Jak jsem vybíral CD přehrávač

Diskuze o CD přehrávačích, transportech, DAC, room corrector apod..
Odpovědět
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Simmons »

Nedávno jsem upgradoval jsem svůj systém a dokoupil jsem si monobloky McIntosh MC501 a předzesilovač Audio Research LS-26. Takže můj stávající CD/SACD/DVD audio přehrávač Denon DVD-3910http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/produkt/1085 ... /?katID=21, který mi nějakou dobu velmi dobře sloužil a se zvukem jsem byl velmi spokojen, musel z police pryč, neboť mu chyběly symetrické XLR výstupy.
Já jsem právě chtěl využít plně symetrické zapojení od zdroje zvuku přes Preamp až do konců. Neboť v symetrice Audio Research i McIntosh exceluje.
Takže jsem se pustil do výběru přehrávače. Vybral jsem si tyto hrdiny, kteří by se měli utkat v souboji.
1.OPPO BDP-105EU (CD/SACD/DVD audio/Blu RAy)(cena 42.500,-Kč)http://www.wdq.cz/produkty-oppo/item/bdp-105eu Tento přehrávač byl v podstatě jako outsider, abych se zvukově od něčeho odpíchnul.
2.Elektrocomapniet EMP 3 (CD/SACD/DVD audio/Blu RAy) http://www.zs-acoustics.com/electrocompaniet_emp3.html (cena 79.800,-Kč)
3.Luxman D05 (CD/SACD) http://www.luxman.cz/produkty/cd-sacd-prehravace/d-05/ (cena 118.760,-Kč)
4.Electrocompaniet EMC-1UP (CD only) http://www.zsacoustics.com/Electrocompaniet_EMC1UP.html (cena 138.600,-Kč)
5.McIntosh MCD550 (CD/SACD) http://www.bisaudio.sk/Produkt.aspx?pr=00023725 (cena 195 000,-Kč)

Kontaktoval jsem tedy Zalana Schustera v Bratislavě (http://www.zs-acoustics.com/) a dohodl jsem se s ním jestli by moje vyvolené přehrávače nedostal k němu do studia, abych je mohl vyzkoušet najednou ve stejný den na stejném řetězci a ve stejných podmínkách. Jen takový to způsob má podle mě význam, neboť jsem se dávno přesvědčil, že pokud se komponenty neporovnávají ve stejnou chvíli na stejném řetězci ve stejném akustickém prostředí, tak jsou všechny poslechy jen dojmy v tu konkrétní chvíli a stačí, že v tu chvíli byl někde problém (akustika, poslechové místo, zapojení a nebo třeba nebyl vybrán jen správný zesilovač) a pak může vybíraný (poslouchaný) komponent propadnout a nebo naopak může být při dobré konstalaci zase vychvalován. Ale těžko se pak komponenty dají porovnávat, když je člověk slyší pokaždé jinde.
Když si ovšem ve stejnou chvíli na stejném místě na stejném aparátu poslechnu všechny přístroje na jednou a můžu si je přepojovat tam a zpátky, tak nemůžu udělat chybu při výběru, neboť budou rozdíly naprosto jasně slyšitelné a bude i naprosto jasné i jak velké ty rozdíly budou.
Zalan Schuster mi vyšel velmi ochotně vstříct a na konkrétní den mi připravil mnou vybrané přehrávače v jeho studiu.
Na čem jsme testovali:
předzesilovač Audio Research LS26
výkonný zesilovač Electrocompaniet AW400
reproduktory Dynaudio C4
síťový regenerátor PS Audio PerfectWave Power Plant P10
kabely - XLO Signatura-Unlimited-Limited, Furutech
A hlavně perfektně akusticky upravená místnost u ZALANA (http://www.zs-acoustics.com/index.html)
Co jsme poslouchali:
1, Mike Oldfield – Tubular Bells 2 (http://dr.loudness-war.info/album/view/72795)
Skladba
2, Dark Star
4, Blue Sallon
7,Bell

PINK FLOYD – The Wall (verze Shine On) http://dr.loudness-war.info/album/view/57934
Skladba:
3, Another Brick in the Wall, Part 1
4, The Happiest Days of Our Lives
5, Another Brick in the Wall, Part 2
9, Young Lust

AC/DC High Voltage (http://dr.loudness-war.info/album/view/47596)
Skladbu
3,The Jack

Začal jsem poslouchat postupně od nejlevnějšího.
Odstartoval to tedy OPPO BDP-105EU , který hned na první poslech hrál velmi dobře. U Oldfielda krásně vykresloval každý detail ve výškách a v skladbě Blue Sallon, byla basa a nízké tóny v perfektním prostoru, takže přehrávač spolu s celým řetězcem vytvářel perfektní tajemnou atmosféru, kterou u Oldfielda také očekávám. ;) Skladby mě bavily okamžitě a vydržel bych takhle ihned poslouchat celé album. :clap:
Byl jsem zvědavý jak si poradí "OPPičák" s Pink Floydama, neboť tam jsou hodně našlápnuté dynamické pasáže. OPPičák nezaváhal a vše přehrál tak jak měl a basa Rogera Waterse měla naprosto přesné kontury a barvu.
U hard rockového blues AC/DC - The Jack, opět perfektní dynamika a hlas Bonna Scotta byl výborně zřetelný, krásně bylo slyšet každé jeho nadechnutí. Perfeketní prostorovost, rozložení kytar, takže jsem si vychutnával jednotlivé bluesové riffy obou kytar jak Malcolma tak Anguse.
Byl jsem až překvapený jak OPPO v podstatě odstartoval poslouchací maratón a ihned nasadil laťku dost vysoko. :thumbup: :)
Takže jsem byl zvědav, jestliže takhle na tomto řetězci zahraje outsider OPPO BDP-105EU, tak co asi uslyším od favoritů?????
Druhý startoval Elektrocomapniet EMP 3 . Tento přehrávač je postaven na platformě OPPO. :roll:
Přehrávač je o 37.000,-Kč dražší a Elektrocomapniet si audio sekci udělal svojí, aby se odlišil od OPPO a samozřejmě, aby ukázal, že je dlouholetý špičkový výrobce HIGH END komponentů a má vlastní vývoj.
Bohužel musím konstatovat, že se nic nestalo….zvuk sice změnil charakter, ale zásadní vylepšení se tedy nekonalo ani u jednoho poslouchaného CD. Takže podle mě pokud někdo uvažuje mezi těmito dvěma přehrávači, tak jít do Elektrocomapniet EMP 3 jsou vyhozené peníze navíc.
Pak se na startovní čáru připravil Luxman D05. Byl to tak trochu můj favorit, tak jsem byl hrozně zvědavý co dokáže, neboť je v hodně recenzích vychvalovaný až do nebe.
Provedení přehrávače mě na první pohled okamžitě dostalo. Fakt fešák a když u něj stojíte a nebo sedíte, tak už prostě na první pohled poznáte že se jedná o pořádný high endový kousek.
Tak jsem dal PLAY a zaposlouchal se zase jako do prvního testovacího CD Mike Oldfileda - Tubular Bells 2. :ymdaydream:
Od prvních tónů bylo naprosto jasné, že jsem se dostal do jiný ligy…. :thumbup: :thumbup:
Přestože jsem měl u OPPO pocit, že už je vše vykresleno, tak jak má, tak LUXMAN ukázal, že se dá kreslit ještě barvitěji. a že se nástroje dají ještě krapet více ohraničit. Fakt mazec. Ten poslech mi chutnal ještě víc. Prostor zůstal podobný jako u OPPO, ale dynamika byla u PINK FLOYD lepší.
V každém případě už jsem myslel, že tohle už musí být konec (HIGH END) :roll: v reprodukci CD, že už přece není možné to ještě někam posouvat.
Tak jsem si dost nedůvěřivě sedl ke čtvrtému hráči Electrocompaniet EMC-1UP, ke značce, která mě tak trochu zklamala s předchozím hráčem Elektrocomapniet EMP 3, že se nechala v podstatě v klidu rozdrtit firmou OPPO.
Říkal jsem si, že Electrocompaniet EMC-1UP po poslechu přehrávače Luxman D05 musí shořet jako papírový čert…..a půjdeme tak možná velmi rychle na poslech favorita dne MCIntoshe MCD550.
Takže opět jsem zmáčkl PLAY a již po čtvrté se z beden rozezněl MIKE OLDFILED a jeho Dark Star a postupně pak všechny zvolené výše uvedené skladby určené pro test.
Přestože jsem si to vnitřně nechtěl přiznat, tak jsem slyšel lepší zvukové provedení testovaných skladeb než u LUXMANA…..ach joooo, jak to? To přece není možný, že by měl být v tomto testu Luxman D05 poražen Electrocompaniet EMC-1UP . Ale prostě se to stalo. Electrocompaniet EMC-1UP totiž k těm všem úžasným detailům, které měl i LUXMAN přidal výraznější prostorovost. Prostě to mělo luft jako kráva a proto u mě Electrocompaniet EMC-1UP
Tak co teď může asi tak předvést MCIntosh MCD 550? : :roll: roll:
Rychle jsme ho připravili na startovní čáru…a PAL….. x_x
Tak přátelé, řeknu vám jestli teď jsme byli už v 1. lize, tak s McIntoshem MCD 550 jsme si přeskočili do EXTRA LIGY. :clap: :clap: \m/ \m/ ^:)^ ^:)^
Celý zvukový obraz ještě více narostl, přidal dokonce ještě na detailech a k tomu se to lehce roztáhlo i do stran. MASAKR……Tohle prostě chci…..to je ono. :clap:
Třeba u Pink Floyd Another Brick in the Wall, Part 2 údery do Hi hat činelů a pak do bicích byly neskutečně reálné ….jako by hrál opravdu Nick MASON před námi v místnosti….Velmi dobře bylo slyšet umístění nástrojů v prostoru a ta dynamika…..no nádhera. :thumbup:
Mno a co teď?????
Sláva vítězům a čest poraženým. Tak vítěze mám jasnýho….je to jasně MCIntosh MCD 550, přestože ani Electrocompaniet EMC-1UP ani Luxman D05 nebyli vůbec špatní…ba naopak byli skvělí. Mno a když se nad tím zamyslím tak ono vlastně ani to OPPO nebylo mimo soutěž a ani trochu nebylo tím outsiderem, tak jak jsem si myslel na začátku. Průser je asi Elektrocomapniet EMP 3, neboť nic za ty prachy až tak extra nenabízí. :sad:
Hmmm, takže teď stojím před rozhodnutím koupit tu nádheru McIntosh MCD550, která mě tak ohromila za 195.000,-Kč, což je samozřejmě za něco tak skvělého taky skvěle naceněna. :evil:
A nebo se pokusím žít s tím, že to nekoupím?? :roll: Přece jenom OPPO BDP-105EU nebylo zvukově mimo a laťku nasadilo hned od startu dost vysoko. A hned se mi dost líbilo, což jsem nečekal. A je fakt že cena je „jen“ 42.500Kč je super. Je to sice neuvěřitelné, že by za tyhle peníze mohl tento přehrávač přijít v úvahu, ale na druhou stranu, když se nakonec na to podívám střízlivým pohledem, tak si nejsem úplně jistý, jestli ten zvukový posun mezi OPPO a MC Intosh dokážu zaplatit a že se mi to v tuto chvíli vyplatí…..přece jenom za to zlepšení musím teď zaplatit 153.000,-Kč navíc. :sad:
Tak na to mrknu z druhé strany. OPPO umí oproti MCIntosh navíc DVD audio, SACD 5.1, podporuje bezztrátové hudební soubory WAV a FLAC ve vysokém rozlišení a zároveň je to i BLU RAY přehrávač.
Hmmm, takže to bez MCintoshe holt nějak „zatím“ vydržím a pokusím se zamilovat stejně do OPPO BDP-105EU. Objednám si ho v multiregion a multizone verzi.
Aktuálně mám na OPPO BDP-105EU nahráno více jako 200 hodin.Po rozehrání cca 50-60hodinách se jeho zvuk ještě více zlepšil. Nyní jsem s ním velmi spokojen…..hraje špičkově a DAC SABREE 32bit se zvukem z CD a nebo SACD dělá opravdu divy. DOPORUčUJI. Neříkám, že si nevzpomenu na svojí lásku MCIntosh MCD 550, ale zatím musím ještě raději šetřit, tak to nechávám na paltonické bázi :ymdaydream:

Ještě jednou tímto děkuji studiu ZALAN SCHUSTER za naprosto profesionální přístup a za možnost celodenního poslechu vybraných komponentů. Toto studio všem vřele doporučuji.!!!!!!
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Tinariwen »

Výborný report, skvele sa to číta :thumbup:
Tiež mám Oppo a možem potvrdiť ze hraje za tu cenu skvele.
McIntosh MCD550 teda neprehrava cez USB z externého HD formát FLAC , WAV a DVD-audio...
Podľa popisu prehráva iba súbory DSD?
Gratulujem ku paradnej zostave a prajem veľa radosti pri počúvaní muziky :thumbup:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Mark Levinson »

Moc pěkně napsáno, moc se mi to líbilo. Abych byl upřímný, bál jsem se, že se dočtu o Oppu jak porazil všechnu tu konkurenci na hlavu apod., ale takto je to naprosto perfektně napsáno. Oppo je bezkonkurenční v poměru výkon/cena, ale má samozřejmě své limity a to především ve zvukové části.
McIntosh je tedy v pořadí? Ostatně v budoucnu může Oppo zůstat doma jako špičkový Bluray a McIntosh bude ortodoxní CD/SACD player ;).
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1482
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Yngwie »

Už jsem napsal něco na vedlejší fórum, ale nedá mi to a dám sem ještě jednu poznámku. Nebrat prosím jako nějaké útočení. Pink Floyd, AC/DC, Oldfield není zrovna výběr hudby, který by dokázal nějak výrazněji selektovat aparatury respektive komponenty a oddělovat je od sebe. Ale pokud posloucháš vyloženě toto, tak pak to asi smysl má :thumbup:
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Simmons »

Yngwie píše:Už jsem napsal něco na vedlejší fórum, ale nedá mi to a dám sem ještě jednu poznámku. Nebrat prosím jako nějaké útočení. Pink Floyd, AC/DC, Oldfield není zrovna výběr hudby, který by dokázal nějak výrazněji selektovat aparatury respektive komponenty a oddělovat je od sebe. Ale pokud posloucháš vyloženě toto, tak pak to asi smysl má :thumbup:
Nevím sice proč by neměly kvalitně nahrané CD Pink Floyd, AC/DC, Oldfield ukazovat rozdíly mezi komponenty, ale pokud máš naposlouchané konkrétní desky, tak pokud jsou dobře nahrané a mají správný dynamický rozsah, tak můžeš klidně testovat na jakémkoliv druhu hudby. Ty rozdíly uslyšíš přece na jakémkoliv stylu. Samozřejmě pokud by se poslouchala klasika, tak se dá ještě porovnávat přednes akustických nástrojů, jestli opravdu znějí tak jak znít mají. Jsem ovšem stejně přesvědčen, že tak jak test dopadl, by dopadl i pokud bychom testovali na perfektně nahraných klasických CD.
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1482
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Yngwie »

Simmons píše:
Yngwie píše:Už jsem napsal něco na vedlejší fórum, ale nedá mi to a dám sem ještě jednu poznámku. Nebrat prosím jako nějaké útočení. Pink Floyd, AC/DC, Oldfield není zrovna výběr hudby, který by dokázal nějak výrazněji selektovat aparatury respektive komponenty a oddělovat je od sebe. Ale pokud posloucháš vyloženě toto, tak pak to asi smysl má :thumbup:
Nevím sice proč by neměly kvalitně nahrané CD Pink Floyd, AC/DC, Oldfield ukazovat rozdíly mezi komponenty, ale pokud máš naposlouchané konkrétní desky, tak pokud jsou dobře nahrané a mají správný dynamický rozsah, tak můžeš klidně testovat na jakémkoliv druhu hudby. Ty rozdíly uslyšíš přece na jakémkoliv stylu. Samozřejmě pokud by se poslouchala klasika, tak se dá ještě porovnávat přednes akustických nástrojů, jestli opravdu znějí tak jak znít mají. Jsem ovšem stejně přesvědčen, že tak jak test dopadl, by dopadl i pokud bychom testovali na perfektně nahraných klasických CD.
V tomto případě by to dopadlo asi stejně o tom není sporu. :smile:
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od samcus »

Fakt super napsaná recenze ! A hlavně dle vlastních uší a názorů. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Gratuluji k super dotaženému aparátu . :clap: Užívej si to !
Opravdu moc rád bych to u Tebe slyšel !
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od jirie »

Recenze je výborná, ale pro mně osobně je jen velká škoda, že jsi nezkusil porovnat reprodukci SACD.
Většina světových recenzentů totiž u všech multiplayerů dělá jen test CD ;)
Právě o srovnání OPPO a EMP 3 v této disciplíně jsem tady na fóru před měsícem žadonil.
Ačkoliv, už mám stejně rozhodnuto.
Takže ......
Díky za uklidňující postřehy :thumbup:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1482
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Yngwie »

jirie píše:Recenze je výborná, ale pro mně osobně je jen velká škoda, že jsi nezkusil porovnat reprodukci SACD.
Většina světových recenzentů totiž u všech multiplayerů dělá jen test CD ;)
Právě o srovnání OPPO a EMP 3 v této disciplíně jsem tady na fóru před měsícem žadonil.
Ačkoliv, už mám stejně rozhodnuto.
Takže ......
Díky za uklidňující postřehy :thumbup:
Co tě uklidnilo? :mrgreen:
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od jirie »

...že přehrávače na bázi OPPO se mouhou lišit jen velmi málo ;)
Poměr ceny a kvality reprodukce jsou diskutabilní.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od pajuna »

Simmons
Diky za skvele napsany test a hodnoceni. Moc dobre se to cte a pro mnohe je to dobra inspirace.
Poslouchal jsem Luxmana D5 i D8 na jednom miste a Maca 500 mnohokrat na druhem, bohuzel ne v primem provnani. Zajimalo by me to opravdu spolecne. Bohuzel malokdy je to vubec mozne a proveditelne. Jsi stastlivec, ktery to dal dohromady.
samcus píše:...Gratuluji k super dotaženému aparátu . :clap: Užívej si to !
Opravdu moc rád bych to u Tebe slyšel !
Super dotazene by to bylo, kdyby mel Simmons doma toho MACa :smile:

...a i ja gratuluju!
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Jiri
Příspěvky: 860
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Jiri »

Jeden hifi kolega porovnával přednes CD na OPPO multi-playeru s tím Electrocompaniet EMC-1UP a jasně dal přednost přehrávači Electrocompaniet. Zvláštní je, že jeho další kolega (posluchač rocku) upřednostnil ten OPPO takže opravdu věřím, že pro hard&heavy žánry se může jevit "ostřejší, hrubější" přehrávač jako vhodnější. Na druhou stranu jiný kolega si vychutnává AC/DC z lampového přehrávače AYON. :thumbup:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od martinowsky »

Super članek. Škoda že jich neni vice. Taky jsem kdysi podobně popisoval vyběr zesaku i přehravače. Dnesk jsi už fakt vyjimka ktera jde se svym nazorem veřejně ven. Za to Ti tleskam. Je vidět že by byl člověk asi nejrači kdyby mohl mit doma takoveto přehravače třeba tři ruzne a volit podle nalady. :clap: :thumbup: :D

Ps: jake dalši stroje jsou postavene na oppo prosim Tě?
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od MB »

Primare BD32, ale ten je asi na nejakom staršom OPPO, tušim 93
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od jirie »

Stejný základ má i Cambridge Audio BD 752. Co se týče audia schází mu ale symetrický výstup.
Přímý duel CA a OPPO jsem bohužel nikde nenašel :sad:
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Pytell »

Vlastním Primare BD32, které je postavené na základě OPPO 93, ale kompletně předělané, napájení, DAC, XLR, atd. Měl jsem hodně kombajnů na test a tento mi a k mé sestavě vyšel jako vítěz, umí vše co jsem od kombajnu požadoval a co se týče přehrávání SACD a DVD-A, nemá moc konkurentů ( pouze Audionet G3, ale to už je opět jiná liga ).Přehrávače OPPO znám velice dobře , kompletuji je k domácím kinům, na obraz dobré, ale na kvalitní stereo neéé. Je to můj názor z terénu a z vlastní zkušenosti.
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od MB »

Na ten tvoj som si Mirku samozrejme spomenul :mrgreen:
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
fotolaik
Příspěvky: 80
Registrován: 11 led 2012 19:53

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od fotolaik »

Pytell píše:Vlastním Primare BD32, které je postavené na základě OPPO 93, ale kompletně předělané, napájení, DAC, XLR, atd. Měl jsem hodně kombajnů na test a tento mi a k mé sestavě vyšel jako vítěz, umí vše co jsem od kombajnu požadoval a co se týče přehrávání SACD a DVD-A, nemá moc konkurentů ( pouze Audionet G3, ale to už je opět jiná liga ).Přehrávače OPPO znám velice dobře , kompletuji je k domácím kinům, na obraz dobré, ale na kvalitní stereo neéé. Je to můj názor z terénu a z vlastní zkušenosti.
jj Primare vychazi ze starsi verze OPPO - ale rozdil je propastny - bohuzel nejen na prehravani v rezimu CD/SACD, ale i po HDMI na BD placky - Primare je mnohem lepsi jak zvukove, tak obrazove ... (osobni zkusenost)
sam ziju s OPPO 105D docela nejakou dobu - na filmy to ujde, ale na stereo - muziku je to mimo .. ovsem jina "káva" je OPPO po servisu tohoto clovicka www.cinemike.de - pokud se nechaji udelat vsechny faze tuningu, dostane clovek za dalsich cca 2000 - 2500 euro slusny "kombajn" ... mimochodem napajeni u OPPO je asi jeden z nejslabsich clanku - lze vsak levne resit zde http://www.oppomod.com/
podle meho nazoru je OPPO vhodne max pro "kinaře" (což je muj pripad - nabidka zaplatitelnych BD prehravacu je velmi omezena a tak OPPO je takova lepsi verze z nouze ctnosti) - pro priznivce klasickeho stereo poslechu, ktery buduje slusnou stereo sestavu to neni ... OPPO je jen lepsi pocitac v krabici od CD prehravace a umi prehrat asi i 4 dny stary toust se syrem - tady je jeho "sila" - to ano ...
nutno podotknout - je to muj ciste osobni nazor vychazejici z uzivani tohoto asijskeho "zazraku"
s uzivatelem Pytel se shoduji na 100%
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Dieter Burmester »

Neni Oppo firma z Kalifornie?
Dieter Burmester
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Simmons »

Opět musím konstatovat, že v přímém porovnání s velkými hráči jako je je McIntosh MCD 550, Luxman D05, Electrocompaniet EMC-1UP OPPO nebylo vůbec mimo. A už vůbec ne tak, že by při zpětném zapojení po poslechu McIntosh na OPPO byl poznat ten propastný rozdíl ve stereu, že by se zvuk tak tragicky zhoršil.
Netvrdím, že je OPPO BDP-105EU na stejné úrovni, je zvukově níže, ale jsem přesvědčen, že hodně HIFI "mudrlantů" by při slepém testu různých typů přehrávačů nebyli ani schopni ukázat na to hrozné OPPO, který z nich to vůbec je, přestože vědí, že jeho zvuk je pro kvalitní stereo nepoužitelné.
Nechci vyzdvihovat OPPO do nebe ale to, že by pro kvalitní stereo byl mimo se musím jen usmívat. :razz: Samozřejmě stále nejvíc platí, že každý máme jiné preference zvuku a jinak vycvičené uši a tudíž pak všichni vlastně máme pravdu. :angel: :lol: :lol:
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Simmons »

Odar píše:Nie som zastancom slepych testov, ale tiez by som sa pozrel, ako by podaktori mudrovali, keby sa 2 pristroje zakryli a mali sa rozhodnut, ktory hra lepsie. Ale to je samozrejme zakazane x_x
:D :D Proč by měl být slepý test zakázaný??? :lol: :lol: On ho tu na fóru, někdo snad nemá rád??? :crazy:
Ba naopak, já jsem přesvědčen, že při výběrech komponentů velmi pomáhá a někdy když si není člověk jistý jestli opravdu to tak slyší jak to i vidí, tak právě jen slepý test ukáže jak to opravdu je. Jsem přesvědčen, že pak je nad všechny měření a nad všechny řeči o špičkových produktech za hromadu peněz. =))
Hodněkrát jsem byl překvapen co slepý test nakonec ukázal, přestože jsem měl už skoro rozhodnuto.
U výběrů kabelů, koncovek atd. je slepý test naopak úplnou povinností :cool:
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
davidsound

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od davidsound »

Simmons píše:
Odar píše:Nie som zastancom slepych testov, ale tiez by som sa pozrel, ako by podaktori mudrovali, keby sa 2 pristroje zakryli a mali sa rozhodnut, ktory hra lepsie. Ale to je samozrejme zakazane x_x
:D :D Proč by měl být slepý test zakázaný??? :lol: :lol: On ho tu na fóru, někdo snad nemá rád??? :crazy:
Ba naopak, já jsem přesvědčen, že při výběrech komponentů velmi pomáhá a někdy když si není člověk jistý jestli opravdu to tak slyší jak to i vidí, tak právě jen slepý test ukáže jak to opravdu je. Jsem přesvědčen, že pak je nad všechny měření a nad všechny řeči o špičkových produktech za hromadu peněz. =))
Hodněkrát jsem byl překvapen co slepý test nakonec ukázal, přestože jsem měl už skoro rozhodnuto.
U výběrů kabelů, koncovek atd. je slepý test naopak úplnou povinností :cool:
:thumbup:
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od bohus »

Zdar Simmonsi,
nemůžu si pomoci, ale po přečtení toho co máš za pěkné strojky, myslím bedny, koncáky a předzes, tak trochu kroutím hlavou nad výběrem základního kamene, čili zdroje zvuku. Nic proti Tvé volbě, jsou to koneckonců Tvé prachy, ale přece vše ostatní jen zprostředkovává signál, který jde z CD playeru a Ty ve svém představení píšeš, že jsi měl doma kabely za statisíce a pak přemýšlíš zda vrazit prachy do základního komponentu. No nic, počkám si na vývoj a dám sázku na to, že při žánru muziky který posloucháš půjdeš minimálně do Audionetu ART G3 s EPS.
Předpokládám, že k takové sestavě máš minimálně vlastní přívod elektřiny se samostatným jističem.

:D Trochu mi to připadá, jak by sis do Audiny 6ky namontoval kola z žebřiňáku. :mrgreen: Nic ve zlým. :thumbup:
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Simmons »

Jeeeeeeeeeeeeeeee, to jsou ale komenty...... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: To je mazec. :shock:
OPPO jsem vybral, protože jsem ten přehrávač, tak slyšel mezi velkými hráči a zvuk z OPPA při porovnání s nimi je perfektní. O penězích to u mě opravdu není. Při nákupu je potřeba přemýšlet a vidět souvislost za co ty peníze platím. To zlepšení které jsem slyšel u vyšších modelů mi za těch 150.000,- nestálo. Pokud bych viděl, že je OPPO brzdou v řetězci, tak bych ho nikdy nekoupil.

Nevěřící Tomášové by si opravdu měli udělat slepý test s různými přehrávači, jestli opravdu jasně poznají, který je mezi nimi to hrozné OPPO :D.
Když tak jasně vědí, že je to u mě brzdou v kvalitním zvuku. :D :lol:

Podobné to bylo u mě i s kabelama, přestože jsem poslouchal spoustu velmi kvalitních kabelů, (slepým testem), tak ten posun ve zvuku (pokud se u kabelu vůbec projevil) mi pak pod odkrytí co je co u hodně drahých kabelů nepřišel adekvátní k ceně. Bohužel :D , přestože jsem stále zastáncem vlivu kabelů na charakter zvuku.
Co se týká ještě kabelů, tak pro mě je základem, koupit si kvalitní bedny s adekvátním krmením, které mi vyhovují charakterem zvuku už od samotného začátku a pak není potřeba sypat velké prachy do příslušenství. Stačí si pak vybrat i z mnohem nižších kategorií. A pak se stane třeba i takový zázrak :angel: , že na takovém řetězci, který mám já, hraje skvěle i OPPO BDP-105EU. Což mi tu zřejmě mnoho lidí nevěří. Nehledě na to, že to OPPO hrálo taky perfektně i u ZALANA SCHUSTERA na jeho řetězci.
A tudíž připomínka, že to je jak dát kola z žebřiňáku na A6...... je úplně MIMO...... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: =)) =)) =))
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Simmons »

Mimo jiné netvrdím.....že v budoucnu nedokoupím nějaký další CD přehrávač =)) , který vám všem (doufám) už bude vyhovovat :lol:
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
fotolaik
Příspěvky: 80
Registrován: 11 led 2012 19:53

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od fotolaik »

simmons - ale nikdo nerika ze je OPPO hrozne - jen ro neni prehravac "zazrak" jak hodne jeho majitelu tvrdi
ja sam oppo mam, jelikoz narozdil od Tebe u mne penize nejakou ulohu pri vyberu hrat musi - jinak bych mel rozhodne jiny BD prehravac ... bohuzel ...
nicmen hraj si na cem chces - ja jen psal o svem vlastnim !!!! vyzkousenem a provovozovanem OPPU a zkusenostech s nim .
tedy stejne tak jako Ty mas nazor o super kvalitach OPPO prehravace, ja mam nazor svuj
kecy ostatnich jen od klavesnice, kteri OPPO videli jen na obrazku a vystave a ted jen papouskuji , me nechavaji v klidu
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od bohus »

Ale pánové, sám jsem vlastníkem i OPPA, takže neblázněte.
Nechtěl jsem Simmonsna nijak napadnout za jeho výběr, byla to jen "moje vlastní" logická úvaha proč si k tak bombovým komponentům koupil právě dle mého názoru o nějaký ten level nižší základní kámen. Simmonsen vysvětlil proč si zatím stojí a OK.
Toť vše, tak si někteří své nicneříkající žvástoviny nechte do svého rozhlasu po drátě. :mrgreen: Taky jsem si musel rýpnout. :lol:
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od lubin »

Pamela :thumbup:
Simmonse znám osobně a moc dobře vím, jak CD vybíral, jak a co poslouchá apod. Proto není překvapením, že si momentálně vybral OPPO, které mu doma hraje opravdu velmi dobře. Jeho úvodní článek považuji za výborný příspěvek, tedy vlastně vlákno a dál už to napsal Pamela. Jako nejdůležitější po akustice a umístění beden v prostoru, považuji vzájemnou sladěnost komponentů a tu zcela jistě doma autor vlákna má (ověřeno na vlastní uši). Konec hlášení.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Vlado222 »

Simmons píše:..."V každém případě už jsem myslel, že tohle už musí být konec (HIGH END) :roll: v reprodukci CD, že už přece není možné to ještě někam posouvat.
Tak jsem si dost nedůvěřivě sedl ke čtvrtému hráči Electrocompaniet EMC-1UP, ke značce, která mě tak trochu zklamala s předchozím hráčem Elektrocompaniet EMP 3, že se nechala v podstatě v klidu rozdrtit firmou OPPO.
Říkal jsem si, že Electrocompaniet EMC-1UP po poslechu přehrávače Luxman D05 musí shořet jako papírový čert…..a půjdeme tak možná velmi rychle na poslech favorita dne MCIntoshe MCD550.
Takže opět jsem zmáčkl PLAY a již po čtvrté se z beden rozezněl MIKE OLDFILED a jeho Dark Star a postupně pak všechny zvolené výše uvedené skladby určené pro test.
Přestože jsem si to vnitřně nechtěl přiznat, tak jsem slyšel lepší zvukové provedení testovaných skladeb než u LUXMANA…..ach joooo, jak to? To přece není možný, že by měl být v tomto testu Luxman D05 poražen Electrocompaniet EMC-1UP . Ale prostě se to stalo. Electrocompaniet EMC-1UP totiž k těm všem úžasným detailům, které měl i LUXMAN přidal výraznější prostorovost. Prostě to mělo luft jako kráva a proto u mě Electrocompaniet EMC-1UP"...
Simons mám doma CDP electrocompaniet EMC 1up. Mám aj opppo ale nie 105 ale staršie 83. Spokojne s nimi spolunažívam už nejaký ten rok.
105 -ku som nepočul ale medzi 83-kou a CDP ec EMC 1UP je veľký rozdiel - je to nebe a dudy. Je to moja osobná posluchová skúsenosť a nie niečo čo som vyčítal na nete od miestnych mudrákov.

Ak netrváš na zdroji funglovke, resp ak ti nejde o multikombajn, a zvuk EC EMC 1UP Ti vyhovoval, tak si myslím že by si asi bol spravil lepšie ak by si CDP kúpil z druhej ruky napr. tu:
-> http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=6167324231&
-> http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=8301907746&
Simmons
Příspěvky: 44
Registrován: 02 led 2014 01:36
Bydliště: Brno

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Simmons »

Vlado222 píše:
Simmons píše:..."V každém případě už jsem myslel, že tohle už musí být konec (HIGH END) :roll: v reprodukci CD, že už přece není možné to ještě někam posouvat.
Tak jsem si dost nedůvěřivě sedl ke čtvrtému hráči Electrocompaniet EMC-1UP, ke značce, která mě tak trochu zklamala s předchozím hráčem Elektrocompaniet EMP 3, že se nechala v podstatě v klidu rozdrtit firmou OPPO.
Říkal jsem si, že Electrocompaniet EMC-1UP po poslechu přehrávače Luxman D05 musí shořet jako papírový čert…..a půjdeme tak možná velmi rychle na poslech favorita dne MCIntoshe MCD550.
Takže opět jsem zmáčkl PLAY a již po čtvrté se z beden rozezněl MIKE OLDFILED a jeho Dark Star a postupně pak všechny zvolené výše uvedené skladby určené pro test.
Přestože jsem si to vnitřně nechtěl přiznat, tak jsem slyšel lepší zvukové provedení testovaných skladeb než u LUXMANA…..ach joooo, jak to? To přece není možný, že by měl být v tomto testu Luxman D05 poražen Electrocompaniet EMC-1UP . Ale prostě se to stalo. Electrocompaniet EMC-1UP totiž k těm všem úžasným detailům, které měl i LUXMAN přidal výraznější prostorovost. Prostě to mělo luft jako kráva a proto u mě Electrocompaniet EMC-1UP"...
Simons mám doma CDP electrocompaniet EMC 1up. Mám aj opppo ale nie 105 ale staršie 83. Spokojne s nimi spolunažívam už nejaký ten rok.
105 -ku som nepočul ale medzi 83-kou a CDP ec EMC 1UP je veľký rozdiel - je to nebe a dudy. Je to moja osobná posluchová skúsenosť a nie niečo čo som vyčítal na nete od miestnych mudrákov.

Ak netrváš na zdroji funglovke, resp ak ti nejde o multikombajn, a zvuk EC EMC 1UP Ti vyhovoval, tak si myslím že by si asi bol spravil lepšie ak by si CDP kúpil z druhej ruky napr. tu:
-> http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=6167324231&
-> http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=8301907746&
Ano Electrocompaniet EMC-1UP se mi hodně zvukově líbil, ale nevím jestli bych u CD přehrávače šel do Second handu, trochu se bojím, že by mohla odejít mechanika atd.... :crazy:
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od Vlado222 »

Mechanika v EC EMC 1UP je kvalitná. Ja som ho kúpil z druhej ruky a fachá ako švajčiarske hodinky. Stále sa dá kúpiť mechanika aj nová.
Mimochodom to si všetky audio komponenty kupoval nové keď sa bojíš že v elektronike môže odísť okrem mechaniky atď ?
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od timcs »

Podľa mňa sa second handu netreba báť. Dnes je spotrebná elektronika, ale aj niektoré high end veci väčšinou konštruovaná tak, že po 2-3 rokoch v nich môže odísť a aj odíde hoci čo. :sad: Inak by nemali, žiadny predaj a taktiež by sa nepredávali nové. To bolo pred 20-30 rokmi, keď sa vyrábali veci, ktoré vydržali desaťročia a fachčia dodnes. A veľkým plus second handu, že niekedy môžeš nakúpiť veci aj za 1/3 pôvodnej ceny a to už je rozdiel oproti pôvodnej. A cena takej mechaniky alebo optiky v niektorých cdp je naozaj zanedbateľná. Ja som kupoval cdp tiež z druhej ruky a je dodnes bez problémov, neľutujem. Na ušetrených peniazoch som nakúpil káble.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
DD

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od DD »

cdp second hand jednoznacne odporucam ... niekedy kupite uplne novy nepouzity stroj za cenu o akej sa vam ani nesnivalo (napr. audiogon usa)
lubos
Příspěvky: 299
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Jak jsem vybíral CD přehrávač

Příspěvek od lubos »

Vlado222 píše:Mechanika v EC EMC 1UP je kvalitná. Ja som ho kúpil z druhej ruky a fachá ako švajčiarske hodinky. Stále sa dá kúpiť mechanika aj nová.
Mimochodom to si všetky audio komponenty kupoval nové keď sa bojíš že v elektronike môže odísť okrem mechaniky atď ?
Použitá mechanika je Philips CD-Pro2, ale niekde na nete som čítal, že Ayon prestal vyrábať top model CD prehrávača CD5s , práve kvôli obmedzenej výrobe Philips CD-Pro2 mechaniky, takže Vlado treba si rýchlo kúpiť aspoň optiku do zálohy pokial sa ešte dá . ;)
Odpovědět