Dobrý transport x naripované CD na HDD

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
han
Příspěvky: 25
Registrován: 02 pro 2012 17:57

Dobrý transport x naripované CD na HDD

Příspěvek od han »

Mám dotaz pro majitele skutečně dobré cd mechaniky, kteří si někdy naripovali cd pomocí EAC na HDD
, jestli registrovali rozdíl ve zvuku buď k lepšímu nebo k horšímu. Doma hraju přes streamer Naim NDX ,cd mám starší Audio analogue a rozdíl když hraju přes převodník NDX ,neslyším.
Odar

Re: Dobrý transport x naripované CD na HDD

Příspěvek od Odar »

han píše:skutečně dobré cd mechaniky
Na neposkrabanom CDcku kvalita CD / DVD / BD mechaniky az tak nezavazi. Tam problemy nie su. Ripovanie prebehne 1:1 bez problemov v 95%-tach pokusov s pouzitim Burst Mode. Ak je niektory track ripnuty zle (Test CRC a Read CRC nie su rovnake), vacsinou staci track ripnut znovu a je to v poriadku.

U poskrabanych CD uz kvalita mechniky zavazi. Aj to, ci je schopna korigovat na zaklade C1 / C2 + nastavenie korekcie dat v samotnom EAC. Daju sa ale dosiahnut velmi slusne vysledky aj pri znehodnotenom CD (zle citatelny sektor sa cita viackrat a EAC z toho spravi spriemerovanu hodnotu, percentualne urci, nakolko sa pravdepodobne blizi k originalu).

Pravda ale je, ze starsie CDRW vypalovacky vedeli citat lepsie (zrejme to bolo u poskodenych CD), ako DVDRW / BDRW mechaniky. To iste plati o vypalovani - vypalene medium sa da otestovat na vyskych chyb, ktore vznikaju pri vypalovani (hlavne vyssimi rychlostami). Samozrejme zalezi aj na kvalite media.
han
Příspěvky: 25
Registrován: 02 pro 2012 17:57

Re: Dobrý transport x naripované CD na HDD

Příspěvek od han »

Díky za osvětu. Mě jde jenom o to, jestli se vyplatí investovat do dobrého transportu, oproti přehràvàní z HDD, protože znalci mohou potvrdit slyšitelný rozdíl mezi mechanikami, kde se projevuje kvalita čtení cd. Může se tedy zvukově vyrovnat
kvalitně provedený rip se zvukem CD z kvalitního transportu ?
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Dobrý transport x naripované CD na HDD

Příspěvek od winelover »

hane, já jsem řešil obdobný problém, ale opačně. Měl jsem velice slušný CDP Electrocompaniet EMC1UP a později jsem pořídil DAC se streamovým přehráváním (v mém případě ze síťového úložiště). CDP jsem po přechodnou dobu používal jako transport, připojený k DACu přes AES-EBU. Několik týdnů jsem vše pečlivě porovnával a zvažoval, zda CDP prodat nebo ne. Nakonec šel do světa. To je odpověď na tvou otázku. win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
han
Příspěvky: 25
Registrován: 02 pro 2012 17:57

Re: Dobrý transport x naripované CD na HDD

Příspěvek od han »

To Win: tak to je pro mě dobrá zpráva, díky za odpověď.
PavelN
Příspěvky: 71
Registrován: 26 zář 2012 20:14

Re: Dobrý transport x naripované CD na HDD

Příspěvek od PavelN »

Já jsem doma zkoušel hrát nepoškrábané CD originál z PC mechaniky DVD RAM - Samsung přes externí převodník,
to samé CD jsem na té mechanice ripnul v EAC a zvuk ripnutého mi přišel lepší. Transparentnější, prokreslenější.
Myslím si, že je rozdíl mezi tím, když mechanika čte CD, které se zároveň přehrává než, když se CD ripuje a je možnost např. v místě poškození (i mírného) zpomalit rychlost čtení. Je to preciznější než za chodu, kdy může dojít k větším odchylkám.

Měl jsem CDP Vincent S 1.1 a také raději hraji z PC přes převodník. Zvuk mi více vyhovuje a navíc je to praktičtější než neustále hledat po škříňkách nějaká CD. Navíc ve Foobaru mohu upsamplovat a jiné hrátky se zvukem vymýšlet a "customizovat" si ho pro svoji náladu.
SUPRA LoRad 2.5 Silver Anniversary, Kabelguru Lapp, Pro-ject napájecí lišta, PC, DAC Chord MOJO, Vincent SV 234, Kabelguru Venom bi-wire, Aurum Cantus V3M, Pro-ject Experience, Sumiko Blue Point 2, Firestone Audio Korora.
slimak
Příspěvky: 31
Registrován: 23 pro 2012 19:13

Re: Dobrý transport x naripované CD na HDD

Příspěvek od slimak »

Keby bol dobre vyriešený jitter, tak možno by rozdiel medzi mechanikou a HDD nebol tak priepastný. Myslím si, že ten rozdiel nerobí čítanie mechaniky (tiež má svoj buffer) ale skôr rozdielny jitter oproti HDD. Mechanika ho bude mať (zákonite) väčší.
Odpovědět