C545)

Příspěvek od davidsound »

Yngwie píše:Je to dobré holt, jsem zvědav na Full Orion + transport ... možná ještě ustoupím od dedikovaného SACD/CD, ale já kupuju i očima a Luxmany se mi moc zamlouvají:).
Pokud se ti líbí zvuk Siria, tak by sis měl stoprocentně poslechnout novy Orion. Je to o hodne dal. Sirius 2 jsem měl taky nez jsem ho vyměnil za Orion.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Casea Sirius II (modifikovaný NAD C545)

Příspěvek od Yngwie »

davidhighend píše:
Yngwie píše:Je to dobré holt, jsem zvědav na Full Orion + transport ... možná ještě ustoupím od dedikovaného SACD/CD, ale já kupuju i očima a Luxmany se mi moc zamlouvají:).
Pokud se ti líbí zvuk Siria, tak by sis měl stoprocentně poslechnout novy Orion. Je to o hodne dal. Sirius 2 jsem měl taky nez jsem ho vyměnil za Orion.
Jsem domluvený, třeba se to bude zamlouvat ... jsem zvědav hlavně na ten Full Orione s hw upsamlingem a ten transport s CDpro.
Odpovědět