Jaký MP3 player?

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
davidsound

Jaký MP3 player?

Příspěvek od davidsound »

Nechci Tomasovi zaneradit jeho vlákno tak se zeptám jeste jednou. Odešel na věčnost můj drahý přítel Cowon iAudio X5 a hledám za něho náhradu. Nechci zádný touch screen, protože nechci ho porad vytahovat z kapsy pro kdejaký banální úkon jako stop a play. Memory mezi 24-32 giga. Neshanim nejaky topend, diky radimečku :-), ale něco do práce. Jsem se koukal po nejakem iPod classic treba. Ale neslyšel jsem jak hraje v porovnání s Cowon takže nevím jestli je to vubec dobry nápad, nebo se da ve stejne cene sehnat něco lepšího. Děkuji za jakýkoliv podnět.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Jaký MP3 player?

Příspěvek od Dieter Burmester »

IPody maji docela spatny vystup - Cowonu to saha priblizne nekam ke kolenum.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
radimecek13
Příspěvky: 36
Registrován: 17 pro 2011 19:35
Bydliště: Liberec

Re: Jaký MP3 player?

Příspěvek od radimecek13 »

třeba colorfly c3 je highend zvukově,ale cenově je to super cca 2.500,-kč za 8gb verzi do toho kartu 32 gb a je klid,cowony s přehledem přehraje ...mám ho cca.3 měsíce po clipu+ a musím říct,že velká spokojenost...je kompletně kovovej,takže je trošku těžší,ale o to víc vydrží... :clap:

http://www.colorfly.eu/product_index_c3.html
Cambridge Audio Azur 540C -vdh mcd 300 mk III hybrid-Hypa 300SE - Beyerdynamic DT 880 600 ohm,Fostex TH -7B
Colorfly C3 - Fiio E12-Fischer Audio DBA-02 mk II,hisoundaudio live
davidsound

Re: Jaký MP3 player?

Příspěvek od davidsound »

Radimecek13 - ten colorfly C3 nevypadá špatně. Ma i slot na microSD karty, čímž by byla vyresena velikost paměti a mikrospinace na ovládání. Pokud je to i zvukove lepší jak Cowon tak by to mohl byt vhodny kandidát pro mne. Cena je ucházející a jeste mi prosim te řekni kde jsi ho koupil. Mne google zatím odkazuje jen na US eBay. Což neni zas nejaky velky problém, ale jen se ptám ze zvědavosti.
davidsound

Re: Jaký MP3 player?

Příspěvek od davidsound »

Tak jsem to psal zrovna jak jsi posilal tvůj příspěvek :). Vypada moc pekne a ze je těžší mi prave vyhovuje.
Uživatelský avatar
radimecek13
Příspěvky: 36
Registrován: 17 pro 2011 19:35
Bydliště: Liberec

Re: Jaký MP3 player?

Příspěvek od radimecek13 »

kupoval jsem ho od nějakého Japonce,když jsem to objednával tak ho nabízeli jenom ten Japonec a nějaký pochybný číňan,byla to tenkrát úplná novinka...jinak se dá koupi na cz.ebay
Cambridge Audio Azur 540C -vdh mcd 300 mk III hybrid-Hypa 300SE - Beyerdynamic DT 880 600 ohm,Fostex TH -7B
Colorfly C3 - Fiio E12-Fischer Audio DBA-02 mk II,hisoundaudio live
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: Jaký MP3 player?

Příspěvek od Bína »

David: A k jakým sluchátkám to sháníš? C3 si prý ne úplně sedne s multi tlakovými měniči a chce to navíc externí zesík.
Dieter Burmester píše:IPody maji docela spatny vystup - Cowonu to saha priblizne nekam ke kolenum.
U současných ipodů už to neplatí, takové Nano či touch už hrají přibližně ve stejné třídě jak současné Cowony.
Zaměstnanec firmy Shanling
davidsound

Re: Jaký MP3 player?

Příspěvek od davidsound »

Franta - mam SE215 od Sure a MH1C
davidsound

Re: Jaký MP3 player?

Příspěvek od davidsound »

Franto co ten iPod Classic, ja ten dotekovy display nechci.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Jaký MP3 player?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Bína píše:David: A k jakým sluchátkám to sháníš? C3 si prý ne úplně sedne s multi tlakovými měniči a chce to navíc externí zesík.
Dieter Burmester píše:IPody maji docela spatny vystup - Cowonu to saha priblizne nekam ke kolenum.
U současných ipodů už to neplatí, takové Nano či touch už hrají přibližně ve stejné třídě jak současné Cowony.
To je docela mozne, bylo v tomto smeru dost vytek vuci Applu. Uz nemam moc prehled, jsem rad za trochu klidu :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: Jaký MP3 player?

Příspěvek od Bína »

davidhighend píše:Franto co ten iPod Classic, ja ten dotekovy display nechci.
Hlavní výhodou Classicu je obrovská paměť, jestli jí nepotřebuješ, kouknul bych se asi trochu jinam.
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký MP3 player?

Příspěvek od Mark Levinson »

Já už léta používám s velkou spokojeností Cowon iAudio X5L s 30 Gb HDD. Ve své době byl zvukově nepřekonatelný a i kapacita byla obrovská, myslím, že i dnes je dostatečná. Nevím jak by dopadlo srovnání např. s Colorfly, který je asi zvukově dál, ale iPody by převálcoval po zvukové stránce jednoznačně, jak psal Dieter.

Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
davidsound

Re: Jaký MP3 player?

Příspěvek od davidsound »

X5 uz nejde sehnat. Jinak bych si ho vzal zase. Jedine co na něm nemám rad je ten packovy ovladač. Přestal po nejake době přesně komunikovat takže jsem hledal pozici občas. Jinak zvukove to uslo. Jek psal Franta s dnešním iPod touch se to zvukove srovnalo. Dcerka ho ma tak jsem zkoušel jeli mezi nema nejaky rozdíl a přišlo mi to skoro stejne.
lukash
Příspěvky: 28
Registrován: 24 pro 2012 22:46

Re: Jaký MP3 player?

Příspěvek od lukash »

da se k tomu colorfly zapojit externi hd disk (o velikosti treba tera) a hrat to do dal zesiku a do beden? mit to proste jako malej stolni hdd prehravac, neco takoveho shanim. ma nekdo zkusenost s takovyhle zapojenim?
DD

Re: Jaký MP3 player?

Příspěvek od DD »

davidsound
32GB je zalostne malo a odporucam preto jednoznacne iPod classic... s tymi doplnkami co su dnes na trhu (dialkove, dock s TOSLINK vystupom atd...) mas navyse super dizajn podla mna do akejkolvek prace idealne
davidsound

Re: Jaký MP3 player?

Příspěvek od davidsound »

DD díky moc. Mne se podařilo před par měsíci koupit na eBay úplne novy nepouzity a nerozbaleny 30G Cowon iAudio X5L. Takže mám opět radost, ze muzu při práci poslouchat svoji muziku :-)
DD

Re: Jaký MP3 player?

Příspěvek od DD »

davidsound píše:DD díky moc. Mne se podařilo před par měsíci koupit na eBay úplne novy nepouzity a nerozbaleny 30G Cowon iAudio X5L. Takže mám opět radost, ze muzu při práci poslouchat svoji muziku :-)
gratulujem - nech ti sluzi
az teraz som si vsimol, ze sa tu otvoril skoro rok stary dotaz :oops:
Odpovědět