FLAC jako lossless

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odar

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Odar »

parnass píše:2) dát maximum ram
Nie je mi celkom jasne, preco.
parnass píše:3) používat jen ssd disk
Nikdy by som nemal odvahu dat celu zbierku hudby na SSD disk, nehovoriac o tom, ze 1 TB je malo a je to nezaplatitelne.
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od bh69 »

celej problem hifi je v tom, ze je posuzovano v naprosty vetsine pripadu subjektivne ...
Odar

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Odar »

O to vobec nejde. Ale kto trosku chape, ako veci pri prehravani hudby funguju, nemoze nieco hentake napisat. Ked o veciach netusim, ani len z rychlika, tak napisem, ze neviem. Streamer ma urcite vyznam, ale jeho hlavna sila spociva v inom. Ak prehravam hudbu z pocitaca, je uplne jedno, ci mam v nom 4 (dnes standard), alebo 8 GB RAM. Rychlost CPU je dnes tak isto zanedbatelna (ak sa nebavime o Atomoch). SSD HDD je vhodne mat akurat na OS. Davat data na SSD je samovrazda. Odladenie softu je horsia vec, ale nie je problem vytvorit si multi-boot s tym, ze jeden system bude vyladeny na prehravanie hudby (kludne to moze byt Linux) a na druhej particii moze byt bezny system (Win) na zvysne veci. Vsetko sa da, len treba vediet ako.
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od parnass »

Odar píše:O to vobec nejde. Ale kto trosku chape, ako veci pri prehravani hudby funguju, nemoze nieco hentake napisat. Ked o veciach netusim, ani len z rychlika, tak napisem, ze neviem. Streamer ma urcite vyznam, ale jeho hlavna sila spociva v inom. Ak prehravam hudbu z pocitaca, je uplne jedno, ci mam v nom 4 (dnes standard), alebo 8 GB RAM. Rychlost CPU je dnes tak isto zanedbatelna (ak sa nebavime o Atomoch). SSD HDD je vhodne mat akurat na OS. Davat data na SSD je samovrazda. Odladenie softu je horsia vec, ale nie je problem vytvorit si multi-boot s tym, ze jeden system bude vyladeny na prehravanie hudby (kludne to moze byt Linux) a na druhej particii moze byt bezny system (Win) na zvysne veci. Vsetko sa da, len treba vediet ako.

no..polemizovat nehodlám..ani nechci svoje pozorování po pár letech používání "počítačovýho" přehrávání hudby nikomu vnucovat..tak jen stručně k těm dvou bodům, který se ti nezdály:
a) RAM - citováno ze systémovejch požadavků Amarry • RAM: 3 GB memory, 4 or more preferred (8 GB recommended for best CACHE Playback)
b) pokud nic jiného při použití ssd uvnitř nic "nerotuje" a "nevrčí" ... vetšina lidí to před pár lety když jsem sledoval diskuse na computeraudiophile řešila menším ssd uvnitř a externím úložištěm

nakonec zkopíruju ještě citát od sonicstudio - k "odladění softu" - snad někomu může pomoct....
Basic Macintosh Setup Tips
iTunes:
• Disab
le the Crossfade Songs preference in iTunes
• Disab
le the Sound Enhancer preference in iTunes
• Disab
le the Sound Check preference in iTunes
Energy Preferences
• Disab
le Sleep and other Energy saving Preferences.
Bluetooth
• Disab
le Bluetooth
Spotlight
• Disab
le Spotlight
Security
• Disab
le Infrared
TimeMachine
• Disab
le TimeMachine on your media drives.
• We highly recommend a fresh install of the operating on a clean disc.
This can prev
ent problems later on.
• We also recommend that your computer be used exclusively for music playback.
Email,
web browsers, screen sharing and other applications can effect performance.
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Dieter Burmester »

Odar pravdu dí. Ja (a kazdy jiny mixer) na jablecne masine se 4GB RAM smicham cesky celovecerni film, na banalni prehravani hudby by to snad tedy mohlo taky stacit :crazy:
Dieter Burmester
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od WaVe_99 »

Osobne se mi ani nezda ta jasna kritika reseni PC vs streamer, mam pocit, ze pan Vrana(Casea) vi, co dela a ta tvrzeni, zde napsana, jsou v jasnem rozporu s tim, co jsem od nej slysel.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Yngwie »

WaVe_99 píše:Osobne se mi ani nezda ta jasna kritika reseni PC vs streamer, mam pocit, ze pan Vrana(Casea) vi, co dela a ta tvrzeni, zde napsana, jsou v jasnem rozporu s tim, co jsem od nej slysel.
Pan Vrána ti nakecá, co bude třeba, aby své výtvory prodal ... jednou chtěl dělat streamer a pak se mluvilo dlouhou dobu finální verzi CD transportu, aled kde nic tu nic. Podle mého názoru se jeho úpravy vyplatí pro levné přehrávače, ale tím to končí.Teď má slušný DAC s USB, tak razí PC + DAC ... na tom asi není nic neobvyklého. Streamer je samozřejmě lepší volba, protože nepotřebuješ PC a software + další věci, které ti výsledek ovlivní (upsamling v PC,USB kontroler - ani XMOS není všemocný, slušný USB kabel a tak dále).

Nejlepší vystřízlivění z tohoto snu je vzít Caseu pod paži a zamířit do libovolného studia, kde prodávají renomované značky a srovnat si všechno v hlavě.
monte

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od monte »

Nevím proč se v domácích podmínkách používá slovo stream, doma pouze jen přehráváte digitální záznam 1101, většinou z disku. Technologie stream je něco jiného, využití všech momentálních souborů na síti.

Streaming (z anglického stream – proud) je technologie kontinuálního přenosu audiovizuálního materiálu mezi zdrojem a koncovým uživatelem. V současné době se streamingu využívá především pro přenášení audiovizuálního materiálu po internetu (webcasting). Webcasting může probíhat v reálném čase (internetová televize nebo rádio), nebo systémem Video on demand (např. YouTube). Pro streamování videa více uživatelům zároveň musí mít provozovatel k dispozici kromě obsahu také ještě streamovací server, který zajišťuje komunikaci s cílovými počítači a plynulé vysílání dat.

Protože streamování je ze strany provozovatele streamovacího serveru finančně i technologicky náročné, byla vyvinuta jednodušší alternativa pro streamování audiovizuálního záznamu, která se nazývá pseudostreaming. Pseudostreaming simuluje chování skutečného streamingu, a to zejména na straně serveru. Svými možnostmi a schopnostmi se zdaleka nevyrovná skutečnému streamingu. Cílem použití pseudostreamingu je obvykle dosáhnout s přijatelnými náklady a standardními softwarovými technologiemi, schopnost v přehrávači záznamu na straně klienta, přecházet v časové ose audiovizuálního záznamu na jakoukoliv pozici bez toho, aniž by uživatel musel čekat na načtení dat celého záznamu.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Dieter Burmester »

Protoze nektera zarizeni jako Lumin to opravdu streamuji z externiho uloziste (NAS). Tim jsou osvobozena o ruzne neprijemnosti vznikajici pritomnosti disku "na palube" a obohacena o vetsi variabilitu. Pokud to prehravas z pocitace pres externi prevodnik, tak se uplne o streaming v tebou uvedenem slova smyslu nejedna, to je pravda.
Dieter Burmester
monte

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od monte »

O tom to je, většinou mají staženou muziku na disku a pak hrají a píšou, že streamují atd. On stream zatím ještě nevyužívá ani flac. Snad jen IPTV a tam je obraz famózní, aspoň u mne.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Dieter Burmester »

Podle me pletes jabka s hruskama, ale nechci se prit :angel:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od winelover »

Pod pojmem streamování je obecně myšleno přehrávání externího obsahu, uloženého kdekoliv na síti a to i třeba domácí (NAS, externí disk na LAN atd.) Pokud se přehrává z interního disku, f lash disku apod., tak o streamování samozřejmě nejde. win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
monte

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od monte »

Ještě, dá se doma vytvořit na wifi tzv. media server. To jsem si letos pořídil. Na každé Tv mohu sledovat přiřazený bod a obsah. Ještě jsem vlastně nezkoušel třeba stejný film na více přístrojích v reálu. Film žádný problém, tablet napojený na převodník a příjem přes wifi taky žádný problém. Rychlost až 30 Mb, stíhá vše. Externí uložiště mám jen na google, víc jsem nezkoušel. V podstatě je to disc, ale stream ne. Moje rychlost připojení 43 Mb stíhá vše. Kdysi jsem chtěl rozjet jen pro srandu internetové radio, byla i pevná IP, ale narazil jsem na problém přiřazených IP na domácí síti. Musel bych mít další IP na přímo..
monte

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od monte »

Dieter Burmester píše:Podle me pletes jabka s hruskama, ale nechci se prit :angel:
Jabko, hruško :lol: , čteš vůbec co píši...
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Yngwie »

monte píše:Nevím proč se v domácích podmínkách používá slovo stream, doma pouze jen přehráváte digitální záznam 1101, většinou z disku. Technologie stream je něco jiného, využití všech momentálních souborů na síti.

Streaming (z anglického stream – proud) je technologie kontinuálního přenosu audiovizuálního materiálu mezi zdrojem a koncovým uživatelem. V současné době se streamingu využívá především pro přenášení audiovizuálního materiálu po internetu (webcasting). Webcasting může probíhat v reálném čase (internetová televize nebo rádio), nebo systémem Video on demand (např. YouTube). Pro streamování videa více uživatelům zároveň musí mít provozovatel k dispozici kromě obsahu také ještě streamovací server, který zajišťuje komunikaci s cílovými počítači a plynulé vysílání dat.

Protože streamování je ze strany provozovatele streamovacího serveru finančně i technologicky náročné, byla vyvinuta jednodušší alternativa pro streamování audiovizuálního záznamu, která se nazývá pseudostreaming. Pseudostreaming simuluje chování skutečného streamingu, a to zejména na straně serveru. Svými možnostmi a schopnostmi se zdaleka nevyrovná skutečnému streamingu. Cílem použití pseudostreamingu je obvykle dosáhnout s přijatelnými náklady a standardními softwarovými technologiemi, schopnost v přehrávači záznamu na straně klienta, přecházet v časové ose audiovizuálního záznamu na jakoukoliv pozici bez toho, aniž by uživatel musel čekat na načtení dat celého záznamu.
Dobře jsi nastudoval Wikipedii :thumbup: . Ono ve své podstatě máš pravdu, ale u toho domácího stream-ování a rozdíly mezi USB a Ethernetem jde o to, jaký komunikační protokol je využitý, což má za následek přenášenou formu dat (datový tok SB/MB, paketizování dat atd.) a její následné zpracování (jak říkáš) na straně klienta. Vzhledem k tomu, že i streamer stejně jako softwarový klient (např. flash na Youtube) používá buffer pro načítání "streamovaných" dat a až následně je zpracuje, tak bych se tomuto označení vůbec nebránil. Primárně jde o to, aby dekódování dat probíhalo až v zařízení a pokud možno nemuselo využívat hodin k řízení externího zařízení. To vše myslím si streamer splňuje a slyšel jsem z něj velmi dobrý zvuk, což se moc nedá říct o různých variacích PC + DAC.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Dieter Burmester »

monte píše:
Dieter Burmester píše:Podle me pletes jabka s hruskama, ale nechci se prit :angel:
Jabko, hruško :lol: , čteš vůbec co píši...
No prave ze ano, ale chyba bude urcite na me strane - spatne dekodovani prijatych informaci :smile:
Dieter Burmester
monte

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od monte »

Stream tady asi byl dříve než Wiki, ale to je jedno. Tak jsem si vzpomněl na původní encoder Flac od tvůrce kodeku. Bylo to někdy v minulém století :lol: , možná jde rozjet na XP a byl vynikající. Obsahoval měření a nastavení kvality. Když jsem vracel z flac na wav, tak se zeptal, jestli chci doplnit chybějící soubory. Běžné CD (400 mb) ukazovalo, že chybí 3-4 mb dat, tak jsem potvrdil ano. Pak jsem se pídil čím bylo doplněno a někdo psal jen nulami, aby obsah v mb seděl. Píši už je to dávno, taky se mohl mnoho změnit. V celku je mi to fuk, hlavně že hraje a komerce ho nespolkla.
monte

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od monte »

Když jsem vzpomněl domácí síť na wifi, tak doporučuji Netgear RangeMax Dual Band Wireless-N Gigabit Router - WNDR3700, je vynikající a spolehlivý. Byl jsem 300 m od domu a ještě dával 12 mb, možná pokrývám půl dědiny :lol: .
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od lidumil »

To ji nemáš zaheslovanou? :eek: :shock:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
monte

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od monte »

Určitě mám, nepoužívám ani VPN, ručně a stručně. Heslo jen 100 znaků, stačí. Horší bylo naťukat heslo do TV. Už by mohli začít na otisk prstu, to by se mi líbilo. Holt zatím jen ve filmu.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ve filmu a u iPhone 5s :D
Dieter Burmester
Odar

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Odar »

monte píše:Byl jsem 300 m od domu
Na volnom priestranstve nie je problem. Ja som nedavno presiel na SOHO wifi routerboard od MikroTik. V ramci vnutornej siete idem cez wifi 100 Mbit (~ 10 MByte/s). Cez to sa da streamovat aj film vo FULL HD kvalite.
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od WaVe_99 »

Yngwie píše:
WaVe_99 píše:Osobne se mi ani nezda ta jasna kritika reseni PC vs streamer, mam pocit, ze pan Vrana(Casea) vi, co dela a ta tvrzeni, zde napsana, jsou v jasnem rozporu s tim, co jsem od nej slysel.
Pan Vrána ti nakecá, co bude třeba, aby své výtvory prodal ... jednou chtěl dělat streamer a pak se mluvilo dlouhou dobu finální verzi CD transportu, aled kde nic tu nic. Podle mého názoru se jeho úpravy vyplatí pro levné přehrávače, ale tím to končí.Teď má slušný DAC s USB, tak razí PC + DAC ... na tom asi není nic neobvyklého. Streamer je samozřejmě lepší volba, protože nepotřebuješ PC a software + další věci, které ti výsledek ovlivní (upsamling v PC,USB kontroler - ani XMOS není všemocný, slušný USB kabel a tak dále).

Nejlepší vystřízlivění z tohoto snu je vzít Caseu pod paži a zamířit do libovolného studia, kde prodávají renomované značky a srovnat si všechno v hlavě.
Ja z zadneho snu strizlivet nepotrebuji :-) Ja razim vzdy cestu kompromisni a jsem si toho vedom. Pro me, nemaje moznost mit profesionalne akusticky upravenou mistnost(jednou se treba dockam), je mozna i zbytecne kvalitni retezec, ktery doma mam. Az budu mit mistnost utlumenou v profi reseni, klidne zacnu testovat Meitnery :-) Nicmene, byl bych velmi opatrny s temi silnymi vyrazy FLAC vs WAV - rozdil je jako noc a den. Vsadim se, ze Justan, museje absolvovat slepy test, shori jako papir. Par mych kamaradu - klasicke hudebni vzdelani - jsem pokousel s testy FLAC vs WAV. Co myslite, jaky byl vysledek? Pokud si myslite, ze Justan a spol. slysi lepe nez hrac na klasicky hudebni nastroj, tak budiz :-) BTW, technicke zduvodneni, proc je lepsi streamer, nez PC? Videl jste, co je ve vnitrku tech streameru? Me to pripada jako obycejna PC deska... Ale tematika me extremne zajima, tak budu rad vedet, proc streamer bude fungovat lepe, nez miniPC. Abych upresnil situaci, ja mam Intel NUC, v nem jen SSD, za tim USB DAC, data jedu z NAS, jsem s tim resenim spokojeny, pokud me neco nepresvedci o zasadnim rozdilu, je to pro me dostacujici.
Odar

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Odar »

parnass -->
a) pokial potrebuje akykolvek soft na prehravanie hudby 8 GB recommended for CACHE playback, pravdepodobne ide o nacacheovanie celeho albumu do RAM. Ja v tom vyhody (okrem toho, ze HDD nehrabe a dlhsej odozny prehravaca) nevidim. Schvalne - KTORY streamer to takto robi? Ak ich potrebuje kvoli niecomu inemu, ten soft je zle napisany. Za tymto si ako clovek, ktory sa zivi programovanim stojim. Zvlast u iOS mi to pride ako scifi. U iOS by som cakal pamatovu narocnost nizsiu, pretoze je to OS usity na specialne zelezo, z coho moze jedine tazit.
b) SSD disk na system samozrejme ANO. Odozvy systemu su uplne niekde inde, ale ukladat na SSD disk data moze len samovrah. Idealne je mat NAS, ktory mas mimo posluchovky a data streamujes po 1 Gbit sieti. Ale da sa to aj inak. Dnes su specialne (rotujuce) disky urcene na ukladanie dat. Ten HDD mozes dat dodatocne do odhlucnovacieho ramika a garantujem ti, ze HDD nebudes pocut. Viem o com hovorim - nie som ochotny davat vacsiu polozku za NAS, tak to mam riesene presne takto. Keby s tym nemam dobre skusenosti (a nie len ja), tak sklopim oci a sucham nohami . . . nehovoriac o spolahlivosti, ale to tu nechcem tahat.
parnass píše:"odladění softu"
Myslim, ze toto je najvacsia zbran a vyhoda streamerov. Specialne zelezo len na prehravanie hudby, k tomu usity soft na mieru. Ziadne obchadzanie mixeru nejakeho OS (ASIO / WASAPI a podobne kraviny), ziadne znasilnovanie, vsetko "nativne", ako ma byt. Nevyhoda - ziadna univerzalnost. Takto ti to polozim na stol a nic s tym nemozes robit. Ak je firma rozumna, ma podporu a za nejaky cas vyda novy firmware, ktory si preflashujes. Akekolvek ine zasahy su nemozne.
To je samozrejme ten idealny pripad. Su aj svetozname firmy, ktore si nevedia osetrit zakladne veci na obycajnom DACane za necelych 20 000 CZK, ale to tu tiez nechcem zachadzat do detailov. Potom to konci konstatovanim, ze sa s tym musis naucit zit, lebo na reklamaciu to nie je.

U PC to ale mozes dosiahnut tiez. Mozes si na jednu partition dat napr. OpenElec / Ubuntu. Tam vacsina modernych USB DACanov vie ist nativne bez akehokolvek softu navyse, co ma obrovske vyhody. Plus (ked vies) si tam mozes prisposobit, co len chces. Potrebujes prehravat novy zvukovy format? Upgradnes soft. prehravac. Vyhovuje ti iny prehravac? Tak si ho nainstalujes. Chces mat popritom online zalohu trebars na NAS? Cloud? Chces pocas prehravania hudby stahovat novy film / serial? Chces si pri pocuvani hudby pozerat fotografie z dovolenky na tablete? Chces mat vzdialeny pristup? FTP server? Chces nejaku automatizaciu? Skripty . . . ? Mam pokracovat dalej?

A teraz sa pozri na ceny. Kupis rozumny streamer pod povedzme 5000 EUR (fakt to nesledujem, nemam prehlad o cenach)? Ano dostanes hotove riesenie, kde nemusis nic robit, pustis a hras. Ako stvorene pre ludi, ktori nevedia / nechcu hodiny travit odladovanim systemu, nepozaduju sirsiu funkcionalitu. Taky "moderny CD prehravac".

A teraz si vezmi napr. vyssie spomenutu Caseu Orion Lite USB. K tomu postav PC povedzme do 500 EUR. Si na cca 2700 EURach. Funkcionalitu si mozes na PC spravit podla chuti a schopnosti. Ja pouzivam HTPC aj na prehravanie filmov, zalohu fotografii, zalohu dolezitych dat na cloud, stahovanie, mam nan vzdialeny pristup, pouzivam par automatizacnych skriptov, ktore mi ulahcuju zivot . . . to mi ziadny streamer neponukne.

Takze moj nazor je taky, ze v prvom rade je to o peniach a v druhom rade o tom, co clovek od toho ocakava, na co to chce pouzivat. Ak je niekto pocitacovy analfabet, tak je jasne, ze voli lahsiu cestu. No a kto ma vela penazi, tak si kupi aj hociaky streamer kvoli jednoduchosti pouzivania, zvukovej kvalite a druhy domaci "server", ktory mu obsluzi ostatne veci.
Yngwie píše:Nejlepší vystřízlivění z tohoto snu je vzít Caseu pod paži a zamířit do libovolného studia, kde prodávají renomované značky a srovnat si všechno v hlavě.
Ale kolko za streamer renomovanej znacky zaplatis a kolko zaplatis za Caseu s PC? A pokial sa bavime len o zvuku bez ohladu na cenu, myslis, ze Casea by nevedela spravit konkurencieschopny streamer za 500 000 CZK?
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Tony »

Ad Wav kontra Flac - pokial si kupujem hudbu z HDTracks, stahujem ju vo Wave, ale priznam sa ze rozdiel tej istej
nahravky v porovnani s flacom nepocujem.
Skor si myslim ze pocujem rozdiel medzi 24-96 a 24-192, ale aj ten je minimalny, na hranici pocutia.
Ale ako by som dopadol v slepom teste, netusim ;)
Odar

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Odar »

Tony píše:stahujem ju vo Wave, ale priznam sa ze rozdiel tej istej nahravky v porovnani s flacom nepocujem
Tisicikrat znova: su to bitovo identicke data.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Tony »

Ja viem, ale zacal som tak, tak azda zo zotrvacnosti v tom pokracujem. Horsie to urcite nie je :smile:
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Tony »

Apropo, naco vlastne subezne ponukaju na HDTracks aj Flac, aj Wav? Ma ten Wav oproti Flacu v niecom vyhodu?
Cena je rovnaka.

Tiez som nasiel stranke firmy, ktora nahrava a predava hudbu, ci uz na CD, alebo v Hi-Res informaciu, kde zvukovej
kvalite flacov davaju 9,5 a wavu 10. Preco? Ma to nejaky racionalny zaklad? Cena je opat rovnaka.

Podotykam, ze som pocitacovy analfabet.
Odar

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Odar »

Vyhoda WAVu je v tom, ze ak prehravac nevie prehrat FLAC, s WAVom by si mal poradit. Na druhu stranu pochybujem, ze existuje moderny streamer, ktory by nepodporoval format FLAC. Dalsia "vyhoda" WAVu je v tom, ze ti skor zaplni disky a dlhsie to stahujes z webu.

To mas to iste, ako keby si si z niekade kupoval origilan RAWy (fotky) a mal si vybrat, ci si stiahnes subory vo formate RAW, alebo ZIP, do ktoreho su zabalene . . . no co by si si vybral?
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od bh69 »

Tony píše:Tiez som nasiel stranke firmy, ktora nahrava a predava hudbu, ci uz na CD, alebo v Hi-Res informaciu, kde zvukovej
kvalite flacov davaju 9,5 a wavu 10. Preco? Ma to nejaky racionalny zaklad? Cena je opat rovnaka.
naprosty nesmysl .. rozbalenim flacu se dostane presne ten udajne lepsi wav ..
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Bína »

Wav nabízejí, protože to někteří Hifisti chtějí. Tvrdí se, že kvůli té nutnosti rozbalovat hraje Flac hůře. Já tam rozdíl neslyším.
Zaměstnanec firmy Shanling
Odar

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Odar »

Tak isto, ako sa niekde tvrdi, ze hudba hra lepsie na systeme s obrovskou rezervou vykonu (CPU i7 a podobne). Ja garantujem, ze su ludia, ktori pocuju aj rozdiel medzi tym, ci je na CPU osadeny heatsink od Scythe, alebo Noctuy :lol:
monte

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od monte »

Jestli se bavíte o hraní přímo z počítače, tak rozdíl neuslyšíte. V celku jasná věc, možná by šlo debatovat v rozdílech kvality počítače, ale není chuť. Místo na disku v dnešní době nehraje roli, pokud člověk není workoholik .

Wav je original, na hrad,na hrad :lol: , jinak bych dal přednost wav. Ihned vypálil a následně vytvořit flac, jen pro potřebu hraní na compu, do auta bohatě stačí Np3, nebo podobný (rozbité sklo). Žádná rada, jen můj postup pro klid duše.
monte

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od monte »

Odar, tady na ně nesmíš moc útočit, skrypty v Linuxu atd. Většina neví o čem píšeš, možná mladší generace, ještě jsi zapomněl na soubory vytvořené na MACU :eek:. A co ISO ?, věrná kopie disku, proč asi ?
monte

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od monte »

Odar, jestli se pohybuješ i v Linuxu, nevím proč, ale nikdy se mi nepodařilo vytvořit vlastní RPM balíček ovladače pro ATI. Strávil jsem nad tím hodiny, všechny balíčky nainstalované a nic. Škoda, že žiješ v zahraničí :lol: , potřeboval bych to vidět.
Odar

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Odar »

Neutocim. Len to vidim inak, ako vacsina beznych uzivatelov. V Linuxe som len obycajny uzivatel, ktory je nieco schopny s pomocou internetu a googla nakonfigurovat. Tam moje vedomosti linuxu koncia.
Ked to zhrneniem - keby mam rozpocet povedzme 15 000 EUR a mam dat za znackovy highend streamer s NASom tuto sumu, alebo si mam zvolit zvukovo "horsie" riesenie DAC + PC do 4000 EUR a zvysok investovat do upravy akustiky miestnosti, volil by som druhu moznost. Rozumiem - kto vozi peniaze domov na furiku, ma jedno, aj druhe. Ale kolko je takych ludi?
monte

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od monte »

Ono je to dnes u všech výrobků. Co bylo kdysi normál, je dnes luxus a zboží se vyrábí cíleně na určitého zákazníka. Pro mne je důležitá muzika, ta dává radost. :thumbup:. Hifi je až na desátém místě.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Yngwie »

Sony HAP-Z1ES - špičkový streamer za cca 50-55 tis. korun. Možnost přehrávání všeho včetně DSD a ovládání z tabletu. Pokud zvuk bude ve stejné kvalitativní třídě jako měla Sony SCDXA-5400ES, tak se to nebojím nazvat high-endem a pro někoho, kdo nemá opravdu top sestavu je to zcela dostačující a lepší řešení než se bastlit s PC a DACanem. Ale samozřejmě to nikomu nevnucuji, je to jen můj pohled na věc založený na vyzkoušení docela velkého množství DAC ve spojení s různými softwarovými přehrávači.

http://www.insideci.co.uk/media/185757/ ... player.jpg
Hopp
Příspěvky: 37
Registrován: 26 črc 2012 13:42

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Hopp »

Yngwie
Nevies aky DAC Chip je v tom Sony prehravaci? Zatial som sa to nikde nedocital.
Odar

Re: FLAC jako lossless

Příspěvek od Odar »

Informacii o som Sony-cku moc nie je. Oficialna stranka na detailnejsie informacie skupa, na computeraudiophile je jeden thread. Tam viacmenej riesia iba to, ze ten DAC pravdepodobne nativne DSD nepodporuje = pristroj to vnutorne najprv konvertuje do LPCM . . . ak to ale hra lepsie, ako zbastlene PC s Orionom Lite USB - klobuk dolu :clap:
Odpovědět