DAC 1 USB : CustomWorks

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
rrajnoha
Příspěvky: 7
Registrován: 01 srp 2011 11:02
Bydliště: Napajedla - Zlín

DAC 1 USB : CustomWorks

Příspěvek od rrajnoha »

Zdravím.

Chci se zeptat na zkušenosti s DAC 1 USB http://www.customworks.cz/dac/dac_1usb/

Děkuji
Uživatelský avatar
elese
Příspěvky: 9
Registrován: 22 lis 2013 10:13
Bydliště: Pardubice

Re: DAC 1 USB : CustomWorks

Příspěvek od elese »

Že by ještě nikdo neměl zkušenosti s touto novinkou?
Také ji mám v zorném poli mého hledáčku...
Obzvláště by mne zajímalo srovnání s Casea Orion lite, nebo ještě lépe s Orion 2.
Díky.
NUC, Casea Orion 2, Burson Conductor, Sennheiser HD800, SUPRA MD06-EU/SP, Vincent power cable
Meridian G08 + G51, Shan E530, Cardas HEXLINK GOLDEN 5-C, Vincent power cable
Basstl

Re: DAC 1 USB : CustomWorks

Příspěvek od Basstl »

Je to horká novinka.
Měl by být k zapůjčení putovní kousek.
Majitelům Orionu nejspíš ukápne slza. ;)
pxl
Příspěvky: 3
Registrován: 30 bře 2014 11:19

Re: DAC 1 USB : CustomWorks

Příspěvek od pxl »

Basstl píše:Je to horká novinka.
Měl by být k zapůjčení putovní kousek.
Majitelům Orionu nejspíš ukápne slza. ;)
To mě zajímá - jak si stojí v porovnání s Orionem? A jak si stojí Orion v porovnání s jinými známými DACy?

Putovní výpůjčka vypadá lákavě. Nechystá se náhodou i verze s I2S přenosem přes RJ45 nebo HDMI?
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 115
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

Re: DAC 1 USB : CustomWorks

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

Bohužel toto popisování zvukových rozdílů je problematické. Každý slyšíme trochu jinak, mámě jinou sestavu a hlavně si to jinak pojmenováváme. Co se jednomu posluchači nemusí líbit, může druhý preferovat. Proto nabízíme možnost zapůjčení putovního kusu pro otestování na vlastní sestavě aby se uživatel mohl přesvědčit, zda má investice pro něho smysl.

Zapůjčení je nezávazné. Putovní kousek posíláme proti záloze a jediné co Vás zapůjčení stojí, je poštovné.

DAC 1 USB je v tuto chvíli hotov a zítra odesílám první kusy. Recenze uživatelů budeme průběžně doplňovat: http://www.customworks.cz/reference/

pxl: jakým způsobem byste takovýto vstup využíval?
pxl
Příspěvky: 3
Registrován: 30 bře 2014 11:19

Re: DAC 1 USB : CustomWorks

Příspěvek od pxl »

Stranka Pavel-Audio píše:Bohužel toto popisování zvukových rozdílů je problematické. Každý slyšíme trochu jinak, mámě jinou sestavu a hlavně si to jinak pojmenováváme. Co se jednomu posluchači nemusí líbit, může druhý preferovat. Proto nabízíme možnost zapůjčení putovního kusu pro otestování na vlastní sestavě aby se uživatel mohl přesvědčit, zda má investice pro něho smysl.

Zapůjčení je nezávazné. Putovní kousek posíláme proti záloze a jediné co Vás zapůjčení stojí, je poštovné.

DAC 1 USB je v tuto chvíli hotov a zítra odesílám první kusy. Recenze uživatelů budeme průběžně doplňovat: http://www.customworks.cz/reference/

pxl: jakým způsobem byste takovýto vstup využíval?
Děkuji za odpověď. Mám kvalitní transport USB s I2S výstupem před RJ45 a HDMI. I2S mi zatím vyhovuje ze všech nejvíc (s mým DACem hraje výrazně lépe než např. koax. BNC).

Nepovažujte mě prosím za zájemce o koupi, jen jsem zvědavý a možná si váš DAC jednou půjčím jen na zkoušku.

Jinak se omlouvám, jestli jsem slepý, ale na vašich stránkách nikde nevidím ceny.
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 115
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

Re: DAC 1 USB : CustomWorks

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

Veškeré ceny naleznete v našem ceníku: http://www.customworks.cz/ceny/
Uživatelský avatar
Stranka Pavel-Audio
Příspěvky: 115
Registrován: 24 úno 2011 13:56
Bydliště: Litoměřice

Re: DAC 1 USB : CustomWorks

Příspěvek od Stranka Pavel-Audio »

Putovní kousek DAC 1 USB je nyní na Slovensku. Pokud byste měl kdokoli zájem si DAC 1 USB poslechnout na Vaší aparatuře, máte nyní možnost vyhnout se drahému poštovnému ČR-SK.
Carlos
Příspěvky: 9
Registrován: 17 kvě 2012 16:50

Re: DAC 1 USB : CustomWorks

Příspěvek od Carlos »

Zdravím.
Zrovna putovní DAC 1 USB po otestování vracím. Prvně se ale přiznám, že jsem s takovým zařízením zkušenost neměl, hodně jsem sice četl různé recenze, ale možnost vyzkoušet si jej se naskytla až nyní.
V dnešní digitální době, kdy CD přehrávače tolik netáhnou a o jiných médiích si většina dnešní mládeže může nechat snít, se vyplatí zainvestovat i do nějakého mini PC či HTPC, které umí přehrát vše a mohlo by být vystaráno. Jenomže jsme na High-end fóru a když už má člověk nějaký ten slušnější zesilovač a repro, chtěl by dostat kvalitní zvuk i z takového zařízení které sice přehraje každý formát, ale nám jde především o zvuk. No a právě DAC může být to pravé ořechové jak si poslechnout i kvalitní zvuk třeba z notebooku, mini PC, HTPC aj. DAC 1 USB to umí a umí to perfektně.
Můj ZOTAC ZBOX nano je jenom taková kostka schovaná za TV, ke které je připojen kabelem HDMI. Protože bych si taky rád poslechl i nějaké to Hi-Res audio, vyzkoušel jsem právě výše zmíněný DAC 1 USB. Přišel mi i spolu s doporučeným USB kabelem (Belkin) a párem signálových kabelů (RCA z metráže). Po instalaci předepsaného USB ovladače a nastavení foobaru2000 dle zaslaného manuálu, jsem nejdříve restartoval a pak už jen netrpělivě vyhledával na externím HDD nějakou solidní muziku, kterou bych si premiérově otestoval. Sluší se samozřejmě říct, že to bylo přes grafické rozhraní TV.
První přišlo tedy na řadu album Queen - Night At The Opera (Hi-Res, 96kHz/24bit). První dojem, neuvěřitelná čistota bez šumu, s úžasnou porcí nadupané muziky, pevnými spodky a nádherným vokálem Mercuryho až mě zamrazilo. Protože album na CD dobře znám, v této kombinaci s DAC 1 USB to bylo něco jiného, lepšího, odvázanějšího. Bavilo mě celé album až do konce a to se přiznám, že u CD se to nestalo. Následovala další a další muzika různých žánrů. Zmíním album Erica Claptona - Ocean Boulevard (Hi-Res 192kHz/24bit), opět paráda, nádherné stereo, prostor, dynamika, Slipknot - 5: The Gray Chapter (Hi-Res 96kHz/24bit), náhul jako prase a přesto se výborně poslouchalo. Dále album Yes - Close To The Edge (Hi-Res, 192kHz/24bit), nádherná And You and I, album čitelné bez chaosu, nástroje lehce rozpoznatelné. Převodník umí! Schválně jsem si ripnul album Dire Straits - Making Movies na HDD, abych mohl porovnat převodník se svým CD přehrávačem Classé CDP-10. Rozdíl jsem nepoznal.
Po čtyřech dnech mám jasno a objednáno jest!
Doporučuji DAC 1 USB každém, komu jeho CD/DVD přehrávač odchází do "věčných lovišť" a nechce už dále investovat do oprav, vyplatí se přejít na nějaký ten mini PC, HTPC či jiné podobné zařízení a pořídit si třeba DAC od firmy CustomWorks. Není třeba vymýšlet žádné složitosti na převodníku. Stačí USB IN, RCA OUT a kolébkový vypínač. Existuje sice i varianta se zobrazení vzorkovací frekvence, ale ten už má větší rozměry (je širší). Zvukově jsou totožné a dodávají se ve dvou barevných odstínech, stříbrné a šedé. Že v jednoduchosti je krása, platí v tomto případě dvojnásob.

http://www.customworks.cz/dac/dac-1usb
Odpovědět