Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
PavelN
Příspěvky: 71
Registrován: 26 zář 2012 20:14

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od PavelN »

za 20 let si to budeme pouštět nějakým čipem přímo do zakončení sluchových drah a na nějaké hifi nevzpomene :-ss

Ohledně zkreslení jsem se nešťastně vyjádřil. PD 95 není analog, přesto tak hraje a v digitálu s tranzistorovými výstupními obvody by se teoreticky nemělo vyskytovat.
S tím jak se mění můj vkus jsem na tom podobně jako např. Zappa, hudba musí mít emoci a navozovat příjemný zážitek. Podle toho budu příště volit svoje hifi přístroje. Ještě před pěti jsem byl schopný pod jakousi chymérou reality reprodukce strpět ledacos i méně příjemného.

Jinak zkreslení je jakýsi satan :ymdevil:, kterým straší hifistická církev. Samozřejmě že myslím hodnoty zkreslení za desetinou čárkou.
SUPRA LoRad 2.5 Silver Anniversary, Kabelguru Lapp, Pro-ject napájecí lišta, PC, DAC Chord MOJO, Vincent SV 234, Kabelguru Venom bi-wire, Aurum Cantus V3M, Pro-ject Experience, Sumiko Blue Point 2, Firestone Audio Korora.
ozzy8
Příspěvky: 26
Registrován: 29 kvě 2011 10:43

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od ozzy8 »

PD-95-ku mám už takmer 15 rokov a ani dnes by som ju nepredal. Novú optiku doň zoženiete aj dnes, čo sa o množstve mladších playerov to isté nedá povedať. Je to prístroj, ktorý má svoje čaro. Či už svojím dizajnom, prevedením a tiež svojou hmotnosťou zahanbuje dnešné prístroje. To pomalé a hlavne tiché vysúvanie šuplíka je dnes rarita. Takisto si vychutnáte zvuky odparkovania mechaniky po zapnutí prístroja a zaparkovania po zasunutí prázdneho šuplíka pred vypnutím. Krásne kovové diaľkové ovládanie tiež zaujme. Zvuk obstojí aj v porovnaní s dnešnou generáciou. Rozdiely by som prirovnal ku reproduktorom Dynaudio Confidence 5 a nových Confidence 1. C5 hrajú špičkovo, ale inak ako C1. C5-ky hrajú plný zvuk, kde je všetko pekne vyrovnané, nič neruší, nechýba ani neprevyšuje. C1-ky sú ladené pre moderné časy - extrémne hyper rozlíšenie je zrejmé hneď od prvých tónov, je to určite špičkovo naladený reproduktor, ale niekomu také rozlišovanie detailov nemusí sedieť. Tak je to aj s playerom PD-95. Hrá tak normálne, ako tie C5-ky. Zvuk nie je hyperdetailný ako majú dnešné playery všetko prevzorkovávajúce a prepočítavajúce na niečo vyššie čo v signále neexistuje. On je posadený nižšie, nehrá precinkane, jeho podanie je prirodzené a neunavujúce.
Kedysi som aj ja chcel z neho dostať ten tzv. modernejší zvuk a kúpil som stavebnicu prevodníka Buffalo Sabre s čipom ESS, plus k tomu dodávaný modul IVY s OZ na výstupe. Rozdiely neboli vôbec veľké, nejaké maličké sa samozrejme našli, ale nedonútilo ma to tento DAC ďalej používať s PD-95.
Potom ma nakopla jedna udalosť, keď mi daroval jeden pán z Košíc predchodcu dnešnej kultovej značky Audio Aéro, a to prehrávač Audio Sculpture Dialogue. Bol pokazený, ale vďaka môjmu kamarátovi sa nám ho podarilo opraviť. Tento player vyrábaný v 90. rokoch minulého storočia, má na výstupe lampy, tzv. lampizátor. Jeho zvuk z tohto lampizátora ma očaril a presvedčil ma, aby som k Buffalu postavil lampizátor, ktorý navrhol pre tento DAC Poliak Lukasz Fikus. No a môžem napísať, že tento lampizátor posunul zostavu Pioneer PD-95 s DAC Buffalo Sabre o neuveriteľný kus dopredu. Je tam to, čo sa tu vyčíta pôvodnému zvuku 95-ky. Je tam detail, prekreslenie, výšky, ale zároveň je zvuk naďalej analógový v tom dobrom zmysle. Viem, je to už iný prístroj, využíva sa už len digitálny výstup. Určite by sa hudobné podanie zmenilo aj v tom prípade, keby sa výstup s interných prevodníkov 95-ky namiesto ku OZ pripojil ku lampizátoru. Tu môže byť pre niektorých teda jeho slabina, že jeho originálny analógový výstup nemá to rozlíšenie v porovnaní s novodobými playermi vybavenými novšími obvodmi na výstupe, ktoré preferujú vyššiu transparentnosť a detailnosť. Ale či je tá hyperrealita príjemná a hlavne dlhodobo a neunavujúco počúvateľná, tak to by ozrejmilo len priame porovnanie týchto prístrojov s Pioneer PD-95.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od Zdeny »

Hmmm, zajímavé postřehy, díky za ně.

K C5 bych podotknul, že hrají opravdu neutrálně, detailně, jasně, prostorově, ale chybí jim basy. Resp. basy zahrají, ale ne tak, jak by jeden čekal například v porovnání s Special 25. Jinak C5 jsou ve všem jasně daleko lepší.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od bigjoe »

Srovnávat sloupové třípásmo a dvoupásmové stojanovky ??? :crazy:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od Tony »

Navrhujem zrusit vyrobu vsetkych sucasnych cd-prehravacov, prevodnikov, pripadne aj streamerov a obnovit vyrobu PD-95 ;)
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od Zdeny »

bigjoe píše:Srovnávat sloupové třípásmo a dvoupásmové stojanovky ??? :crazy:
No a proč ne? V tomto případě to není nemožné, vzhledem k velmi podobnému osazení a vnitřnímu objemu.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
ozzy8
Příspěvky: 26
Registrován: 29 kvě 2011 10:43

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od ozzy8 »

S porovnaním Dynaudií sme sa asi nepochopili. Ja som písal o charaktere zvuku staršieho a nového modelu z rady Confidence. O basoch som vôbec nepísal. Pochopil by ten, kto mal možnosť porovnať oba typy v priamom dueli. Píšem o ich naladení, ktoré je diametrálne odlišné. Väčšie a staršie C5 hrajú tak "konzervatívne", pohodovo a vyrovnane, C1 sú naladené na ten "nový" charakter zvuku, maximálne rozlišujúco. Mal som možnosť si vypočuť obidva spomínané modely, keď sme boli bratovi kupovať C1-ky v BA u jedného člena z vedľajších fór. Ešte ma napadá porovnanie sluchátok AKG 701 a Sennheiser HD 600 (HD 650). Obidvoje hrajú kvalitne, len každé inak. A tu sa to stalo pri C5 vs. C1.
Keby sa opäť začal vyrábať takto prevedený CD player, určite by bol oň záujem. Netvrdím, že nejaký prístroj je, alebo nie je najlepší na svete, na to sú tu recenzenti v časopisoch. Niekomu sa páči Sony, niekomu Marantz, či Accuphase, inému niečo iné, nikomu tu nikto nenúti, aby si kupoval Pioneer PD-95. Každý nech si kúpi, čo sa mu páči a na čo má a nech nezhadzuje prístroje, ktoré nikdy nepočul. Tí, čo ho počuli v priamom porovnaní s nejakým iným porovnateľným strojom, nech napíšu svoje poznatky.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od Zdeny »

ozzy8 píše:S porovnaním Dynaudií sme sa asi nepochopili. Ja som písal o charaktere zvuku staršieho a nového modelu z rady Confidence. O basoch som vôbec nepísal. Pochopil by ten, kto mal možnosť porovnať oba typy v priamom dueli. Píšem o ich naladení, ktoré je diametrálne odlišné. Väčšie a staršie C5 hrajú tak "konzervatívne", pohodovo a vyrovnane, C1 sú naladené na ten "nový" charakter zvuku, maximálne rozlišujúco. Mal som možnosť si vypočuť obidva spomínané modely, keď sme boli bratovi kupovať C1-ky v BA u jedného člena z vedľajších fór. Ešte ma napadá porovnanie sluchátok AKG 701 a Sennheiser HD 600 (HD 650). Obidvoje hrajú kvalitne, len každé inak. A tu sa to stalo pri C5 vs. C1.
Keby sa opäť začal vyrábať takto prevedený CD player, určite by bol oň záujem. Netvrdím, že nejaký prístroj je, alebo nie je najlepší na svete, na to sú tu recenzenti v časopisoch. Niekomu sa páči Sony, niekomu Marantz, či Accuphase, inému niečo iné, nikomu tu nikto nenúti, aby si kupoval Pioneer PD-95. Každý nech si kúpi, čo sa mu páči a na čo má a nech nezhadzuje prístroje, ktoré nikdy nepočul. Tí, čo ho počuli v priamom porovnaní s nejakým iným porovnateľným strojom, nech napíšu svoje poznatky.

OK, já reagoval na jiný příspěvek, protože C5 a S25 mám doma, takže mám přímé srovnání:-)

S tou PD-95 - je pravda, že převodníky jsou už dnes asi o velký kus jinde. Ale myslím, že připojit na PD-95 a slušný převodník, tak i dnes toho PD-95 předvede ještě setsakra hodně. A navíc, pro řadu lidí, má i své kouzlo z dob, kdy byla pro nás zapovězená (třebas pro mě). A jelikož já nemám ext DAC, nemohu si dopřát poslech 95 ani nyní, protože se domnívám, že zvukově to bude sice výborné, ale můj přehrávač je asi lepší.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
ozzy8
Příspěvky: 26
Registrován: 29 kvě 2011 10:43

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od ozzy8 »

Zdeny, to bola reakcia na príspevok "bigjoea" o porovnaní dvoj a trojpásma. Išlo mi len o rozdielnu charakteristiku zvukového prejavu C5 a C1. O basy mi nešlo. Súhlasím, že externý DAC zmení zvuk, inak by jeho výroba a predaj nemal zmysel. Len potom už výsledný zvuk nerobí prehrávač, ale ten externý prevodník a hlavne jeho analógový výstup. Určite je možné, že Tvoj prehrávač hrá pre Teba lepšie ako PD-95-ka, neviem aký máš, ale verím, že si s ním spokojný.
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od blesk666 »

PD95 som cca v roku 1994 testoval a mal aj tu cest rozobrat a pozriet crievka. V ramci toho casu to bolo to uplne najlepsie co som vtedy mal v rukach a v usiach. V rozliseni sa urcite dnes najdu vacsie zvukove mikroskopy ale podla mna stale co ma byt dlhodobejsie pocuvatelne (teda nielen nachvilu ohurit na jednej nahravke detajlom ktory sa inde ukaze ako protivne ujacany zvuk bez zmyslu pre celok) nebude za par Eur - aspon co sa tyka stolovch pristrojov (nie htpc...).
Tak ci tak netreba zabudat ze ide o CD format s limitom danym stale tym istym ako v casoch PD95 (teda podla red book). Hires aj tak bude drviva vacsina pocuvat z PC/DAC, htpc, streameru... aj preto sa tieto prehravace dnes objavuju na predaj.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
stevedegarmo
Příspěvky: 4
Registrován: 09 zář 2013 02:29

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od stevedegarmo »

Ahoj hifisti.Podle mého názoru,chtít po 20letém přehrávači,aby hrál na úrovni dnešních přehrávačů za 70tis,je jako chtít po Jardovi Jágrovi,aby v 41 letech stále kraloval ve statistikách,dával nejvíc golů a přihrávek.
Je to běh proti času a ten se nedá zastavit,
Mám taky rád staré stroje,proto tu jsem s vámi a rád si čtu názory.PD 95 byl ve své době famozní,v komerčních značkách jako Sony,Marantz,harman/kardon,Denon,Yamaha,Micromega,Revox a
dalších i např Anglických strojů,to byl nejlepší přehrávač,široko,daleko,to všichni víme.Do konce si myslím,že o několik let předběhl svou dobu,tabulky existují,viděl jsem,že se na špici držel až do konce 90let,i se svým levnějším kolegou PD77.
To dokazuje jak neuvěřitelně dobrý to byl cd přehrávač.
Ale jak tedy hraje? :cool: pokud bych měl odhadnout jeho zvukové schopnosti dnes-objektivně bych ho viděl na úrovni
zdařilého současného modelu střední až vyšší střední třídy."To je hodně" na 20let starý přehrávač.
Zdařilý přehrávač střední třídy u mně začíná např harman/kardon HD 990,mechanika uvnitř je zoufalá ale supr převodník a zvuk-je osazen 2x24 delta sigma,to je přehrávač za 10tis.Strop bych viděl někde kolem Denonu 1510 AE,výborný detailní
přehrávač v téhle relaci cca 20tis.
Žádný hifi komponent nepodléhá dnešním computerovým technologiím jako cd přehrávač.Jak tady správně kolegové uvádí
střeva-tedy převodník a celý proces transportu zápisu je už překonaný.
Dnešní přehrávače nabízí hutný,masivní zvuk,z obrovskou zvukovou scénou a lokalizací,i více detailu.
V tom bych viděl rozdíl,PD 95 určitě bude více hladší,jemnější,nenásilný, poměrně zvukově veselý přehrávač.

Věřím,že v něm bude všeho akorát a vše bude vyvážené.
S touto vlastností si u nových cdp nejsem tak úplně jist.Testoval jsem např Primare cd 21,a zvuk byl obrovská hutná koule,ovšem bez detailu,koupil jsem si ho po přečtení spousty dobrých recenzí-způsob jak člověka ošálit.
Záleží tedy na co člověk narazí.Věřím v 95ku,jeho majestátnost,kultivovanost,jeho autoritu,důvěra je vše.
Je to decentní gentleman zvukového projevu oproti dnešním velmi transparentně znějícím playerů .
Jeho konstrukce a design,je ultimátní a těžko k poražení,nepodléhá žádné době a stala se legendou.Já si ho i v dnešní době cením mezi 25-30tisíci kč,podle kosmetického stavu a stavu optiky,protože má stále ještě co nabídnout a v aukcích se prakticky nevyskytuje.
Pokud bych měl vydat peníze na tento stroj,nebo na něco aktuálnějšího např Naim,volba je jasná.
Hi-fi zdar
ahoj :thumbup:
monte

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od monte »

Myslím dnes nelze porovnávat. Ono i součástky jsou staré dvacet let. Dnešní výrobek si za dvacet let ani neškrtne, snad jen klasika jako Intosh, jestli bude ještě existovat.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od Zdeny »

Já mám jen omezené zkušenosti s dnešní i CD přehrávači kolem 20-30tCZK (v podstatě jen nějaké Vincenty a Marantze), ale jejich zvuk je zcela odlišný, jak je znám ze starších strojů. Zásadní odlišnost je, že dnešní zvuk bych to nazval - wow efekt. Sytý zvuk, jako by člověk nastavik korekce na zesáku naplno. Postrádám tam mnohdy tu lehkost a nenásilnost.
A právě to-si myslím-způsobuje, že mnoho nahrávek zní na oko velmi hutně, dravě, ale nemá to tu hladkost a tu samozřejmost projevu.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od jimmi »

To nie je trend len v CDp.
Cistota nadovšetko.Vytráca sa z prístrojov tá muzikálnosť,pohoda,aura fluidum ,eterično.To platí aj o zosilnovačoch,o nových a lepších kábloch a reprosustávach.

Je to celkovo o vyladení celeho systemu. PD 95 v supertechnickom čistom aparáte by bol ako šperk a diamanty na krku krásnej ženy..

Skátka je to o tom prirodzenom zkreslení čo robí tu atmosferu a uchu je lubozvučné,tie prijemné harmonické tony , a aj gramoplatna má stále preto svoje čaro, kotučove kazeťaky,lampové prístroje skrátka analogovy zvuk a vo tom to je.
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od palipol »

Bol som a budem vždy zástancom konštrukcie aj zvuku tohoto prístroja, ale nemám dôvod ho glorifikovať. Na pôvodnú Zdenyho otázku, či obstrojí s konkurenciou 70000Kč by som odpoavedal áno.
Konštrukciou je už neprekonateľný (ktorá má tiež vplyv na zvuk), zvukovým odladením padá do doby, kedy sa wow efekt neuplatňoval. Hrá uvoľnene, príjemne a prirodzene - to niekomu dnes môže pripadať málo rozlíšené, nedynamické, málo strhujúce - teda - ako ktosi spomenul - "zvukovo zastaralé". Opak je pravdou - časom človek pozná, že podstatné je ponoriť sa do hudby a hodiny si ju vychutnávať (na čo dnes niet času tak to riešime krátkodobo). O tom je tento Pioneer.
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od jimmi »

Tak veru Palipol.

Ja to prirovnám aj ku pivu:

Skor si dám 3x do týžna a vychutnám po 2-4 dobré kvalitné nefiltrované ,nepasterizované pivká z malého pivovaru ako chlamstať každý den tie patoky čo nám tu predkladaju 2. nadnárodné korporácie ktoré tu v SR skupili 99% pivovarov.
Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 137
Registrován: 27 pro 2010 20:09
Bydliště: Praha

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od Davidus »

Mm sice "jen" PD-91, ale jsem s ním velmi spokojen. Taková pohoda při poslechu... PD-95 jsem slyšel asi jen jednou, ale zvuk mě velmi oslovil. Proto, když byla příležitost, sáhl jsem po 91. Není to 95, ale i tak jsem spokojen. Kdybych ho měl měnit za něco současného, netuším, jak vysoko bych musel jít. Pár desítek tisíc by to asi bylo.
ProJect RPM 5.1 -- Ortofon 540 mk II -- iPhono 2
Pioneer PD-91
Luta DAC
SPX 2010 -- DPA 223 -- Tannoy Revolution DC6T Signature
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od Zdeny »

Já jsem měl PD-93. Hrála parádně, tak jako například 779ES od SOny. Ale konkretně v porovnání s teac DV50 byly oba o poznání horší. pravda, porovnáváme přístroj z kategorie 160.000Kč, ale přes to si já osobně myslím, že PD-95 hlavně v konstrukci dnes nemá v nějaké kategorii do 100.000 konkurenci.
Nicméně, já už jsem tuto otázku vyřešil - chětl jsem PD-95 do druhé sestavy, ale pak jsem koupil Esoteric DV60 a nelituji. A byla za cenu, za kterou bych pořídil PD95 ve stavu, abych hned nemusel měnit laser a pod. Takže otázku CD přehrávače jsem uzavřel výhodným nákupem stroje z vyšší třídy, který zvukově neuráží.
Pravda, je vidět, že proti DV50 se u DV60 už šetřilo (například konstrukce skříně je ošizená, spínaný zdroj, který já osobně hodnotím jako horší proti klasické 2-trafové koncepci).
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od palipol »

Hmm, načo potom masívna debata o tom, či obstojí nejaká legenda PD 95, keď nakoniec kúpiš niečo úplne iné s patričným zdôvodnením....
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od Zdeny »

Palipol:

tak debata k tématui se přeci nikdy neztratáí, třeba se to někomu může hodit.

Jenže toto vlákno bylo založeno v únoru, zatímco DV60 jsem kupoval až v červnu, takže po zralé úvaze a zhodnocení situace.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
stevedegarmo
Příspěvky: 4
Registrován: 09 zář 2013 02:29

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od stevedegarmo »

Ahoj,pokud by byl potenciál PD 95 na takové úrovni jak píše Zdeny,byl bych rád.Určitě máš dost zkušeností,když to říkáš.
Já si ho chci koupit hned co prodám byt a přestěhuju se zpět do Zpč kraje.Mám staré velmi klasické podlahové repro,preferuju starý analogový,sterilní až vinylový zvuk podobný lampě,myslím,že bych měl být spokojený.
Mohl bych si koupit něco jiného,např Krell,ale pro mně je tento monument volba č.1
I proto jsem rád,že se na tyhle skvosty nezapomnělo i po letech a že existuje forum jako tohle...,díky chlapci. :clap:
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od Zdeny »

Lampa a sterilní zvuk nejde dohromady:-) Sterilní znamená bez emocí, bez zabarevní,nepřikrášlený. Tedy opak toho, co dělá nějaká průměrná lampová konstrukce.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
stevedegarmo
Příspěvky: 4
Registrován: 09 zář 2013 02:29

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od stevedegarmo »

sterilní se mi ten zvuk zdá,jedná se o GRF 15"inch Tannoy DC,je to sušší a bez příkras,papírový reproduktor,určitě znáš.....,
proč mi tedy Angláni doporučují lampu??Vždyt lampová verze se přímo nabízí,píše se to i o Tannoy D 700 a to je živé repro
Proč by to nemohlo jít dohromady?? :angel:
stevedegarmo
Příspěvky: 4
Registrován: 09 zář 2013 02:29

Re: Jak obstojí dnes legenda CD Pioneer PD-95?

Příspěvek od stevedegarmo »

...,když se vrátim ještě k tomuto stroji,myslím,že je dobře,když se o těchto mašinách mluví a diskutuje i po letech.
Je jasný,že cd jako nosič má odzvoněno,já se cd zatím budu držet,pokud se dívám po současných produktech od
Pioneer pro CD a domácí stereo,tak nevyrábí nic pořádnýho,z Japonských firem se drží samozřejmě Accuphase,a
pak částečně Marantz a Denon,Sonka už to vzdala.
Skutečně se těším až si tento stroj jednou poslechnu,udávají,že v USA PD 95 stál 3000Usd,zajímalo by mně zda by se dal
nějakou cestou tak jako u Espritáků udělat vnitřní tunnnig pro dosažení výrazného zvukového zlepšení.
Mechanika a konstrukce je úžasná
čekám na názory,ahoj
:ymdaydream:
Odpovědět