Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od Zdeny »

Co myslíte, jaká je dnes reálná pozice této legendy mezi dnešními "běžnými" stroji? Tento přehrávač byl odjakživa mým snem a prakticky bylo vyloučrno jej sehnat.
Dnes se sem tam objeví, za patřičné ceny.

Myslíte, že zvukově obstojí v konkurenci strojů kolem 70.000Kč? Uvažoval jsem o výměně svého Coplana 822, co mám v druhé sestavě a PD-95 je nyní jedna k prodeji, za nemalý to bohužel peníz.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od lubos »

Zdeny ak myslis za 70t. pristroj z druhej ruky, bohuzial urcite neobstoji i napriek tomu, ze ma top mechaniku a optiku, je to uz len legenda a zberatelska zalezitost. ;)
mac
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2011 13:57

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od mac »

Souhlasím s lubosem
Stroj je to krásný, ale zvukově už zastaralý. Měl jsem jej asi před 8 lety a když jsem slyšel novější byť levnější přehrávače, prodal jsem jej. Ta cena, za kterou je na prodej je silně přemrštěná
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od Zdeny »

JJ, je to pálka, ale srdíčko poskočí. Spíše jsem uvažoval využít jen mechaniku a k tomu externí převodník.
K PD-95 jsem se dostal opravdu někdy v těch 96-97 letech, stejně, jako k SOny 779ES, kterou jsem si ale tenkrát mohl dovolit pořídit. Na PD-95 jsem v té době neměl a navbíc ani nebyla běžně k sehnání. Taková nostalgie a poblázněn í mysli.

Jinak díky za reakce, včtně SZ.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od jirie »

Zdeny možná Ti udělám radost:

Prodám PIONEER PD-95Legendární CD přehrávač Pioneer PD-95, made in Japan, 20kg, originální balení + DO, navíc náhradní laser + servisní manuál. Výborný stav (vzhled, funkce). Cena 49.000Kč. tasmak@seznam.cz
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od lubos »

Ako transport PD-95 dnes by som urcite nepouzil, dig. vystup len 16bits/44.1kHz a upgrade kvalitneho clocku by ta aj tak neminulo. Aktualne transporty uz pracuju na principe citania a zapisu dat do bufferu a preto im staci aj lacna mechanika. Ako transport mam dobru skusenost s PS Audio The PerfectWave a ten z druhej ruky kupis do tych 50t.,-Kc.
DD

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od DD »

pre porovnanie mechanika a prevodnik v spominanych cdp: vasiltech.nm.ru/CD-Player-DAC-Transport.htm

(Edit by ML)
Na to odkazu je trojan jak hrom, antivir na mně ječel jak pominutý. Odkaz směřuje někam do Ruska, tak bacha. Trochu jsem to upravil, aby se tam nedalo přejít rovnou po kliknutí.
Odar

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od Odar »

Digital v poslednych rokoch poskocil zasadnym sposobom. Preto by som na legendy moc nedaval.
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od palipol »

Ako obstojí? Treba porovnať a nie od pása, že sme dnes ďalej...Áno, doba pokročila v hyperpohodlí, hyperrýchlosti, hyperrozlíšení.
Ale v emócii, ľahkosti, detaile a muzikalite akú má Pioneer PD95 v "úbohom" CD formáte sme nepokročili, akurát simulácia takéhoto zvukového výkonu sa dnes predáva za 20000€....
Pred 17 rokmi sme o PD 95ke hltali články v časopisoch a závery, ktoré tam vtedy padli, platia dodnes. Pán CD player. Mať zvyšné prostriedky, beriem ju okamžite. Pre niekoho starý šrot.
Koľkí z Vás PD95 seriózne počuli? Ja k nemu mám 500 metrov, celý problém je, že nie je môj.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od Mirek »

Já ho (seriozně) slyšel a pravdou je, že dost současných CDP proti němu hraje (digitlně) uměle, ale taky je dost a dost přístrojů, které hrají nesrovnatelně lépe. Ale může to být věcí vkusu. Také je realitou, že je to už hodné starý stroj a může taky zítra přestat hrát a co pak s ním. Když to shrnu podle mého vyhozené prachy.
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od palipol »

Mirek píše:Já ho (seriozně) slyšel a pravdou je, že dost současných CDP proti němu hraje (digitlně) uměle, ale taky je dost a dost přístrojů, které hrají nesrovnatelně lépe. Ale může to být věcí vkusu. Také je realitou, že je to už hodné starý stroj a může taky zítra přestat hrát a co pak s ním. Když to shrnu podle mého vyhozené prachy.
Bolo by vhodné špecifikovať termín "nezrovnateľne lepšie" a urobiť posluchový test v zrovnaní s dnešnou špičkou. S tým "umelým" hraním si to vyjadril dobre, tak nejako to chápem aj ja. Určite by som mu dal pri normálnej prevádzke ešte minimálne 10 rokov životnosti, záleží v akom stave je konkrétny kus.
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od lubos »

palipol píše:Ako obstojí? Treba porovnať a nie od pása, že sme dnes ďalej...Áno, doba pokročila v hyperpohodlí, hyperrýchlosti, hyperrozlíšení.
Ale v emócii, ľahkosti, detaile a muzikalite akú má Pioneer PD95 v "úbohom" CD formáte sme nepokročili, akurát simulácia takéhoto zvukového výkonu sa dnes predáva za 20000€....
Pred 17 rokmi sme o PD 95ke hltali články v časopisoch a závery, ktoré tam vtedy padli, platia dodnes. Pán CD player. Mať zvyšné prostriedky, beriem ju okamžite. Pre niekoho starý šrot.
Koľkí z Vás PD95 seriózne počuli? Ja k nemu mám 500 metrov, celý problém je, že nie je môj.
Pali, keby si nevedel co s peniazmi urcite by si sa po nom neobzrel a ako ta poznam skor by skoncila ina legenda u teba doma, napriklad taky Accuphase DP-85. ;)
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od jimmi »

Zdar.
Strašne záleží ku akej aparature bude pripojený a akým káblom.
On je ako CDp zvukovo je farebnejší a až pre niekoho a niekedy moc.
Mal som ho doma a ako píšem pre mna až moc nafarbený.
A cena 49.000kč je nafuknutá,známi ho predal okolo 30tis Sk.
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od palipol »

DP 85 za 40000Kč? Kde??
S tým prefarbením je to fakt indiividuálne.
Kombinácia A09 a PD95 je jedna zo zostáv, ktoré boli vyrobené pre to, aby človek miloval reprodukovanú hudbu a riešil len médium.
Ak kamaráta prehovorím, urobíme posluchové odpoludnie u mňa doma.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od jimmi »

U Teba Palino to može byť zvukova nirvána! Len tam prosím Ta nevolaj Dudka.Lebo nebudu hrať vejšky.
Odar

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od Odar »

palipol píše:Áno, doba pokročila v hyperpohodlí, hyperrýchlosti, hyperrozlíšení.
Pekne napisane, ale ako lubos naznacil, staci napr. len kvalitny clock a pristroj do posunie niekam inam - on vie o com pise ;) A ked sa uz v tom niekto zbehly zacne vrtat, celkovy tuning pristroj neminie a cena sa navysi uplne inde.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od jimmi »

Ale?..... V tej prekrásnej dizajnovej a retro zostave A09 a PD95 v spojení-prepojení niaky kvalitný strieborný káblik+kvalitný reprokábel+čisto detailne hrajuce reprosustavy ,určite vykuzli táká zostava zvuk a emocie,čo nedokáže 90% dnešných aparátov.A je to ozaj kus poctivého železa,medi. Plastu minimum,oproti dnešnej produkcii.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od jimmi »

A tu je prehlad CDp prevodníkov , mechaník.Aj PD-95 Zaujmavé.http://tesla.iplace.cz/panelright/ruzne ... -prehravac
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od Zdeny »

jirie píše:Zdeny možná Ti udělám radost:

Prodám PIONEER PD-95Legendární CD přehrávač Pioneer PD-95, made in Japan, 20kg, originální balení + DO, navíc náhradní laser + servisní manuál. Výborný stav (vzhled, funkce). Cena 49.000Kč. tasmak@seznam.cz
Však o tobě mluvím.-) Ale cena je fakt eeéé.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od jirie »

Zdeny píše:
jirie píše:Zdeny možná Ti udělám radost:

Prodám PIONEER PD-95Legendární CD přehrávač Pioneer PD-95, made in Japan, 20kg, originální balení + DO, navíc náhradní laser + servisní manuál. Výborný stav (vzhled, funkce). Cena 49.000Kč. tasmak@seznam.cz
Však o tobě mluvím.-) Ale cena je fakt eeéé.
Jejda Zdeny. To je jen odkaz. Já to neprodávám :lol:
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od palipol »

Chlapi ja Vám ten hires vôbec nekritizujem, ani nevyhováram, je to trend doby a vďaka nemu sa dostane kvalitná hudba aj k menej movitým užívateľom. Kvalitatívny rozdiel proti CD to jednoucho je.
Nikto z priaznivcov hiresu si PD95 samozrejme nekúpi, kto by dnes strkal placky do 20 ročnej šunky, keď mu skoro všetko potrebné zadara zabezpečí internet, stačí pichnúť prstíkom do obrazovky.
Toto je prístroj pre klasikov, ktorí dokážu jeho prednosti komplexne oceniť. Pre Zdenyho, pre mňa...napríklad.
Fakt by nebolo od veci seriózne tento player s nejakým hiresom porovnať.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od Zdeny »

jirie píše:
Zdeny píše:
jirie píše:Zdeny možná Ti udělám radost:

Prodám PIONEER PD-95Legendární CD přehrávač Pioneer PD-95, made in Japan, 20kg, originální balení + DO, navíc náhradní laser + servisní manuál. Výborný stav (vzhled, funkce). Cena 49.000Kč. tasmak@seznam.cz
Však o tobě mluvím.-) Ale cena je fakt eeéé.
Jejda Zdeny. To je jen odkaz. Já to neprodávám :lol:
A kurňa, už jsem myslel, že začneme licitovat o ceně:-)))
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od Zdeny »

palipol píše:Chlapi ja Vám ten hires vôbec nekritizujem, ani nevyhováram, je to trend doby a vďaka nemu sa dostane kvalitná hudba aj k menej movitým užívateľom. Kvalitatívny rozdiel proti CD to jednoucho je.
Nikto z priaznivcov hiresu si PD95 samozrejme nekúpi, kto by dnes strkal placky do 20 ročnej šunky, keď mu skoro všetko potrebné zadara zabezpečí internet, stačí pichnúť prstíkom do obrazovky.
Toto je prístroj pre klasikov, ktorí dokážu jeho prednosti komplexne oceniť. Pre Zdenyho, pre mňa...napríklad.
Fakt by nebolo od veci seriózne tento player s nejakým hiresom porovnať.

JJ, je to tak - pro ěm klasika a srdcovka, tak jako CT-95. Jen ta cena je fakt dost vysoká...
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od palipol »

Cena je relatívne vysoká, ale ak je v top stave, vonku po ňom nejaký zberateľ rád skočí. To je otázka prestíže a vášne. Je to vintage - ešte síce de jure nie, ale de fakto už áno.
Keď si predstavím, že sa "obyčajná" cievková CM130ka vydražila v Aukre za 15000,- KČ...prečo? Nebola nikdy použitá v originálnom obale...jednoducho morálna hodnota
pre toho, kto chce mať starú pannu prvý =p~
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od Tony »

palipol píše:pre toho, kto chce mať starú pannu prvý =p~
No ale fuj :eek:
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od lubos »

Sorry, ale otazka je = > Myslíte, že zvukově obstojí v konkurenci strojů kolem 70.000Kč?
Nezabudnem ako mi raz kamarat hifista povedal, ze zastavil sa u neho clovek, ktory prisiel si vypocut jeho nove bedne a mal zo sebou top Accuphase DP-75 a porovnanie bolo s CD Audio Analogue Maestro za 2500EUR a vysledok Accuphase DP-75 bol na predaj.

Pioneer PD-95 je pekny pristroj a ako zberatelsky kusok urcite dobra volba, ale od roku vyroby PD-95 a to 1992 sa toho v zrojoch CD, SACD, DVD... hodne zmenilo a bohuzial hires vyvoj nikto nezastavi. ;)

Foto PD-95
http://sweetspotforum.forum24.se/sweets ... asc-0.html
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od palipol »

Ak PD95 v cene za akú sa predáva momentálne porovnáme so súčasnou produkciou CD playerov v cene 70000KČ tak za seba hovorím, že bez problémov ju zvládne.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od Tony »

Dá sa vôbec ešte na takéto staré stroje zohnať laser, prípadne - ak odíde - aj mechanika?
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od Yngwie »

Zdroje staré 10-20 let se samozřejmě s dnešními nemohou rovnat a kdo tvrdí opak, má pouze nedostatek možností si podobné mašinky srovnat s dnešní produkcí v high-endu. Je to krásný stroj a pokud je mechanika v pořádku, tak jistě bude hrát. Vývojem prošly nejen DAC čipy (BB + TI, Wolfson, AD atd.), hodiny a návrhy plošných spojů nebo řešení analogových částí, ale také světě div se i mechaniky pro čtení. Staré Accuphase nebo Pioneery jsou často na prodej a jejich majitelé vědí, proč je prodávají ... ale když se někomu líbí vintage stejnozvuk, tak samozřejmě nic proti.
monte

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od monte »

jimmi píše:A tu je prehlad CDp prevodníkov , mechaník.Aj PD-95 Zaujmavé.http://tesla.iplace.cz/panelright/ruzne ... -prehravac
Celkem jsem překvapený tady živou diskuzí. Zajímalo by mne, kolik lidí slyšelo a vidělo na vlastní oči PD-95, osobně ne. Mám ještě Pioneera CD a natrhl by mnohým novým fasádu :lol:, ale o to nejde. Chci hlavně napsat, že mnoho součástek, komponentů je taky zatíženo licencí, která není zdarma. V podstatě všechny mechaniky, převodníky vyrábí jen pár firem, typuji 3-5, víc ne. Král sedí na trůně a ten se jmenuje Philips.

Koninklijke Philips Electronics N.V., běžně označovaná pouze jako Philips, je nizozemská firma pro výrobu elektroniky a elektrotechniky. Firma byla vytvořena ve městě Eindhoven v roce 1891 Gerardem Philipsem a jeho otcem Frederikem. Jedná se o jednu z největších elektronických firem na světě, v roce 2010 prodala výrobky v ceně 25,42 miliard euro.

Těžko vyrobili za 25 miliard EUR holících strojků, ale licence. Jak píše Zappa, je to PRAT :thumbup: :thumbup:
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od palipol »

Yngwie píše:Zdroje staré 10-20 let se samozřejmě s dnešními nemohou rovnat a kdo tvrdí opak, má pouze nedostatek možností si podobné mašinky srovnat s dnešní produkcí v high-endu. Je to krásný stroj a pokud je mechanika v pořádku, tak jistě bude hrát. Vývojem prošly nejen DAC čipy (BB + TI, Wolfson, AD atd.), hodiny a návrhy plošných spojů nebo řešení analogových částí, ale také světě div se i mechaniky pro čtení. Staré Accuphase nebo Pioneery jsou často na prodej a jejich majitelé vědí, proč je prodávají ... ale když se někomu líbí vintage stejnozvuk, tak samozřejmě nic proti.
To je príliš zovšeobecnené a tendenčné - možností na zrovnanie je naopak napr. v mojom okolí dosť.
Hovoríme tu o konkrétnom prístroji, nie o trende vývoja, ktorý nepochybne má za účel niečo vylepšovať a je to samozrejme pravda mnohokrát je však prínos iba teoretický.
Všetky staré veci sú na predaj spravidla preto, že sú opotrebené a niet náhradných dielcov a ani perspektíva ich zohnania. Zvukovo je to silne individuálne a rozhodne paušálne neplatí nový = lepší.
To sa týka aj PD95 ktorý je napriek svojmu stále výbornému zvuku už neakceptovateľný. Stejnozvuk???? Úprimne - mal si ho doma?
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od Yngwie »

palipol píše:
Yngwie píše:Zdroje staré 10-20 let se samozřejmě s dnešními nemohou rovnat a kdo tvrdí opak, má pouze nedostatek možností si podobné mašinky srovnat s dnešní produkcí v high-endu. Je to krásný stroj a pokud je mechanika v pořádku, tak jistě bude hrát. Vývojem prošly nejen DAC čipy (BB + TI, Wolfson, AD atd.), hodiny a návrhy plošných spojů nebo řešení analogových částí, ale také světě div se i mechaniky pro čtení. Staré Accuphase nebo Pioneery jsou často na prodej a jejich majitelé vědí, proč je prodávají ... ale když se někomu líbí vintage stejnozvuk, tak samozřejmě nic proti.
To je príliš zovšeobecnené a tendenčné - možností na zrovnanie je naopak napr. v mojom okolí dosť.
Hovoríme tu o konkrétnom prístroji, nie o trende vývoja, ktorý nepochybne má za účel niečo vylepšovať a je to samozrejme pravda mnohokrát je však prínos iba teoretický.
Všetky staré veci sú na predaj spravidla preto, že sú opotrebené a niet náhradných dielcov a ani perspektíva ich zohnania. Zvukovo je to silne individuálne a rozhodne paušálne neplatí nový = lepší.
To sa týka aj PD95 ktorý je napriek svojmu stále výbornému zvuku už neakceptovateľný. Stejnozvuk???? Úprimne - mal si ho doma?
PD 95 jsem ani neslyšel, ale slyšel jsem mnoho jiných bývalých high endů a vždy to bylo to samé, ať už se jednalo od staré Accuphase nebo Denon či jiné. Kdysi jsem taky měl v začátku Pioneer s Legato Linkem a zvuk byl velmi příjemný "analogový", ale prostě nevěřím, že PD 95 by obstál proti zařízením s cenovkou, kterou jste zmiňovali. To by byl IMHO malý zázrak. Ale je možné, že se mýlím ... i to se může stát:). Podobně je to také u zesíků, ale tam to rozhodně tak markantní není.... opět vlastní zlušenosti a tvrzení prodejců "pane, taková kvalita se dneska už nedělá ...to přehraje všechno do 100 tisíc" :). Ale starý high-end se mi líbí a jako druhou sestavu proč ne.
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od palipol »

Yngwie píše: PD 95 jsem ani neslyšel, ale slyšel jsem mnoho jiných bývalých high endů a vždy to bylo to samé, ať už se jednalo od staré Accuphase nebo Denon či jiné. Kdysi jsem taky měl v začátku Pioneer s Legato Linkem a zvuk byl velmi příjemný "analogový", ale prostě nevěřím, že PD 95 by obstál proti zařízením s cenovkou, kterou jste zmiňovali. To by byl IMHO malý zázrak. Ale je možné, že se mýlím ... i to se může stát:). Podobně je to také u zesíků, ale tam to rozhodně tak markantní není.... opět vlastní zlušenosti a tvrzení prodejců "pane, taková kvalita se dneska už nedělá ...to přehraje všechno do 100 tisíc" :). Ale starý high-end se mi líbí a jako druhou sestavu proč ne.
Ako hovorím, je to individuálne a tak to treba posudzovať. Zázrak? Nie. Referenčne postavený prístroj,ktorý má čo povedať aj dnes.
Uživatelský avatar
Mamut
Příspěvky: 296
Registrován: 29 pro 2010 23:09

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od Mamut »

Na Lopuchu se s nima nějak roztrh pytel, pán dle meilu asi Šumperák. Zdeny, příležitost jej třeba aspon vyzkoušet a nebo obhlídnout :thumbup:
Sláva bustrovanejm kytarám a rychlejm bicím!!!!
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od jirie »

A co tenhle?
Sice tročku jiný model, ale ............. :thumbup:

http://www.ebay.de/itm/Pioneer-PD-S702- ... 5337750%26
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od jimmi »

PD-95 je uplne iná liga. 20kg poctivo vypracovanej mechaniky,trafa,odtienenie,med dokonca aj šrobiky tuším boli medené.http://www.saque.de/html/pioneer_pd_95.html
A možno tu je oiginal optika http://www.aliexpress.com/item/For-Pion ... 46154.html
PavelN
Příspěvky: 71
Registrován: 26 zář 2012 20:14

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od PavelN »

Slyšel jsem jej u kamaráda spolu s firemním zesilovačem. Poslouchali jsme Roger Waters Amused to Death, Queen Innuendo.
Ze začátku mi to přišlo hodně barevné a pohodové. Hudba působí jako celek a posluchače hýčká. Ten stroj je dělán na reprodukci hudby a ne jednotlivých zvuků. Skutečně přenesl emoce a bavil poslouchat.

Když vypnu audiofilu neurosu a neanalyzuji jak by to mělo hrát, tak super. Bohužel hi-res si přes něj nepustím. Ty staré stroje jsou možná schopny většího zkreslení nebo se jejich zvuk může zdát trochu líbivě přibarvený, ale prostě ten zážitek je silnější. Každému však se líbí a upřednostňuje něco jiného. To je ale na filozofickou debatu.

Hudbě zdar
SUPRA LoRad 2.5 Silver Anniversary, Kabelguru Lapp, Pro-ject napájecí lišta, PC, DAC Chord MOJO, Vincent SV 234, Kabelguru Venom bi-wire, Aurum Cantus V3M, Pro-ject Experience, Sumiko Blue Point 2, Firestone Audio Korora.
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od palipol »

PavelN píše: Když vypnu audiofilu neurosu a neanalyzuji jak by to mělo hrát, tak super. Bohužel hi-res si přes něj nepustím. Ty staré stroje jsou možná schopny většího zkreslení nebo se jejich zvuk může zdát trochu líbivě přibarvený, ale prostě ten zážitek je silnější. Každému však se líbí a upřednostňuje něco jiného. To je ale na filozofickou debatu.
Filozofickú nie, naopak prísne technickú o tom, ako si tento prístroj s parametrami stojí.
Je to na celkovej konštrukcii a myslím, že v prípade PD 95ky Pioneer nič nenechal na náhodu, aj keď je to pre niekoho už len "stará shnilotina".
Nie je automaticky dané, že ak niečo hrá príjemne, pohodovo či muzikálne, tak je to zákonite skreslená reprodukcia.
Ako by čo malo hrať nevie nikto z nás.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od Ramones »

.... a také vnímání zvuku se věkem postupně mění. To, co bylo kdysi vyhledáváno, může být časem téměř nesnesitelné. Proto i poslech LP desek je většinou vnímán, jako lepší i když jejich zvuk je zkreslený a "vysametovaný"...je mnohému uchu lahodnější, než sterilní digitální záznam na CD.
V každém případě by zvuk (hudba) neměl vadit a to ty staré mašinky z tehdejší top kategorie, uměly :clap:
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od palipol »

Ramones píše:.... a také vnímání zvuku se věkem postupně mění. To, co bylo kdysi vyhledáváno, může být časem téměř nesnesitelné...
Už sa teším, čo napíšeme za 20 rokov o tej dnešnej dobe :mrgreen:
Odpovědět